|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
14.11.2010 19:00:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
14.11.2010 19:32:53   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: flower
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
glej, če je res tak jedilnik kot si rekla, podaj prijavo. kaj drugega naj ti še rečemo? a to ti ni ok? mislim,da lahko podaš anonimno. druga opcija je, da prepišeš otroka v drug vrtec.

Ja kaj pa je takega za prijavo podat.. da imajo pohani sir na jedilniku al kaj??user posted image Ste smešne, res. In zakaj bi se ona lagala??? Če je lahko pohan piščančji zrezek na jedilniku, zakaj pa ne bi kje imeli pohanega sira, zdaj se ona laže al kaj..


glej, če jo moti in misli, da jedilnik ni po pravilniku, lahko poda prijavo, če tako želi. prijavi pa lahko tud pohane žabe zarad mene - karkoli jo pač moti, ne? user posted image
če se ti to zdi smešno tudi prav, jaz samo povem kake možnosti ima na voljo. kapiš? user posted image

in jaz nisem nikjer niti pod razno omenila, da ona laže, tako da me prosim ne citiraj nad svojim komentarjem o lažeh in me s tem vlačit v to debato, ki se me ne tiče.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
15.11.2010 15:26:08   
nananaja
ok no, najlažje je nekej napol napisat, potem pa bit užanjen nad sklepanji.

pri nas so popravili jedilnik, ko so se našli starši, ki so želeli, da ima vrtec zdrav jedilnik. že prej ni bil slab, a je vseboval tudi kdaj kake hrenovke, paštete. pa so se skupaj pomenili in so bili starši zadovoljni, v vrtcu pa tudi, saj se sedaj lahko pohvalijo, da se grejo 'zdrav vrtec'. torej to bolj koristi kot prijava.

kar se pa tiče majhnega kraja na podeželju, pa to ni povsem noben odgovor, da se ne splača kuhat za malo otrok. najbrž imajo kuhinjo skupaj z osnovno šolo, kot pri nas, pa  ni to prav nikakršen problem. če jim je do kvalitetnega vrtca, naj se potrudijo, da boste zadovoljni, tako pri kuhi kot pri polnjenju kljunčkov vaših malčkov, saj se pri nas tudi. je pa na podeželju malo težje vpisat drugam.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
16.11.2010 9:38:06   
BIA79
Mene pa zanima glede prehrane, so kakšne smernice, ki naj bi se jih v vrtcih držali?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
16.11.2010 10:10:41   
mateyka
na spletni strani našega vrtca upoštevajo tole (majo linke na njih)


Smernice zdravega prehranjevanja v vzgojno - izobraževalnih ustanovah user posted image
user posted image http://www.mz.gov.si/nc/si/splosno/cns/novica/article/12106/2188/

in tole - praktikum jedilnikov zdravega prehranjevanja od prvega leta starosti naprej
http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/javno_zdravje_09/prehrana/ZRSS_uvod_low_res_pop.pdf

imajo tudi pdf z recepti za vrtce:
http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/javno_zdravje_09/prehrana/jedilniki.pdf

naši kuharji so bili ravno prejšnji teden na predavanju - dodatno izobraževanje v zvezi z gornjimi temami.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.11.2010 10:11:44 >

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
16.11.2010 10:47:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

ok no, najlažje je nekej napol napisat, potem pa bit užanjen nad sklepanji.

pri nas so popravili jedilnik, ko so se našli starši, ki so želeli, da ima vrtec zdrav jedilnik. že prej ni bil slab, a je vseboval tudi kdaj kake hrenovke, paštete. pa so se skupaj pomenili in so bili starši zadovoljni, v vrtcu pa tudi, saj se sedaj lahko pohvalijo, da se grejo 'zdrav vrtec'. torej to bolj koristi kot prijava.



Naš vrtec je tudi "zdrav vrtec" in letos so odpravili skoraj zadnjo prepreko, ki je vodila k temu in so povzem zamenjali margarino z maslom.......


