|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:20:18   
Zanica
Madona ma ste me skritizirali.....Zdaj moram v svoj bran napisati da med nami ne zmanjkuje vsakodnevnih nežnosti, poljubiva se, zagrliva se, pred spanjem se dotikava z nogami (otrok med nami)....
So pa druge stvari ki so realno takšne kakšne so. Jaz sem v eni fazi življenja, ko nisem najbolj ponosna na se, in ne morem kriviti njega da je tako. On bi recimo bil najbolj srečen če bi imeli hišno pomočnico, jaz bi tudi, ampak  ni stvar v tem, da nekdo briše za nami, stvar je v tem da apsolutno ne zna vzdrževati red, še huje, ne zna narediti red (tudi za moje še nizke standarde v primerjavi z nekaterimi ženskami).
Enkrat mesečno, zraven otroka in obveznosti po moje ni tudi tako malo, v 8. letu zakona. Nikoli pa nismo zdržali dlje kot to, zna se zgoditi tudi večkrat ampak okvirno sem napisala, ne me vzet zelo dobesedno. Lahko bi bilo več, ja priznam, prizna tudi on, ampak ne veva oba kako ven iz te rutine, enkrat bi jaz, on ne bi, enkrat bi on, ampak tudi v napačnem času..... Človek bi rekel da bi se lahko po 8. letih že uskladila in prepoznala kdaj bi kdo, ampak pri nas vsaj ni tako. Pa še huje je zame odkar sem se toliko zredila, da se ne počutim dobro, in konec, ne vem kaj bi moral narediti da meni ni nerodno, ker mi v tem primeru ne prigovarja.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:20:27   
Arwenko
Tudi jaz poznam nekaj parov, ki jim tak način ločenih spalnic super funkcionira, ne vem zakaj ne, če bi obema sedlo, a samo zato ne, ker to ni običajno user posted image

Kar se pa drugih stvari tiče, pa ne bom komentirala, to naj razčistita med sabo raje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:21:29   
water lily
Se ti ne zdi da si vsi skupaj zaslužite tk....Življenje? K to je en klinc kar mate.
Sori.
Drgač pa....sori sam tiste kile niso nobena ovira za seks. Pr nas smo seksal k sm jih mela 50, k sm jih mela čez 100 in seksamo zdejuser posted image
Njegovi prdci so mi pa smešniuser posted image

Tako življenje k pa ti opisuješ pa nekak ni zakon. K zakon je SOBIVANJE. Ne pa seks enkrat mesečno, hiša, pa otroci. Za tiste enkrat mesečno bi ti boljš pršu en hud vibrator. Delajo že svaštauser posted image . Pa še prdijo ne pa pucat ni treba za njimi.
Ločene sobe pa kopalnice še štekam, ločen štukuser posted image


< Sporočilo je popravil water lily -- 9.9.2010 11:22:52 >

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:21:57   
zvezdica_1
hja, mi2 sma s kg na nuli. on premalo, jaz preveč. pa kaj, sexu se ne odpovem. in glede an to, da je stanje tako že od začetka, tudi njega očitno to ne moti.
sicer mi prvi, da preveč pospravljam in se sekiram, kak kaj izgleda, ampak kljub temu, da dela skoraj cel dan, je pravilo, da tisti, ki ne kuha, pač pospravi posodo. tudi posesa občasno, če ga prosim, odnaša smeti(tega jaz ne delamuser posted image ), kopalnico je po mojih pritožbah začel brisati za sabo(je kad in niti slišati nočem o kaki zavesi-se same plesni gor nabirajo), pobere perilo, tudi obesi ga (ampak ga moram še naučit, da se ga prej streseuser posted image )
na začetku je bila katastrofa, ni hotel nič delati, po nekaj mesecih pa je že drugače. ampak začeti je treba počasi, ne mu kar naenkrat vsega naložit...

o vonjavah in glasovih iz kopalnice pa-a vi2 sta stara 5 let ali okoli 30?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:22:11   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Sposobni naj bi bili v letu dni za tak podvig..

