|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:26:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

In kljub temu, da te je morda otrok neskoncno prizadel s svojimi besedami in dejanji, ga imas sevedno rad.


Kopiram Zinkino misel za milijon dolarjev:
Ljubi me najbolj takrat, ko to najmanj zaslužim, ker to takrat najbolj potrebujem.

In vam priporočam v branje njeno knjigo. Zinka, nisi huda?



Enkratna misel, pa tako resnicna.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:28:11   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

In kljub temu, da te je morda otrok neskoncno prizadel s svojimi besedami in dejanji, ga imas sevedno rad.


Kopiram Zinkino misel za milijon dolarjev:
Ljubi me najbolj takrat, ko to najmanj zaslužim, ker to takrat najbolj potrebujem.

In vam priporočam v branje njeno knjigo. Zinka, nisi huda?



Enkratna misel, pa tako resnicna.


jp, samo ni mišljena za res ekstremne pogojeuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:29:52   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Praviš da ne postavljaš pogojev. Npr. da bi te otrok vsak dan tako pretepel, da bi imela vsak dan novo kost zlomljeno, enkrat nos, drugič roko, kolk, rebro, oko....karkoli. Pa to bi delal 50 let - bi ga še zmeraj ljubila neskončno po 50. letih mučenja?

A misliš, da bi 50 let držala? Saj pravim, da bom postavljala meje...in bi kaj takega v kali zatrla.


IN če ga ne bi mogla zatreti? Bi otroka še kar neskončno ljubila?

Zagotovo bi lahko. Zakaj ne? Vedno je pot. V kakšnem primeru pa tega ne moreš preprečiti oz. v kali zatreti?


Zagotovo je to da zagotavljaš da njega spremeniš nekaj pogoj. Pogoj da bi ga ti ljubila je, da bi ti zagotovila,d a bi ga oblikovala kot plastelin in zagotovila, da te ne bi tepel. Torej je pogoj, da te ne bi tepel. Čim je pogoj za ljubezen karkoli, je to pogojna ljubezen.
Ljubiš ga, ker je zagotovljen pogoj, da te ne tepe vsak dan toliko, da bi ti zobe razbijal in glavo.

Ja temu se pa reče vzgoja. In to smo dolžni početi in počnemo, ker imamo otroka radi. Dala bom vse od sebe, da ne bo nikogar tepel, ker je nenasilje ena od mojih vrednot in le te prenašamo na svoje otroke. Brezpogojna ljubezen ne pomeni, da sprejemaš in odobravaš vse kar otrok naredi, pomeni samo, da ga imaš ne glede na vse še vedno rad. Tudi če so npr. potrebni skrajni ukrepi. Npr. znanka je po nasvetu večih strokovnjakov vrgla sina iz stanovanja in zamenjala ključavnico, ker je zapadel v drogo in je bila to zadnja rešilna bilka...moral je pasti tako nizko, da je uvidel, da rabi pomoč. To je naredila in imela ob tem otroka še vedno rada. Sedaj je v komuni. Še vedno ga ima rada.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:31:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Govorimo o vseh možnih odnosih, ne o normalnih. Ne moreš zagotavljat brezpogojnosti, dokler nisi postavljen v situacijo, ko je tvoje brezpogojnost na preizkušnji. Torej si gotovo pogojen, če bi padel v ekstremne razmere.


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

LJubezen je manj pogojna edino v primeru otrok. Od njih pa vseeno šele pričakujemo neko vedenje v prihodnosti. Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili.


Če bi ljudje ljubili samo normalne otroke, otroke, ki jim zagotavljajo normalne odnose, bi šel svet že zdavnaj v maloro. Kot primere nenormalnih dejanj navajaš zelo vsakdanje reči-niso praktične, a niso vredne tega, da nam jemljejo doživljanje ljubezni. Avto zavaruješ, hišo zavaruješ, itn.. Ni denar tega vreden.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:32:08   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

seveda, sej s tem mislim da se vsi strinjamouser posted image tko ne vem v čem je pol sploh problem oz. dilema? valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko. sam ni pa tko, da neglede na vse bo mati otroka brezpogojno ljubila. ni tko. vedno je lahko nekaj, kar bo pripeljalo tko dauč, da lohk tud otroka nehaš met rad. je pa odvisno verjetno spet od posameznika kaj je tisto nekaj. 


