|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 15:13:51   
eike
Tudi jaz ne morem mimo tega foruma.  "dokler se bo v naši prelepi domovini to tako nadaljevalo bomo pristni slovenci le še kaplja v morje,
nekaj podobnega kot "zamejski slovenci". Žalostno a resnično. Zato pa jih vse več razmišlja o odhodu v tujino.


(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 21:35:43   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: malinica1
Jih sama poznam nekaj takih, ki imajo vsega dovolj pa za povrh dobijo še neprofitno, ki ga potem na črno oddajajo...ampak naj zato začnem pljuvat po vseh?


ne, začni jih prijavljat!

ma če bi jaz kakega takega poznala, ma 100% ga prijavim. pa sam naj kej pisne; vse mesto polepim z letaki kaka svinja je.

(odgovor članu malinica1)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 21:54:24   
malinica1
Misliš, da jih veliko razmišlja za odhod v tujino ker je pri nas vedno manj "pristnih" Slovencev? kako malo jih bo šele v tujini! poleg tega, da imajo tudi oni svoje manjšine, ki jim delajo težave, Francozi Turke, Nemci Turke in Poljake, vsaka država ima svoje..Tudi sama razmišljam o odhodu v tujino..ampak zaradi tega, ker je v sloveniji tako težko dostojno živeti, zato, ker bi bila npr. v Kanadi vsaj trikrat bolje plačana za delo v moji stroki, ker so tam stroški enaki našim, in bi v parih letih našparala za pol stanovanja pri nas, v Skandinaviji bi svoje stanovanje itak že imela. Tukaj še pogojev nimam za vzet kredit v višini stanovanjca, kaj šele pogojev za dostojno življenje ob odplačevanju kredita nadaljnih 30 let..ja zato bi šla ven, ker so drugje boljše možnosti za izobražene ljudi.
Drugače ne vem iz kje prihajate ljudje s takim negativnim mnenjem o tujcih..mogoče imate res svoje razloge, ki so na mestu, ampak mislim, da se res ne sme posploševat kar na vse. Se vam ne zdi večje bogastvo ravno mešanje kultur? Kjer se stika vzhod z zahodom, tam leži zibelka umetnosti in kulture...Se vam ne zdi bolj bogat otrok, ki je deležen dveh ver, dveh tradicij, dveh svetov, dveh mišljenj, dveh jezikov? pa naj gre za Japonko in Nemca, ali pa za francoza in brazilca, da ne boste msilili, da vse to leti samo na slovenko in bosanca...če daš skupaj dve različni sestavini, dobiš bolj žlahten rezultat, kot če daš skupaj dve isti....


(odgovor članu eike)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 21:57:21   
malinica1
Komu pa naj jih prijavim? Ti so itak tako visoko, da jim nihče ne more nič...kdaj se je pa še kaki veliki živini kaj zgodilo....sama sebe bi s tem hendikepirala..to bi blo vse kar bi dosegla...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 22:05:01   
Babies
malinica,

iščem "Všeč mi je" okoli tvojih sporočil pa vidim, da ni te opcije tukaj:) Res inteligentno in človeško napisano!

(odgovor članu malinica1)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 22:13:22   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: malinica1
Se vam ne zdi večje bogastvo ravno mešanje kultur? Kjer se stika vzhod z zahodom, tam leži zibelka umetnosti in kulture...Se vam ne zdi bolj bogat otrok, ki je deležen dveh ver, dveh tradicij, dveh svetov, dveh mišljenj, dveh jezikov? pa naj gre za Japonko in Nemca, ali pa za francoza in brazilca, da ne boste msilili, da vse to leti samo na slovenko in bosanca...če daš skupaj dve različni sestavini, dobiš bolj žlahten rezultat, kot če daš skupaj dve isti....


to je res. raznolikost je pomembna. še ronja lahko potrdi da je tudi biološko boljša raznolikost genov ker:
Genetic diversity plays a very important role in survival and adaptability of a species because when a species’s environment changes, slight gene variations are necessary to produce changes in the organisms' anatomy that enables it to adapt and survive. A species that has a large degree of genetic diversity among its population will have more variations from which to choose the most fit alleles. Increase in genetic diversity is also essential for a species to evolve.

hehe, smo malo iz teme zdaj - ampak se mi zdi koristno user posted image

(odgovor članu malinica1)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 22:23:32   
malinica1
No, jst sm se izkašljala in kar se mene tiče se lahko vrnemo nazaj na staro temouser posted image . Si moram čas krajšat, da hitreje pride dan s poštarjem in odločbo....če bom pa čakala na ključe od stanovanja, pa lahko še kak forum kje začnemo, ali pa 3..se mi zdi, da bomo imeli veliko časa za klepet :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
13.9.2011 23:04:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: malinica1
Komu pa naj jih prijavim? Ti so itak tako visoko, da jim nihče ne more nič...kdaj se je pa še kaki veliki živini kaj zgodilo....sama sebe bi s tem hendikepirala..to bi blo vse kar bi dosegla...


