|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 11:57:11   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: Mjavmjav

Em... zdej mam pa eno zelo banalno vprašanje... Tko da me ne napast kot butasto deklino, ampak vzemite v zakup mojo 'frišnost'... torej, bi mi morda ena pojasnila, zakaj naj ne bi imel dolgih nohtov v P?
user posted image

Ni toliko finta v tem, da v P. ne bi smele imeti dolgih. Tam imajo pogoj samo to, da nimaš nalakiranih z lakom (beri, da se jasno vidi nohtna ploskev), ker se v primeru komplikacij ali morebitne nujne operacije na nohtih hitro pozna reakcija organizma. Mislim, da pobledijo ali pa ratajo modri, če primanjkuje kisika (naj me katera popravi, če se bolj spozna). In potem to pač zahtevajo kot safety precaution, ker nikoli ne moremo/morejo vedeti, kako hitro se porod zakomplicira.

Druga stvar je pa dolžina nohtov. Tukaj mislim, da gre bolj za nenapisano pravilo, da je z daljšimi večja verjetnost da opraskaš otročka in si lahko hitro proglašena za bad mamo, ki ogrožaš otroka. Čeprav do tega bomo itak vse morale razviti debelo kožo, ker bomo poslušale očitke če bomo z otročki zunaj preveč ali premalo, če bodo oblečeni preveč ali premalo, če jih bomo pustile predolgo jokat, ali pa ga "razvajale" s takojšnjim odzivom... Skratka, vedno bodo vsi pametni okrog nas. user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 4801
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 14:50:36   
petrca2507
Zdej sem bila 4 ure v Zvezdi s kolegico, ki je višja medicinska sestra, ima gelirane nohte in je imela pri porodu nujen CR (bila je 11 dni čez rok). Povedala je tako: ona si je vedno dala gelirat nohte in tud pred porodom je naredila enako. Je pa vedno imela kratke gelirane nohte, lakirane le s prozornim lakom, brez bele konice. Fora dolgih nohtov je tud v prijemu tiste ščipalke, ki ti jo dajo na prst. Ona je rekla, da je že prej v službi probala in je blo vse OK. V P ji pa tud noben ni kompliciral zarad geliranih nohtov in njihove barve, ker se tudi prek ustnic in dlesni menda lahko razbere barvo.



_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4802
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 15:25:22   
petrca2507
IZVIRNO SPOROČILO: Mjavmjav
bcljka a danes tudi še ni nič? se mi zdi da se še nikjer nisi nič javila, tako da bi se znalo kaj dogajati? user posted image


Pred 2 uram je na FB napisala, da je na +4 in da bo zarad praznika in vikenda Pika prisiljena šele v ponedeljek it ven.

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 4803
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 17:23:20   
bcljka
hvala petrca k informiraš... iz telefona loh pišem samo na FB... ne vem zakaj mi RR noče delat user posted image

ma ja, sm bla na pregledu pol sm pa bluzila okol do zdej... med drugim sm pristala z mojim tud na fitnesu user posted image

skratka, dons CTG ni nč zaznaval popadkov, pa sodeč po UZju je mali tok fajn notr da se ji nč ne mudi vn... če v petek ne bi bil praznik bi mi sprožl v petek... ampak ker je praznik in potem še vikend bodo to nrdil šele v pondelk user posted image  razen seveda če bo hotla sama prej vn user posted image
pustimo se presenett... zdej mi je že čist vseen... edin jutr res ne bi rada tekme zamudila... edin to user posted image

candy - jep, res obstaja možnost da se srečava v P user posted image


nohti - jst sm tud sprašvala glede nohtov, ker mam na nogah polet skos nalakirane, pa mi je rekla sošolka k je babica v P, da pri vaginalnem porodu je čist vseen če maš vse nalakiran edin pr CR je bolš če nimaš... glede dolžine je pa fora kao v tem, da z dolgimi lahko popraskaš user posted image  pa kao več umazanije je za daljšimi nohti... mislm da dolžina ne igra neke pomembne vloge... jst si jih sigurno ne bom nč krajšala...

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 4804
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 17:55:55   
bcljka
katrinka - hvala za linke... mogoče pa clo naročim... bom vidla kako bom s temi čez pršla zaenkrat...

