|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:17:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Ne vem kdo je izpostavil problematiko proizvajalca, vendar zamislila sem si nekako takole:

- deški in dekliški model ima letno ter zimsko različico. Oboje se lahko kombinira s srajico, majico ali pulijem. Uniforme izdeluje MURA.

- Deške in dekliške nogavice izdeluje POLZELA.

- Deško in dekliško obutev izdeluje PEKO.

Ali kaj podobnega. Ne poznam vseh proizvajalcev, to je samo vzorčen primer. Jasno uniforme polovično krije država, preostala polovica ne more presegati 200 eur/šolsko leto.

Jasno da otroci potrebujejo tudi oblačila za doma. Koliko jim namenite za to, je pač vaša stvar.



200 EUR/na šolsko leto za uniformo za enega otroka......user posted image

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:18:25   
Colt
No problem v ''outfitu'' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''inputu'', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

Ergo, je smiselno začeti pri otrocih če ne začnemo pri sebi?

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:20:06   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Potem te pa lahko mirne duše damo v "rubriko izkoriščevalskih mam, ki se okoriščajo na račun lastnih otrok". user posted image

Ah - me ni treba dati - to je bil en in edini slučajni primer, je pa še veliko drugih zadev, kjer bi lahko rekla, da sem pa na precejšnji "izgubi". user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:21:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
V bistvu lahko tudi brez uvedbe uniforme ima otrok le dva kompleta oblačil za šolo.....ki ju izmenično oblačiš, ko je eden umazan......

Lahko že brez uvedbe uniform prakticiramo to.....vendar nas večina tega ne počne......razen tistih, ki silom prilike morajo.......

Ne - v bistvu tega NE MOREMO prakticirati, ker bi nas žive požrli - oz. vrstniki naše otroke. Če gre pa za uniformo, ni pa to nič nenavadnega.


Tako kot žive požirajo naši otroci tiste, ki silom prilike to MORAJO prakticirati......user posted image


< Sporočilo je popravil liliana -- 22.11.2010 16:22:08 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:23:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Potem te pa lahko mirne duše damo v "rubriko izkoriščevalskih mam, ki se okoriščajo na račun lastnih otrok". user posted image

Ah - me ni treba dati - to je bil en in edini slučajni primer, je pa še veliko drugih zadev, kjer bi lahko rekla, da sem pa na precejšnji "izgubi". user posted image

Saj si razumela, da je bil to hec, a ne?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:23:29   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i
Meni je pa še kako relevanten... Ker to bi bila oblačila, ki jih mulc ne bi mogel obleči za nikamor drugam... Torej bi poleg šolske uniforme moral imeti še dodaten komplet vseh cunj za prosti čas...
Kavbojke so kavbojke, na riti za doma in za ven. Prav tako tenis copati in mikica...

Pa vendar še vedno rabi otrok največ oblačil ravno za v šolo, potem imaš pač še nekaj trenirkic za doma in pa nekaj lepših oblačil "za kam iti", vendar je teh potem zagotovo vse skupaj bistveno manj, če ima otrok za v šolo uniformo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:24:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Potem te pa lahko mirne duše damo v "rubriko izkoriščevalskih mam, ki se okoriščajo na račun lastnih otrok". user posted image

Ah - me ni treba dati - to je bil en in edini slučajni primer, je pa še veliko drugih zadev, kjer bi lahko rekla, da sem pa na precejšnji "izgubi". user posted image

Saj si razumela, da je bil to hec, a ne?

Ja - seveda - toliko te pa že poznam, samo vseeno nisem mogla, da ne bi še zraven malo komentirala. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:32:35   
m76



IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Zanima me kakšno je vaše mnenje o ponovni uvedbi uniform za šolske otroke (osnovna in srednja šola)?

Moje mnenje je, da je skrajni čas, da se uniforme znova uvedejo, saj so vedno mlajši otroci "okuženi" z obsesijo blagovnih znamk (oblačil, čevljev, celo znamke zvezkov in torb), prodajalci pa to s pridom izkoriščajo.
Vsi starši bi radi svojim otrokom ugodili in zato zapravijo tri plače, da bo otrok ja zadovoljen vstopil v novo šolsko leto (misleč, da bodo zaradi upoštevanja otrokovih želja otroci kaj bolj motivirani za delo).

Ves permisivni trend se je sprevrgel v vse prej kot dobro stvar in z uniformami, bi bili vsi otroci (revnejših in bogatejših staršev) enaki za klopmi.

