|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.10.2011 18:46:40   
ajsek
Drugače je zato, ker če je že vnaprej dogovorjeno, da je otrok pri starih starših od 3 do 6, pa gre z babico ob štirih za pol ure k sosedi, to ni nekaj problematičnega. Če je pa otrok v varstvu zgolj od pol 7 do 7, pa gre deset do sedmih za eno uro nekam, mama o tem sploh ni obveščena in ga potem čaka, je pa to najmanj nefer, če že ne kaj več.

A res ne štekaš? Ni problem v tem, da sta šli k sosedi. Problem je v tem, da nista nič povedali in da ju ni bilo nazaj v dogovorjenem času, mama je pa čakala. Tudi če je tašča to naredila nalašč, ker snaha ni prišla ob dogovorjeni uri po otroka, to ni način. Se pokliče, vpraša, zakaj zamuda, pove, da je dogovorjena s sosedo in da bo pač tamalo vzela s seboj.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.10.2011 19:03:08   
Tutan
Ne, ne razumem. Ne razumem, v čem je razlika, da snaha ne pokliče, če bo zamudila in če tašča odpelje vnuka s seboj sosedu na obisk, brez da pokliče. Saj sta šla na obisk k sosedu, nista za 2 uri izginila neznano kam, no. Od soseda do doma je verjetno cca max 2minuti hoje. Torej je lahko snaha šla brez problema po otroka.
Kot pravim, če želimo zakomplicirat stvari, se jih da brez problema. Recimo kot obisk pri sosedu.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.10.2011 22:06:15   
biba_leze*
No... naj pojasnim še enkrat... hčerkico nisem dala v varstvo, saj ga nisem potrebovala, pač pa sem jo dala k njima ker jo nista videla cel teden, da se z njo malo poigrata, zgolj zato da ne bo kdo od njiju mislil da ju ne maran oz. da jima ne zaupam hčerkice. Živimo v isti hiši, zato bi jo prišla iskat kadarkoli vendar sem jo ravno zaradi tega pustila malo več časa, in rekla sem sicer res da pridem čez pol urice, pa nisem prišla, a zato se še ni bilo treba "odplazit" stran brez nič rečt, še posebej ne ker so stranska vrata (živimo v prtličju; iz najine kuhinje je izhod na vrt) tik ob poti, pa niti ne če sem rekla da bo večerja. Ona meni ni nič omenjala pred tem da bo kam šla oz. da mora kam it, ampak ker je imela priložnost it z mojo hčerko nekam je preprosto kar zginla. Pa tudi tast ni vedel kam je šla, ampak mu je tudi njemu rekla da gre do sosede, do kakšne ni povedala. Pravzaprav je tašča preprosto taka in se dobesedno marsikomu obesi nenapovedano. Naj jo raje pelje na svež zrak, v park ali na sprehod, ne pa da jo hodi razkazovat kot kako trofejo!!



(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.10.2011 22:29:48   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ne, ne razumem. Ne razumem, v čem je razlika, da snaha ne pokliče, če bo zamudila in če tašča odpelje vnuka s seboj sosedu na obisk, brez da pokliče. Saj sta šla na obisk k sosedu, nista za 2 uri izginila neznano kam, no. Od soseda do doma je verjetno cca max 2minuti hoje. Torej je lahko snaha šla brez problema po otroka.
Kot pravim, če želimo zakomplicirat stvari, se jih da brez problema. Recimo kot obisk pri sosedu.


A si ti res nepismena? Ženska ni mogla it po otroka, ker ni vedela, kje otrok sploh je.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
30.10.2011 7:10:15   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ne, ne razumem. Ne razumem, v čem je razlika, da snaha ne pokliče, če bo zamudila in če tašča odpelje vnuka s seboj sosedu na obisk, brez da pokliče. Saj sta šla na obisk k sosedu, nista za 2 uri izginila neznano kam, no. Od soseda do doma je verjetno cca max 2minuti hoje. Torej je lahko snaha šla brez problema po otroka.
Kot pravim, če želimo zakomplicirat stvari, se jih da brez problema. Recimo kot obisk pri sosedu.


A si ti res nepismena? Ženska ni mogla it po otroka, ker ni vedela, kje otrok sploh je.


Žalitve ti očitno gredo dobro od rok, logično razmišljanje pa ne.

