|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
27.6.2011 14:56:06   
Maja_V.
tu je primer treh jedilnikov, glede na to, koliko kalorij lahko zaužiješ dnevno (glede na osnovno težo, gibanje, vrednosti krvnega sladkorja...)... sicer so ti jedilniki za primer, če si že na insulinu, ampak kaj dosti se dieta ne razlikuje.

http://www.klinika-golnik.si/uploads/si/bolniki-in-obiskovalci/uporabne-publikacije/jedilnik-za-zdravo-prehrano-pri-sladkorni-bolezni-7-5-mj-ali-1800-kkal-9-09-151.pdf

http://www.klinika-golnik.si/uploads/si/bolniki-in-obiskovalci/uporabne-publikacije/jedilnik-za-zdravo-prehrano-pri-sladkorni-bolezni-5-0-mj-ali-1200-kkal-9-09-149.pdf

http://www.klinika-golnik.si/uploads/si/bolniki-in-obiskovalci/uporabne-publikacije/jedilnik-za-zdravo-prehrano-pri-sladkorni-bolezni-6-7-mj-ali-1600-kkal-9-09-150.pdf


sicer pa obstaja na netu kar nekaj tem v zvezi s tem.

lep pozdrav.

_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 4651
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
27.6.2011 19:54:50   
srečica17
Hvala Maja V........bomo videli ali se bo izkazalo, da je to sladkorna ali ne. Moram si pa zmeriti sladkor še na tešče.....oz. najbolje da me moja G da čimprej na test.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 4652
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
28.6.2011 17:18:11   
anci banci
jaz imam sladkorno sedaj že drugič v nosečnosti, v prvo me je dala s 26.tednom na pregled,oz. na test, pa sem takoj po enem tednu dobila insulin, sdaj sem bila pa že od 14.tedna naprej na insulinu...imam pa kratkodelujoči insulin in dolgodelujoči...sladkorr si mora merit zjutraj na tešče in 1,5 uro po obroku...
obrokov je 5 na dan, po potrebi še zvečer ..

glede sadja pa so naboljše robidnice...

a ja jem vse, amapk v manjših količinah izogibat pa se moram predvsem mastnim živilom ter škorbnim...

po prvem porodu mi je aldkorna takoj izginla, rodila sem v 38 tednu, ker so mi zaradi cukra (na koncu mi je podivjal) sprožili....otrok je bil pa čist normalno velik in težak..

reby...ja a nisva z goldy na FB prijateljici..jaz sme že čist zmešana...

čakam učinke sončnega mrkauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 4653
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
7.9.2011 21:43:38   
Anonimen
punce a je ta tema čisto zaspala?
imam vprašanje: včeraj popoldan sem naredila test in sta se pokazali dve črtici - je pa bil to 10 dan po ET ki je bil 3 dan, torej je bilo od stopke 14 dni...in zdaj me muči ali je test pozitiven zaradi stopke ali je realen???
sem čisto zmedena...

(odgovor članu anci banci)
  Neposredna povezava do sporočila: 4654
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
7.9.2011 21:44:56   
Anonimen
punce a je ta tema čisto zaspala?
imam vprašanje: včeraj popoldan sem naredila test in sta se pokazali dve črtici - je pa bil to 10 dan po ET ki je bil 3 dan, torej je bilo od stopke 14 dni...in zdaj me muči ali je test pozitiven zaradi stopke ali je realen???
sem čisto zmedena...

(odgovor članu anci banci)
  Neposredna povezava do sporočila: 4655
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
8.9.2011 7:43:12   
Aleda
Jaz bi rekla, da si noseča.user posted image Počakaj še dva dni pa ga naredi še enkrat, jaz sem ga delala 12 dan in je pokazal user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4656
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
8.9.2011 8:43:47   
Goldy
Je najbrž test kar prav pokazal. Čestitke!


Je pa tale naša tema res kar malo zamrla!!user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 4657
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
22.10.2011 10:25:35   
waiting
Imam vprasanje,
koncno sem tudi jaz srecka nosecka po IVF
sedaj sem se ze narocila na UZ, ki ga imam v LJ tam kjer so nam merili tudi folikle.
Zanima me ce mi katera, ki je bila ravno tako v postopku v LJ, lahko pove, kako to poteka?
Ali jaz samo pridem tja kot obicajno pri merjenju foliklov ali moram prvo z napotnico kam drugam?
Sem pozabila vprasati, ko sem se narocila.

