|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 14:33:37   
KOKICA32
Glede RA- midva sva hodila, ker je bil tudi zategnjen v eno stran, ja, tam te naučijo handlinga, v Bistrici P dajo vse otroke v RA, če so prej rojeni ali kažejo znake hipotonosti. Drugače pa je na netu veliko o tem za prebrati, obstajajo celo slike pravilnega "rokovanja" z otrokom....

hmmm...lušte...res si mi jih naredila a se ne dam...ne še...Čestitke za tak lep napredek in da uživata sama pri kopanju. Jaz pa sem Valentina od začetka sama kopala in še sedaj je to le najin obred. Ata vskoči le takrat, ko jaz res ne utegnem a onadva imata drugo varianto kopanja, ker je potem mokra res čisto vsa kopalnica.user posted image

Glede daril- tvoje zamisli so mi všeč in bi se potrudila ideje realizirati.



(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 15:00:10   
Tulipan12
To da se ne daš, te popolnoma razumem. Sicer ne vem, če razmišljava enako, ampak, če mene osebno leta ne bi prisilila v to, da imam tako malo razliko, bi tudi jaz še čakala. Vedno sem si želela dva otroka, sicer ne pod vsako ceno, ampak moje predstave o družini so bile že od zavedanaja o družini takšne, da obstajata starša in otroci. Ne otrok. Ker imam sama brata in vem, koliko mi zdaj to pomeni. Saj če odraščaš kot edinec, je možno, da ne pogrešaš nekoga, ki ne obstaja, ampak jaz si kot otrok, ki ima brata, ne znam predstavljat življenja brez njega. Bi imela celo tri otroke, ampak to pa je že velik projekt, ker otroke imet in otroke vzgajat in vzdrževat, so preveč različni pojmi.
Edino kar mi je pri celi zadevi žal je to, da se ne morem Lii posvečat v taki meri, kot bi si želela, po drugi strani pa mi je jasno, da če ne bi bila na porodniški, bi hodila v službo in bi bil najin čas omejen samo na popoldneve in vikende, kar pa je dejansko sedaj tudi. Se zavedam, da je porodniška namenjena dojenčku in ne starejšemu otroku, ko pa pride iz varstva, pa sem itak cela njena.user posted image  Ko bo pa Luka malo večji in ne bo potreboval tolikšne mere nege kot jo sedaj, pa je ne bom dajala v varstvo, ampak bomo skupaj počeli neumnosti-no, midve jih bova, on se bo verjetno samo čudiluser posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:03:00   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Tulipan12

Aja, spet mam eno vprašanje: v petek pridejo sorodniki iz Avstralije, s katerimi se nismo videli eno leto, fantek ima 3,5 let, punčka 5 mesecev. Kaj naj kupim??? Punčke še sploh nisem videla. To sta moja bratranec in sestrična, od mamine sestre (moje tete) otroka. Pridejo za 3 mesece. Da jima kupim nekaj za oblečt, se mi zdi, da ne pride v poštev, ker je zdaj tu mrzlo in bo jima prišlo prav samo v tem času, ko so tu, ker tam je vedno toplo. Pa rada bi nekaj, kar lahko odneseta domov, pa da ni preveč krame, ker itak bo vsak nekaj kupil. Razmišljam za njega kak avtek na daljinsko, za njo kako mehko knjigico ali mogoče onega govorečega medvedka, ker so zdaj tak v ang/slo jeziku, potem, ko pa bodo šli, pa bi pupi kupila ene uhančke-za spomin, ne mislim, da jih bo zdaj nosila, njemu pa mogoče uro, ki kaže čas tu in tam (ne vem, če obstajajo, to so kr moje idejeuser posted image ) Kaj menite??? če se kateri da bratuser posted image


Za fantka ne bi vedla, imajo pa vsi radi kakšne lego kocke. Sploh tiste "fantovske", ko se sestavi kakšne hud svemirski avto ali robot. Jaz vedno v mullerju kupujem te stvari za fantke, če gremo na kak RD ipd.
Za punčko pa misliš pametnega kužata? Ja, stara je ravno dovolj, da ji bo zanimiv, pa še za dolgo bo in še v obeh jezikih, ki jo obkrožata. user posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:06:12   
Najaa
Joj Tulipan, jaz te rada tak rada berem, ko se razpišeš o otrocih in čustvih... tak lepo znaš napisat in vedno se strinjam s tabo. Ma jaz bi jih mela 5, če mi ne bi bilo treba bit noseča! user posted image Ja, pa če bi na lotu zadela, seveda. user posted image
Če je bila Tija v Nikinih letih taka trma?? Še hujša!! Meni se je kar mešalo. Jaz noseča, ona pa se mi je metala po tleh in se drla, trmarila, tekla v nasprotno stran od mene... grozno, res. user posted image Ampak slike je po dveh letih popolnoma drugačna. user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:08:05   
trezika
IZVIRNO SPOROČILO: Tulipan12

