|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
11.3.2010 11:00:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nehvaležne nečakinje
11.3.2010 12:38:27   
TiaSara
Se strinjam z Rijo, da je HVALA ena res lepa beseda, ja ampak, če je iz srca. Bonton je eno, radost veselje in iskre v očeh je drugo - in za vse to eno in isto hvala.


Točno to. Meni dejansko dol visi za bonton_v tem primeru. Dosti bolj pomembno mi je, če vidim da se otrok razveseli darila, kot pa ali se mi bo primerno zahvalil. In sem tudi jaz žalostna ko vidim, da sem spet mimo usekala z darilom. Ampak otrok ni zaradi tega nič kriv, pač sem falila. Da pa bi mu potem zraven še očitala, da se ni priemrno zahvalil user posted image .

Botom line: če te moti, da se ti ne zahvali, ne kupuj daril. Če imate topel odnos, ga to ne bo skrhalo, če ne, pa ne bo nobene škode.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nehvaležne nečakinje
11.3.2010 13:44:56   
Reby

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Oprosti, ampak če te že moje pisanje prizadene, potem za moje pojme ravno ne živiš v realnem življenju.



Sorry, če nisem nek nečustven robot, za kar bi v teh cajtih očitno res blo bolš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nehvaležne nečakinje
11.3.2010 13:55:38   
barni
Jaz velikokrat kaj podarim. Rada kupim stvari necakoma in tudi drugim otrokom, ce je pac priloznost. Na RD nase dekline povabim veliko otrok, pa ne povabijo vsi nazaj tudi nje. Bi morala biti uzaljena? Nisem.

Podarim tudi v dobrodelne namene osebno, posljem paket osebi, ki kaj potrebuje...pa nikoli ne pricakujem zahvale. Ravno zadnjic je tasca rekla, da je pred novim letom enim gospem dala ne vem koliko starejsih oblacil, pa ji niti cestitke za novo leto niso poslale.
Pa zakaj si jim dala? Zato ker si tako cutila in ti je bilo v zadovoljstvo ali zato, da ti bo nekdo rekel hvala?

Ja je lepo ce se ti zahvalijo, samo jaz tega nikoli ne pricakujem. Dam, ker sama tako hocem in tistemu, ki mu sama hocem. Pa tudi ce mi ne rece hvala. In tudi moja dobi neprimerno manj daril, kot jih raztalam jaz, pa kaj. Ko mi ne bo vec do tega, da bom dajala darila, jih bom pac nehala. To je vse.

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nehvaležne nečakinje
11.3.2010 19:03:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

Botom line: če te moti, da se ti ne zahvali, ne kupuj daril. Če imate topel odnos, ga to ne bo skrhalo, če ne, pa ne bo nobene škode.


Zakaj ne, če to rada počneš?
Če imate topel odnos, podari otroku nekaj iz sebe-nauči ga reči hvala.

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nehvaležne nečakinje
11.3.2010 19:06:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: polma

p:S.sem jaz tut že v letih, ampak miljonarka pa nujno potrebuje CD z določeno opero user posted image in ima prednost, ker je rekla prva user posted image !



Hvala, hvala, nekaj spoštovanja pa le premoremo user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nehvaležne nečakinje
11.3.2010 20:38:00   
Taddy78
Mislim da je vseeno obnašanje 13 in 15.letnice zelo lahko razumet. Vem, da boste rekle, da je to slab izgovor, pa da je kriva njuna mama, ampak roko na srce. To sta ja dve pubertetnici, ki bi jima lahko padel kamen na glavo, pa se tega ne bi zavedali.

Sama tudi ne bi nikoli puščala darila za nekoga pri tretji osebi. Če vem, da na nek rojstni dan ali pa božička ne bom mogla it, tudi ne kupim nič.

