|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: marčevke2011
25.11.2010 11:59:40   
*Ninočka*
Pozdravljene babnce...

Kaj pa, ko sem ravnokar zmazala 5(!!!) palačink z marmelado. Še nikoli v življenju nisem pojedla toliko palačink naenkratuser posted image  Zdaj pa brez problema in to brez kančka slabe vesti. Zakaj? Ker mi je danes tehnica na rednem pregledu pri ginekologinji pokazala o,4 kg manj!!!!! Na zadnjem pregledu sem se namreč zredila za 4 kg v enem mesecu in me kar veseli, da so vsi ti večerni jogurtki, telovadba in sprehodi pokazali rezultate. Poleg tega sem pa nazadnje imela oblečen še en tak fajn volnen težek pulover., da sem danes prav načrtno oblekla bolj lahkega.Tako sem trenutno na 6.3 +

Drugače vse ok, imela sem cuker test in mi javijo, če ne bo vse ok. Sploh ni bilo hudo. Imam rumen izcedek, ampak mi je ginekologinja rekla, da je bolj voden in glede na to, da nič ne peče ali srbi ni panike. Dobila sem tudi novo zalogo Legoferja (sirup za železo), izmerila pa mi je tudi razdaljo s/f in je 24 cm.

Naslednji pregled 20.12.


< Sporočilo je popravil *Ninočka* -- 25.11.2010 12:01:48 >

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:06:39   
Akilene
Bravo Ninočka!!user posted image  

(odgovor članu *Ninočka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:17:06   
5ra8
palačinkeeeeeeeeeeeeeeee user posted image
mljask user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu Akilene)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:18:08   
naja17
ninočka - fajn za pregled user posted image

kile in hrana - jaz sem si včeraj naredila kljukušo, nekaj kar mam pač ful rada in neznam nehat, tko da mi je moj kar odnesel krožnik k sem 3/4 pojedla user posted image  Kile pa + 8 user posted image  Sem jim rekla, da ne morjo tko tehtat... 1. pregled sem se tehtala v japonkah, zdej na zadnjem pa v takih vornk škornjih, k majo zih 1 kilo user posted image

izcedek - jaz mam neki močno zadnje par dni... A če si vtaknem tampon s probiotičnim jogurtom, ne bi smel nič bit narobe, a ne user posted image

Legofer za železo - user posted image  Upam, da ko te štir flaške spijem, da bo na naslednjem pregledu ok, ker mi ni fajn to pit na tšč zjutrej... Un hipp natal pa ne bom pila, eno flaško lahko keri šenkam user posted image  Se samo matram z vsem tem...

A sam še jest nisem mela tega cuker testa user posted image

Mene pa tišči želodec user posted image  Al dete gor tišči, al kaj je to? Sicer G nisem nič omenjala, ampak konstantno tišči, ko se najem, še bolj, kje so še trije meseci user posted image  Še katero?


(odgovor članu Akilene)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:18:43   
Akilene
5ra8!! Aaaaaaaaaaaa!!! Js bit tud!!! Samo nisem tako pridna kot Ninočka in si ne zaslužimuser posted image


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:22:53   
SaMaa
Živjo,

5ra8 aaaaa mnjjjaaaammmmiiiiii user posted image   božansko izgleda. Škoda, da ni nikjer nobene slaščičarne blizu, ker bi si šla zagotovo eno čokoladno torto kupit. Sem namreč še v službi.

Drugače bom pa danes kuhala prebranac in pečene klobasice. Tudi tale sitni čevap se dobro sliši. Bom šla pa danes v spar mal mehiške hrane nabavit, da bom čez vikend probala nares torilije, pa da vidim, kako mi bo uspelo.

No lepo se imejte še naprej.

