|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 10:10:49   
zaljubljena23
Hej...

Očitno ni bil tečkast dan samo za nas včeraj :/...Upam, da bo res lepo vreme v petek in soboto kot napovedujejo, da se malo nadihamo svežega zraka..V nedeljo smo bili nazadnje zunaj..Včeraj je cel dan rahlo snežilo, v ponedeljek tudi grdo vreme, danes pa spet napovedujejo sneg..Bljek...

Porod..Nisem pozabila bolečin...Ampak še zmeraj vztrajam pri svoji izjavi takoj ob rojstvu Neja, če bo še drugi porod tako na izi, grem takoj rodit..Vglavnem sami sami lepi spomini na porod...

Mimogre..V soboto smo vabljeni na abraham..Ampak jaz sme nekako skeptična glede tega in smo se odločili, da ne gremo...Kaj bi ve storile? Bi šle ali ne?


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 851
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 10:20:31   
n a n i
Mi smo bili na abrahamu januarja. Prej sem se pozanimala, če je kdo bolan. Najprej sem šla sama, ker je praznoval moj stric, moj je bil doma z A, potem ko sem šla domov dojit, je šel moj in ker sem prej prečekirala, da ni nihce bolan, sva šli potem še skupaj z A. Nisem pa dovolila, da jo preveč mečkajo. aja pa ni bila v tisti sobi, kjer je bila žurka, ampak v eni zraven, kjer se je itak vse videlo in slišalo. Motila me je tudi ful glasna muzika, tam pa je bilo tišje in predvsem manj  virusov.

Sprehode tudi jaz pogrešam. čeprav medve greva ven tudi če sneži. Sva bili sedaj vsak dan zunaj za kratek čas. Komaj čakam bolj toplo vreme.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 852
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 10:28:52   
jona klara
punce, tudi moj porod je bil obupen.trajal pet ur, na umetnih popadkih, že 2 uri odprta 10 cm ni šlo nakamur, nakar so ugotovili, da je napačna vstava in ne gre, utrip je že bil 20 in se ni več dvigoval, o bolečinah raje ne bi, ker sem mislila, da ne bom več zdržala, ker so umetni popadki šibali brez pavze....no temu je sledil CR, hvala bogu je vse ok z G, ampak spomine imam grozne, boleče na ves čas bivanja v bolnici.No zagotovo v celjsko porodnišnico ne grem več nikoli,ti prej ne naredijo niti uz, sestre mu niso dale do 3 dne flaše, jaz nisem imela mleka, tudi prijaznost ni bila prisotna.S tem, da sem bikla do 3 dne brez otroka, ker niso imeli na porodnem prostorA, UMIRALA OD ŽALOSTI, DA GA NI OB MENI IN dolgčasa.No tja ne grem več, pa še 2 primera sta se v tej porodnišnici zgodila v istem mesecu, ki imajo hude težave z otročki zaradi dolgega 10 ali več urnega poroda, tu te res pustijo čakati.

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu **NiNa**)
Neposredna povezava do sporočila: 853
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 14:27:42   
ula77
ojla.

Ena je omenila abrahama...jaz jo bom v soboto vzela na poroko. Za civilni del bo pri babi, za večerjo pa bomo šli za krajši čas, upam, dabo spala v vozičku, noben je ne bo prijamal in to je to. Kaj pa najk drugega naredim, razen da ostanemo doma? Če bo sitna, se bomo p a pobrali domov. Kaj si mislite o  tem?

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 854
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 14:41:02   
jona klara
jaz sem mislila, da glede na to, da je gripa v polnem razmahu, jaz raje ner bi šla.Sploh, ker imam slabo izkušnjo, mi smo zelo pazili pred množičnim folkom, moj G še ni bil v šoping centru, pa je staknil virozo, sedaj že 17 dan vročinauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 855
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 15:01:58   
ula77
ja, saj to je tisti hec, kje se bolj naleze....glede na to, da smo bli 3 tedne nazaj v bolnici, me je mojo pikico bolj strah pustit pri babi, če ima kake obiske, kot da gre z mano v vozičku na večerjo.....ah, saj ne vem, kaj je bolj prav, a provali bomo tako.....brrrrr