Zdi se mi, da smo malo pomesali babe in zabe. Vedno se lahko zgodi, da bomo prisli tako dalec, da bomo pozabili, da sploh imamo otroke. Takrat ga zagotovo nehas imeti rad, saj niti ne ves, da ga imas.. Vednar to ni vec vprasanje ljubezni in njene pogojenosti ali nepogojenosti, temvec stvar demence ali kaksnega alzenhajma ... lahko sicer reces, da je demenca pogoj, da nehas imeti otroka rad in potem zatrdis, da eto brezpogojne ljubezni pa ni... vendar je to... za zabe a mi o babah.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:33:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

user posted image koza


Zakaj zdaj samogovori user posted image user posted image ?

Nismo več fajn družba user posted image user posted image user posted image ?

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:33:21   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Torej si gotovo pogojen, če bi padel v ekstremne razmere. Ves čas govorimo o tem.


jp. o tem ja. ker kot sem že rekla, brez tega debata sploh ni smiselna. pa kr mal hecno je govorit o tem, kako nas imajo mame še vedno rade, kljub najstniškim izpadom itd. mislim....poleg vsega, v kar so nekateri postavljeni, s čim vsem se morajo ubadat....brezveze, no.



jp, točno tako

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:34:37   
Ulla80
Zakaj zdaj samogovori


ker imam rada inteligentne sogovornike user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:35:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

LJubezen je manj pogojna edino v primeru otrok. Od njih pa vseeno šele pričakujemo neko vedenje v prihodnosti. Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili.


Avto zavaruješ, hišo zavaruješ, itn.. Ni denar tega vreden.


za moža pa se mu globoko zahvališuser posted image user posted image user posted image  sploh, če je kak hepan

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:35:52   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Zakaj zdaj samogovori


ker imam rada inteligentne sogovornike user posted image


samozavest serijskouser posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:49:08   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Govorimo o vseh možnih odnosih, ne o normalnih. Ne moreš zagotavljat brezpogojnosti, dokler nisi postavljen v situacijo, ko je tvoje brezpogojnost na preizkušnji. Torej si gotovo pogojen, če bi padel v ekstremne razmere.


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

LJubezen je manj pogojna edino v primeru otrok. Od njih pa vseeno šele pričakujemo neko vedenje v prihodnosti. Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili.


Če bi ljudje ljubili samo normalne otroke, otroke, ki jim zagotavljajo normalne odnose, bi šel svet že zdavnaj v maloro. Kot primere nenormalnih dejanj navajaš zelo vsakdanje reči-niso praktične, a niso vredne tega, da nam jemljejo doživljanje ljubezni. Avto zavaruješ, hišo zavaruješ, itn.. Ni denar tega vreden.


Ne obračaj, točno veš o čem govorim. O ekstremih, ki jih nihče ne prenese. o tem, da postaviš tak ali drugačen pogoj. In jaz ne verjamem,d a je bilo kdo na tem svetu tolk mazohističen, da bi brezpogojno in brezmejno ljubil svojega otroka, če mu vse zgoraj našteto naredi in če ga 50 let mlati vsak dan da mu kosti polomi. Govorila sem o vseh stvareh naenkrat, ne o vsaki posebej. Dobro veš, da je temu tako. In to je tvoj pogoj: ljubila te bom samo, če boš ustrezal moji predstavi o tem, kaj se še da prenašat. Seveda pa je ta meja pri vsakem človeku drugje. Eni jo imajo zelo gor pomaknjeno, eni nižje. Čisto v skrajnost je nima pa nihče. Vsi imamo meje. Vsi, tudi ti. Zato mi vsi pri ekstremnih situacijah postanemo pogojni. Dokler jih pa ne doživljamo, ap lahko vse sorte govorimo kaj bi, če bi, ko bi....

