|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 11:02:15   
uškinamama
Še moj piskrček.

1. Ne gre se za povišanje plač, gre se za uskladitev/ izplačilo 3 in 4 četrtinke uskladitve plač z rastjo cen, kar se je v zs zgodilo pred 5 leti.. Kar pomeni, da so sindikati javnega sektorja z vlado sklenili PISNI DOGOVOR, da se v imenu vstopa v evro območje (in posledično umetno zniževanje inflacije) odpove enotni uskladitvi plač. Se pravi, da je to enako kot, da grem na banko in rečem, da nimam denarja in da bom  tretji in četrit obrok kredita za hladilnik odplačala enkrat kasneje. Če bom.  Tako, da ne pisati, da je čas da javni sektor popušča - popustil je pred 5 leti, ko je sklenil tak kompromis. In takrat so se v zasebnem sektorju "cedili med in mleko", če povzamem vaše besede. Takrat ni bilo govora o neki solidarnosti do js, ane?

2. Na smeh mi gre ko primerjajo plače js /zs. Samo malo pobrskaš po "finančnih dilemah starševstva" in vidiš koliko je utajenega davka in prispevkov, dela na črno, navideznih zaposlitev, umetnih dvigov plač pred porodniško... Sama sem delala 8 let v zs...vemo o čem govorim. Minimalec na roko , razlika v žep. user posted image

3. Solidarna sem z vsakim malim človekom. Delavcem, ki dela na šalterju na ue ali v muri ali mipu.  Če vzamem mojo plačo in plačo mojega vodje sektorja imamo plačo imava povprečje 3600 eur neto. Uganete kolikšno plačo imam?user posted image

4. DA se ne bo komu žolč razlil, sem doma (mali je imel spet vročinski krč user posted image user posted image ) in ne koristim bolniške ampak ure. Nadure, ki sem jih oddelala - izplačajo jih seveda ne.

Lep dan vsem.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 11:12:37   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

4. DA se ne bo komu žolč razlil, sem doma (mali je imel spet vročinski krč user posted image user posted image ) in ne koristim bolniške ampak ure. Nadure, ki sem jih oddelala - izplačajo jih seveda ne.

Lep dan vsem.



O groza. Se vam to dostikrat ponavlja? Mi smo mel šok sam enkrat pri enem letu, pol pa nikol več....pocajtej tamalega..

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 11:19:53   
uškinamama
Prvič pri šestih mescih in zdaj pri 5 ih letih . Ma to je obup, v eni uri mi je zakuhal na 39.7 user posted image . Iz nič. Iz kolesarjenja v bolnico.

Cajtam ga , cajtam. Je pravi moški, bolj ko ga vlačiš po rokah bolj je zadovoljen user posted image

Kaj tvoj/a ima dedno? Ker naj bi bilo, vendar midva nisva imela nikoli krčev, niti jih nima noben v žlahti.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 11:38:14   
kalbo
Maš ZS

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 13:14:56   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


O, ti sveta preproščina!

Ti bi vse stavkajoče odpustila? Ti? Kdo pa si ti, da bi kar tako pohodila eno osnovnih pravic delavca? In nov kader bi seznanila z njihovimi pravicami in dolžnostmi? In kakšne so njihove pravice po tvojem mnenju?

Bog se nas usmili, če veliko takih kot si ti tlači našo zemljo.


PS: če nisi zadovoljna kot podjetnica, pa pojdi drugam.

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   [Brisano sporočilo]
5.10.2010 13:46:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bizibee)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   [Brisano sporočilo]
5.10.2010 13:46:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 14:36:42   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

HB za dneve Kobilarne v Lipici.



a, si skakala čez ograjo, al plačala vstopnino (zame previsoka, glede na dneve Kobilarne)


Mene ni bilo zraven user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 15:06:15   
Bizibee
IZVIRNO SPOROČILO: maniac

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


O, ti sveta preproščina!

Ti bi vse stavkajoče odpustila? Ti? Kdo pa si ti, da bi kar tako pohodila eno osnovnih pravic delavca? In nov kader bi seznanila z njihovimi pravicami in dolžnostmi? In kakšne so njihove pravice po tvojem mnenju?

Bog se nas usmili, če veliko takih kot si ti tlači našo zemljo.


