|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 15:14:05   
_sanja_*
Ne vem, o čem govoriš. Če misliš na 3D oz. 4D, nisem bila, (ker se mi zdi to samo luksuz, kot je ena rekla za spomine, ne pa resnični pregled, za to je že prej dovolj preiskav), če je pa res morfologija pa...

Ni mi jasno, zakaj bi hodila k Strahovi samoplačniško na morfologijo, ko pa ti to zastonj pripada pri tvoji G. Jaz sem bila ja, saj to itak pripada vsem, mi na pamet ni padlo, da bi odklonila, tudi zdaj v drugo bom šla.

Samoplačniško, dodatno, pa nisem šla in tudi zdaj ne bom, ker če to opravi že moja G, ne vem zakaj bi mogla še druga.


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 15:29:36   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*



Ni mi jasno, zakaj bi hodila k Strahovi samoplačniško na morfologijo, ko pa ti to zastonj pripada pri tvoji G.

Ja men tud ne, ampak mi je kar potisnila neke papirje v roke, pa da naj grem na to...

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 15:32:12   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*



Ni mi jasno, zakaj bi hodila k Strahovi samoplačniško na morfologijo, ko pa ti to zastonj pripada pri tvoji G.

Ja men tud ne, ampak mi je kar potisnila neke papirje v roke, pa da naj grem na to...


Dohtarce si delajo biznis user posted image Tole so preiskave, ki jih krije zdr. zavarovanje:

"Ultrazvočne preiskave v nosečnosti
  1. Prva ultrazvočna preiskava se opravi v obdobju med 8. in 12. tednom nosečnosti (izključitev oziroma potrditev večplodnih nosečnosti in horionosti, nepravilnosti maternice, nepravilnosti zgodnjih oblik nosečnosti, nepravilne tvorbe v spodnjem delu trebuha, ne obsega pa pregleda nuhalne svetline).
  2. Druga ultrazvočna preiskava se opravi okrog 20. tedna nosečnosti (morfologija ploda, ocena plodove rasti).
Pri obremenilni anamnezi oziroma kliničnem izvidu se opravi ultrazvočni pregled v 30. do 32. tednu nosečnosti in je del kurativne obravnave. Enako velja za ultrazvočno ugotavljanje lege posteljice oziroma vstave ploda, če obstaja klinični sum za nepravilnosti."

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 15:33:54   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*



Ni mi jasno, zakaj bi hodila k Strahovi samoplačniško na morfologijo, ko pa ti to zastonj pripada pri tvoji G.

Ja men tud ne, ampak mi je kar potisnila neke papirje v roke, pa da naj grem na to...



Zakaj pa jo nisi vprašala kaj je to in zakaj naj bi šla? Mislim, glede na še eno tvojo temo, da je pri tebi problem da kar verjameš, kar ti rečejo in nič ne vprašaš, ko pa prideš domov pa premlevaš in ti ni nič jasno. user posted image  Daj postavi se malo bolj zase in malo več sprašuj ne pa kar verjet vse kar ti rečejo.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 17:04:33   
mamamajča
katy, saj nisem šla. Drugače bi blo, če bi šla in plačala.
Mah, spraševala me je o 3d in 4d, če grem in zakaj ne, pa mi je kar potisnila tisto v roke.......

Ja, je pa res, da se v določenih situacijah sploh ne postavim zase, ker se enostavno nerada kregam.......

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 18:08:11   
pikizenc
Ja tebi je sigurno dala brošuro 3D/4D UZ, sem pogledala na stran Strahove in je točno tok cena.

To pa sva se odločila, da ne greva, ker se je malega na morfologiji (sicer 2D) zelo lepo vidlo in sva imela zadosti. Bomo mogoče pri naslednjem ...