(odgovor članu Akilene)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:24:25   
tanjusi
Cuker test- Očitno pri moji zdravnici ni v praksi, ker mi ga še omenila ni user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:26:50   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

Cuker test- Očitno pri moji zdravnici ni v praksi, ker mi ga še omenila ni user posted image


Tanjusi, samo ti bi ga že zaradi let morala imet... malo vprašaj zdravnico. Jaz ga nisem imela in ga tudi ne bom, razen, če se mi kaj na vodi začne kazat. Sem že pisala, kaj sva se z G menile na to temo. Obvezen po 35 letu, za ostale presodi zdravnik, veliko zdravnikov pa da na cuker kar vse nosečke, no, moja tega ne dela, če nima razloga.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:32:17   
tanjusi
ja jo bom vprašala, saj je meni tudi čudno, pa sem jo nazadnje pozabla vprašat...

Še malo pa bomo mogle 2. del odpretuser posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:33:03   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: SaMaa

Drugače bom pa danes kuhala prebranac in pečene klobasice. Tudi tale sitni čevap se dobro sliši. Bom šla pa danes v spar mal mehiške hrane nabavit, da bom čez vikend probala nares torilije, pa da vidim, kako mi bo uspelo.



No, to bi moj jedel vsak 2 dan user posted image  Mi pa res dobre ratajo, tko da če te kej zanima user posted image ....

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:38:50   
tanjusi
Drugače pa Akilene , malo prej sem skoraj naredila špago v vrtu, ko sem šla po solato, pa je spolzko, sem se k sreči ujela, ful sem se ustrašla, pa vnožnici me je kar fajn zabolelo... a smo res tok štoraste user posted image user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:40:46   
5ra8
tortiljeeee.....mmmm to tud jst dostkrat nardim user posted image

aja a ste vedle da majo zdej palačinke tud na OMW, ampak sm tam kjer je VIVA zravn....un kafič al kaj.

Fajn bi blo, da bi dal za usakih 20l bencina eno palačinko gratis user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:46:11   
Akilene
naja17 - tudi mene že tišči trebuh oziroma mi stiska želodec...tako, da že opažam, da imam manjše obroke (to mi ne škodi) , najhuje je, ko sedim, se mi zdi, da še komaj diham...Ja, kje so še trije meseci?

tanjusi in ostale - pazite se, nismo več tako okretneuser posted image ..ja, samo, da si katera res ne naredi kajuser posted image ...ja, ko bo sneg, sploh ne vem, če bom upala iz hiše, če se že not spotikam...


_____________________________

"Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls."

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: marčevke2011
25.11.2010 12:46:24   
Klemy82
user posted image jaz HB nisem štorasta (moram potrkat), sem pa sklerozna da crkneš...user posted image Grem v hladilnik po jajca, odprem pa gledam notr čukasto, itak ne vem več, zakaj sem odprla hladilnik... vsako reč si moram na 3 listke napisat, da ne pozabim... pol si lahko mislite, kok se mi je super učit... user posted image
Aja, sva se pa s taščo zadnjič druga drugi režale... midva zdaj uporabljava kopalnico zgoraj in sem nesla gor wc papir, se ustavim pri tašči, čvekava in seveda sem ga, sklerozna kot sem, pustila tam na mizi, grem na wc, ni papirja in se zaderem ven, če mi prinese papir... ona gre, vzame papir, odmaršira mimo wcja in ga nese v špajzo v skrinjo.user posted image Takoj, ko je prišla nazaj do wcja ji je kanilo, kaj je naredila. user posted image Je imela v glavi, da mora dat govejo juho v skrinjo...user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: marčevke2011
25.11.2010 13:00:54   
Heilie
5ra8 a sta sestavila posteljico? Kakšna je? Je dimenzije 140x70? Firmec babji sem a user posted image

Mene pa zdele neki mehur peče al boli ne vem...pa ko grem lulat mam čudn občutek...ne vem kaj je to, kr res ful pijem skos..jao še to. Pa izcedek sem mela tud mal bolj rumen, samo sem se že par dni mazala z unim Multy-gyn gelom. user posted image

Kar se tiče tiščanja v želodcu mene ful, če kaj več pojem. Sploh po kosilu al pa zvečer, k ne morem nehat jesti. Pol pa komaj s kavča vstanem, tok me vse zateguje in tišči. user posted image

O nerodnosti pa ne bom raje govorila, samo obrnem se že neki vržem po tleh, polijem, stresem...jao groza user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: marčevke2011
25.11.2010 13:04:57   
5ra8
IZVIRNO SPOROČILO: Heilie

