|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 8:58:23   
darja.mark
Ja, ste mele kar prav, sem kar klicala tja pa so mi rekli da avtorska šteje user posted image
Sva pa tudi še v zbiranju papirjev. Tisto potrdilo o odmeri dohodnine ste kopirale ane?
Glede opisa razmer pa ne vem, a je potrebno kaj napisat? Mi smo pač v najemu in to je to. Da je malo stanovanje bojo vidli itak iz vpisane kvadrature, kaj več pa tko nimam za napisat ker nimamo neke vlage al pa česa drugega.

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 9:05:52   
Kiya
Dohodninsko napoved bomo kopirali, prav tako rojstni in poročni list ter diplomo.

Darja nek opis je nujen, vsaj tako se mi zdi, da piše v navodilih.

A ste kaj računale koliko točk dobite in kam vas uvrstijo?

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 9:41:05   
Kiwa
Jaz sem na CSD Domžale (ker pred nastopom porodniške še nisem bila prijavljena v Lj.)

Opis razmer je nujen. Piši o razporeditvi prostorov,...

Mi imamo nekje okoli 600 točk na listi A.

< Sporočilo je popravil Kiwa -- 5.1.2011 9:44:41 >

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 10:02:21   
Kiya
Mi smo zbrali okoli 480 točk, kolikor sem sama računala. Po dohodkih pa ravno presežemo limit za 3 člansko družino za listo A  (če sem seveda prav računala) in naj bi bili uvrščeni na listo B.

Bomo pa videli kako bo, ko dobimo odločbo.

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 11:38:32   
darja.mark
Oh, ve srečnice. Mi smo zbrali borih mislim da 370 točk, sploh ne vem če mamo kaj šans user posted image   Pač zgubimo točke ker je moj prestar user posted image
Drugače pa tole z listo A in B, kako oni tole uvrščajo? Vem da moraš met določen neto dohodek glede na št. družinskih članov, to sem pač razbrala iz razpredelnice. Midva če gledam listo B, pa glede na to da smo trije, glih ujameva znesek ki je določen, se pravi nekaj čez 1.500 eur. Ampak kako bojo oni pol to uvrščali da določijo a si na listi A ali na listi B?
Kiya na kakšen način presežeš limit? Tam na A listi je napisano npr. 3 članska družina do 1.580, 4 članska pa do 1.868. Sej preseže malo verjetno vsak? A se pravi da če maš dohodke med 1.580 in 1.868, da pol te dajo na listo B?  

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 11:48:18   
Kiwa
Uh, midva še zdaleč nimava toliko dohodkov, da bi prišli na listo A. Mislim, da sva imela lani v celem letu okoli 6000€ (le delo preko ŠS). Za to obdobje bo sicer nekaj več, ker sem se jaz potem zaposlila, ampak vseeno ne dovolj za B listo.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 12:35:12   
Kiya
Darja na razpredelnici piše, da je dohodek za 3-člansko družino do 1.580,79 € (lista A), od 1.580,79 € do 3.017,87€ pa za listo B in smo ravno malo nad tem limitom (za listo A).
Zdej ne vem a oni gledajo povprečje 12 mesecev ali povprečje meseca, ker se malo pozna saj sem bila jaz 3 mesece pred porodniško na bolniški, moj pa še ni imel take plače kot jo ima sedaj.

No sej če bi to gledali par let nazaj bi bili s prihodki na istem kot ti Kiwa, saj sem jaz zaposlena šele 2,5l moj pa 1,5l.

Točke nama pa prinese njegova izobrazba (uni), mlada družina (pod 35 let) in pa več kot 20 let v MOL.

Sem zdele malo priredila tisti obrazec o dohodkih in bova kar s tem šla na CSD potem bova pa vidla, kaj bomo zrihtali, če sploh bomo kaj.

Pa v soboto mormo še na občino po papirje, stalno prebivališče in pa o gospodinjski skupnosti, saj živiva pri njegovih.

Če bo katera hodila ovirit podpis o zunajzakonski skupnosti naj gre to na občino delat, ker je ponavadi bilo ceneje kot pri notarju.

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 12:41:14   
darja.mark
Aaaa, hvala, mi je zdaj bolj jasno. Sem na koncu tut sama tako razmišljala pa nisem bila ziher a prav mislim ali ne.
No overit sva midva že šla na občino, plačaš mal več kot 2 evra kar je ceneje kot notar. Ja sej, točke že nabereš če maš izobrazbo, zahtevano starost. Saj pravim naju je povozila tale starost, tukaj pač odpadeva ker je on starejši od 35 :(
No, mal sem pa tut jaz kriva ker pacam tole diplomo user posted image  če bi jo naredila tako kot sem si na začetku zastavila, bi mela tut kako točko več. Ampak nimaš kej, zdaj ne morem nič.
A pa katera ve, a je kako določeno število točk ki je minimalno da prideš na lestvico, al se pač gleda kdo ma več

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 15:13:14   
Kiya
Pomoje se lestvica oblikuje glede na število vlog in koliko točk imajo vlagatelji in potem pač koliko stanovanj je na voljo.