Lahko pa je odgovor čisto preprost...da jima darilo ni bilo všeč. Sama sem daleč od tega, da bi bila materialist, ampak vem kako sem sama povesila nos, ko mi je moj za božička podaril nekaj čist ta tretjega in ne to, kar sem mu namigovala že 1 mesec. Pač taki smo. In če se znam jaz namulit in ne rečt hvala, ker se mi nekaj ne dopade, nima to nobene veze z vzgojo...imam pravico bit razočarana, ali ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 7:29:04   
roberta
ma ste eni hecni :)

"tok se sem jim dala, te nehvaležnice pa nobene hvaležnosti ne pokažejo!" user posted image   daj, no... pač ok, so otroci neolikani. ampak to ne bi smel biti tvoj problem, ampak problem tvoje sestre. kmalu bo pa tudi problem teh otrok, ki se ne bodo znali obnašati v družbi. ampak kot sem rekla, ni pa to tvoj problem!

kar pa je tvoj problem je to, da ugotoviš, zakaj delaš stvari za druge? ali zato, da narediš njim veselje? zato, da narediš za njih nekaj koristnega, dobrega? ali pa je vse le egoizem in egocentrizem, ko sem vedno samo "jaz, jaz, jaz" in vse kar narediš narediš zaradi lastnega zadovoljstva, veselja in samopotrjevanja.

vem, da ti ne bo všeč, ampak ti si predvsem slednja. in to je zelo slabo. ker včasih je fajn tudi kaj naredit, dat, pa ne pričakovat, da bo potem ta oseba za tabo po kolenih hodila. pa res, nočem biti zoprna, ampak ti samo dobro želim.

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 8:39:35   
špelin@
Jao, koliko enega filozofiranja, fantaziranja,... user posted image Realno življenje? Vam bom takoj prezentirala realno življenje: danes, recimo, sem v vrtcu pridržala vrata mamici z dvema deklicama in očku s fantkom - hvala sem dobila samo od moškega, ženski se je očitno zdelo samoumevno, da sem to storila ali kaj... In kakšni naj bodo potem otroci takšnih staršev, če imajo tako krasen zgled?? Pa ne spet začet nakladat z vašimi filozofskimi klamfami, ki kažejo izključno na vašo ozkosrčnost in pomanjkanje čuta za sočloveka.

Včeraj je soseda, ker sem ji nesla kup pisem na pošto, za moji hčeri prinesla čokoladi, za sinka pa polno vrečko rabljenih avtkov, s katerimi se je prej igral njen vnuk. In, ja, dobila je iskren hvala tako od mene, kot tudi danes od otrok (si morate mislit: hvala, čeprav otroci niso od nje osebno dobili daril, ampak jih je dala meni - škandalozno in nepotrebno za ene, k'nede user posted image ). Od soseda sem za pomoč v preteklih dneh dobila kavo znamke, ki je ne pijem. In po vaše bi potemtakem morala strica grdo pogledat in ne bev ne mev?! Rekla sem hvala, ker je bilo dano iz hvaležnosti, pa magari ne meni po meri!

Hvala, prosim, dober dan in nasvidenje so temelji družbenega sobivanja in najosnovnejši znaki, da smo ljudje. Malo pomislite na to drugič. Ker mi gre na kozlanje ob določenih izjavah - pa jih ne bom navajala, saj same veste, za katere gre.

Še tole: a dejansko mislite, da se vam bodo zaradi nekaj besedic "hvala" in "prosim" na dan znucale glasilke ali mogoče padla krona z glave ali kaj? user posted image

Hehe, da ne bo katera drugič jokala tule gor, kako je dobila vrata v nos, ker ji jih ena ni pridržala... user posted image


Mater, je pasalo tole user posted image

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 12.3.2010 8:41:18 >


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 9:16:09   
Luni
špelin@: user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 9:22:24   
Tonchka
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jao, koliko enega filozofiranja, fantaziranja,... user posted image Realno življenje? Vam bom takoj prezentirala realno življenje: danes, recimo, sem v vrtcu pridržala vrata mamici z dvema deklicama in očku s fantkom - hvala sem dobila samo od moškega, ženski se je očitno zdelo samoumevno, da sem to storila ali kaj... In kakšni naj bodo potem otroci takšnih staršev, če imajo tako krasen zgled?? Pa ne spet začet nakladat z vašimi filozofskimi klamfami, ki kažejo izključno na vašo ozkosrčnost in pomanjkanje čuta za sočloveka.

Včeraj je soseda, ker sem ji nesla kup pisem na pošto, za moji hčeri prinesla čokoladi, za sinka pa polno vrečko rabljenih avtkov, s katerimi se je prej igral njen vnuk. In, ja, dobila je iskren hvala tako od mene, kot tudi danes od otrok (si morate mislit: hvala, čeprav otroci niso od nje osebno dobili daril, ampak jih je dala meni - škandalozno in nepotrebno za ene, k'nede user posted image ). Od soseda sem za pomoč v preteklih dneh dobila kavo znamke, ki je ne pijem. In po vaše bi potemtakem morala strica grdo pogledat in ne bev ne mev?! Rekla sem hvala, ker je bilo dano iz hvaležnosti, pa magari ne meni po meri!