5ra8 a sta sestavila posteljico? Kakšna je? Je dimenzije 140x70? Firmec babji sem a user posted image


očitno tud branje ti ne gre več tako od rok user posted image user posted image user posted image  oz. od oči user posted image user posted image
napisala sem da bova čez vikend..tko da bo treba še mal počakat...saj jaz sem tud firbec...samo moj dela popoldan ta teden in sama se pa ne bom matrala user posted image  kr naj se mal potrudi še on user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: marčevke2011
25.11.2010 13:08:47   
Heilie
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra8

IZVIRNO SPOROČILO: Heilie

5ra8 a sta sestavila posteljico? Kakšna je? Je dimenzije 140x70? Firmec babji sem a user posted image


očitno tud branje ti ne gre več tako od rok user posted image user posted image user posted image  oz. od oči user posted image user posted image
napisala sem da bova čez vikend..tko da bo treba še mal počakat...saj jaz sem tud firbec...samo moj dela popoldan ta teden in sama se pa ne bom matrala user posted image  kr naj se mal potrudi še on user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image ...je blo predaleč pa sm kr mal "prej" prebrala

A pol bom šele  čez vikend kaj zvedla....jao no, jst pa tok firbčna user posted image

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: marčevke2011
25.11.2010 14:13:20   
naja17
Mene pa zanima do kdaj se plod obrača? Sploh mi ni jasno to brcanje user posted image  Če je kao v ponedeljek bil na glavo, kak me lahko pol tam dol tolk tolče, a mi čelne daje al kako user posted image  Ker nad popkom me pa tud tolče user posted image  Sej vseen, sam k tja dol zabije, me vse tam dol zaboli user posted image

(odgovor članu Heilie)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: marčevke2011
25.11.2010 14:25:25   
pupica25
Mi pa smo z morfologije, bomo imeli še eno pupikouser posted image . Je dohtarca rekla, da je kao vse ok (tako piše tudi na izvidu - vsepovsod normalno, samo da imam kao enojno popkovno arterijouser posted image  in da bodo morali zaradi tega v prihodnosti večkrat preverjat rast otrokas. A katera kaj več ve o tem, je mela katera podobno "diagnozo"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Sem kar zaskrbljena, ker njene informacije so bile kar skope, sama pa v zvezi s tem niče ne najdem user posted image user posted image . Res sem žalostna, ... pa tak ok je vse potekalo.user posted image

_____________________________

Moja pupica je stara že dobri 2,5 leti in čaka na družbo!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: marčevke2011
25.11.2010 14:27:44   
tanjusi
Naja , ne vem če nisem nekje prebrala, da se plod obrača dokler ma prostor, tudi do 37. tedna ali še dlje...ker meni je bla kao na glavi, pa v nedeljo tudi, samo sem skor ziher, da se je vmes obrnila, ker ma včasih tako telovadbo v trebuhu, pa tudi brca včasih gor včasih dol...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: marčevke2011
25.11.2010 14:29:39   
tanjusi
Mi pa smo z morfologije, bomo imeli še eno pupiko . Je dohtarca rekla, da je kao vse ok (tako piše tudi na izvidu - vsepovsod normalno, samo da imam kao enojno popkovno arterijo  in da bodo morali zaradi tega v prihodnosti večkrat preverjat rast otrokas. A katera kaj več ve o tem, je mela katera podobno "diagnozo"  Sem kar zaskrbljena, ker njene informacije so bile kar skope, sama pa v zvezi s tem niče ne najdem . Res sem žalostna, ... pa tak ok je vse potekalo.


Pupica najbolje da pri Pušenjaku mal pogledaš, če ne ga pa kr vpršaš ... sigurno ti bo dal odgovor...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: marčevke2011
25.11.2010 14:35:14   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

Naja , ne vem če nisem nekje prebrala, da se plod obrača dokler ma prostor, tudi do 37. tedna ali še dlje...ker meni je bla kao na glavi, pa v nedeljo tudi, samo sem skor ziher, da se je vmes obrnila, ker ma včasih tako telovadbo v trebuhu, pa tudi brca včasih gor včasih dol...


