|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
1.10.2010 15:13:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 19:35:07   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Če pogledaš statistiko, je povprečna plača v javnem sektorju 1819 EUR bruto, pa se stavka.
Kaj naj naredijo potem delavci ki delajo v proizvodnji za 600EUR (neto) mesečno?
Navsezadnje za kg kruha vsi enako plačamo...


Aha, še ena cvetka stoletja.

1. v javnem sektorju so plače vsaj transparentne in si nihče ne more izmišljevat ali jih bo prikazal ali ne, in ker so prikazane, padejo v statistiko čisto vse plače

2. v to statistiko je torej zajet ves državni aparat, od ministrov, do predsednika države (sam na njih se kaj malo obregnete, bolj imate v nosu žensko za okencem), kar krepko dvigne povprečje

3. v privatnem sektorju so pa res delali statistiko na malem delavcu, kar pomeni, da so izvzeli middle management, management, direktorje in njihove namestnike in tajkune, pa še pri statistiki so upoštevali le prikazane plače (brez tistega dela, ki gre na roko in ki ni ugotovljiv).

Moja prijateljica je tajnica v malem podjetju in ima še vedno naloge klasične tajnice, ki dviguje telefone, kuha kavice, kupuje rožice za na mizo, naroča pisarniški material in od 7. do 9. čveka s sodelavci na kavi, pa ima 1.100 eur neto plače, medtem ko ima ena medicinska sestra 750 eur. Ne posplošujte, ker slika še zdaleč ni taka.

Dobro, očitno se nismo razumel...
Delavci v večjih podjetjih najbrž nimajo plačila na roke, govorim za razne delavce v proizvodnjah, kjer garajo za minimalca.
Razumem da štrajkajo med. sestre in del. za okenci, s plačo npr. 800€, ampak da štrajka celotna javna uprava user posted image , da nebi o zdravnikih, oni pač lahko izsiljujejo ... seveda nekateri...

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 20:39:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Seveda, povsod, saj nisem omejevala na tajkune, bi pa vsekakor začela z njimi, ker je tam pač največ "rezerve".


Ne drži.
Največ rezerve ima vsak pri sebi.
Da dela tisto, kar ga veseli in da je za to primerno plačan.

Sposobni naj bodo sposobno plačani.
Povprečni naj bodo spodobno.
Slabi naj si iščejo delo, ki jim bo primerno.

In tisti, ki je "modro" tiho, ker mu sistem paše - ali zaposlen v JU, ki se samo štemplja in vleče plačo, ali zaposleni v gospodarstvu, ki ali ne dobi plače ali jo dobi na roke (in potem jamra, da ne more dobiti kredita) - naj s svojo pasivnostjo in lenobo ne podpirajo gnilega sistema. Ker se sistem (in njegovi glavni protagonisti, a la vodilna politika in tajkuni) napaja na ponižnem ljudstvu.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 20:55:52   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Če pogledaš statistiko, je povprečna plača v javnem sektorju 1819 EUR bruto, pa se stavka.
Kaj naj naredijo potem delavci ki delajo v proizvodnji za 600EUR (neto) mesečno?
Navsezadnje za kg kruha vsi enako plačamo...


Peli podpis! Z dodatkom da marsikateri delavci v gospodarcu morda celo ne bodo dobili plače. Morda celo več mesecev. Nepredstavljivo za JU, ampak takšna je realnost. In tukaj lahko mirno še enkrat napišem da JU nima več stika z realnostjo. Sicer del JU podpiram pri svojih zahtevah, ampak problem je precej več mnogoplasten.  In tako ne bo šlo več dolgo naprej.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 20:59:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Če pogledaš statistiko, je povprečna plača v javnem sektorju 1819 EUR bruto, pa se stavka.
Kaj naj naredijo potem delavci ki delajo v proizvodnji za 600EUR (neto) mesečno?
Navsezadnje za kg kruha vsi enako plačamo...


Peli podpis! Z dodatkom da marsikateri delavci v gospodarcu morda celo ne bodo dobili plače.


In z dodatkom 13. plače - da se ta isti delavec nima na koga obrnit v JU, ki bo od delodajalca na D+1 pod sodno prisilo izterjal plačo. Ker s takimi posli si pa nihče v JU za tako plačo, ne bo rok mazal.