Menim tudi, da bi morali prepovedati make-up v osnovni šoli ter razkazovanje popkov.


user posted image user posted image user posted image user posted image
 

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:41:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee
Vsi starši bi radi svojim otrokom ugodili in zato zapravijo tri plače, da bo otrok ja zadovoljen vstopil v novo šolsko leto

Tri zajamčene, tri minimalne ali tri povprečne?
Jaz sem za 2 otroka zapravila 3 zajamčene osebne dohodke.

(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:49:50   
zmajaz
Zajamčen osebni dohodek že preceeeeeeeeeej let ni v nobeni povezavi s plačo - to je samo osnova za nekatere socialne transferje, tako da ga v bistvu sploh ni mogoče mešati k plači. Za vse, kar je povezano s plačilom za delo, velja minimalna plača, ki je pa v bistvu približno (na brzino izračunano) 2,5-kratnik zajamčenega osebnega dohodka.

3 zajamčeni osebni dohodki so v bistvu malenkost več kot 1 minimalna plača.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.11.2010 16:50:13 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 16:52:35   
Kerensa*
Saj se vseeno ve, kaj sem mislila povedati, kajne?

Brez problema lahko "popravim", da je bilo pod "3 zajamčeni dohodki" mišljeno tisto "3 x po 229€" (al' koliko je že zdaj DSP?).

Zapraviti tri povprečne plače (kar bi bilo okrog 3.000€, kajne?) za enega otroka za nakp stvari za novo šolsko leto pa... ne poznam nikogar takšnega. Niti koga takšnega, ki bi dosegel znesek polovice tega.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 17:00:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zapraviti tri povprečne plače (kar bi bilo okrog 3.000€, kajne?) za enega otroka za nakp stvari za novo šolsko leto pa... ne poznam nikogar takšnega. Niti koga takšnega, ki bi dosegel znesek polovice tega.

Jaz tudi ne. user posted image  Sama pa otrok še nimam v šoli, da bi lahko ocenjevala, koliko je sploh stroškov na začetku šolskega leta.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 17:22:26   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No problem v ''''outfitu'''' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''''inputu'''', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

Res je in tole je treba poudarit.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 17:25:56   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No problem v ''outfitu'' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''inputu'', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

To je treba zelo poudarit.

Sicer se strinjam, ampak to bi prišlo v poštev samo, če bi VSI starši pazili na ta input - ker vpliv vrstnikov v šoli prej ali slej postane glede takih zadev pomembnejši kot vpliv staršev, ker če ne otroka zafrkavajo, izločijo in ne vem kaj še vse ... Žal ...

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 17:30:03   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

No problem v ''outfitu'' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''inputu'', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

Ergo, je smiselno začeti pri otrocih če ne začnemo pri sebi?

G



če bi tukaj začeli razmišljat, ne bi govorili kako bo mura šivala otrokom uniforme.

sicer pa, kolikor vem, je (bila) mura zelo priznana blagovna znamka, prav tako polzela in peko.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 18:58:11   
Bizibee
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

No problem v ''outfitu'' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''inputu'', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

Ergo, je smiselno začeti pri otrocih če ne začnemo pri sebi?

G



če bi tukaj začeli razmišljat, ne bi govorili kako bo mura šivala otrokom uniforme.

sicer pa, kolikor vem, je (bila) mura zelo priznana blagovna znamka, prav tako polzela in peko.



Muro sem dala za vzorčni primer, ker bi, roko na srce, kot podjetje gotovo potrebovali kakšno naročilo. Šivajo kvalitetno in ne vem zakaj ne bi šivali uniform za slovensko mladino?

Ista zgodba s Polzelo in Pekom. Obe podjetji kvalitetni, vendar osiromašeni s strani napačnega managementa.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 19:09:07   
Anonimen
Moje mnenje je, da je skrajni čas, da se uniforme znova uvedejo, saj so vedno mlajši otroci "okuženi" z obsesijo blagovnih znamk (oblačil, čevljev, celo znamke zvezkov in torb), prodajalci pa to s pridom izkoriščajo.


Kako lahko prodajalci to izkoriščajo? Ali otroci sami hodijo v trgovine in sami izbirajo obleke in jih plačujejo? Okuženi so točno toliko kot jim pustimo starši in nič več. Lahko zahtevajo določeno znamko, ampak če je ne kupimo, baj baj okuženost.

Meni je blagovna znamka praktična. Točno vem, kaj mi paše, koliko časa bo trajalo, in da mi določenih oblek sploh ni potrebno probavati.

In, kaj sploh misliš z blagovno znamko?
Kaj je danes sploh no name? Kitajske trgovine, kjer smrdi že ko v trgovino stopiš?
In kaj je narobe z ostalimi blagovnimi znamkami, kaj je tako hudega, če smo okuženi?

