|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:32:10   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: SEJA3

Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.


Zakaj je pa zaman? Kaj si 5x na dan umivate zobe doma? Mi si jih večinoma samo zvečer, če je čas pa še zjutraj. Čez dan pa ne. V vrtcu imajo sicer zobarco ene 3x na leto ampak da bi si vsak dan umivali zobke, pa ne.



No, vidiš, to pa je meni nekaj težko razumljivega. A potem si tudi ti zjutraj ne umiješ zob in greš v službo z zadahom?! In če temu ni tako, zakaj je potem razlika pri otroku? Te ločnice med praksami res ne razumem. Nekaj velja za starše, nekaj pa za otroke - zakaj že?! Če pa seveda to velja generalno, pa je - oprosti izrazu - zame to višek malomarnosti.

In ja, pri nas si umivamo zobke po vseh glavnih obrokih, vsekakor pa zvečer in zjutraj. Sama si tudi v službi vsaj z zobno nitko očistim zobe po obroku in splaknem usta, če sem kaj sladkega pojedla.



Mi smo pa zgleda mal večji packi. Zobe si umijemo zjutraj in zvečer.
Vsako jutro imata ščetki v rokah in si umivata zobe. Če je čas, jima jih pa še jaz zdrgnem. Zvečer pa obvezno najprej sami pol pa še jaz. Bo zdej ok?



Lej, sama najbolje veš, če je ok ali ne. Če je tako, kot praviš v svoji korigirani verziji, je bolje, če ni, je pač tvoja odgovornost in tvoja odločitev. Meni je ok, dokler nimam osebno opravka z ljudmi, ki imajo zadah iz ust....


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:38:07   
Najaa
user posted image Ok, ok, sam ne preveč skrbet. A veš, kolko ljudi si ne umiva zob zjutraj? Pa otrok. Ko sem delala v vrtcu, ena majhna peščica si jih je mogoče umila, večinoma se jih je pa vohalo, da so prišli skoraj direkt iz postelje v vrtec. Jaz sem vesela, da si moji dve radi umivata zobke in jima je to prišlo že v kri, da po lulanju takoj primeta ščetko v roke. Če pa se kdaj zgodi, da si jih ne umijeta, je pa to ena taka malenkost, da nima smisla razpravljat.  Se pa strinjam s tabo, da so to navade za vse življenje, ki jim ostanejo.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:46:22   
Nika v službi
Najaa, saj se razumeva in nič ne skrbim zate ali za drugeuser posted image , dokler svoboda drugih ne vpliva name. Takrat pa je moje tolerance konec.user posted image

Verjamem, da je takih primerov, ki jih opisuješ veliko, in ravno zato je toliko bolj pomembno osveščanje. Kar je očitno nekaterim samoumevno, drugim ni. In jaz vedno pravim, da se je treba zgledovati po boljših od sebe in ne skrivati za neustrezno prakso drugih v smislu, češ, saj drugi tudi tako delajo.




_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:46:39   
rozilu
Nika, se strinjam s tabo, vsaj večinoma.

Pri nas je umivanje zjutraj + zvečer in to hkrati z mano. Je tako najlažje, zgledi vlečejo... Ji pustim da si najprej sama in potem še jaz popravim. Sicer je to eno samo grizenje ščetke... Pol zvečer vztrajam, da moram še jaz poščetkat in ker je zdej malo problem (ne pusti, sem ga pomojem usrala z eno pretrdo ščetko) vseeno vztrajam, pa magari 15 min... Sej je vsak dan boljše in bolj pusti... Zjutraj pa ponavadi ni časa za tako vztrajanje in si poščetka sama, če pusti da jaz popravim, super, če noče pa se ne kregam... Vseeno mislim da bo pridobila to navado.

Glede zadaha - težko reči da je to od neumivanja zob, velikokrat ni. OK, če otroka direkt iz postelje al pa po mlečnem obroku prineseš v vrtec je to sigurno zato, ampak pri odraslih so pogosto kaka kronična vnetja grla... in žal nimaš kaj.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:51:00   
Nika v službi
Rozilu, bi rekla, da se zadah zaradi bolezenskih znakov drugače vonja kot tisti po zaspanem, po hrani, po kavi, ki zasmrdi iz ust...In da ne bo pomote, tudi sama pijem kavo, ampak si potem splaknem grlo z vodo + kak žvečilni gumi tudi ni odveč, če ni druge opcije.