ah dej no, saj nisi neumna. saj jih lahko anonimno razgališ javnosti in to redno, če enkrat ne pomaga. en način sem že predlagala, jih je pa še en kup. najlažje je vrečt puško v koruzo in rečt da jim nihče ne more nič. zato pa mamo tako kot mamo. moj mož pravi da je še dobro da gremo nazaj na švedsko za neki časa, ker folk tle še papirčkov noče pobrat na igrišču, ko se pridejo njihovi otroci gor igrat - raje otroke "manevrirajo"okoli smetk, če jih niso sami nasrali.. user posted image nobenega občutka za skupnost, res.. user posted image

(odgovor članu malinica1)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 7:58:11   
eike
če v svoji državi ne moreš priti do enega stanovanja (neprofitnega, kaj šele svojega) je to velik razlog za odhod v tujino, sploh pa če vidiš, da nekateri (A lista kaže na večino prislejencev) veliko lažje pridejo do stanovanja kot pa mi. Zakaj? enostavno zato, če izpostavim moj primer - pri 15 ih odšla iz manjšega kraja v Lj. tukaj redno doštudirala, se pri 23. letih zaposlila (kar je danes velika redkost), preden se odločiva za otroka pa bi rada imela rešen stanovanjski primer, da lahko otroku nudim kar mu pripada. Pri večini iz liste A pa upam reči da je primer obraten, nedoštudirani ljudje, živijo od socilanih prispevkov in imajo po tri in več otroke s katerimi se stiskajo na 30 m2.  Iz tega lahko izvlečemo to, da je v naši državi bolje imeti veliko otrok, nič delati in živeti od soc. prispevko tako dobiš ugodno stanovanje, kot pa študirati, pa v službo hoditi, plačevati nore najemnine....
Naj še poudarim nikakor nisem nestrpen človek, je pa res, da na cesti (troli) ko se vozim v službo nikoli ne slišim, vidim, da bi kakšen črnc nabijal svojo musko pa se izpostavljal, tako kot je to pri nekaterih iz južnih delov, ko še slovenskega jezika ne uporabljajo.

To je pač moje mnjenje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 8:16:00   
pupa06
To pa je že zdavnaj znano, da se v tej državi dejansko ne splača delati. Država ima največ skrbi kako pobrati čimveč davkov, da bi pa kaj spodbujala....o tem pa lahko samo sanjamo. Najbolj se splača biti "socialni problem" z veliko otroki ali pa bogat z veliko vezami, srednji sloj pa itak počasi propada. Tako pač je. Zato gre veliko izobraženih v tujino.  O nestrpnosti pa ne bom nič, povsod je dosti primitivcev, moje stališče je, da se pač družim s takimi ljudmi, ki so mi simpatični in ok pa naj gre za "naše" ili za "one druge".   Je že kdo kaj dobil po pošti ?

(odgovor članu eike)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 9:04:39   
Kiwa
Nehite se kregat! user posted image

Pošte še ni..

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 12:18:38   
urla
Dobila odločbo pred parimi minutami user posted image

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 12:50:05   
exer
Zivijo

Mene pa nekaj zanima.Ali je še vedno možno,da stanovanja ne dobis čeprav si zbral minimalno 545 točk in si na prednostni listi?
Ali se kriterij sedaj lahko se dvigne?

Se vam zahvaljujem za odgovor.

lp

(odgovor članu urla)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 13:16:46   
Neycha
exer, tudi mene zanima enako :)

(odgovor članu exer)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 14:30:32   
pupa06
Pri prejšnjem 13. razpisu kriterija niso dvignili, verjetno imajo nekaj stanovanj še v rezervi za morebitne uspešne pritožbe. Lahko se pa zgodi, da se kriterij dvigne, če bo veliko pritožb....Tudi mene to skrbi, ker sem bolj pri repu prednostne liste.

(odgovor članu Neycha)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
14.9.2011 14:35:36   
Babies
Interna info z jss-ja, ki sem jo dobila, je ta, da se prednostna lista ne bo spremenila. Tudi sama sem gledala prednostne in dokončne za zadnja tri leta in so bili v dokončni listi čisto vsi kot na prednostni. So pa vsako leto bila dodana stanovanja za tiste, katerim je bila pritožba pozitivno rešena. Torej bi po tem lahko sklepali, da listo prilagodijo številu upravičencev in ne številu stanovanj, ker teh majo v rezervi, če ne pa dajo razpis za ponudnike. Edino se mogoče lahko zgodi, da nekateri upravičenci čakajo na stanovanje dlje kot 2 leti. Če res nimajo dovolj stanovanj.