PS: če nisi zadovoljna kot podjetnica, pa pojdi drugam.



Govorila sem hipotetično. Dejansko se me pa stvar, kot sem že omenila, ne tiče.

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 15:13:42   
Bizibee
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


tipicen odgovor cloveka, ki verjame, da je vse ustvaril sam in da se mora vsak posameznik boriti sam zase. brez socialnega cuta in ob sprenevedanju, da imamo vsi enake (z)moznosti.

PS. pa imamo sami malo podjetje, zaposlujemo 5 ljudi poleg naju.


Kdo se bo pa boril zate, če ne sam?

Socialni čut je mit. Do neke mere obstaja, če pa realno pogledaš pa spadajo vsi, ki imajo plačo 600 eur mesečno, v 20% premožnejše svetovne populacije. Teh 600 eur v Sloveniji pomeni bagatelo, v Južni Ameriki pa blaginjo.

Slovenija je draga država. S tem se je treba sprijazniti. Majhna, čudovita, pa se vseeno bojim da na dolgi rok ne bo zdržala vseh potreb prebivalstva.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 15:23:18   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee
Socialni čut je mit.

Takole kratka je "socialna" poanta kapitalizma user posted image Žal pa tudi ena od kapitalističnih vrednot (o bog, kako se tole sliši...) premnogih ljudi.

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 17:41:59   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

HB za dneve Kobilarne v Lipici.



a, si skakala čez ograjo, al plačala vstopnino (zame previsoka, glede na dneve Kobilarne)


Mene ni bilo zraven user posted image



BB te gledauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 17:47:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


Ti si pa pravi komandos user posted image .

(odgovor članu Bizibee)
  Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 17:49:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: end1

falilauser posted image user posted image user posted image , podpiram stavkouser posted image user posted image user posted image , pa tud če je gužva na meji


Kakšna gneča user posted image  le, policaji so prijazni kot že dolgo ne.

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 21:26:31   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


tipicen odgovor cloveka, ki verjame, da je vse ustvaril sam in da se mora vsak posameznik boriti sam zase. brez socialnega cuta in ob sprenevedanju, da imamo vsi enake (z)moznosti.



Točno tako - egocentričnost, samozadostnost, zavistnost, privoščljivost, narcisoidnost - same krasne lastnosti za ničejanskega nad-človeka, katerega zgolj teorijo je Hitler prelevil v prakso.
Torej, manjsposobne in nesposobne pred zid in ustrelit sposobni pa ... kaj že user posted image







Aja, se bojo tudi pobili med sabo, ker preživi res samo najmočnejši.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 21:29:42   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

HB za dneve Kobilarne v Lipici.



a, si skakala čez ograjo, al plačala vstopnino (zame previsoka, glede na dneve Kobilarne)


Mene ni bilo zraven user posted image



BB te gledauser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 21:59:46   
tamiflu
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


se podpišem pod to

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 22:08:42   
muco

IZVIRNO SPOROČILO: tamiflu

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


se podpišem pod to

tudi jaz !!!!user posted image user posted image

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 22:11:12   
Colt
Podpis!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Stavka javnega sektorja ...
5.10.2010 22:27:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: muco


IZVIRNO SPOROČILO: tamiflu

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


se podpišem pod to

tudi jaz !!!!user posted image user posted image


Tudi jaz se podpisem.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Stavka javnega sektorja ...
6.10.2010 0:48:47   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


Bi tudi jaz ploskala, če ne bi imela kar nekaj konkretnih in utemeljenih pripomb user posted image
Pa začnimo:

1. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. In samo ter zgolj zase

2. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, Seveda ne, saj delate zgolj in samo zase in lasten zaslužek. Tudi jaz se ne, kadar kaj delam izključno zase in lastno veselje (s predpostavko, da sta podjetniku lastna uspešnost in predvsem lasten zasužek v največje veselje).

3. nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.  Ah, daj no daj ... seveda ste. Ker ste samo ljudje. In ker vas poznam kar nekaj. Sem celo z enim v žlahti. In posledično hvatate krivine (beri naprej).

4. Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.  Seveda se trudiš in seveda ustvarjaš vse večji dobiček, ampak le-tega ustvariš tudi na nepošten način: prikazovanje minimalne plače in posledično plačevanje minimalnih prispevkov (razen pred kakšno porodniško user posted image ), amortizacija vloženih sredstev, vsi nakupi na račun firme, avto na račun firme, vse na račun firme + še kakšna zadeva opravljena brez računa, torej plačilo pod mizo ali keš na roke itd. itn.

Tudi jaz nočem soditi o tem, kdo se odloča za kakšen poklic in zakaj. Če si se odločil delati kot privatnik,  delaj. Če ti ni všeč, pojdi drugam.

Lahko bi bila celo tako radikalna kot ti in bi napisala, da bi razhajkala vse kapitaliste in jih seznanila s pravicami delavcev, torej, kaj lahko pričakujejo od zaposlenih in česa ne (smejo), kakšne so njihove pravice in dolžnosti kot delodajalca in predvsem, kako pošteno plačati delavca.


Vidiš, vse je relativno. Ni ene in edine resnice. Še najmanj samo tvoje, pa čeprav si še taka privatnica.

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Stavka javnega sektorja ...
6.10.2010 7:46:12   
Bizibee
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Aktualna stavka me ne gane prav dosti oz. ne vpliva na potek mojega življenja.

Me pa moti nekaj. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. To je osnovni pogoj, da si izplačujemo plače, regrese, nagrade, itd. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.
Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.

Ne bom sodila o tem kdo se odloči za kakšen poklic in zakaj. Če so se odločili delati v javni upravi, naj delajo. Če tam niso zadovoljni, naj gredo drugam.

Jaz bi vse stavkajoče odpustila, nov kader pa pobližje seznanila s pogoji dela, torej kaj lahko pričakujejo, kakšne so njihove pravice in dolžnosti in predvsem za kakšno plačilo.


Bi tudi jaz ploskala, če ne bi imela kar nekaj konkretnih in utemeljenih pripomb user posted image
Pa začnimo:

1. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. In samo ter zgolj zase

2. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, Seveda ne, saj delate zgolj in samo zase in lasten zaslužek. Tudi jaz se ne, kadar kaj delam izključno zase in lastno veselje (s predpostavko, da sta podjetniku lastna uspešnost in predvsem lasten zasužek v največje veselje).

3. nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.  Ah, daj no daj ... seveda ste. Ker ste samo ljudje. In ker vas poznam kar nekaj. Sem celo z enim v žlahti. In posledično hvatate krivine (beri naprej).

4. Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.  Seveda se trudiš in seveda ustvarjaš vse večji dobiček, ampak le-tega ustvariš tudi na nepošten način: prikazovanje minimalne plače in posledično plačevanje minimalnih prispevkov (razen pred kakšno porodniško user posted image ), amortizacija vloženih sredstev, vsi nakupi na račun firme, avto na račun firme, vse na račun firme + še kakšna zadeva opravljena brez računa, torej plačilo pod mizo ali keš na roke itd. itn.

Tudi jaz nočem soditi o tem, kdo se odloča za kakšen poklic in zakaj. Če si se odločil delati kot privatnik,  delaj. Če ti ni všeč, pojdi drugam.

Lahko bi bila celo tako radikalna kot ti in bi napisala, da bi razhajkala vse kapitaliste in jih seznanila s pravicami delavcev, torej, kaj lahko pričakujejo od zaposlenih in česa ne (smejo), kakšne so njihove pravice in dolžnosti kot delodajalca in predvsem, kako pošteno plačati delavca.


Vidiš, vse je relativno. Ni ene in edine resnice. Še najmanj samo tvoje, pa čeprav si še taka privatnica.




Življenje je ena sama igra, ki se jo igraš ali pa kuhaš mulo oz. stavkaš celo življenje.

Misliš, da bodo stavke javnega sektorja vodile v nekaj konstruktivnega? Dvomim. Čez kratek čas bo spet enako. Ne vem natančno koliko bo uskladitev plač doprinesla k mesečnem izplačilu, vendar nekaj bajnega najbrž ne. Torej je v naprej izgubljen boj. Nikoli ne bodo imeli takšnih plač, kot si jih želijo.  

Glede podjetnikov pa takole. Kakorkoli obračaš, cesarju je treba dati kar mu pripada.