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 856
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 15:28:08   
Dadi
Po dooolgem času se vam javim, obdana z goro robcev, in dvema bolanima mulčkoma. K sreči naša mlajša še ni nič staknila.Smo bili na počitnicah pa smo zgleda domov prišli super okuženi...Kašljam za znoret, tako da grem danes k dohtarju. Upam na čim prejšnjo ozdravitev, ker sem ko cunja, jem pa itak samo župce...In moram rečt da me dojenje res izčrpava, ampak itak nimam kej, dojila bom še naprej. Sigurno naša pupa ravno ato ni zbolela.
Drugače pa berem da otrokom silte dudeuser posted image  Ne vem zakaj mora dudo met če nima nekekga hudega sesalnega refleksa. Naša pupa, dudo zavrača, sesa pa prstek, tako da se zato mal kregava...ali duda ali prstek...
Je pa fasala vnetje kože pod gubicami, zgleda da zato , ker sem jo umila v vodi ki sem ji dodala olje...ker ma tako suho kožo. No zdej ji pa to ne paše...tako da grem danes po kremco. Ma katera kakšno fajn priporočilo? Eni pravjo da je Bebival dobra?

Nič grem počivat..otroc spijo jaz grem pa tut

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 857
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 15:28:25   
zaljubljena23
Huh..Ma vedno bolj razmišljam in vedno bolj sem prepričana, da ostanemo vsi doma..Nekako sem še malo razmišljala, da bi vseeno šli, ampak ugotavljam da ni najbolj pametna ideja...Glede viroz itak imate prav...V varstvu bi ga lahko pustila, ampak imava dve uri vožnje v obe smeri, pa takoj s fešte tudi ne moreš iti in je tole malo dolga..pa tudi če bi bilo kaj narobe ne moreš takoj priti domov...

Centri...Naš še tudi ostaja doma..Ene parkrat je šel v trgovino z nama, ampak tem malo večjim centrom pa se še izogibamo...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 858
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 18:40:53   
n a n i
Punce jaz sem ful zadovoljna z našo pediatrinjo. Naša pupa ima 4620 kg in je dolga 57 cm. Je rekla, da bomo naredili po stari šoli in da je ne bomo cepili dokler ne bo imela 5 kg. Smo se potemm ful pogovarjali o cepljenju, stranskih učinkih itd. JE ful odkrito spregovorila o stranskih učinkih s katerimi se je osebno soočala in kako so to pol sprejeli na infekcijski in pediatrični.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 859
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 18:47:39   
betricija
nani me veseli, da lepo napredujete s kilažo. naša pupa je že blizu 6kg.upam, da ne bo preveč pritožb ko bo imela cepljenje, da se je preveč zredila, samo tko je če je na AM. a z Marjeto si se pogovarjala. pozdravi jo. in nič nisem dobila iz porodnišnice, kaj naj bi bilo..malo mi je smotano ker ne veš a je bilo že prej notri ali je nastalo to po rojstvu.sama mislim, da ni bila posteljica.bolj mislim, da je bila druga vrečka, ali pa morda kak polip, ki je bil prisoten že prej pa ga sploh niso opazili, ker je bil čist na desni strani na MV.me je v porodnišnici skoraj domov poslala,ker ni nič videla na uz, potem pa je še malo zaokrožila po maternici in je komaj našla polip..no ko je pa bila operacija je pa rekla, da je bila čisto šokirana nad količino...mah, saj mi je vseen za krvavitve, samo da sem doma, da se počasi vse skupaj umirja in da je sara pridna punčka :)

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 860
   RE: Decemberski sončki 2010
2.3.2011 19:14:10   
dangermouse
Zdravo mamice, kako kaj? Se že kepate z mulčki? user posted image

Midva sva tud malo žalostna in tečkasta, ker se ne da it ven vozičkat, pa mali je prvi prehladek staknil - je mel samo eno noč malo vročince 37,7 pa zmašen nosek, zdaj pa še težko diha, ko se dojiva, tako da ga zalivam s fiziološko, pa menda bo kmalu nosek čist.

