|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  117 118 [119] 120 121   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 9:30:19   
misojka
Evo babuške, pa je na svet pokukal še drugi avgustovki fantek. V ponedeljek, 1.8. ob 6.29 zjutraj se nam je pridružil mali junaček Fedja. user posted image
Porod je potekal tako ekspresno, da sem ga komaj dohajala, saj sem začela popadke meriti ob 3.50 ponoči, pa še pol mi nekaj časa ni kapnilo, da gre zares, saj popadki ful niso bili redni tako kot pri prvem porodu. No glavno je to, da smo prišli pravočasno in popolnoma brez zapletov rodili ... če ne štejem, da so me spet prerezali in zašili. Ampak manj kot v prvo in je tudi danes že skoraj ok, če sedim na samo na levi strani user posted image .
No v glavnem doma smo že od srede in se ful ful crkljamo.
Pozdravček vsem mamimacam in jihovim malim zakladkom tudi tistim, ki so še v trebuščkih in nas bodo razveselili v prihodnjih dneh.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2951
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 10:40:40   
tejci01
misojka  user posted image čestitke za sinčkauser posted image

v ponedeljek imam pregled in me prav zanima kaj bo. Mala že kar pritiska dol, včasih imam občutek, kot da se mi bo kar nekaj vlilo. Ponoči ne spim več dobro, ker ima tako lego in se mi kar premika. V sredo ponoči sem že mislila, da bo treba v porodnišnico, ker sem imela čuden občutek, ne vem kako bi razložila.

(odgovor članu misojka)
Neposredna povezava do sporočila: 2952
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 12:39:45   
tejci01
punce rabla bi pomoč

kako čutite svojeuser posted image ? Danes sem ga nazadnje čutila okrog 9 ure zjutraj (sem v 37t4dni), od takrat pa nič. Me je začelo malo skrbeti. Vem da otroci tudi spijo, samo vseeno je v meni en strah. Lahko delam paniko prehitro, samo saj veste kako je.

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 2953
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 12:47:53   
tretjič mama
Hej, nič se sekirat. Meni se je to dogajalo prejšnji teden 2 dni zapored. zdaj pa spet na polno nabija, ne bi imela nič proti, če bi malo manj. :) Sem 37 t 5d. Ponavadi pomaga, če se spraviš delat tisto, kar ponavadi, ko si jo najbolj čutila. Pri nas je tako, da je najbolj aktivna, ko se vležem. Parkrat sem jo predramila tudi tako, da sem šla na vse 4 in potegnila trebuh vase.

Dete je utesnjeno, mogoče pa tudi tako obrnjeno, da se čutiš gibov. Če pa jih le ne bo, pa pokliči G. Ziher je ziher. Mogoče pa je nastopil čas.user posted image  V tem primeru vse dobro! Jaz bi tudi že šla ... :O

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 2954
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 13:24:09   
tejci01
hvala tretjič mama

sem se že vlegla na en bok, pol še na drugi bok in ni blo nič, bom se še malo sprehodila po stanovanju, da bom bolj aktivna. Če pa še do popoldan ne bo nič, bom poklicala g. ali pa kar v porodnišnico.

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2955
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 13:27:53   
tretjič mama
No, če ti je v tolažbo, pa pravijo tudi, da se dete pred začetkom poroda umiri. Jaz pa tko navijam, da bi se mi že umirili in bi šli :))))

Good luck, sporoči kako se bo razvilo!

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 2956
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 14:51:11   
nikita11
user posted image Misjonka, čestitke!
No jaz pa sem bila danes na pregledu v porodnišnici, ker naj bi bil danes dan D, pa še ni nič popadkov, pa tudi odprta še nisem.
Zdaj sem naročena ponovno v ponedeljek, če prej ne bo akcije.
LP in srečno vsem!