< Sporočilo je popravil Gina -- 9.3.2010 20:50:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:50:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80
jp, samo ni mišljena za res ekstremne pogojeuser posted image



Morda pa je.... v razmislek:

" Avtor knjige Adrian Predrag Kezele pravi takole: »Starši imajo svoje otroke radi, to je jasno. Toda če je otrok zdrav in uspešen v vsakem pogledu, obstaja možnost, da se starševska ljubezen pretvori v pogojno ljubezen. Seveda ni vedno tako, morda niti ne prepogosto, pa vendar imajo nekateri starši svoje otroke radi zaradi nečesa. Otrok je pameten in lep – to je razlog za ljubezen; ponosni so na njegov uspeh – to je razlog za ljubezen; to je njihov otrok – tudi to je razlog za ljubezen. Če pa otrok ni niti pameten niti sposoben in zagotovo ne bo uspešen, odpade vsaka najmanjša možnost pogojne ljubezni. Kar preostane, je brezpogojnost – ali ljubezen je ali je ni. Brezpogojna ljubezen je ljubezen, ki je sama sebi dovolj – ne išče razlogov ali opravičil, preprosto je.«
Ljubezen, skratka, ki ti da modrost, da znaš občutiti zmagoslavje tudi ob čisto majhnih stvareh. Ob tem, na primer, da tvojemu otroku uspe priteči v tvoje naročje.
Kajti naučiti se teči sploh ni tako lahko, kot se zdi. "

Cel clanek na: http://www.jana.si/kolumne/branka-grujicic/Zakaj-niso-vsi-zmozni-brezpogojne-ljubezni.html

Pa se:
"Pri brezpogojni ljubezni starši sprejemajo svoje otroke v celoti in brez kakršnih koli omejitev ali določb. Tu ni izrečenih ali neizrečenih sporočil, ki bi otroku sporočala, da bi moral biti drugačen kot je, da bi ga imeli radi. Potreba po brezpogojni ljubezni se začne s spočetjem. Otrok potrebuje izkušnjo sprejetosti od obeh staršev, primarno pa od mame. To pomeni, da so vse telesne lastnosti sprejete take "kot so". Na žalost to ni vedno tako. Nekaj je, kar ne ustreza pričakovanjem staršev, pa najsi bo to smešen nos ali štrleča ušesa ali pa neprivlačni zobje. V teh primerih starši dajejo »nedolžne« pripombe o otrokovih lastnostih, kar pri otroku zbudi zavedanje, da je njegovo sprejetje pogojeno. Ker otrok ne more spremeniti lastnega telesa, doživlja strah pred zavrnitvijo. Vzrok tega pogojnega sprejemanja je morda v dejstvu, da starši v času svojega otroštva niso bili brezpogojno sprejeti, in interakcija z lastnimi otroki je povzročila prebujenje tega lastnega strahu. "

Cel clanek na: http://www.iskreni.net/vzgoja-in-starsevstvo/vzgoja/190.html

Branja na temo brezpogojne ljubezni je veliko. To sta samo dve crtici kot spodbuda za dodatno branje in razciscevanje pomena dolocenega izraza.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:53:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Praviš da ne postavljaš pogojev. Npr. da bi te otrok vsak dan tako pretepel, da bi imela vsak dan novo kost zlomljeno, enkrat nos, drugič roko, kolk, rebro, oko....karkoli. Pa to bi delal 50 let - bi ga še zmeraj ljubila neskončno po 50. letih mučenja?

A misliš, da bi 50 let držala? Saj pravim, da bom postavljala meje...in bi kaj takega v kali zatrla.


IN če ga ne bi mogla zatreti? Bi otroka še kar neskončno ljubila?