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 21:00:35   
eva1
Ja morfologija ni plačljiva, sem vsakokrat šla in bi šla! meni se zdijo mamice ki zavračajo  UZ  totalno neodgovorne!!! Tukaj se ne gre, ali dojenček preživi ali, ne kako sprejeti to! Tle se pregleda če je vse ok in če ni da otroka takoj po rojstvu napotijo na zdravljenje...
Pri meni je bilo tako da je bilo ugotovljenjo v nosečnosti da ima otrok zelo razširjen votli sistem ledvice..že od začetka so naju spremljali na neonatalnem odd. potem na nefrologiji, ledvička je delala zelo slabo, zaradi tega se je malčku zelo povečal krvni tlak in so ledvičko nemudoma odtsranili..ko sem se začela poglabljai v to, kaj bi bilo če tega nebi vedeli že v nosečnosti, sem dobila odgovor...taka prirojena napaka v večini primerov ne povzroča uroinfektov, zato jo je po rojstvu tudi težko ugotoviti, ker nikjer ne delajo preventivno UZ sečil po rojstvu, glede na to da je povzročila visoki krvni tlak, bi po nekaj letih visokega pritiska(ki ga seveda tudi nikjer ne merijo) povzročila da bi tudi druga ledvička odpovedala in sin bi lahko pristal na dializi , poleg tega bi lahko povzročila napake na srcu...in še in še...in zaradi tega sem nadvse vesela, da obstajajo UZ da obstajajo ljudje ki ti pomagaja čez vse to, in moj malček ima danes 3 mesece po OP 1 zdravo ledvičko ki dela za obe in po odstranitvi druge ledvice se je tudi krvni tlak uravnal..s težkim srcem samo razmišljam kaj bi bilo če mi tega nebi ugotovili v nosečnostiuser posted image




(odgovor članu pikizenc)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 21:36:51   
Taddy78
mamamajča, meni pa se ne zdi,da se ne znaš postavit zase, ampak da ti je bolj kot ne vseeno za to nosečnost, oz. otroka ki raste v tebi.
Prvo kot prvo te G nekam napoti, pa sploh ne veš za kaj gre. Ok, saj je res, da si povprašala RR-jevke, pa vseeno.
Idi nazaj h G in jo vprašaj zakaj te je napotila k drugi G za ta pregled. Mogoče pa ti je dala samo reklamo, če bi hotela da ti dete poslikajo na teh modernih UZ-jih.
Kaj pa vem. Zakaj pa sploh hodiš h G, če te ne zanima če je vse vredu z otrokom in konec koncev tudi s tabo?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 21:38:47   
emica2008
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

nič ni boljše.....!

Vprašanje je bilo, koliko vas je šlo....



odgovor na tvoje vprašanje: 42 user posted image

V ponedeljek pa pokliči dr.Strahovo pa njo vprašaj, da ne boš tle kr ene klobasala z nevem kakim pregledom, ki ga očitno tukaj na RR nobena ne pozna.



< Sporočilo je popravil emica2008 -- 24.7.2010 21:50:22 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 21:57:45   
Taddy78
No pa da še jaz odgovorim, evo, sem res pozabila user posted image
Na morfologiji sem bila, saj je bila del rednega pregleda pri G.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:03:02   
Anonimen
Na morfologiji sem bila, saj je bila del rednega pregleda pri G.



Po napisem kaosu user posted image  se mi zdi, da je res tako. To je takrat, ko ga vsega izmerijo, ne?

Mene je vedno zanimalo samo, če je vse v redu - in to je bilo to. Vse ostalo se mi je zdelo nepotrebno vtikanje. Se mi zdi, da smo s temi UZ in vsemi preiskavi odvzeli preveč čarobnosti nosečnosti...user posted image . Vse je ok - pa bi še kar nekaj vedeli in spraševali...

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:16:26   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Na morfologiji sem bila, saj je bila del rednega pregleda pri G.



Po napisem kaosu user posted image  se mi zdi, da je res tako. To je takrat, ko ga vsega izmerijo, ne?



Jap...še hvala bogu da je bila moja mama zraven, ker sem bila tako sentimentalna v nosečnosti (na vsakem UZ-ju sem jokala od sreče), da sploh nisem slišala ko je štel prstke na nogah in rokah user posted image . Pol ko mi je pravla, da ima vse BP, sem jo samo gledala od kod ve user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:23:44   
Anonimen
KOLIKO VAS JE ŠLO.....
na morfologijo?


sem jo imela v okviru rednega pregleda.

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča
Bi pa samo vprašala, kaj bi naredile, če bi vam odkrili kakšno nepravilnost oz. napako?


HB je niso in bil bi meni zelo neprijeten občutek, če bi jo.
verjetno bi se pozanimala, kakšne bi bile posledice in se na podlagi teh odločila kaj in kako.

kako točno bi reagirala: ne vem.

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:28:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Jap...še hvala bogu da je bila moja mama zraven, ker sem bila tako sentimentalna v nosečnosti (na vsakem UZ-ju sem jokala od sreče), da sploh nisem slišala ko je štel prstke na nogah in rokah user posted image . Pol ko mi je pravla, da ima vse BP, sem jo samo gledala od kod ve user posted image



Kako smo različni.