To je sramota - ne to, da nekdo dela za 550€ neto na mesec (pač, je.bi ga, svobodna volja, da podpišeš tako pogodbo), ampak to, da niti tega ne dobi, še bolj pa to, da lepa država nima ama nobenega učinkovitega pravnega instrumenta za izplačilo user posted image .

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 21:04:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Drugo kar je, pa je, da smo preveč socialna država


OK, ocitno nisem razumela: zakaj smo prevec socialna drzava?


Nismo preveč socialna država, daleč od tega.

Smo pa zelo neurejena država, kjer ni učinkovitega nadzora nad (ne)upravičenostjo socialnh transferov.
Sicer v osnovi znamo biti zbirokratizirani do amena, učinkovitost pa je tudi temu primerna. Logična poveza.
Transparentni sistemi so jasni, enostavni in učinkoviti, naš pa ni takšen, zato da lahko prikriva sam svoje napake.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 22:16:46   
Raho
Mene pa zanima nekaj drugega. Glede na to, da vsi tako pljuvate po JU. Kaj bi storili v primeru, da po črki zakona sodite v JU (se pravi, da vaše plače sodijo v plačni sistem JU), v resnici pa vam država ne daje denarja za opravljanje dejavnosti (se pravi za plače), lokalna skupnost vam daje neki drobiž, ki ga morate smotrno razdeliti za kritje MS v določenih dejavnostih, ki jih izvajate, praktično pa živi vaša dejavnost skoraj v celoti na podlagi javnih razpisov (ESS, Phare, Interreg ipd.). Delate kot norci od 7.00 do ????, da pač projekte izpeljete, edino kar imate od države pa je, da vam omejuje plačo, ker vas je zbasala v tak plačni sistem. Denar seveda imate, ker izvajate toliko in toliko projektov, po črki zakona pa nikomur ne pripada noben dodatek, nobena nagrada, praktično NIČ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 23:29:22   
Colt
Raho, opisala si zelo specifičen primer ki nima veze z realnim stanjem. Vsaj nima takšne veze da bi lahko vplival na vso situacijo ki smo ji podvrženi. Why?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Stavka javnega sektorja ...
1.10.2010 23:34:39   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Raho, opisala si zelo specifičen primer ki nima veze z realnim stanjem. Vsaj nima takšne veze da bi lahko vplival na vso situacijo ki smo ji podvrženi. Why?



Ker jaz delam v taki obliki JU

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 10:22:36   
ronja
Ne drži.
Največ rezerve ima vsak pri sebi.

To sem že prej napisala: če bomo vsi dobro delali, bomo hitro iz krize. Vendar sem tu govorila o materialni rezervi - pač da vrnejo, kar so pokradli, zelo enostavnouser posted image .

Raho, opisala si zelo specifičen primer ki nima veze z realnim stanjem.

Raho je opisala zelo realen primer. Se pa strinjam, da nimamo kakega hudega vpliva...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 11:49:23   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, zarote so kot vera....so zelo privlačne.......in ljudi zelo pritegnejo.....vendar jim večinoma ljudje ne verjamejo.....in so ravno zato dober biznis.....


Ne govorimo mi tukaj o nekih skrivnostnih masonskih ložah, prostozidarjih, cionistih, Bilderberg skupinah itd, temveč legalnih in vodilnih svetovnih finančnih institucijah, kot so Svetovna banka in Mednarodni monetarni fond.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 13:33:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Mene pa zanima nekaj drugega. Glede na to, da vsi tako pljuvate po JU. Kaj bi storili v primeru, da po črki zakona sodite v JU (se pravi, da vaše plače sodijo v plačni sistem JU), v resnici pa vam država ne daje denarja za opravljanje dejavnosti (se pravi za plače), lokalna skupnost vam daje neki drobiž, ki ga morate smotrno razdeliti za kritje MS v določenih dejavnostih, ki jih izvajate, praktično pa živi vaša dejavnost skoraj v celoti na podlagi javnih razpisov (ESS, Phare, Interreg ipd.). Delate kot norci od 7.00 do ????, da pač projekte izpeljete, edino kar imate od države pa je, da vam omejuje plačo, ker vas je zbasala v tak plačni sistem. Denar seveda imate, ker izvajate toliko in toliko projektov, po črki zakona pa nikomur ne pripada noben dodatek, nobena nagrada, praktično NIČ.


Kot prvo, po javni upravi ne pljuvamo....nekateri le pravimo, da v tem času, ko je kriza, zahteva javna uprava nemogoče......