Zagotovo bi lahko. Zakaj ne? Vedno je pot. V kakšnem primeru pa tega ne moreš preprečiti oz. v kali zatreti?


Zagotovo je to da zagotavljaš da njega spremeniš nekaj pogoj. Pogoj da bi ga ti ljubila je, da bi ti zagotovila,d a bi ga oblikovala kot plastelin in zagotovila, da te ne bi tepel. Torej je pogoj, da te ne bi tepel. Čim je pogoj za ljubezen karkoli, je to pogojna ljubezen.
Ljubiš ga, ker je zagotovljen pogoj, da te ne tepe vsak dan toliko, da bi ti zobe razbijal in glavo.

Ja temu se pa reče vzgoja. In to smo dolžni početi in počnemo, ker imamo otroka radi. Dala bom vse od sebe, da ne bo nikogar tepel, ker je nenasilje ena od mojih vrednot in le te prenašamo na svoje otroke. Brezpogojna ljubezen ne pomeni, da sprejemaš in odobravaš vse kar otrok naredi, pomeni samo, da ga imaš ne glede na vse še vedno rad. Tudi če so npr. potrebni skrajni ukrepi. Npr. znanka je po nasvetu večih strokovnjakov vrgla sina iz stanovanja in zamenjala ključavnico, ker je zapadel v drogo in je bila to zadnja rešilna bilka...moral je pasti tako nizko, da je uvidel, da rabi pomoč. To je naredila in imela ob tem otroka še vedno rada. Sedaj je v komuni. Še vedno ga ima rada.


Pa kaj ima veze vzgoja s tem, kaj ti občutiš do otroka? Ti si tista, ki postavlja pogoj: Rada te imam, ker te bom zanesljivo oblikovala kot plastelin, da boš ustrezal moji predstavi o nenasilju. POgoj je nenasilje, sama ga postavljaš. Sama praviš, da ni možnosti, da bi postal tak in tak - torej postavljaš pogoj, da mora biti tak in tak. Brezpogojno pomeni,d a ne postaviš nobenega pogoja. Nobenega. Da ga imaš rada takega kot je, tudi če ne postane, kar zahtevaš in ne upošteva tvojih plastelinskih oblikovanj, ap se sam preoblikuje v kar hoče. In če bi te mlatil,ga verjemi mi, ne bi mogla brezpogojno in neskončno ljubit. Najbrž bi ga imela še kar na nek materinski način rada, ampak brezpogojno ljubila.... ne, tega ne verjamem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:55:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Govorimo o vseh možnih odnosih, ne o normalnih. Ne moreš zagotavljat brezpogojnosti, dokler nisi postavljen v situacijo, ko je tvoje brezpogojnost na preizkušnji. Torej si gotovo pogojen, če bi padel v ekstremne razmere.


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

LJubezen je manj pogojna edino v primeru otrok. Od njih pa vseeno šele pričakujemo neko vedenje v prihodnosti. Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili.


Če bi ljudje ljubili samo normalne otroke, otroke, ki jim zagotavljajo normalne odnose, bi šel svet že zdavnaj v maloro. Kot primere nenormalnih dejanj navajaš zelo vsakdanje reči-niso praktične, a niso vredne tega, da nam jemljejo doživljanje ljubezni. Avto zavaruješ, hišo zavaruješ, itn.. Ni denar tega vreden.


Ne obračaj, točno veš o čem govorim. O ekstremih, ki jih nihče ne prenese.


Stvari, ki jih navajaš, so daleč od ekstrema, posebej prvi dve. Ne obračam (in ne čutim nobene potrebe, da mi to ukazuješ user posted image ) ter dodajam svoje mnenje, da se pred njimi lahko celo zavarujemo na zelo enostaven način, vsaj pred prvimi tremi.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:01:42   
Gina
Dodajam svoje mnenje draga milionarka, da je bilo napisano popolnoma slovensko, z vejicami vmes, kar pomeni,da sem govorila o ekstremu, ko nekdo naredi vse te stvari naenkrat, ne vsako posebej. Glede na to, da tega očitno nisi razumela, ti razlagam še enkrat. Vse naenkrat, zaradi mene eno za drugim isti dan. Razumljivo? Hotela sem ponazorit ekstrem. Pa ker te imam za pametno, sklepam, da si razumela že prvič in si namenoma jemala iz konteksta. Lahko se pa motim, pa nisi tako pametna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:01:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili.