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2957
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 14:56:43   
levcy
Jaz tudi mislim, da grem kar kmalu na pot. Rok imam sicer v ponedeljek, 8.8. Včeraj sem imela pregled in že tretjega različnega ginekologa v 3 tednih. Sem kar malo razočarana, ker je ginekologinja, ki sem jo izbala ravno zato, ker sem jo hotla imeti med nosečnostjo nonstop nekaj odsotna. V ponedeljek bo baje sicer v službi, če bomo zdržali do ponedeljka seveda. Med vikendom dežura spet en levi ginekolog, ki pride od zunaj.

UZ je bil OK, CTG tudi, brez popadkov in posebnosti. Sem pa po pregledu začela "krvaveti", v bistvu se gre za rjavi izcedek, ki ga je bilo včeraj malo več, danes samo majhne pikice. Baje naj bi bilo to normalno ampak kar čutim, da se bo kmalu začelo. Vsake toliko časa me špikne kje, je pa mali še kar izredno aktiven, tako, da se skoz nekaj premika in mi premika cel trebuh, da me boli, tako, da se bojim, da sploh ne bom prepoznala popadkov. Glavico ima že zelo dol, kar tudi opažam, ker včasih kar težko hodim in imam občutek, da bo kar ven priletel user posted image tako, da če se le da probam sedaj od pregleda naprej čim več preležati. Imam pa občutek, da če prej ne bo, da me v ponedeljek po pregledu pošljejo rodit, ker mi je tudi ginekolog včeraj rekel, da sem že malo odprta...

(odgovor članu nikita11)
Neposredna povezava do sporočila: 2958
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 18:05:19   
tejci01
da se vam samo javim. vse je ok, naša pikica se je okrog 15 očitno prebudila in mamico opozorila, da je vse vredu. Tako da zaenkrat ne greva še v Rim. Če bo kaj drugače vam sporočimuser posted image

(odgovor članu levcy)
Neposredna povezava do sporočila: 2959
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 18:38:38   
vilincek
No super Tejči. Včasih pomaga tudi, da poješ kaj sladkega ali poslušaš zelo živahno glasbo.

Jaz že kar vem, kakšen ritem ima naš malček, tako da določene ure spi, potem pa miga.Kake dneve pa je malo manj aktiven, a nekako do 13 ure izpolne normo 10 gibov na dan.Sicer sem v 39. tednu, a še nič ne kaže, da bi prišel ven. V torek imava znova CTG. Zdravnica je sicer rekla,da tudi če CTG nič ne pokaže, lahko naslednji dan greš rodit.

Pazite nase in na svoje trebušče oz. malčke.



(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 2960
   RE: Avgustovke 2011
5.8.2011 18:44:22   
tretjič mama
No, evo, saj sem reklauser posted image
Jaz pa imam že celo popoldne tak čuden občutek, kot da mi malo po malo odteka voda. Klicala v porodnišnico, pa so mi rekli, da če ni vir 80 premočen čez in čez nimam kaj hodit se kazat.
Bomo vidli, kako bo. Pri prvih dveh mi sicer voda sama ni odtekla, obakrat so mi predrli ovoje šele v porodni sobi, ko sem bila že nekaj cm odprta in konkretno čutila popadke.
Mogoče je tole samo nek lažni alarm, mogoče pa se kaj res dogaja. user posted image
Pozdravček vsem!

(odgovor članu vilincek)
Neposredna povezava do sporočila: 2961
   RE: Avgustovke 2011
6.8.2011 8:35:28   
*dotika*

  user posted image    RODILI SMO     user posted image


datum rojstva - nick user posted image - ime user posted image user posted image   - teža , cm
 
12.7.2011 - novopecena - user posted image Brina - 2600 g, 49 cm
20.7.2011 - araz -
user posted image user posted image Živa, Brina 
20.7.2011 - maj2009 -
user posted image Neža - 3290 g, 52 cm
27.7.2011 - huda83 -  user posted image Lara - 3280 g, 47 cm
28.7.2011 - mariy -
user posted image   Filip
1.8.2011 - misojka user posted image   Fedja 


user posted image         7
5 user posted image :    286287user posted image



_____________________________

Naj najin angelček Ajda, rojena v 23. tednu, čuva vse nas! (29.10.09;23:16-29.10.09;23:26)