(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
16.11.2010 10:48:09   
BIA79
Mateyka hvala ;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
25.11.2010 14:51:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
27.11.2010 19:53:58   
evangelie
Evo, da ne bom odpirala nove teme....Pa da ponudim malo podpore Krivonoskiuser posted image
Torej, naš mali enajstmesečnik je pred tednom in pol začel obiskovati jaslice. Od četrtka popoldan ga imam doma, ker ima že cel prejšen teden drisko (kaka tudi 7x dnevno, blato je sluzasto in zelo smrdeče), rdečo ritko in izpuščajčke...No, pa poiščimo vzrokeuser posted image
Na jedilniku teh malih škratov so recimo bili v tem tednu pašteta in poli salama, med obroki pa jih vzgojiteljice hranijo s SMOKIJI! Pa da še enkrat povem, govorimo o še ne 1 letnikih, ki (vsaj večina, predvidevam) še ni imela bližnjega srečanjauser posted image s tovrstno hrano, one pa jih prav navajajo nanjouser posted image A je to potrebno??? Smokiji? Mogoče jih v prihodnjih dneh čakajo tudi čipsi, pa morda kebabiuser posted image Naj povem, da je to v podeželskem vrtcu, kjer radi povedo, da se zdravo prehranjujejo...Prehrana za jasličarje pa je res minimalno prilagojena, ne dobijo kakšnega tršega mesa, ostalo pa kar isto...In čeprav sem si na začetku rekla, da nima smisla komplicirat, sem zdaj videla, da pač očitno bo treba....Res je, da je imel naš mali v prvih 5 mesecih velike težave s krči in občasnimi krvavimi nitkami v blatu. Takrat sem iz svoje prehrane izključila vso mleko in jajca, po dobrih 5m pa so krčki končno minili in od takrat teh težav ni imel....No, do zdaj...Tako da sem se sedaj odločila, da mu v ponedeljek prinesem s sabo vrečko s hrano od doma - ko bodo ostali grizli smokije, bo pač naš jedel prepečenec ali piškote, ko bo na meniju pašteta, bo dobil od doma jogurt itd. Bom pa poklicala tudi njegovo P, da vidim kaj lahko naredimo (sicer imajo v vrtcu tudi dietni meni, za tiste, ki so alergični na jajca in/ali mleko, ampak to naš ni...je pa res, da imajo dostikrat veliko boljša kosila)....
Očitno je tako, da se prehrana v vrtcih po SLO zelo razlikuje in je odvisna od osveščenosti staršev in zaposlenih. Meni je res žal, da mi nismo imeli te sreče, da bi naleteli na takšnega, kjer res nudijo bolj zdravo hrano...user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
27.11.2010 20:32:39   
benika
Na jedilniku teh malih škratov so recimo bili v tem tednu pašteta in poli salama, med obroki pa jih vzgojiteljice hranijo s SMOKIJI! Pa da še enkrat povem, govorimo o še ne 1 letnikih, ki (vsaj večina, predvidevam) še ni imela bližnjega srečanja


Poli salama je prisotna v skorajda vseh vrtcih. Ne razumem, kaj je pri tem tako slabegauser posted image Najbrž to jedo tudi doma, tako kot pašteto in hrenovke. Kar se pa tiče smokijev...to ni dopustno in dokler boste starši tiho, tako dolgo bodo vaše sončeke filale s tem. Me pa zanima, kako veš, da jim dajejo smokije?

(odgovor članu evangelie)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 9:04:26   
evangelie
Ker sem videla, ko sem prišla po njega, pa še vzgojiteljica mi je povedala, da smokiji pa ful grejo in jim jih redno dajejo.user posted image