BabyKitty Jaz tud v takem vremenu raziskujem po netu in si kaj kupim - jasno za Filipa, ne zame he, he... Jaz sem tud par dni nazaj naročila tale ring sling http://www.dinodirect.com/baby-sling-carrier-cotton-ring-flower-currency-EUR.html za 27,50 EUR, pa ne računajo poštnine, kar je super cena. Upam, da ga bom znala not namontirat - naš mali ma najbrž že 7kg (3 mesece pa pol) in ga že kar težko nosim okol, tako da bo tole kar prav prišlo, pa še dojiš lahko diskretno v njem. Komaj čakam da pride user posted image

Arwenko Glede baby handlinga si me spraševala ne? Naš je v eno stran glavico skoz obračal, pa se nazaj stegoval. Zdaj hodiva na fizioterapijo, kjer ga obrača preko boka, da si ojača trebušne mišice, malo ga masira in mu sprošča ramena, ker jih gor zateguje in drži pestke. Nazadnje ga je mela na žogi kjer je kravce pasel, pa na svojih kolenih ga ima in ga obrača v eno in drugo stran. Kupčka ne smemo več pokonci podirat (čez ramo) ampak, ga dam na trebušček preko mojih stegen, kot da bi kravce pasel. Vse to moramo tud doma delat, pa veliko kravce past. Aja pa nič več ne sme bit v ležalniku kjer je zvit, ampak na hrbtu na ravni podlagi - tako da ima zdaj eno igralno podlago z lokom - tole: http://www.madeformums.com/reviews/baby-gear/play-gyms/chicco-ergo-gym-/601.html - to so nam podaril in ful prav pride, se ful zabava in smeje ko leži gor in z rokam klati po igračkah...

Glede poroda men ni blo nč hudega - bi šla prec še enkrat, če bi blo tako lepo. Men je začela počasi odtekat voda v 35. tednu, po parih dneh opazovanja v bolnici so mi dal umetne popadke (v porodni sem čakala na popadke 17ur - to je blo edino malo dolgočasno), ko so se pa končno začeli je blo pa v 4 urcah vsega konec. Babica in sestre so ble odlične, ful prijazne in nežne, kar so mi rekle, sem nardila in je šlo ful lepo. Bila sem v Novem mestu in moram rečt, da je blo tud potem, ko sva ostala zarad zlatenice in premajhnega pridobivanja teže 1 teden noter ful lepo, so sestre res pomagale, ko nama dojenje ni steklo in ni blo nobenega navala mleka, tako da smo skoz dodatke dobival. Hvala bogu,  da so me skoz pumpale naj dojim in da nisem obupala, ker ga zdaj lahko skoraj izključno dojim.

Glede obiskov in praznovanj mi ne kompliciramo, smo bli že parkrat na velikih praznovanjih pa ni bilo nič, je mali vse skupaj lepo prespal v vozičku - prijemajo ga pa itak samo družinski člani in prijateljice, ki imajo tudi male otročke, tako da smo sigurni, da ni noben bolan. Se mi pa zdi, da bolj ko si zaščitniški in paničariš, več se enega sranja zgodi... No pa da ne bom preveč pametna, ne?

Kako pa čistite noske pri prehladih? S fiziološko v šprici, v ampulah ali v spreju? Koliko naenkrat pa naj bi mu dal v eno nosnico? Po en mililiter? Pa potem posesate ven z aspiratorjem ali pustite da samo steče ven? Pa naj bi pri tem ležal na hrbtu ali z dvignjeno glavico? Ker jaz mu v malo dvignjeno glavico stisnem s šprico not, pa iz noska nič ne priteče, očitno vse pogoltne, ker potem pa kupčka podre in to bruhne ven. Pa vedno skor znori, že ko vidi šprico he, he...

Lepo se imejte pa držim pesti, da bo kmalu sonček in pomlad!


