|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 10:20:45   
Kiwa
Boljše, da je prosilec tvoj dragi. Dohodki se upoštevajo skupni, delovna doba pa le prosilčeva. Dobijo se točke za delovno dobo nad 13 let za moške in nad 12 let za ženske.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 13:18:12   
darja.mark
ok, super, hvala za pomoč user posted image

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 16:01:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
Kerensa zakaj je pa važno kdo oddaja vlogo, sej se na koncu itak upoštevajo vsi podatki?

Točke za stalnost bivanja v MOL se dodelijo samo vlagatelju (kolikor jaz vem). Pa ni hudič, da ej za izobrazbo enako (bom preverila oz. lahko ti pokukaš na njihovo stran).
A se pol tole ne oddaja kot družina?

Se, se. Saj dobite točke za to, ker ste družina, pa točke za otroke, pa točke za morebitno ločeno bivanje in podobno.
a kej veš, a je možno narest najemno pogodbo z datumom za nazaj?

Itak, da se da. Saj ne bodo najemali grafologov, da preverjajo starost tinte na papirju. Samo star datum napišite, pa je.
IZVIRNO SPOROČILO: Kiwa
Ali to pomeni, da moramo prijaviti stalno prebivališče na tem naslovu ali je lahko začasno??

Samo zaradi razpisa ti ni potrebno ne eno, ne drugo. V izogib kakšnemu je*anju zaradi neprijave je pa pametno imeti začasno bivališče
JSS MOL potrebuje podatke o dohodkih in nujnih odhodkih le za uvrstitev na listo A/B ali še za kaj drugega?

Načeloma samo zato, da vidijo, koliko imate dohodka. Ne-načeloma user posted image pa še skalkulirajo (ampak to ne vpliva na rezultat), koliko vam, po odhodkih, ostane.
mogoče katera ve, kje izvem minimalno višino najemnine?

Minimalna najemnina ne obstaja (če si dobila idejo pri minimalni plači). Najemnina je toliko, kolikor napišete na najemno pogodbo (če govorimo o tržnem stanovanju). Za neprofitna stanovanja pa se najemnina določi na podlagi števila točk, ki jih dobi stanovanje po točkovalnem zapisniku. To najdeš pa na strani od JSS MOL.
Le zakaj bi nekdo, ki je v tako poceni stanovanju želel v neprofitno stanovanje, če pa bo zanj plačeval več?

Zato, ker je bolj varno (najemna pogodba za nedoločen čas).
Danes mi je prijateljica rekla, da menda vloge, kjer je prosilec študent (dijak) avtomatsko zavrnejo

Ne drži. Bistveno je, da je prosilec/vlagatelj polnoleten. Je pa vprašanje, če mu bodo šteli točke za izobrazbo, ker še nima diplome.
Torej je glede na ta podatek, bolje, da sem prosilec jaz, ker sem že diplomirala?

Samo po tem kriteriju - ja. Drugače pa skalkulirajte še točke za stalnost bivanja in poglejta, kje manj pop*šita.
Ali bi bilo mogoče bolje, da se fant izpiše iz šole in prijavi na zavodu za zaposlovanje? Torej bo njegov status nezaposlen.

Za dodatne točke je to bolje, bi pa to, po mojem mnenju, preveč vplivalo na vse ostalo v vašem življenju. Pa še vprašanje je, kako bi pogledali, če se on vpiš na RZZ po začetku razpisa.


< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 20.12.2010 16:03:43 >

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:34:21   
Kiwa
Še enkrat hvala za tvoj čas, Kerensa!

Še nekaj, potem pa verjetno neham z vprašanji.
Kaj pomeni na prednostni listi (gledam stari seznam, 13. razpis) lista A1, A2, A3? Pri A1 je bilo recimo potrebno nad 570 točk, pri A3 pa le nad 440?

Kdo lahko točkuje stanovanje glede njegove primernosti (vlažno, kletno, neosončeno,...) in koliko to stane?

Če imamo pred bivalnim prostorom 1m2 velik prostor, da se sezujemo, se to šteje kot predsoba?