Zame je pač zadah (tako kot vonj po potu) znak osebne higiene. Se strinjam, da je včasih, ko gre za zdravstveni razlog, težko povsem odpraviti zadah, tudi pri starejših je to marsikdaj težava, ampak generalno si drznem reči, da je v večini primerov znak slabe ustne higiene.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:52:13   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: SEJA3

Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.


Sin gre zdaj v vrtec in, kolikor sem videla, imajo pri umivalnikih zobne ščetke, čeprav vzgojiteljica nam ni na uvodnem sestanku, ki je bil julija, nič omenila, da naj zobno ščetko prinesemo, tako da jo bom v četrtek vprašala, kako je s tem. Upam, da ima cel vrtec prakso umivanja zobk in da niso tiste ščetke od kakšne druge skupine... Drugače pa pri nas zobe ščetkamo zjutraj in zvečer, oba z možem imava lepe, zdrave zobe, brez zadaha, upam, da bo tako ostalo tudi pri sinu.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 30.8.2011 9:53:28 >

(odgovor članu SEJA3)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nega zobkov
30.8.2011 11:38:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

No, vidiš, to pa je meni nekaj težko razumljivega. A potem si tudi ti zjutraj ne umiješ zob in greš v službo z zadahom?! In če temu ni tako, zakaj je potem razlika pri otroku? Te ločnice med praksami res ne razumem. Nekaj velja za starše, nekaj pa za otroke - zakaj že?! Če pa seveda to velja generalno, pa je - oprosti izrazu - zame to višek malomarnosti.

In ja, pri nas si umivamo zobke po vseh glavnih obrokih, vsekakor pa zvečer in zjutraj. Sama si tudi v službi vsaj z zobno nitko očistim zobe po obroku in splaknem usta, če sem kaj sladkega pojedla.



Ker je otrok še vseeno otrok.....in trileten otrok ni enak 30 in 40 letnemu odraslemu......

Jaz moji hčerki zjutrja nisem umivala zob nekaj mesecev, ko je bila v tisti fazi, ko se je temu upirala in drla na vso moč.....sva imeli samo zvečer borbo......user posted image  se mi je pač tisti čas zdelo brez veze navsezgodaj zjutraj obremenjevati otroka in sebe zaradi enega umivanja zob.....pa saj ne gre za življenje in smrt ampak zgolj za neumite zobe......

jaz sem si jih začela umivati, se mi zdi, šele tam nekje pri 4 letih, pa sem imela vse zdrave mlečne zobe in tudi s stalnimi nimam problemov (me je celo zobozdravnik pohvalil, da imam odlično higieno zob in ne boste verjele, umivam si jih le zjutraj in zvečer......zobozdravnik mi je tudi dejal, da je to povsem zadosti, da pretiravanje lahko škodi zobni skleninini)....

Aja, pa hčerka spije še mleko pred spanjem......sicer nikoli ne pije sokov ponoči (sokove itak pije zelo, zelo redko, za žejo pije vodo ali radensko).....mleko pa spije skoraj vedno po umivanju zob, že na pol v spanju......



< Sporočilo je popravil liliana -- 30.8.2011 11:42:46 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nega zobkov
30.8.2011 11:38:14   
ronja
Nimam pojma, kako majo to drugi - pri nas je tako, da ko si umijemo zobe, potem dobita lahko samo vodo ali nesladkan čaj (slednje predvsem na morju, kjer je treba vodo prekuhavat in prekuhana je res zanič ali pa pozimi, ko je mraz) - to velja tako za njiju kot tudi za naju. če kdo je kaj po umitih zobkih, potem jih je treba še 1x umit. Tako je bilo od vedno, nikoli nista meli stekleničke in se mi zdi tako najboljše za otroke in za odrasle.

