|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 19:55:17   
blaža
jaz bi bla tudi fulll vesela, da imava samo en avto, pa da bi bil maloo bolj spodoben, kot tale dva, ko ju imava, ki sta res že,..

Pa ni varijante, glede na to kje živiva, da bi bla samo z enim avtom. Ko pa snega zapade, pol še otroka ne bi mogla v šolo peljat, da bi pa pešačla v snegu z dvema otrokoma + burja,..Kerensa, ti že veš, kje ima bruja mladeuser posted image

No ni varijante, da bi mela samo en avto, bi mi pa res pasalo, da je samo eno zavarovanje letno.

enkrat mi avto ni vžgal, pa sem rekla, da grem na delo z avtobusom. Hja, samo ene 3 urce bi zamudilauser posted image . tako, da sem pri naši trgovini enega kamijonista od Pivke prosla, če me odpelje, ko je šel na srečo ravno v tisto smer.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 19:56:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: blaža
Ko pa snega zapade, pol še otroka ne bi mogla v šolo peljat, da bi pa pešačla v snegu z dvema otrokoma + burja,..Kerensa, ti že veš, kje ima bruja mladeuser posted image

Veter na vašem koncu poznam še iz svojega otroštva, ja - and I don't like it. user posted image Vseeno pa nimam pojma, kje imate šolo in vrtec. user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 19:57:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

vse mašine vklopiva ponoči, ko je poceni tok


ha?! a nocni tok se obstaja sploh? meni se zdi, da je treba zaj vikende met za pojacano porabo elektrike in ne noci

al sm spet kej zadaj z informacijami in morm apdejtat?!user posted image


Ja, mislim, da rabiš novo baterijo user posted image .

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:02:49   
m_o_i
 
 
 


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:03:36   
Anonimen
Ka se to huduješ user posted image ?

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:03:38   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: blaža
Ko pa snega zapade, pol še otroka ne bi mogla v šolo peljat, da bi pa pešačla v snegu z dvema otrokoma + burja,..Kerensa, ti že veš, kje ima bruja mladeuser posted image

Veter na vašem koncu poznam še iz svojega otroštva, ja - and I don't like it. user posted image Vseeno pa nimam pojma, kje imate šolo in vrtec. user posted image



Je v sredi vasi, ma vseeno je katastrofa, ker slabo plužijo, oz splužijo le ta glavno cestico, pa še ta je lih za en avto široka, ker pešcev praktično ni v sibiriji.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:04:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Je v sredi vasi, ma vseeno je katastrofa, ker slabo plužijo, oz splužijo le ta glavno cestico, pa še ta je lih za en avto široka, ker pešcev praktično ni v sibiriji.user posted image


Prodaj se za reklamo, namesto Eskimov in pingvinov user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:08:06   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Je v sredi vasi, ma vseeno je katastrofa, ker slabo plužijo, oz splužijo le ta glavno cestico, pa še ta je lih za en avto široka, ker pešcev praktično ni v sibiriji.user posted image


Prodaj se za reklamo, namesto Eskimov in pingvinov user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image
ne maram mraza

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:10:22   
m_o_i
http://www.youtube.com/watch?v=zpqqSRsKIa4


user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:10:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Je v sredi vasi, ma vseeno je katastrofa, ker slabo plužijo, oz splužijo le ta glavno cestico, pa še ta je lih za en avto široka, ker pešcev praktično ni v sibiriji.user posted image


Prodaj se za reklamo, namesto Eskimov in pingvinov user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image
ne maram mraza


Zato pa pravim, prodaj se user posted image , bo vsaj nekaj koristi od mraza in snega.