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 4805
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 20:35:07   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka
petrca - a si ti v tistih dvojckih k so vsak druge barve - rdec,moder,rumen...user posted image


Naši dvojčki so: bordo rdeč, mal svetleje rdeč, oranžen in rumen.
http://www.nepremicnine.net/nepremicnine.html?id_regije=14;nep=2;posr=1;detail=5278687;pic=865239.jpg




uuuu...lepo zgleda,ful dobr...vem kje priblizin si jauser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: bcljka

katrinka - hvala za linke... mogoče pa clo naročim... bom vidla kako bom s temi čez pršla zaenkrat...


no sej bos vidla, sem jih dons tud v bc gledala...sej v bistvu vazn da jih mas...sej ma vsaka svoj nacin...vazn da delujeuser posted image

no zdej pa mi nekaj povejte - a kera hodi na depilacijo celotnega telesa - oziroma roke, noge,hrbet in rit,namrec kolegica je zdaj slabe 4 mesece noseca in ona skoz hod na depilacijo, zdej si pa ne upa zarad depilacije po trebuhu da ne bi blo kej narobe - jz osebn ne vidim tezav samo a je kera bolj podkovana na tem podrocjuuser posted image

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 4806
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 21:01:17   
petrca2507
Jst sm med nosečnostjo šla na depilacijo nog, podpazduhe in na brazilsko. Drugih delov si nikoli nisem depilirala. Na brazilsko sem šla med nosečnostjo prvič, mal je bolel, ampak ni blo panike. Ne vem pa, zakaj bi kakršnakoli depilacija škodila otroku, saj naj bi imeli kozmetični saloni kvalitetne voske. Problem bi bil lahko, če bi uporabljali depilacijsko kremo, ki dlake "razgradi".

bcljka...mogoče ti pa uspe jutr tekmo pogledat, pol pa letita v P. user posted image
Jst sm samo 1x prek mobitela odgovorila na RR. Potem mi je pa vedno nekaj nagajal. Besedilo sem že napisala, pa mi ga ni hotel poslat oz. je okno, kjer je bilo napisano besedilo, kar izginilo. user posted image

nohti...men se je pa umazanija glih za mojimi "originalnimi" kratkimi nohti bolj nabirala, kot za malo daljšimi geliranimi. Pa tud sama sem se bolj upraskala z mojimi tankimi, kot pa geliranimi. Res pa je, da nikoli nimam pretirano dolgih nohtov, ker me pri drugih opravilih motijo. Jst si npr. delam nohte pri punci, ki je sama mati 3 otrok in je vedno imela gelirane nohte.
Sicer je pa vse stvar okusa.



_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4807
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
22.6.2010 22:34:48   
bcljka
depilacija - jst mam mal kocin pod popkom k me pa uibr motjo pa mi jih uspud zvoska takrat k grem na brazilsko...
pomoje nima nosečnost nobene veze z depiliranjem predelov telesa... tko da sam akcija user posted image

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 4808
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 7:27:38   
katrinka
ej hvala za pomoc, ji bom dons rekla k ona je ful temna in so dlake zato tok bolj vidne in zdej kr neki panicari, jaz nisem se nikoli sla na depilacijo zato ne vem, razmisljam pa o brazilski pol proti koncu nosecnostiuser posted image user posted image user posted image

pisuka je mrzlo jutro, upam da se otopliuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 4809
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 10:43:15   
Masha_M
Jutro nosečke!

petrca:
Me zelo veseli, da celo medicinska sestra "požegna" take nohtke. Potem se res nimam kaj za sekirat. ;)

bcljka: A si šteješ kaj kot kompliment, da je Piki tako lepo pri/v tebi, hihihi? user posted image Ti vseeno želim, da jo kmalu stisneš v naročje... Btw, kam točno je treba it za dekompresijo (v katero stavbo/prostor)?

katrinka: Glede depilacije so ti pa na srečo že druge svetovale. Jaz si jih kar sama s strojčkom počupam, pa še to včasih en gre več, ker so moje blond kocinice pretanke za strojček, v nosečnosti so se pa še stanjšale in upočasnile svojo rast. I like it! user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4810
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 10:49:02   
katrinka
jaz sem pa se kar na britju...hehe,ja vem,staromodna smuser posted image user posted image user posted image user posted image


za dekompresijo gres v babisko solo - zravn ta stare porodnisniceuser posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4811
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 11:27:07   
Masha_M
Hvala za odgovor! Potem sem si prav zapomnila, samo zihr pa nisem bila. ;)

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4812
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 21:08:31   
petrca2507
Na današnji dekompresiji mi je blo tko fajn, da bi kr še mal tm sedela. user posted image   Ful mi je (pre)hitr minil.

bcljka...a spet ni blo nč s popadki? user posted image

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4813
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 21:14:58   
bcljka
IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

bcljka...a spet ni blo nč s popadki? user posted image


popadki se sploh še niso nehal... tud ponoč sm se dejansko zbudla predihala in zaspala nazaj... popoldne 2 uri na 5-7min... zdej so se mal razredčl...
itak mam jutr pregled... pa bomo vidl kok sm kej odprta...