Res pa je, da dokler sta se dojili in dokler smo meli večerno dojenje, pa sta zaspali ob dojenju in takrat sva jima umila zobke pred tem, potem se je podojila in zaspala. sem pa o tem govorila z zobozdravnico, pa je to ni nekaj motilo. Večerno dojenje je Ronja opustila nekje pri 14 mesecih, Lejla pa malo pred 2. rdjem. Zaenkrat imata baje ok zobke - za Ronjo imam še bolj sveže informacije, za Lejlo pa moram počakat na pregled, da bom lahko bolj ziher.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nega zobkov
30.8.2011 11:45:38   
ronja
Kar se tiče umivanja zobkov ej pa podobno kot pri Naji: zvečer si jih umijeta sami in potem jima jih še midva ornk, to je obvezno, zjutraj jih pa navadno umijeta samo sami, se pa tudi zgodi kdaj, da si jih zjutraj ne. Zvečer pa obvezno. Pri nas je to jutranje prišlo čisto spontano, ker sta pač videli naju in sta si potem hoteli še sami umit. Za zvečer sta meli pa obe tudi obdobje, ko tega nista marali, seveda je bilo to prej.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nega zobkov
30.8.2011 11:55:44   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

No, vidiš, to pa je meni nekaj težko razumljivega. A potem si tudi ti zjutraj ne umiješ zob in greš v službo z zadahom?! In če temu ni tako, zakaj je potem razlika pri otroku? Te ločnice med praksami res ne razumem. Nekaj velja za starše, nekaj pa za otroke - zakaj že?! Če pa seveda to velja generalno, pa je - oprosti izrazu - zame to višek malomarnosti.

In ja, pri nas si umivamo zobke po vseh glavnih obrokih, vsekakor pa zvečer in zjutraj. Sama si tudi v službi vsaj z zobno nitko očistim zobe po obroku in splaknem usta, če sem kaj sladkega pojedla.



Ker je otrok še vseeno otrok.....in trileten otrok ni enak 30 in 40 letnemu odraslemu......

Jaz moji hčerki zjutrja nisem umivala zob nekaj mesecev, ko je bila v tisti fazi, ko se je temu upirala in drla na vso moč.....sva imeli samo zvečer borbo......user posted image  se mi je pač tisti čas zdelo brez veze navsezgodaj zjutraj obremenjevati otroka in sebe zaradi enega umivanja zob.....pa saj ne gre za življenje in smrt ampak zgolj za neumite zobe......

jaz sem si jih začela umivati, se mi zdi, šele tam nekje pri 4 letih, pa sem imela vse zdrave mlečne zobe in tudi s stalnimi nimam problemov (me je celo zobozdravnik pohvalil, da imam odlično higieno zob in ne boste verjele, umivam si jih le zjutraj in zvečer......zobozdravnik mi je tudi dejal, da je to povsem zadosti, da pretiravanje lahko škodi zobni skleninini)....

Aja, pa hčerka spije še mleko pred spanjem......sicer nikoli ne pije sokov ponoči (sokove itak pije zelo, zelo redko, za žejo pije vodo ali radensko).....mleko pa spije skoraj vedno po umivanju zob, že na pol v spanju......




Liliana, spoštujem tvoje mnenje, se pa z njim ne strinjam. So določena opravila in dolžnosti, kjer ni debate, med slednje po mojem mnenju sodi tudi umivanje zobk. Kar se mora, se mora, od prvega zobka dalje. Smo tudi mi imeli nekaj časa borbo, ampak smo vztrajali in madam je dojela, da tu ni pardona. Že dolgo časa si tako dosledno in rada umiva zobke.

Pretiravanje škodi, se strinjam, ampak zame 2x ali 3x dnevno ni pretirano umivanje zob.

Zakaj pri umivanju, česanju las, menjavanju spodnjega perila ipd. ni take tolerance? Ali pa je mogoče tudi tu?!


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nega zobkov
30.8.2011 12:04:41   
ronja
Zakaj pri umivanju, česanju las, menjavanju spodnjega perila ipd. ni take tolerance? Ali pa je mogoče tudi tu?!