(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:38:43   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

http://www.youtube.com/watch?v=zpqqSRsKIa4


user posted image

user posted image babji! Pa kaj to limaš gor, to zavijanje mraza.. jaz si še od prejšnje zime nisem opomoglauser posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:47:32   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

vse mašine vklopiva ponoči, ko je poceni tok


ha?! a nocni tok se obstaja sploh? meni se zdi, da je treba zaj vikende met za pojacano porabo elektrike in ne noci

al sm spet kej zadaj z informacijami in morm apdejtat?!user posted image

si se pa narobej apdejtala... a ti kak servis pek pošlemo z inforamacijami.

tisti, ki imate doma elektronske ure, imate pocen tok še ob državnih praznikih, mi mamo pa še tanavadno uro, pa samo za vikende, nam pa mal zaostaja, tako, da stroji laufajo dopoldne... so prišli popravt, pa še bolj zaostaja, pravjo, da bodo itak zamenjal s pametnimi števci :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:52:52   
m_o_i
mal pocasnej pis-ne stekam spljoh, kaj si hotla povedatuser posted image

blaza pesmico poslusaj - pa ima da se vzges od topline noooo. kaj pa omenjate pingvine, eskime in zimo user posted image -me je asociiralo na ta komad user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:54:33   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

mal pocasnej pis-ne stekam spljoh, kaj si hotla povedatuser posted image

blaza pesmico poslusaj - pa ima da se vzges od topline noooo. kaj pa omenjate pingvine, eskime in zimo user posted image -me je asociiralo na ta komad user posted image

user posted image user posted image user posted image priznam, nisem je pogeldala več kot par sekund, ker tako zavija veter pa mraz,da... bi rabla kak drug komad zdej, jamajka, al kaj takega.user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 20:57:32   
m_o_i
proc se obrni in samo poslusaj - evo, ze mam vse dlake pokonci user posted image




_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: S koliko eur čez mesec?
19.10.2010 21:56:34   
Nattoule
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi za hrano v trgovini načeloma dokaj malo zapravimo, saj večkrat jemo zunaj. Pa niti ne tako zelo zaradi lastne lenobe, ampak večinoma kar zato, ker tako dejansko ceneje pridemo skozi.

Ko sva z g. Možem sama, greva npr. jest v Intersparovo restavracijo. Kosilo z juho, glavno jedjo (meso in priloga), solato in sladico stane cca. 4€ (ali manj). Ni nama treba kuhati (kar pomeni, da ne greva v trgovino, ne trošiva elektrike in ne zapravljava časa) in ni nama treba pomivati (ne zapravljava vode in čistil). Da bi doma vse to skuhala za 2 osebi za enak ali nižji znesek (vključujoč vrednost najinega časa, elektrike in vode) - no way. Ne znava, niti nočeva znati. 


Lej, sej ne recem, da ta hrana ni poceni. Ampak mi smo 4 in za nas vse postane predrago (jaz skuham za manj denarja) in iskreno mi ta hrana enostavno ne ugaja. Preslana, premastna in vecinoma vsebuje svinjino, ki je ne konzumiramo. Pa se jaz bolje kuham :)

Ampak glede na odgovore ostalih vidim, da vsi pridemo skozi tako nekako.. no razen Ronje, ki je faca. Ampak Ronja, ti si napisala, da porabite denar za stvari, ki vam res pomenijo.. glede na opise hobijev me zdaj zanima kaj to sploh je? Potovanja?

< Sporočilo je popravil Nattoule -- 19.10.2010 21:57:10 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: S koliko eur čez mesec?
20.10.2010 0:05:16   
ronja
mpak Ronja, ti si napisala, da porabite denar za stvari, ki vam res pomenijo.. glede na opise hobijev me zdaj zanima kaj to sploh je? Potovanja?

Hehe, pomenijo nama otroci - da bojo lahko hodili na kako dejavnost, ki ju bo veselila in da bosta nekoč imeli vsaka svojo sobo, ko bosta to rabili - torej nekje do najstniških letuser posted image (če bova uspešna pri najinem varčevanjuuser posted image ).