Še vedno ima opcijo, da če ji ni všeč, kaj tašča počne, se odseli, ne da več otroka v varstvo itn.... meni razne razlage, dala sem ga tja, da ne bi mislili, da ga nočem dat itn., žal ne potegnejo. Če ti ni všeč, način, ki ga ima tašča - otroka preprosto ne daš tja. Tudi takrat ne, ko resnično potrebuješ varstvo. Si ga urediš na drugačen način, plačaš varuško, poprosiš koga drugega, ki bo naredil vse tako, kot si želiš ti.
Edino sprejemljivo 'razburjanje' je okoli varnosti otroka.
Pismenost gor ali dol, za moje pojme sta še vedno enako krivi obe - mamica, da ni poklicala, da je ne bo v doglednem času (tašča ji ravno ni dolžna polagat svojega urnika, kaj in kje misli kaj počet), tašča pa, da ni snahi javila, da z vnukom gre k sosedu.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
30.10.2011 8:53:08   
ajsek
Tebi mogoče take razlage ne potegnejo, eni pa točno to počnemo. Ne samo zaradi starih staršev, tudi zaradi otrok. Moj je v vrtcu, tudi za občasna varstva so stari starši predaleč. Se pa načrtno vsaj enkrat mesečno tako organiziramo, da greva midva po kakšnih opravkih v njihovem kraju (čeprav bi bilo v Lj to veliko lažje in enostavneje), tamalega pa medtem pustiva pri babici in dedku. Že itak se vidijo precej manj kot s svakinjinimi vnuki, ker oni pač živijo skupaj, na vseh družinskih feštah je preveč ljudi, da bi se lahko res konkretno en drugemu posvetili, moramo torej načrtno malo delat na grajenju te vezi.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
30.10.2011 9:44:55   
mateyka
žal, ajsek - "krivi" sta obe. če ti nisi dosleden, ne moreš in niti nimaš pravice od drugih tega pričakovat. in res je da če je tako skrajno, in ne moreš nekaj dopovedat človeku (v tem primeru tašči), pač omejiš ali prirediš stike; ni druge. in to je tvoja odločitev. krivit druge ali pritoževat se čez njih nima smisla - taki pač so (in se pač prilagodiš situaciji, druge konstruktivne in zdrave poti ni).
jaz sem tudi morala obvestit našo babi, da če ne bo nehala poljubljat bolano vnukinjo, da bom morala omejit njene stike z tamalo dokler se ne pozdravi (ja, je pač "užaljena", kaj čem). glih manjka se mi še (poleg vsega) skrbet za enega bolanega 80 letnika, ki je ves pameten kako se ne bo ničesar nalezel.. user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
10.1.2012 9:38:39   
TeaOsredkar
Meni?
Njeno dajanje nasvetov! No, dala mi je samo enega pa še ta je bil tako zaskrbljujoč, da sem z otrokoma spakirala kovčke in odšla. Prej smo namreč živeli pri fantu doma. Fant je prišel pa po 2 dneh za nami in zdaj živimo v mansardi pri nas doma.
Pa da še povem kaj mi je svetovala. user posted image
Ko je bila hčerka stara nekako 14 dni, mi je nek dan prejokala od jutra do večera. Dobesedno cel dan. Pa pride zvečer tašča k meni pa reče: "Tok jo stisni, da nekej časa nebo mogla dihat, pol bo pa že!"

Ja najbrž bo pa res, ker bom brez otroka ostala.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
10.1.2012 14:02:11   
phelps
Hmmm moja tašča ima pravico do svojega mišljenja in konec koncev lahko govori kar hoče user posted image

Motijo pa me dejanja, npr. to, da je ponudila moji hčeri pri treh mesecih vinčka (in ko ji je moj to dejanje preprečil - zamerila meni), moti me, da se je pri šestih mesecih peljala v avtu na sprenjem levem sedežu pri tastu v naročju (ker so tako delali včasih), da jo kar odnese in gre k sosedom, ko smo na obisku (in midva jo potem iščeva, da gremo domov, ker je čas za hrano/spanje). Imam na srečo 100% podporo mojega, ki je pri teh zadevah naredil konec in za to sem mu res hvaležna. user posted image


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu TeaOsredkar)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
12.1.2012 14:43:48   
watershine
kaj mi gre na živce pri moji tašči....

