|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 14:25:17   
x_srečka_x
IZVIRNO SPOROČILO: Tarči

Nevem kako živiš ampak da ti gre 1200€ za kredit in ti recimo ostane manj kot 1000€ gre potem 500€ za stroške in ostalih 500€ za bencin in sproti za kruh ali kaj podobnega. Nevem kako po tvojem ostane 500€?



Napisala je da nekateri preživijo mesec s 500e.
Če vama po plačanem kreditu ostane 1000e še vedno živita na "veliki nogi",  sta samo dva.

(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 15:02:26   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: Tarči

Seveda računico smo gledali ampak nova hiša stane 100.000,00€ ali več. Sedaj ko ima človek topel dom in si želi imeti družino pa nastane problem. Kako naj človek živi v današnjem času na pošten način in živi nekako dostojno življenje?




kako so vam pa toliko kredita naračunali?? Za stanovanje sva dala malo manj kot to, pa imava pol manjši obrok na 20 let. Za tolažbo - da se z marsičem preživet, tudi s tem kreditom. Če ravno nimata zanič plače.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 16:37:30   
Poka
Včasih imam na koncu jezika, (prstov), da bi nekomu rekla, da je neumen... Lepo te prosim ozri se malo okoli, pa poglej koliko ljudi je lačnih, živijo s plačami krepko manj kot 1000 EUR in to cele družine, pa preživijo. To me je razjezilo, to, da si naredila napako in so te slepo premamile materialne stvari, boš morala sama rešit.

Človek pač ne more imeti vsega, otrok pa tudi ne stane 400 EUR na mesec, lepo te prosim (čeprav jih še nimam, ampak eni živijo s toliko).

BTW . moram te opomnit glede ene stvari in to to, če si že slučajno slišala, da je človek sam svoje sreče kovač... Namreč, midva sva začela iz minusa, pa se bova kmalu seslila v hišo z ene štirikrat manjši krediti... Sva pa oba zelo delovna - to nama je način življenja, uživava v stvareh, ki jih počneva, delava pa itak samo tisto, kar nama je fajn. Če mene vprašaš, so ljudje na splošno leni, vse bi imeli, ne bi pa nič za to naredili, po liniji najmanjšega odpora, taki ljudje so plevel za družbo...

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 17:15:47   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: Poka


Človek pač ne more imeti vsega, otrok pa tudi ne stane 400 EUR na mesec, lepo te prosim (čeprav jih še nimam, ampak eni živijo s toliko).



komot toliko stane, če ga imaš v vrtcu pa sploh. Glede ostalih svari imaš pa delno prav. Ljudje marsikaj sčarajo. Enim pa pač ni za čarat in so radi komot. Ne bi se hotela vtikat v to, kako in zakaj se človek v življenju (ne)znajde.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 17:46:17   
sanasan
midva imava tudi kar hud kredit, sicer nam ostane dosti več...ampak kar bi te rada opozorila, so nepredvideni stroški s hišo....preživet tudi 4 člansko družino s 1000 euri na mesec ni ravno probblem, ampak se mi bolj zdijo dodatni stroški s hišo in vsem kar spada zraven!

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 17:48:03   
Anonimen
vandar ko bova jemala kredit bo višina podobna trenutnemu verčevanju ker veva da toloko sva sposobna odplačevati pa še vedno si lahko privoščiva dva ali tri otroke in gremo lahko na dopust.


Zelo pametno razmišljanje. Sicer je treba računati tudi na to, da se z leti plača višina in da je delež mesečnega obroka nižji od začetnega ter več ostane za ostale stvari.

Je pa do konca "našponan" obrok razumljiv na kratko dobo - nekaj časa se pač da stiskat ali opravljat dodatno delo, da se kredit čimprej odplača. Na 30 let pa - no way.

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 17:51:38   
Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: Tarči

Skratka kako živite z visokim kreditom in imate otroka?



Na takšno vprašanje pametno odgovoriti je po mojem mnenju nemogoče, ker se visok kredit in otrok pač ne izključujeta. In če kredit lahko dobiš na banki, pri otroku obstaja tisti faktor x oz. tveganje, da ne gre vse po načrtu (pa bognedaj) in ga tudi ne dočakaš. In glede na to, da otroka še nimaš, je to kvazi statistično analiziranje  navaden bullshit, ker si družine nismo toliko enake, da bi se lahko tako primerjale.