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 4658
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
22.10.2011 10:45:03   
špica84
Prvo greš z napotnico v sprejemno ambulanto,nato pa tam kjer si imela med postopkom uzje.

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 4659
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
22.10.2011 17:28:38   
waiting
Super, najlepsa hvala za odgovor.

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 4660
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
7.11.2011 9:32:11   
mala06
Živijo!

Vidim, da se tule bolj malo dogaja, a bom vseeno vprašala. Tudi meni je končno uspelo v drugem postopku zagledat user posted image . Tudi krvni mi je potrdil nosečnost user posted image . Imam pa eno vprašanje za vas. Kdaj ste obvestile svojega ginekologa o nosečnosti? V petek imam prvi uz v Mb, a naj počakam na petek ali naj pokličem prej svojega g.? Že v naprej hvala za odgovor!!user posted image

Vsem želim mirno in veselo user posted image ter zdravega user posted image

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 4661
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
8.11.2011 20:18:13   
Aleda
Pozdravljena mala, najprej čestitkeuser posted image user posted image in lepo nosečnost ti želim.
Meni so rekli na krvnem v lj. ki je bil pozitiven, naj se kar naročim še k svoji G na UZ za čez 1 mesec. Tako sem imela 14 dni po krvnem testu UZ v lj., čez 14 dni pa že pri svoji G.

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 4662
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
8.11.2011 21:13:49   
Goldy
Tudi jaz sem se naročila po krvnem testu in nisem čakala na prvi UZ v Lj. Tvoj G te pa itak naroči takrat, ko on opravlja prve preglede (niso čisto enotni v tednih).

Srečno!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 4663
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
9.11.2011 14:39:30   
mala06
Punci hvala za odgovore. Sem klicala svojga g. pa mi je sestra rekla, da naj pokličem po uz v Mb. Tako, da v ponedeljek pokličem in se naročim. A ste na prvem uz vse slišale user posted image ? Me je mal strah, da bo prehitro in še ne bo srčka.

Punce uživajte kot srečke user posted image

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 4664
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
9.11.2011 14:51:11   
Anonimen
mala naj te ne bo strah, razmišljaj pozitivno...jaz sem videla srčka na prvem UZ, no ja mi ga je morala pokazati user posted image  bolj me je potem bilo strah na prvem pregledu pri G kjer pa je tudi bilo vse ok, no zdaj se pa bojujemo z slabostmi ki kar nočejo ponehati...tako da še enkrat: razmišljaj pozitivno in uživaj v vsakem dnevu posebej...

(odgovor članu mala06)
  Neposredna povezava do sporočila: 4665
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
9.11.2011 15:48:09   
mala06
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

mala naj te ne bo strah, razmišljaj pozitivno...jaz sem videla srčka na prvem UZ, no ja mi ga je morala pokazati user posted image  bolj me je potem bilo strah na prvem pregledu pri G kjer pa je tudi bilo vse ok, no zdaj se pa bojujemo z slabostmi ki kar nočejo ponehati...tako da še enkrat: razmišljaj pozitivno in uživaj v vsakem dnevu posebej...



Hvala ti za pozitivo! Saj vem, da bo vse ok, samo vedno se neki če-ji pojavljajo, pa sploh ne vem od kje jih potegnem user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4666
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
9.11.2011 18:19:38   
srečica17
Jaz sem šla na prvi UZ k dr. Rešu , ko sem bila noseča 6t in 3d in se srček še ni videl.....videl je pa odboje ploda.....potem sem se pa še 14 dni tresla, če bo vse Ok......In je!!!! Sem v 33.tednu!

Pa tudi sladkorne nimam, ko sem enkrat tukaj "težila"  tem:-)))))

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 4667
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
9.11.2011 21:23:53   
Aleda
Jaz sem srčka videla na UZ pri moji G, v lj. pa ga ni bilo še, ker je blo prezgodaj. Te pa čist razumem glede ČE- jev, saj smo pomoje vse iste, ki smo bile v IVF postopku. Ker se vedno sprašuješ a bo al ne bo, pa če bo tako....user posted image

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 4668
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
10.11.2011 12:29:26   
mala06
Živijo!

