|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 19:08:26   
naja6

PRVI MESEC UVAJANJA (4-6 mesecev starosti)

Krompir
Korenček
Bučke
Cvetača
Blitva
Buča
Brokoli
Grah (v kozarčku z mešano zelenjavo od Hippa, od 5. mes. dalje)

Špinača
Pastinak


Jabolko (tudi surovo)
Hruška
Banana
Marelica
Sliva
Breskev

Riževa kaša
Riž (v kozarčkih z zelenjavo oz. sadjem)

Voda ali nesladkani čaj
Jabolčni sok

*vse kuhano ali parjeno (razen banane), konsistenca: bolj tekoče, zmiksano

PRVI MESEC UVAJANJA (4-6 mesecev starosti)
Krompir
Korenček
Bučke
Cvetača
Blitva
Buča
Brokoli
Grah (v kozarčku z mešano zelenjavo od Hippa, od 5. mes. dalje)
Špinača
Pastinak

Jabolko (tudi surovo)
Hruška
Banana
Marelica
Sliva
Breskev

Riževa kaša
Riž (v kozarčkih z zelenjavo oz. sadjem)

Voda ali nesladkani čaj
Jabolčni sok

*vse kuhano ali parjeno (razen banane), konsistenca: bolj tekoče, zmiksano

Jaz pa mu zadnjič nisem upala dat mareliceuser posted image


(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 21:18:17   
somic
midva tudi pridno uvajava, predvsem sadje. nor je na slivo od hippa, od frutka niti ne. sem mu pa dala tudi slivov sok, razrečen seveda, pa je bil tudi zadetek v polno.

kaj ve prakticirate sokove?

meni je nehal pit čaje, enostavno noče in noče, pa mi je predlagala zadnjič ko sva bila v razvojni, da mu dajem razrečene sokove, tako da to prakticirav in je kar ok. goste sokove redčim v razmerju 1:4, redke pa 1:1.5 oz 1:2 odvisno od okusa.

je pa rekla tista v razvojni, da bi moral zdaj polete predvsem vodo, pa sem ji rekla, da to pri njemu ne pride v poštev. potem pa sem slišala od prijateljice da je svoji punčki dala vodo z okusom in da zdaj pije samo to. kaj pravite? saj po moje nima kaj bit.

jaz načeloma pri tem uvajanju ne kompliciram. probam mu dat kar pač je, potem pa če vidim da mu ne paše, ga ne silim.

banane ne mara, krompirček kuhan mu je super, cvetača kuhana tudi, jabolko nastrgano tudi... predvsem pa sva na kozarčkih, mi je bilo zdaj na morju tudi bolj praktično.

je pa pojedel ta velik lonček en dan na plaži od hippa sadje in kosmiči. zgleda da bom to morala še nabavit

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu naja6)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 21:19:17   
nincrli
IZVIRNO SPOROČILO: somic


ste kar precej načvekale, tako da ne vem, če bom brala za nazaj, razen če je kaj drastičnega, kar bi morala vedeti??? user posted image





Ja, da večina čvekamo na gmailu, smo ustvarle grupo, morš poslat tretjinki mail in te doda... to pa zato, ker tam nas vidi samo tisti, ki je preijavljen v grupi, tu pa vsak...


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 21:42:57   
MMMojca
Punce - kakšna je razlika med prenosno  posteljco in stajico? Ker pride prenosna posteljca še kje drugje prav, bi jo uporabila tudi kot stajico - a bi to šlo?
V BC so v akciji za 30 €.

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 21:58:44   
somic
evo nekaj utrinkov iz teh počitnic...


uživa ko "leti"

user posted image


važič z očali

user posted image


takole sva "bazenčkala" na terasi

user posted image


moj superman

user posted image


moj cukerčekuser posted image

user posted image


pihnila sva 5 svečk za 5 mesecev

user posted image


prvi poskusi sedenja v bumbotu

user posted image


moj foto pomočnik

user posted image


mojreeeeee

user posted image


še več morja

user posted image


in nova družinska članica- mini

user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 22:00:12   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: nincrli

IZVIRNO SPOROČILO: somic


ste kar precej načvekale, tako da ne vem, če bom brala za nazaj, razen če je kaj drastičnega, kar bi morala vedeti??? user posted image





Ja, da večina čvekamo na gmailu, smo ustvarle grupo, morš poslat tretjinki mail in te doda... to pa zato, ker tam nas vidi samo tisti, ki je preijavljen v grupi, tu pa vsak...



aja???

kolk vas pa čveka pol tam?

ste forum čisto odpikale potem, al???