Govorila sem o vseh stvareh naenkrat, ne o vsaki posebej. Dobro veš, da je temu tako. In to je tvoj pogoj: ljubila te bom samo, če boš ustrezal moji predstavi o tem, kaj se še da prenašat.


Ti res verjameš, da je en otrok zmožen vsega tega naenkrat user posted image

In to ni moj pogoj, mogoče je tvoj.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:05:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Glede na to, da tega očitno nisi razumela, ti razlagam še enkrat. Vse naenkrat, zaradi mene eno za drugim isti dan. Razumljivo? Hotela sem ponazorit ekstrem. Pa ker te imam za pametno, sklepam, da si razumela že prvič in si namenoma jemala iz konteksta. Lahko se pa motim, pa nisi tako pametna.


Ne, ni mi razumljivo-to, da sploh pomisliš, da je nekdo sposoben vsega tega naenkrat in nočem razumeti, da se o ljudeh razmišlja na takšen način. Ne premorem te pameti, kateri je prva pomisel, da je tega zmožna ena oseba, vse to naenkrat. In fino, da je bil nekdo škrt, ko jo je delil, to pamet.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:06:39   
marta82
Gina ok recimo da te otrok tepe (sicer še vedno pravim, da do tega ne pride kar iz lufta ampak ok) ... ja žal poznam kar nekaj primerov mam, ki so to "držale" precej let ... na vprašanje zakaj ne odidejo ali še bolje ga "vžejo ven" so vse povrsti odgovorile "to je moj otrok in ne glede na vse ga imam rada" - mislile so da na takšen način to izkazujejo in da bo drugače sin mislil, da ga nima več rada - zamešale so ljubezen kot čustvo s samim izkazovanjem le te oz. z načinom izkazovanja. Tudi tiste, ki so šle v varno hišo in niso imele več stikov z njimi so vse po vrsti še vedno imele rade svoje otroke, čeprav so bili povzročitelji nasilja.
In imam občutek, da nekatere od vas tudi mešate čustva z dejanji - otroka lahko v skrajnih situacijah vržeš iz hiše, lahko ga prijaviš in poskrbiš, da gre v zapor ipd. ampak ga ne nehaš imeti rad. Oz. ne. Zdaj sem pa jaz posploševala. Jaz in velika večina žensk, ki jih poznam ga ne bi oz. ni nehala imeti rada.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:12:39   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ja temu se pa reče vzgoja. In to smo dolžni početi in počnemo, ker imamo otroka radi. Dala bom vse od sebe, da ne bo nikogar tepel, ker je nenasilje ena od mojih vrednot in le te prenašamo na svoje otroke. Brezpogojna ljubezen ne pomeni, da sprejemaš in odobravaš vse kar otrok naredi, pomeni samo, da ga imaš ne glede na vse še vedno rad. Tudi če so npr. potrebni skrajni ukrepi. Npr. znanka je po nasvetu večih strokovnjakov vrgla sina iz stanovanja in zamenjala ključavnico, ker je zapadel v drogo in je bila to zadnja rešilna bilka...moral je pasti tako nizko, da je uvidel, da rabi pomoč. To je naredila in imela ob tem otroka še vedno rada. Sedaj je v komuni. Še vedno ga ima rada.