Komaj čakam, da tale dan mine in da grem jutri v Mb. Ja vedno se nam pojavljajo neki če-ji, ampak jih moramo čim bolj ignorirat. Lažje reči kot narediti user posted image

Uživajte v user posted image

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 4669
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
10.11.2011 12:44:24   
kimsy
mala06 - po moje smo vse, ki smo zanosile po ivf-ju polne če-jev. Pa če misliš, da bo v drugo bolje, manj stresno, ne bo! user posted image  Ti si samo misli, da bo vse ok in bo, boš vidla! Pa čim bolj se izogibaj tem na forumih, ki niso lih pozitivne. Včasih preveč stavri vemo in pol samo tuhtamo!


_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 4670
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
10.11.2011 13:59:26   
mala06
IZVIRNO SPOROČILO: kimsy

mala06 - po moje smo vse, ki smo zanosile po ivf-ju polne če-jev. Pa če misliš, da bo v drugo bolje, manj stresno, ne bo! user posted image  Ti si samo misli, da bo vse ok in bo, boš vidla! Pa čim bolj se izogibaj tem na forumih, ki niso lih pozitivne. Včasih preveč stavri vemo in pol samo tuhtamo!



Se popolnoma strinjam s tabo. A včasih je lušno, da te popolne neznanke vzpodbujajo in dajejo pozitivo.

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 4671
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
14.11.2011 9:55:05   
barb71
Pozdravljene,
8.11. so mi na krvnem potrdili nosečnost. Zdaj pa bi imela eno vprašanje. Sem na GK Lj, naročila sem se na prvi UZ, ki ga imam 30.11. to je 3 tedne po testu. Mal dolga je. Ker je bilo pri meni v februarju po 3 IVF postopku tudi pozitivno in je kasneje srček nehal delat, me je še toliko bolj strah. 
Zanima pa me tudi utrogestan sem dobila samo 2 škatli, kar je za 10 dni. Sestra mi je rekla, da je potem konec terapije.
Ali ste tudi ve potem prenehale z utrogestanom? Nekje sem zasledila, da naj bi ga jemala vsaj do 10 tedna nosečnosti.
Lep dan in hvala za odgovore.  

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 4672
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
14.11.2011 10:11:26   
mala06
IZVIRNO SPOROČILO: barb71

Pozdravljene,
8.11. so mi na krvnem potrdili nosečnost. Zdaj pa bi imela eno vprašanje. Sem na GK Lj, naročila sem se na prvi UZ, ki ga imam 30.11. to je 3 tedne po testu. Mal dolga je. Ker je bilo pri meni v februarju po 3 IVF postopku tudi pozitivno in je kasneje srček nehal delat, me je še toliko bolj strah. 
Zanima pa me tudi utrogestan sem dobila samo 2 škatli, kar je za 10 dni. Sestra mi je rekla, da je potem konec terapije.
Ali ste tudi ve potem prenehale z utrogestanom? Nekje sem zasledila, da naj bi ga jemala vsaj do 10 tedna nosečnosti.
Lep dan in hvala za odgovore.  


Čestitke še tukaj user posted image user posted image user posted image   Jaz sem sicer v Mb in sem imela prvi Uz točno 14 dni po krvnem in sem že videla srček user posted image . Glede utrogestana jaz si ga moram vstavljat do 12. tedna. Tako so mi naročili v Mb. Recept pa mi mora sedaj moj g. napisat. Dobila sem pa še 4 škatle. Očitno je v vsakem centru drugače.
Jaz bi tudi nekaj vprašala. Na izvidu iz uz imam napisan, da je nosečnost 6t +1/7. Če štejem od punkcije pa je dejansko 4t+1/7 ( to je bilo v petek). Kako se sedaj štejejo tedni po ivf?

Hvala za odgovor!

(odgovor članu barb71)
Neposredna povezava do sporočila: 4673
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
14.11.2011 11:28:07   
Goldy
mala06 - datumu punkcije odšteješ 14 dni - tako, da je čist prav napisano. Pa čestitke!!user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 4674
   RE: Nosečke po IVF/ICSI 3. del
14.11.2011 11:35:54   
srečica17
Mala čestitke za srčka!!!! Tukajle imaš programček , ki ti vse zračuna, poglej pod Calculators
http://www.ivf.ca/duedate.php

Barb jaz sem bila pri Rešu in sem jemala Prometrium, ampak tudi do 12.tedna.

Srečno vsem......!!!!!!!user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 4675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?