|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:07:23   
Kerensa*
Država smatra, da je splošno znano, ker je objavljeno v Uradnem listu, le ta pa je dostopen popolnoma vsakomur v vsaki javni knjižnici. Če ga kdo ne razume oz. ne ve zanj, si pa država spet misli, da je to problem posameznika, saj pravijo, da omogočajo izobraževanje vsem pod enakimi pogoji. Prav zaradi slednjega znam jaz v roku enega leta še nekomu je*at kakšno sunce ali kukuruz, ker zadeva sploh ne drži.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:08:48   
lananai
Kerensa, OK, luknja je. Kaj pa če smrt nastopi nepričakovano? Pa smo spet tam...

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:10:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lananai
Kerensa, OK, luknja je. Kaj pa če smrt nastopi nepričakovano? Pa smo spet tam...

Nismo. Načeloma...
Vsakdo, ki kdaj prejme samo en euro od države (DSP ali IDSP), se mora zavedati, da je to neke vrste državni kredit in da se bo moral, če ga nima namena vrniti oz. če ne želi, da ga namesto njega vračajo njegovi dediči, dobro zavarovati in to vnaprej.
Kar pomeni, da mora o tem razmišljati od tistega trenutka dalje, ko prejme odobreno odločbo s CSD.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:15:08   
lananai
Hmmm... Še dobro, da sem naletela na tole temo. Bom širila informacijo naprej. Me prav zanima, koliko ljudi dejansko ve za to.
Sanda, te bi pa vso srečo! user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:16:24   
Kerensa*
Aja, pa še nekaj... Vem, da ta zakon obstaja, ne vem pa, od kdaj naprej (datum oz. 8 dan po objavi v UL). Mi lahko katera pove ta datum?

Kajti nobenega zakona se ne da uveljavljati za nazaj. Sklepam sicer iz kazenskega prava, vendar močno dvomim, da za preostalo pravo velja drugače. Tako, da se sme zakon uveljavljati samo od dneva sprejetja dalje, kar pomeni, da se sme upoštevati samo prejete DSP in IDSP od tega datuma dalje. Ostalih prej pa ne.

Za primer: če velja od 1.1.2010, potem prejete DSP in IDSP pred tem datumom ne gredo v "državno izvršbo", ker tega zakona takrat pač še ni bilo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:19:00   
Kerensa*
Sandra - sklicuj se na to.

Izračunaj, koliko DSP sta tvoja starša prejela po uveljavitvi tega zakona. Tako boš dobila znesek, ki ga je potrebno vrniti državi. Hiša je zagotovo več vredna. Kje boste dobili denar, je seveda druga zgodba, vendar če sta prejemala samo po 90€ na mesec, potem to ne bo nič grozljivega. Nenazadnje ti ni treba plačati čez noč, vedno pa se da dogovoriti tudi za plačilo na obroke (če se da z DURSom, potem se da tudi s sodiščem).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:22:36   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica

Poznam Sandro 26 in vem da ji je težko v tej situaciji in vem tudi da njeni starši niso izkoriščali države,kar nekateri res delajo,...to se strinjam...ne je napadati z določenimi besedami,ker v takem primeru je to najmanj kar rabi!!! Dajte ji raje vzbodbe!!!!
Sandra 26 ob tebi sem!!!!!user posted image

Je pa res to  zakaj na CSD ne opozorijo na to možnost da,če so strši prejemniki socialne pomoči,bomo po njihovi smrti mogli plačevati pomoč ko je nismo mi koristili ampak starši???!! To res ni pravično!!



zakaj? A potem je pa starši kar naenkrat ne bi potrebovali?

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 7:58:19   
Sandra_26
Ja bomo vse preverili kako in kaj in seveda od oseb ki se pač razumejo v te stvari.
Smo pa že pač ugotovili par napak, ki so jih napisali v zapisniku. Sedaj pač treba samo še to potrditi oseba, ki se res razume v te stvari.
Nisem šolana za te stvari in niti se ne razumem v to.
Je pa tudi odvisno od staršev, kot pravite saj te nebo problem neke nepremičnine odstopiti državi in pokriti ta dolg. Ja nam je lahko rečti ko nimamo nič, je pa mami hudo, ko ta nepremičnina , ki bi jo pač mogli dati, še je od babic, prababic, mi pa bi to mogli vstran dati. Meni je seveda boljše dati njivo kot pa hišo. Saj če nebo tako dosti, bomo probali odplačati, da zemlje le ostane.
Javim kako bomo rešili ko bom vedela kako in kaj.

