|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 10:45:00   
Kerensa*
Prav v trenutku, ko sem tipkala prejšnji post, sem dobila e-mail od direktorice doma Malči Beličeve. Kopiram vsebino (bistveno):

Deklica je bila popolnoma gluhonema, bila je zelo nemirna. Čeprav so se takrat dogovarjali, da bi jo vklučevali v vrtčevski program, ni šlo zaradi njenega nemira. Večkrat je tudi pobegnila in sicer enkrat v smeri proti Gorenjski, enkrat so jo našli pred Figovcem s kolesom.

Ko je prišla ji tudi niso znali določiti narodnosti. Lahko bi bila Hrvatica, Bosanka ali morda romkinja. Ime Đovana je dobila v soglasju s CSD Jesenice, ker je na vprašanje kako ji je ime momljala nekaj podobnega, kar bi lahko bilo Đovana. V domu so ji klicali Čivana, priimek pa so določili drugi.

Dve gospe, ki sta bili takrat v Domu, se bosta povezali z otroci (sedaj odraslimi), ki so bili takrat tudi tam (menda imajo še kontakte) in povprašali še za kakšno informacijo, direktorica pa me bo o tem obvestila takoj, ko me bo imela o čem.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   [Brisano sporočilo]
9.7.2010 10:52:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 10:53:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
Kerensa - luda si user posted image

A temu je za ploskat? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 10:54:13   
smeja2
ej kaj pa če je una novinarka dala tvojo telefonsko nekmu drugmu tipu in sploh ne marku?
mogoče se ji je zdel, da bi lahko napisala zanimiv članek user posted image user posted image
pol se je pa un za marka izdajal in da vidi če lah ti kej najdeš?
mogoče je marko zavrnil tvojo pomoč in je pol kakšnemu frendu rekla naj se izdaja zanj??
to bi pojasnilo tisto, kar ti je rekla una znanka, ki se noče predstavit, kao da marko sploh ni s tabo govoriluser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 10:58:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: smeja2
ej kaj pa če je una novinarka dala tvojo telefonsko nekmu drugmu tipu in sploh ne marku?

Ne, ne - jaz sem ga takoj prepoznala po glasu, on pa tudi mene.
mogoče se ji je zdel, da bi lahko napisala zanimiv članek user posted image user posted image

No, članek pa je zanimiv, ja. user posted image
pol se je pa un za marka izdajal in da vidi če lah ti kej najdeš? mogoče je marko zavrnil tvojo pomoč in je pol kakšnemu frendu rekla naj se izdaja zanj??

Ne - prepoznala sva se. In poznava se že od zime 2004.
to bi pojasnilo tisto, kar ti je rekla una znanka, ki se noče predstavit, kao da marko sploh ni s tabo govoriluser posted image

Sumim, da je v teh njegovih besedah, če so resnične, nekaj drugega, vendar o tem ne bom javno pisala. Bi pa rekla, da besede sploh niso resnične, saj je najprej napisala, da ji je on to rekel, potem, ko sem popi*dila, pa, da jo je očitno nek drug sodelavec nasral. No, počakajmo - menda naj bi se mi danes še enkrat oglasila.

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 10:59:17   
smeja2
aja sm pozabla da se v bistvu poznata user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   [Brisano sporočilo]
9.7.2010 11:34:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu smeja2)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   [Brisano sporočilo]
9.7.2010 11:37:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 11:44:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: živka
Celotna identiteta mame je izmišljena. Njeno ime priimek, emšo...

Za ime se sklepa, da je pravilno. Priimek ji je bil dodeljen s strani CSD-ja, EMŠO pa s strani UE.
Očitno je tu vmes ljubosumje in nepripravljenost za pomoč od tiste druge ženske, ki se ne predstavi in nekaj plete.

Tista ženska ni nič drugega, kakor ena od mojih in njegovih bivših sodelavk.
Kako pa je s kakšnimi krvnimi preiskavami in raznimi dnk vzorci?
Do teh podatkov ne moremo, dokler ne najdemo nekoga iz ZZZS, ki bi lahko preveril. Nenazadnje pa - saj ni dvoma, da je Džovana Maurova/Markova mati. Samo izginila je. Glede očeta pa - testirati vse moške, ki so bili takrat v stiku z njo? Mission impossible.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   [Brisano sporočilo]
9.7.2010 11:48:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 11:55:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: živka
Tudi, če ženska še obstaja in če si je na novo uredila življenje, dvomim, da še nositi ta priimek in če ga je zamenjala je menjala tudi ime.