(odgovor članu *dotika*)
Neposredna povezava do sporočila: 2962
   RE: Avgustovke 2011
6.8.2011 9:16:46   
Anonimen
"5 : 286287" ????

bi bilo še zasnimivo vedet oz pripisat, koliko jih je rodilo na rok oz. prej ali pozneje (npr. +1 ali -14 dni...) ;D

pa še enkrat čestitke vsem novim mamicam in dojenčkom! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *dotika*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2963
   RE: Avgustovke 2011
6.8.2011 13:23:49   
jagoda 1
Pozdravljene avgustovke

Zaradi pomanjkanja časa se nisem oglasila sem vas pa redno brala in dobila tako zelo veliko odgovorov.
Sporočam, da nas je 30.7. ob 23.04 razveselila LARA bila je teška 2890. Rodila sem v Postojni in lahko samo pohvalim to porodnišnico. Osebje tam je zelo ok. same pohvale.

Glede na to, da sem prvorodka se še lovivi, vendar upam, da se bova hitro vtekli.

Čestitke vsem mamicam, ki so rodile in tiste, ki boste to še, pa čim lažji porod in naj do takrat, čas kar se da hitro mine.

LP



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2964
   RE: Avgustovke 2011
6.8.2011 16:14:30   
nikita11
pozdravljene!
Da malo poročam....
Danes zjutraj sem misila, da mi je malo odtekla voda, ko sem se ravno odpravljala tuširat.
Klicala sem v porodnišnico in so rekli, da naj se pridem pokazat.
Tam so me pregledali, popadkov še ni bilo, ctg je bil ok, odprta še nisem, sem se pa ustrašila,ker je bilo malo krvavo.
Rekli so, da je bil verjetno tak izcedek in da ni panike.
Naslednji pregled imam v ponedeljek, če ne bo že kaj prej.
lp


(odgovor članu jagoda 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2965
   RE: Avgustovke 2011
8.8.2011 13:35:17   
tretjič mama
Čestitke, Jagoda! user posted image

Jaz tudi nameravam tokrat v Postojno, na EA, če se ne bo prehitro odvijalo, ker v drugo je šlo vse skupaj z nadzvočno hitrostjo, je pa bolelo. Uf, mucho ...

Kako ste nosečke? Se že kateri kaj dogaja? Jaz grem pop na redni pregled, upam, da mi G. pove, da se že kaj pripravlja. Do dneva D še 13 dni.

Lp vsem!

(odgovor članu nikita11)
Neposredna povezava do sporočila: 2966
   RE: Avgustovke 2011
8.8.2011 16:23:02   
vilincek
No punce jaz imam se 5 dni do roka, pa sem se kar tukaj. Nase dete se ima ocitno predobro, da bi prisel ven. Vsi me ze sparasujejo, kako mi je, ampak jaz nimam nobenih problemov. Tudi neucakana nisem. Ko bo, pac bo. V soboto sem sla cez Roznik, vceraj sem malo zabusavala. Moz je vse posesal in pomil po tleh. Pravi, da je potrebno imeti cisto za dojencka. Danes pa sem pobrislala prah in zlikala perilo. Dnevi mi kar hitro minevajo. Jutri imava CTG in bomo videli, kaj porece zdravnica.

Sicer pa je v soboto, ko imam rok tudi polna luna. Mogoce bo se katera obcutila njen vpiliv.