Če pa bi jaz delala vsak dan efektivno 12 ur na dan......delala kot norec v tako nemogočih razmerah kot jih nekateri predstavljate....in bi me delodajalec za delo plačal za moje pojme premalo...ob tem pa bi vedela, da sem izredno strokoven, učinkovit in obetujoč kader, bi hitro spokala cule in šla.....v gospodarstvo.....ker tam zgolj tajnica dobi 1100 EUR neto plače za kuhanje kave.....koliko šele mora dobit nek vodstveni kader (pa ne mislim s tem managerja)........user posted image

Ne vem zakaj ne spokate in ne greste...če se vam tam kjer ste godijo take krivice.......



(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 13:37:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, zarote so kot vera....so zelo privlačne.......in ljudi zelo pritegnejo.....vendar jim večinoma ljudje ne verjamejo.....in so ravno zato dober biznis.....


Ne govorimo mi tukaj o nekih skrivnostnih masonskih ložah, prostozidarjih, cionistih, Bilderberg skupinah itd, temveč legalnih in vodilnih svetovnih finančnih institucijah, kot so Svetovna banka in Mednarodni monetarni fond.


Med drugim govorimo tudi o zarotah in o tem......da radi jamramo.....in se počutimo ogroženi......in takoj naslednji dan, ko smo z 80 % izglasovali vstop v EU smo začeli jamrati, kako nam bo v EU slabo.....

In ko smo vstopili v EU smo mislili, da bo to pomenilo zgolj to, da bomo brez carine šli v Graz v šoping......ker te svetovne finančne institucije, ki "uravnavajo" svet obstojajo že lep čas in smo se mi zavestno odločili, da bomo postali del tega institicionalnega mehanizma......


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 13:37:54   
ronja
Ker imamo radi svoje delouser posted image . Lubi je delal v gospodarstvu za 2x višjo plačo kot zdaj, bil najboljši v firmi takrat in iskal delo drugje in šel delat v JU, kjer dela nekaj, kar mu je všeč. In je 100x bolj srečen. Sama delam v JU, ker mi je to delo ljubo, v gospodarstvu pa ne bi mogla raziskovat, ker so tržno plačane raziskave naravnane tako, da se ve, kaj moraš ven dobit... Kar ni čisto isto... ker so nekatere stvari neprecenljiveuser posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 13:39:21   
ronja
da radi jamramo

To se pa strinjam in mi gre tudi na živce. Sama se nad plačo ne pritožujem, samo ne pustim si rečt, da je strašno visoka, ker pač ni. Ali pa da bi bila v gospodarstvu slabše plačana, ker ne bi bila. samo ne bi mogla delat istega dela.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 13:51:12   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Mene pa zanima nekaj drugega. Glede na to, da vsi tako pljuvate po JU. Kaj bi storili v primeru, da po črki zakona sodite v JU (se pravi, da vaše plače sodijo v plačni sistem JU), v resnici pa vam država ne daje denarja za opravljanje dejavnosti (se pravi za plače), lokalna skupnost vam daje neki drobiž, ki ga morate smotrno razdeliti za kritje MS v določenih dejavnostih, ki jih izvajate, praktično pa živi vaša dejavnost skoraj v celoti na podlagi javnih razpisov (ESS, Phare, Interreg ipd.). Delate kot norci od 7.00 do ????, da pač projekte izpeljete, edino kar imate od države pa je, da vam omejuje plačo, ker vas je zbasala v tak plačni sistem. Denar seveda imate, ker izvajate toliko in toliko projektov, po črki zakona pa nikomur ne pripada noben dodatek, nobena nagrada, praktično NIČ.


Kot prvo, po javni upravi ne pljuvamo....nekateri le pravimo, da v tem času, ko je kriza, zahteva javna uprava nemogoče......

Če pa bi jaz delala vsak dan efektivno 12 ur na dan......delala kot norec v tako nemogočih razmerah kot jih nekateri predstavljate....in bi me delodajalec za delo plačal za moje pojme premalo...ob tem pa bi vedela, da sem izredno strokoven, učinkovit in obetujoč kader, bi hitro spokala cule in šla.....v gospodarstvo.....ker tam zgolj tajnica dobi 1100 EUR neto plače za kuhanje kave.....koliko šele mora dobit nek vodstveni kader (pa ne mislim s tem managerja)........user posted image

Ne vem zakaj ne spokate in ne greste...če se vam tam kjer ste godijo take krivice.......