_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 861
   RE: Decemberski sončki 2010
3.3.2011 7:53:30   
ula77
ojla,imate tudi pri vas snegec? user posted image

Čiščenje noska....Ko sva bile v bolnici je bilo to pri najpomembnejši del terapije...user posted image user posted image . sicer so nam tam posodili tisto pumpico, ki naj bi potednila vse ven, a ni šlo nič, potem je pa mami naročila aspirator od doma, imam tistega na dah in je špica. Glavco user posted image  otroku podložim z plenico, da je malo dvignjena, v vsako nosnico kanem kapljico ali dve fiziološke (provala vse, najpraktična in nakjcenejša je iz lekarne), počakam minuto, da se vse mal omehča in povlečem ven. Brez zatiskanja druge nosnice. Če je nahoden, bo izkihal, če je nos prehoden, bo prišlo v grlo....torej fiziološke ne rabiš več.user posted image user posted image  Če je zabasan, sem ga čistla tudi na pol ure, obvezno pred dojenjem!!!
Tako smo našo malo ekspresno postavili na ......rito. ;-)

Delate tudi vi tako?

Hja, gremo na poroko, odločitev padla, bo spala v vozičku, če bo pa tečkana, gremo domov. Komaj čakam!!!user posted image user posted image

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 862
   RE: Decemberski sončki 2010
3.3.2011 11:01:42   
GITA14
Mi smo tut že 2 x bli na fešti v gostilni in se je mami vsakič bala kak jok bo, punca pa uživala v spanju. Zgleda da ji ropot paše. Doma pa po prstih hodmo ko spi, ker se tolk matramo da zaspi.

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 863
   RE: Decemberski sončki 2010
3.3.2011 15:24:06   
BabyKitty
dangermouse poznam to stran in ta sling, ki mi je bolj všeč kot te angleški... ampak me skrbi, da ga bodo še dodatno ocarinili, plus dostava fulll traja, plus in to kar je v bistvu največja skrb user posted image je material... ker le ni evropsko preverjen, skrbi me, da ni s kakšnimi bednimi barvili ipd. pobarvano, ker kakšne kitajske obleke tako smrdijo, da joj... razlika v ceni je pa 3 EUR... Nekako angležem najbolj zaupam user posted image

Glede praznovanj ipd. se pa strinjam z dangermouse... jaz sem tudi na začetku komplicirala, potem sem pa govorila s teto, ki je ravnateljica vrtca in hodi na izobraževanja na to temo po celem svetu in pravi, da če je otrok dojen, da ni potrebno kej grozn komplicirat... da lahko brez problema hodiš naokoli... da seveda, da lahko zboli, ampak to se lahko zgodi tudi pred hišo na sprehodu... in se strinjam... najpomembnejše za moje pojme je, da se mu redno čisti noska, da ne pride do vnetij srednjega ušesa... mojemu malemu čistim noska 2x na dan in vsakič porabim dve ampulci, da res fino ščistiva...

V hrupu pa tudi moj mali uživa user posted image no če ni prehudo naglas user posted image


Pa še tole, da ne boste rekle, da si izmišljujem : http://med.over.net/forum5/read.php?46,4409440

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 864
   RE: Decemberski sončki 2010
3.3.2011 16:24:36   
*Star*
Ja čiščenje noska je res pomembno, ampak če povem primer, ki se je zgodil pri nas takoj po prihodu iz P.... Oba z dragim sva se hudo prehladila (ne vem kdo je koga nalezel) da sva nalezla še našo malčico. Pa lahko paziš kolikor hočeš, pač hočeš nočeš, otroka moraš nahranit, previt itd....
V glavnem ko sem opazila da po nenehnem spiranju noska, še vedno hrešči, kašlja masten kašelj (vročine ni imela) sva jo peljala k zdravniku in seveda je mela vneto uho. Dobili Hiconcil in kmalu je blo boljše. Da ne govorim o tem, kako so dedki in babice govorili, da pa res ni ni z otrokomuser posted image user posted image user posted image user posted image
Noska spiram večkrat na dan in v eno nosnico zagotovo nakapam po 1 ml fiziološke ali pa celo več. In kaj vse ven potegnem oziroma koliko!!! Skratka čistit je res treba, samo je treba itak opazovat otroka še drugače (naša je naprimer ful obračala glavo v desno stran pa je bilo ravno to uho vneto!).
Aja, pa še to, če se ne motim - lahko noska pucaš po 10_x_ na dan, če je vzrok virusna okužba to NE POMAGA. Pnevmokokne okužbe - proti tem lahko dodatno cepimo otročke (cena je enaka kot pri Rotavirusu). In jaz resno razmišljam, ali bi cepila našo malčico. No, odločili se bomo po pogovoru s pediatrinjo. Vzrok je pa predvsem v tem, ker je imel moj brat kot otrok neprestano vneto uho in posledica je 100% izguba sluha enega ušesa. Ko poznaš en tak primer ti je res težko in ne privoščiš nikomur česa takega (2 neuspeli operaciji, zelooo zoprna bolečina ob vnetju itd...).

