|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečnost preko termina
9.6.2010 10:21:47   
Sonček in poletje
Čestitke.

Jaz pa še kar čakam na svojo štuco. Danes je 11 dan čez rok. Včeraj se mi je odluščil čep, tako, da držim pesti, da se bo kaj premaknilo in to brez pomoči medicine. Ma še časa 3 dni, da se sam kaj zmiga user posted image . Upam, da bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: nosečnost preko termina
9.6.2010 10:59:23   
Bubika26
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda28

Bubika26 torej bomo zdaj čakali še s teboj :D




Hvala. Si resnično želim malo podpore, ker me kr non-stop kličejo zakaj nisem šla še rodit in 1000 raznoraznih napotkov. Že zdaj, ko otrok še na svet ni prišo user posted image user posted image user posted image  Pametne glave!

Sonček in poletje-to je dober znak, če se je čep že odluščil. Am kako pa je zgledalo to pri tebi? Kaj pa rečejo na pregledu, ko greš? A da pač pridi čez 2 dni nazaj in to je to?

Zivepo-ma ti si pa itak carica!!! Tud če si mela 12 dni čez, se strinjam s tabo, da boljše skor ne bi moglo bit.

U glavnem danes 3 dni čez rok, jutri CTG...

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: nosečnost preko termina
9.6.2010 11:10:17   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

ja ja 12dni po roku so mi dla ob 10gel, ob 12popadki ob 14 v porodno čez 9min rodila....tak porod pa kljub čakanju privoščim in si želim za vsako, pa če še grem kdaj rodit ali ne.....

aja naj povem da ctg mi ni pokazu NITI ENEGA popadka vrednost je bila max. 18user posted image popadki pa na 2-3minute in dolgi SAMO max.30sek. tk da me je sestra iz oddelka dobesedno nagnala v porodno se pokazat, ker jst še kr nebi šla, ker ni bilo pol tk hudo k prvič....



Super!!!! Sem rekla, da je v drugo hitreje, lažje..k je men babca rekla pri tretjem, ja zdej bomo rodili, jst pa , a vi to men govorite, sej me niti še ne boli dost(sem pričakovala velik hujšo bolečino, ker prvič je 100_x_ bolj bolelo)user posted image user posted image user posted image ..uglavnem res super..se splača čakat ja user posted image

< Sporočilo je popravil eva1 -- 9.6.2010 11:11:35 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: nosečnost preko termina
9.6.2010 13:41:11   
mišamaša77
Ojla, tudi jaz sem 3 dni čez rok, pa me je ginekolog že en teden pred PDP naganjal naj grem kar rodit - potem sem rekla da bi rada počakala, danes pa sem odprta 3cm in me je kar poteral naj grem v porodno user posted image ...  Sem rekla da ne bi šla ( ni popadkov, CTG ok), potem je rekel pa jutri zjutraj - kar v porodno. To pomeni da me bodo "poterali z umetnimi, kajne?  Potem sem ga malo spraševala še če je nujno da pridem jutri rodit če se ne bo nič dogajalo  ( če ne bo popadkov itd), pa ni bil ravno zadovoljen - je rekel da nujno ni, naj se sama odločimuser posted image .  Torej kaj naj naredim? Jaz sem si to zamislila drugače - torej da bi počakala svoje popadke, a vam tudi kaj težijo za iti rodit?  Mogoče zato ker sem odprta 3 cmuser posted image
Kaj naj naredim?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: nosečnost preko termina
9.6.2010 17:41:34   
slovenka

ŽIVEPO, čestitam!!!!

