|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 0:26:53   
akvamarini
Pred priblžno 5 leti sem zanosila s fantom, ki sem ga poznala bolj kratek čas, ostala sva skupaj in kmalu se nama je rodil sinček, ki bi po napovedih moral biti deklica. Ime sem imela izbrano samo za deklico, saj sem na dveh pregledih v nosečnosti slišala, da nosim deklico. Pa so se zmotili. Pri šok ob porodu. Drugače mi bi bilo čisto vseeno kaj bo, sao ko ti pa govorijo, da bo punčka, potem pa dobiš fantka. Drugi šok, ki pa ni minil tako hitro kot prvi, pa je bil, ko naju je babica vprašala, kako bo fantku ime. Jaz sem rekla, da nismo pričakovali fantka in da morava razmisliti. Medtem se fant spomni, da bi dal ime po svojem pokojnem bratu (Jasmin, naglas na črko a), ki ga jaz nisem poznala in je umrl v prometni nesreči kakšno leto prej. V sebi nisem bila za to, ampak nisem hotela preveč nasprotovati, tudi zaljubljenost do njega me je takrat še držala. In tako je moj sinček dobil ime. Ime, ki mi ni čisto nič blizu in ki mi ni všeč. Največji problem pa mi je, ker se vsakič, ko me kdo vpraša, kako je fantku ime, počutim zelo nelagodno, nekako narodno mi je. Izhajam iz slovenske družine in to ime nam je nekako tuje. Ta fant zdaj več ne živi v Sloveniji, šel je nazaj k svojim, za otroka mi nič ne plačuje. Za kakšen praznik ali RD mu pošlje kakšno darilo, ponavadi preko kakšnega znanca. Čedalje bolj razmišljam, da bi otroku spremenila ime, pa ne najdem moči, ker se bojim odzive okolice. Z malim sem se o imenu že malo pogovarjala in se mi zdi, da mu je vseeno. Star pa je 5,5 let. Kaj naj naredim in kako naj to izvedem, da bi bilo čim manj boleče za sinka in sprejemljivo za okolico?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 6:43:26   
ajataja
Verjamem,da ni fajn če ti ime ni všeč ,samo naj te opozorim,da sama brez očetovega dovoljenja in podpisa mu ne boš mogla spremenit imena.

(odgovor članu akvamarini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 6:54:56   
josephine27
Jaz osebno imena otroku ne bi šla spreminjat. Pa ne zaradi drugih ampak zato ker mislim, da bi bil otrok pri 5 letih zmeden, če bi mu kar naenkrat spremenila ime.

_____________________________



(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 10:23:10   
diana 28
Meni pa je to ime čisto všeč. Če ne bi tu brala sploh nebi vedela, da je tuje. Drugače pa se strinjam  z josephine27... Verjetno boš otroka samo zmedla s spremembo imena. A za njegovo mnenje si vprašala (otrokovo mislim) ? Jaz si ne predstavljam, da bi mi naenkrat menjali ime...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 10:35:31   
barbara_s
Sicer ne vem, kako je z drugimi otroki... ampak moja se je s svojim imenom do sedaj že tako identificirala, da bi verjetno imela hudo krizo identitete, če bi ji šla spreminjat ime. Stara je pa skorar 6 let. In ker (trenutno) živimo v tujini, njeno ime je pa precej slovensko, mora kar naprej popravljati ljudi, ki jo sprašujejo, kako ji je ime - ampak na predlog, da bi se za čas našega bivanja v tujini (pre)imenovala v nekaj podobno zvenečega - vsaj za takrat, ko jo kdo vpraša, kako ji je ime - je naletelo na gromozanski upor. Tako da ja, ime je del otrokove identitete in spreminjat ime je kar zakomplicirana zadeva (za otoka, kako je s pravnega stališča nimam pojma).

Kaj pa, če otroka ti nazivaš s kakim vzdevkom, ki je podoben njegovemu imenu, ime pa uradno ostane tako, kot je? Čez par let, ko bodo v višjih razredih osnovne šole, bo le redkokdo med njimi "obdržal" svoje lastno ime med vrstniki - itak se večinoma kličejo po vzdevkih, priimkih...