(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Stavka javnega sektorja ...
6.10.2010 8:13:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Bi tudi jaz ploskala, če ne bi imela kar nekaj konkretnih in utemeljenih pripomb user posted image
Pa začnimo:

1. Podjetniki si ustvarjamo kapital in dobiček sami, s svojim delom. In samo ter zgolj zase


Ustvarjajo tudi plače javnega sektorja. Vsak mesec drzavi dajo priblizno polovico lastnega zasluzka (ki pravis, da je samo zanj). Totrej, ne delajo samo zase, temvec tudi za vzdrzevanje JU in upokojencev.

2. Nikdar nas ne moti, da se dela več kot 8 ur na dan, Seveda ne, saj delate zgolj in samo zase in lasten zaslužek. Tudi jaz se ne, kadar kaj delam izključno zase in lastno veselje (s predpostavko, da sta podjetniku lastna uspešnost in predvsem lasten zasužek v največje veselje).


Samo zase in lastni zasluzek ne zdrzi. Od kod pa mislis, da pridejo place za JU ?
Marsikateri mali podjetnik je bil prisiljen iti v podjetniske vode. In marsikateri mali podjetnik bi bil vesel, ce bi dobil mesto v JU ter imel vse ugodnosti - placano bolnisko, placan dopust... posldicno socialno varnost, ki jo za razliko od delavca v JU enostavno nima.

3. nikdar se ne pritožujemo, da je bruto bruto znesek za normalno neto izplačilo naravnost vrtoglav in kako je svet krivičen.  Ah, daj no daj ... seveda ste. Ker ste samo ljudje. In ker vas poznam kar nekaj. Sem celo z enim v žlahti. In posledično hvatate krivine (beri naprej).


Glede na to, da je nasa preljuba drzavica najdrazja za podjetnike (dajatve itn) se tudi imajo zakaj pritozevati.

O hvatanju krivin - ocitek na enaki ravni kot ocitek, da v JU vsi samo bogu dneve kradejo in ne delajo popolnoma nic.  Med JU se najde tidi kar krepko stevilo taksnih, ki svoje delo ne opravljajo tako kot je treba. Kot policist, ki spi v avtu za casa sluzbe. za taksnega je tudi ta placa, ki jo ima prevec.

4. Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček.  Seveda se trudiš in seveda ustvarjaš vse večji dobiček, ampak le-tega ustvariš tudi na nepošten način: prikazovanje minimalne plače in posledično plačevanje minimalnih prispevkov (razen pred kakšno porodniško user posted image ), amortizacija vloženih sredstev, vsi nakupi na račun firme, avto na račun firme, vse na račun firme + še kakšna zadeva opravljena brez računa, torej plačilo pod mizo ali keš na roke itd. itn.


Ne bi si drznila obtoziti vse podjetnike v drzavi, da so neposteni in ustvarjajo dobicek na neposten nacin. Ali samo uporabnico Bizibee tudi ne. Glede na tvoje nizkotno in izjemno grdo in krivicno obtozevanje za nezakonito poslovanje in utajevanje davkov verjetno, da sploh drzava ima denarja za toliksno stevilo javnih usluzbencev.  

Tudi jaz nočem soditi o tem, kdo se odloča za kakšen poklic in zakaj. Če si se odločil delati kot privatnik,  delaj. Če ti ni všeč, pojdi drugam.


Drugam ne gre. Ker ima za JU morda predobre refence in previsoko izobrazbo pa ga sefi nocejo ker se bojijo konkurence - izjava delavne Zavoda za zaposlovanje, a verjemi, tocno ve kaj govori.

Lahko bi bila celo tako radikalna kot ti in bi napisala, da bi razhajkala vse kapitaliste in jih seznanila s pravicami delavcev, torej, kaj lahko pričakujejo od zaposlenih in česa ne (smejo), kakšne so njihove pravice in dolžnosti kot delodajalca in predvsem, kako pošteno plačati delavca.


Prav bi bilo. Za delavce Vegrada, za delavce UIV, za delavce Mure.... za marsikoga. Samo glej ga zlomka, taisti niti niso dajali za place JU... dajejo tisti drugi, ki jih s stavko unicujejo. In ko bodo se oni zaprli vrata... ne vem kdo bo dajal za place JU. Tako je to stavka proti samemu sebi.