Ampak midva sva za skupaj.... Samo je komunikacija med nami odšla v napačno smer.... Ne znam kako bi to popravila. On noče opravljati gospodinjska dela in pika. Posesa lahko, in to je vse. Skuha kavo in naredi zajtrk, pospravi pa nikoli ne. Moram ga res prositi, da bi kaj naredil (npr. vrniti hrano od zajtrka v hladilnik). In nisem tečna, da ko posesa, da čekiram kako je kaj naredil.... Sej tudi sama nisem neki bolestni perfekcionist, da mora biti vse picikato. Ker največkrat ni.
Jaz si pa mislim zakaj ga toliko moti in je celo užaljen če pozabim vložek dati v smeti (tako ena banalna stvar), zakaj me pol v šali pol zares heca ko me sliši zjutraj pustiti veter..... Mogoče se je tega naveličal, mogoče mu na meni ni nič več kaj za odkriti, meni se pa po 8 letih ne da paziti na vsako sitnico. Npr. želel bi si, da sem bolj ženstvena....Jaz bi tudi da je on bolj moški, da naredi vsaj moške naloge v hiši (čakam da mi monitra 2 polici, namesti luč v predsobi in kuhinji že 8 mesecev) Nimamo se kdaj pogrešati, če se vidimo v službi in doma.... 
Za otroka pa nimam nobenih pripomb, obleče jo za spanje, za v vrtec, pelje jo ven, gresta pogosto tudi sama nekam da se jaz lahko "spočijem"(beri: v miru pospravim) itn....






Ločeno življeje, kot si ga ti predstavljaš, pri vama ne bo rešilo odnosa, ampak bo samo korak proti koncu. Vidva potrebujeta resen skupni pogovor, terapijo za pare,  zakonsko svetovanje, če sama nista sposobna tega rešiti.
Lepo, da kljub vsemu napisanemu še vedno misliš, da sta za skupaj.
Ker mi vsi ostali očitno nismo dobili tak občutek, iz tega kar si napisala.

On bi rad da se ti spremeniš, ti bi rada da se on. Kaj pa je tebi všeč na njemu?
Pa ne pisati, da to da poskrbi za otroka. To samo pomeni, da je dober oče in z odnosom mož-žena nima nič.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:27:11   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Madona ma ste me skritizirali.....Zdaj moram v svoj bran napisati da med nami ne zmanjkuje vsakodnevnih nežnosti, poljubiva se, zagrliva se, pred spanjem se dotikava z nogami (otrok med nami)....
So pa druge stvari ki so realno takšne kakšne so. Jaz sem v eni fazi življenja, ko nisem najbolj ponosna na se, in ne morem kriviti njega da je tako. On bi recimo bil najbolj srečen če bi imeli hišno pomočnico, jaz bi tudi, ampak  ni stvar v tem, da nekdo briše za nami, stvar je v tem da apsolutno ne zna vzdrževati red, še huje, ne zna narediti red (tudi za moje še nizke standarde v primerjavi z nekaterimi ženskami).
Enkrat mesečno, zraven otroka in obveznosti po moje ni tudi tako malo, v 8. letu zakona. Nikoli pa nismo zdržali dlje kot to, zna se zgoditi tudi večkrat ampak okvirno sem napisala, ne me vzet zelo dobesedno. Lahko bi bilo več, ja priznam, prizna tudi on, ampak ne veva oba kako ven iz te rutine, enkrat bi jaz, on ne bi, enkrat bi on, ampak tudi v napačnem času..... Človek bi rekel da bi se lahko po 8. letih že uskladila in prepoznala kdaj bi kdo, ampak pri nas vsaj ni tako. Pa še huje je zame odkar sem se toliko zredila, da se ne počutim dobro, in konec, ne vem kaj bi moral narediti da meni ni nerodno, ker mi v tem primeru ne prigovarja.



Oprosti, ampak 1x mesečno je malo. To je zatiskanje oči.
Pa saj ni treba v postelji seksat, če otrok pri vama spi.
Moj starejši sin je tudi med nama spala, pa sva kljub temu naredila še enega otroka. Zdaj pa v spalnici spi mlajši sin, pa je postelja spet zasedena. V bistvu nisva seksala v postelji odkar imava otroke, ker vedno nekdo spi tam.user posted image  
Začni delat na sebi. Pazi kaj ješ. Pri toliko odvečnih kilogramih ne moreš preveč telovaditi,ampak pojdi za eno uro na sprehod vsak dan.   A o kakšni dijeti si razmišljala?

