|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 7:44:24   
tassika
Dobro jutro,

tiste, ki se pritožujete, da mali premalo govorijo, jaz pa priznam, da si včasih želim, da bi bila vsaj 2sekundi tiho, pa tudi to ne uspe. Ves čas nekaj čveka in čveka, ne da se je ustavit. Govori res vse, v avtu poje pesmice, vrešči, kriči,... No R in L pa tudi mi še ne znamo izgovorit, pa zadnje čase malo obrača črke, recimo je lepo že rekla, da je lačna, zdaj po novem je anča. P obvladamo zadeve z zlogom zelo, zelo sm žejna, zelo me tišči lulat,.... in dokler ne dobi ponavalja, ne zna nič počakat. Včasih rečem, d abi res potrebovala vrtec, da jo naučijo malo strpnosti in reda. MEne ne uboga skoraj nič. Imamo zdaj stoček za ohlajanje, pa tudi ne zaleže veliko, ker potem joka pred vrati sobe in govori, da bo ubogala, apak v isti sekundi vse ponovi.

Tako kot nik poznamo tudi BEK FUJ, samo da so pri nsa to besede, ne hrana, pa zraven ne pozabi povedat še kdo ni dober, dedi ni dober, mami ni dobra,.... včeraj pa je še osvojila, da ne gre lulat, ker je šla že prej user posted image

Brez pleničk smo že pol leta, razen ponoči, teh se bomo odvadili spomladi.

Vozička pa ne uporabljamo odkar je shodila, se pravi od 1l naprej, je vedno lepo hodila in hodi še zdaj, kljub dojenčku, ima sicer dneve, ko jo zelo bolijo nogice, ampak rečem, da jaz jo ne morem nest in potem lepo prideva domov, aja pa po novem jo v nogicah nekaj žuli in ne more hodit. Ma včasih ima prav smešne, bi mogle slišat, ker tega vsega ne morem napisat. Aja pa noče se več kopat v banji, samo tuširat, ker v banji so smetke, ki jo grizejo.

Patrika ima zelo rada je pa ne smem pustit same z njim, ker se hitro spozabi in nasloni ali uleže nanj. No tudi kremo je že dobil v glavo, ker ji nisem pustila, da jo ima. No kljub trmi in vsem se imamo kakšen dan prav superuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 1526
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 7:47:27   
tassika
IZVIRNO SPOROČILO: majcy_m

srečno novo letoooooooo


zdej pa resna tema oz. vprašanje za tiste k ste dolg dojile ... A MA ŠE KERA MLEK??? jst če stisnem še vedno priteče user posted image



MAja enkrat sem prebrala, da smo ženske kot krave, ker pri kravah je značilno, da ko imajo enkrat mladička dobijo mleko in ga imajo celo življenje in tudi žensko telo naj bi se tako odzivalo, da ko enkrat dojimo, se baje da mleko vedno pričarat. Nisem pa nikoli sprobavala, zdaj pa itak ne morem povedat, ker ga je ogromno user posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1527
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 9:52:09   
googica
ojej no te primerjave s kravami so res smešne :))) morš bit res za hece, da ne vzameš preveč resno :)). no, js itak nisem kej velik dojila, tko da nisem lih neka krava mlekarica :))
drugač pa ja, tud pri nas ni več tišine in prov paše, ko gre tamal popoldne spat :))

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 1528
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 12:20:46   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Dobro jutro,

tiste, ki se pritožujete, da mali premalo govorijo, jaz pa priznam, da si včasih želim, da bi bila vsaj 2sekundi tiho, pa tudi to ne uspe. Ves čas nekaj čveka in čveka, ne da se je ustavit. 



Uh, kako te razumem. dobesedno niti sekunde ni tiho. Naša še ponoči govori user posted image  Lani spomladi sem pediatrinjo spraševala, če je normalno da tako malo govori, zdaj bi pa skoraj morala vprašati, kje je gumb za zvok user posted image

Opažam pa, da se je v zadnjem mesecu zelo spremenila. Postala je dosti manj sramežljiva, bolj odprta, zelo se je začela igrati skupaj z drugimi (ne več samo en ob drugem, ampak dejansko skupaj). Tudi pri govorjenju se sliši, da se razvija. Sicer L in R še ne reče, ampak tudi ni več J kot je bilo prej, zdaj je nekaj vmes me J in L, tako da bo menda tudi to počasi obvladala. Stavki, ki jih govori, so pa nenormalno dolgi. Dolgi so tudi po 10 in več besed, da se včasih jaz kar izgubim zraven. Mi je pa zelo zanimivo, da brez nekih večjih težav zna tudi dvojino in množino, pa različne sklone, spole...