Ja, eni mogoče res redno jejo paštete in poli salamo, ampak naš je do sedaj še ni...pa upam si trditi, da še marsikateri enajstmesečnik...Pač meni se zdi to ena velika svinjarija, ki res ni potrebno, da jo je minimalno 2x tedensko...Razumem, pri starejših otrocih, ki že poznajo hrano in imajo tovrstne jedi res najraje, ampak ti čisto tamali pa te hrane še ne poznajo in mislim, da res ni potrebe, da se jih začne tako hitro navajat nanjo...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 10:47:34   
pelin
Evo, da ne bom odpirala nove teme....Pa da ponudim malo podpore Krivonoskiuser posted image
Torej, naš mali enajstmesečnik je pred tednom in pol začel obiskovati jaslice. Od četrtka popoldan ga imam doma, ker ima že cel prejšen teden drisko (kaka tudi 7x dnevno, blato je sluzasto in zelo smrdeče), rdečo ritko in izpuščajčke...No, pa poiščimo vzrokeuser posted image
IZVIRNO SPOROČILO: evangelie





Bom takoj na začetku poudarila, da ne bo hude krviuser posted image , da se tudi jaz ne strinjam preveč s pogostim uvajanjem salamic in paštet v jasli. Pravzaprav mi grejo te kupljene paštete v vrtcu rahlo na živce , ker se da narediti sto in en namaz, ki ni nič slabši od kupljenega (prav nasprotno). Smoki pa sploh nima kaj iskati v vrtcu...tist, ki ima zraven arašide je namreč naravnost  neverjetno  škodljiv, kar lahko potrdi večina , ki ima malo bolj občutljive otročke...
Me je pa zmotilo tisto kar sem poboldala...Ta smrdeča driskica sedemkrat na dan, niti pod razno ni od te hrane, pa čeprav ta  ni najbolj primerna... Tvoj lubek je najverjetneje staknil kakšno virozo, saj je prav za njih značilno to pogosto smrdeče kakanje...Glede na to, da je tvoj malček imel že predhodno razne težave ( krvave nitke na blatu kot praviš), se jaz ne bi s tem igrala in ga v ponedeljek pošiljala v vrtec...Že tako , če ima drisko cel teden, se čudim, da sta sploh še doma...takšne malčke namreč radi zelo hitro vtaknejo v bolnico zaradi dehidracij...razen, če vs skupaj ni tako grozno, kot si napisala...Aja, pa še to...če ga imaš šele od četrtka doma, dete pa ti že cel teden driska, potem ....eh...


< Sporočilo je popravil pelin -- 28.11.2010 10:49:18 >

(odgovor članu evangelie)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 14:30:49   
evangelie
Pravzaprav mi grejo te kupljene paštete v vrtcu rahlo na živce , ker se da narediti sto in en namaz, ki ni nič slabši od kupljenega (prav nasprotno)
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Točno tako...pa tudi cenovno ni nič dražji, tako da tudi tu ne more biti razlog...

Tvoj lubek je najverjetneje staknil kakšno virozo, saj je prav za njih značilno to pogosto smrdeče kakanje...Glede na to, da je tvoj malček imel že predhodno razne težave ( krvave nitke na blatu kot praviš), se jaz ne bi s tem igrala in ga v ponedeljek pošiljala v vrtec...Že tako , če ima drisko cel teden, se čudim, da sta sploh še doma...takšne malčke namreč radi zelo hitro vtaknejo v bolnico zaradi dehidracij...razen, če vs skupaj ni tako grozno, kot si napisala...Aja, pa še to...če ga imaš šele od četrtka doma, dete pa ti že cel teden driska, potem ....eh...



No, da razložim, se res sliši hujše, kot je bilo...
V torek mi je vzgojiteljica povedala, da je 3x kakal zelo redko...da pa je normalno jedel in pil...Ker je bil doma v redu (kakal je še 1x popoldan - običajno kaka tudi popoldan, vendar čisto normalno blato), sem ga peljala v vrtec tudi v sredo in četrtek... (imel paje rdečo ritko, tako da sem vzgojitjico prosila, da ga umiva s kamilicami, ki sem ji h prinesla od doma) Oba dneva je popoldan kakal normalno, le bolj smrdeče, kar sem pripisovala drugačni prehrani...Iz četrtka na petek pa je zelo slabo spal, veliko je prdel...In sem ga seveda takoj obdržala doma, zjutraj pa poklicala P, ki mi je prav tako potrdila, da je verjetno reakcija na prehrano in da zaenkrat ni panike, če pa bo imel suho pleničko in/ali zavračal hrano in pijačo, pa nujno pokazat...No, v petek in včeraj je potem kakal tudi do 7x (ni pa bila vedno driska), ritko je imel tako rdečo kot še nikoli, jedel in pil pa je normalno in bil tudi na splošno dobrovoljen...Danes je bolje, kakal je sicer 2x, ampak ni bilo driske, blato pa še vedno malo neobičajno smrdi...Jutri imam prvi dan službe, ampak bom zjutraj še enkrat poklicala P, da mi pove ali se morava priti pokazat...