(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
15.9.2011 13:47:22   
Neycha
ste že dobili odločbe? ste našli kakšne napake pri točkovanju?

(odgovor članu Babies)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
15.9.2011 14:36:56   
Greenie
Včeraj dobili odločbo, vse napisano je ok. Me pa res zanima koliko časa bomo zdaj čakali, da nas pokličejo.

(odgovor članu Neycha)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
15.9.2011 16:09:55   
Babies
Sploh obstaja možnost, da bodo koga klicali pred dokončno listo? Jaz kr računam, da bo najprej dokončna lista tam nekje januarja. Potem pa ne pričakujeva nobenih obvestil in klicev vsaj do avgusta 2012 :) Sej se vedno vse skupi zavleče pri jss-ju. Ampak nič za to. Vsaj veva, da bo...kmalu...:)



(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
16.9.2011 12:17:32   
pupa06
Jaz pa nisem taka pesimistka, računam na to, da bodo novembra končne odločbe in pozimi že selitve v stanovanja, najkasneje spomladi.....upam.

(odgovor članu Babies)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
16.9.2011 13:21:30   
Kiwa
Jaz pa mislim, da se bodo glede končne liste držali roka 3 mesece, tako kot je napisano v razpisu. Dokončno listo dobitnikov pričakujem najkasneje 10.12.2011 in mislim, da se bodo selitve začele kar takoj, ker veliko stanovanj, predvidenih za 14. razpi, je že zdaj primerno za oddajo. (CD npr.). Včeraj sem izvedela, da je res še veliko prostih stanovanj v Celovških dvorih.
Polje II pa mislim, da bo do roka tudi končano (14.10.), saj so bloki že postavljeni. Potrebno je urediti še okolico in notranjost blokov.
Celovški dvori se definitivno ne bodo ponovili, sem prepričana.

Jaz predvidevam, da se bomo do marca sigurno selili user posted image

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
16.9.2011 13:28:20   
Kiwa
Novo obvestilo JSS MOL:
http://jssmol.si/dokumenti/sporocila/Obvestilo_upravicencem_glede_dodeljenega_stanovanja_sept_2011.pdf


(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
16.9.2011 16:12:50   
Babies
Jaz se bol držim tistga "ne pričakuj in ne boš razočaran" :) Ampak, če bo tko kot vi pravte, jupijeeeeej :)

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.9.2011 10:25:06   
prfoxa
se bojim, da bo kaj podobnega tud za nas 'ven prišlo' ... tud midva sva iz kvazi premožnih družin, ampak to je dostikrat samo videz ... VIDEZ PA VEMO, DA RAD VARA, kajne? V resnici imajo oboji vile na lizing, pod hipotekami, komaj preživijo iz meseca v mesec, prodati jih ne morejo oz. nočejo (ker jim ne bi ostalo NIČ, ko bi poplačali lizing), verjemte mi!
Kolkrat sva se z možem odpravila na 'resne pogovore' vsak do svojih, pa niti slišat nočejo o kakršnikoli pomoči!!! Tud 20 jurjev jim je brezveze dat, češ: "Kaj ti bo pa to sploh nucalo?!"
Za povrh se pa na konc še vsi skregajo s tabo in se odtujijo, ker jih je sram, da si se prijavil na razpis in da je bilo tvoje 'slavno' ime objavljeno v Žurnalu ... da bi pa kakorkoli pomagali, pa ne ...

kar sem hotla rečt (in nisem hotla jamrat) je, da starši in ostala žlahta niso nujno merodajni za dejanski status svojih potomcev!
IZVIRNO SPOROČILO: C.Carter

Ma kaj žolč zlivate zaradi "neslovencev", ki so dobili stanovanja!
Dokler bo bodo stanovanja dobivali tisti ,katerih družine imajo 400 m2 VILO sredi Ljubljane (poznam, bivša sošolka), vredno miljon evrov in bi potomcem brez švica lahko kupili stanovanje, naj jih dobivajo tudi albanci in drugi, ti vsaj niso "nakonektani"...




(odgovor članu C.Carter)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: neprofitna stanovanja-14.razpis
21.9.2011 10:43:11   
prfoxa
sicer pa ne vem, kaj bi večino folka sploh zadovoljilo ...??

a smo mi v redu??
1) oba sva Slovenca na trdi Č na konc,
2) oba sva že celo življenje prijavljena v MOL-u,
3) oba sva visoko izobražena,
4) rodila sem 4 otroke,
5) dobivamo samo otroške dodatke in
6) nismo socialni problem (brez ostalih soc. dodatkov).

Tud jz poznam kr neki nekulturnih južnjakov, drugač pa razmišljam bolj v tej smeri, da bo mogoče v tanovi soseski pestro in da bojo sosedje bolj komunikativni ... ne vem, mogoče sem naivna ;)


(odgovor članu prfoxa)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?