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 11:16:19   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s
Kaj pa, če otroka ti nazivaš s kakim vzdevkom, ki je podoben njegovemu imenu, ime pa uradno ostane tako, kot je? Čez par let, ko bodo v višjih razredih osnovne šole, bo le redkokdo med njimi "obdržal" svoje lastno ime med vrstniki - itak se večinoma kličejo po vzdevkih, priimkih...


to je tudi meni padlo na pamet - reši to z vzdevkom user posted image

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 12:11:48   
tulpek
Ali pa ne daješ naglasa na prvi A user posted image user posted image da zveni manj tuje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 12:31:50   
kajajaka
Zakaj pa ga enostavno ne kličeš s povdarkom na I  - JasmIn - spomladanski cvetoči grm.
Bor in Gaber sta tudi drevesi, pa zelo pogosti imeni.

Meni JasmIn zveni zelo slovensko, malo nenavadno sicer, ampak vsekakor boljše kot JAsmin, ki tudi meni nikakor ne potegne...
Pogovori se o tem s sinčkom in če mu bo ok poprosi še okolico naj ga tako kliče (prijatelji, znanci, vrtec,...) kaj si mislijo drugi se pa ne sekiraj. Važno, da bo sprememba čim manj moteča za tvojega sinka.
Srečno! 

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 13:24:58   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Zakaj pa ga enostavno ne kličeš s povdarkom na I  - JasmIn - spomladanski cvetoči grm.
Bor in Gaber sta tudi drevesi, pa zelo pogosti imeni.

Meni JasmIn zveni zelo slovensko, malo nenavadno sicer, ampak vsekakor boljše kot JAsmin, ki tudi meni nikakor ne potegne...
Pogovori se o tem s sinčkom in če mu bo ok poprosi še okolico naj ga tako kliče (prijatelji, znanci, vrtec,...) kaj si mislijo drugi se pa ne sekiraj. Važno, da bo sprememba čim manj moteča za tvojega sinka.
Srečno! 



se podpišem če dovoli ga.kajajakauser posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 13:25:17   
amii
Meni pa je totalno všeč ime JasmIn
Imamo majhno znanko ki ji je ime Tisa in mi je prav tak zeeelooooo všeč user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 13:48:37   
posh
Tudi jaz poznam enega JAsmina, ampak ga živa duša tako ne kliče, ampak Jaco.
JasmIn pa je žensko ime, posebej v tujini, pa tudi tu pri nas, se mi zdiuser posted image

Glede spremembe imena pri 5,5 let starim otrokom pa mislim, da si malce zamudila.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 15:31:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Tudi jaz poznam enega JAsmina, ampak ga živa duša tako ne kliče, ampak Jaco.
JasmIn pa je žensko ime, posebej v tujini, pa tudi tu pri nas, se mi zdiuser posted image


jup, Jasmin je zunaj žensko ime (s poudarkom na I).

Jaco - user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 19:58:16   
aknela123
kaj pa če ga kličeš Jan? ti ni všeč?
npr. moj mož ima dolgo ime ampak že od malega ga kličejo s skrajšanim in malo jih sploh ve, kakšno ima ime v osebni. in koliko Sandijev poznaš, ki jih kličejo Aleksander kot jim piše v osebni?


< Sporočilo je popravil aknela1 -- 8.5.2012 20:00:48 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 20:58:38   
mateyka
Jan mi je všeč user posted image