Toliko....Bi pa seveda rada povedala, da moj namen ni bil, da mi svetujete kdaj naj malega vzamem iz vrtca, ker sem to popolnoma sposobna oceniti sama..Zanimalo me je le vaše mnenje o opisani prehrani....Pa tudi jaz upam, da ne bo hude krviuser posted image




< Sporočilo je popravil evangelie -- 28.11.2010 14:33:12 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 14:44:08   
pelin
ja...glede hrane se strinjam s tabo...drugače pa verjamem, da boste uredili tako, da bo za vse najbolje...pa veliko uspeha pri zdravljenju rdeče ritkeuser posted image ...bošček...

(odgovor članu evangelie)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 20:52:57   
deveta
Kakšne beremuser posted image user posted image user posted image . Mene bi tudi definitivno motil smoki in podobno sranje v vrtcu. Kakšno poli in pašteto tu pa tam bi še prebolela ampak kar je preveč j preveč. To je res "lepa" popotnica za razvijanje prehranjevalnih navad otrok. Morda se vse s tem ne strinjate, samo mene osebno bi motilo.

V našem vrtcu pa je, od kar je prišla nova nutricionistka precej drugače. Tako na kratko: ukinli so vse paštete, poli salame, hrenavke, topljene sirčke..., margarine že zdavnaj ni več... Med obroki za prigrizke jedo jabolka, pa tudi suho sadje sem že videla. Je pa možno, da katera vzgojiteljica da še kaj drugega zdraven, tega ne vem.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 21:31:10   
nananaja
Tako da sem se sedaj odločila, da mu v ponedeljek prinesem s sabo vrečko s hrano od doma - ko bodo ostali grizli smokije, bo pač naš jedel prepečenec ali piškote, ko bo na meniju pašteta, bo dobil od doma jogurt itd.

Menim, da bodo vzgojiteljice prav navdušene.

Sicer pa mi je prišlo na misel ob vsem tem kregu čez hrano v vrtcih. Mar bi uvedli sistem, ko otroci prinesejo hrano v vrtec sami, pa bi bila cena vrtca mnogo cenejša, pa še mame bi pripravile super zdravo hrano za malčke. Sicer se ne spomnim točno o koliko starih otrocih se je govorilo, a je bilo po tv vrtcih v avstriji, ker v obmejnih krajih nekateri starši dajo otroke čez mejo v vrtec, pa da tam nimajo hrane v vrtcu.

Se pa povsem strinjam, da ni treba otrok futrat s smokiji, niti s tistimi 'baby' piškoti, pocukranimi, jih ni treba. Pa vprašaj, kdo jim to kupi, ali kar iz kuhinje dobijo...

(odgovor članu evangelie)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
28.11.2010 22:20:39   
benika
Sicer pa mi je prišlo na misel ob vsem tem kregu čez hrano v vrtcih. Mar bi uvedli sistem, ko otroci prinesejo hrano v vrtec sami, pa bi bila cena vrtca mnogo cenejša, pa še mame bi pripravile super zdravo hrano za malčke. Sicer se ne spomnim točno o koliko starih otrocih se je govorilo, a je bilo po tv vrtcih v avstriji, ker v obmejnih krajih nekateri starši dajo otroke čez mejo v vrtec, pa da tam nimajo hrane v vrtcu.


