|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  118 119 [120] 121 122   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 15:22:33   
zolika
Da še tule napišem...ne samo na FB!
Torej 30.7.2011 ob 00:20 se nam je pridružla EMA - 3080g in 50cm velika babuška. Vse se je začelo v petek, ko sem bila sprejeta na oddelek - zaradi povišanih jeternih testov. Ker so bili izvidi katastrofalni se je ginekolog odločil,da je čas za njen prihod. Tako sem prišla ob 20:30 v porodno sobo, kjer so mi nastavli umetne popadke (sama sem bila odprta 2-3cm) in ob 22:30 predrli mehur. Nato je šlo hitro vse skupaj...in sva dobila našo punco ob 00:20!
Rodila sem v MB porodnišnici in bila ZELO zadovoljna z vsem osebjem - od prvega do zadnjega! BRAVO! Tudi prvega sem rodila pri njih! =)

Ker je bila Ema močno zlatenična - sva ostali tam teden dni - od tega 3 dni intenzivne fototerapije na EINTu. Sedaj smo doma - veliki brat jo je odlično sprejel -čeprav na trenutke je fant še malo zgubljen...a se bomo že vpeljali!


VSE mamicam, atijem, bratcem in sestricam ČESTITKE!!! Vse dobro od nas....

_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2976
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 15:24:00   
zolika
...vidim, da sprašujete za vpliv lune?!?! KO sem jaz rojevala je bila prazna - in je bila v porodnih sobah LUDNICA =)

V tistem dnevu in noči se je rodilo 14 otrok! Tak,da....JA Luna IMA VPLIV!!!!!! DRŽIM PESTI!

_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2977
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 15:30:15   
baby28
Jupiiii za vse nove dojenčke in dojenčice, ki so na svet privekali našim avgustovkam.

Jaz imam sicer rok 25. avgust, a zaradi napovedanega CR nekaj prej.
Včeraj sem bila na ctg-ju in vse odlično. hnmm , kaj to pomeni, ja nič ne.
Mala je 200 na uro aktivna in to predvsem ponoči. Čez dan samo malo premika
ritko, ponoči pa je kot da bi bila na trampolinu.

V četrtek imam priprave na CR v prodnišnici, kjer bodo tudi določili datum in
uro poroda. Hmmm. Komaj čakam da pride ven.
Sestrica Hana jo tudi pričakuje in skoz sprašuje kdaj pride sestrica.

Glede na to, da sem prvo punčko rodila tudi z napovedanim Cr in da
je bila gužva v porodnišnici neznosna, upam, da bo letos drugače.
Drugače pa ja, avgust11, načeloma polna luna fulll vpliva na začetek poroda.
Tako da upam,da ti ne bo treba čakati čez rok.

Uživajte v teh dneh. Naj bodo dnevi čimlepši in prespani, odpočiti in v pričakovanju
novega družinsekga člana.

lp
B.

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2978
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 15:33:24   
baby28
Aha, pa še to!
A ste vse na facebooku?

Jaz bi se vam tudi pridružila. Samo baje me je težko najti.
A katera lahko napiše ime skupine, da se vam lahko pridružim.
Hvala

lp
B.

(odgovor članu baby28)
Neposredna povezava do sporočila: 2979
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 15:47:22   
tretjič mama
Avgust11, mogoče ti odteka voda po kapljicah. Jaz sem prejšnji teden mislila, da mi, pa je bil lažni alarm. sem pa klicala v P. in so rekli, da če ni vložek konkretno premočen, ni nobenega razloga  za odhod v P.
To kar čutiš so najbrž lažni popadki. Pravi so kot menstrualni krči, ampak jaz jih recimo prvič sploh nisem čutila, dokler mi niso v P. predrli ovojev. Potem je šlo pa na hard. Drugič sem jih pa začutila že doma. Takrat sem bila pribljižno tko neučakana, kot tokrat. Vsakič ko me je kaj zbodlo sem bila na stand by - da gre zdaj pa najbrž zares. Ko pa je šlo zares, nisem bila nič kaj ziher da je to to. Tolk o intuiciji. Še dobro, da sva se po dveh urah popadkov z mojim le odpravila v P. Eno uro zatem sem rodila :)


(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2980
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 15:51:05   
avgust11
Ne bom nič paničarla, najbrž bom že vedla ko se bo začelo zares. Upam da se bo v soboto na polno luno zares začelo kaj premikat, ker sva oba nenormalno že nestrpna.....to čakanje je res mučno.. hehe
Ampak vse ob svojem času!