Letos naj bi bilo 300 stanovanj za listo A in 150 za listo B, kako gre pa po kategorijah pa žal ne vem.

Sem pa zasledila forum Celovških dvorom in malo brala koliko so potem še za opremo dajali user posted image , ker v stanovanju je le kopalnica opremljena z tušem/kadjo, WC in umivalnik.

Če pa prideš na listo B moraš pa še dati 10% lastne udeležbe.


(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 17:26:23   
Kiya
Sva bila na CSD in dobila potrdilo, zdej pa imam eno dilemo.

Dohodki od 1.10 do 30.9.
a se šteje od oktoberske plače, ki je nakazana novembra
ali se šteje septemberska plača, ki je nakazana oktobra in potem naprej?

Kako je pa z regresom, se ta šteje zraven ali ne?

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 18:26:43   
Greenie
Pa je potrebno "porodniške izpiske" ožigosati na CSD? Ker meni so npr. za štidentsko delo na JSS dejali, da ne rabim od študenta, da so dovolj TRR izpiski. 

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 18:31:15   
Greenie
IZVIRNO SPOROČILO: Kiya

Letos naj bi bilo 300 stanovanj za listo A in 150 za listo B, kako gre pa po kategorijah pa žal ne vem.



Jaz sem malo računala in tako bo prišlo verjetno cca 230 stanovanj za "splošne upravičence - lista A1". Ker 18 stanovanjj bo za invalide, 8 za gluhe/slepe in 80 za samske (po mojem mnenju zelo veliko) - to so garsonjere. Od vseh teh jih bo približno dve tretini na listi A.

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 18:32:43   
Greenie
IZVIRNO SPOROČILO: Kiya

Sva bila na CSD in dobila potrdilo, zdej pa imam eno dilemo.

Dohodki od 1.10 do 30.9.
a se šteje od oktoberske plače, ki je nakazana novembra
ali se šteje septemberska plača, ki je nakazana oktobra in potem naprej?

Kako je pa z regresom, se ta šteje zraven ali ne?



Dohodki tako kot so na TRR. Da, tudi regres.

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
5.1.2011 21:36:06   
Kiya
Na CSD sem sama nesla neko potrdilo, ki pa sedaj ni pravilno user posted image , ker sem bila prepričana da se gleda plače in ne kdaj je nakazano user posted image in sem si na potrdilo napisala eno starševsko nadomestilo preveč.

No sedaj bova pa priložila kopije mesečnih odrezkov, ki naj bi bili ravno tako ok, samo na JSS so rekli da raje vidijo da je napisan skupni znesek, ampak sedaj pač ne bo user posted image

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
6.1.2011 8:43:35   
Kiwa
Kiya, se gleda kdaj je nakazano? Torej ne dam kot zadnjo septembersko porodniško, ki je bila nakazana 15.10., ampak avgustovsko? Tega pa nisem vedela. 

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
6.1.2011 12:08:21   
Kiya
Ne vem, ker jaz sem tudi dala septembersko in mojemu so v službi ravno tako gledali plače od oktobra do septembra in ne od septembra do avgusta.

Midva bova oddala od oktobra do septembra plače oz. nadomestila, pa če bo treba bomo popravljali.

Pri meni se kaj dosti ne pozna, saj je bila plača vedno skoraj ista in tudi nadomestilo je povprečje zadnjih 12 plač, jaz sem pač gledala na to katera plača oz. za kateri mesec in ne kdaj je nakazano user posted image


< Sporočilo je popravil Kiya -- 6.1.2011 12:10:07 >

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
11.1.2011 12:00:49   
Kiya
Nama je uspelo pridobiti vse dokumente, ki jih potrebujeva user posted image , samo še opis razmer manjka pa plačilo takse user posted image

Za dohodke so mi pa v službi upoštevali plače(bolniške) od oktobra pa do porodniške.



(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
12.1.2011 21:29:13   
dana01
Kako priti di 900 ali 800 točk, sam ne mi rect da so vse te zenske zrtve nasilja, da imajo vsi bolane otroke oz. so oni bolani.Primer moja prijateljica samohranilka 2 otrok zivi pri starsih v 80 kvadratnih metrov in ima vecjo plačo od mene za 300 eur. Jaz imam skoraj minimalno plačo mož in sin ne delata, smo v najemu. In kdo dobi neprofitno stanovanje moja prijateljica, seveda ji privoščim, ampak logično ni. Ona živi pri starših zastonj, imajo dovolj prostora isto so 3, jaz plačujem najemnino za 45 kvadratov, se stiskamo in komi preživimo. No če ima kdo kakšno pametno naj mi prosim pove

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.1.2011 9:23:37   
Kiya
Dana01 pojma nimam kako nekateri pridejo do takega velikega števila točk.

Si že kaj gledala koliko točk bi dobila ti na tem razpisu?