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 22:23:16   
akvamarini
Mislila sem, da če ti oče otroka nič ne plačuje - res čisto nič in nima stikov z otrokom, ker po njegovem nima niti za pot do sem, da se potem nima pravice vmešavati v morebitno spremembo imena. Sicer pa se najbolj obremenjujem s tem, da mi ime preprosto ni niti malo všeč in da nisem imela pri izbiri imena nobene besede. On je to ime določil kar pred osebjem v porodni sobi, je začel naglas razmišljat, da kako je še bolj vesel, da je dobil sina namesto hčerke in potem da je najbolje, ker pač nimamo izbranega imena za fantka, da bo kar po njegovem bratu. Čim je povedal ime Jasmin, je babica kar zapisala, mene ni nič posebej vprašala, če se strinjam. Fant je seveda takrat kmalu že začel klicati naokoli in razlagati, da bo treba proslaviti, da je dobil sina Jasmina. Takrat nisem še bila tako odločna in tudi nisem hotela komplicirati. Kasneje pa so se začele vse večje težave z njegovim pitjem (alkohol), pa vedno je bil brez denarja, skoz je govoril, da bi rad delal in ne najde službe in je baje še do sedaj ni našel. Konec so naredili moji starši, ko si je od njih kar naprej izposojeval denar, ki ga ni nikoli vrnil, hoil domov pijan, vedno imel neke žurke s prijatelji, za sina ni skrbel, čeprav je bil besedno zelo ponosen na sina. Večkrat mi je rekel, da naj ne mislim, da če se on ne ukvarja s sinom in ga nikoli ne pelje na sprehod, da to ne pomeni, da ga nima rad in da se bo lažje ukvarjal s sinom, ko bo star vsaj kakšna 4 leta in 5 let, ko ga bo lahko s sabo vzel na motor in po njegovih besedah kamorkoli, z dojenčkom pa pač nima kaj početi. Ker ga moja starša nista več prenašala in to kakor zdaj gledam na stvar upravičeno, je odšel nazaj k svojim domačim, ki jih ima v Srbiji. Zdaj pa sem se nekako pobrala od vsega tega in začela razmišljati o imenu. Ne vem, če bom še kdaj imela kakšnega otroka, trenutno niti nimam partnerja, saj živim samo za sinka. Težko mi ga je klicati s tem imenom, predvsem doma se v veliki meri izogibam imenu in ga kličem lubček, srček, itd. Seveda pa je povsod drugje Jasmin. glede predloga Jan pa se mi zdi, da je to čisto drugo ime in da bi bilo pri ljudeh podobno sprejeto kot če bi spremenila v čisto kakšno drugo ime. Dobro, je nekaj podobnosti med Janom in Jasminom, ampak ne toliko. Drugače bi bilo, če bi bil Janez in bi ga potem klicala Jan. Z naglasom na črko i pa je res kot da bi klicala punco, tudi jaz vem, da je v tujini to ženska varianta imena Jasmina (Jasmeen). Pa tudi Jasmin z naglasom na i mi ni všeč. Meni je za fantka všeč ime Filip. To bi zdaj dala, če bi se lahko odločila. Vem pa, da je zdaj najbrž res že prepozno. tudi jaz se sprašujem kako to deluje na otroka. ne toliko glede tega, da se ne bi mogel navaditi novega imena, ampak da bi mu bilo zaradi tega nelagodno, ker bi se vsi čudili in ga spraševali, kako da ima zdaj drugo ime. Če je še mojim staršem čudno, da bi spreminjala, kako bo šele drugim. Vem pa, da sem mogoče preobčutljiva, saj gre samo za ime, ki mi pač ni všeč in ga nisem mogla sama izbrati.

(odgovor članu akvamarini)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 22:35:45   
mateyka
kaj pa če bi mu dala še dodatno ime, poleg Jasmina (torej dva imena)? Jasmin Filip mogoče? potem bi lahko uporabljali ime katerega pač želite.

(odgovor članu akvamarini)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 22:41:50   
posh
meni se pa zdi, da se z Janom še najbolj elegantno izvlečeš iz tega.. JAsmiN, v smislu, skrajšaš ime.., če še priimek paše, kot Jan Plestenjakuser posted image , pol super,..in sčasoma se vsi navadijo..

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 23:19:02   
aknela123
zdaj bom malo pikra - ampak hvalabogu za tvoje starše, škoda, da jih pri porodu ni bilo zraven.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 23:20:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: posh
meni se pa zdi, da se z Janom še najbolj elegantno izvlečeš iz tega.. JAsmiN, v smislu, skrajšaš ime.., če še priimek paše, kot Jan Plestenjakuser posted image , pol super,..in sčasoma se vsi navadijo..