_____________________________

Taša, Masha, Tai

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:24:11   
Felicita
ok, jest mam na tem mestu eno (blond?) vprašanje - primer: zgubiš službo, partner ma minimalca in ne presežeš cenzusa - dobiš socialno pomoč. potem dobiš službo, recimo da dokaj solidno... lahko sam vrneš to socialno pomoč? kako? pač da pol tvoji otrok čez 20, 30, 50 let ne trešne po glavi? in a to velja tut za izredno socialno? pa kaj je s prispevki ki jih 'dajemo' (ok, dajete) za socialno varnost ob plači? jest sm bla vedno prepričana da je to kokr za recimo obvezno zdr. zavarovanje (potem sm pa zvedla da te tut za to (lahko) terjajo za nazaj)...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Sandra_26)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:28:20   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Aja, pa še nekaj... Vem, da ta zakon obstaja, ne vem pa, od kdaj naprej (datum oz. 8 dan po objavi v UL). Mi lahko katera pove ta datum?

Kajti nobenega zakona se ne da uveljavljati za nazaj. Sklepam sicer iz kazenskega prava, vendar močno dvomim, da za preostalo pravo velja drugače. Tako, da se sme zakon uveljavljati samo od dneva sprejetja dalje, kar pomeni, da se sme upoštevati samo prejete DSP in IDSP od tega datuma dalje. Ostalih prej pa ne.

Za primer: če velja od 1.1.2010, potem prejete DSP in IDSP pred tem datumom ne gredo v "državno izvršbo", ker tega zakona takrat pač še ni bilo.

Te odločbe so del zakona o dedovanju in so bile notri, če se ne motim, že pred osamosvojitvijo Slovenije - leta 2000 je ustavno sodišče nekaj razsojalo o neustavnosti tega člena, tako da so ga potem leta 2001 malenkost spremenili - v bistvu besedilo, sama vsebina (da država zahteva nazaj iz dediščine DSP), pa je ostala, tako da to ni neka novost.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:29:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
lahko sam vrneš to socialno pomoč? kako?

Jaz bi to vprašanje naslovila na MDDSZ.
in a to velja tut za izredno socialno?

Če sprašuješ, ali gre v dediščino tudi IDSP - ja, gre. Izvzeti so otroški dodatki in občinska enkratna pomoč, pa dodatek za pomoč in postrežbo, subvencije šolskih kosil in pomoči ob rojstvu. Zakon se nanaša izrecno na denarno socialno pomoč, kar (po mojem tolmačenju) pomeni redno in izredno.
pa kaj je s prispevki ki jih 'dajemo' (ok, dajete) za socialno varnost ob plači? jest sm bla vedno prepričana da je to kokr za recimo obvezno zdr. zavarovanje (potem sm pa zvedla da te tut za to (lahko) terjajo za nazaj)...

Te zanima, zakaj se ne oz. če se ne prispevki za socialno varnost, ki jih plačuješ od tvoje bruto plače, upoštevajo kot garancija za morebitno prejemanje DSP ali IDSP? Ne, ne upoštevajo se. To so prispevki za tvojo socialno varnost v času, ko si zaposlena, niso pa zlata rezerva za čas tvoje brezposelnosti.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:30:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Te odločbe so del zakona o dedovanju in so bile notri, če se ne motim, že pred osamosvojitvijo Slovenije - leta 2000 je ustavno sodišče nekaj razsojalo o neustavnosti tega člena, tako da so ga potem leta 2001 malenkost spremenili - v bistvu besedilo, sama vsebina (da država zahteva nazaj iz dediščine DSP), pa je ostala, tako da to ni neka novost.

Če te prav razumem... to, da je treba DSP vrniti iz dediščine, je bilo uzakonjeno že pred osamosvojitvijo SLO?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:31:38   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Te zanima, zakaj se ne oz. če se ne prispevki za socialno varnost, ki jih plačuješ od tvoje bruto plače, upoštevajo kot garancija za morebitno prejemanje DSP ali IDSP? Ne, ne upoštevajo se. To so prispevki za tvojo socialno varnost v času, ko si zaposlena, niso pa zlata rezerva za čas tvoje brezposelnosti.

Ja - to so v bistvu prispevki, na podlagi katerih koristiš porodniško in pa nekaj mesecev nadomestila za brezposlenost ob izgubi službe.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:33:19   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Če te prav razumem... to, da je treba DSP vrniti iz dediščine, je bilo uzakonjeno že pred osamosvojitvijo SLO?