Če sta si vidva s partnerjem  to nepremičnino tako želela, da sta jo pripravljena toliko preplačati (in vem, da je hiša jama brez dna), potem si bosta tudi marsičemu brez problema odrekla in finančno poskrbela tudi za otroka. Kaj pa če dobita dvojčka?  Novo vprašanje - kako živite z velikim kreditom ....

PS: podpis pod Poko.

(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 17:51:50   
sanasan
aja, jaz si z družino t.j. z otrokom/-ci ne bi upala imeti 1200 eur kredita na mesec in da nam potem ostane 'le' 1000 eur za vse ostalo...ni šans, da me spraviš v to!!!
pa še to, pri plačilu za vrtec se večinoma ne gleda, koliko ti ostane še po plačilu kreditnega obroka ampak se gledajo celotni prihodki.
In ne, ne more si kar vsak privoščit hiše in udobno živet...jaz npr.ne zaslužim slabo, ampak če ne bi mož še dooooosti več, se sploh ne bi mogla 'spustit' v kaj takega.

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 19:24:02   
carbene
Uf, 1200 EUR na mesec za 30 let je z mojega stališča veliko. Za manjše denarje lahko najameš hišo (celo novogradnjo - in to celo v Ljubljani). S tem, da se ne zafrkavaš z vzdrževanjem, in če se dohodki nekoliko zmanjšajo, se lahko še vedno preseliš v stanovanje. Poleg tega je 30 let dolga doba in ne veš, kaj se v tem času še vse lahko zgodi. Poleg tega je zelo velika verjetnost, da bo vrednost hiše precej padla (ne samo zaradi "staranja") in da bo tudi težko dobiti kupce, da bi sploh to hišo po potrebi "spravil v denar." Tako da - ne vem, jaz bi po moje na vajinem mestu hišo prodala in šla v najem ali kupila kaj bolj ugodnega, magari stanovanje ali pa hišo (lahko tudi novogradnjo) po precej nižji ceni (vsekakor za (veliko) manjši obrok kredita kot 1200 EUR za 30 let). Meni se enostavno ne bi zdelo niti smiselno niti zdravo se dobesedno celo življenje pehati za denarjem zaradi nekaj sten. Tak stres konec koncev vpliva na samo psiho in odnose - tako med partnerjema kot v družini, ki bi jo rada imela. Kaj bosta pa storila vidva, je pa seveda odvisno le od vaju. Treba je pač uvideti, da je za znosno življenje potrebno živeti primerno svojemu standardu. Oziroma dobro premisliti, kaj ti je pomembno in kaj si sploh lahko privoščiš. 

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 19:43:06   
Anonimen
Nevem ako živite ampak ko poskusiš dobiti kredit in od tega moraš skoraj na kolenih prositi da ti ga dajo na koncu ko da dobiš kupiš hišo v katero moraš vložiti še kar nekaj denarja kajti stene so gole ničesar praktično ni in ko imaš elektriko, vodo in osnovne zadeve se končno vseliš.


No ja, za 270.000€, kolikor je kredit pri 1200/mesec in na 30 let, imaš v okolici Ljubljane krasno izbiro praktično popolnoma dokončanih hiš, ki čakajo samo še na tvoje skrbno izbrane zavese.

In ja, za ta denar moraš kdaj tudi na banko (joj, kako so banke grde, ti ga ne nakažejo kar na TRR user posted image ) in prinesti kakšen papir ali dva ali tri.


(odgovor članu Tarči)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 22:41:25   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

otrok pa tudi ne stane 400 EUR na mesec, lepo te prosim

Pri takšni plači kot jo navaja Tarči, bo samo za jasli plačevala 300€ mesečno. Morda 270, če živi v občini, kjer ji kredit za 1 razred zniža plačilo. Do 400 mesečno pa potem ni daleč...