Tako da zdaj res bolj skromno živimo, vseeno pa kdaj zapravim precej v trgovini z blagom (odkar delam polovično več kot pol manj, tako da sem v bistvu prišparalauser posted image - sem se odločila, da bom najprej vse staro porabila in vse stare obleke predelala, potem pa kupovala naprej, razen če je kaj res izrednega - recimo blago iz bambusa, ki ga bom nujno morala probat, ker sem prevelik firbecuser posted image ). Pa če me v ustvarjalno štacuno spustiš, bi tudi vse pokupilauser posted image . Res pa je, da te stvari ostanejo in niso samo za 1x. Ampak zdaj grem res redko, tako da ni tak problem, tudi če si takrat privoščim. pa itak kaj naredim iz tega in se na koncu obrne. Pa da dostikrat iz tega tudi kaj zaslužim.

Lubi pa ima tudi veselje z ribištvom, ampak si ne privošči ne vem kaj, pa še kak drug hobi sem pa tja, samo v glavnem mu bolj jaz kaj kupim, sam si res malokaj.

Pa nujno moram(o- vsaj vse 3 punce) bit vsaj 1 mesec na morju. In radi gremo kam na izlet, pa midva kdaj v kino, pa seveda kak koncert kdaj. To je pa v bistvu to.

(odgovor članu Nattoule)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: S koliko eur čez mesec?
20.10.2010 9:16:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Nattoule
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Mi za hrano v trgovini načeloma dokaj malo zapravimo, saj večkrat jemo zunaj. Pa niti ne tako zelo zaradi lastne lenobe, ampak večinoma kar zato, ker tako dejansko ceneje pridemo skozi.

Ko sva z g. Možem sama, greva npr. jest v Intersparovo restavracijo. Kosilo z juho, glavno jedjo (meso in priloga), solato in sladico stane cca. 4€ (ali manj). Ni nama treba kuhati (kar pomeni, da ne greva v trgovino, ne trošiva elektrike in ne zapravljava časa) in ni nama treba pomivati (ne zapravljava vode in čistil). Da bi doma vse to skuhala za 2 osebi za enak ali nižji znesek (vključujoč vrednost najinega časa, elektrike in vode) - no way. Ne znava, niti nočeva znati. 

Lej, sej ne recem, da ta hrana ni poceni. Ampak mi smo 4 in za nas vse postane predrago (jaz skuham za manj denarja) in iskreno mi ta hrana enostavno ne ugaja. Preslana, premastna in vecinoma vsebuje svinjino, ki je ne konzumiramo. Pa se jaz bolje kuham :)

Se strinjam - mi smo tudi štirje in če bi šli ven jest vsi štirje, bi bil znesek višji, kakor pa, če bi za vse 4 skuhala doma. Je pa pri nas pač tako, da sva z g. Možem tekom dneva večinoma sama (včasih oba, včasih samo eden od naju), pa tudi zvečer jaz velikokrat manjkam (ker delam do 22-ih), tako, da se kuha bistveno manj, kakor kje drugje. Poleg tega imamo v naši bližini tudi dokaj poceni gostilno, kjer imajo npr. zelooo velike pizze, ki pa stanejo samo 4€ - ena je dovolj za 3 ljudi. Tudi 2 porciji čevapčičev (+ lepinji in kajmak in priloga) staneta 10€, kar je še vedno manj, kakor bi stalo kuhanje doma za 3 ljudi (eden od nas namreč skoraj vedno manjka, ko je približen čas za obrok). Tako, da kuhamo cca. 2x na teden, če je vse "po sreči". Za dodatek pa - jaz sploh nisem kuharica (znam kuhat', ampak me pa to niti pod razno ne veseli). user posted image

(odgovor članu Nattoule)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: S koliko eur čez mesec?
20.10.2010 9:28:24   
ronja
huanita, jasno, da vsi ne morejo na enak način varčevat, ker imamo različne možnosti in potrebe - kot ne paše vsem ena in ista dietauser posted image . Glavno, da vsak najde svojo. Poznam pa precej ljudi, ki imajo službo bližje kot jaz, pa jim niti na misel ne pride, da bi kdaj šli s kolesom ali peš - in nujno potrebujejo dva avtauser posted image .

kerensa:saj pravim, vsak najde svoj načinuser posted image
Da se varčevat' tudi na cel kup drugih načinov user posted image :
- malce pogosteje se povabiš k staršem in sorodnikom na kosilo (lahko pa tudi obiskuješ raznorazne prireditve, kjer je hrana in pijača zastonj, torej predvsem otvoritve in proslave)

To je pa "predrago" - ne plačaš vsega v denarjuuser posted image . Čas, živci, vožnje sem pa tja (ne moreš otrok v vsakem vremenu na bicikel napokat),... doma skuhat eno kosilce mi pa ni noben problem. Odvisno od človeka.