(odgovor članu Bizibee)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 19:14:19   
Anonimen
Vsi starši bi radi svojim otrokom ugodili in zato zapravijo tri plače, da bo otrok ja zadovoljen vstopil v novo šolsko leto (misleč, da bodo zaradi upoštevanja otrokovih želja otroci kaj bolj motivirani za delo).

Posplošuješ. Od kje ti takšen podatek, koliko zapravijo in da je to način motivacije otroka?

Ves permisivni trend se je sprevrgel v vse prej kot dobro stvar in z uniformami, bi bili vsi otroci (revnejših in bogatejših staršev) enaki za klopmi.

Bo zaradi tega podano znanje padlo na plodnejša tla?

Menim tudi, da bi morali prepovedati make-up v osnovni šoli ter razkazovanje popkov.

Meni so vse mlade punce lušne. Pravzaprav so mi naličene skoraj grde, ker so mi preveč napacane. Ampak - kdo sem jaz, da bom o tem sodila, kaj je prav in sprejemljivo in kaj ne. Lahko mi je samo grdo ali ne.

(odgovor članu Bizibee)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 19:31:11   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No problem v ''outfitu'' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''inputu'', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

To je treba zelo poudarit.

Sicer se strinjam, ampak to bi prišlo v poštev samo, če bi VSI starši pazili na ta input - ker vpliv vrstnikov v šoli prej ali slej postane glede takih zadev pomembnejši kot vpliv staršev, ker če ne otroka zafrkavajo, izločijo in ne vem kaj še vse ... Žal ...
Ne dlakocepit. Tako je in pika. user posted image  To bi bil potem popoln svet. Ni tega v tem življenju. Čeprav se strinjam, ampak ostajam pri Coltovi trditvi. Zihr je trditev. Colt?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 20:17:29   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Muro sem dala za vzorčni primer, ker bi, roko na srce, kot podjetje gotovo potrebovali kakšno naročilo. Šivajo kvalitetno in ne vem zakaj ne bi šivali uniform za slovensko mladino?

Ista zgodba s Polzelo in Pekom. Obe podjetji kvalitetni, vendar osiromašeni s strani napačnega managementa.


mura je dejansko delala slavnostne uniforme za slovensko vojsko. peko je delal čevlje za k tem uniformam. pa jih teh posli niso rešili.

(odgovor članu Bizibee)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 20:18:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No problem v ''''outfitu'''' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''''inputu'''', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

To je treba zelo poudarit.

Sicer se strinjam, ampak to bi prišlo v poštev samo, če bi VSI starši pazili na ta input - ker vpliv vrstnikov v šoli prej ali slej postane glede takih zadev pomembnejši kot vpliv staršev, ker če ne otroka zafrkavajo, izločijo in ne vem kaj še vse ... Žal ...


V mojih časih OŠ še ni bilo toliko razlikovanja zaradi znamk. So bile pa druge stvari, zaradi katerih so eni dokazovali svojo večvrednost, drugi pa se počutili še bolj manjvredni. Recimo, popularno je bilo razlikovanje med mestnimi in vaškimi otroki. Eno tako nepojmljivo, ampak žal resnično zbadanje je šlo na račun sošolke, ki je imela probleme z mehurjem. Drug, še hujši primer je šel na račun punce, ki je morala doma gospodinjiti, ker ji je umrla mama. Zbadanje je bilo na račun narečij, na račun boljše/slabše uspešnosti v šoli, kje so bili zaposleni starši... Ali pa ker je eden prvi v razredu dobil uši. Obe omenjeni punci se nista dali spovocirat, ker sta imeli doma in v nekaterih sošolcih suport, občutek, da sta vredni. Zbadanje je bilo, zelo kruto zbadanje, a ni padlo na plodna tla - ker sta imeli občutek vrednosti kot človeka, dve individualni osebi. Uniforme teh razlik ne bi prikrile. To lahko samo omilimo mi vsi kot družba, kot starši, sodelavci, z zgledom, privzgajanjem občutka vrednosti, ne manjvrednsoti in ne večvrednosti, da te nobeden nima pravice zbadat, niti ti nimaš nobenemu pravico to počet.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 22.11.2010 20:20:39 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 20:27:55   
Bizibee
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Vsi starši bi radi svojim otrokom ugodili in zato zapravijo tri plače, da bo otrok ja zadovoljen vstopil v novo šolsko leto (misleč, da bodo zaradi upoštevanja otrokovih želja otroci kaj bolj motivirani za delo).

Posplošuješ. Od kje ti takšen podatek, koliko zapravijo in da je to način motivacije otroka?
Ne posplošujem. Govorim o praktičnih primerih. Tri plače so morda eskalacija, morda bi "cela plača" bila primernejša.