Imena si očitno ni menjala. Pri menjavi imena EMŠO namreč ostaja enak in pod njenim EMŠOM je v SLO uradnih evidencah še vedno zavedena kot Džovana Rodič. Ker ima SLO državljanstvo, morajo biti na MNZ tudi njeni prstni odtisi in četudi bi se v katerikoli državi izdajala za begunko, bi jo preko Interpolove baze našli in identificirali. Neidentifikacija je možna samo v primeru, da njeno rojstvo ne bi bilo registrirano - kar pa je, čeprav pod napol izmišljenimi podatki.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 11:58:46   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Nenazadnje pa - saj ni dvoma, da je Džovana Maurova/Markova mati. Samo izginila je. Glede očeta pa - testirati vse moške, ki so bili takrat v stiku z njo? Mission impossible.[/color]


torej ima Marko v rojstnem listu napisan oče neznan user posted image potlej bo zelo težko našel očeta.

Vse bolj mi smrdi, da so nekateri z velikim vplivom vse skupaj uspeli pomesti pod preporgouser posted image amapk marko je vztrajen, pa mu spet dihajo za vrat

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 12:06:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
pa mu spet dihajo za vrat

Ne vemo tega. Ne javlja se. Lahko, da so se že vsi našli in je vse OK.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 12:37:42   
ronja
Hm, sama vidim še eno precej dolgočasno možnost. Meni se zdi pa čudno nekaj drugega: glede na to, da sta vidva z možem skup z njim delala, da ne bi že kdaj prej omenil, če bi si res tako zelo močno želel najt mamo. Mislim, take stvari omeniš sodelavcem - vsaj če koga iščeš, no... povešvsem mogočim, ljudem, ki jih vidiš vsak dan, pa sploh!

Mogoče je novinarka malo napihnila to njegovo silno željo - da je on sicer rekel, da si jo želi spoznat in to - ni si pa mogoče želel se it detektiva in mogoče sploh ni pripravljen na to, da jo najde. (moraš upoštevat, da smo v času kislih kumaric - vse novice se napihnejo, ker jih ni veliko...)

V člansku se sprašuje, če ni bila ona tista edina, ki ga je imela rada (kar mi je žalostno, če praviš, da živi s punco - zanjo torej ni ziher?user posted image ), zdaj se pa mogoče boji, da če jo bo našel, se bo njegovo upanje razblinilo - navsezadnje si je Đovana mogoče uspela sestavit svoje življenje (upam, da ja) in čeprav ga gotovo ni pozabila, od nje ne bo dobil tiste ljubezni, kot jo išče... Ker otroštvo je eno, težko ti v odraslosti nekdo to nadomesti, sploh pa zelo star starš, s katerim mogoče niti ne bo mogel normalno komunicirat, glede na to, da je bila gluhonema.

Seveda se mi zdi super, da bi se našla in bila vesela, da sta se našla, vendar ne vem, če bi to kar ozdravilo vse traume... Mogoče se tega megleno zaveda tudi Marko, zato pa se je umaknil. Dvomim, da bi mu kdo grozil, saj ne vem, če lahko koga prav resno ogroža to, da najde svojo že ostarelo mati, ki verjetno očeta ne bo tožila, ne glede na to, kako je ta otrok nastal...

Vsak najde svoje področje delovanja: tebi je všeč iskanje ljudi in super, če lahko tako komu pomagaš. Meni se zdi še bolj važno pomagat takim zapuščenim otrokom, da se ne bi počutili prikrajšane: da bi bili enostavno ljubljeni in da niti ne bi rabili nujno spoznat svojih bioloških staršev. jasno, da vsakega zanima - ampak je razlika, ali te zanima ali pa brez tega enostavno ne znaš živeti. Če te samo zanima, potem se ne boš z vsemi štirimi vrgel v družinsko drevo, če pa ti je to osnova, na kateri gradiš, pa to rabiš. Vprašanje, če je Marko tu enak kot ti...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 12:43:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Meni se zdi pa čudno nekaj drugega: glede na to, da sta vidva z možem skup z njim delala, da ne bi že kdaj prej omenil, če bi si res tako zelo močno želel najt mamo. Mislim, take stvari omeniš sodelavcem - vsaj če koga iščeš, no... povešvsem mogočim, ljudem, ki jih vidiš vsak dan, pa sploh!

Povedal nama je, da je posvojen in to, ampak da bi pa rad našel mamo, mi ni pa nikoli omenil in mojemu g. Možu tudi ne. Že na splošno ni tak človek, da bi vsem po spisku na dolgo in široko razlagal podrobnosti o sebi, ampak nama z g. Možem je povedal nek detajl, ki nama je dal vedeti, da nama zaupa. Zato me je članek v Oni v bistvu zelo presenetil. Fotokopija pisma je... kot, da besede ne bi bile njegove. Pa so. Očitno je to druga stran Maura/Marka, ki je tisti, ki smo se družili z njim, nismo poznali.
Mogoče je novinarka malo napihnila to njegovo silno željo - da je on sicer rekel, da si jo želi spoznat in to - ni si pa mogoče želel se it detektiva in mogoče sploh ni pripravljen na to, da jo najde. (moraš upoštevat, da smo v času kislih kumaric - vse novice se napihnejo, ker jih ni veliko...)

