|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:18:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
En čisto banalen primer:
Božični prazniki. Katolik svojemu otroku razloži, da praznujemo rojstvo Jezusa Odrešenika. Da se je to res zgodilo. Ti pa, da katoliki verjamejo, da se je takrat rodil Jezus. V smislu, da to itak ni res, samo nekdo drug to verjame.

Nekateri pa nis(m)o samo ateisti, temveč tudi turbo-kapitalisti - in rečemo:"It''s shopping time!" user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:24:41   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
Božični prazniki. Katolik svojemu otroku razloži, da praznujemo rojstvo Jezusa Odrešenika. Da se je to res zgodilo. Ti pa, da katoliki verjamejo, da se je takrat rodil Jezus. V smislu, da to itak ni res, samo nekdo drug to verjame.

...
Ah - saj se bom raje ugriznila za jezik. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.3.2010 14:25:11 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   [Brisano sporočilo]
21.3.2010 14:36:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   [Brisano sporočilo]
21.3.2010 14:37:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:38:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
I dreamed a dream...

kaj si se na SLO ima talent prijavila? user posted image

Ne ga srat. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:44:48   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
Božični prazniki. Katolik svojemu otroku razloži, da praznujemo rojstvo Jezusa Odrešenika. Da se je to res zgodilo. Ti pa, da katoliki verjamejo, da se je takrat rodil Jezus. V smislu, da to itak ni res, samo nekdo drug to verjame.


saj tebi so tud verjetno zgodbe o Krisni, pa Budi, pa kaj jz vem kterih bogovih stvari, ki jih nekateri drugi verjamejo...


Ja, seveda. Tudi zgodbe o Jezusu so mi. Ampak nisem jaz tista, ki laže sebi in drugim, da je objektivna pri verskih aspektih vzgoje in da s tem otroku pušča možnost izbire.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:55:43   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
En čisto banalen primer:
Božični prazniki. Katolik svojemu otroku razloži, da praznujemo rojstvo Jezusa Odrešenika. Da se je to res zgodilo. Ti pa, da katoliki verjamejo, da se je takrat rodil Jezus. V smislu, da to itak ni res, samo nekdo drug to verjame.

Nekateri pa nis(m)o samo ateisti, temveč tudi turbo-kapitalisti - in rečemo:"It''''s shopping time!" user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image božiček  pa nima nič veze z vero in podobnimi stvarmi, ker je produkt kokakole, in nosi darila pridnim otrokom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:59:35   
zmajaz
Eno vprašanje za vernike.
Jaz se spominjam, kako sem kot otrok vneto prebirala sv. pismo in se mi je ob prebiranju svetopisemskih zgodb nenehno porajalo vprašanje: kako to, da je bog v času, ko naj bi se odvijale te zgodbe bil ves čas v stiku z ljudmi - jih spregovoril, jim dajal taka in drugačna navodila, naročila, jih opominjal, kaznoval s takimi in drugačnimi nadlogami, kar naprej so se dogajali neki čudeži itd. Zakaj pa je dandanes "vse tiho"? user posted image A ste kdaj razmišljali o tem?


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:01:26   
Kerensa*
Meni, kot ateistki in turbo-kapitalistki, je popolnoma vseeno, od kod se je Božiček vzel - važno, da imam izgovor za celodnevna pohajkovanja po BTC-ju. user posted image

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:03:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Zakaj pa je dandanes "vse tiho"?

Saj ni - Bog se pogovarja z verniki. Ko se pa pogovori z vsemi, pa reče kakšno še s katerim od ateistov - potem pa v časopisu preberemo zgodbo o čudežni spreobrnitvi. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:09:20   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Zakaj pa je dandanes "vse tiho"? user posted image A ste kdaj razmišljali o tem?



Ni kaj o tem za razmišljat, ker se še vedno dogajajo. Dogajajo pa se vsem, ne samo kristjanom.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:10:57   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Saj ni - Bog se pogovarja z verniki. Ko se pa pogovori z vsemi, pa reče kakšno še s katerim od ateistov - potem pa v časopisu preberemo zgodbo o čudežni spreobrnitvi[/color]. user posted image

Jaz sem bila DOLGO vernica - pa se ni nič pogovarjal z mano. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:11:19   
eee35
zmajaz: a imaš še premalo nadlog na svetu?user posted image , pa verjetno bi se najdel kdo, ki mu Bog daje takšna in drugačna navodila, vprašanje pa, če to ˝javljanje˝ Najvišjega deli z drugimiuser posted image .
Vsake nekaj časa slišim, da se je nekje prikazala Marija na oknu, pol pa se ponavadi izkaže, da to stara mama pomivala šipe s čudežnim sredstvom iz Hoferja....
Drugače pa: sem krščena, krstili pa so me, ko sem bila stara 7 let, nisem imela nobenih traum zaradi tega, v cerkev sem hodila, ker mi je bilo všeč, zdaj pa grem redko k maši. Moj mali ni krščen, sicer mami mi teži, ampak po pravici povedano se mi ne da vsega rihtat, če pa bi čutila drugače bi ga krstila, ne vem zakaj ne...

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:12:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Jaz sem bila DOLGO vernica - pa se ni nič pogovarjal z mano. user posted image

On je že vnaprej vedel, da nisi prava vernica. Če bi bila, bi verovala še danes. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:12:12   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Meni, kot ateistki in turbo-kapitalistki, je popolnoma vseeno, od kod se je Božiček vzel - važno, da imam izgovor za celodnevna pohajkovanja po BTC-ju. user posted image


jap user posted image user posted image


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:13:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: eee35
Vsake nekaj časa slišim, da se je nekje prikazala Marija na oknu, pol pa se ponavadi izkaže, da to stara mama pomivala šipe s čudežnim sredstvom iz Hoferja....