Ker iz tega zadnjega posta je očitno, da si v osnovi ti zelo nezadovoljna sama s sabo. Najprej sebe spremeni, punca. In bodi sama zadovoljna s sabo, pa bodo tudi ostale težave zgledale manjše.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:29:46   
Zanica
ma to za kopalnico je tudi mene začudilo, rekla sem mu zakaj te to zdaj naenkrat moti, kaj naj naredim ko grem normalno kot človek na WC, a si mene kdaj slišal da ti prigovarjam zaradi tega?!?
Jaz sem prej mislila da tisti pari ki ne spijo skupaj v postelji nista za skupaj. Imava rada to, da sva skupaj. Stvar je v tem, da bi mu jaz pokazala, da to ni tako samoumevno, želela bi ga spet pogrešati, da on mene pogreša, da mogoče če bi par mesecev živela narazen (v isti hiši zaradi otroka) da vidiva če se pogrešava zares?! Dopust sva preživela skoraj ločeno, bil je z nami en teden, potem je moral nazaj zaradi obveznosti, in sva skoraj 10 dni bila ločena, samo otrok je bil z menoj... Zadnjič ko sva bila ločena tako dolgo je bilo 3 leta nazaj in manjkal mi je že prvo noč. Tokrat pa je milnilo dobrih teden dni da sem začela sploh razmišljati o njemu in kako bi bilo fajn da vidi to, da delava ono.... A je to začetek konca pri meni in njemu, ali se da tukaj kaj narediti?



(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:32:50   
uškinamama
Pa še huje je zame odkar sem se toliko zredila, da se ne počutim dobro, in konec, ne vem kaj bi moral narediti da meni ni nerodno, ker mi v tem primeru ne prigovarja.


Si skoraj ne upam napisati. Mogoče si kronično nezadovoljna v sebi, s tem je nezadovoljen tudi sam. Več je kreganja. Kreganje je smrt za spolnost...ker ne seksata sta še bolj nezadovoljna in ne-zadovoljena..., ti še več ješ...Začaran krog, skratka.

To si zbolela, da si se toliko zredila? Ali pretirano ješ? Ker , če je slednje , lahko rešiš sebe in posledično (z večjo samozavestjo) tudi zakon.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:36:06   
Zanica
Ja z hujšanjem je zeloooo težko. Gre mi na jok ko pomislim na vse svoje poskuse in neuspehe... V enem letu sem skočila za 20 kg?! Kako je to možno?
Jaz sem za svetovanje, on pa ni. Itak. Ko bo pa zelo "gusto", potem mislim da po vendarle pristal.

Ma ne vem.... Upala sem da bo tukaj nekdo ki tako živi, če se je kaj spremenilo... Očitno da to ni dobra ideja, in da bo treba nekaj drugega narediti...

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:46:14   
zvezdica_1
ne da ni dobra ideja... saj veš, vsako pravilo ima izjemo...
samo kako si pa 8 let zdržala ob njegovem nevzdrževanju reda? a do sedaj si vse sama pospravljala ali je prej kaj pomagal? ker če je tk od začeka ga boš bolj težko spremenila....

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:51:07   
ronja
A je to začetek konca pri meni in njemu, ali se da tukaj kaj narediti?

Dokler si oba želita spremenit in popravit stvari, je vedno upanje! Meni se zdi pa zelo v redu, da si se že zdaj zamislila: ko ga imaš še zelo rada, samo si ugotovila, da ga ne pogrešaš več toliko. Saj vsi pari kdaj zaplavamo na stran pota. Potem se pa streznimo, pogovorimo, popravimo in gremo skupaj naprej.