JAz sem tudi že mimo... pa tudi pri meni ni bilo nič hudega. Z epiduralno... prav fajn izkušnja, komot naročimo še tretjega, samo čez en čas user posted image

Tako da zdaj bom odgovorila na svoje vprašanje na začetku - prvič 7. dan po PDP, drugič 4. dan user posted image

Mere imate pa res strašne, ja. Naš je bil 4000g, 52.5 cm in OG 38 cm, pa so babice norele user posted image

< Sporočilo je popravil slovenka -- 9.6.2010 17:42:02 >


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: nosečnost preko termina
9.6.2010 18:54:32   
Bubika26
IZVIRNO SPOROČILO: mišamaša77

Ojla, tudi jaz sem 3 dni čez rok, pa me je ginekolog že en teden pred PDP naganjal naj grem kar rodit - potem sem rekla da bi rada počakala, danes pa sem odprta 3cm in me je kar poteral naj grem v porodno user posted image ...  Sem rekla da ne bi šla ( ni popadkov, CTG ok), potem je rekel pa jutri zjutraj - kar v porodno. To pomeni da me bodo "poterali z umetnimi, kajne?  Potem sem ga malo spraševala še če je nujno da pridem jutri rodit če se ne bo nič dogajalo  ( če ne bo popadkov itd), pa ni bil ravno zadovoljen - je rekel da nujno ni, naj se sama odločimuser posted image .  Torej kaj naj naredim? Jaz sem si to zamislila drugače - torej da bi počakala svoje popadke, a vam tudi kaj težijo za iti rodit?  Mogoče zato ker sem odprta 3 cmuser posted image
Kaj naj naredim?


Hm... to pa si tud jaz ne želim ja... Pa saj če si odprta, ti bodo itak umetne popadke nafilali. No, mogoče se bodo pa sami sprožli čez noč al pa zjutraj. Upanje ostaja. Samo če pa prav razumem: če je posteljica OK in plodovnica tudi, pol verjetno ni panike it za rodit, pol lahko tud čakaš na svoje popadke. Katera porodnišnica pa je to?

Slovenka-čestitke! Me bomo pa kr nadaljevale s temo, ko smo čez rok, če velja... user posted image  

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: nosečnost preko termina
10.6.2010 18:34:58   
Sonček in poletje
Bubika26 - Ko sem se šla tuširat sem na hlačkah zagledala rjavkast izcedek. Pol sem si pa rekla, tole bom malo preverila in ko sem obrisala s papirjem je na njem ostala gosta rjavkasta sluz. Pa tega je bilo kar dosti. Zdej itak hodim vsak dan v porodnišnico na CTG in so mi tam samo rekli, da je to še eden od znakov, da se nekaj začenja, Ampak, da lahko še nekaj dni traja. Ena nosečnica, ki tudi hodi na CTG je rekla, da se ji je pri prvi nosečnosti čep odluščil 14 dni pred tem, ko je potem šla dejansko rodit, neka druga, pa da je dobila popadke 3 ure zatem, ko se ji je čep odluščil. Tako, da pri vsaki se to drugače razvija.

mišamaša77 - če ti ne želiš, da ti umetno sprožijo porod ti ga ne bodo, če za to ni medicinskih indikacij. Je pa res da je vse tudi odvisno od zdravnika. Meni se je pred dnevi pokazal sum na razpok plodovih ovojev in so me zadržali v porodnišnici, zdravnica, ki me je pregledala pri popoldanski viziti (vaginalno), mi je rekla, da ona bi mi kar sprožila porod. Prej mi je povedala, da je otročiček še viskoko, da sem odprta komaj za prst in da je moj maternični vrat dolg 4 cm, kar je absolutno preveč za rodit. Najprej bi mi morali dat gel, da bi se to malo zmehčalo in skrajšalo, šele potem bi lahko dobila umetne popadke itd itd.
Ampak sem se jaz malo ˝uprla˝ in ji lepo razložila, da si želim naravnega poroda in če ne bi še malo počakali. Sicer ji ni bilo čisto prav, ampak je rekla, da lahko počakamo do jutra in če se ponoči ne bo nič začelo, bom zjutraj rodila.
Zjutraj na viziti pa me je moja sobna zdravnica vprašala, če se je od prejšnjega dne kaj spremenilo, če sem še opazila kak izcedek in ko sem povedala, da sprememb ni bilo, me je še enkrat temeljito pregledala z ultrazvokom. Vse je bilo normalno in predlagala je, da ostanem še en dan na opazovanju in ker ni bilo nobenih sprememb sem šla včeraj lepo domov user posted image , kjer še naprej vstrajno čakam, da se porod začne sam od sebe user posted image .
Tako, da najprej moraš sama pri sebi razčistit kaj si želiš in to tudi povedat. Meni se je obrestovalo.