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
16.6.2010 22:15:50   
egleria
nismo odpikale foruma.. se pa tam malo bolj odkrito in sproščeno pogovarjamo..
lepe slikice somic.. očitno je mali res užival na morju.. vodica mu je bila kaj mrzla al je rad čofotal?


(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 8:30:30   
Gwendolen
Ne, nismo odpikale foruma... Ampak me je pa RR kar izpisal, ker se očitno predolgo nisem javila ali kaj??? Danes sem se po ne vem kolikem času spet morala prijaviti.user posted image

Somic, pridruži se nam, pošlji ZS Tretjinki.


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 11:22:24   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: MMMojca

Punce - kakšna je razlika med prenosno  posteljco in stajico? Ker pride prenosna posteljca še kje drugje prav, bi jo uporabila tudi kot stajico - a bi to šlo?
V BC so v akciji za 30 €.


Ma ene prenosne posteljice lahko služijo kot stajice. Ne pa vse. jaz imam eno posteljico doma, na primorskem, pa je samo posteljica, tista pri tašči na Gorenjskem je pa tako narejena, da bi lahko bila tudi kot stajica. Ima ob strani vratca na zadrgo, da npr. otrok lahko sam zleze noter ali ven, če pustiš odprto. Tista pri mami ima pa dno kar visoko, tko da mislim da za stajico ni primerna.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 11:50:02   
nincrli
IZVIRNO SPOROČILO: somic

IZVIRNO SPOROČILO: nincrli

IZVIRNO SPOROČILO: somic


ste kar precej načvekale, tako da ne vem, če bom brala za nazaj, razen če je kaj drastičnega, kar bi morala vedeti??? user posted image





Ja, da večina čvekamo na gmailu, smo ustvarle grupo, morš poslat tretjinki mail in te doda... to pa zato, ker tam nas vidi samo tisti, ki je preijavljen v grupi, tu pa vsak...



aja???

kolk vas pa čveka pol tam?

ste forum čisto odpikale potem, al???


Ja več se čveka tam res... drugače pa nismo zapustile forum, sam včasih res ni časa povsod čvekat, tak da pridi tja.


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 13:47:37   
alex17
somic, ful luštne slikce, ste res užival! user posted image   kako topla pa je bla voda da si ga imela kar notri? sploh ne vem kolk je minimum da sme user posted image v morje? če bo prehladno bom dala morsko vodo v bazenček da se ogreje in bo tam.

mam eno vprašanje glede GH-ali jim dajete GH samo v enem obroku na dan ali tudi več? recimo ali samo zelenjavo za kosilo, ali kdaj tudi poleg tega še sadje za malico v istem dnevu? mislim da sem brala da naj bi se uvajalo samo v enem obroku GH, torej to pomeni da si nekaj časa na sadju in nekaj na zelenjavi? user posted image ker na morju bi mu za dop. malico dala na plaži kozarček sadja, za kosilo pa skuhala zelenjavo, ali je to preveč na en dan? zvečer pa itak že skoz dobiva mlečno kašico, samo to je napol GH, kot uvajanje v GH.

pe še eno vprašanje-zakaj naj bi se uporabljalo te slavne Dumbo stolčke, za jesti?? ker naš v njem sedi malo naprej nagnjen in vse ven iz ust teče, mi gre dosti lažje če ga dam v gugalnik in rahlo nagnjen naslon. pa kolk časa skupaj sploh smejo tako mali sedet notri??

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 14:24:39   
MMMojca
Jaz dajem opoldan zelenjaven obrok (nekje vmes med dvema hranjenjema z mlekom), popoldan pa sadni obrok (enako med mleki).
Itak poje še tako malo, da se ne šteje za samostojen obrok. Meni bolj znese popoldan sadje, kot dopoldan. Bi bilo preveč na kupu vse skupaj.
Če sta že nekaj časa na uvajanju, pomoje ni nič narobe, če imaš dva obroka GH v enem dnevu (zelenjava + sadje). Pri naši ni bilo nič narobe, sem pa tako začela po ene dveh tednih uvajanja.