Meni so se pa zdeli komentarji čisti balast - saj če je vse v redu, kaj bi rada še več. K sreči sva se z G kar ujela, pa ni utrujal - je pa prišel do besede, ko je bil na pregledu tudi oče user posted image .

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:39:28   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

mamamajča, meni pa se ne zdi,da se ne znaš postavit zase, ampak da ti je bolj kot ne vseeno za to nosečnost, oz. otroka ki raste v tebi.


Se bom pretvarjala, da tega nisem prebrala, v redu?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:46:20   
mamamajča
Tukaj je link še ene podobne teme.
Torej, ja, za morfologijo sprašujem, samoplačniško, koliko vas je šlo, in kot vidim, očitno malo.
Kajti dela se pri dr. Strah v Domžalah, plača se pa 110eur, pa ni 3D/4D, ampak še enkrat morfologija, malo obširnejša.
Zato brez prehitrih napadanj prosim.

Prosim, če si preberete post od tajchi, je iz prve roke opisala, zakaj gre...

http://www.mama.si/forum/index.php?topic=42236.0



< Sporočilo je popravil mamamajča -- 24.7.2010 22:50:52 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 22:49:00   
buči
Jaz sem šla pri obeh na vse preiskave. Ko imaš hb zdrave otroke, se zaveš, kako je to neprecenljivo. Enkrat sem gledala en dokumentarec, je imela mamica močno prizadeto deklico. Rodila jo je v 22. tednu. Rekla je, da je bila tako egoistična, ke si je pač želela otroka, ker je bil njen, da ga je za vsako ceno želela obdržati pri življenju. Pa mala nima življanja. To so bile njene besede. Ajbrž je nečloveško, odločiti se, da splaviš otroka, ker ti nekdo reče, da ni vse ok, pa se oklepaš tistih nekaj % možnosti, da bo pa mogoče ok.

Tudi moje mnjenje je, da je treba it na preglede.  Upam, da bo vse ok, da kmalu uživate srečo z user posted image


_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:05:15   
Anonimen
http://www.mama.si/forum/index.php?topic=42236.0


kratko in jedrnato.
moja ginekologinja ni dr. Strahova. a si je vseeno vzela čas za naju, ko je bilo potrebno opraviti morfologijo. računala mi dodatno nič, ker ta pregled krije (dodatno) zdravstveno zavarovanje, če se ne motim.

pri dr. Strahovi sem bila na NS in takrat mi je izračunala neko statistiko, v kateri sem videla svojega otroka kot okej, a vseeno... ni 100% zagotovilo. zato sem si rekla, da bom šla na preiskave, ki mi jih krije zavarovanje, v kolikor pa bi moja ginekologinja posumila, da bi šlo lahko kaj narobe, bi mi verjetno svetovala dodatne preiskave, za katere pa ne verjamem, da bi jih morala dodatno plačati.

sicer pa, mamamajča - po eni strani praviš, da te samo zanima, ali smo šle na pregled morfologije in da ne potrebuješ našega prepričevanja, po drugi strani pa nas prepričuješ v svoj prav?user posted image
delaš kakšno reklamo, morda?

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:15:19   
Natalija28
Zakaj bi plačevala za morfologijo, če je zastonj??? In to 110 €? Ni mi logično... No, nekatere ste res pretiravale s komentarji. Vsaka se odloča za svoje telo in usodo svojega user posted image  in za to nima nič manj rada svojega še nerojenega user posted image . Jaz sem dala vse preglede skozi in jih bom tudi naslednjič (če še bomo meli user posted image ), to pa zato, ker sem želela vedeti, če je moje dete zdravo.  

_____________________________

Junija pričakujemo sestrico najinega Matija.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:21:04   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja


sicer pa, mamamajča - po eni strani praviš, da te samo zanima, ali smo šle na pregled morfologije in da ne potrebuješ našega prepričevanja, po drugi strani pa nas prepričuješ v svoj prav?user posted image
delaš kakšno reklamo, morda?

hehe, ne, kakšno reklamo...? vprašala sem samo, za morfologijo, ki jo sama plačaš. Torej, kot vidim, ni šla nobena, tako kot jaz ne, in sploh ne vem, zakaj je bilo potrebno tolk negativnih komentarjev.