sej men tud, sam če ji tud Jan ne sede kot ime.. potem se mi zdi dva imena najbolj elegantna in praktična rešitev, pa še otroka ne namešaš da ma novo ime. ima še dodatno, ki ga lahko uporabljaš po želji.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
8.5.2012 23:41:34   
čipka
Moja mami je imela isto situacijo kot ti in so imeli zbrano ime za fanta. Dejan. Oči se nekako ni strinju, ampak
je na koncu rekel ok. In tudi on je u iber bosanec in mu njihova imena ful pomenijo.
In glej no glej, rodila sem se puncauser posted image In je hotel na vsak način dati ime, ko ga niti izgovoriti ne znam. Hanisiveta?
Wtf? Pa ne me narobe razumet, nekatera bosanska imena so mi prav lepa, sploh ženska imena. Recimo Šejla, Aiša itd..
ne vem če so to bosanska, samo takšna imena imamo v sorodu.
Mami je rekla, da bi mu hmal u glavo zalučala vse "kable" ki jih je mela na rok, ko je on govoril ime sestri. Pravi, da se je tolk
drla na njega, da ga bo ubila in ne vem kaj še, da niti pod točko razno ne bom s tem iimenom. Hvala bogu, da je bla
tok močna in mi je zbrala tako ime, kot ga imam. Hočem reči, da če bi bila ti dost močna in imela kaj hrbtenice, bi mu izbrala skupaj drugo ime,
tako pa je sedaj tako kot je. Ma niti slučajno ne moreš sedaj otroku naredit to. Si pa res egoist. Če mu pri 18 ne bo všeč, ga še vseeno sam
lahko spremeni. Veš kaj bi ti predlagala? Da globoko vzdihneš in na glas izgovoriš njegovo ime, ker je to ON. Boš videla, da ti bo ščasoma
mogoče ime celo pri srcu. Jasmin? Oprosti, meni je pa zelo lepo ime in bi bila ponosna, da moj sin nosi to ime, ker je lepo in edinstveno.
Ne boš verjela, bolj ko razmišljam, bol mi je lepo, si mi dala idejo, če bom imela kdaj sina. Pa brez heca. Pa sva oba slovenca. Ok-jes sem pola-pola user posted image Daj se skuliri ženska, res s ponosom govori kako je tvojemu sinu ime, boš vidla, da se boš bolje počutila in ti bo mogoče celo ime všeč. Ne ga zdej biksat z drugim imenom. Res ne. Filip? Se hecaš ? Ok, ni mi grdo niti lepo, mi je kr neki. JASMIN??? O, ja user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
9.5.2012 7:11:10   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa če bi mu dala še dodatno ime, poleg Jasmina (torej dva imena)? Jasmin Filip mogoče? potem bi lahko uporabljali ime katerega pač želite.


To sem ti hotla predlagat tudi jaz.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
9.5.2012 11:51:40   
astrid1
Tudi, če hoče mati dodati ime, mora dobiti overovljeno dovoljenje očeta. Če je priznal in je vpisan na rojstnem listu, mora odobriti vsako spremembo.
Moj bivši partner tudi ni plačeval preživnine in obiskoval otroka, pa sem ga pri spremembi otrokovega priimka morala poklicati, ga prositi in peljati k notarju, kjer je podpisal.

Zakaj pa ne bi iz Jasmina naredila kakšno okrajšavo? Potem pa bi tudi okolica fantka klicala po okrajšavi. Jasko je luštkano, pa še bolj po naše zveni.

Mislim, da te bolj moti odnos z otrokovim očetom, kot pa ime. Fantka pa s kakšnim Filipom res ne bi mešala.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
9.5.2012 13:14:42   
akvamarini
Za dodatno ime sem tudi že razmišljala, samo bom isto mogla vsem povedat, da zdaj smo pa še eno ime dali zraven in jih navajat, naj ga tako kličejo. Ime Jan pa mi ni všeč iz osebnih razlogov. Bom verjetno res kar pustila ime Jasmin, ker me bodo ljudje drugače požrli, saj že tu dobivam take komentarje, da sem egoist itd. Kako bi se pa ve počutile, da ne bi imele besede pri izbiri imena? Najbrž vam ne bi bilo všeč, če bi ga kdo drug kar določil. In res je, da takrat nisem bila toliko močna, da bi se zoperstavila temu. Vsaka čast tistim, ki so pri tem vedno dosledni. Meni npr. se je bilo neprijetno pred osebjem v porodni sobi kregat, da Jasmin pa nikakor ne itd. Tudi nasplošno se nerada kregam, ampak raje stvari rešujem na lep način.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
9.5.2012 13:55:18   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: akvamarini

Za dodatno ime sem tudi že razmišljala, samo bom isto mogla vsem povedat, da zdaj smo pa še eno ime dali zraven in jih navajat, naj ga tako kličejo. Ime Jan pa mi ni všeč iz osebnih razlogov. Bom verjetno res kar pustila ime Jasmin, ker me bodo ljudje drugače požrli, saj že tu dobivam take komentarje, da sem egoist itd. Kako bi se pa ve počutile, da ne bi imele besede pri izbiri imena? Najbrž vam ne bi bilo všeč, če bi ga kdo drug kar določil. In res je, da takrat nisem bila toliko močna, da bi se zoperstavila temu. Vsaka čast tistim, ki so pri tem vedno dosledni. Meni npr. se je bilo neprijetno pred osebjem v porodni sobi kregat, da Jasmin pa nikakor ne itd. Tudi nasplošno se nerada kregam, ampak raje stvari rešujem na lep način.