naj pomislim.... DANES - VSE!
kakšen dan samo kaka malenkost ampak večino časa mi gre zelo zelo zelooooooooo na ku***...
hvala bogu si delimo samo kuhinjo in jo res gledam samo v času kosila in včasih večerje.. pa bo tut tega kmalu mimo... saj mojemu velikokrat rečem da ko se preselimo, vzamem dopust in se en mesec ne pokažem ne moji mami ne njegovi ne nikomur ampak bom samo uživala v tišini in miru svoje družinice =) ... (no pa saj vem da pol ne bo tako)...
lepo pa je sanjati =)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
12.1.2012 15:24:06   
pebs
Tud pri men je tko, da čist odvisn od mojga razpoloženja. Več problemov mam sama s sabo, bolj mi gre na živce (žalostno,
ampak resnično). Nasploh je pa čist uredu oseba, ma svoje muhe, tko kot vsak. Me pa ful pozitvno preseneča s svojo preprostostjo in nekompliciranjem. Če mi pa kdaj kej ni všeč v zvezi z tamalim dvema, ji pa direkt povem kaj in kako (in ne zameri).

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2012 14:25:03   
t_anja
Kaj mi gre na živce...vse

Danes mi je spet dvignila pritisk. Z malo sve ble zunaj in se igrale in nama ponudi južno. Ji lepo povem, da je nekaj še za pojest od včeraj pa tud po njenem popoldanskem spanju bi bila južna, ko pride mož. Se nekaj namršči in čez minuto prinese mali južno. "Mamica saj ne boš jezna..." mi reče. Jst pa direkt nazaj. Bom, ker kuham zanjo... kje pa ne da se motit... Da ne rečem, da je bilo isto včeraj in še en dan prej. Ko sem 1. dan pustila je mislila, da zdaj pa kar lahko dela kakor hoče.user posted image

Pa to ni edina stvar. Ko sve pred dnevi delale snežaka za hišo ga je šla ona delat pred hišo. Potem pa popoldne reče možu naj jo postavi zraven in jo slika. Sm spet rekla, da sve ga midve naredile za hišo... ona je vedla kaj delave.

Da ne govorim, da jo fila s sladkarijami, ko ve da jst pripravljam južno...

Človek nikoli ne bo mel mira. Pa smo se doovorili in mož je rekel svoji mami, da mala južna doma in ne spodaj in da ji ne dat sladkarije ali kaj podobnega. Pa kar ne zaleže...


Bo treba zgleda spet kakšno skupaj rečt, ker mene res ne upošteva čisto nič.



Se ne čudim, ko kdo pravi, da staro in mlado ne gre skupaj.


Sem se malo spihala, mogoče bo bolš...


_____________________________

22.3.2010 - na svet se je odločila pokukat najina Ana

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
3.3.2012 14:26:39   
butt3rfly
moja tašča je sicer kar vredu oseba, so pa malenkosti, ko mi vzdigne pritisk do nebauser posted image

z družino smo si uredili mansardno stanovanje v hiši staršev mojega dragega. in občutek imam, da sem s tem izgubila vso svobodo, ki sem jo imela, ko smo živeli v mestu v bloku. navadila se je, da pride nenapovedano, ne da bi potrkala, meni nič, tebi nič lepo stopi v stanovanje. 2x se je že skoraj zgodilo, da bi naju z dragim skoraj zalotila pri sexu. mama mia! ok, sej bi se lahko zaklenila, ampak pišuka, vseen pa ne morš kar tako hoditi v stanovanju drugih kot pri sebi doma. mislim, da bomo res morali zaklepati za sabo.

poleg tega pa je zelo moteče, ker enostavno določi, da bo neka stvar tako, ne da bi vprašala mene ali mojega, kaj menima oz. če se strinjama. primer: med tednom nikoli ne jemo skupaj, ker pride moj iz službe šele ob 16.00. takrat tudi tavečjega sina s sabo pripelje. in res ni luštn, ker ni skupnega kosila. potem pa pride vikend in načrtujem kakšno super kosilo za nas 4, pa pride tašča in pravi: "ja, saj jutri bomo pa tak imeli skupaj kosilo." nič, ali imama midva kaj v planu, ali se strinjama. kar določi in pika. to mi pa res dvigne pokrovuser posted image ma sej bi lahko povabila taščo in tasta na kosilo, toda tast je najbolj izbirčna oseba (kar se jedi tiče) na svetu. bog ne daj, da bi na mizo kdaj prišlo kaj bolj eksotičnega, kar imama midva z mojim zelo rada. pri njemu velja kaj samo zelje, fižol, pa tipično nedeljsko kosilo. in meni to res ni za jesti vsako nedeljo.....

enkrat bom res mogla na mizo udariti in povedati svoje mnenje...