Cenejšauser posted image Ja ženska, kje ti živiš? Če otroka 14 dni ni v vrtcu, potem od cene programa odbijejo 2ali 3€. Kakšen cenejši vrtec, lepo te prosim.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
29.11.2010 7:07:48   
mateyka
nananaja, glavna cena vrtca se nanaša na vzdrževanje in obratovanje objekta (voda, elektrika, hišnik, gretje, čistilke..), ne na hrano. hrana je minimalna v teh stroških.
pomisli, ko odjaviš otroka od prehrane (ko je npr. bolan in doma), se cena minimalno spusti - še zmeraj plačašskoraj polno ceno vrtca. ker tudi ko vas ni, vrtec obratuje, rabijo gretje, elektriko, čiščenje..

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
29.11.2010 12:32:23   
nananaja
točno vem, kako je pri nas, če otroka ni v vrtec, si natančno preberem račun, ki ga dobim.
govorim, da bi bilo glede na kreg bolje, da v vrtcu sploh ne bi pripravljali hrane za otroke, tako kot po nekaterih drugih državah, otroci pa bi hrano prinašali sami vsak dan. pač ne bi bilo toplega obroka, bi pa potem otroci jedli, kar jim mame pripravijo. berite natančneje, ker se počutim totalno nepismeta (sem imela težave z branjem kot otrok).
če bi imela čas, bi poiskala en tv prispevek o tem.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
29.11.2010 12:48:38   
malaMravljica
Nananaja, tako kot pravis je reimo v Nemciji, nimajo malice, jo da mami vsak dan sproti s seboj. Pol kosilo imajo, sam ga itak lahko vzames pred kosilom ven, ce zelis. Men to super fajn, si ne predstavljam, da bi sedaj mojemu 14 mesecniku kdo dajal smokije, posebno salamo, hrenovke. Pa tudi paradiznikova solata ni ravno za tako male, paradiznik je zna n, da po njem radi dobijo uneto ritko.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
29.11.2010 13:21:13   
vesna_b
hm...
pri nas v vrtcu hrenavk ni, na smoki so alergične, imajo pa včasih pašteto, večkrat pa kak narejen namaz. user posted image
sicer je vrtec v sklopu šole, 9 oddelkov, tako da kuhajo in za šolo in za vrtec, ima pa šola (in vrtec seveda) naziv eko šola in eko vrtec - čimbolj naravno hrano, imajo novega kuharja in res ni nobene juhe iz kake vrečke (dela svakinja od prijateljice v kuhinji) in čaj sladkajo z rjavim sladkorjem.
tudi drugače imajo poudarek na uporabi že uporabljenih izdelkov (kartoni, škatlice, zamaški...) pač da se ponuca in ne nabavlja vse novo...

za prigrizke imajo prepečenec, kake grisine al pa tiste riževe... ma ne vem, kako se že reče, ko stiropor. občasno.
drugače pa imajo na razpolago vedno sadje, prehrana pa je mešana. ocvrtega mesa ali sira in pomfrija pa še nisem zasledila na jedilniku. je pa vsak dan ali juha ali kakšna enolončnica, potem ob juhi še glavna jed.
rogljički pri nas niso za zajtrk, ampak za popoldansko malico. rogljiček, krof včasih, jogurt, puding...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
1.12.2010 9:17:13   
krivonoska
Pozdravljene,
no naj vam povem, da je na naših jasličnih jedilnikih tudi pizza, hot-dog in prejšnji teden hamburger, potem veste kako se ti malčki najejo. Sem se pritožila, vendar še do sedaj nisem opazila kakšnih sprememb. Smo se pa starši že pogovarjali, da bomo podali prijavo, če bo to še na jedilniku.