Sam ste pa res bili "zreli" pri preračunavanju kolk kredita in za koliko časa si lahko privoščite, no... Samo to itak že sama veš in gotovo ne rabiš, da ti še mi povemo.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
15.4.2010 22:50:27   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Tarči

Nevem kako živiš ampak da ti gre 1200€ za kredit in ti recimo ostane manj kot 1000€


Tole mi ni jasno... "Uradno" se da dobit kredit do 1/3 plače. Če imaš dobro plačo, se daje kredit do 50% plače. V nobeni plači ni vštet prevoz na delo in malica. Kako torej imata vi2 lahko višji kredit od tistega kar ostane user posted image Ali pa so se te višine v današnjem času spremenile in nisem up to date?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 8:34:25   
benika
Draga avtorica, 1200€, kolikor znaša vajin kredit, je skupna plača mene in mojega moža. Pa imava kredit za 2 avtomobila, zavarovanja, vse stroške pokrijeva s tem denarjem, pa še 2 otroka naju razveseljujeta, kmalu tudi tretji. In veš kaj...nam znese. Res da ne gremo 2x na dopust, pa vsak teden na izlet, otroci nosijo no name obleke, ne dobijo ravno vsega kar želijo, pa tudi midva ravno ne razsipavava z denarjem. In se imamo luštno, zelo.

Vidva bi pa lahko malce prej vklopila možganske celice in prepračunala, kako bosta živela s kreditom. Kaj bosta npr. storila, v kolikor eden izgubi službo ali se, bog ne daj, komu kaj zgodi? Ja ne vem, no, a je bajta res vredna vsega tega? Na svoje se prav lepo da živet tudi v manjšem stanovanju v bloku. Vse v okviru finančnih zmožnosti.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 8:58:26   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Draga avtorica, 1200€, kolikor znaša vajin kredit, je skupna plača mene in mojega moža. Pa imava kredit za 2 avtomobila, zavarovanja, vse stroške pokrijeva s tem denarjem, pa še 2 otroka naju razveseljujeta, kmalu tudi tretji. In veš kaj...nam znese. Res da ne gremo 2x na dopust, pa vsak teden na izlet, otroci nosijo no name obleke, ne dobijo ravno vsega kar želijo, pa tudi midva ravno ne razsipavava z denarjem. In se imamo luštno, zelo.

Vidva bi pa lahko malce prej vklopila možganske celice in prepračunala, kako bosta živela s kreditom. Kaj bosta npr. storila, v kolikor eden izgubi službo ali se, bog ne daj, komu kaj zgodi? Ja ne vem, no, a je bajta res vredna vsega tega? Na svoje se prav lepo da živet tudi v manjšem stanovanju v bloku. Vse v okviru finančnih zmožnosti.


benika jaz se s teboj popolnoma strinjam, ker sem tudi jaz na zelo podobnem, le da zaenkrat nimamo kredita, zvarovani smo, imamo 3 otroke, psico, avtomobila sta starih letnikov...ne kupujemo novih itd...

Ampak dajte razumet, da nekateri s skromnostjo niso zadovoljni in jim materialne dobrine, luksuz pomenijo največ v življenju. Nekaterim pa to ne pomeni popolnoma nič, ker poznajo drugačne radosti v življenju.

Tarči, kako boš živela z visokim kreditom in otrokom, pa sama najbolj veš. Če s tisoč evri, ki vama ostane nista zadovoljna, tudi potem, ko bosta imela otroka, ne bosta...tako da ne vem, ali si najdi še eno službo, da bo denarja ko pečka, ali pa začni živeti drugače in gledati na življenje z druge plati ter imej otroka.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 9:02:47   
_sanja_*
Takle bi rekla...

Mi2 imava kredita 280€/5 let. Nimamo svoje hiše, imamo pa svojo mansardo, prostor v hiši mojih staršev, bil je v "ciglih", ampak podarjen nama. Uredila in opremila sva ga po svoje. Mamo srečo ja, zelo sem hvaležna staršem. In to je dejansko to, kar si lahko privoščima. Seveda bi lahko šla nekam v najem, a zakaj, ko pa imamo super odnose z domači. Hiše si ne moreva privoščiti, sploh vprašanje, če si jo kdaj lahko bova; pa nič zato, super se imamo! Živimo na 90-100m2, trije in ne, prav nič nam ne manjka.

Mojemu se je že 5 let kredita zdelo preveč.

Jaz mislim, da ima vsak tisto, kar si lahko privošči. In če ti ostane 1000€ na mesec, kje je tu problem? Veliko se nas preživlja s precej manj kot 1000€.

Pri nama je tako, da kredit odplačuje partner. Jaz pa nas preživljam s 450€ mesečnih prihodkov - štipendija + OD. Delam magisterij, upam, da bom nekoč imela pametno službo, mi je bil pa otrok pomembnejši kot iskanje idelanih pogojev za vse nas. Zato sva ga imela prej in tudi na drugem bomo začeli delat naslednji mesec.