Pa kaj ima veze vzgoja s tem, kaj ti občutiš do otroka? Ti si tista, ki postavlja pogoj: Rada te imam, ker te bom zanesljivo oblikovala kot plastelin, da boš ustrezal moji predstavi o nenasilju. POgoj je nenasilje, sama ga postavljaš. Sama praviš, da ni možnosti, da bi postal tak in tak - torej postavljaš pogoj, da mora biti tak in tak. Brezpogojno pomeni,d a ne postaviš nobenega pogoja. Nobenega. Da ga imaš rada takega kot je, tudi če ne postane, kar zahtevaš in ne upošteva tvojih plastelinskih oblikovanj, ap se sam preoblikuje v kar hoče. In če bi te mlatil,ga verjemi mi, ne bi mogla brezpogojno in neskončno ljubit. Najbrž bi ga imela še kar na nek materinski način rada, ampak brezpogojno ljubila.... ne, tega ne verjamem.

S kakšno pravico oz. na kakšni podlagi mi očitaš, da bom svojega otroka vzgajala tako, da ga bom oblikovala kot plastelin? Nikoli nisem napisala kaj takega, da bi lahko to sklepala. In nimam zahtev kakšen naj bi postal, dala bom pa vse od sebe, da mu bom privzgojila določene vrednote. In ves čas pravim, da tudi če mi ne uspe, če bo počel stvari, ki jih ne bom odobravala, bom razočarana, žalostna, prizadeta, bom tudi ukrepala, a ne bom ga nehala imeti rada.
Torej nenasilje ni moj pogoj za ljubezen, je pa pogoj za odobravanje njegovih dejanj in to je velika razlika.

< Sporočilo je popravil marta82 -- 9.3.2010 21:15:45 >


_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:31:07   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Glede na to, da tega očitno nisi razumela, ti razlagam še enkrat. Vse naenkrat, zaradi mene eno za drugim isti dan. Razumljivo? Hotela sem ponazorit ekstrem. Pa ker te imam za pametno, sklepam, da si razumela že prvič in si namenoma jemala iz konteksta. Lahko se pa motim, pa nisi tako pametna.


Ne, ni mi razumljivo-to, da sploh pomisliš, da je nekdo sposoben vsega tega naenkrat in nočem razumeti, da se o ljudeh razmišlja na takšen način. Ne premorem te pameti, kateri je prva pomisel, da je tega zmožna ena oseba, vse to naenkrat. In fino, da je bil nekdo škrt, ko jo je delil, to pamet.


Grem po kokice. Sedaj si ti na vrsti, da dobis mail kako si zaljiva. user posted image
Ceprav bos na boljsem. Jaz sem bila obdolzena se preganjanja. Ocitno dolgorocno nisem izpolnilnjevala pogojev user posted image user posted image user posted image   Ce se bos pa pravocasno opravicila, morda bos v milosti.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 21:57:19   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

edina brezpogojna ljubezen je tole

user posted image

Niti to ni - verjemi, da je dosti ljudi, ki sploh NIMAJO radi samih sebe in se ne sprejemajo take, kot so. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: brezpogojna ljubezen
10.3.2010 10:36:09   
liliana
Evo, pa za konec še nekaj o brezpogojni ljubezni iz pesniške zbirke Sončevo oko, Ljubezen ni nikoli v ednini