(odgovor članu t_anja)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
12.3.2012 14:16:16   
Aleš*
Moja tašča je 200 km stran in žena pravi: "Še dobro, da ni blizu.". Jaz ji nikoli ne pozabim pritrditi.
Saj je drugač čist v redu, sam eno napako pa ima in to kar močno izraženo. Vse mora imet pod nadzorom in vse krmarit, drugače misli, da se bo nekaj (ali pa vse) podrlo.
Saj razumem, da ima takšnega moža, ki dobesedno potrebuje tak pristop. Samo nismo tudi vsi ostali njen mož, pri katerem je treba vsako malenkost preverit, če je naredil OK.
Če smo na obisku dalj kot dan ali dva, me ta njena poteza začne še kar živcirat.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
28.3.2012 8:06:50   
vijolica2
Drugače je ful v redu ženska ampak določene stvari me vsak dan bolj motijo in se mi že mešauser posted image .
midva imava pri njem zgoraj urejeno in od kar imava otroka (2,5 meseca) imam občutek, da se sprehaja k nam kako ji srce poželi. Mene pa to ful moti(itak je izgovor vnuk).Ampak vseeno, tudi če je njena hiša, sva si midva zgoraj uredila in lahko to spoštuje. Če bi se hotela sprehajati naga, se nebi mogla ker nikoli ne veš kdaj se bo pritihotapilauser posted image

Druga stvar, katera me je zadnič spravila ob živce. Pride gor in gleda ter mi začne rože zalivatiuser posted image Halooo, saj ima dol 100 rož pa nej zaliva. In potem pripomne: saj jih lahko zalijem a ne?user posted image

Ali pa pride gor, se "pogovarja"z malim in ga kar dvigne in odnese v spodnje nadstropjeuser posted image .

Joj že ob tem pisanju dobivam kurjo polt. In sedaj sem kar živčna ob njej.

Vidim, da res drži tale stavek : tašča ne sme biti tako blizu, da lahko pride v copatih do tebeuser posted image

(odgovor članu Aleš*)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
28.3.2012 9:32:33   
mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


midva imava pri njem zgoraj urejeno in od kar imava otroka (2,5 meseca) imam občutek, da se sprehaja k nam kako ji srce poželi. Mene pa to ful moti(itak je izgovor vnuk).Ampak vseeno, tudi če je njena hiša, sva si midva zgoraj uredila in lahko to spoštuje. Če bi se hotela sprehajati naga, se nebi mogla ker nikoli ne veš kdaj se bo pritihotapilauser posted image




Vsaka druga kolegica ima ta isti problem s taščo... Jaz tu sploh ne vidim problema - a imajo vrata ključavnico? no, uporabi jo, začni se zaklepat in odpri ko ti paše! pri meni je delovalo...


_____________________________

Wear a smile - one size fits all :)

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.3.2012 9:47:33   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


midva imava pri njem zgoraj urejeno in od kar imava otroka (2,5 meseca) imam občutek, da se sprehaja k nam kako ji srce poželi. Mene pa to ful moti(itak je izgovor vnuk).Ampak vseeno, tudi če je njena hiša, sva si midva zgoraj uredila in lahko to spoštuje. Če bi se hotela sprehajati naga, se nebi mogla ker nikoli ne veš kdaj se bo pritihotapilauser posted image




Vsaka druga kolegica ima ta isti problem s taščo... Jaz tu sploh ne vidim problema - a imajo vrata ključavnico? no, uporabi jo, začni se zaklepat in odpri ko ti paše! pri meni je delovalo...



Nimamo še posebnih vrat ki nas ločujejo. Tako da ni ključavniceuser posted image

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.3.2012 10:29:43   
mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


midva imava pri njem zgoraj urejeno in od kar imava otroka (2,5 meseca) imam občutek, da se sprehaja k nam kako ji srce poželi. Mene pa to ful moti(itak je izgovor vnuk).Ampak vseeno, tudi če je njena hiša, sva si midva zgoraj uredila in lahko to spoštuje. Če bi se hotela sprehajati naga, se nebi mogla ker nikoli ne veš kdaj se bo pritihotapilauser posted image




Vsaka druga kolegica ima ta isti problem s taščo... Jaz tu sploh ne vidim problema - a imajo vrata ključavnico? no, uporabi jo, začni se zaklepat in odpri ko ti paše! pri meni je delovalo...