Torej, za ta denar kupujem hrano za nas, oblačila, pleničke, igračke za malega, ipd... Pa ima moj sin krepko preveč oblačil, veliko jih ni in jih ne bo ponosil, ravno tako igrač. Sedaj jih imamo že v kuhinji, ker v sobi nima več prostora za njih, pa ima sobico veliko 25-30m2.

Tako da, da se preživeti. In ne, otrok ne stane 400€/mesec. Stane toliko kot določiš ti. Pač živiš tako kot mi: Oblačiš ga v H&M, ne v znamke, Pamperske kupiš, ko so v akciji, ipd.

Mi brez problema lahko preživimo, vprašanje pa je, kako bi tisti, ki živite na višjem standardu.

< Sporočilo je popravil _sanja_* -- 16.4.2010 9:03:45 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 9:07:26   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: benika

Draga avtorica, 1200€, kolikor znaša vajin kredit, je skupna plača mene in mojega moža. Pa imava kredit za 2 avtomobila, zavarovanja, vse stroške pokrijeva s tem denarjem, pa še 2 otroka naju razveseljujeta, kmalu tudi tretji. In veš kaj...nam znese. Res da ne gremo 2x na dopust, pa vsak teden na izlet, otroci nosijo no name obleke, ne dobijo ravno vsega kar želijo, pa tudi midva ravno ne razsipavava z denarjem. In se imamo luštno, zelo.

Vidva bi pa lahko malce prej vklopila možganske celice in prepračunala, kako bosta živela s kreditom. Kaj bosta npr. storila, v kolikor eden izgubi službo ali se, bog ne daj, komu kaj zgodi? Ja ne vem, no, a je bajta res vredna vsega tega? Na svoje se prav lepo da živet tudi v manjšem stanovanju v bloku. Vse v okviru finančnih zmožnosti.


benika jaz se s teboj popolnoma strinjam, ker sem tudi jaz na zelo podobnem, le da zaenkrat nimamo kredita, zvarovani smo, imamo 3 otroke, psico, avtomobila sta starih letnikov...ne kupujemo novih itd...

Ampak dajte razumet, da nekateri s skromnostjo niso zadovoljni in jim materialne dobrine, luksuz pomenijo največ v življenju. Nekaterim pa to ne pomeni popolnoma nič, ker poznajo drugačne radosti v življenju.

Tarči, kako boš živela z visokim kreditom in otrokom, pa sama najbolj veš. Če s tisoč evri, ki vama ostane nista zadovoljna, tudi potem, ko bosta imela otroka, ne bosta...tako da ne vem, ali si najdi še eno službo, da bo denarja ko pečka, ali pa začni živeti drugače in gledati na življenje z druge plati ter imej otroka.

Se strinjam z obema.

Mene bi tako visok kredit na toliko let psihično preveč obremenil, tudi če bi imela visoke dohodke, ker bi nonstop razmišljala, kako bi bilo, če bi se komu kaj zgodilo...

Ne vem, no, midva sva imela oba kar solidne dohodke, ko sva kupila stanovanje na 10-letni kredit, ampak sva vseeno gledala na to, da je bil obrok kredita čimmanjši. Sva pač izbrala stanovanje, ki sva ga bila zmožna kupiti. Na srečo je zdaj že nekaj let, odkar sva ta kredit odplačala, imava pa kredit za avto - spet skrbno pretehtan, da ob njem še vedno lahko preživimo.


(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 9:09:40   
*miska.mcc*
to me spominjan na nek "rek"...


kupi clovek najnovejsega bmw-ja na lizing.
pa nič hudega, ce celo leto stoji na dvoriscu, ker ni za bencin. in če jejo krompir in zelje.

glavno, da sosedje vidijo, da do bogaaaaati!user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 9:12:13   
*miska.mcc*
no, se to.


mi2 sva 4 leta iskala hiso, ki je primerna najinim finančnim sposobnostim. in sva jo po 4ih letih nasla. majhno, staro, na vasi. za kredit po 195€ na mesec za 25 letuser posted image

pa tooooolko bo lustna...sploh zdaj, ko bo kuhinja novauser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 9:23:56   
Zala01


IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Tako da, da se preživeti. In ne, otrok ne stane 400€/mesec. Stane toliko kot določiš ti. Pač živiš tako kot mi: Oblačiš ga v H&M, ne v znamke, Pamperske kupiš, ko so v akciji, ipd.



