|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 10:43:20   
januarcek2011
jutro
pri nam je blo ponoc zbujanje tocno na 3 ure tko ,da sm zdej k mesecnik.par dni smo po celo  noc spal zdej pa konec lusnega.mi mamo ful problem da pol k se naje zaspi nazaj.duda skos pada iz ust ....skratka nora noc.
teo je tud doma .je vcerej meu kontrolo k  ma unetje uses, pa mora se antibiotike pit.moj je vcerej po 5 tednih dopusta zacel delat tko da spi k je z nocne.spi bl slabo k tamal skos skace.zdej je dedi prsu po njega ,da se moj saj mal naspi.
dans je spet lustn dan pa cakam da se mal stopli in gremo vn na soncka.
ja ucer smo koncno dobili rojstni listuser posted image (po 3.tednih)

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 11:07:55   
darchy82
Lora83 naša sicer ne mara preveč dude, tako da je niti ne prakticiramo preveč, ampak za ponoči, dokler ne zaspi, je pa kr fajn, ker če ne bi se cel čas jokala. Za to da ji dudico popravim pa smo mal roko stegnem, ker imava zibko itak čist zraven najine postelje, tako da ni preveč hudo user posted image
Zdejle pa prav lepo pančka, čeprav se mi zdi da se bo vsak čas zbudila čist lačna spet.
Sicer smo pa tud mi na začetku tedna dobili rojstni list, danes pa še zdravstveno uredim user posted image
Uživajte na ta lep dan.


_____________________________

25.01.2011 se nama je pridružila Lana,
29.09.2012 pa se nam je pridružil še Aljaž :))

(odgovor članu Lora83)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 12:35:19   
Miii
Ojla, tud mi imamo za seboj eno čudno noč. Spat smo ga dal okol sedmih (saj itak skoraj skoz sam je al pa spiJ), ampak mu nekaj očitno ni pasalo, ker se je nonstop zbujal, ko mu je dudica ven padala al pa kr tako, no pol okol pol desetih sem ga spet podojila (me je tok razvadil, da se mi na 2,5h zdi že prekmalJ) in je spal 5h kot polh do pol treh zjutraj, potem smo ponovili vajo, je zaspal do pol šestih, nato pa se je zbudil ob 8ih zjutraj. Zjutraj med dojenjem se je naenkrat odstavil, začel jokat in ga nisem mogla pomiriti, nakar ugotovim, da mu je vroče, ga dam v ene tanjše hlačke, pol se je le mal najedel in sem mislila, ok to je to, je že mal dremal, ga položim v košaro, nekaj časa ok, čez 1h pa spet začne jamrat..in spet hop na joško- očitno je bil še lačen- no, zdaj pa mislim, da bo vsaj 2h spal, upam pa na 3hJ, pol pa itak pride patronažna in naj bi se prvic kopaliJ

Mal sem zmedena glede  tega čudnega zbujanja in hranjenja, ker smo, tako sem vsaj mislila, vzpostavili nek ritem ( na 3 – 4 h, občasno (predvsem zjutraj) na 2,5h, ponoči pa na 5h)- se sprasujem, če mi morda zmanjkuje mleka, kar bi mi blo mal čudno, glede na to, da sem si ga še dva dni nazaj morala izstiskat, ker se je običajno najedel na eni dojki, drugo pa si moram pol občasno mal stisnit,  sicer je prevec napeta in boli)

Sprehodi – takoj, ko pridemo ven, Marki zaspi in spi tako tudi po 2h ali še dalj oz najmanj do takrat ko se vrnemo s sprehoda. Sva šla včeraj prvič sama na sprehod, potem pa še na kavo in se je vse lepo izšloJ no, zraven je šel tud naš čivavko in sem ugotovila, da  bo moral še mal potrenirati kako se hodi ob vozičku, saj smo ga do sedaj imeli običajno kar spuščenega in se je prosto sprehajal z nami, je pa z njim skoraj tko, kot da bi imela še enega dojenčkaJ
Mozoljčki- naš je vsak dan bolj pikast po obrazu, vendar se glede na to, da mi vsi pravijo, da se mu koža »čisti«, s tem ne obremenjujem preveč; naslednji teden smo naročeni pri pediatrinji in ji bom to nadlogo omenila, bomo videli, kaj poreče..pa saj mamo tud dajejo hormoni in je ista kot dojenček;-)

Duda- naš je tak »sucker«J, da brez dude ne gre, razen ponoči, ko ga še v na pol spanju nahranim in takoj nazaj v zibkoJ je patronažna rekla, da če ga ne bi poznala in videla, kako lepo napreduje, bi mislila, da je lačen, ker to dudo tko sesaJ
Vse, ki ste bolne - želim vam hitro okrevanje!