(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2967
   RE: Avgustovke 2011
8.8.2011 18:15:27   
lipi
Evo da se še tu pofočkam. 03.08. smo dobili user posted image  Jakata, težek 4030 g in velik 52 cm. Začelo se je z odtekanjem vode, prejšnji dan malo po malo, ponoči pa poplava. Takrat še nisem imela popadkov. ko sva prišla v porodnišnico, me je zdravnik  pregledal, ugotovil, da sem odprta samo za en prst in me poslal na oddelek. V porodnih je bila gužva, drugače bi me zadržal.user posted image  Atija smo poslali vedriti k mojim, ker so bližje porodnišnici. Popadki so se začeli že takoj po pregledu na CTGju. Na oddelku sem dobila antibiotike v žilo, ker nisem imela več veliko plodovnice. Takrat so bili popadki že kar močni in sem šla do sestre, ki me je zopet dala na CTG. Komaj sem jih predihavala in ko je prišla nazaj, je rekla da se nekja kaže.user posted image user posted image  Potem pa me je še vprašal, če bi rajše še malo počakala na oddelku. No way!!! V porodni je zdravnik ugotovil, da sem že 8 cm odprta in da lahko kar začnemo. Potem pa se je odvilo vse zelo hitro, tako da je ati zamudil za eno minuto.
Sedaj se pa že cartamo doma, ker nismo dobili zlatenice in so bili vsi pregledi BP.

Vsem nosečnicam želim, da gredo čimprej v Rim in da bi bil čim lažji porod. Mamice pa čimveč cartanja.

(odgovor članu vilincek)
Neposredna povezava do sporočila: 2968
   RE: Avgustovke 2011
8.8.2011 18:39:43   
tincy23
Evo punce, tudi mi se že cartamo. V četrtek ob 06.11 se nam je rodila 52cm in 3960g Hana. Šlo je kot po maslu. Ob treh zjutraj me sprejemejo na oddelku z 10min rahlimi popadki. Ob 5.20 mi odteče voda, na ctg-ju popadki na 5min, kar naenkrat po 10min pa popadki na polno. Po hitrem postopku me pelejo v porodno, mislila sem da mi bo otrok ven padu že na poti do porodne, v porodni se prestavim na mizo za rodit in otrok je bil že zunaj. Tako da sem bila v porodni od 5.45. pa do poroda 06.11. Hitro ne? ati sploh ni uspel pravočasno priti, tako je šlo hitrouser posted image . Zdaj smo doma, se lepo dojimo in lepo spimo.

Vsem ki še čakate želim čimprej da greste, tisitm ki pa se že cartate pa vso srečo!

(odgovor članu lipi)
Neposredna povezava do sporočila: 2969
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 8:14:19   
levcy
Wiwiwi, čestitke vsem novim mamicam!

Jaz sem pa že en dan čez rok in se ne dogaja nič. Od prejšnjega četrtka in vaginalnega pregleda imam sicer rjav izcedek, včeraj sem imela spet pregled, CTG ne pokaže nič, UZ je pokazal, da ima še dovolj primerne plodovnice, spet mi je naredila vaginalni pregled in sem še kar odprta samo 1 cm. Za rjavi izcedek je rekla, da je to popolnoma normalno po vaginalnem pregledu...

Dogaja se nič ne, sicer hodit ravno ne morem veliko, ker mi zgornji del trebuha otrdi, križ me nič ne boli, če sedim ali ležim se nič ne dogaja.

V četrtek imam sedaj naslednji pregled, 3 dni po roku. Je rekla, da se sproža nič ne, če se mali veliko giba in je plodovnica OK. Mali je res aktiven, očitno bo do konca, danes sem bila spet ob 3h pokonci, je imel razgibovalne vaje. Sedaj jih ima spet.

Meni drugače ni problem čakati, da pride ven, ko bo sam hotel, samo skoraj vsi okoli mene me nekaj "priganjajo", kao a ne mislim it rodit sploh, kaj še čakam, kako, da nimam popadkov, mislm a je kej od mene odvisno to. Vsak dan polno klicev in smsjev in nonstop govorit, da se še nič ne dogaja... in to še od partnerjevih sorodnikov s katerimi se vidimi po 2x na leto, sedaj pa vsi nestrpni nekaj.