(odgovor članu dana01)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.1.2011 11:30:32   
darja.mark
no končno ena ki razmišlja kot jaz. Tudi jaz se sprašujem od kje nekaterim toooliko točk. jaz mislim da ni toliko primerov kjer bi imeli toliko otrok bolanih in ne vem kaj še vse. Pomoje se fajn znajdejo, zlažejo,...vglavnem zmutit znajo, po domače povedano.

In tut sama sem mnenja da tisti ki živijo pri starših, imajo večjo ugodnost kot nekdo v najemu. Starši te ne bodo vrgli na cesto zaradi neplačane položnice, nimaš najemnine,...v najemu je to dosti drugače. Lastnika ne zanima maš ali ne, če nimaš, lahko kar greš. Tudi sama sem najemnica in komaj zlezemo čez mesec (pa imamo dokaj malo najemnino če primerjam z drugimi cenami na trgu), s tem da ne omenjam da se mi bo kmalu kar odfuzlalo ker je stanovanje malo, s tem tut malo prostora in nimaš kam kaj dat, da se ne bi čez 5 minut ob to že spotaknil.

In mi res ni jasno kaj ma pri razpisu veze izobrazba, leta, delovna doba,..kaj a se gremo kdo ima višji status ali kdo bolj potrebuje streho nad glavo? Tile pogoji s strani MOL-a mi niti malo niso logični user posted image   Moj je starejši od 35 in zato bomo verjetno odpadli na tem razpisu, a to naj bi bil razlog da si stanovanje zaslužimo manj kot pa nekdo ki je mlajši od 35???? BOLANOO do konca

(odgovor članu Kiya)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.1.2011 15:06:01   
Greenie

IZVIRNO SPOROČILO: dana01
Kako priti di 900 ali 800 točk, sam ne mi rect da so vse te zenske zrtve nasilja, da imajo vsi bolane otroke oz. so oni bolani.


Saj lahko vidimo kakšna imena in priimki so na vrhu, pa brez zamere. Oni si pač upajo. Moj primer, znanka, ki je bila v varni hiši z otrokom, ni dobila stanovanja, dobil pa ga je en tipo, južnega porekla. Stanovanje mu ni bilo všeč in se je pohvalil, kako ga bo oddajal, češ kaj mi pa morejo.


IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
In mi res ni jasno kaj ma pri razpisu veze izobrazba, leta, delovna doba,..kaj a se gremo kdo ima višji status ali kdo bolj potrebuje streho nad glavo? Tile pogoji s strani MOL-a mi niti malo niso logični user posted image   Moj je starejši od 35 in zato bomo verjetno odpadli na tem razpisu, a to naj bi bil razlog da si stanovanje zaslužimo manj kot pa nekdo ki je mlajši od 35???? BOLANOO do konca


Meni tudi ni. Še bolj bolano mi je pa to, kaj mi je pribil tip iz JSS, ko sem bila tam in vprašala, če lahko tudi mi kandidiramo na B listo, čeprav imamo nekoliko nižji dohodek. Tip reče, ja B lista je pa namenjena tistim malo bolj premožnim ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.1.2011 22:32:28   
dana01
Ja jaz pridem do 45o saj upam to je ze 3 razpis ampak da prides do 900 moras pri vseh moznih dobiti tocke in to kr velik.Pa kako mi tudi ni pravicno da toliko stanovanj namenijo samskim mogoce malo manj recimo 20 ali 30 ne pa 80.Pa recimo za 3 clansko druzino ti pripada 45 do 55 kvadratov. Mi smo zdaj v 45 pa skoraj hodimo en po drugemu. Tu se podrazumeva tudi da mas dnevno tudi za spalnico, pa tok si zelim da mi ni treba vsak vecer sedezne narazen vlect.Ampak bom vesela ce dobimo neprofitno ud ce bo 45 kvadratov.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.1.2011 12:24:12   
darja.mark
DANA01 se čist podpišem pod tebe. tudi mi smo v 43 kvadratih, pa smo trije v eni sobi, se pravi da mamo dnevno spalnico in še otroško v enem, kar je še huje. Ko daš malega spat moraš počakat da zaspi da greš lahko gledat tv, da o zasebnosti niti ne govorim. Ampak kot si rekla sama, pri neprofitnem je vsaj manjša najemnina pa še nekako zagarantirano maš da ne boš šel ven čez x let.

(odgovor članu dana01)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
19.1.2011 12:31:49   
darja.mark
jaz imam še nekaj vprašanj glede kvadrature stanovanj.
-pod skupno velikost celotne stanovanjske enote (vključno z deli ki jih ne uporabljam): a se šteje tudi balkon, a je to brez balkona, in pa a se šteje tudi klet? smo v najemu in kleti na uporabljamo, a pol napišem samo stanovanjsko površino?
- v souporabi imam....kaj tukaj napišem če smo v bloku?
- in pa površina na družinskega člana znaša......kvadr. metrov - spet, a se blakon šteje zraven ali ne?

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
19.1.2011 17:51:00   
Kiya
Midva sva gledala primer, ki je v navodilih in tam tudi ni bil štet balkon, za kvadraturo sva si pa pomagala z podatki od GEOSa, prostore smo pa izmerili in zračunaril kvadraturo.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?