- GSM-e polniš v službi
Kadar mi v službi piska, ga tam napolnim, prav zavedno pa nisem šla za tem, da bi ga samo tam polnila, tak hudo nam še niuser posted image

Kar se teh pokradenih stvari tiče: bolj malo hodiva v restavracije, tako da bi se nama to bore malo poznalo, tudi če bi takrat ne vem kaj pokradlauser posted image .
- kruh kupuješ (če ga pač ne pečeš sam) s 50% popusta eno uro pred zaprtjem trgovine (vsaj Spar in Mercator imata to)

Bolj redko smo tako pozno v trgovini - gremo pa samo 1x na 14 dni, tako da s tem ne bi bistveno profitirala. Če pa smo takrat tam, pa super. Domač je še vedno boljšiuser posted image ,pa vsak dan svež.
- po mlečne izdelke, sok, pivo in vino greš v tovarniške prodajalne, saj je tam cenejše, kakor v katerikoli trgovini (sploh pa, če kupiš več, kakor 1l/kg)

Mlečne izdelke smo šli včasih iskat v mlekarno, vendar zdaj ni več take razlike, da bi se nam splačalo vozit na drugi konec mesta. Ostalega pa itak ne uporabljamo. Se pa strinjam, da je to pametno - sploh če si itak kje v bližini.

- brisače in kopalni plašči so "zastonj" v hotelih (saj se gre 1x letno na dopust, kajne? - pogostejša menjava pa ni ravno nujna)

Hehe, ne dopustujemo v hotelih - pa tudi ne bi glih vsega pokradlauser posted image .

- če si brezposeln, imaš 50% popust na mesečno vozovnico za mestni avtobus, če pa dobivaš še DSP, imaš pa 100%-en regres RTV naročnine

Dobro je vedeti. Zaenkrat še nisem rabila, pa itak plačujeva samo radio, ki je zelo poceni.

- doma nimaš fiksnega Interneta, ampak se švercaš na nezaščiten wireless

Pri nas imajo vsi zaščitene - bi se verjetno lahko zmenili, pa bili skup na njihovem, samo zaenkrat nam še ne gre tako slabouser posted image .

- nimaš kabelske TV (ker od 200-tih programov tako ali tako spremljaš samo 3, ki jih pa loviš tudi na sobno anteno)

NImamo tvja - spljoh - pa je še ceneje, hehe.

- ne plačuješ GSM naročnine, ampak imaš predplačniški paket, istočasno pa uporabljaš brezplačne SMS-e preko Interneta in/ali MSN/Skype za klepet

Imava predplačniške mobije in uporabljava net.

Ah, malo morje načinov varčevanja je (samo ne vseh mojih resno vzet' user posted image ).

Ne bom, hehe.user posted image

Moram pa komentirat tvoj predlog o jedenju zunaj: nama se to ne bi splačalo - ne, ker hrana ni poceni, ampak ker se lubi niti približno ne naje od enega kosila zunaj. tak pač je, veliko poje, veliko porabiuser posted image . Tako da pri nas je tako, da moram potem še 1x doma kuhat, potem se pa res ne splača...
Se pa strinjam, da je drugače, če kuhaš za 2, da se včasih ziher ne splača, sploh ker ti verjetno ne poješ ne vem kaj... Pri nas kuhamo za 4 in tamalidve sta obupno tečni, če ne dobita kosila še doma (čeprav ga jesta v vrtcu in to baje celo precej pojesta tudi tam). Tako da - pri nas pač ful pojemouser posted image .

Čeprav...ko tole berem..