Hvala, prosim, dober dan in nasvidenje so temelji družbenega sobivanja in najosnovnejši znaki, da smo ljudje. Malo pomislite na to drugič. Ker mi gre na kozlanje ob določenih izjavah - pa jih ne bom navajala, saj same veste, za katere gre.

Še tole: a dejansko mislite, da se vam bodo zaradi nekaj besedic "hvala" in "prosim" na dan znucale glasilke ali mogoče padla krona z glave ali kaj? user posted image

Hehe, da ne bo katera drugič jokala tule gor, kako je dobila vrata v nos, ker ji jih ena ni pridržala... user posted image


Mater, je pasalo tole user posted image




Podpis, če lahko.
In res se samo čudim ob določenih postih. Bonton, uglajenost, kaj je že to?????

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 10:43:30   
Reby
Jeeeee, Špelina, bravo user posted image user posted image user posted image
A veš, da sem se že jaz spraševala, al sem jaz čudna al kako, ker me je skor kap, ko sem brala komentarje. Mojmu možu je skor pisker dvignal, ko je bral nekatere izjave, ker pozna situacijo.
Na koncu sem pa jaz izpadla egocentrična in ne vem še kaj?
Za darila sem se vedno prej pozanimala pri sestri, kaj bi rade imele in vedno sem jim to kupila oz. sem jih peljala v trgovino in so si same izbrale. Pa veste kaj, ni mi žal, da sem dala, ampak pač ne bom več, bom raje kupila svojemu otroku in mogoče nam privoščila večkrat kakšne mini počitnice in bom uživala.

(odgovor članu Tonchka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 10:46:26   
kasso
Špelin@, me le zanima, ali se tvoji otroci sami od sebe zahvalijo ali jih moraš na to opozorit?
Ker npr. moji mi rečejo, "mama, dej mi to in to" in jaz ne reagiram, dokler ne slišim tiste magične besede "prosim", sami od sebe in brez teh ceremonij se zelo redko spomnijo.
Na "hvala" pa jih moram vedno opozorit "kako se reče"...če npr. kdo kaj podari.
Še vedno pa se mi zdi, da niso tako slabo vzgojeni.

(odgovor članu Tonchka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 10:50:54   
pety78
Reby, več kot očitno je postalo, da tebi ne gre v nos samo en hvala, ampak še kar nekaj drugih stvari...


_____________________________



(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 10:55:44   
Reby

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Reby, več kot očitno je postalo, da tebi ne gre v nos samo en hvala, ampak še kar nekaj drugih stvari...



Ne vem, na kaj ciljaš... Samo en navaden hvala sem si želela, to je vse. Kaj počnejo, delajo, je njihova stvar, se ne vtikujem, nasmeh, zadovoljstvo, eno samcato mejhno zahvalo pa ja, to sem pričakovala.
Pa ne bom več odgovarjala na neke provokativne poste, ker se mi zdi butasto, svoje sem povedla, zaključla in zdej grem uživat na sonček s svojim malim sončkom, pa pište, rište, kar hočte user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 10:56:44   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Špelin@, me le zanima, ali se tvoji otroci sami od sebe zahvalijo ali jih moraš na to opozorit?
Ker npr. moji mi rečejo, "mama, dej mi to in to" in jaz ne reagiram, dokler ne slišim tiste magične besede "prosim", sami od sebe in brez teh ceremonij se zelo redko spomnijo.
Na "hvala" pa jih moram vedno opozorit "kako se reče"...če npr. kdo kaj podari.
Še vedno pa se mi zdi, da niso tako slabo vzgojeni.