Meni se je na morju podobno zgodilo - proti pričakovanju smo se imele s puncama prav fajn. Ne, da ga nisem pogrešala, jasno, da sem ga, ampak ne tako, kot prej. In to me je zmotilo. Čeprav se nama je potem, ko se je vrnil, čisto strgalo in smo se meli res krasno in sem se šele takrat zavedla, kako zelo sem ga v bistvu pogrešala, ampak vseeno me je zmotilo in sem razmišljala, zakaj ga nisem tako zelo pogrešala. Ker mi je bilo po eni strani  pa lažje. Sem premislila, ugotovila zakaj (ker je z malima lažje, ko smo same - ker sta bolj pridni, ker so pravila malo bolj določena, malo več od njiju pričakujem (in dobim;) in ker se vedno spravimo nekaj delat, zato jima ni dolgčas in nista težki), sva se to pogovorila, našla rešitev in je zdaj super. Sva nalo pokorigirala vzgojo in zdaj imava več časa in energije tudi za naju.

Glede na to, da tole ločeno življenje še vsaj kako leto ne bo izvedljivo, lahko poizkusita prej kaj drugega: recimo en zelo iskren pogovor: kjer mu ti iskreno poveš, da ga letos pa nisi več tako pogrešala kot prej in da ti to ni všeč, pa da bi rada našla razlog in da ga popravita. Verjetno ga bo to malo vrglo, ker nihče ne sliši rad, da partnerju ni več tako všeč, kot nekoč, vendar mu bo mogoče to dalo tudi motivacijo, da se splača potrudit.

Če bi mi lubi predlagal ločeno življenje, mu ne bi spakirala kovčkov, bi ga pa vprašala zakaj. In bi potem hotela ta razlog rešit. Da bi samo ločeno življenje popravilo zakon, pa dvomim. To je samo en način življenja, ki nekaterim ustreza - lahko ti paše, ali pa ne, ampak odnosa to prav popravi po moje ne. Zanj je treba pač navadno nekaj več naredit.

Vsekakor si poizkušaj dvignit samozavest: dobra stvar za to je šport - enostavno tam vidiš, kako je tvoje telo nečesa sposobno in ti postane všeč. Ker ne moreš verjetno s svojimi kilami kakega pretirano explozivnega športa, pa ker si tvoj mož želi ženstvenost, bi ti predlagala orientalske plese (tam se par kil gor šteje v plus, sploh na trebuščku, lepše valovi, če imaš kaj čez, dostikrat izgledajo gibi bolj mehki pri malo obilnejših ženskah). Pa sklepi ne trpijo in počutila se boš spet žensko, kar ti manjka. Poizkusi, izgubit nimaš kaj - če ti ne bo všeč po nekaj mesecih, ga pač pustiš.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 11:58:36   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

ne da ni dobra ideja... saj veš, vsako pravilo ima izjemo...
samo kako si pa 8 let zdržala ob njegovem nevzdrževanju reda? a do sedaj si vse sama pospravljala ali je prej kaj pomagal? ker če je tk od začeka ga boš bolj težko spremenila....



Ma veš kako je bilo.. prvo sem delala jaz, on je bil doma (samo kakšn mesec). In je bil priden. Potem je on delal, jaz študirala in bila doma, nisem zahtevala nič od njega, ker je res veliko delal, in nam je bilo tudi tako fino. Vmes smo dobili otroka, jaz sem začela delati pri njem, in takrat je tamalo čuvala tašča, ki je skoraj vsa gospodinjska opravila naredila namesto mene, potem smo se preselili v veliko hišo kjer sem nekaj časa imela taščo ki je občasno pomagala, večinoma sem pa delala jaz, mož je pa posesal (takrat psi niso bili v hiši in ni bilo potrebe vsak dan sesati), zdaj smo v manjšem 2 i pol sobnem stanovanju in je kaos. Ne vem kdo je bolj kriv, ali on ki "noče" nič delati, ali jaz ki zanalašč ne pospravljam več toliko, ker on tudi nič ne prispeva..... Do kdaj se bova inatila, ne vem....