Zato, ker smo v gospodarstvu s svojo izobrazbo nezaposljivi, ker nimamo končane ekonomije, managementa, organizacije dela ali česa podobnega.

mater, liliana, včasih pa res razmišljaš ko da ne bi znala prešteti do 5. Kaj misliš, da smo vsi hodili na PEF ali kaj?

Sedaj mi pa povej, kdo v gospodarstvu bo zaposlili učiteljico slovenščine, kar je moja osnovna izobrazba?

In toliko, da je tebi in vsem, ki tako pljuvate čez JU upravo jasno, da delam, svinjsko delam, da dobimo not denar in da imamo za plače. Če pa misliš, da je povsod v javni upravi tako bajnoi, zakaj za hudiča pa ti ne greš iz gospodarstva?

< Sporočilo je popravil Raho -- 2.10.2010 13:53:30 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 13:56:01   
Raho
Pa naj ti bo jasno, liliana, da nihče ne jamra, koliko dela, ampak mi pa to konstantno izpostavljanje ZS, da tisti v JS nič ne delamo, gre že konkretno na keks.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 17:33:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

da radi jamramo

To se pa strinjam in mi gre tudi na živce. Sama se nad plačo ne pritožujem, samo ne pustim si rečt, da je strašno visoka, ker pač ni. Ali pa da bi bila v gospodarstvu slabše plačana, ker ne bi bila. samo ne bi mogla delat istega dela.



Glej točno ti, ne bi bila slabše plačana, ker si pač tak profil, ki ga ni veliko in ste zaradi tega bolje plačani.....pravnikov in ekonomistov, prav tako pa ekonomskih tehnikov pa je na trgu dela malo morje.....in ti so dostikrat plačani slabo.....tudi v gospodarstvu kjer ne preseže neto plača 1000 EUR, pa gre za diplomante VII. stopnje......in je delu tudi temu ustrezno......



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 17:37:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Pa naj ti bo jasno, liliana, da nihče ne jamra, koliko dela, ampak mi pa to konstantno izpostavljanje ZS, da tisti v JS nič ne delamo, gre že konkretno na keks.


Jamrate.....user posted image

Jaz nisem nikjer izpostavila, da tisti v javnem sektorju ne delate......moje mnenje je pač, da  zahteve iz stavke niso uresničljive trenutno......ker razmere v realnem sektorju ne zdržijo tega povečanja, država pa si ne more privoščiti še dodatnega zadolževanja, ki je namenjeno izplačilu plač javnega sektorja.......



(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Stavka javnega sektorja ...
2.10.2010 17:47:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho



Zato, ker smo v gospodarstvu s svojo izobrazbo nezaposljivi, ker nimamo končane ekonomije, managementa, organizacije dela ali česa podobnega. Res je, vsi nimate tega končanega.....

mater, liliana, včasih pa res razmišljaš ko da ne bi znala prešteti do 5. Kaj misliš, da smo vsi hodili na PEF ali kaj? Ne.

Sedaj mi pa povej, kdo v gospodarstvu bo zaposlili učiteljico slovenščine, kar je moja osnovna izobrazba? Zaposlil te ne bo nihče....lahko pa sama odpreš kakšen s.p., d.o.o. zavod in delaš marsikaj tudi s to izobrazbo......v bistvu pa lahko delaš tudi kot učiteljica.......

In toliko, da je tebi in vsem, ki tako pljuvate čez JU upravo jasno, da delam, svinjsko delam, da dobimo not denar in da imamo za plače. Če pa misliš, da je povsod v javni upravi tako bajnoi, zakaj za hudiča pa ti ne greš iz gospodarstva? Spet nisi razumela.....ne pljuvam čez javno upravo......iz gospodarstva pa ne grem, ker mi je trenutno tu fajn......s plačo sem zadovoljna, s kolektivom tudi, sposobna sem se tudi tako organizirati, da delo opravim večinoma v času, ki ne presega 8 ur......če pa delam tu pa tam dlje se nad tem ne pritožujem....verjetno pa, če bo v firmi kdaj zaškripalo, bom pa iskala službo v JU......user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   [Brisano sporočilo]
2.10.2010 18:44:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Stavka javnega sektorja ...
4.10.2010 10:18:23   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Zato, ker imamo na področju MDDSZ zilijon transferjev denarnih pomoči, ki jih tisti, ki se znajdejo, z velikim pridom izkoriščajo. Vsi seveda ne.