Bom pošteno povedala: ta velika vedno sama od sebe uporabi te "magične" besede, srednjo moram kdaj tudi opomniti oz. počakam, da se sama spomni (kar tudi se, ko takoj ne odreagiram), mali pa od navedenih 4 besed zaenkrat obvlada samo "daaaaaaaaaaaaa" (dan user posted image ), kar vedno reče, ko kam pride oz. po novem tudi, ko srečuje ljudi user posted image Samo je pa moja srednja faca: če se ji kdaj takoj ne zahvalim, ko mi ona kaj poda, me samo navihano gleda in čaka, češ: a bo kaj user posted image Drugače pa vidim, da se v vrtcu zelo držijo tega, da sta prosim in hvala redno v uporabi user posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 11:23:14   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Špelin@, me le zanima, ali se tvoji otroci sami od sebe zahvalijo ali jih moraš na to opozorit?
Ker npr. moji mi rečejo, "mama, dej mi to in to" in jaz ne reagiram, dokler ne slišim tiste magične besede "prosim", sami od sebe in brez teh ceremonij se zelo redko spomnijo.
Na "hvala" pa jih moram vedno opozorit "kako se reče"...če npr. kdo kaj podari.
Še vedno pa se mi zdi, da niso tako slabo vzgojeni.

Bom pošteno povedala: ta velika vedno sama od sebe uporabi te "magične" besede, srednjo moram kdaj tudi opomniti oz. počakam, da se sama spomni (kar tudi se, ko takoj ne odreagiram), mali pa od navedenih 4 besed zaenkrat obvlada samo "daaaaaaaaaaaaa" (dan user posted image ), kar vedno reče, ko kam pride oz. po novem tudi, ko srečuje ljudi user posted image Samo je pa moja srednja faca: če se ji kdaj takoj ne zahvalim, ko mi ona kaj poda, me samo navihano gleda in čaka, češ: a bo kaj user posted image Drugače pa vidim, da se v vrtcu zelo držijo tega, da sta prosim in hvala redno v uporabi user posted image


user posted image priden, moja pa se vedno skrije user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 11:27:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Špelin@, me le zanima, ali se tvoji otroci sami od sebe zahvalijo ali jih moraš na to opozorit?
Ker npr. moji mi rečejo, "mama, dej mi to in to" in jaz ne reagiram, dokler ne slišim tiste magične besede "prosim", sami od sebe in brez teh ceremonij se zelo redko spomnijo.
Na "hvala" pa jih moram vedno opozorit "kako se reče"...če npr. kdo kaj podari.
Še vedno pa se mi zdi, da niso tako slabo vzgojeni.

Bom pošteno povedala: ta velika vedno sama od sebe uporabi te "magične" besede, srednjo moram kdaj tudi opomniti oz. počakam, da se sama spomni (kar tudi se, ko takoj ne odreagiram), mali pa od navedenih 4 besed zaenkrat obvlada samo "daaaaaaaaaaaaa" (dan user posted image ), kar vedno reče, ko kam pride oz. po novem tudi, ko srečuje ljudi user posted image Samo je pa moja srednja faca: če se ji kdaj takoj ne zahvalim, ko mi ona kaj poda, me samo navihano gleda in čaka, češ: a bo kaj user posted image Drugače pa vidim, da se v vrtcu zelo držijo tega, da sta prosim in hvala redno v uporabi user posted image


user posted image priden, moja pa se vedno skrije user posted image

Naš pa reče "daaaaaaaaa", potem pa se obrne k meni in skrije bučko med moje noge user posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 11:56:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jao, koliko enega filozofiranja, fantaziranja,... user posted image Realno življenje? Vam bom takoj prezentirala realno življenje: danes, recimo, sem v vrtcu pridržala vrata mamici z dvema deklicama in očku s fantkom - hvala sem dobila samo od moškega, ženski se je očitno zdelo samoumevno, da sem to storila ali kaj... In kakšni naj bodo potem otroci takšnih staršev, če imajo tako krasen zgled?? Pa ne spet začet nakladat z vašimi filozofskimi klamfami, ki kažejo izključno na vašo ozkosrčnost in pomanjkanje čuta za sočloveka.

Včeraj je soseda, ker sem ji nesla kup pisem na pošto, za moji hčeri prinesla čokoladi, za sinka pa polno vrečko rabljenih avtkov, s katerimi se je prej igral njen vnuk. In, ja, dobila je iskren hvala tako od mene, kot tudi danes od otrok (si morate mislit: hvala, čeprav otroci niso od nje osebno dobili daril, ampak jih je dala meni - škandalozno in nepotrebno za ene, k'nede user posted image ). Od soseda sem za pomoč v preteklih dneh dobila kavo znamke, ki je ne pijem. In po vaše bi potemtakem morala strica grdo pogledat in ne bev ne mev?! Rekla sem hvala, ker je bilo dano iz hvaležnosti, pa magari ne meni po meri!