(odgovor članu januarcek2011)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 12:48:32   
Putka
Hvala vsem za želje za okrevanje, je pomagalouser posted image , že boljša..

Me je pa danes patronažna ob pol 10h iz postelje vrgla, za kopanje.. Pa je videla, da sem še koma in pride v kratkem nazaj, ful je facauser posted image .

Ah, ponoči... Meni je pa čist normalno, da se tamali zbujajo, pač če potegnejo 5-6 ur super, ampak ni nič narobe, da se na 2-3 urci zbujajo. Sploh če so dojeni, itak ne moreš vedeti, koliko spije, pa vmes zakinkajo nazaj.. Vitan proti koncu že spi, sicer vleče in se ful razburja, če mu vzamem dojko...

Duda - je zakon, če jo hoče. Naš zna prav spretno palec potegnit, dudo pa tako ven pljuneuser posted image . Se kar davi, če mu jo v usta tlačimo.. Sesanje dojenčke pomirja, to je refleksno in eni pač non-stop vlečejo. V tem primeru je duda najboljša rešitev, jo pač enkrat stran zabrišeš.. Bolje kot da ima jošk namesto dude..

Papirje imam pa zdaj vse, rojstni list, davčno dobil konec tedna, včeraj pa še začasno zavarovanje, dokler kartica od ZZZS ne pride.. Pregled ima pa 28.2., bo že dobro čez 1 mesec takrat star..


(odgovor članu Miii)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 12:54:21   
agataema
Eno vprašanje: kako urejat za zdravstveno zavarovanje? Naš bo zavarovan po možu. A moramo kakšno vlogo izpolnit in to v službi oddat, ali jim samo sporočit, kakšen je sistem? Sem že čisto pozabila kako to gre.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 13:02:38   
špica84
Tvoj mož v svojo službo odnese rojstni list in pove kaj želi :).to je vse 

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 13:05:13   
Lu
IZVIRNO SPOROČILO: agataema

Eno vprašanje: kako urejat za zdravstveno zavarovanje? Naš bo zavarovan po možu. A moramo kakšno vlogo izpolnit in to v službi oddat, ali jim samo sporočit, kakšen je sistem? Sem že čisto pozabila kako to gre.


Ja. Mož naj v službo odnese roj.list. Oni bodo pa potem uredili ( izpolniti morajo MD-Č obrazec in ga odnesti na ZZZS.


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 13:12:40   
agataema
Najlepša hvala. Grem skopirat rojstni list.user posted image

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 14:28:23   
Inčika2
Pozdravljene punce!

Evo tudi mi smo se danes prvič kopali in moram reči da je prav uživala.
Putka me veseli da si že boljeuser posted image

Spanje danes je bilo takšno kot še nobeno noč. Podojila sem jo samo ob 23.30, 3.30 in nato šele ob 7.30 Končno sva se z mojim mal naspala. Je pa zvečer prvič bruhala v loku in to 2x. Najprej sem jo nahranla je moje mleko vse zbruhala, potem sem ji dala AM je pa še enkrat letelo v loku. In to ravno takrat ko sem jo vso preoblekla in dala spat. Po moje je blo to sam zaradi tega ker je pred dojenjem ful jokala in je po moje zajela preveč zraka.
Tudi mi smo dobili rojstni list, davčna št. pa tud pride najbrž drug teden.
Kar se tiče zavarovanja je moral moj odnest v službo original, kopija ni zadoščalauser posted image

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 14:44:12   
darchy82
Jst sem morala pa zdravstveno zavarovanje kr sama uredit, ker bo Lana po možu zavarovana, on ima pa s.p. tako da upam, da sem vse prav izpolnila user posted image .