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 4814
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
23.6.2010 21:19:11   
anajrim
Bcljka - počasi bo pa res čas tudi zate prišel...želom da čim prej stisneš malega v naročje user posted image





_____________________________

Nik 24.10.2007
Tadej 14.7.2010


(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 4815
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 2:23:04   
katrinka
brcklja - ja dokler loh nazaj zaspis se ni to to a ne,
dej sporoci kako bo na pregledu,ce te seveda ne bodo obrdzali...v tem primeru pa cakamo na novicke...heheuser posted image

petrca - pol si uzivala, ja fajn...sej to je vazn a neuser posted image

sibam nazaj spatuser posted image

(odgovor članu anajrim)
Neposredna povezava do sporočila: 4816
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 8:43:12   
anajrim
Jutro !

jaz imam pa danes pregled in ctg...me prav zanima če bo kaj kazalo ker mi non stop otrdeva trebuh..

oh ja so se začeli prečudoviti dnevi tako da smo se mi že včeraj kopali...je bila voda precej mrzla 24stopinj...sedaj se bo pa do popoldneva lepo segrela na kakih 36-27 stoppinj in bo užitek plavat...tako malo sem vam lušte naredila...sedaj pa šibam perilo obesit in potem v Tivoli na klepet s fejst babami...

papa


_____________________________

Nik 24.10.2007
Tadej 14.7.2010


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4817
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 8:48:40   
petrca2507
Dobro jutro ali dober dan!

Sem glih vstala. Na hitro nekaj pojem. Potem grem pa tudi jaz počasi proti Tivoliju na klepet. Danes je tko lep dan, da bi ga bilo škoda presedet noter. user posted image

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu anajrim)
Neposredna povezava do sporočila: 4818
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 9:12:43   
Masha_M
Tudi jaz imam podoben recept. Zajtrk je že padel, še umivanje, oblačenje in šibam razmigavat govorni organ. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 4819
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 11:16:41   
bcljka
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

bcljka - ja dokler loh nazaj zaspis se ni to to a ne,
dej sporoci kako bo na pregledu,ce te seveda ne bodo obrdzali...v tem primeru pa cakamo na novicke...hehe


user posted image  sej med popadki ne morem zaspat, pol k se umiri zaspim za par minut... dokler me ne vrže u luft user posted image  
dons mi je ratal tud na ctgju zaspat 10min user posted image  ja, če se ni nč dogajal user posted image  je rekla G da to je tko k kosilnca k jo lih zalaufaš pa ti crkne user posted image

skratka nč kej pretresljivega... jutr sm polnih 41.tednov in morm v P na pregled da se odločjo kdaj mi bodo sprožl, kar ubistvu že vem da šele v pondelk...
problem je ker se nč ne odpiram, je dons spravla samo en prst notr, dveh ji ni ratal... pa MV je še kr dolg za slabo polovico prsta... user posted image  mi je pa ene 2 minute notr šarla da bi čim več ovoja odluščla da bi probala kej pospešt...

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4820
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 13:46:20   
Mjavmjav
sam tole pa prav neprijetno zveni... vse mere so na prst.. pa luščenje in šarjenje notri.. brrr...
no, sam da bo čimprej... verjetno je bil tole zdaj najdaljši teden v tvojem življenju user posted image

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 4821
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 15:30:42   
bcljka
ubistvu, prejšnji je bil daljši user posted image user posted image user posted image  ta tedn sm bl na izi ker sm telefon zignorirala user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 4822
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 18:57:22   
katrinka
in cveke...ste se mele fajn v tivolijuuser posted image user posted image user posted image user posted image

brcljka - ej mogoče te pa preseneti in bos danes ponoci ze drzala v rokah otrocka...nikoli ne ves, jaz sem vsem nakladala kok bom cez rok - ha, 2 tedna prej,morm pa priznat da je to bolje k cez rok - vsaj trapastih vprasanj sm se losala...sporoci kako bo na pregledu jutruser posted image


midva pa beliva jutr - nujno potrebno, malo bom dala dopoldne k babici v varstvo, neki mi dragi mozek obljubla morje v soboto...bomo vidluser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 4823
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 19:50:28   
Masha_M
Jasno da je bilo fajn. 3 s trebuhi + 3 z vozički + 2 srednja srakoperčka.user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4824
   RE: ljubljanske nosečke - 3.del
24.6.2010 19:59:58   
katrinka
torej koliko sadnih kup oziroma drugih dobrot je padlouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?