Zakon o dedovanju je od leta 1976 - sicer te različice ni online, samo če sodim glede na spremembe, ki so vidne, je bilo to verjetno že takrat notri, vsekakor pa pred letom 2000, ker je leta 2000 ustavno sodišče presojalo ta člen (128. člen).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:35:17   
Kerensa*
Kar, v grobem, pomeni, da bodo morale vse RR-ovke vračati DSP (od svoje polnoletnosti dalje).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:38:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Drejcica
Je pa res to  zakaj na CSD ne opozorijo na to možnost da,če so strši prejemniki socialne pomoči,bomo po njihovi smrti mogli plačevati pomoč ko je nismo mi koristili ampak starši???!! To res ni pravično!!

zakaj? A potem je pa starši kar naenkrat ne bi potrebovali?


Žalostno a še kako resnično - marsikdo je kar naenkrat ne bi potreboval, če bi to vedel - da ne bo kake pomote - to spet leti izključno na tiste izkoriščevalce, ne na osebe, ki so res potrebne pomoči. Tole bi bil najboljši ukrep za preprečevanje zlorab - opozarjanje, da se bo to enkrat vse vračalo, pa bi bilo zlorab zagotovo BISTVENO manj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:41:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Žalostno a še kako resnično - marsikdo je kar naenkrat ne bi potreboval, če bi to vedel - da ne bo kake pomote - to spet leti izključno na tiste izkoriščevalce, ne na osebe, ki so res potrebne pomoči. Tole bi bil najboljši ukrep za preprečevanje zlorab - opozarjanje, da se bo to enkrat vse vračalo, pa bi bilo zlorab zagotovo BISTVENO manj.

Močno dvomim.
Večina tistih, ki neupravičeno prejemajo DSP, je namreč ljudi brez uradno znan ega premoženja. Brez skrbi - imajo stanovanja, avtomobile in delovna mesta, vendar uradno nič od naštetega. Stanovanje je od sorodnika (ali najeto - tržno ali občinsko), avto napisan na osebo, ki ni ožji družinski član, delajo pa na črno. Na kratko - nimajo jim česa vzeti in v takšnem duhu (zavedno ali ne) vzgajajo tudi svoje otroke. Otroci bodo podedovali najemno pravico do bivanja v občinskem stanovanju, avto bodo vzeli na leasing (torej ne gre v dediščino, saj ni last uporabnika), delali bodo za minimalca, razlika pa v kuverti.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:43:13   
špelin@
Mene pa zanima recimo takle primer: navidezna samohranilka z otroki.
Ali država čez leta, ko ženska umre (govorim o časovnem razmaku 50+), dejansko zahteva od otrok, ki so bili v času navideznega samohranilstva svoje mame še majhni in niti ne vedo, da je mama kdajkoli prejemala DSP, v vseh primerih striktno in brezpogojno povračilo DSP?
Ali torej vedno vsak ob smrti v dediščino "odnese" svoj dolg državi (v obliki izplačanih DSP)? So kakšne izjeme, država kdaj "pozabi" na to? Kako je z vračanjem IDSP?

Ne gre za mojo situacijo, brez panike - sama nikoli nisem izpolnjevala cenzusov za DSP ali bila upravičena do kakšne IDSP. Samo zanima me.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:46:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Močno dvomim.
Večina tistih, ki neupravičeno prejemajo DSP, je namreč ljudi brez uradno znan ega premoženja.

Ja - precej je na žalost res takih. user posted image  Ampak kaki študentje, ki se pa vendarle nameravajo v doglednem roku zaposliti in načrtujejo neko normalno življenje, pa v vmesnem roku vlečejo DSP, čeprav imajo v resnici še kake vire dohodkov, bi pa morda vseeno razmislili o tem ... Ali pa tudi ne - ne vem ...

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:55:27   
Kerensa*
Sem šla prav prebrat' zadnji veljavni 128. člen Zakona o dedovanju, torej tole:

www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200167&stevilka=3565

5. alinea tega člena pravi:

(5) Za pomoč v skladu s predpisi o socialnem varstvu se šteje vse, kar je zapustnik zaradi slabega premoženjskega stanja prejel na podlagi zakona ali splošnega akta občine v denarju ali v obliki oprostitve plačila.”

Po moji logiki to pomeni VSE, torej:
- redno denarno socialno pomoč
- izredno denarno socialno pomoč
- vsak € otroškega dodatka, ki ga dobiš, če imaš svojega dohodka manj, kakor je minimalna plača
- vsak € oprostitve plačila vrtca
- vsak € regresa šolskega kosila, ki si ga prejel za svojega otroka, ker si brezposeln
- vse izredne denarne pomoči občine, vključno s pomočjo ob rojstvu, če je le ta pogojena s cenzusom
- itd., itd., itd.