Seveda lahko stane, kako ne?! Tebi ga mogoče čuva mama, če živite nad starši. Naš pa hodi v vrtec. Tako da ja, če je otrok v jaslih ali pa celo pri varuškah, ki lahko računajo tudi 8-10 €/h, in je še v pleničkah, lahko znese tudi več kot 400€ na mesec.





































































< Sporočilo je popravil Zala01 -- 16.4.2010 9:26:26 >


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 9:27:42   
Zala01
se opravičujem za obliko zgornjega posta, nekaj me je shecalo pri citiranju...

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 10:16:36   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01



IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Tako da, da se preživeti. In ne, otrok ne stane 400€/mesec. Stane toliko kot določiš ti. Pač živiš tako kot mi: Oblačiš ga v H&M, ne v znamke, Pamperske kupiš, ko so v akciji, ipd.



Seveda lahko stane, kako ne?! Tebi ga mogoče čuva mama, če živite nad starši. Naš pa hodi v vrtec. Tako da ja, če je otrok v jaslih ali pa celo pri varuškah, ki lahko računajo tudi 8-10 €/h, in je še v pleničkah, lahko znese tudi več kot 400€ na mesec.



Lep prosim no...

Ne, ne čuva mi ga mama, je še krepko premlada za v penzijo. Ko bo šla v penzijo, bo moj otrok star toliko, da se bo lahko pazil sam.

Če nisi dobro prebrala, sem študentka, tako da ga čuvam sama.

Ko bo šel v vrtec, pa me vseeno ne bo toliko stal, ker nimamo takih dohodkov. Če pa nekdo plačuje vrtca 400€, pa sklepam, da ima temu primerne tudi prihodke. Saj pa obstaja procentualni sistem ali kako?

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 10:29:31   
Zala01
Ja sanja, obstaja procentualni sistem za vrtec, ampak kaj pa misliš, koliko otrok pade v 1., 2. ali 3. razred? Po moje bi bila presenečena...in to, če imaš otroka v 5. ali 6. razredu sploh ne pomeni, da si bogataš, položnica je pa krepko visoka. No, če vrtec sploh dobiš in nisi primoran plačevat varuške lahko tudi več kot 400€ na mesec. Ja that's life...se pa strinjam, da je potrebno na take stvari pravočasno misliti.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 10:49:33   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

Ja sanja, obstaja procentualni sistem za vrtec, ampak kaj pa misliš, koliko otrok pade v 1., 2. ali 3. razred? Po moje bi bila presenečena...in to, če imaš otroka v 5. ali 6. razredu sploh ne pomeni, da si bogataš, položnica je pa krepko visoka. No, če vrtec sploh dobiš in nisi primoran plačevat varuške lahko tudi več kot 400€ na mesec. Ja that's life...se pa strinjam, da je potrebno na take stvari pravočasno misliti.


Se strinjam. Nimamo vsi enakih pogojev.

Torej, moj zaključek za avtorico teme: Mene otrok tudi z vrtcem vred ne bo stal 400€. Kar pa še ne pomeni, da tudi tebe ne bo, sploh glede na kredit in posledično prihodke.


(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 17:50:29   
pin
UFFFF mate pa kredita.

V kolikor ste se zakreditirali več kot 30% vseh vaših dohodkov imate resen problem. Za vse ostale punce na RR pa zgolj priporočilo. Zakreditirajte se zgolj za 20% (idelano) ali 25% vaših dohodkov.

Kdo vam je dal tak kredit? Sumim Hypo banko.

Kalkulacijo je potrebno narediti pred najetjem kredita in ne kasneje.

V nabolj grdem scenariju boste morali prodati hišo. Lahko računate na pomoč staršem (odprodaja nekega njihovega premoženja...)?

Lp, pin

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
16.4.2010 20:40:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pin

UFFFF mate pa kredita.

V kolikor ste se zakreditirali več kot 30% vseh vaših dohodkov imate resen problem. Za vse ostale punce na RR pa zgolj priporočilo. Zakreditirajte se zgolj za 20% (idelano) ali 25% vaših dohodkov.


Se strinjam, sploh na tako dolge dobe.

Tretjina ali celo več ja, ampak na kratko obdobje.

(odgovor članu pin)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?