V državi z dvema milijonoma imamo zilijon transferjev, sicer se eni tisti znajdejo, pa to s pridom izkoriščajo, niso pa vsi takšni.

V letošnjem letu bi lahko teh socialnih tranferjev bilo mnogo več. Iz svoje okolice poznam kar nekaj ljudi, ki so "preponosni", jih je sram ali jim je izpod časti, smatrajo, da jim ni potrebno, karkoli, mnogo je razlogov, pojavit se na Centru za socialno delo in se prijavit kot iskalec pomoči, pa čeprav so uradno bili ali še so upravičeni do pomoči, iste nikoli niso koristili.
Obstajajo takšni, kateri se smatrajo za lenuhe, parazite, pijavke (Colt mnogo preveč ljubkovalnih izrazov za sočloveka, ki naj bi se ga po krščanski filantropski zapovedi, kateri bojda samooklicano pripadaš, toliko ljubilo, mu priznavalo duhovni temelj ter enakost pred Bogom), pogled od blizu, bližje kot ga dovoli tvoja na mnogih stereotipih utemeljena distanca in aroganca, pa bi ti v večini primerov odkril marsikatero drugo lastnost, razlog, vzrok te družbeno koristne nezadostnosti. Nič kolikokrat sem že omenil, podobno kot se je srednji vek loteval neciviliziranih in primitivnih divjakov, Hitler umazanih ter neprilagodljivih Judov, Romov, Slovanov, socializem tujih in notranjih sovražnikov in disidentov, danes, ko smo evoluirali do neslutenih razsežnosti, imamo kapitalizem, demokracijo in svobodo, in tako kot zmeraj v zgodovini človeštva, končno, po vseh napakah in zablodah preteklosti, Svetega duha čvrsto držimo za jajca - s piedestala lastne vzvišenosti še vedno ščijemo, serjemo in pljuvamo po tistih, ki nam, tako idealnim kot smo, niso dorasli.

Naša država je ustvarila pokojninsko shemo brez fizičnih predpostavk, za kar se sedaj,  ko generacija, rojena med 1948 in 1958 odhaja v penzijo, pošteno tolče po glavi (takrat se je začel baby boom) - si zamišljate, kako bo šele, ko bo na vrsti generacija, rojena med 1965 in 1975, ko je bil drugi val baby booma in je bilo rojenih daleč največ otrok? In zato, ker je pač pokojninska shema bila takšna kot je, nihče pa ni mislil na prihajajoče generacije - na nesorazmerje med aktivnim prebivalstvom in pasivnim prebivalstvom - je sedaj pač tam, kjer je.


Zato pa se uvajajo spremembe. Zato se podaljšuje delovna doba, kasneje upokojuje, v končni fazi, podaljšano izobraževanje, kasnejše zaposlovanje naj bi skompenzirali ravno s tem, medicina in farmacija v tistem segmetnu, ki podaljšuje življenje, bo samo poslužila temu, da bo stvar mogoče izpeljati. Ravno včeraj poslušam enega strica na TV-u, čez 10-15 let, ko se bo predvidoma glede na trend povprečna življenjska doba ponovno podaljšala, bo potrebno ponovno razmisliti o reformi. Svet se spreminja in treba se prilagajat.  

Naša država je ena izmed redkih v svetu, ki izplačuje 12 mesecev porodniškega dopusta.
Naša država (beri: delodajalci) dovolijo zlorabljanje bolniških dopustov (poglejte številke, koliko bolniških se na dan izpiše v državi - toliko, da bi Slovence lahko označili za izjemno bolehen narod) in še bi lahko naštevala...