Pač napišeš, pri G sem bla, itak (tam po moje tak nobena nič ne zavrne), na samoplačniški pa ne.
To je vse, kar me je zanimalouser posted image Pika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:28:40   
Anonimen
hehe, ne, kakšno reklamo...?


bi morala napisati anti-reklamo.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Pač napišeš, pri G sem bla, itak (tam po moje tak nobena nič ne zavrne), na samoplačniški pa ne.
To je vse, kar me je zanimalouser posted image Pika.



to sem pa tudi že napisala zgoraj.

povej: kaj tebi g. ni želela opraviti morfologije ali si ta pregled tudi pri svoji g. zavrnila?

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:38:02   
benika
hehe, ne, kakšno reklamo...? vprašala sem samo, za morfologijo, ki jo sama plačaš. Torej, kot vidim, ni šla nobena, tako kot jaz ne, in sploh ne vem, zakaj je bilo potrebno tolk negativnih komentarjev.


Če bi ti že v prvem postu vprašala, če je šla katera na dodatno, plačljivo morfologijo, bi bili komentarji najbrž drugačni. Ker si pa že v začetni fazi narobe vprašala pa imaš sedaj to kar je.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:41:11   
mamamajča
ma ne, nisem pri njej nič zavračala. Kje!

Pač pogovarjale sma se o preiskavah, ki me še čakajo, sploh za sladkor, ker mamo sladkorno v družini, pa da zdaj sem pa že tako daleč noseča, da naj se aročim na naslednje preiskave in mi istočasno dala papirje. Sem pogledla in so ble pripisane cene, pa sem pač vprašala, da če je samoplačniško, pol ni obvezno najbrž. In je sam še rekla, da je v redu, če bom šla na to morfologijo, da je to najobširnejši pregled in da njena kolegica v domžalah to najboljše dela. sem rekla, da bom premislila in to je blo to.
ker kar je nujnega, da vidiš, kak je z otrokom, je itak zastonj. torej je kvečjemu bolj ona delala reklamo :)

v glavnem, midva sva se, glede na vse pozitivne rezultate, na srečo, odločila, da na to grem.
Me je pa zadnjič pretresla zgodba ene mamice, ki je nosečnost prekinila v 26. tednu, pa sem se začela spraševat, kaj bi, če bi......... saj veš..... marsikaj....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:41:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Tukaj je link še ene podobne teme.
Torej, ja, za morfologijo sprašujem, samoplačniško, koliko vas je šlo, in kot vidim, očitno malo.
Kajti dela se pri dr. Strah v Domžalah, plača se pa 110eur, pa ni 3D/4D, ampak še enkrat morfologija, malo obširnejša.

Ah - to pa jaz tudi nisem bila in spet ne vidim razloga, da bi šla, če sem bila že na nuhalni in če je morfologijo naredil že moj G - če je njegov UZ dovolj dober, da z njim dela NS, potem bo še za morfologijo v redu. Tule se gre pa po mojem že bolj za zaslužek tistih, ki delajo te preiskave, kot pa za res neko potrebnost teh preiskav - razen če bi recimo tvoj G sumila, da kaj ni ok in bi te poslala po drugo mnenje - to bi bilo drugače, sicer pa samo sebi v skledo špuka, če meni, da sama ne naredi dobolj dobro morfologije in moraš še drugam 1x nanjo. Ali pa morda dobi provizijo od tega, da svoje pacientke pošilja tja user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: KOLIKO VAS JE ŠLO.....
24.7.2010 23:42:36   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

ma ne, nisem pri njej nič zavračala. Kje!

Pač pogovarjale sma se o preiskavah, ki me še čakajo, sploh za sladkor, ker mamo sladkorno v družini, pa da zdaj sem pa že tako daleč noseča, da naj se aročim na naslednje preiskave in mi istočasno dala papirje. Sem pogledla in so ble pripisane cene, pa sem pač vprašala, da če je samoplačniško, pol ni obvezno najbrž. In je sam še rekla, da je v redu, če bom šla na to morfologijo, da je to najobširnejši pregled in da njena kolegica v domžalah to najboljše dela. sem rekla, da bom premislila in to je blo to.
ker kar je nujnega, da vidiš, kak je z otrokom, je itak zastonj. torej je kvečjemu bolj ona delala reklamo :)

v glavnem, midva sva se, glede na vse pozitivne rezultate, na srečo, odločila, da na to ne grem.
Me je pa zadnjič pretresla zgodba ene mamice, ki je nosečnost prekinila v 26. tednu, pa sem se začela spraševat, kaj bi, če bi......... saj veš..... marsikaj....


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?