A v nakupovalne centre ste že šli s svojimi malčki? Mi smo bili zadnjič (sicer sem mela slabo vest ampak sem rekla, pejmo probat), pa je ful uživala - lučke na stropuuser posted image user posted image
Skratka punce, delajte po občutku, jaz na fešto bi šla, zakaj pa ne, samo izogibala bi se zvočnikov. Pa če bi opazla koga ki vneto kašlja in kiha bi itak bežala stranuser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil *Star* -- 3.3.2011 16:28:50 >

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 865
   RE: Decemberski sončki 2010
3.3.2011 16:57:37   
Nina Nana 75
Glede spiranja noska samo s fiziološko so meni na infekcijski pokazali, kako oni to delajo: otroku pod glavico podložiš dodatno tetro pleničko, obvezno moraš otroka obrniti na bok (drugače gre lahko zadeva v uho, ko špricneš), na zgornjo nosnico prisloniš dozico s fiziološko in ornk stisneš ter počakaš nekaj sekund. Brizgne iz druge nosnice na tetro, kar pač je bilo v nosku :-) Je ene 10x sestra poudarila, kako pomembno je, da je otrok na boku pri tem početju. Ni mi pa čisto jasno, zakaj potem na fiziološki piše, da je lahko v kateremkoli položaju. Hmm...No, jaz zdaj vseeno to delam na boku, ampak itak nimamo ne vem kako zamašenega noska..tok tok na les

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 866
   RE: Decemberski sončki 2010
3.3.2011 21:20:42   
jona klara
mene pa zanima če imaste OLEOVIT D3 in kako se dozirajo če delno dojiš in si delno na adaptiranemm mleku? a so kaki stranski učinki?

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 867
   RE: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 8:20:51   
ula77
ojla, pozdravljene!

Kar prav, da tukaj debatiramo, da lahko kak pameten nasvet uporabimo. Glede noska, nam so različni dr. in sestre čistili nosek, pa so vsi na hrbtu, pa mal fiziološke, ampak poizkusila bom tudi na boku. Tako bo morda še lažje!user posted image user posted image
Itak pa ima naša rada čiščenje (??user posted image ) in se  na koncu še hvaležno nasmeji!user posted image user posted image

Evo, kaj mene zanima: naša frajla kaka vsaka dva  dni, ponavadi zvečer, a to je tako obilno, da gre čisto  vsakič čez vse obleke. Včeraj je blo še na rjuhi obarvano....Pa je normalno, da je tako, ali je pač mami šutasta in ne ve, da treba večje plenice kupit??? ( 5kg- plenice 3-6kg), ker se mi zdi, da  sedaj še  nebi smele bit premajhne. Ko se podela, je grozno, nimaš kaj drugega naredit, kot jo dat v banjico ali v lijak pod pipo. Kaj ima še katera takega "sračkota"??user posted image user posted image

Aja, imam Pamperske.

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 868
   RE: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 9:36:44   
fuego
ula77 - ko se je meni trikrat zapored tako pokakal, da je šlo vse čezuser posted image , sem zamenjala plenice in šla na trojkico (4-9kg) - pa je takrat imel okoli 5 kil....no in od takrat ni problemov, se še ni pokakal, da bi šlo čez... imamo pa mullerjeve plenice.  user posted image

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 869
   Z: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 9:44:15   
BabyKitty
ula77 meni to mali naredi 2x na dan... s tem, da se pokaka tako, da če je pri meni v naročju je še moja majca čisto mokra... kar pomeni, da najprej lahko njega v banjo vržem, potem pa še sebe user posted image tko, da je to normalno... je pa res, da imam potem kar nekaj problemov s tem kako drekca spraviti iz oblek user posted image kaka pa zdej nekje 4-5x na dan... Bolj čez grepa pri nas v ta novih pamperskah sensitive, ker ne vpijejo dovolj dobro na hrbtu in mu gre vse gor... tko da uporabljam dm, ki so malenkost boljše... nosimo pa pri cca. 6,7 kg št. 3...

jona klara oleovit je tako ali tako samo ena kapljica... nevem kako bi jih dajala drugače?