(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
1.12.2010 15:29:38   
deveta
IZVIRNO SPOROČILO: krivonoska

Pozdravljene,
no naj vam povem, da je na naših jasličnih jedilnikih tudi pizza, hot-dog in prejšnji teden hamburger, potem veste kako se ti malčki najejo. Sem se pritožila, vendar še do sedaj nisem opazila kakšnih sprememb. Smo se pa starši že pogovarjali, da bomo podali prijavo, če bo to še na jedilniku.





nimam navade komplicirat kjer ni treba, samo kar je preveč je preveč. Tudi jaz ne bi bila ravnodušna ob takih jedilnikih.  Pa upam, da vam uspe kaj dosežt.

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
1.12.2010 16:22:59   
pelin

Ja no ne, da ne bom našla te hrane, na jedilniku, vsa ta hrana je bila ta teden v krožniku v jasličnem oddelku in v vseh ostalih oddelkih. Vzgojiteljica pa reče "pa saj jejo".

Za zajtrk pa je ponavadi namazan kruh, ki pa je na koncu vse na tleh, želodčki pa so prazni.


IZVIRNO SPOROČILO: krivonoska

Krivonoska....ah joj....res bi  bilo lepo, ko bi navedla ime  ali vsaj lokacijo vrtca, kjer strežejo takšen đank fud...pa kjer so vsi ti prazni želodčki...ne morem pomagat, ampak tvoje pisanje mi je z vsakim  stavkom bolj sumljivo....Če bi jaz imela v takem odštekanem vrtcu svojega otroka, bi ga že tisti dan izpisala...glede na to, kako negativno si ti nastrojena, bo verjetno to tudi najboljša rešitev...
Res oproset_i ampak jaz ti resnično ne verjamem, da takšen vrtec in to s takšno kuhinjo pri nas v Sloveniji obstaja...Saj so povsod razni kiksi, kot so kakšne paštetke, salamice in podobno...to kar ti pišeš, v javnem vrtcu ne bi nikoli šlo skozi...vsi tisti, ki imajo vsaj malo pojma, kako je vrtčevska hrana pod kontrolo, to zagotovo vedo...

 


< Sporočilo je popravil pelin -- 1.12.2010 16:23:41 >

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
4.12.2010 10:02:42   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Ja no ne, da ne bom našla te hrane, na jedilniku, vsa ta hrana je bila ta teden v krožniku v jasličnem oddelku in v vseh ostalih oddelkih. Vzgojiteljica pa reče "pa saj jejo".

Za zajtrk pa je ponavadi namazan kruh, ki pa je na koncu vse na tleh, želodčki pa so prazni.


IZVIRNO SPOROČILO: krivonoska

Krivonoska....ah joj....res bi  bilo lepo, ko bi navedla ime  ali vsaj lokacijo vrtca, kjer strežejo takšen đank fud...pa kjer so vsi ti prazni želodčki...ne morem pomagat, ampak tvoje pisanje mi je z vsakim  stavkom bolj sumljivo....Če bi jaz imela v takem odštekanem vrtcu svojega otroka, bi ga že tisti dan izpisala...glede na to, kako negativno si ti nastrojena, bo verjetno to tudi najboljša rešitev...
Res oproset_i ampak jaz ti resnično ne verjamem, da takšen vrtec in to s takšno kuhinjo pri nas v Sloveniji obstaja...Saj so povsod razni kiksi, kot so kakšne paštetke, salamice in podobno...to kar ti pišeš, v javnem vrtcu ne bi nikoli šlo skozi...vsi tisti, ki imajo vsaj malo pojma, kako je vrtčevska hrana pod kontrolo, to zagotovo vedo...

 



Jaz se moram žal strinjati s pelin. Kot zaposlena v obratu, kjer se kuha vrtčevska in srednješolska prehrana točno vem, kakšni so standardi prehrane in določila le zanjo. In to kar ti opisuješ je bull shit. Sorry, ne verjamem da s tako hrano v vašem vrtcu prehranjujejo jaslične otroke. Edina možna in verjetna varianta je, da imaš otroka v zasebnem vrtcu oz. privat varstvu. Enkrat sem te že pozvala, da mi zaupaš ime vrtca, lahko tudi na zs, če je problem v javnem razkrivanju, lahko pa v službi povprašam kaj lahko storite, če so tvoje besede seveda resnične.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?