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 13:27:17   
čmrgelj
nisem brala vseh komentarjev samo prveg - no in tu je še moj:

ni ti treba čakati da greš v večjo hišo, to kar opisuješ se lahko zgodi že tu, najprej naj en 14 dni odgovarja in vzdržuje red v stanovanju, drugi naj ne dela NIČ, po 14 dneh pa zamenjajta.
Boš vidla kako hit bo mož drugega mnenja in bo tudi za seboj pospravil omazane nogavice ali kar koli že


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 13:45:36   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

NJEGA moti če me slučajno sliši pustiti veter, stene so pa od knaufa, ne vem kako bi se to dalo prigušiti, njega moti če slučajno pozabim vložek dati v smeti, čeprav je vedno lepo zavit, da se nič ne vidi. Mene nikoli ni motilo,oz. nisem mu zamerila prej ko ga slišim da pusti veter, ali ko pridem v kopalnico po tem ko je naredil veliko potrebo- vedno je tudi opozoril da ni varno v naslednje pol ure v kopalnico hodit in je bil vedno hec, sej je še zdaj, ampak če mi on zameri da jaz zjutraj ne pazim na to, pa bom tudi jaz njemu


ma dajta...ma se mi zdi, da to spada k osnovni higieni, da se poskrbi, da vložek roma v smeti, ne pa da se pušča naokoli...user posted image ..
jaz npr znorim, če moj ne sčisti wc školjke za sabo z metlico.))))user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 13:46:56   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Enkrat mesečno, zraven otroka in obveznosti po moje ni tudi tako malo, v 8. letu zakona.



uf sta dobra.midva sva 16 let skupaj...pa komaj da zdržima cel tedn brezuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 13:49:25   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Tudi jaz poznam nekaj parov, ki jim tak način ločenih spalnic super funkcionira, ne vem zakaj ne, če bi obema sedlo, a samo zato ne, ker to ni običajno user posted image




baje da mojadva tudi v ločenih sobah spita...Pa kot par čist okej funkcionirata.Baje pa da je pri njuju drug razlog....hrup v eni izmed sob, zato naj bi se fotr "preselil"user posted image ..

Ne vem, jaz ne bi mogla, ker zvečer komaj čakam, da se skupaj uleževa)))user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 13:52:32   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

ma to za kopalnico je tudi mene začudilo, rekla sem mu zakaj te to zdaj naenkrat moti, kaj naj naredim ko grem normalno kot človek na WC, a si mene kdaj slišal da ti prigovarjam zaradi tega?!?
Jaz sem prej mislila da tisti pari ki ne spijo skupaj v postelji nista za skupaj. Imava rada to, da sva skupaj. Stvar je v tem, da bi mu jaz pokazala, da to ni tako samoumevno, želela bi ga spet pogrešati, da on mene pogreša, da mogoče če bi par mesecev živela narazen (v isti hiši zaradi otroka) da vidiva če se pogrešava zares?! Dopust sva preživela skoraj ločeno, bil je z nami en teden, potem je moral nazaj zaradi obveznosti, in sva skoraj 10 dni bila ločena, samo otrok je bil z menoj... Zadnjič ko sva bila ločena tako dolgo je bilo 3 leta nazaj in manjkal mi je že prvo noč. Tokrat pa je milnilo dobrih teden dni da sem začela sploh razmišljati o njemu in kako bi bilo fajn da vidi to, da delava ono.... A je to začetek konca pri meni in njemu, ali se da tukaj kaj narediti?



hm..pomoje sta v težavah...
ampak verjemi, ko bosta narazen, pa ne bo tako preprosto.A on se strinja s tem da gresta malo ločeno?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 14:00:28   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

NJEGA moti če me slučajno sliši pustiti veter, stene so pa od knaufa, ne vem kako bi se to dalo prigušiti, njega moti če slučajno pozabim vložek dati v smeti, čeprav je vedno lepo zavit, da se nič ne vidi. Mene nikoli ni motilo,oz. nisem mu zamerila prej ko ga slišim da pusti veter, ali ko pridem v kopalnico po tem ko je naredil veliko potrebo- vedno je tudi opozoril da ni varno v naslednje pol ure v kopalnico hodit in je bil vedno hec, sej je še zdaj, ampak če mi on zameri da jaz zjutraj ne pazim na to, pa bom tudi jaz njemu


ma dajta...ma se mi zdi, da to spada k osnovni higieni, da se poskrbi, da vložek roma v smeti, ne pa da se pušča naokoli...user posted image ..
jaz npr znorim, če moj ne sčisti wc školjke za sabo z metlico.))))user posted image


Zgodi se mogoče enkrat v par mesecih, da pustim vložek. Ko se pa zgodi je panika. Ne nimam navade puščati vložke naokoli....