(odgovor članu fuego)
Neposredna povezava do sporočila: 870
   RE: Z: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 9:49:34   
ula77
super, nisema samo jaz ves čas pokakana.user posted image user posted image user posted image

Ampak če se mal pohecam, kje je v teh malih štruckah tooooooliko kakeca?????

BabyKitty, 6,7 kg, pa kaj ti ješ????? Pridna!!user posted image user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 871
   RE: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 13:00:01   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Nina Nana 75

Glede spiranja noska samo s fiziološko so meni na infekcijski pokazali, kako oni to delajo: otroku pod glavico podložiš dodatno tetro pleničko, obvezno moraš otroka obrniti na bok (drugače gre lahko zadeva v uho, ko špricneš), na zgornjo nosnico prisloniš dozico s fiziološko in ornk stisneš ter počakaš nekaj sekund. Brizgne iz druge nosnice na tetro, kar pač je bilo v nosku :-) Je ene 10x sestra poudarila, kako pomembno je, da je otrok na boku pri tem početju. Ni mi pa čisto jasno, zakaj potem na fiziološki piše, da je lahko v kateremkoli položaju. Hmm...No, jaz zdaj vseeno to delam na boku, ampak itak nimamo ne vem kako zamašenega noska..tok tok na les


E ravno danes zjutraj sem ji čistila s fiziološko nosek...Fino sem našpricala in jo pravzaprav zaradi tega, da se ji ne bi zaletelo obrnila na bok...in ji je šlo ogromno smrklja ven...pol je pa še kihnla in ole, je mela čist nosek. No evo čist po občutku sem ravnala, pa je blo čist pravuser posted image

Drugače je pa imela danes posvetovalnico pri dveh mescih ima 5600 g in 60 cm...Se samo dojiva, pa eno kremo za suho kožo sva dobili.
Je rekla pediatrinja da olje ni vedno rešitev za suho kožo, da je koža lahko suha ker ji primankuje vlage, tako da kar se mene tiče olje uporabljam samo še v minimumu, če bo slučajno po laskih treba.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 872
   RE: Z: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 18:16:44   
BabyKitty
ula77 tudi jaz se sprašujem, kje ima spravljeno toliko zaloge user posted image mali je pa velik jedec ja... in je tok smešn, ker ko vidi da se pripravljam za dojenje (ko zagleda modrček) začne skakat, se smejat, vriskat...user posted image moj požeruhec je user posted image

Punce vidim da tale tema precej izumira... a ste za to, da se podobno kot novemberke dobimo na fb? Jaz sem se kar k njim pridružila v pogovorih in je prov luštn user posted image mi je precej bolj simpatično kot RR...

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 873
   RE: Z: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 18:52:53   
fuego
BabyKitty, a novemberke imajo svojo skupino na FB-ju? Kako se pa imenuje?

A ima katera kakšen dober predlog za morsko destinacijo na Hrvaškem (ne predaleč - maksimalno do Zadra), ki je primerna za dojenčke (= za vozičke, senca, topla voda itd.)... študiram kam bi letos šli, da je bolj ravno, pa da ni nekih stopnic, pa da je veliko sprehajalnih poti, pa da se da z vozičkom lepo na plažo in je na plaži dosti sence...itd.itd.user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 874
   RE: Z: Decemberski sončki 2010
4.3.2011 19:02:23   
aprill
IZVIRNO SPOROČILO: BabyKitty

Punce vidim da tale tema precej izumira... a ste za to, da se podobno kot novemberke dobimo na fb? Jaz sem se kar k njim pridružila v pogovorih in je prov luštn user posted image mi je precej bolj simpatično kot RR...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?