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 1529
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 17:00:49   
malaMravljica
Februarka, lepo da si se  malo oglasila. Pa se kaj napisi, ker te je bilo vedno zelo lepo brat.

Jaz pa vozicek se rabim. Sem se sicer ze sprasevala kolko casa se, sam ce greva popoldne recimo v mesto mi zaspi v avtu in pol ga ne morem po mestu nosit po trgovinah in placevat, kupovat in se kaj zraven pocet. Pa ce grem kaj drugega kot hrano kupovat greva itak prav popoldne, da zaspi in jaz v miru gledam, ker si ga ne predstavljam lovit med kaksnimi policami s kozarci recimo. Sicer pa nima problemov s hojo in na sprehodu itak ne bi sedel v vozicku.

o dvojina, mnozina in skloni. Ne vem a se mi je za smejat al jokat, sam mi je tok zanimivo opazovat kaj vpliva na jezik. Mojemu je glavni jezik nemscina, ceprav cel dan od mene poslusa slovenscino. Slovnica v slovenscini mu ze dela probleme, sam itak, ker sam mene slisi v tem jeziku. In je najprej vedno rekel opica, pa ker sta bili v tisti knjigici dve sem mu jaz rekla opici in sedaj misli, da je pravilno opici, ga popravljam pa je zaenkrat tako. Stavkov v slo itak ne dela, tisto bi bilo sele zanimivo, verjetno vse v zenskem spolu.
drugace pa ne vem kaj ga je prijelo, ze nekaj dni ko se neha igrat vse za sabo pospravi. Danes sem ga klicala, da koncujem kosilo in on zacel zeleznico razstavljat in v skatlo metat.

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 1530
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 18:27:01   
rozilu
drugace pa ne vem kaj ga je prijelo, ze nekaj dni ko se neha igrat vse za sabo pospravi. Danes sem ga klicala, da koncujem kosilo in on zacel zeleznico razstavljat in v skatlo metat.
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica



user posted image user posted image user posted image user posted image Nimam časa drugega komentirat - ampak: ko ugotoviš kakšen čuden virus je staknil, prosim razmnoži ga in pošlji v Slovenijo user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 1531
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 18:38:59   
Februarka08
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

drugace pa ne vem kaj ga je prijelo, ze nekaj dni ko se neha igrat vse za sabo pospravi. Danes sem ga klicala, da koncujem kosilo in on zacel zeleznico razstavljat in v skatlo metat.
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica



user posted image user posted image user posted image user posted image Nimam časa drugega komentirat - ampak: ko ugotoviš kakšen čuden virus je staknil, prosim razmnoži ga in pošlji v Slovenijo user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image
drugače pa user posted image user posted image ma tud naš kakšne momente pridnosti, ja, ampak bolj momenteuser posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 1532
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 19:01:57   
malaMravljica
ma to ni virus to zdej redno in cedno pocne. Se neha igrat in slisim kako mece zadeve v zaboje. Ce najdem recept ga bom pa itak patentirala in pol to drago prodajala user posted image user posted image  

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 9.1.2012 19:02:28 >

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 1533
   RE: Oktobrčki 09
9.1.2012 19:34:35   
Februarka08
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ma to ni virus to zdej redno in cedno pocne. Se neha igrat in slisim kako mece zadeve v zaboje. Ce najdem recept ga bom pa itak patentirala in pol to drago prodajala user posted image user posted image  


user posted image user posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 1534
   RE: Oktobrčki 09
10.1.2012 9:16:12   
rozilu
user posted image OK, sam za nas boš dala simbolično ceno, prosim user posted image