To da se ne daš, te popolnoma razumem. Sicer ne vem, če razmišljava enako, ampak, če mene osebno leta ne bi prisilila v to, da imam tako malo razliko, bi tudi jaz še čakala. Vedno sem si želela dva otroka, sicer ne pod vsako ceno, ampak moje predstave o družini so bile že od zavedanaja o družini takšne, da obstajata starša in otroci. Ne otrok. Ker imam sama brata in vem, koliko mi zdaj to pomeni. Saj če odraščaš kot edinec, je možno, da ne pogrešaš nekoga, ki ne obstaja, ampak jaz si kot otrok, ki ima brata, ne znam predstavljat življenja brez njega. Bi imela celo tri otroke, ampak to pa je že velik projekt, ker otroke imet in otroke vzgajat in vzdrževat, so preveč različni pojmi.
Edino kar mi je pri celi zadevi žal je to, da se ne morem Lii posvečat v taki meri, kot bi si želela, po drugi strani pa mi je jasno, da če ne bi bila na porodniški, bi hodila v službo in bi bil najin čas omejen samo na popoldneve in vikende, kar pa je dejansko sedaj tudi. Se zavedam, da je porodniška namenjena dojenčku in ne starejšemu otroku, ko pa pride iz varstva, pa sem itak cela njena.user posted image  Ko bo pa Luka malo večji in ne bo potreboval tolikšne mere nege kot jo sedaj, pa je ne bom dajala v varstvo, ampak bomo skupaj počeli neumnosti-no, midve jih bova, on se bo verjetno samo čudiluser posted image


to pa si tako lepo napisala user posted image user posted image user posted image pa čisto prav imaš user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:27:57   
KOKICA32
Čer!user posted image

(odgovor članu trezika)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:29:18   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Joj Tulipan, jaz te rada tak rada berem, ko se razpišeš o otrocih in čustvih... tak lepo znaš napisat in vedno se strinjam s tabo.  user posted image user posted image



Podpis!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:40:33   
maladva
Pozdravljene. Vidim da obstaja tudi forum marec 2009 :):):) tudi mi imamo fantka rojenega 5.3. 2009, 4370g in 54cm:):) sedaj pa pričakujemo konec marca, kaj pa nevemo :) tako da komaj čakamo da vidimo kako bo reagiral mali na dojenčka:) upamo da dobro, saj ni sramežljiv in gre k vsakemu in vsak lahko pride do njega oz. mene,.. tako da teh rpoblemov nimamo, ampak nikoli se ne ve,.. ziher pride kanček ljubosumja:)  
upam da bo tokrat manjši otrok, jaz nisem glih velika pa tudi ne "debela" sem kar suhica, tako da nevem ne jaz in ne drugi kje je naš korenjak skrival dobre 4kg, no pa bomo videli kaj bo,.. veliki in lepi so po možu-atiju, pametni po mamici :):):) (pravim jaz) :):):)
no upam da so vaši malčki zdravi, naš je do zdaj bil enkrat prehlajen da smo šli do zdravnika, drugače pa je zdrav kot dren:) veliko leče in skače,.. sedaj je velik okrog 97-98, (nazadje sem ga merla decembra, 97cm) kg ima pa 15, tako je je kar suh,.. siceh sma oba suha, tako daje manj možnosti da bi bil debel, ampak nebi škodlo če bi imel kakšne pol kg več, ker se mu vidijo rebrca:):)
drugače pa je prve korake naredil pri 10 mesecih, samostojno hodil pa za 1 roj. dan,. je pa toliko počasnejši pri govoru,. sicer pove vse kaj potrebuje,. to pa je tudi vse kar se govora tiče,:/:/:/ je pa zanimivo da govori oz. izgovorit ve zelo malo besed, govori pa vse v stavkih,.. mama tušilat, ni atija doma, tu je muc, ki je ate,,.. pa skalnja, nikoli ne bo reko ni mama,.. ampak vedno ni mame, ni dedija,.. tako da nas s te strani pa preseneča,.  no sem veliko napisala o našem korenjaku,.. lepo je slišat kaj o drugih enako starih otrocih:) tako da tudi jaz kot vsaka mamica ponosno pove kaj o svojem sinku ali hčerkici:):)

no lepo se mejte pa se slišimo kaj:):)

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 20:57:32   
KOKICA32
Pozdravljena, maladva! user posted image

Kaj si komaj sedaj našla forum RR ali samo nas marčevke 2009? Lepo, da si se odločila kaj napisati o sebi in svoji družini, ki se bo kmalu povečala še za enega člana.  user posted image Vaš fant pa je res velik, ker drugače je moj Valentin med vrstniki največji, pa še nima 90 cm.

Ja, kar veliko čvekamo med sabo, si kaj svetujemo, se tudi dobivamo na srečanjik, tako se je med določenimi spletla ena prijateljska vez. Se poznama že iz nosečnosti, torej lahko sklepaš, da smo že kar veliko čvekale.
Oglasi se še kaj.