(odgovor članu alex17)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 14:42:25   
Isabelle
Bom napisala kako zgleda jedilnik pri nas:

7 - riževa kašica na žlico+malo mleka
10 - mleko
12:30 - zelenjava, meso, riž
15:30 - sadje ali jogurt
18:30 - mleko
21 - mleko z enim piškotom v flašo

To je to na približno.Js z GH ne 'šparam' ker vidim da rada je in do zdej ni blo še nobene reakcije na katerokoli hrano in očitno ji tako paše.



PRVI MESEC UVAJANJA (4-6 mesecev starosti)
Krompir
Korenček
Bučke
Cvetača
Blitva
Buča
Brokoli
Grah (v kozarčku z mešano zelenjavo od Hippa, od 5. mes. dalje)

Špinača
Pastinak


Piščanjčje meso
Sir

Jabolko (tudi surovo)
Hruška
Banana
Marelica
Sliva
Breskev

Riževa kaša
Riž (v kozarčkih z zelenjavo oz. sadjem)

Voda ali nesladkani čaj
Jabolčni sok
Marelični sok razredčen z vodo

*vse kuhano ali parjeno (razen banane), konsistenca: bolj tekoče, zmiksano

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 14:43:11   
nincrli
Pri nas je enako, 2 obroka gh, enkrat sadje enkrat zelenjava, sam dobi ponavadi še mleko čez. 

_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 15:22:01   
nincrli
somic mi imamo enak bazenčekuser posted image

_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 16:17:03   
alex17
hvala za odgovore punce, ste mi pomagale! user posted image bomo mi tudi šli na 2 obroka GH na dan, ker ful rad je in ni imel do zdaj nobenih reakcij.

za zdaj pa imamo nekako takole:
70.30: mleko
10: mleko
12.30: zelenjava ali sadje+mleko včasih čez
15: mleko
17.30: mleko
20: riževa kašica po flaški+mleko včasih čez

(odgovor članu Isabelle)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 20:30:59   
MMMojca
Naš jedilnik:

7.30 mleko
10.30 mleko
12.00 zelenjava
13.30 mleko
16.30 mleko
17.30 sadje
19.30 mleko

Mi je kar pomagalo napisati obroke, ker sedaj malo vidim, kje ga biksam. Namesto, da bi menjavala obrok za GH, sem  dodala še en obrok user posted image  Mogoče pa  zato ne poje več, ker je itak še malo sita od mleka. Madona sem smotana user posted image .

(odgovor članu alex17)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 20:34:54   
somic
alex, morje je imelo 25 stopinj, pa sem probala it z njim najprej malo, toliko da je pomočil prstke, pa mu je pasalo, potem sva pa kar lezla naprej in naprej toliko časa dokler nisva bila cela v vodi. full mu je pasalo, verjetno zato, ker je bilo tisti dan res vroče, pa se je dobro ohladil.

mislim, da je to kar od vsakega posebej odvisno kako bo sprejel morje in kopanje na prostem.

glede gh imam podobno kot alex. danes sva se trudila s prvo kašico od hippa- zelenjava in smetan, pa ni bil zadovoljen.

sem pa tudi počasi razmišljala da mu bom začela 2x dajat gh. če mu dam eno kašico- malo, mi jo poje že celo in je potem 4 ure mir. tako da res sklepam, da je to cel obrok in nič več ne zalivava z mlekom čez.

glede čvekalnice ki ste jo ustvarile... mogoče se vam pridružim, trenutno imam ogromno dela tudi na vrtu še, se vidi da na s dolgo ni bilo, tako da sem res malo tukaj gor oz sploh na računalniku.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu alex17)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
17.6.2010 22:14:33   
egleria
somic ko boš imela čas se pa le pridruži..
moj user posted image tud uživa v vodi ne glede na to a je mrzla al topla. upam da mu bo na morju všeč. na bazenu pa itak 100% uživa user posted image

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
18.6.2010 11:54:34   
Žaži
MMMojca, z GH menjaš en obrok mleka in ne da daješ oboje, je potem preveč vsega in ne je ali pa če je otrok jedec, potem poje in ga tišči v želodčku in poliva....