Danes sem bila spet na CTG-ju, zdravnica mi je opravila tudi temeljit ultrazvok. Mali se še zelo dobro počuti v mojem trebuščku, tako da še kar napeto pričakujem svojo štručko. Držim pesti za vse, ki ste tudi čez rok, da bi čimprej rodile.

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: nosečnost preko termina
11.6.2010 12:41:30   
Bubika26
IZVIRNO SPOROČILO: Sonček in poletje

Vse je bilo normalno in predlagala je, da ostanem še en dan na opazovanju in ker ni bilo nobenih sprememb sem šla včeraj lepo domov user posted image , kjer še naprej vstrajno čakam, da se porod začne sam od sebe user posted image .
Tako, da najprej moraš sama pri sebi razčistit kaj si želiš in to tudi povedat. Meni se je obrestovalo.

Danes sem bila spet na CTG-ju, zdravnica mi je opravila tudi temeljit ultrazvok. Mali se še zelo dobro počuti v mojem trebuščku, tako da še kar napeto pričakujem svojo štručko. Držim pesti za vse, ki ste tudi čez rok, da bi čimprej rodile.



Včeri mela CTG in UZ: posteljice je še dovolj, glavica še je visoko, brez popadkov. So rekli naj štejem gibe in v ponedeljek spet kontrola. Mah, jaz bi se tud rajši odločla tako kot si se ti. Bomo vidli mogoče bo pa kaj akcije do ponedeljka. In kdaj tebi poteče teh 14 dni čez termin? 12.6 al 13.6.? V Mb pa so kontrole na 4 dni...user posted image

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: nosečnost preko termina
11.6.2010 15:11:44   
jagoda28
Pa kaj še niste šle rodit? user posted image Malo se zabavam.
Bubika na 4 dni so kontrole v Mb porodnišnici? Kdo te je pregledoval, če lahko vprašam? Madona so zmagali.
Jaz sem mela danes pregled, pa sem komaj prilezla od zdravstvenega doma do avta. Lena sem ko nevem kaj. user posted image
Zdaj se mi je pa tako brezalkoholnega piva zluštlalo pa coca-cole. Zgledam ko največji pijanček :D
Kak se kaj hladite?

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: nosečnost preko termina
18.6.2010 11:13:25   
Sonček in poletje
Živjo.

Pa sem doma iz porodnišnice. Rodila sem krasnega fantka, bil je rojen 13 dni čez rok. Zdej se počasi spet privajam na domače okolje. Ko sem bila 12 dni čez rok so me zadržali v porodnišnici, kjer sem potem naslednji dan rodila s CR, ker sem začela krvaveti iz nožnice in niso vedeli od kje prihaja.
Je bilo pa fajn, da sem bila že v poordnišnice, ker sem bila pol ure potem, ko sem opazila krvavitev že v operacijski dvorani.
Sicer sem si zelo želela naravnega poroda, ampak zdaj ko je mali na svetu, mi je čisto vseeno kako je prišel na svet.
Ob rojstvu je bil velik 57 cm, težak 5120 g, OG pa 40 cm. Tko, da imamo velikana user posted image .

Zdej pa uživamo doma in se učimo skupnega življenja in zaenkrat nam gre super user posted image .



(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: nosečnost preko termina
18.6.2010 11:58:48   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Sonček in poletje
Ob rojstvu je bil velik 57 cm, težak 5120 g, OG pa 40 cm. Tko, da imamo velikana user posted image .