Brezpogojna ljubezen je najmočnejša sila, ki žene življenje naprej.
Brezpogojna ljubezen je kakovostno radostno izpolnjeno življenje.
Brezpogojna ljubezen ne postavlja nobenih pogojev.
Brezpogojno ljubezen daješ, če ne pričakuješ ničesar v zameno.
Brezpogojna ljubezen je naše pravo notranje bistvo.
Brezpogojna ljubezen je temeljna prvina vseh naših dimenzij bivanja.
Brezpogojna ljubezen je hvaležnost za vse tiste trenutke, ki sem jih
preživela v zadovoljstvu in sreči pa tudi v nesreči, ki me je vodila
na poti do lastnega spoznanja.
Brezpogojna ljubezen je odgovor na tvoj jezik ljubezni.
Brezpogojna ljubezen vodi skozi vse dimenzije svojega izražanja.
Brezpogojna ljubezen je temeljni kamen vseh razsežnosti doživljanja sreče.
Brezpogojna ljubezen hrepeni po resnici.
Brezpogojna ljubezen je naša narava, vse, kar je, in se izraža neponarejeno.
Brezpogojna ljubezen ne pozna meja in omejitev, je ljubezen med partnerjema, je ljubezen staršev do otrok in otrok do staršev ter ljubezen med ljudmi, ki odrešuje.
Brezpogojna ljubezen prestopi prag človekove zavesti in vstopi v novo kakovost življenja.
Brezpogojna ljubezen je glasba sorodne duše, ki je namenjena tebi.
Brezpogojna ljubezen je rast in zorenje, ki jo omogoča povezovalna ljubezen prijateljstva.
Brezpogojna ljubezen je zmagovalka na pohodu prebujanja občutkov skozi srce.
Brezpogojna ljubezen je čudoviti vodnik skozi partnersko življenje ženske in moškega.
Brezpogojno ljubezen dajem in jo izražam tebi, ki te spoštujem.
Brezpogojna ljubezen ozdravi tvoj ego!




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: brezpogojna ljubezen
10.3.2010 11:53:38   
sneška_

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

edina brezpogojna ljubezen je po moje med materjo in otrokom. med partnerjema pa je po moje vedno pogojna do neke mere tud če se imata zelo rada.


Mene ima moj oce brezpogojno rad. To mi je postalo jasno, ko mi je kljub lastnimi prepricanji in principi, odprl vrata za dejanja za katera je mislil, da me lahko osrecijo.
Moja mama ima mene brezpogojno rada. Pokazala in dokazala mi je nestetorat. To ne pomeni, da me ni vzgajala, da me ni kaznovala, da ni bila jezna, uzaljena, prizadeta.... Bila je, ampak vodila jo je v prvi vrsti ljubezen do mene.

Otrokova dejanja (kakrsna koli ze v bodocnosti) niso odraz starsevske ljubezni do njega, temvec njegove ljubezni do sebe in starsev. In ce bom otroka "zbrisala" s seznama ljubljenih zaradi taksnih in drugacnih dejanj, je to zgolj stvar mene kot starsa in moje sposobnosti imeti rad in razumevanja ljubezni.

Ce sam nisi sposoben imeti bezpogojno rad, to se ne pomeni, da brezpogojne ljubezni ni.




Spet sva na istem a ne Mišek? Popolnoma se strinjam

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: brezpogojna ljubezen
10.3.2010 12:00:50   
sneška_
Svet bi bil res lepsi kraj, ce bi nekateri nehakli govoriti, da je ljubezen samo zgolj in v primeru ce lahko od nekoga nekaj dobis in ce dobis tisto kar rabis oz. potrebujes. Svet bi bil definitivno lepsi, ce bi vec ljudi verjelo in se potrudilo brezpogojno ljubiti ter dojeti, da oseba, ki jo ljubis, niso njegova uporabnost niti njegova stopnja "spakosti", ter da ce ne ljubis dejanja neke osebe in se z njimi ne strinjas, to se ne pomeni, da nekoga nimas oz,. ne mores imeti rad. V kaksne okvirje bos postavil svojo ljubezen je zgolj osebna stvar.




Mišek mi bereš misli ?


ce bi nekateri nehakli govoriti, da je ljubezen samo zgolj in v primeru ce lahko od nekoga nekaj dobis in ce dobis tisto kar rabis oz. potrebujes.---- v tem stavku pa vidim samo egoizam človekove narave

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: brezpogojna ljubezen
10.3.2010 12:13:44   
sneška_
Nihce ni nikoli rekel, da vsi morajo brezpogojno ljubiti. Nihce ni nikoli rekel, da je narobe ce ne ljubis brezpogojno




Primer: Mama od mojega polbrata ga je zapustila pri njegovih 6 mesecih?


In vse zagovornice brezpogojne ljubezni kaj bi rekle na to ?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?