Ojej... user posted image

No, ampak zdi se mi pa zanimivo, da kot ateistka verjamem, da se Marija res prikazuje, da kipci jokajo in podobno.
user posted image

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:15:02   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Zakaj pa je dandanes "vse tiho"? user posted image A ste kdaj razmišljali o tem?



Ni kaj o tem za razmišljat, ker se še vedno dogajajo. Dogajajo pa se vsem, ne samo kristjanom.


čudno, da se potem še meni ni user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:21:09   
marta82
Nisem vsega brala, ampak NE, ni ga res treba. Najin sin ni krščen. Midva sva bila oba krščena pa obhailo in birmo imava. Tudi poročila sva se cerkveno - sicer ne iz "pravih" razlogov (zato, ker nama je bilo lepo, ker civilna poroka traja 10 min, pri cerkvani se župnik malo bolj potrudi, ker je tisti delček romantike globoko v meni prišel na plan in sem se hotela v beli obleki sprehoditi do bodočega moža, da me takrat prvič vidi v obleki ipd.). In sina nisva in ne bova krstila, razen če bo sam tako želel. To bo njegova izbira. Mislim, da je prav tako. Glavni razlog, da ga nisva krstila je pa ta, da če bi poslušala cerkev in cerkvene predstavnike sina niti ne bi bilo. Dobila sva ga namreč z zunajtelesno oploditvijo in baje je to hudičevo delo.user posted image Tako da nimam niti najmanjše želje in volje, da bi ga krstila.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 15:34:20   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Zakaj pa je dandanes "vse tiho"? user posted image A ste kdaj razmišljali o tem?



Ni kaj o tem za razmišljat, ker se še vedno dogajajo. Dogajajo pa se vsem, ne samo kristjanom.


čudno, da se potem še meni ni user posted image user posted image user posted image user posted image



s tabo bi najbrž imel preveč dela in se raje posveča tistim, ki mu zaupajouser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 16:29:23   
limonita
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Glavni razlog, da ga nisva krstila je pa ta, da če bi poslušala cerkev in cerkvene predstavnike sina niti ne bi bilo. Dobila sva ga namreč z zunajtelesno oploditvijo in baje je to hudičevo delo.user posted image Tako da nimam niti najmanjše želje in volje, da bi ga krstila.


Bravo user posted image user posted image user posted image bravo zato, ker si ostala načelna. Mene grozno moti to, da ne dovolijo umetne oploditve - sama je k sreči nisem potrebovala, ampak me to vseeno blazno moti in je to tudi eden izmed razlogov zakaj sem cerkvi pokazala hrbet.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 16:34:36   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Zakaj pa je dandanes "vse tiho"? user posted image A ste kdaj razmišljali o tem?



Ni kaj o tem za razmišljat, ker se še vedno dogajajo. Dogajajo pa se vsem, ne samo kristjanom.


čudno, da se potem še meni ni user posted image user posted image user posted image user posted image



s tabo bi najbrž imel preveč dela in se raje posveča tistim, ki mu zaupajouser posted image user posted image user posted image .


takim kot si ti? user posted image


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 17:01:00   
Anonimen
a_proti večeru in koncu "božjega dne" bo vedno več prepričevanj v svoj prav_user posted image

dejte mi povedat, saj so še druge vere, zakaj se vedno zatakne pri rimo-katoliški?user posted image

(odgovor članu TuBoLina_86)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 17:03:32   
Anonimen
jaz, npr. sem prav vesela, da mi v skladu z obredom niso odrezali ščegetavčka in  me zašili...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 17:09:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86





s tabo bi najbrž imel preveč dela in se raje posveča tistim, ki mu zaupajouser posted image user posted image user posted image .




takim kot si ti? user posted image



Ne pišem o sebi, niti nimam najmanjšega namena. Ti tega itak ne bi razumela. In ker boš verjetno namigovala na krščansko vero, ti povem samo to, da nima veze s tem.
Spoštujem odločitve ljudi, ravnotako tvojo.  Tebi in še nekaterim, je pa to nekaj povsem tujega.
Bi pa rekla, da ste prestrašene in se raje norčujete, vlačite ven stvari, ki z vero nimajo veze.
Če bi bile tako samozavestne v svojem prepričanju, bi debatirale na normalnem nivoju. Hja, strah ima velike oči in takrat se začne napad(norčevanje).

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 19:33:04   
limonita
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

a_proti večeru in koncu "božjega dne" bo vedno več prepričevanj v svoj prav_user posted image

dejte mi povedat, saj so še druge vere, zakaj se vedno zatakne pri rimo-katoliški?user posted image

jaz, npr. sem prav vesela, da mi v skladu z obredom niso odrezali ščegetavčka in  me zašili...


Hmm.. sklepam da se pri rimo-katoliški zatakne zato, ker je pri nas pač najbolj razširjena... imajo pa nekatere vere obrede za kozlat - npr. obrezovanje deklic in ostale blesarije - hja, vse v imenu vere (dober izgovor za nadzor in ustrahovanje ljudstva)... zato jaz pač nisem članica nobene teh ustanov (sekt) in tudi nikoli ne bom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?