Katastrofa!!! Katera ženska danes si pa še želi 12(!!!) mesecev vrh vsega še plačane porodniške??? V primeru predloga reform v smeri zvišanja porodniške dobe - govorim o čisti fikciji in utopiji seveda - verjamem, da bi se večina srečnic iz tistih držav, ki jim pripada že tako pretiranih in nepotrebnih cca. 3-4 mesecev porodniške, zgrozila ob tako socialističnem ukrepu.
Za bolniške predlagam še nekaj - birokracija naj se sprivatizira toliko, da bodo lahko lene pijavke in paraziti iz JU svoje delo koristno opravljali na terenu, kjer bodo prežali na vsak korak domnevno bolnega vendar s strani Colta uradno potrjeno lenega parazita oz. mileje rečeno pijavke, ki ga, Bog nam je priča, popolnoma neupravičeno imenujejo DELAVEC. In bog ne daj, da bi si po sprejeti pokojninski reformi kdo od 65+ drznil obiskati kakšnega zdravnika! Kako je že rekel tisti s polovičko brčic, bolnih, norih, lenih, umazanih, butastih, nas Srbov in Bosancev, skratka vseh fizično, čustveno, umsko nesposobnih in nespodobnih je potrebno očisti družbe. Temu se reče evolucija, naravna selekcija znotraj civilizirane družbe. Bog je zmeraj na strani močnih! Kjer pa zataji On, pa je na delu naš animalični ubijalski instinkt.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Stavka javnega sektorja ...
4.10.2010 10:37:32   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

... Torej kje je problem? Ker bi jaz lenuhe (omenjen procent) iz JU sunil na cesto in jim dal delat pravo delo? Takšno, kjer je potreben razultat ki ni relavanten glede na ure preživete na netu v službenem času?

Dopuščam pa možnost da je vsa vojska naših JU delavcev izjemno marljivih, doslednih in z vestjo da je treba delat v prid državljanov.  Ampak ta mit se poruši takoj ko človek stopi v prvo pisarno!

Alpa jaz nisem iz tega planeta?



Kateri že procent??? Ono, preko palca??? Moraš pa se ti v svojem neslužbenem času očitno dosti družiti z "tistim procentom" na netu, da veš koliko se zlorabljajo v namen ljudstvu uradne davkoplačevalsko krite ure??? Mnogo preveč ti zaupajo, kajneda? Sakerji!!! 



Dopuščam pa možnost da je vsa vojska naših JU delavcev izjemno marljivih, doslednih in z vestjo da je treba delat v prid državljanov.  Ampak ta mit se poruši takoj ko človek stopi v prvo pisarno!

Alpa jaz nisem iz tega planeta?



Tiste iz JU imenuješ delavci??? Sram te bilo!!! Tako kot verjetno ne dopuščaš možnosti, da je vsa vojska naših ZS delavcev izjemno lenih, nedoslednih in brez vesti, da je treba delati v prid lasnitku. Ampak ta mit bi se lahko porušil takoj, ko bi vstopil v kakšno proizvodno halo. Ravno oni dan oglasno desko podjetja, javni opomin pred sprožitvijo disciplinskega postopka zoper dva zaposlena parazita in lenuha. Razlogov ne bom omenjal, imen še manj... Neću da ih prozivam, da od kurvi pravim marku.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 4.10.2010 10:39:18 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   [Brisano sporočilo]
4.10.2010 10:48:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Stavka javnega sektorja ...
4.10.2010 11:00:59   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Zanimivo je, kako se nekatere obešate na porodniško, keramičarja, knaufarja za 10 EUR po kvadratu. To so vse ljudje, ki pomojem državi odškrtnejo bore malo. Na prave davčne utaje se je treba obesit. Poglejte samo Igorja Mutivodo. Par milionov ojrčkov na banki, davka pa nobenga. Zanimivo je, kok ljudi, ki delajo kar krepko za 10 EUR po kvadratu knaufa bi moralu fušat da bi nafušalo za Bavčarjev dolg? Sam sej, taprvo je treba pri raji začet, vi s takim razmišljanjem pa še to podpirate. Porodniške niti ne mislim komentirat.


Ma, kalbo, kako da ne razumeš??? Kot bi rekla liliana, zakaj se zdaj ozirati nazaj, zakaj iskati krivca, človeško je oprostiti, tako so na učile že naše babice, pohlevno dajmu gospodarju prav, če je jahal do sedaj, je naše biti še naprej ubogljiv in ponižen, krščansko pokroviteljski, da se revčku omogoči nadaljnje jahanje. Na naš račun. Jezdeci (apokalipse???), tisti, ki jezdijo morajo jezditi še naprej. Ljudje naj se prilagodijo pristanejo na spremembe, ki zadevajo izključno njih. Vsak naj bo plačan za svoje (ne)delo glede na lastne sposobnosti. Jebeš uravnilovko! Sposobnim isto ali še več, manj in popolnoma nesposobnim pa manj. Ker realni sektor enostavno ne zdrži.

Da ne bo kdo mislil, da je užitek na strani gospodarja.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?