_____________________________

25.01.2011 se nama je pridružila Lana,
29.09.2012 pa se nam je pridružil še Aljaž :))

(odgovor članu Inčika2)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 15:06:53   
Lu
Mi smo tudi končno dobili roj. list. Zdaj, ta teden bom pa urejala stvari. Jih je en kup... Sploh pa ne pozabite povprašati na vaši občini, če kaj dajo. user posted image

Drugače smo pa mi kar dosti budni že čez dan in bolj švoh spimo. Zdaj jo čakam, da se zbudi in da pičive na zrak. Greve kar k moji mami, ima že tamaledva, pa bomo skupaj pri njej na zraku. user posted image Noči so zaenkrat kar ok. Se nimam kaj za pritoževati. Edino preden se začne večerno spanje se mala nenadoma poponoma predrami in je pravi čukec. Samo potem ko zaspi, pa zaspi za 4 urce prvo rundo user posted image

Putka prav fino, da si že bolje.

Starejši otrok/-ci: Jaz imam oba v vrtcu. Si ne predstavljam, da bi ju imela doma. Se mi zrola. Res. Ker ko se spravita nagajat, je pravi urnebes pri nas doma in samo vpijem. user posted image Upam, da nam kaj ne prineseta, no. Je bolj trenutno mož problematičen, ker skoz nekaj boleha.




_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 16:16:46   
Putka
Vitan je ful užival pri prvem kopanju. Poredil se je pa za 750 g od kar sva doma, se pravi v 16-17ih dneh, ima zdaj 4200 g, s podbradkom vred.

A se vaši tudi že kaj sami obračajo? Z boka se na hrbet zbrca, ne glede na to kako ga fajn podložim. Pa z glavo opleta, firbec mali, ga je treba že fajn čuvat, ko je v naročju..  Pa tudi precej manj spi čez dan, komaj čakam na ta prave sprehode, da se bova oba malo zamotila. Tole doma bit cele dneve je prav moreče..

Ah, kaj jamram!! Saj to so vse luštne zadeve, samo malo sem že sama sebe naveličana..

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 18:29:14   
darchy82
Kje sta se pa še preostali dve user posted image zgubili? Upam, da že cartata svoje user posted image in se kmalu oglasita user posted image .
Sicer pa Putka fino, da si že bolje user posted image user posted image


_____________________________

25.01.2011 se nama je pridružila Lana,
29.09.2012 pa se nam je pridružil še Aljaž :))

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 18:48:43   
Lu
Če katero zanima modrc za dojenje..., sama sem si danes nabavila še en modrc v Leclercu in je prav fajn. Ta iz kataloga. Mehek.Pa še cena je ok user posted image


< Sporočilo je popravil Lu -- 10.2.2011 18:49:20 >


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu januarcek2011)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 21:41:52   
planikica
Putka, upam, da hitro okrevaš! Danes smo bili dolgo zunaj. Odpravili smo se do koseške tržnice in pristali na kavi na sončku. Nobel! Javi se, ko bosta z Vitanom za sovozičkanje user posted image

Inčika2, si poskusila?

Punce, ste se odločile glede cepljenj? Nisem se še poglobila v to...

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Januarski sončki 2011
10.2.2011 21:54:31   
planikica
Rojstni listi: Renkov je prišel včeraj. Pozanimala sem se na upravni enoti in lahko dobimo, kolikor jih želimo. Zastonj. Sem že oddala kar e-vlogo, ker se mi ne da čakati v vrsti na Tobačni, tako da ga bom dobila po pošti. Potrebujem namreč še enega za svojega delodajalca v tujini, da upravičim porodniško.

(odgovor članu planikica)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 8:15:45   
NalLa
Lu hvala da si opozorila na akcijo v leclercu, grem danes sigurno pogledat ta modrček, ker ga nujno rabim.

Putka
, kar se spanja tiče te ful razumem. Jaz pri prvem nisem spala 2 leti, se mi je že malo mešalo. Pri Nalu pa je tako, da se zbuja na približno tri ure, problem je, ker mi čez dan preveč spi in potem včasih noče nazaj zaspat ponoči. In traja tudi 3 ure da zaspi. No, če ga zvečer med 18-21h držim pokonci pa je zadeva ful bojša.

Kar se vozičkanja tiče jaz nič ne kompliciram. Smo bili v nedeljo tudi že v živalskem vrtu. Grem kolikor lahko, mali pa itak spi. Dolgo nisem vzunaj samo takrat ko je pod 0.