< Sporočilo je popravil Kiwa -- 20.12.2010 21:38:52 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:36:33   
Kerensa*
Eno so klasični prosilci (tiste kategorije), eno so invalidi (za prilagojena stanovanja), eno pa... pojma nimam več, kaj še. Zaslužni meščani? user posted image

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:39:34   
Kiwa
Še dve vprašanji user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:40:23   
Kerensa*
Do polnoči sem še tukaj. user posted image

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:42:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Kiwa
Kdo lahko točkuje stanovanje glede njegove primernosti (vlažno, kletno, neosončeno,...) in koliko to stane?

Če nimate tistega točkovalnega zapisnika, ni nobene krize. Pač napišete, da ga nimate in vam bodo stanovanje točkovali sami, na JSS-MOL. Ko ga bodo, pa lahko dobite zapisnik in se po potrebi pritožite nanj. Kriteriji za točkovanje pa... pojma nimam, kje so.
Če imamo pred bivalnim prostorom 1m2 velik prostor, da se sezujemo, se to šteje kot predsoba?

Če ta prostor pripada samo vašemu stanovanju, potem je to vaš predprostor, ja (čeprav zunanji).

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:43:02   
Kiwa
Zgoraj sta, v prejšnjem postu. Saj jaz grem še malo "na zrak" pa spat user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:47:13   
Kiwa
Uf, si hitra.
Bemu, steno bom podrla! Ne dobimo točk zaradi tini mini prostora za pet parov čevljev.
Sem malo računala, dosežemo 550 točk. Bi bilo očitno potrebno, da je eden od naju žrtev vojnega nasilja / nasilja v družini / astmatik / hišnik ... user posted image user posted image Saj ne vem, ali naj se smejim ali jokam..

Spomnila sem se še nekaj vprašanj za jutri user posted image

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 21:51:58   
Kerensa*
Čisto iz firbca - kje pa živiš?

Saj lahko samo namigneš, ker poznam celo LJ. user posted image

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 22:02:08   
Kiwa
Povšetova user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
20.12.2010 22:08:28   
Kerensa*
Upam, da ne misliš podreti zidu od aresta user posted image .

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 11:00:36   
Onasiss



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Eno so klasični prosilci (tiste kategorije), eno so invalidi (za prilagojena stanovanja), eno pa... pojma nimam več, kaj še. Zaslužni meščani? user posted image
 
Tisti drugi so samski prosilci...tisti, ki pač živijo sami, saj jim potemtakem pripada garsonjera.


_____________________________

So what....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 11:07:10   
Onasiss
Kriterij za točkovanje imam jaz.... user posted image

Še nekaj... lahko 10x napišeš v kakšnem živiš (razen, če nimaš od kakšne pooblaščene osebe ali urada črno na belem), če ne dobiš v prvem krogu dovolj točk, te ne šljivijo 5 posto. Nam so prišli na ogled stanovanja šele takrat ko smo bili v ožjem izboru. Pa so premerili dejansko kvadraturo stanovanja, kopalnica in hodnik sta bila tako vlažna, da je bilo vse črno.... jih ni brigalo. Odgovor je bil... gospa eni imajo WC 50 metrov stran pa že 3 leta čakajo na stanovanje.

Skratka... kot ti lahko Kerensa pove.. znajo biti zelo pasji!!!


_____________________________

So what....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 17:47:41   
Kiya
Vidim, da se tukaj kar spoznate na tale razpis. Imam eno vprašanje, če slučajno katera ve.

Namreč napisati je treba dohodke od 1.10.2009 do 30.9.2010. En del sem bila v službi, drugi del pa na porodniški.
Kako je sedaj s tem delom, ki ga mora delodajelec izpolniti? On izpolni en del, drugi CSD ali priložim odločbo o višini porodniške za preostale mesece?

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 19:33:02   
Onasiss



IZVIRNO SPOROČILO: Kiya

Vidim, da se tukaj kar spoznate na tale razpis. Imam eno vprašanje, če slučajno katera ve.

Namreč napisati je treba dohodke od 1.10.2009 do 30.9.2010. En del sem bila v službi, drugi del pa na porodniški.
Kako je sedaj s tem delom, ki ga mora delodajelec izpolniti? On izpolni en del, drugi CSD ali priložim odločbo o višini porodniške za preostale mesece?

 Nekaj podatkov pridobiš iz informativnega obrazca o dohodnini....


_____________________________

So what....