Pušenjak pravi:
plod, ki leži v medenični vstavi se med 33. in 37. tednom še v 50% obrne na glavico, če se ne, pa imamo na voljo več možnosti. Prva je poskus zunanjega obrata na glavico okrog 37. tedna. Zanj se odločamo, če je za to nosečnica motovirana in če si želi naravnega poroda. Pri medenični vstavi namreč obstaja 5x večja verjetnost, da bo prišlo do potrebe po carskem rezu. Če ob UZ pregledu po morebiti neuspešnem zunanjem obratu ugotovimo, da ima plod pomembno večji obseg glavice kot je obseg trebuha, če ocenjena teža ploda presega 3800 g ali najdemo poseben razlog, zaradi katerega ploda nismo uspeli obrniti kot je npr. okrog vratu ovita popkovnica, se vnaprej odločimo za porod s carskim rezom.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: marčevke2011
25.11.2010 16:09:09   
inia
Obračanje ploda..po moje je čisto odvisno od otroka.Jaz sem imela dva notri in se je eden v 37 tednu še vseeno prestavil, kljub malo prostora. Moja je zdaj glavično, ampak je G. rekla, da še to ne pomeni, da bo tako, ker je še prekmalu. Čutim pa tudi brce povsod. Spodaj, zgoraj, levo, desno tako da če mi ne bi povedala mi ne bi bilo čisto nič jasno kako leži.




(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: marčevke2011
25.11.2010 17:13:56   
SaMaa
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

IZVIRNO SPOROČILO: SaMaa

Drugače bom pa danes kuhala prebranac in pečene klobasice. Tudi tale sitni čevap se dobro sliši. Bom šla pa danes v spar mal mehiške hrane nabavit, da bom čez vikend probala nares torilije, pa da vidim, kako mi bo uspelo.



No, to bi moj jedel vsak 2 dan user posted image  Mi pa res dobre ratajo, tko da če te kej zanima user posted image ....


Ja naja17 dej plis napiši kako jih narediš, pa da probam to čudo user posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: marčevke2011
25.11.2010 18:31:05   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: SaMaa

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

IZVIRNO SPOROČILO: SaMaa

Drugače bom pa danes kuhala prebranac in pečene klobasice. Tudi tale sitni čevap se dobro sliši. Bom šla pa danes v spar mal mehiške hrane nabavit, da bom čez vikend probala nares torilije, pa da vidim, kako mi bo uspelo.



No, to bi moj jedel vsak 2 dan user posted image  Mi pa res dobre ratajo, tko da če te kej zanima user posted image ....


Ja naja17 dej plis napiši kako jih narediš, pa da probam to čudo user posted image


user posted image

Tortilje kupim in jih pred filanjem malo v mikrovalovni pogrejem, da se zmehčajo.
Koščke piščanca že prej začinim,  da se mal nažofta: sol, poper, čili, vageta, mal sojine omakce pokapam... To popečem na olju, na koncu dodam fižol in koruzo, prepražim, prelijem z malo rdeče omakce. Isto tako naredim s tunino filo, sam da nič ne žoftam, ampak kar popečem, začinim in na koncu naredim isto kot pri piščancu. Tortilje nafilam, potresem z naribanim sirom, prepognem tko, da nič ven ne leze (ne vem kak bi ti napisala, pač posredini nafilaš in z vseh štirih zapreš) in obrneš navzdol, da je hrbtišče obrnjeno gor. Tortilje premažeš s sirovo omako + še malo naribanega sira in zapečeš v pečici.
Rdeča omaka - v pelate dodaše manjšo sesekljano čebulu, česen, poper, sol in veliko čilija ter vse skupaj spasiraš, da se čebule ne čuti...
Sirova omaka - kupiš eno, vendar v njo dodaš kislo smetano
Bela omaka - v kislo smetano vmešaš česen, sol in poper in spasiraš

Z rdečo in belo omako prelivaš tortilje. Lahko delaš še guacamole, pri nas ne laufajo tko...

Dobr tek user posted image !

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?