Hvala za tvoj nasvet!

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2981
   RE: Avgustovke 2011
9.8.2011 16:41:16   
zolika
RR avgustovke 2011

_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2982
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 11:10:21   
Ina27
Pozdravljene!
Čestitke vsem, ki ste že rodile user posted image . Ostale pa torej še čakamo...jaz imam rok v petek, a se zaenkrat še nič ne dogaja, bomo videli kaj bodo rekli v petek na pregledu, če slučajno ne bo kaj prej user posted image .

Lep pozdravček vsem!!!

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 2983
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 12:40:37   
avgust11
Jaz imam v četrtek ponovno CTG, v torek pa rok. Do sedaj CTG ni kazal  nič dogajanja, upam da bo
v četrtek kaj zaznal. Sem pa danes dopoldne imela lažje lažne popadke, zdaj pa je vse na miru.
Upajmo na soboto da se bo začelo...hehe sem optimist!

(odgovor članu Ina27)
Neposredna povezava do sporočila: 2984
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 12:59:39   
avgust11
Jutri sem mislila (jutri imam CTG), ker sem cele dneve doma, sploh ne spremljam več datumov in dnevov sproti....

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2985
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 14:45:40   
baby28
Hej nosečke!
Vreme nam je sicer naklonjeno, samo bi pa vse rade, da se kar na hitro
premakne tudi v našo prid in da na svet pridejo naši otročki.
Upam, da bodo apartmaji v trebuščkih čimprej premajhni in da se bomo
skupaj veselili novega življenja.

Jaz pa jutri v porodnišnico na preiskave za CR. Upam, da rečejo, da je vse ok in
da bi naredili CR.
V pričakovanju jutrišnjega dne vsem želim prijetne in prave rezultate na CTG-ju in
upam, da bo naslednje sporočilo, ki ga bomo napisala že vsebovalo ime naših novih članov.

lp
B.

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2986
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 14:47:01   
vilincek
No punce tudi jaz sem se kar tukaj. Vceraj sem imela na CTG en popadek, a danes sva se vedno 2 v 1. Rok imam v soboto. Sicer sem narocena po prazniku, ko me bo potem se vaginalno pogledala. Povedala mi je, da me bo potem se enkrat pogledala (verjetno v cetrtek), potem pa kar v porodnisnico. Vec kot 2 tedna cez rok te ne pustijo.

Mali se je ze umiril in nekakako drugace giblje kot prejsnji teden. Do 16 ure komaj naredi 10 gibov.No bomo videli.
Drzte se (mamice in nosecke)!

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2987
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 18:52:45   
Anonimen
vilinček, pri meni je enako. zadnje 2 - 3 dni je user posted image zelo miren. v bistvu mi je gin. rekel, da naj pridno štejem gibe, če jih bo vsak dan 10 naj počakam do 16.8. takrat pa nujno noter, če pa jih bo kakšen dan manj - se pravi da jih ne bom preštela 10, pa naj grem takoj noter. jaz upam, da se bojo popadki kar sami naštimali, jutri bi rada šla noter, ker mam tega tiščanja že poln kufer (sicer pa imam rok). najprej je kazalo da bo prišel ven prej, pol sva cel teden ležala da malo podaljšava zadevo, zdaj se je premaknil dol in na sredo, pa še nič ne kaže da se mu ven mudi.. so pa zato zadnji izvidi b.p. saj sem vedela da so zadnjič nekaj zabluzili.