meni se zdi česanje las manj pomembno od umivanja zobkov, se mi ne zdi nič katastrofalnega, če je kdaj skuštrana. Umivajo se pa otroci itak radi, pa sveže perilo vsak rad vzame, tako da tu itak ni nobene borbe in ni problem.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nega zobkov
30.8.2011 12:26:46   
Najaa
No moji tavečji bejbi je večja katastrofa, če se zjutri ne počeše kakor umije zobe. user posted image Šalo na stran, sem pa razmišljala zdej mal o tem zadahu... Jaz mam eno kremo za zobe, ki je strašnega okusa tak da imam zarad nje zadah in moram dat direkt čigumi v usta. Sicer pa navada je železna srajca in kar se Janezek nauči to Janez zna. Kot sem rekla, moji si na srečo radi umivata zobke (vsaj zdaj, na začetku smo imeli pa borbe, ampak sem vztrajala, ker to je navada za vse življenje.).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nega zobkov
30.8.2011 12:40:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Liliana, spoštujem tvoje mnenje, se pa z njim ne strinjam. So določena opravila in dolžnosti, kjer ni debate, med slednje po mojem mnenju sodi tudi umivanje zobk. Kar se mora, se mora, od prvega zobka dalje. Smo tudi mi imeli nekaj časa borbo, ampak smo vztrajali in madam je dojela, da tu ni pardona. Že dolgo časa si tako dosledno in rada umiva zobke.

Pretiravanje škodi, se strinjam, ampak zame 2x ali 3x dnevno ni pretirano umivanje zob.

Zakaj pri umivanju, česanju las, menjavanju spodnjega perila ipd. ni take tolerance? Ali pa je mogoče tudi tu?!



Saj ni nujno, da se z mojim mnenjem strinjaš......user posted image

Se strinjam, so določena opravila, kjer ni debate.....samo po mojem mnenju tja ne sodi striktno umivanje zob pri 2 letnih otrocih......ko se otrok na vse pretege upira.....in po mojem mnenju ni neke velike katastrofe, če mu pol leta ne umivaš zobe dvakrat na dan, ampak le enkrat.....saj pri 4 letih si jih že z veseljem umiva dvakrat.....tako, da se higienske navade da vseeno privzgojiti tudi, če nisi 100 % dosledenuser posted image ......

Zdaj pa k ostalim higienskih navadam mojega otroka in tolerance do izpuščanja le teh......

Spodnje perilo načeloma menjujem vsak dan.....tako sebi kot otroku.....user posted image  tu verjetno dosegam minimalne higienske standarde......

Umivanje telesa in umivanje zob pa priznam, da tudi sama včasih izpustim.....zelo redko sicer, se pa zna zgoditi, če sem strašno utrujena, če sem res preveč spila.....zato v primeru, če se pozno vrnemo od kot in je dete zelo utrujeno in nismo bili v nekem gozdu, blatu, da vem, da je dete sorazmerno čisto, v takem primeru je ne obremenjujem še z večernim umivanjem.....enako je s pranjem zobkov......

Verjamem Nika v službi, da si precej zgrožena ob takih higienskih prestopkih.....vendar, ti lahko zagotovim, da vseeno ne smrdimo......user posted image

Kar se pa česanja tiče.....ni se želela česat in sva šli k frizerju......in je vedno na kratko ostrižena, zato tudi ni neke katastrofe, če to higiensko fazo izpustimo.....

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nega zobkov
30.8.2011 12:45:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Po umivanju zob lahko pijeta izključno vodo. In tudi sama ne zahtevata nič drugega, ker vesta, da so zobki umiti. Prav tako ponoči, če se kdo zbudi, želi vodo in nič drugega.

Isto pri nas.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nega zobkov
30.8.2011 13:48:49   
Nika v službi
Liliana, nisem rekla, da smrdišuser posted image in še enkrat ponavljam, da vsak zase najbolj ve, kaj dela, zakaj dela in kako. Zaradi mene lahko vsak tudi smrdi, ima zadah iz ust,... dokler pač ne posega v moj intimni prostor.

Osebno pač menim, da je osnovna higiena zelo pomembna stvar, zavedam pa se, da so standardi/nivoji različni.

Pri nas se pač ne zgodi, da se ne bi umili (če vem, da bo madam zaspala na poti domov, jo umijem prej), da ne bi umili zobk, zamenjali perila in počesali las pred spanjem in zjutraj pred odhodom v vrtec. Pa češemo se mogoče še kdaj vmes.user posted image   Zavozljani in neurejeni lasje mi prav tako kažejo na človekovo malomarnost, enako kot neurejeni nohti, vonj po potu, smrdeče noge, ipd. Se strinjam, da je od dolžine las in oblike frizure odvisno, koliko nege potrebujejo in znova poudarjam - vidi se, kdaj so lasje zanemarjeni in kdaj je taka frizura ali kdaj je to zaradi igre, norenja.
Da pa otrok pride ves zaspančast in nepočesan v šolo ali nekdo v službo ves povalan in z luknjo zadaj v laseh, ker je pač tako spal... to pa mi je res mimo. Ker očitno ne da niti toliko nase, da bi se v ogledalo pogledal in uredil.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nega zobkov
30.8.2011 15:58:42   
liliana
Osebno pač menim, da je osnovna higiena zelo pomembna stvar, zavedam pa se, da so standardi/nivoji različni.