...ne porabiš prav veliko časa za letanje in gledanje po trgovinah.
....še manj za parkiranje...
Ker tole sodobno potrošništvo je kar hecen špas, ne samo, da porabiš denar, tudi časa ti gre ogromno lahko zanj, se mi zdi.

mili, a, res je. Pa če prišteješ še, da ne gledava tvja... Se nabere precej časauser posted image . Čeprav mi ga še vedno manjka - tako približno 56 ur na dan premalo je. Potem bi verjetno uspela naredit vse tisto, kar se mi zdi "nujno"user posted image .

moi, tok je cenejši ob vikendih in med 22 in 6to zjutraj. Nekaj časa je bilo tako, da si se moral odločit za eno varianto: ali da ti računajo ornk cenejši ponoči in dražji čez dan ali pa skoz isto tarifo, ki je bila za malenkost nižja od dnevnega in kreppko višja od nočnega. Ne vem, kako je zdaj, vem samo, da nočni tok je še.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: S koliko eur čez mesec?
20.10.2010 9:30:16   
ronja
Je pa pri nas pač tako, da sva z g. Možem tekom dneva večinoma sama

Pa kam ti svojega 4letnika vtakneš? Tale tvoja magija bi tudi nama kdaj prav prišlauser posted image . Za pubertetnika mi je jasno, da ga ni doma.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: S koliko eur čez mesec?
21.10.2010 9:40:14   
Kerensa*
Ronja... prehranjevanje pri starših in/ali sorodnikih v tem primeru velja samo, če niso predaleč. Iz KP v MB se seveda ne hodi na kosilo. user posted image

Drugače pa... saj ni treba, da vse to razumeš kot krajo. Vzemi to kot varčevanje v času recesije user posted image . Za določene stvari (ki niso kraja) pa sploh ni treba, da ti gre slabo (npr. za polnjenje GSM-ove baterije v službi), ampak samo to, da neškodljivo varčuješ tam, kjer nekaznovano lahko. Če bi za vsako varčevanje rekli, da to počnemo zato, ker nam gre slabo... eh, potem smo pa tako ali tako vsi totalno v pi*di. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: S koliko eur čez mesec?
21.10.2010 11:38:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Je pa pri nas pač tako, da sva z g. Možem tekom dneva večinoma sama

Pa kam ti svojega 4letnika vtakneš? Tale tvoja magija bi tudi nama kdaj prav prišlauser posted image . Za pubertetnika mi je jasno, da ga ni doma.

Mladič je od 8-ih do 16-ih v vrtcu. Če je po 16. uri doma (torej takrat, ko jaz nimam popoldanskega šihta), se kaj skuha. Če ga ni, je pa pri ge. Tašči (najmanj do 18:30) in tam tudi kaj poje (večerja). Za vikende (od petka popoldan do nedelje zvečer) ga pa tako ali tako skoraj nikoli ni doma - al' je pri ge. Tašči al' pa z njo na Hrvaškem.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: S koliko eur čez mesec?
21.10.2010 12:24:29   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Je pa pri nas pač tako, da sva z g. Možem tekom dneva večinoma sama

Pa kam ti svojega 4letnika vtakneš? Tale tvoja magija bi tudi nama kdaj prav prišlauser posted image . Za pubertetnika mi je jasno, da ga ni doma.

Mladič je od 8-ih do 16-ih v vrtcu. Če je po 16. uri doma (torej takrat, ko jaz nimam popoldanskega šihta), se kaj skuha. Če ga ni, je pa pri ge. Tašči (najmanj do 18:30) in tam tudi kaj poje (večerja). Za vikende (od petka popoldan do nedelje zvečer) ga pa tako ali tako skoraj nikoli ni doma - al' je pri ge. Tašči al' pa z njo na Hrvaškem.