Ves permisivni trend se je sprevrgel v vse prej kot dobro stvar in z uniformami, bi bili vsi otroci (revnejših in bogatejših staršev) enaki za klopmi.

Bo zaradi tega podano znanje padlo na plodnejša tla?
Zagotovo.

Menim tudi, da bi morali prepovedati make-up v osnovni šoli ter razkazovanje popkov.

Meni so vse mlade punce lušne. Pravzaprav so mi naličene skoraj grde, ker so mi preveč napacane. Ampak - kdo sem jaz, da bom o tem sodila, kaj je prav in sprejemljivo in kaj ne. Lahko mi je samo grdo ali ne.

Si si morda ogledala kakšno osnovnošolko zadnje čase? Najbrž ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 20:33:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bizibee

Ne posplošujem. Govorim o praktičnih primerih. Tri plače so morda eskalacija, morda bi "cela plača" bila primernejša.
Torej, povprečno 900€ za obleke prvega septembra?
Sicer razlika med eno in tremi plačami ostaja bistvena, vsaj pri nas. Lahko pa je splošno finančno stanje takšno, da je razlika zanemarljiva. Očitno nekaj zamujam.


Zagotovo.
Kako to utemeljuješ? Zakaj sodobne, izrazito učinkovitostno naravnane službe dopuščajo celo sproščeno eleganco? In zakaj so slabo učinkoviti sistemi ravno uniformirani sistemi?

Si si morda ogledala kakšno osnovnošolko zadnje čase? Najbrž ne.
Na podlagi česa to sklepaš? Slučajno na podlagi vojega videza in vtisa, ki ga dajem?


(odgovor članu Bizibee)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 20:34:50   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No problem v ''''''''outfitu'''''''' ki ga nosijo mulčki v OŠ in SŠ. Problem je v ''''''''inputu'''''''', katerega jim starši/mediji/okolica vcepljajo v možgane že od malih nog.

To je treba zelo poudarit.

Sicer se strinjam, ampak to bi prišlo v poštev samo, če bi VSI starši pazili na ta input - ker vpliv vrstnikov v šoli prej ali slej postane glede takih zadev pomembnejši kot vpliv staršev, ker če ne otroka zafrkavajo, izločijo in ne vem kaj še vse ... Žal ...


V mojih časih OŠ še ni bilo toliko razlikovanja zaradi znamk. So bile pa druge stvari, zaradi katerih so eni dokazovali svojo večvrednost, drugi pa se počutili še bolj manjvredni. Recimo, popularno je bilo razlikovanje med mestnimi in vaškimi otroki. Eno tako nepojmljivo, ampak žal resnično zbadanje je šlo na račun sošolke, ki je imela probleme z mehurjem. Drug, še hujši primer je šel na račun punce, ki je morala doma gospodinjiti, ker ji je umrla mama. Zbadanje je bilo na račun narečij, na račun boljše/slabše uspešnosti v šoli, kje so bili zaposleni starši... Ali pa ker je eden prvi v razredu dobil uši. Obe omenjeni punci se nista dali spovocirat, ker sta imeli doma in v nekaterih sošolcih suport, občutek, da sta vredni. Zbadanje je bilo, zelo kruto zbadanje, a ni padlo na plodna tla - ker sta imeli občutek vrednosti kot človeka, dve individualni osebi. Uniforme teh razlik ne bi prikrile. To lahko samo omilimo mi vsi kot družba, kot starši, sodelavci, z zgledom, privzgajanjem občutka vrednosti, ne manjvrednsoti in ne večvrednosti, da te nobeden nima pravice zbadat, niti ti nimaš nobenemu pravico to počet.


Točno to. Uniforme ne bi rešile nič, razlike bi še vedno bile, edino otroci bi bili enako oblečeni. Kar pa spet ubija kreativnost user posted image Jaz bi v uniformi umrla, ni to zame. Se pa strinjam da je potrebno v šole uvesti en normalen dress code, no, kolikor jaz vem ga nekatere šole že imajo.

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 22.11.2010 20:35:20 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ponovno uvesti uniforme v šole
22.11.2010 20:36:50   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Točno to. Uniforme ne bi rešile nič, razlike bi še vedno bile, edino otroci bi bili enako oblečeni. Kar pa spet ubija kreativnost user posted image Jaz bi v uniformi umrla, ni to zame. Se pa strinjam da je potrebno v šole uvesti en normalen dress code, no, kolikor jaz vem ga nekatere šole že imajo.


Mhm. Malo bi bilo dobro zajezit.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?