Nimamo še posebnih vrat ki nas ločujejo. Tako da ni ključavniceuser posted image




uff, nerodna situacija user posted image ... kaj pa pogovor? da bi ji tvoj rekel naj ne mori...

_____________________________

Wear a smile - one size fits all :)

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.3.2012 17:15:07   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2


midva imava pri njem zgoraj urejeno in od kar imava otroka (2,5 meseca) imam občutek, da se sprehaja k nam kako ji srce poželi. Mene pa to ful moti(itak je izgovor vnuk).Ampak vseeno, tudi če je njena hiša, sva si midva zgoraj uredila in lahko to spoštuje. Če bi se hotela sprehajati naga, se nebi mogla ker nikoli ne veš kdaj se bo pritihotapilauser posted image




Vsaka druga kolegica ima ta isti problem s taščo... Jaz tu sploh ne vidim problema - a imajo vrata ključavnico? no, uporabi jo, začni se zaklepat in odpri ko ti paše! pri meni je delovalo...



Nimamo še posebnih vrat ki nas ločujejo. Tako da ni ključavniceuser posted image




uff, nerodna situacija user posted image ... kaj pa pogovor? da bi ji tvoj rekel naj ne mori...


Ja ful je to smotano. Sej takoj ko bo imel dragi več časa mu bom rekla da damo vrata, ampak vem, da je to še vseeno nebo preprečilo da bo prišla notri.Ker zaklepali se pa verjetno ne bomo, saj je to zgornje nadstropje in bi bilo čudno. Ja to imam v mislih oz. študiram govor kako naj rečem dragem da ji naj kaj reče. Upam, da bo lepo sprejel oz. da nebo mislil, da pretiravam ali kaj podobnega.

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
10.4.2012 13:52:19   
*Aura
Jaz pa z njo nimam več stikov, ker sta se z mojim na smrt pokregala. Je rekla, da si mora zagotovit  starost, tako sva z mojim v najemu že 10 let. user posted image -bravo mama!!!!
Drugače prej pa je bilo tako, da sva se obe objemali in ljubčkali in se vsako minuto imeli pod kontrolo (kdo hoče koga) user posted image user posted image  user posted image  . Ona vladarka in najpametnejša, jaz pa ponosna in prepametna. Fant pa je plaval vmes in se potil.
...zdaj mi prav manjka nekdo, ki mi popestri dan user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
10.4.2012 15:26:38   
Kratka
Mi tudi nimamo več stikov in glej glej, kar naenkrat je naše življenje bolj mirno, midva se bolje razumeva...mi je po eni strani seveda žal, ker moj otrok ne bo imel še ene babice, po drugi strani pa, ko pomislim, da je lastna mama fauš svojemu sinu, ker si je lahko kupil boljši avto od njenega sem pa lahko le srečna, da bo moj otrok brez te babice...kar ne morem verjet, da obstajajo takšne mame kot je moja taščauser posted image

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
10.4.2012 19:26:04   
caramel
IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2
Ja ful je to smotano. Sej takoj ko bo imel dragi več časa mu bom rekla da damo vrata, ampak vem, da je to še vseeno nebo preprečilo da bo prišla notri.Ker zaklepali se pa verjetno ne bomo, saj je to zgornje nadstropje in bi bilo čudno. Ja to imam v mislih oz. študiram govor kako naj rečem dragem da ji naj kaj reče. Upam, da bo lepo sprejel oz. da nebo mislil, da pretiravam ali kaj podobnega.