Čestitam!!!!!O kakšen velik dečkouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: nosečnost preko termina
18.6.2010 13:12:02   
Alex01
IZVIRNO SPOROČILO: Sonček in poletje

Ob rojstvu je bil velik 57 cm, težak 5120 g, OG pa 40 cm. Tko, da imamo velikana user posted image .




ČESTITKE! Ampak tole je pa res velikanuser posted image user posted image user posted image .
Pa sem mislila, da sta bila naša dva fanta velikauser posted image user posted image user posted image  (4520g in 57 cm in pa 4380g in 57 cm, OG oba 37 cm)

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: nosečnost preko termina
19.6.2010 7:36:36   
Bubika26
IZVIRNO SPOROČILO: Sonček in poletje

Živjo.

Pa sem doma iz porodnišnice. Rodila sem krasnega fantka, bil je rojen 13 dni čez rok. Zdej se počasi spet privajam na domače okolje. Ko sem bila 12 dni čez rok so me zadržali v porodnišnici, kjer sem potem naslednji dan rodila s CR, ker sem začela krvaveti iz nožnice in niso vedeli od kje prihaja.
Je bilo pa fajn, da sem bila že v poordnišnice, ker sem bila pol ure potem, ko sem opazila krvavitev že v operacijski dvorani.
Sicer sem si zelo želela naravnega poroda, ampak zdaj ko je mali na svetu, mi je čisto vseeno kako je prišel na svet.
Ob rojstvu je bil velik 57 cm, težak 5120 g, OG pa 40 cm. Tko, da imamo velikana user posted image .



Ja čestitke!!!!user posted image user posted image user posted image . To pa je res pravi dečko!
Tudi jaz sem prišla iz P v četrtek, so me 1 dan dlje zadržali, zaradi slabokrvnosti, hemoglobin 79. Rodila sem 13.6., 7 dni čez rok. Sem pa tudi jaz krvavela iz nožnice, tudi niso vedli od kje to inso mi priklopli kar spinalno anestezijo, da je bil user posted image  veni že čez uro in pol, potem ko so opazili krvavitev. Ja raztrganina materničnega vrata- lepo lepotno so mi nardili user posted image .

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: nosečnost preko termina
19.6.2010 7:41:02   
Bubika26
Pregledoval me je dr. Janko Rojko! Tudi pri porodu je bil zraven in tudi šival me je on user posted image .  Rodila sem 13.6. ob 1.44, je rekel ob 6.00 zjutraj, osebju, da me je treba pohvalit, sem mela raztrganino centriksa-materničnega vratu. Ja porod je bil v primerjavi z 1 uro in pol trajajočim šivanjem pice of cake user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu jagoda28)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: nosečnost preko termina
19.6.2010 17:07:22   
Sonček in poletje
IZVIRNO SPOROČILO: Bubika26



Ja čestitke!!!!user posted image user posted image user posted image . To pa je res pravi dečko!
Tudi jaz sem prišla iz P v četrtek, so me 1 dan dlje zadržali, zaradi slabokrvnosti, hemoglobin 79. Rodila sem 13.6., 7 dni čez rok. Sem pa tudi jaz krvavela iz nožnice, tudi niso vedli od kje to inso mi priklopli kar spinalno anestezijo, da je bil user posted image  veni že čez uro in pol, potem ko so opazili krvavitev. Ja raztrganina materničnega vrata- lepo lepotno so mi nardili user posted image .


Čestitke tudi tebi user posted image user posted image user posted image .

Pri meni pa niso opazili nič nenavadnega in ne vedo od kje je prišla krvavitev. Tudi jaz sem anemična, v glavnem zaradi krvavitve po CR. Ko sem šla iz porodnišnice je bilo hemoglobina 86 in zdaj bom 3 mesece na Legoferu. Ampak po moje ga bomo lahko prej ukinli, ker smo zdaj prehrano lepo prilagodili mojim potrebam (v nosečnosti mi je to zelo pomagalo). Čez kak meseč bom prosila mojo osebno zdrvnico, da mi naredi krvno sliko, da bom videla kako mi gre user posted image .