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 21:01:34   
Kiya
Pri vlogi je namreč obrazec, ki ga mora izpolniti delodajalec o neto dohodku od 1.10.2009 do 30.9.2010,
sama pa sem že od marca na porodniški user posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 21:04:14   
Kiya
Kiwa kako boš pa ti to izpolnila, se mi zdi, da si ti tudi na porodniški user posted image

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.12.2010 21:27:47   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

Kriterij za točkovanje imam jaz.... user posted image

Še nekaj... lahko 10x napišeš v kakšnem živiš (razen, če nimaš od kakšne pooblaščene osebe ali urada črno na belem), če ne dobiš v prvem krogu dovolj točk, te ne šljivijo 5 posto. Nam so prišli na ogled stanovanja šele takrat ko smo bili v ožjem izboru. Pa so premerili dejansko kvadraturo stanovanja, kopalnica in hodnik sta bila tako vlažna, da je bilo vse črno.... jih ni brigalo. Odgovor je bil... gospa eni imajo WC 50 metrov stran pa že 3 leta čakajo na stanovanje.

Skratka... kot ti lahko Kerensa pove.. znajo biti zelo pasji!!!


Ja, mi sicer imamo od JSS stanovanje (ne v MOL), pa je grozno! Vse črno od plesni, voda dobesedno teče po stenah, razvlaževalci zraka (električni, ne tista sol) ne pomagajo čisto nič user posted image pa ti rečejo "Saj se lahko izselite, ljudje v vrsti čakajo tudi na plesnivo stanovanje" wtf user posted image namesto, da bi normalno sanirali zadevo user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
22.12.2010 22:20:52   
Kiwa
Kiya, tudi jaz ne vem, kako bom to izpolnila. Jaz imam pri dohodkih delo preko šs, plačo in porodniško user posted image

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
27.12.2010 12:02:23   
verci
pozdravljeni tudi meni bi prisel prav kaksen nasvet glede neprofitnega stanovanja.S fantom sodelujeva na razpisu je pa to 1. zato vse ki se na to kaj poznate bi prosila za nasvet.
Fant je prosilec in ima stalno bivalisce pri starsih vendar ne zivi doma ampak sva v najemu kjer imava zacasno bivalisce ampak nobene pogobe z lastniki(podnajemniske pogodbe) kaj predlagate kaj naj storiva  kako priti do dodatnih tock.


(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
28.12.2010 4:00:25   
Kerensa*
Če želita dodatne točke za najem, potem bo moral eden od vaju na naslovu najetega stanovanja prijaviti začasno bivališče, zelo priporočljiv pa je tudi podpis (vsaj fiktiven) najemne pogodbe. Brez dokazila o tem, da plačujeta najemnino (pa četudi kot dokaz priložita samo obojestransko podpisan primopredajni zapisnik gotovine), pa vama točk za najem ne bodo dali.

(odgovor članu verci)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
28.12.2010 11:58:21   
darja.mark
Kerensa a če je eden od najemniko prijavljen začasno na tem naslovu dobiš še dodatne točke? Mi trije (moj, sin in jaz) smo v najemu, naredili bomo še pogodbo, samo ni pa noben prijavljen na tem naslovu. A bomo s tem zgubili kako točko, bi blo pol boljše da se vsaj eden prijavi na tem naslovu al kako? Sem misla da to kje si prijavljen nima veze user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
29.12.2010 3:13:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
Sem misla da to kje si prijavljen nima veze user posted image

Odvisno, s katerega vidika gledaš.

Pogoj za sodelovanje na razpisu je stalno bivališče na območju MOL. S tega vidika je pomembno, kje si prijavljen. Kar se pa tiče dodatnih točk za najem, pa ni pomembno, ali imaš v najetem stanovanju prijavljeno začasno bivališče ali ne. Pogoj je, da to, da si v najemu, lahko dokažeš. In ko to dokažeš, ti tudi ne bodo šteli točk za primernost bivanja s stalnega naslova, temveč za stanovanje, v katerem dejansko živiš, torej najemniško.

Vi zato, ker niste stalno ali začasno prijavljeni v najetem stanovanju, ne boste izgubili nobene točke, saj boste priložili najemno pogodbo. Kar sem napisala za "Verci", je bilo pa, kakor vidim, res nekoliko dvoumno. Mišljeno je bilo, da če želita točke za najem in ker nimata pogodbe o najemu (sklepala sem pač, da je niti ne bosta imela), mora pač eden od njiju prijaviti začasno bivališče, saj bosta le tako lahko dokazala, da ne živita na svojem stalnem naslovu.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?