Ne vem, če bi dal vse skupaj v časopis, če si tega ne bi res želel...
V člansku se sprašuje, če ni bila ona tista edina, ki ga je imela rada (kar mi je žalostno, če praviš, da živi s punco - zanjo torej ni ziher?user posted image )

Ne vem. Svoje punce nam v službi ni nikoli predstavil.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 12:57:41   
Zamima
ronja, koliko sem jaz razumela je on pred kratkim ugotovil, kdo mu je mama in jo ima mogoče zato zdaj večjo željo najti,... ko pozna "celo" zgodbo, mogoče mu njegovi posvojitelji niso povedali teh podrobnostih, ki jih je potem na CDS izvedel... samo ugibam...

Res pa je čudno, da se ti več ne oglasi, Kerensa?

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 12:58:25   
Kerensa*
Hja... nimam kaj. On že ve, zakaj. Meni pa, v končni fazi, niti ni treba vedeti.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 14:14:39   
ronja
e na splošno ni tak človek, da bi vsem po spisku na dolgo in široko razlagal podrobnosti o sebi, ampak nama z g. Možem je povedal nek detajl, ki nama je dal vedeti, da nama zaupa. Zato me je članek v Oni v bistvu zelo presenetil.

ja, saj ravno to mi je čudno: da ne poveš ljudem, ki jih gledaš vsak dan in jim (vsaj nekaterim) očitno zaupaš, poveš pa celi Sloveniji...
Zato se mi zdi mogoče, da se je pogovarjal z novinarko, da ne ve, kje je mama, ona je takoj predlagala članek, on je bil za, saj valjda ga zanima, kje je mama, ona je vse skup še malo napihnila in pomagala napisat pisamo... Pa smo tam. On je pa še vedno tudi tisti, ki si ga ti poznala in tistemu pa mogoče ni toliko do tega vsega zdaj.

Ti pa uživaj v iskanju, vso srečo ti želim in če jo najdeš, sporočiuser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 14:16:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ti pa uživaj v iskanju, vso srečo ti želim in če jo najdeš, sporočiuser posted image .

Hvala. Bom.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 15:10:49   
Kerensa*
No, se mi je javila tista neznana skupna bivša sodelavka. Danes pravi, da sploh nima njegove telefonske številke in da nista govorila po telefonu, temveč, da ji je nek drug bivši sodelavec rekel, da je govoril z njim in da je on njemu zanikal, da bi govoril z mano... ja za koji klinac bi pa tisti sodelavec v pogovoru z Maurom sploh omenjal mene? Ah, mora biti nekdo iz službene FB skupine, ki dela zdraho. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 15:31:56   
Zamima
faaak je folku dolgčas user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 19:10:58   
sara.
Ne morem verjeti... v hipu se je vse sesulo! Pa tako human namen je bil! EMŠO je bil poslan... naj prekličem iskanje?

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 20:22:34   
sanja nk.
Kerensa.....samo eno vprašanje imam : 

Kaj ti se sama lotiš in siliš v ljudi v vsem kar se ti zdi zanimivo...ali enostavno oni tebe kontaktirajo ....
Sicer sem na RR na 4 mesece za 5 minut...ampak vsakič ko pridem počneš...nekaj ....kar se ubistvu sploh ne tiče tebe user posted image ......SE motim ??..

Mogoče se je pa ustrašil enostavno tebe....in tvojega "firbca" user posted image

(odgovor članu sara.)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 20:47:56   
3jesončki
jaz sem pa mnenja, da če bi nas bilo malo več Slovencev, ki bi nas zanimalo tisto kar se nas "ne tiče", bi bilo veliko manj jokajočih otrok za stenami domačega doma...

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Mama, kje si?
9.7.2010 21:12:44   
Bojana82
Res nevem zakaj gre dober namen nekaterim v nos! Kerensa je pripravljena pomagati komurkoli, in zapomnite se, da je takih ljudi zelooooooo malo!
Jaz lahko samo rečem, vsaka ji čast.....in 100% se podpišem pod tisto, kar je napisala 3jesončki!

_____________________________

Domen 16.11.2003

Manca
02.11.09 - 52/3430
15.12.09 - 54/4600
09.02.09 - 60/5770

(odgovor članu 3jesončki)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?