Pri nas je tako:

5.00 mleko
9.00 sadje (vedno dam raje sadje dopoldan, ker zna napenjati)
13.00 kosilo (zelenjava, riž, mesek, krompirček........)
17.00. mleko
20.30 riževa kašica in spanje
1.00 mleka (hudiča da ne more enega obroka izpustitiuser posted image user posted image )

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
18.6.2010 12:17:31   
alex17
Žaži, pa kaj se ti pritožuješ, jeste na 4 ure pa sam 1x ponoči, pa to je raj! user posted image mi pa na 2,5-3 ure pa vsaj 2-3x ponoči, to je veselje user posted image

mali že neki časa spi na gugalniku na terasi, jaz pa čakam da se zbudi da greva na kosilo-bojo dons še bučke s krompirjem pa jutri, pol pa kaj druzga.
sinoči ga je pa že četrt na osem zmanjkalo, nisem mogla verjet-če bo šlo tko naprej bo že ob sedmih spat hodu user posted image se spomnim ko je bil še dojenček malček, smo se rihtal šele mal čez pol deseto (prej film pogledal), spat je šel pa od pol enajstih do enajstih, pol pa čedalje prej, zdaj gre tam med osmo in pol deveto. a je to normalno? pa zgleda že je, je bolj aktiven čez dan pa ga prej zmatra user posted image no pa saj je fajn, mam zase čas od osme ene 2 do 3 ure ko se prvič zbudi user posted image

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
18.6.2010 12:27:31   
Žaži

IZVIRNO SPOROČILO: alex17

Žaži, pa kaj se ti pritožuješ, jeste na 4 ure pa sam 1x ponoči, pa to je raj! user posted image mi pa na 2,5-3 ure pa vsaj 2-3x ponoči, to je veselje user posted image




Ah, saj veš, vedno se je treba malo potožiti in ob 5h zjutraj je zame še vedno nočuser posted image user posted image . Vse kar je med 21-9h je zame noč in čas za spanjeuser posted image . Še dobro da dejansko spi 21-9h, samo vmes se zbudi in če ne dobi za jest je štalauser posted image
Ima pa 8kg, a si predstavljaš da bi še pogosteje jedlauser posted image user posted image

(odgovor članu alex17)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
18.6.2010 14:00:39   
nincrli
Mi imamo tako
6.30 mleko
10.00 sadje+mleko
13.00 mleko
16.00 zelenjava+ mleko
19.30 mleko

s tem, da zjutraj in zvečer dobi več mleka kot čez dan, ker celo noč spi in je zjutraj ful lačen, zvečer pa tud mal več poje
Saj včasih se ure zamaknejo, ko se ob 6h al pa 5h zbudi in včasih ima tud 6 obrokov, sam večina je pa tak.
Bo pa danes prvič dobil meso, ker mi je rekla p, da naj počasi začnemo meso uvajat.



_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
18.6.2010 14:07:14   
MMMojca
Nincrli - koliko pa poje GH in koliko ml mleka potem še dobi? Naša je danes pojedla, po moji oceni, veliko krompirja+korenček+bučka in je čez pol ure zmazala še 190 ml mleka user posted image
Dopoldan pa je pojedla ene 50 ml sadne kašice in potem še mleko cc. 170 ml.

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
18.6.2010 14:11:19   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

MMMojca, z GH menjaš en obrok mleka in ne da daješ oboje, je potem preveč vsega in ne je ali pa če je otrok jedec, potem poje in ga tišči v želodčku in poliva....

Pri nas je tako:

5.00 mleko
9.00 sadje (vedno dam raje sadje dopoldan, ker zna napenjati)
13.00 kosilo (zelenjava, riž, mesek, krompirček........)
17.00. mleko
20.30 riževa kašica in spanje
1.00 mleka (hudiča da ne more enega obroka izpustitiuser posted image user posted image )


Žaži, pa ti mi nič ne poveš, da imaš že 2 obroka zamenjana s sadjem in zelenjavo. jaz sem še na enem, ostalo je mleko in mlečna kašica zvečer. Joj, sej mojega skoraj 9 kilskega otroka stradam user posted image , moram mu jutri dat tud jaz še en konkretnejši obrok. Dobro, da pridem vsake toliko na RR.user posted image


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?