Hvala, prosim, dober dan in nasvidenje so temelji družbenega sobivanja in najosnovnejši znaki, da smo ljudje. Malo pomislite na to drugič. Ker mi gre na kozlanje ob določenih izjavah - pa jih ne bom navajala, saj same veste, za katere gre.

Še tole: a dejansko mislite, da se vam bodo zaradi nekaj besedic "hvala" in "prosim" na dan znucale glasilke ali mogoče padla krona z glave ali kaj? user posted image

Hehe, da ne bo katera drugič jokala tule gor, kako je dobila vrata v nos, ker ji jih ena ni pridržala... user posted image


Mater, je pasalo tole user posted image


Špelin@ zelo posrečeno napisano......user posted image

Z večino se sicer strinjam....bom pa dodala samo še eno lepo misel, ki se nanaša na naše pričakovanje hvaležnosti......

Vse preveč je podarjenih materialnih daril in vse premalo prijazno izgovorjenih besed.....

In ta zadnji del stavka se ne nanaša zgolj na pričakovanje besede hvala ob prejetem darilu brez osebnega stika.......

In vsak bo iskal izgovor pri sebi......tisti, ki se za darilo ni osebno zahvalil in tisti, ki darila ni osebno odnesel......



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 12:00:05   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Reby

Jeeeee, Špelina, bravo user posted image user posted image user posted image
A veš, da sem se že jaz spraševala, al sem jaz čudna al kako, ker me je skor kap, ko sem brala komentarje. Mojmu možu je skor pisker dvignal, ko je bral nekatere izjave, ker pozna situacijo.
Na koncu sem pa jaz izpadla egocentrična in ne vem še kaj?
Za darila sem se vedno prej pozanimala pri sestri, kaj bi rade imele in vedno sem jim to kupila oz. sem jih peljala v trgovino in so si same izbrale. Pa veste kaj, ni mi žal, da sem dala, ampak pač ne bom več, bom raje kupila svojemu otroku in mogoče nam privoščila večkrat kakšne mini počitnice in bom uživala.


Špelina lepo napisano. Pa vseeno reby mislim da pretiravaš.

Svojega otroka učim hvala, prosim, adijo, dober dan. Sama se zahvalim vedno, četudi mi darilo ni povšeči. Drugim otrokom kupim z veseljem adrilo, zato ker jih razveselim, ker jih rada pocartam, ker jim rada kupim.... pa če mi zato ne reče hvala, niti pod razno ne zakopliciram, ali celo reče, bom ap raje šla jaz na dopust za ta denaruser posted image . Užaljena sem pa res, če ne dobim zahvale, ko vložim v neko stvar ves svoj trud, čas, denar.... ampak še vedno si ne rečem, tebi pa nikoli več nič ne dam ali pomagam (celo če je to familija in prijatelji).
Starši jih niso naučili olike, je...bi ga. Jaz rada obdarujem, ker so veseli otroci, ne pa zato, ad bi mi mogli reči hvala. Jaz jih ne bom učila olike, za to imajo svoje starše, pa zato jim tudi ne bom jemala vstran daril. Če pa bi moje darilo vzeli, ga scefrali in vrgli pred mano v smeti, ga namerno razbili oz uničili, potem pa bi razmislila o nadaljnih nakupih. 
Ni tvoja skrb da druge naučiš bontona, če je, potem to puncam povej zakaj več ne bodo dobile daril in da boš ti raje imela dopust, kot njim darila kupovala, ker niso rekel hvala.

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 12:07:41   
Taddy78
ojojoj...in sedaj ker smo ene dobre dušice, moramo pričakovat, da bo cel svet isto dober do nas.

In seveda...tudi jaz se lepo zahvalim in včasih moram od sina izsilit hvala, je pa res, da ko vem, da je dobil nekaj kar ga ne zanima, hitro odnesem, ker mi je nerodno, da vidijo, da sina njihovo darilo ne zanima. In kaj naj sedaj. Ga prisilim da bo pri 4.letih zaigral navdušenje? Tak otrok še ne zna lagat (no vsaj naš ne)...

Lahko da bosta ti dve nečakinji, ki sta sedaj tako skritizirani, ravno tako dobri in srčni osebi...