Kakor vidim, je torej edina varianta, da se temu izogneš, to, da nekako urediš, da CSD prepozno (torej po zapuščinski obravnavi) izve za tvojo smrt.

Get ready... država nas nezavedno kreditira. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:57:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Po moji logiki to pomeni VSE, torej:
- redno denarno socialno pomoč
- izredno denarno socialno pomoč
- vsak € otroškega dodatka, ki ga dobiš, če imaš svojega dohodka manj, kakor je minimalna plača
- vsak € oprostitve plačila vrtca
- vsak € regresa šolskega kosila, ki si ga prejel za svojega otroka, ker si brezposeln
- vse izredne denarne pomoči občine, vključno s pomočjo ob rojstvu, če je le ta pogojena s cenzusom
- itd., itd., itd.

U - tale je pa fejst kruta. user posted image  A misliš, da se v praksi to res tako strogo izvaja? Po mojem ne, no - vem pa ne.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 8:59:53   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Po moji logiki to pomeni VSE, torej:
- redno denarno socialno pomoč
- izredno denarno socialno pomoč
- vsak € otroškega dodatka, ki ga dobiš, če imaš svojega dohodka manj, kakor je minimalna plača
- vsak € oprostitve plačila vrtca
- vsak € regresa šolskega kosila, ki si ga prejel za svojega otroka, ker si brezposeln
- vse izredne denarne pomoči občine, vključno s pomočjo ob rojstvu, če je le ta pogojena s cenzusom
- itd., itd., itd.

U - tale je pa fejst kruta. user posted image  A misliš, da se v praksi to res tako strogo izvaja? Po mojem ne, no - vem pa ne.

Evo, tole tudi mene zanima.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:00:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Po moji logiki to pomeni VSE, torej:
- redno denarno socialno pomoč
- izredno denarno socialno pomoč
- vsak € otroškega dodatka, ki ga dobiš, če imaš svojega dohodka manj, kakor je minimalna plača
- vsak € oprostitve plačila vrtca
- vsak € regresa šolskega kosila, ki si ga prejel za svojega otroka, ker si brezposeln
- vse izredne denarne pomoči občine, vključno s pomočjo ob rojstvu, če je le ta pogojena s cenzusom
- itd., itd., itd.

U - tale je pa fejst kruta. user posted image  A misliš, da se v praksi to res tako strogo izvaja? Po mojem ne, no - vem pa ne.

Sodeč po zakonu se sme izvajati, me pa zanima, kako CSD pravočasno izve za smrt nekoga.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:04:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
U - tale je pa fejst kruta. user posted image

Šla sem prebrat odločbo Ustavnega sodišča glede tega. Če sem jo prav razumela, potem je US potrdilo ta zloglasni 128. člen, vendar je zraven pojasnilo, da MDDSZ z uveljavljanjem tega člena ne sme ogroziti preživetja oz. preživljanja dedičev. Kar bi, po moji logiki, sicer pomenilo, da sme zarubiti nepremičnino, ne sme pa dedičev zabrisati ven, ne da bi jim uredilo drugo primerno bivališče. V praksi bi to najbrž pomenilo, da napišejo priporočilo za Stanovanjski sklad za pridobitev neprofitnega stanovanja oz. da jim ponudi v zameno (vendar v najem, ne v lastništvo) drugo svojo nepremičnino oz. karkoli temu podobnega pač. Deložacija bi namreč pomenila ogrožanje preživetja, sploh, če so v igri mladoletni otroci (vnuki zapustnika).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ali ste vedele...
6.10.2010 9:04:54   
Klemy82
Jutro!
No, kar se tegale vprašanja tiče, naj samo povem, da sem malo zaslišala sosedo, ki je pravnica, kako je v praksi in mi je takole iz glave znala povedati le to, da kolikor je njej znano, država dejansko terja vračilo od dediščine, ko gre za velike zneske, tj. pri prejemnikih trajne socialne pomoči in pri prejemnikih varstvenega dodatka, ki se praviloma izplačujejo več let. Če pa nekdo enkrat ali dvakrat v življenju prejema 3 mesece po 100 eur, recimo, ali enkrat zaprosi za idsp, pa po vsej verjetnosti ne bo nihče nič terjal nazaj.
Razlog temu je seveda v tem, da ima posameznik lahko v lasti premoženje do določene vrednosti, ki se mu v cenzus za prejemanje dsp ne šteje, je pa kljub temu premoženje. (stanovanje v katerem živi, avto do določene vrednosti, zemlja do določene vrednosti, itd)
Če pa prejemnik dsp nima nič, potem tudi država nima kje kaj terjati, to je pa jasno.



_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?