(odgovor članu planikica)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 9:46:31   
NalLa

IZVIRNO SPOROČILO: bambina



agataema - starejša je kar lepo v vrtcu. ne bi zmogla, da bi bila doma, ker vem da bi bila sitna, družba bi ji manjkala in vem da bi non stop gledala risanke po tv. še tamalega mi pride mama vsak dan zabavat kadar ne spi, ker jaz že delam.


Jaz tudi delam in mi posledično kronično primankuje časa.

Ali sem prav zasledila, da je tvoja trgovina mala maša ali se motim?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 9:57:10   
Miii
Dobro jutro želim
Punce, katere plenice uporabljate? Mi uporabljamo pampers premium care 1 (od 2 do 5 kg), vendar se mi zadnje dni skoraj vsako noč zbudi polulan, od zadnjega previjanja pa ne mine več kot 5 do 7h. Kolikor berem, jih večina pusti v isti plenici skoraj celo noč, zato ne vem, al ima naš tako suhe nogice, da mu vedno nekaj skoz priteče (spi na boku, včasih se obrne na hrbet) al smo mi bolj nerodni pri previjanju??
user posted image   ima sedaj okol 3500 – 3600 g

(odgovor članu NalLa)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 9:58:50   
NalLa
Miii men tele pamperske premium care tud premočjo, pa še vneto ritko dobi od njih. Dvojka od milerja mi je pa ok. Al pa huggies dvojka.

(odgovor članu Miii)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 10:14:20   
agataema
Mi uporabljamo že od 4-9 za ponoči, ker so nam od 3-6 vsako noč premočile. Ima pa naš blizu 5 kg. Za ponoči imam Pampers baby dry, pa zdržijo ene 10 ur.

(odgovor članu NalLa)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 11:59:02   
BARBY_2007
Samo da se na hitro javim...sporočam vam da sem 6.2. rodila hčerkico Lano veliko 58cm in težko 4500g. Ja res je velika :)


_____________________________

MOJ MALI SONČEK SE JE RODIL 26.2.2007 :))
SONČICA PA 6.2.2011 :))

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 13:28:50   
darchy82
BARBY_2007 čestitke za hčerkico Lano user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Lepo ime ste izbrali user posted image .

A zdej pa samo še bimbam čakamo, al katera je še ostala?


_____________________________

25.01.2011 se nama je pridružila Lana,
29.09.2012 pa se nam je pridružil še Aljaž :))

(odgovor članu BARBY_2007)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 14:56:56   
Putka
Jaz sem tudi danes št.2 pamperske kupila, pa za ponoči ima naš povijalno pleničko čez.. Je patronažna tako svetovala, da se bolje fiksirajo in težje premoči.

Danes pa piha zunaj, ene 20 minut sem zdržala, pa Vitan se je pritoževal.. ni bil ravno zgleden sprehoduser posted image

Grem izkorisit zatišje in pojest kosilo..

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Januarski sončki 2011
11.2.2011 14:59:32   
maggie27
Ojla!

Čestitke Barby!!

Joj pri nas imamo pa krčke očitno, ker Gal joka zdele dva dni že od jutra do večera - tiho je samo ko se doji ali ko od izmučenosti zaspi. Sploh ne vem kako naj mu pomagam, kriči pa tko da je čist vijolčen v obraz!!user posted image
Sem mu začela Biogaia kapljice dajat in ta prvi dan je blo vse OK (sicer ne vem koliko časa sploh rabijo, da primejo) je ful spal in tudi ko je bil buden je bil vesel dojenček. Včeraj se je pa že zjutraj začel ful jokat in najhuje je kakšno uro po obroku in to traja do večera. Ponoči sicer spi. Sej so ga že prej mučili krčki, ampak bolj proti večeru, zdej pa traja že cel dan!!
Sploh ne vem ali so kapljice krive, ali kokr mi eni pravijo da ima zaradi Aptamila take krče?! Upam samo da bo kmal minil.

Plenice: sem probala vse kar jih je in najbolj so mi všeč DM-ove (2), so edine dost mehke in kar je najbolj važn da ne premočijo, ker zdej so skor vse, sploh pa Pamperske.

V torek imamo prvič pediatra, me prov zanima kolk je kej zrastel ko tolk velik papca.

Mejte se!

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




ime na S
katarincatinca77

Kaj vam je lepše?

Sara (47%)

Sabrina (7%)

Stella (22%)

Sofia (23%)


Število vseh glasov: 239

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!