No sej, mislim, da če ne drugega, da bo polna luna v soboto kaj pospešila zadevo user posted image

(odgovor članu tincy23)
Neposredna povezava do sporočila: 2970
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 9:31:57   
nikita11
user posted image ojla,
Levcy da te potolažim, jaz sem danes 5 dan čez rok, že 3 noči imam popadke na pol ure, zjutraj pa se vse umiri in kot da ni nič....
CTG ne pokaže popadkov, odprta sem 1 cm, skratka nič.
Jutri grem spet na pregled v porodnišnico...
Sicer pa kot pravijo, vse ob svojem času.
Na SMS-je in tel. v smislu "a si že" pa čist ignoriram.
Se že otročiček dobro počuti v trebuščku, naj še malo uživa, ko bo čas pravi pa bo pokukal na ta svet.
Drži se in srečno!
Pa čestitke vsem mamicam!

(odgovor članu levcy)
Neposredna povezava do sporočila: 2971
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 10:55:54   
tejci01
Čestitke vsem mamicem in njenim sončkom.

Včeraj sem imela pregled, ctg je vsredu, malo se je spustila nižje, ampak sem še zaprta. Zdaj imam naslednji pregled 15.8.
Bomo vidli kaj bo, v soboto je polna luna. Bo kar naval v porodnišnicah.user posted image

(odgovor članu nikita11)
Neposredna povezava do sporočila: 2972
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 12:17:46   
tretjič mama
No tudi pri nas se nič še ne dogaja, ampak mi imamo še 12 dni do roka. Mala brca na polno, sama pa sem v zadnjem mesecu izgubila 2 kg, kar me malo skrbi, ker me G. včeraj ni nič pregledala, sam CTG. Nisem ziher, če CTG res vse pokaže, npr,  če bi mala nehala rasti in to ... Že v prejšnjem pregledu ( 36 T)  je G. ugotovila, da imam zrelost posteljice II in tko me zdaj skrbi. Bomo videli kako bo v prihodnje, na sobotno polno nas pa, kot vidim, veliko računa :)

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 2973
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 14:45:48   
avgust11
Pozdravljene vse skupaj!
Najprej iskrene čestitike vsem ki že cartate doma in ste zdrave tako ve kot vaši zakladki. Sama imam rok v torek 16.8. in sva oba že konkretno nestrpna. Vse imava že pripravljeno in samo še čakava. To bo najin prvi otročiček. Imam samo težave ker nisem prepričana kako bi naj to otrdevanje trebuha izgledalo. Cele dneve občutim na recimo vsake 15 min do pol ure da postane cel zgornji del trebuha trd ko kamen in občutek je ena taka velika napetost. Meni se zdi kot da se otrok tak našopiri in takrat mi vedno tudi zelo na mehur pritisne, vsaj občutek je tak. Ob večerih pa me še zašpika močno v zgornjem delu mehurja tak da kr zacvilim zraven in me drži slabo minuto, potem pa popusti. Recimo včeraj se je še v naslednje pol ure to dvakrat ponovilo potem pa nič več. Zelo močen pritisk občutim tudi v cedli medenici, vsakič ko se vstanem iz sedečega ali ležečega položaja, tak da komaj hodim. Drugače sem zelo pogosto na WC-ju, sem pa v zadnjih treh dneh imela 3x do sedaj zelo gost bel izcedek na hlačkah (vonj čisto normalen) drugače pa imam kar naprej mokre hlačke, kot da mi uhaja urin. Ko pa povoham vse skupaj pa nima nič vonja po urinu, mogoče ima celo tak prijeten vonj zelo blag.
Malo sem se razpisala, ampak nimam nikogar ki bi ga o tem lahko povprašala pa se obračam kar na vas. Kaj menite o vsem tem iz lastnih izkušenj!

Hvala za mnenja in naj vam zadnji dnevi čimprej minejo!

Maša

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2974
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 14:48:16   
avgust11
Pa še to! Mislite da je res kaj na tem da bi polna luna lahko vplivala na večje število porodov? Mislite da lahko pričakujemo da bo se končno kaj začelo premikat v soboto?

LP

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  117 118 [119] 120 121   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  117 118 [119] 120 121   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?