Glede vozička: doma ga še imamo, enkrat na dva mesca ga celo uporabimo. Če greva midva na kak daljši (malo hitrejši) sprehod npr. Zaspi mi pa že dolgo ne več not, nazadnje enkrat v začetku poletja - sem jo slikala na plaži in zato vem, pol pa nikoli več. Drugače sem ga zelo rada vzela za v trgovino (npr. za čevlje, oblačila), samo itak jo zdej ne obdržim več not, če noče bit... tko da pač ne gre z mano v šoping. No, za hrano ja, ker jo stlačim v tisti prostor na nakupovalnem vozu. Sicer piše do 15kg in očitno jo bom počasi morala nehat tja dajat... Mi je pa čista znanstvena fantastika, da bi lepo ob meni hodila po trgovini. Ali pa zunaj. Mala svojeglava trma. Zato se mi pa toži po vozičkastih časih user posted image

Klepetulja je ful, ja. In mM sej veš da se nimaš kaj sekirat. Se bo mali čisto lepo naučil govorit, itak večjezični otročki rabijo malo dlje časa. Ja, slovensko se bo itak od tebe naučil, zato čim lepše govori user posted image user posted image user posted image Haha, pa še primorski naglas bo imel :P



(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 1535
   RE: Oktobrčki 09
10.1.2012 15:56:58   
malaMravljica
ja, sej ce jih ni treba s sabo v soping vzet pol itak ne rabite vec vozka, jaz ga nimam pa kam dat, ko grem v trgovino. ce ga pustim mojemu v pisarni je prvo kar naredi po stopnicah gor v razstavni prostor cukr za kavo krast, pol pa v montazo in zagrabi zeblje v stalazi pooolni raznih zebeljckov in pol vrze vn ce se mu zazdi user posted image  

ma moj je ratal zadnje case res tak cukr. To s pospravljanjem; Jooooj, danes sem mu v aldiju kupla en plastelin, ma je bil mal drgacen, mi itak ni bil vsec. In se je pol zihr dve uri doma s tem igral, tudi med kosilom, ga je mogu zraven kroznika imet. Pol se je nehal igrat je pa v kos za smeti zacel metat, najprej sem hotla  se resit, pa sem rekla da itak je to ena taka packarija in je vse stran zmetal. Pa ce ga kaj kregam pride pol k meni, mi da lubcka, me objame in ko mu recem ce je spet priden rece ja, grazie mama. Rozilu, dialekt pa bo ja.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 1536
   RE: Oktobrčki 09
10.1.2012 18:55:16   
lenika83
Dober večer!

mM si me z metanjem v koš na nekaj spomnila. Zadnjič sem hotela izvajati neke vzgojne ukrepe, ko Dora ni hotela pospraviti sestavljanke v škatlo. Pa sem ji rekla, da bom vse skupaj v smeti vrgla, če ne bo pospravila. Kaj je mala naredila? Pograbila je sestavljanko in jo celo znosila v koš user posted image  Sem se odločila, da se takih vzgojnih več ne grem user posted image

Drugače pa nismo ravno najbolj ok, Dora je zbolela. Sicer je res, da zdaj že zelo dolgo ni bila bolna, ampak vseeno raje vidim, da je zdrava.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 1537
   RE: Oktobrčki 09
10.1.2012 19:24:35   
googica
hehe, je treba bit kr konkreten pri grožnjah ja. kar gorziš morš bit prpravljen nardit. mi smo tud že kej stran vrgli, večinoma pa za kazen hodit na "time out" in to res pomaga. vsi so presenečeni, kako pri nas tamali uboga in gre kr sam sedet, sploh če nardi kako orto neumnost. in to vse brez dretja in grdih pogledov. :)
s plastelinom so pr nas tud težave ja, ker ga hoče povsod limat, tud na steni sm ga našla, zato je romal v najvišjo omaro v hiši :)

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 1538
   RE: Oktobrčki 09
11.1.2012 10:52:30   
rozilu
Dora, kmalu se pozdravi! user posted image user posted image user posted image Kakšni so bili pa vaši ukrepi, da letos ni skozi bolna?