Tako punce, sedaj pa kmalu na 3. del. user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil KOKICA32 -- 16.2.2011 20:58:02 >

(odgovor članu maladva)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:00:03   
Najaa
Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA? user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:04:14   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA?
user posted image



Sem za! Samo bi bilo hitreje, če bi še katera prišla!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:05:19   
KOKICA32
Najaa, mogoče veš, če ima Ana B. ful dela oz. ni kje na dopustu? Sem ji popoldan poslala en mail, pa še ni odgovorila. Pa saj je verjetno prehitro.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:05:33   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA?
user posted image



Sem za! Samo bi bilo hitreje, če bi še katera prišla!



sej bo, sam mal več citiranja.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:05:59   
KOKICA32
Pa kje TASA hodi???? Da ni kje še RR skenslala?

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:08:33   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA?
user posted image



Sem za! Samo bi bilo hitreje, če bi še katera prišla!



sej bo, sam mal več citiranja.



user posted image user posted image user posted image Tako, ne?

Kako si? Si imela naporen dan? Kako luna in mali dve? Kakšen zvarek si omenjala zjutraj, da ga piješ?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:13:01   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

Pa kje TASA hodi???? Da ni kje še RR skenslala?


Upam, da ne. user posted image

Jaz pa ga bom zdej, ker grem gledat Private practise. Žal KOKICA, pridem pa pol kaj nazaj.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:14:17   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA?
user posted image



Sem za! Samo bi bilo hitreje, če bi še katera prišla!



sej bo, sam mal več citiranja.



user posted image user posted image user posted image Tako, ne?

Kako si? Si imela naporen dan? Kako luna in mali dve? Kakšen zvarek si omenjala zjutraj, da ga piješ?



Eh mali dve naspidirani. Nika je spet Tijo ugriznila, pa tega že dolgo ni naredila. In to zato, ker ji je Tija vzela igračo. Ugriznila jo je pa v lice. user posted image Pa skoz neki tak da sem komaj čakala, da gresta spat.
Zvarek? haha, eh neki čaj in to. user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:29:00   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA?
user posted image



Sem za! Samo bi bilo hitreje, če bi še katera prišla!



sej bo, sam mal več citiranja.



user posted image user posted image user posted image Tako, ne?

Kako si? Si imela naporen dan? Kako luna in mali dve? Kakšen zvarek si omenjala zjutraj, da ga piješ?



Eh mali dve naspidirani. Nika je spet Tijo ugriznila, pa tega že dolgo ni naredila. In to zato, ker ji je Tija vzela igračo. Ugriznila jo je pa v lice. user posted image Pa skoz neki tak da sem komaj čakala, da gresta spat.
Zvarek? haha, eh neki čaj in to. user posted image



citiram....hahaha user posted image user posted image user posted image

A si šla pred TV?

PA se TIji pozna? Kako ravnaš v takih situacijah? A jo kaj kaznuješ?




(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:37:44   
KOKICA32
Persidaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! user posted image



user posted image







(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:41:06   
KOKICA32
Najaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! user posted image


user posted image








(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:42:25   
KOKICA32
Tasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!



user posted image






(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:44:44   
KOKICA32
Trezika zate pa ne vem, katerega, pa bom kar ugibala. user posted image




user posted image




Bo?





(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:47:06   
KOKICA32
Tulipan, zate tudi ugibam, vem, da ga poslušaš, če pa ti je še vizualno všeč, pa ne vem. user posted image



user posted image













(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:50:44   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Maladva dobrodošla.
Ja, res imaš velikega fanta. user posted image Naša NIka je velika tam okoli 87 cm, ravno toliko da ji je št. 86 bolj na knap, 92 pa še prevelika. Zdravje pa... ne bi o tem, ker ko pohvalim, ziher zboli.

A gremo danes do 200, KOKICA?
user posted image



Sem za! Samo bi bilo hitreje, če bi še katera prišla!



sej bo, sam mal več citiranja.



user posted image user posted image user posted image Tako, ne?

Kako si? Si imela naporen dan? Kako luna in mali dve? Kakšen zvarek si omenjala zjutraj, da ga piješ?



Eh mali dve naspidirani. Nika je spet Tijo ugriznila, pa tega že dolgo ni naredila. In to zato, ker ji je Tija vzela igračo. Ugriznila jo je pa v lice. user posted image Pa skoz neki tak da sem komaj čakala, da gresta spat.
Zvarek? haha, eh neki čaj in to. user posted image



citiram....hahaha user posted image user posted image user posted image

A si šla pred TV?

PA se TIji pozna? Kako ravnaš v takih situacijah? A jo kaj kaznuješ?






Reklame so. user posted image
Poznal se je, ker jo je skor do krvi. Namazala sem z bepanthenom, Niko pa ruknila narahlo po ustih in jo nesla v sobo. Seveda je pritulila nazaj in spet sem jo nesla in ona spet nazaj... v glavnem, nazadnje se ji je opravičila in jo pobožala. Dobili sta pa obe lekcijo, da se igrač ne jemlje in da se ne grize.

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: Marčevke 2009 - 2.del
16.2.2011 21:51:38   
Najaa
KOKICA super si! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Za vsako si si zapomnila, kater nam je všeč! Kateri je pa tebi? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?