(odgovor članu vilincek)
  Neposredna povezava do sporočila: 2988
   RE: Avgustovke 2011
10.8.2011 19:26:01   
avgust11
Kaj počnete doma zadnje dni? Se zelo dolgočasite al imate kaj da se zamotite?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2989
   RE: Avgustovke 2011
11.8.2011 9:56:56   
levcy
no js sm še doma, sam vprašanje za kok časa... ker bo baje kmal  user posted image

je rekla danes ginekologinja, da me še domov pošlje, da brezveze, da gor ležim k loh je to kmal loh pa par dni še... uglavnm, če ne prej sm v nedeljo naročena zutri k ona dežura in mi bojo sprožl

CTG je še uredu, se kaže več aktivnosti sam še ni tko na ful, je pa do 55 kr do zj še ni blo tok visok, tm pr popadkh an... sam to se še nč ne čut ...  tamau se premika na ful še, plodovnca je ok, odprta sm pa baje 3 cm pa čist razrahljan mam že, tko, da je rekla, da je super to... da bo kmal, loh že dons nazaj grem mogoč, no sj, če ne prej pa pol v nedeljo user posted image

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 2990
   RE: Avgustovke 2011
11.8.2011 16:36:16   
tretjič mama
Levcy, držimo pesti, da bo čimprej!

meni je že tko dolgčas, da bom vsak čas preminula. :) No danes sem imela obiske, prišla je bivša sodelavka s tremi otroci, tako da mi je vsaj en del dneva hitro minil in da nisem non stop samo čakala, če me bo že kaj uščipnilo ...

Jaz imam CTG šele v torek, upam, da bom takrat kaj vzpodbudnega izvedela. Še prej pa prihaja polna luna. Jaz sem jo že sinoči čutila, spet nisem zaspala do treh zjutraj ... :)

Čuvajte svoje user posted image  in lep pozdav vsem!

(odgovor članu levcy)
Neposredna povezava do sporočila: 2991
   RE: Avgustovke 2011
11.8.2011 17:18:32   
avgust11
Hello!
Danes iz CTG je rekla da je vse v najlepšem redu in da mala brca kot za stavo. Nič ni omenjala nobenih popadkov, je rekla samo da bo slej kot prej se porod začel. Naročila me en dan po roku na CTG in UZ. Upam da tega pregleda nebom dočakala ampak bom že prej cartala... Računam na polno luno, hehehehe

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2992
   RE: Avgustovke 2011
11.8.2011 23:47:21   
gerberafrau
user posted image user posted image  bravo bravo mamice. Jaz sem na zacetku imela tezave in sem morala neprestalno lezat zaradi skrajsanega MV, sedaj pa zgleda, da nasa princeska res noce ven user posted image . Sicer imam rok 28.8., ampak me vsake toliko scipa tam dol..tko, da cakam samo, da bo to bolj pogosto. Hodit, spat in sedet itak ne morem vec normalno. Trebuh je v spodnjem delu kar cel cas trd in ne vem, ce ne bomo cez vikend druzinica z enim clanom vec. Pa ravno sineku sem povedala, koje spraseval kdaj pride baby...da jo bomo dobili za njegov roj.dan. Ta pa je 13.8. - in niti mogoce nismo tako dalec od obljubljenega. Rojstnodnevne zabave na veliko si niti ne upam organizirati..je pa imel zabavo ze v vrtcu.

V glavnem se jaz niti ne dolgocasim. Cel cas sem v nekem dogajanju. Pred 2 dnevi mi je se pralni stroj crknil in sedaj prebiram po netu kaj je dobro. Ce imate kaksna priporocila...bom hvalezna.

Danes zjutraj me je zbudil krc. Misica na podkolenu me se vedno boli. Le kaj me zdaj to daje. Sem pomislila ze na trombozo...upam, da je ta bolecina drugacna. Sicer ze cel dan ne stopicam na desno nogo, tako kot bi sicer..hm

navijam za vse mamice in otrocke..
ce me nic ne preseneti imam v torek zopet akupunkturo za sproscanje pred porodom...super zadeva..sem bila ze dva krat. Tukaj to ponujajo izkuseni zdravniki, porodnicarji. Zadeva se odvija v bolnisnici...cool

sele v sredo pa pregled..