Plastelin... sem se ga kar malo "bala"... mula daje še vedno ful stvari v usta. Pa jaz res nisem človek, ki bi vsak dan pospravljal in čistil vso packarijo, ki ostane po igri. Pa sem ji ga vseeno kupla (ravno v Hoferju) in... je kar fajn. Lepo dela črvičke in kej skupaj nardiva. Pol pa tudi skupaj pospraviva nazaj v lončke in konec. Če pa ni primeren trenutek, ji pa sploh ne odprem lončka (sama ga ne more) - rešen problem user posted image

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 1539
   RE: Oktobrčki 09
11.1.2012 18:00:56   
lenika83
Naši ukrepi letos niso nič drugačni kot so bili lani. Dajem ji sirup, nekaj s propolisom, zdaj pa še vitamine. Sicer pa čisto zares niti ne verjamem, da sploh ti prehranski dodatki karkoli vplivajo. Nič posebnega v bistvu na počnemo, ampak očitno je čas prinesel svoje. Očitno je v osnovi malo bolj dovzetna za viruse in je rabila nekaj časa, da se je navadila nanje. Za bakterijske okužbe, ki so se pri nas vedno začele 14 dni po virusni okužbi (tudi samo po smrkavem nosku), pa smo jo cepili proti pnevmokokom in je zaleglo. Ravno pred prazniki je imela začetek vnetja ušes, ampak se je samo pozdravilo, brez antibiotika.
Plastelin je pri nas trenutno glavni hit, oziroma je že 2 meseca glavni hit. Trenutno na veliko izdelujemo špagete user posted image  Porabili smo ga pa tudi že ogromno, ker ga včasih kam vtakne in ga ne najdemo, da bi ga zaprli v posodico, potem pa postane čisto trd.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 1540
   RE: Oktobrčki 09
18.1.2012 9:58:46   
malaMravljica
no, da nas spet malo bolj gor vrzem, da ne gremo cist v pozabo.

Upam, da ste vsi zdravi in da je med temi zdravimi tudi Dora user posted image

Pri nas sta trenutno dve glavni atrakciji za se igrat. Plastelin, ali mu more tata naredit hiso ali pa naredita iz plastelina zogico in se s tem igrata kot  s pravo zogo user posted image user posted image  ma kaj se ne spomnejo no. Pol pa stopi na zogo in je itak sploscena in rece kje je zoga in se kao cudi zraven. Pa mu more spet zogo delat. Druga zadeva je pa Lego. Spet seveda tata, skupaj delata hiso in to mu pa moj take lepe hise in gradove gradi, prave mojstrovine delata. Sam kaj ko je pol to tok lepo razstavit in se spet cudit kje je hisa. Slisi se pa to pri nas Wo ist hisa ?


(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 1541
   RE: Oktobrčki 09
18.1.2012 20:00:34   
googica
mM hehe :)) sej počasi pa bo tud slovensko zgleda :))
pri nas so tud lego kocke aktualne, in pa vlak tomi od Fisher price in tomy. to je zdej skos na tapeti. tud plastelin, ampak morš bit res skos zraven, drugač ga prlepi na steno al pa kej... pacek mali :)
ful ga že zanimajo lulčki pa to, a so vaši kej isti? :) skos v wc vdira in sprašuje če ma mami tud lulčka pa tko.. :))
tega mraza mam že poln kufer. res, komi čakam da bo bolj toplo in daljši dan. če ni snega, je zima itak brez veze :((

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 1542
   RE: Oktobrčki 09
19.1.2012 15:05:35   
rozilu
Hehe, gooogica se strinjam glede zime, mraz mi sploh ni všeč, če že naj bo pač sneg! user posted image

Drugače je M. že minila faza o lulicah in lulčkih user posted image Enkrat poleti jo je ful zanimalo in je enkrat celemu omizju tatijevih prijateljev povedala: tati ma jujeka user posted image user posted image user posted image Še sreča, da sem jo samo jaz slišala/razumela, če ne bi se fantje rolali pod mizo user posted image .

mM priden vaš tata user posted image Naša mula tudi skoz sprašuje KJE JE??? Še posebej če sama kaj uniči/strga/vrže stran... Zadnjič je pocukala s stene vse nalepke (take lepe dinozavre), pa smo jih seveda vrgli stran (ble zmečkane in strgane)... Je cel večer, preden je zaspala, spraševala: kje so dinozavejčki???? user posted image user posted image user posted image



A vi imate kaj snega???