Če ste se odločili, da si bosta svoj dom uredila v mansardi in ste se s tem vsi strinjali, potem je to vaš dom. In dom je tam, kjer se počutiš dobro in sproščeno (vsaj fajn bi blo tako) in kjer je tvoja stvar ali obrneš ključ ali ne. Če boš to povedala na lep način, mislim, da bo to razumel mož, pa tudi tašča (če le ni zmaj:). Ker pa imamo različne predstave o tem, kaj je fajn in normalno, bi bilo dobro, če bi za v naprej postavili določena pravila - vsak pač pove, kaj njega moti, oz. kako bi mu najbolj ustrezalo. Za dolgoročno sožitje je to po moje ključnega pomena (poleg seveda sprotne komunikacije o stvareh, ki posameznika motijo). Tako imamo urejeno mi (sicer živiva v isti hiši kot moji starši), pa nam super lavfa. Je pa vsekakor treba sprejemat določene kompromise.
Tako bi blo fajn, da bi se zavedala, da tašča verjetno ne želi nič slabega, želi pač preživeti čimveč časa s svojim vnukom in mogoče niti ne ve, da te s svojim uletavanjem moti, ker ima pač drugačen življenski stil. Vsaj tak primer je bil z mojo mami. Njej pač ne pade na pamet, da bi se naga sprehajala po stanovanju, pa čez dan tud nikol npr. ne počiva (verjetno tud "počiva" ne), zato bi lahko praktično kadarkol uletela, pa je ne bi "zmotila" (pa tega vseen ne počnem). Sicer pred rojstvom tamale uletavanje ni blo problem. Potem je pa hotla pač čimveč pomagat in občudovat vnukinjo. In ko nama je postalo moteče, sva se pogovorili.

Verjamem pa, da je meni lažje, ker živiva z mojimi starši, ki so povrhu vsega še ful razumevajoči. S taščo se je verjetno težje tako pogovarjat. Problem pa zna biti tudi s starši, ki se sicer strinjajo, da si tamladi uredijo stanovanje v isti hiši, so pa prepričani, da imajo glavno besedo tudi med oddanimi stenami.


(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
4.6.2012 13:41:05   
sannndra
Mamice!

Jst imam eno težavico. Namreč moja tašča živi v isti hiši kot mi 3-je, sicer ločeno stanovanje, vendar se na vrtu lahko srečamo tudi po vsak dan. Mene pa namreč izjemno moti ko mojo user posted image vsakič ko jo vidi nagovarja z "moja, moja". Jaz se ob tej izjavi nasmehnem, v sebi si pa mislim" kaj se greš, sej veš da je moja"user posted image .
Če bi se videli recimo 1x na teden bi mi bilo še ok, pač babica ima rada vnukinjo, tako ko je pa sak dan-včasih tudi večkrat na dan, mi je pa malo odveč. Od kar je izvedela, da sem noseča mi ni dala miru saj je stalno hotela božat in se dotikati mojega trebuha, se mi je izgleda malo zamerila.
Včasih imam občutek, da moram z njo tekmovat za mojo princesko in ji sproti dokazovat da je moja. Vem da se sliši noro, to so samo moji občutki...user posted image Prosim ne me napadat, samo povejte mi kakšna je situacija pri vas, in ali sem jaz čudna, ali pa gre tašča s tem vsakodnevnim "moja moja" in podobnim predaleč?
Kako bi ve odreagirale?

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
4.6.2012 17:32:17   
tajtaja
To je čisto normalna reakcija čisto vsake babiceuser posted image . Bodi vesela, da imaš ob sebi človeka, ki ima rad tvojega otroka in kateremu lahko tega otroka tudi brez zadržkov zaupaš.
Saj ko ji reče "moja,moja", je to moja vnukica, tvoja pa je hčerkica.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
4.6.2012 17:47:25   
tajtaja
Babice so običajno tako ponosne na svoje vnučke, da se rade z njimi tudi malo "pobahajo". Zato tudi, ko jih dobijo v varstvo, tako rade obiščejo kakšne sosede....da se vidi, da tudi njim ta mladi zaupajo otroka.
Vsaka poteza ima več plati in vse ni samo mišljeno kot nagajanje mladim. Tisti čas, ko je bil otrok z babico pri sosedu (bil je v varnem varstvu), bi dala noge vluft in pamet na pašo, pa bi bil volk sit in koza cela.
Polepšajte si življenje in ne iščite dlake v jajcu.

Kar se pa tiče uletanja v stanovanja, pa kot je rekla že ena-vrata imajo ključavnico z enim samim namenom.
Ali pa če vas ene parkrat zaloti pomankljivo oblečene, se ne trudite skriti, ampak odkrito povejte, da ste doma rade komot in da je najboljše, da drugič potrka, da ji ne bo nerodno.user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?