Ne štekam zdaj - te je spraševala za tvojega sina ali sina ge. tašče...?    user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: S koliko eur čez mesec?
21.10.2010 21:10:32   
KaiHana
Jaz mislim, da se vsi navadimo na količino denarja, ki nam je na razpolago. Kuham zmeraj doma, ker se mi zdi, da je to že zaradi otrok bolje. Pač zaupam svoji kuhinji bolj, kot pa restavracijam. Sem pa prepričana, da se da varčevat marsikje, še posebej takrat, ko smo ljudje v to pač prisiljeni. Samo poglejte koliko nas varčuje za otroke in njihovo prihodnost. Če bi tako razmišljali tudi naši starši bi verjetno marsikdo prišel lažje do stanovanja. Ne razumite me narobe; vsi tega seveda niso mogli. Veselo zapravljanje in varčevanje vam želim.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: S koliko eur čez mesec?
21.10.2010 21:48:31   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Da se varčevat' tudi na cel kup drugih načinov user posted image :
- malce pogosteje se povabiš k staršem in sorodnikom na kosilo (lahko pa tudi obiskuješ raznorazne prireditve, kjer je hrana in pijača zastonj, torej predvsem otvoritve in proslave)
- GSM-e polniš v službi
- prav tako iz službe si nosiš pisarniški material in WC papir, če imaš srečo, pa še (najmanj) milo za roke in papirnate brisačke
- sladkor (sicer v mini-embalaži, pa vendar) dobiš zastonj na vsakem Petrolu ali v vsakem lokalu
- v dobro obiskanih restavracijah (predvsem pa v menzah in samopostrežbah) tudi ne opazijo, če solnica, poprnica in podobna šara, ki je na mizi, "dobi noge"
- kruh kupuješ (če ga pač ne pečeš sam) s 50% popusta eno uro pred zaprtjem trgovine (vsaj Spar in Mercator imata to)
- po mlečne izdelke, sok, pivo in vino greš v tovarniške prodajalne, saj je tam cenejše, kakor v katerikoli trgovini (sploh pa, če kupiš več, kakor 1l/kg)
- brisače in kopalni plašči so "zastonj" v hotelih (saj se gre 1x letno na dopust, kajne? - pogostejša menjava pa ni ravno nujna)
- če si brezposeln, imaš 50% popust na mesečno vozovnico za mestni avtobus, če pa dobivaš še DSP, imaš pa 100%-en regres RTV naročnine
- doma nimaš fiksnega Interneta, ampak se švercaš na nezaščiten wireless
- nimaš kabelske TV (ker od 200-tih programov tako ali tako spremljaš samo 3, ki jih pa loviš tudi na sobno anteno)
- ne plačuješ GSM naročnine, ampak imaš predplačniški paket, istočasno pa uporabljaš brezplačne SMS-e preko Interneta in/ali MSN/Skype za klepet

Ah, malo morje načinov varčevanja je (samo ne vseh mojih resno vzet' user posted image ).




Kerensa, tudi če jih resno vzamem le nekaj, se mi pri šparanju skoraj vedno zdi tako, da lahko ti ( ti osebno!) šparaš na račun drugih: recimo sladkornica - ne stane veliko, ampak na koncu verige je nekdo, ki jo je moral plačat,
če mobića polniš v službi, ti res prihraniš, ampak oškoduješ delodajalca,
brisače v hotelih - tudi tu so napredovali, ko smo poleti imeli kup otrook v hotelu, pa vsi svoje brisače, a je iz ene sobe vseeno en cel komplat izginil, so tako naredili, kot da smo pol hotela odnesli s sabo, ker je marsikje hotelsko osebje potem tisto, ki mora poravnati - ampak se je potem ugotovilo, da je nekdo narobe preštel komplete,
če se vabiš k žlahti, je meni logično, da tudi ti kdaj povabiš in torej dolgoročno nič ne prihraniš...

Bi rekla, da je tudi zapravljanje denarja moralna odločitev oz. to, na čigav račun boš ti kaj prihranil... Kot to, da iz službe izginja papir, salotejp, edigs... Ne vem, no... To je meni enako kot kraja...


Samo malo sem zabluzila, ker ravno eno bolj ekonomsko knjigo berem, pa tudi med drugim opisuje varčevanje in vse to...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?