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 14:25:53   
emica2008
Moje mnenje:

Otroka dajta v svojo sobo, v svojo pojsteljo. Tako bosta kljub odvečnim kilogramom lažje prišla skupaj, ker vmes ne bo otroka. Pa ne bo se treba sam po nogah rajcat, ampak še kje drugje. Več bosta sexala, bolj bosta shujšala.

Ne jamrat koliko imaš za pospravlat, če pa že cel dopoldan sediš za računalnikom in bereš naše pametne nasvete.

Da pa desci ne pospravljajo za sabo se pa potolaži, ker je na svetu 3/4 takih, ki so tako ''pridni''.

Razmišljata o ločenem štuku........dajta rajši o ločeni hiši.



(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 14:38:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
Nisem točno vedela kakšen naslov bi dala sem gor, naj pojasnim nekaj o čem razmišljam že nekaj časa.... Z možem v vsakem primeru "ko bo denar" planirava kupiti/graditi hišo. Ker imava dva psa, ker imava otroka in planirava jih imeti še.... Zdaj pa živiva v stanovanju (najetem). Ker se z možem zdaj kregava dokaj pogosto glede vzdrževanja reda v hiši, komentira ovo/ono, sam pa naredi skoraj nič (posesa vsake prestopne), jaz sem mu predlagala da v novi hiši (nekega dne) naredimo poskusno ločeno življenje, vsak
na svojem nadstropju, ali vsaj vsako svojo spalnico in kopalnico. user posted image itak ne več kot 1x mesečno, tako da bi pač bilo vseeno, otrok spi z nami v postelji, tako da kar se tega tiče ne bi bilo nič manj ali več.
On je sprva bil malo zmeden, češ da se hočem ločit- jaz pa tega nočem, ko sem mu pa povedala da nekateri pari mogoče tako boljše funkcionirajo- recimo ni nam treba slišati jutranje zvoke iz kopalnice ali celo še v postelji ko se nekomu ne da ustati iz postelje in oditi v kopalnico, ko g. noče pospraviti zjutraj posteljo, prebrisati mokra tla v kopalnici po tuširanju, da ne naštevam.... pa je malo razmislil i pravi da bi celo pristal na tak "poskus".

Ker ne vidim konkretnega vprašanja, sklepam, da te zanima naše mnenje o takšnem načinu življenja.
Imam se za zelo tolerantnega človeka, zato podpiram takšno življenje pri tistih, katerim (obojestransko) to ustreza, se mi pa zdi, da vidva to nista. Vajini razlogi za takšno odločitev se mi zdijo napačni oz. se mi že vajin trenutni način življenja ne zdi pravi za zakon. Moje mnenje je, da bi vama bolj, kakor ločeni nadstropji, pomagal obisk zakonskega svetovalca, ampak se mi pa zdi, da sta oba preveč zaprta človeka, da bi mu dejansko povedala, v čem je problem (oz. mislim, da dalj od tega "ona je naredila to" in "on ni naredil tega" ne bi prišla). V končni fazi pa celo o takšnem načinu samo razmišljata, saj denarja za to (še) ni (in ga očitno tudi še nekaj časa ne bo), torej se že zdaj samo tolažita s tistim "saj bo bolje, ko bo denar". Jaz v tem bolj vidim rek "ko bo denar, si bova lahko privoščila, da greva narazen, zdaj sva pa skupaj zato, ker je tako lažje preživeti".
Za začetek vama torej svetujem tedenski, nekajurni najem gospodinjske pomočnice (ali pa dnevno, za eno uro), ki bo reševala vajine "gospodinjske napake", tedenski najem varuške (vidva pa takrat skupaj ven iz stanovanja) in, če že ne zakonskega svetovalca, pa vsaj zelo dobrega skupnega prijatelja (ali družinskega člana), ki vama bo znal prisluhiti.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 15:20:11   
Zanica
Ma prav maš...  Dost je za***ncije.... 