Upam, da se tudi ti čim prej postaviš na noge. user posted image

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: nosečnost preko termina
19.6.2010 18:01:49   
Bubika26
Prilagodili ste prehrano? A to je, da ješ špinačo in rdečo peso. A je še kaj drugega? Prosim, če mi sporočiš bom tudi jaz začela s takšnim prehranjevanjem.

Ja, tudi jaz bom mogla svojo zdravnico zagnjavit za krvno sliko.  

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: nosečnost preko termina
19.6.2010 19:20:04   
Bubika26
Slabokrvnost je pozna posledica pomanjkanja železa. Izrazi se šele takrat, ko telo že izčrpa zaloge. S hrano povprečno vnesemo 10 do 15 mg na dan, iz hrane v črevesu se absorbira v kri le 10 do 30 % zaužitega železa, zato je za zdravljenje slabokrvnosti zgolj skrbna izbira živil premalo. S pozorno izbiro jedi, ki vsebujejo veliko železa, lahko preprečimo razvoj anemije, ne moremo pa nadomestiti izčrpanih zalog, saj je količina železa, ki ga telo absorbira (1 do 2 mg na dan), približno enaka tisti, ki jo vsakodnevno izgubljamo iz organizma z luščenjem črevesnih celic, menstrualnimi krvavitvami, znojenjem in luščenjem kože. Da zapolnimo zaloge, moramo železo nujno dodajati v obliki prehranskih dopolnil.
 
hemoglobin za žensko- 120 do 160


(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: nosečnost preko termina
19.6.2010 23:19:00   
Sonček in poletje
Ne vem, če je to ravno čisto res. Ampak jaz sem si med nosečnostjo samo s prehrano popravila hemoglobin. Sicer ne vem kako je to možno glede na to kar si napisala, ampak pri meni je ratalo.

Veliko špinače, rdeče pese, stročnice, polnozrnat kruh, rukola, rdeče meso ipd., se pravi veliko hrane, ki vsebuje železo. Drugače se pa dobi tudi en sirup, na osnovi rdeče pese in meda, samo sem že pozabila kako se mu reče, moji sestri je v nosečnosti zelo pomagal, bom vprašala pa sporočim.

Je pa tut važno, da uživaš skupaj hrano, ki ima veliko železa in hrano z vsebnostjo C vitamina, ta namreč spodbuja absorpcijo železa. Jaz sem zjutraj dosti pila sveže stisnjen pomarančni sok. Tudi zdaj, ko pijem Legofer je farmacevtka svetovala na zraven pojem kaj, kar vsebuje C-vitamin.

Se javim, ko bom imela pregled krvi, da sporočim, če je delovalo user posted image .

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: nosečnost preko termina
20.6.2010 11:19:43   
Bubika26
Ja, še bom nekaj časa na Retaferju-kaki teden. V tem času bom prilagodila prehrano, pol bom opustila Rotafer in nadaljevala samo s prehrano. Pa zdaj vsak dan spijem 1dl soka rdeče pese in četrtinko limone si not stisnem. Čeprav sem prebrala, da je meso najboljše, najboljši izkoristek. Goveje meso, goveja jetra. Tudi sardele, školjke (ampak teh žal ne maram).

Kdaj boš kaj šla na to krvno sliko?

A boš ti svojga fantka previjala na široko? Moj ma kolke 1A, pa ne vem kako naj se odločim.


(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: nosečnost preko termina
21.6.2010 16:25:11   
Sonček in poletje
Živjo.

Danes sem šla ven pobrat šive in mi je rekla zdravnica naj se čez kake 2 meseca naročim pa mi bo pregledala kri in če bo potrebno mi po potem še naprej napisala Logofer. Če bom pa vidla, da sem bolj slabotna pa naj pridem prej.

Glede širokega povijanja - mi imamo tudi 1A oba kolka in široko povijanje ni potrebno. Tako, da ga ne bomo brez potrebe izvajali, pa še v tej vročini ne bi nobenemu privoščila, da je zavit v dveh tetra plenicah user posted image .

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?