_____________________________

optimisticna
skupaj bova zdrzali in se kasneje igrali..
tenutno se v trebuscku bodi,
da se nam presenecenje ne zgodi :)

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2993
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 0:53:59   
tretjič mama
No, pri nas pa se nekaj očitno dogaja. Samo da se ne morem odločit ali je to - to, ali ne. Že od osmih zvečer me zavija. Možeka sem ob 11ih poslala spat, da mi ne bo potem skup zlezel, če se bo zares začelo.
Sama sebi zdim smešna. Po eni strani me je strah, da bom šla v P. prepozno, po drugi pa, da bi šla prezgodaj.
Se spomnim, da je bilo pri drugemu isto. Čakala sem kot zmešana, ko pa se je enkrat začelo, se pa kar nisem mogla odločit al so to popadki ali ne. No, na koncu se je izkazalo, da so bili in smo ekspresno rodili.
Grem še malo razmišljat, ali naj jih vzamem zares ali ne. ...user posted image

(odgovor članu gerberafrau)
Neposredna povezava do sporočila: 2994
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 9:08:26   
levcy
tretjič mama, kako se je potem razpletlo?

pri meni nič novega, nič se ne dogaja

sem včeraj rekla ginekologinji, da bo zgleda ravno na polno luno se gužval pa je rekla, da to sploh ni res, da je takrat bolj gužva v porodnišnicah... sem imela skoz feeling, da to drži pa me je čisto presenetil njen odgovor

no bomo videli kaj bo jutri user posted image

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2995
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 9:13:06   
vilincek
Zio punce,

Mi2 sva se kar skupaj in nic se ne dogaja. Vse je normalno. Narocena se za torek.

Danes bom malo pospravila, potem pa jutri na Roznik, ce ne bo kaj prislo vmes.
Navijam za vse nas.

(odgovor članu levcy)
Neposredna povezava do sporočila: 2996
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 9:56:45   
Anonimen
jutro, jaz pa sem ob 4h zjutraj imela krče, sem mislila da se bo začelo kaj dogajat, ampak so izginili, tako da sem lahko v miru nazaj zaspala. mali je za dobro jutro malo pobrcal, zdi se mi da je še malo nižje kot je bil... zgleda da se le pripravlja na finish... no, mogoče v teku dneva. ali pa jutri...
LP

(odgovor članu vilincek)
  Neposredna povezava do sporočila: 2997
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 10:08:27   
avgust11
Hehe vidim da smo vse na istem, samo čakamo kdaj bo zagrablo zares.. mene tudi nekaj zvija občasno in moj dragi je že čisto noter pado...vsakič ko me zvije tak da morem malo zacvilit zraven, že reče "kaj grema?" on bi me kar odpeljal..hehe
Komaj čakam da bo šlo zares.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2998
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 10:35:20   
tretjič mama
Še kar doma.
Ob treh zjutaj sem si rekla, ok, še enega ali dva počakam, potem pa zbudim možeka, ker so se mi lepo na cca 10 minut ponavljali. In potem me je zmanjkalo. Zbudila sem se spet malo čez 4, se pravi da vmes očitno nič ni bilo.

Trenutno me spet nekaj šraufa, ampak malo mešano, na pol ure, na 15 minut pa spet nič. Ampak sem ziher da tole niso lažni popadki, ker se stopnjujejo in popuščajo. Mogoče se morajo samo še uredit v pameten vrstni red. Tako da sem se odločila, da danes res spet vse pospravim po stanovanju in vse operem, da me ne bo na koncu koš plesnivega perila počakal in take reči ... :) Sam je pa na vsak način fino, zdaj ko se nam res iz dneva v dan bolj bljiža dan D, a ne? Kolikor bo pač že trajalo, prav dolgo ne more več, kar je SUPER! Takorekoč smo več ali manj že na cilju! user posted image user posted image

Drugače, pa ja ..., zgleda, da smo res vse  neučakane :) Kar se polne lune tiče, naš družinski prijatelj - zdravnik - pravi, da polna luna deluje. jah, bomo videli, že jutri :)

(odgovor članu avgust11)
Neposredna povezava do sporočila: 2999
   RE: Avgustovke 2011
12.8.2011 10:59:16   
avgust11
Želim ti da te čimprej zares zašraufa..hehe in greš v P

(odgovor članu tretjič mama)
Neposredna povezava do sporočila: 3000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  118 119 [120] 121 122   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  118 119 [120] 121 122   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?