Tudi meni se zdi osnovna higiena pomembna.....samo jaz dopuščam možnost odstopanja.....ker nimam življenja splaniranega v nulo in včasih se zgodi kaj spontanega in takrat pač otroka ne silim k  umivanju zob ob 11 zvečer ampak jo dam kar spat.....user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
30.8.2011 17:02:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nega zobkov
30.8.2011 21:54:08   
leo**tia
starejši je pil do 5leta čokolino,kakav,sok,čaj vse to po umivanju zob...zobe ima zdrave vse do enegauser posted image niti enega problema ni imel z zobmi..ko pa jaz in moja mama imave slabe zobe.....tamala pa groza.prve 4 ima ražrte od kariesa  kljub umivanju...pije samo mleko brez dodatkov in ponoči vodo...z mlekom le zaspi...user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nega zobkov
31.8.2011 8:14:38   
Leela
Tamali po umivanju zob zvečer dobi flašo kakava, tudi ponoči za piti (čaj, mleko po potrebi). Tavelik pa če po umivanju zob še kaj malega poje ne umiva ponovno zob razen če ni to kaj sladkega. Je zelo dolgo pil kakav po flaši zvečer in tudi ponoči in nima problemov s kariesom, čepar ima dekalcificirane zobe. Se mi zdi, da je bolj problem namakanje zob v tekočino, se pravi da drži flašo v ustih dlje časa. Tudi voda povzroči več škode zobem na ta način, kot pa če spiješ kakav v enem šusu. Kar pa se pojma higiene tiče pa to ne smatram kot umazanijo.

Osnovna higiena itak. Če pa kakšen dan kaj spustiš se pa ne bo svet podrl. zame je najbolj pomembno, da se človek vsak dan preobleče v sveže cunje, to je zame mus. Če si pa zjutraj kdaj zob ne umiješ pa ni krize. Ker tudi, če si umiješ zobe imaš še zmeraj lahko zadah, si moraš potem še fajn jezik zdrgnit in kaj pogrgrat. Pa z nitko seveda popucat.Večkrat dnevno zobe pucat s ščetko pa najbrž ni dobro zaradi sklenine.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nega zobkov
31.8.2011 8:36:06   
tintin
zobe umivamo zj in zvečer. Po umivanju dobita kak požirek vode/nesladkanega čaja in to je to.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nega zobkov
31.8.2011 9:29:45   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Se mi zdi, da je bolj problem namakanje zob v tekočino, se pravi da drži flašo v ustih dlje časa. To nedvomno drži.

Če pa kakšen dan kaj spustiš se pa ne bo svet podrl. zame je najbolj pomembno, da se človek vsak dan preobleče v sveže cunje, to je zame mus. Če si pa zjutraj kdaj zob ne umiješ pa ni krize. Ker tudi, če si umiješ zobe imaš še zmeraj lahko zadah, si moraš potem še fajn jezik zdrgnit in kaj pogrgrat. Pa z nitko seveda popucat.Večkrat dnevno zobe pucat s ščetko pa najbrž ni dobro zaradi sklenine.


Oblačenje v sveže cunje "deluje" edino v kombinaciji z rednim umivanjem. Če se torej samo preoblečeš, nisi storil veliko. Ampak domnevam, da tako delamo vsi...

Pravilno umivanje zob itak vključuje tudi ščetkanje jezika na koncu. Grgranje pa po mnenju stroke ni potrebno, tudi pretirano splakovanje ustne votline ne, ker izniči učinek zobne paste.

Večkrat dnevno umivanje zob je relativen pojem. Zame je večkrat dnevno več kot 3x, torej več kot po vseh glavnih obrokih. Za nekoga pa je to že več kot 1x. In 2x ali 3yx dnevno NI pretirano umivanje zob.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 31.8.2011 9:30:36 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?