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 15:25:45   
Zanica
Kerensa, nekaj resnice je v tvojem postu.

Ronja, tudi pri tebi se vedno najde kaj pametnega za prebrati, hvala.

Rada ga imam. Mislim da ni dovolj trden razlog za ločitev, to kar sem naštela, ker v osnovi je tukaj še vedno ljubezen, iščem pa načine kako se prilagoditi, ali pa na kak način mu dati do znanja da se mal potrudi.... Izgleda da bom mogla res oklestiti par kg dol, da se zrihtam in da vidim če se bo pri njem kaj spremenilo, oz. če bo on pokazal malo volje za spremembo na boljše seveda....Bom jaz tista prva, očitno, ki bo mogla nekaj ornk obrniti...

Za svetovalca se že dolgo odločam, pa nikakor ne odidem končno na pogovor....!!!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 15:28:29   
mate0ja
Vse zgoraj napisano bi lahko strnili v en sam stavek, ki se glasi: "najprej moraš osrečiti samega sebe da lahko osrečuješ druge. "

Če sama meniš, da imaš preveč kg, če sama praviš, da ne pucaš več toliko kot si včasih potem to nezadovoljstvo skozi vse pore puhti iz tebe. Ni ga treba izražati z besedami, vidi se v očeh, kretnjah, reakcijah... Ker te stvari na tebi motijo imaš nižji prag tolerance do drugih oziroma svoje pomankljivosti skušaš kompenzirati s previsokomi pričakovanji do drugih. Iz vsake situacije obstajata dve poti.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 17:57:56   
aknela123
oh, zanica, obrnila si se na napačen forum. tu gor so namreč same take (vsaj tisti odgovori od začetka, dalje nisem brala), ki obožujejo vsako stvar pri svojih dragih, se nikoli ne prepirajo, eno noč ne morejo biti brez svojega dragega, naravnost uživajo, ko za njim pospravljajo po kopalnici... saj veš.

če želiš poskusit tak način življenja, izvoli, jaz ne vidim ovire. muči me samo radovednost, kako bo njegov štuk izgledal, če ne bo nihče pucal za njim. user posted image

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ločeno življenje-v zakonu
9.9.2010 18:51:30   
pelin
Oprosti Zanica ampak tisto s tvojim vetrom me je spravilo v tak smeh, kot že dolgo ne...user posted image
Drugače pa je tvoj problem, kljub navidezni šaljivosti resen...Tudi sama poznam nekaj parov z ločenimi spalnicami, ki kar dobro funkcionirajo. Vsaj na videz...Kako bi bilo to pri vama, verjetno veš najbolj sama...Sama namreč lahko preceniš situacijo in pribljižno predvidevaš, kako bi kakšna stvar učinkovala.Za naju vem, da  to ne bi prišlo v poštev. Ločeni spalnici bi naju le še bolj odtujili, poglobili prepad med nama, uničili toplino....Nama je spalnica nekako vedno veljala za nekakšno najino zavetje, pa čeprav kdaj pa kdaj zaspiva s hrbti drug proti drugemuuser posted image ...in vsaj dvakrat na teden (med vikendom) s "  prisklednikoma "na sredini.Tudi v času po porodih, ko je bila na spolnem življenju bolj kot ne suša, nama ni padlo na pamet, da bi se selila vsak v svojo sobo...Pravzaprav bi bila sama kar nekako užaljena in zaskrbljena, če bi mi to moj predlagal...
Ob vsem tem se mi v misli prikrade spomin na mojo babico in dedka...Vsak večer sta se v posteljo spravila oba ob istem času in njuna visoka meščanska postelja se mi je zdela vedno nekaj najboljšega...Pred spanjem je babica brala na glas, dedek pa poslušal...ko je slišala njegovo smrčanje, je ugasnila luč in zaspala še sama...To se mi je vedno zdelo  tako prijetno, toplo...Takšnih ritualov pred spanjem si tudi sama želim ...nekoč.... Zaenkrat skupno branje  pred spanjem še  ni prišlo na vrsto ....ima vedno  prednost kaj drugegauser posted image .

< Sporočilo je popravil pelin -- 9.9.2010 18:54:54 >

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?