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 1543
   RE: Oktobrčki 09
19.1.2012 22:45:25   
frrrr
rozilu, mi nimamo nič snega user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 1544
   RE: Oktobrčki 09
19.1.2012 22:52:59   
rozilu
user posted image res ne??? user posted image

pa ga boste kej kmalu vidli?

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 1545
   RE: Oktobrčki 09
19.1.2012 22:54:21   
frrrr
ena je spraševala o mleku... men teče od leta 2006 user posted image ni nikoli nehalo user posted image no, sej ne prav teče... če stisnem, pa lahk koga namerim v oko user posted image kakor zgleda, bi hitro lahko prišla do tega, da bi kakšno dete podojila... kak dan ali dva bi mi mogli dat in pokazat kako se črpalka uporablja in bi bile joške spet v akciji user posted image mogoče si pa umislim kdaj postranski biznis user posted image

pr nas vsega po malem... včasih zdravi, drugič bolani. včasih pridni, drugič po Brinino zopni (zoprni). včasih veselo, drugič malo manj.
danes sva si ogledale žogico marogico v lgl-ju s še eno oktobrko in sta obe uživale.
v soboto se odpravljamo na lepše. neki časa se bomo vozili proti mM, pol si bomo pa mau pred ciljem premislili in nazaj proti Avstriji zavili user posted image
aja, pa pleničke še uporabljamo. doma jih moramo sicer kdaj slačit in uat v stanisce, zjutraj obvezno kakat v kahlico. sicer je pa še v plenici.
težka še vedno 11kg, velikosti pa že dolgo nismo merili (oktobra je bila 83.5 cm).

mejte se!

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 1546
   RE: Oktobrčki 09
19.1.2012 22:55:01   
frrrr
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

user posted image res ne??? user posted image

pa ga boste kej kmalu vidli?

o, to pa ja user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 1547
   RE: Oktobrčki 09
19.1.2012 22:57:57   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: frrrr

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

user posted image res ne??? user posted image

pa ga boste kej kmalu vidli?

o, to pa ja user posted image




user posted image user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil rozilu -- 19.1.2012 22:58:37 >

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 1548
   RE: Oktobrčki 09
20.1.2012 9:30:05   
malaMravljica
frrrr... kam greste to??? A bos blizu mene, ker ce gres tu mimo prides na kafe k meni. Se mi pa sanja ne kam, kaksen Innsbruck mogoce.

Midva sva hotla pa ze vceraj dol v Slo it, pa je bila na bavarskem ena mega poledica in pol nisva, danes pa spet neko vreme, pri nas snezi z vetrom, ki je ze mal na orkanski veter in mi ni za vozit v tem.  Aja, snega pa nimamo, no zdej ga je naneslo. smo ga letos ze parkrat imeli, sam ga pol odjuga hitro nese, pa neke prave zime tudi mi niti nismo se videli.

Frrr,  moj je tudi se na 11 kg.

Rozilu, ja z nalepkami ja, moj je tudi s stene v sobi potrgal tisto borduro. Ima pa moj podobno vprasanje kot tvoja, pri nas je pa Wo ist Kokodil.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 1549
   RE: Oktobrčki 09
20.1.2012 10:09:25   
PapuaNG
Pozdravljene, se opravičujem, ker takole vdiram v temo, a moj dragi bi spet potreboval vašo pomoč pri iskanju otrok za reklamo.

Tokrat se išče otroke, stare od 15-20 mesecev, snemanje bo potekalo med 30.1. in 4.2. (en snemalni dan). Zainteresirani naj pošljejo čim novejše fotografije na naslov blaz.taljan@gmail.com, zraven ne pozabit pripisat kontaktnih podatkov (ime, priimek, telefon). V kolikor bi otrok prišel v poštev, bodo kandidate poklicali do torka, 24.1. Gre pa za oglas za blagovno znamko IKEA, za francoski trg, honorar je 200 EUR/bruto. Torej, če poznate koga, ki ustreza, mu prosim posredujte sporočilo...tenk ju.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 1550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  60 61 [62] 63 64   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?