Pa če napišem malo smešn primer pri nas. Od mojga sestrična ima hudo čudn način obdarovanja. Sicer je res, da imajo kar stisko pri denarju, pa vseeno, da moji tašči maja za roj, dan podari obesek dedka mraza? Pa sedaj v marcu, ko je bila na obisku je mojemu in od svakinje sinu dala vsakemu čokoladnega miklavža...logično da se zahvalimo, ampak se pa tudi pošteno nasmejimo in kaj smo zdaj zato nehvaležni?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 12:11:59   
liliana
ojojoj...in sedaj ker smo ene dobre dušice, moramo pričakovat, da bo cel svet isto dober do nas.


To je po mojem največji problem.....da imamo prevelika pričakovanja.......in smo potem takoj prizadeti, ko nekdo na našo gesto prijaznosti, ki pa ni nujno, da je enako prijazna tudi za drugega, pričakujemo ne vem kakšno grozno hvaležnost.......

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 12:14:12   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ojojoj...in sedaj ker smo ene dobre dušice, moramo pričakovat, da bo cel svet isto dober do nas.


To je po mojem največji problem.....da imamo prevelika pričakovanja.......in smo potem takoj prizadeti, ko nekdo na našo gesto prijaznosti, ki pa ni nujno, da je enako prijazna tudi za drugega, pričakujemo ne vem kakšno grozno hvaležnost.......



user posted image . kot ej en rekel. Ne pričakuj preveč in svet bo lepši, ti pa boš vedno dobre voljeuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.3.2010 12:15:39 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 12:32:44   
ajsek
Zdaj šele vidim, koliko mi je prišparanega, ker načeloma ljudi ne obdarujem user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 14:27:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jao, koliko enega filozofiranja, fantaziranja,... user posted image Realno življenje? Vam bom takoj prezentirala realno življenje: danes, recimo, sem v vrtcu pridržala vrata mamici z dvema deklicama in očku s fantkom - hvala sem dobila samo od moškega, ženski se je očitno zdelo samoumevno, da sem to storila ali kaj... In kakšni naj bodo potem otroci takšnih staršev, če imajo tako krasen zgled?? Pa ne spet začet nakladat z vašimi filozofskimi klamfami, ki kažejo izključno na vašo ozkosrčnost in pomanjkanje čuta za sočloveka.

Včeraj je soseda, ker sem ji nesla kup pisem na pošto, za moji hčeri prinesla čokoladi, za sinka pa polno vrečko rabljenih avtkov, s katerimi se je prej igral njen vnuk. In, ja, dobila je iskren hvala tako od mene, kot tudi danes od otrok (si morate mislit: hvala, čeprav otroci niso od nje osebno dobili daril, ampak jih je dala meni - škandalozno in nepotrebno za ene, k'nede user posted image ). Od soseda sem za pomoč v preteklih dneh dobila kavo znamke, ki je ne pijem. In po vaše bi potemtakem morala strica grdo pogledat in ne bev ne mev?! Rekla sem hvala, ker je bilo dano iz hvaležnosti, pa magari ne meni po meri!

Hvala, prosim, dober dan in nasvidenje so temelji družbenega sobivanja in najosnovnejši znaki, da smo ljudje. Malo pomislite na to drugič. Ker mi gre na kozlanje ob določenih izjavah - pa jih ne bom navajala, saj same veste, za katere gre.

Še tole: a dejansko mislite, da se vam bodo zaradi nekaj besedic "hvala" in "prosim" na dan znucale glasilke ali mogoče padla krona z glave ali kaj? user posted image

Hehe, da ne bo katera drugič jokala tule gor, kako je dobila vrata v nos, ker ji jih ena ni pridržala... user posted image


Mater, je pasalo tole user posted image


Špelin@ zelo posrečeno napisano......user posted image

Z večino se sicer strinjam....bom pa dodala samo še eno lepo misel, ki se nanaša na naše pričakovanje hvaležnosti......

Vse preveč je podarjenih materialnih daril in vse premalo prijazno izgovorjenih besed.....
Kako zelo resnično!

In ta zadnji del stavka se ne nanaša zgolj na pričakovanje besede hvala ob prejetem darilu brez osebnega stika.......

In vsak bo iskal izgovor pri sebi......tisti, ki se za darilo ni osebno zahvalil in tisti, ki darila ni osebno odnesel......
To itak. Samo jaz poskušam čimbolj objektivno ločiti med praznimi izgovori in utemeljenimi razlogi - na obeh straneh user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?