Vidiš, vse je relativno. Ni ene in edine resnice. Še najmanj samo tvoje, pa čeprav si še taka privatnica.


Po istem principu je tudi resnica, da je ta stavka stavka usluzbencev nesposobnih za nastop na gospodarski trg, ki z izsiljevanjem poskusajo biti boljse placani za svojo nesposobnost. Vidis, tudi delo, ki ga opravi JU je mocno relativno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Stavka javnega sektorja ...
6.10.2010 9:04:36   
oka
4. Trudiš se, da narediš in ustvariš še več pa čeprav ob koncu poslovnega leta povrh vsega plačaš še davek na dobiček. Seveda se trudiš in seveda ustvarjaš vse večji dobiček, ampak le-tega ustvariš tudi na nepošten način: prikazovanje minimalne plače in posledično plačevanje minimalnih prispevkov (razen pred kakšno porodniško user posted image ), amortizacija vloženih sredstev, vsi nakupi na račun firme, avto na račun firme, vse na račun firme + še kakšna zadeva opravljena brez računa, torej plačilo pod mizo ali keš na roke itd. itn.


No čisto tako enostavno pa spet ni.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Stavka javnega sektorja ...
6.10.2010 9:36:32   
Anonimen
Mislim, da je Nejcko hotela samo prikazati, kako deluje posploševanje in metanje vsega v en koš. JU - vsi leni in za na smetišče, gospodarstvo: vsi utajevalci davkov in prispevkov. V resnici pa ni tako, a ne? Ne na eni ne na drugi strani. Nikjer stvari ne potekajo tako enostavno in enoznačno.

Sicer pa ploskam user posted image user posted image user posted image user posted image . Vladi namreč. Ker ji je uspelo - skregat malega delavca, pa ni važno v kateri branži je. Če je meni crknila krava, naj še sosedu. Še bolje, če mu dve. In medtem ko se mali delavci (ne boste verjeli, so tudi v JU) med seboj kregajo, kdo dobi preveč ali premalo in čigavo delo je bolj pomembno, se klientelizem še vedno dogaja. Stavka gor ali dol - spremenilo se ne bo nič. Klientelizem bo, nagrade in provizije "zaslužnim" bodo še vedno, a glej ga zlomka, za tiste prispevke in nizke plače pa ni denarja? Le zakaj?

Zato sem podpirala stavkajoče. Pa ne vseh in za vse. Tiste male, ki imajo majhno plačo, le da njihovo delo ni očitno vidno. Recimo strežnice v bolnicah. Njim tistih 40€ veliko pomeni. Enemu zdravniku s 4000€ plače pa 300€ tudi. Samo on bo komot šel skozi mesec, strežnica se bo pa po glavi praskala. No, še vedno se lahko preseli v afriko, tam bo bogatašinja, a ne?
Predlagam vladi, da plača obljubljen denar tistim v JU, ki prejemajo plačo nižjo od povprečja Slovenije. Ostali pa lahko počakajo. Ah ja, saj vem, potem pa spet zakaj pa meni tudi ne. Njemu pa so. Pa dajmo se spet skregat. Denarja da nimajo? Ah, ne me basat. Kupili bi 4000 stanovanj? To pa je denar? Ali pa orožje za ladjoo, ki se v našem morju komaj obrne? In zelo verjento še miljon različnih prikritih izdatkov in nagrad.

Pa še nekaj: država so njeni ljudje. Če smo ljudje tako zelo medsebojno privoščljivi v slabem smislu in ni niti kančka solidarnosti, potem smo en drek od družbe. Zanimivo pa, da na RR ni 10 strani dolge debate o vegradovih delavcih. Ali o dogajanju v Merkurju. Ali recimo o tem, kam so poniknili milijoni ob gradnji pediatrične in onkološkega inštituta, o neizplačanih prispevkih, dvojnih merilih inšpektorjev, o ustrahovanju delavcev in neizpolnjevanju zakona o delovnih razmerjih ipd.

Država mora svoje prebivalce spoštovat in imet določen rešpekt ter se zavedat, da ji je ljudstvo podalo oblast in ga lahko tudi vzame. A tega ni, ljudstvo ima dovolj dela s kreganjem med sabo in država lahko dela kar ji zapaše.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 6.10.2010 9:40:30 >

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?