Za druge ljudi naj ti ne bo preveč mar. Na prvem mestu naj ti bo otrok, z njim se pogovori o drugem imenu, ki bi mu ga eventuelno dala MAMA.
Padlo mi je še eno lepo slovensko ime, pa bi lahko celo bila izpeljanka iz prvotnega imena- Jaša/ Jaš.
Kaj praviš?

(odgovor članu akvamarini)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kaj bi bilo prav narediti??
9.5.2012 14:06:16   
ronja
Tudi nasplošno se nerada kregam, ampak raje stvari rešujem na lep način.

Problem te metode je samo to, da ne deluje vedno pri vseh ljudehuser posted image . Vedno je bolj fajn rešit lepo, če gre, ampak včasih se lepo enostavno ne da, ker grejo nekateri ljudje lepo čez, dokler jim ne postaviš meja, ki jih ne morejo kar pregazit. Te razumem, da se nisi hotela kregat in da nisi videla daljnoročnih posledic, da se na ime ne boš navadila in da te bo spominjalo na nekaj, kar ti ni všeč. Imam namreč občutek, da te ravno to najbolj moti pri vsem skup: to, da ime ne zveni slovensko, te moti zato, ker te spominja na otrokovega očeta, do katerega (verjetno upravičeno) čutiš zamero. In to, da ima otrok tako ime, te spominja na to, da si se takrat podredila, da se ne bi kregala, kar se je potem stopnjevalo, dokler ni počilo... Zato ti gre to ime tako na živce. Ko se boš pomirila s tem in pustila preteklost za seboj, te verjetno ime ne bo več tako zelo motilo, ker ti bo predstavljalo tvojega sinka. Ko bo nekdo rekel Jasmin, ti bo v misli prišel njegov obraz in ne to, kako se to sliši in zakaj je dobil tako ime:).
Takrat verjetno tudi ne boš več živela samo za sina, mogoče celo ne več pri starših in bo vse skup lažje:)

Kar se mene tiče, ne bi hotela poimenovat otroka po kakih umrlih sorodnikih ali prijateljih, ker se mi zdi, da se potem ljudje, ki so jim bili ti blizu, spomnijo nanje, ko kličejo mojega otroka, jaz bi pa rada, da pride otrok na čisto - da si sam zgradi to, kar bo njegovo ime vzbujalo v bližnjih... Mene bi bolj to motilo kot pa samo ime, čeprav ga tudi ne bi izbrala za svoje otroke (ampak jaz mam itak bolj svojevrsten okus za imena;). Nimam pa nič proti bosanskim/srbskim/arabskim... imenom, navsezadnje imam doma Lejlo:), ampak vsak ima pravico, da mu kako ime ni všeč in v tem primeru pač najdeta starša nekaj, kar je obema sprejemljivo, če pač ni nobeno obema super. Midva na srečo nisva mela teh problemov, večinoma so bili predlogi obema všeč, ne glede na to, iz katere strani so prišli (z izjemo imena Klen - tega jaz res nikakor ne bi hotela dat svojemu otroku - in očitno ga tudi otrok ni hotel - sem začela krvavet ravno, ko sva se za ime pogovarjala in sem ga zezala, da dete tok zlo ni hotlo bit klen, da sem mela kr ss;). Ja, twisted humor, včasih prav pride;)

Najelegantneje rešiš z vzdevkom, tako nimaš nobene papirologije in ga najprej ti tako kličeš, ko pride v šolo, se itak lahko tako predstavi in ga bojo vsi tako klicali, sorodniki pa se bojo sčasoma tudi navadili, saj vzdevki se hitro primejo. Če nočeš vzdevka, lahko daš dvojno ime ali pa res kako izpeljanko. Meni je ime Jan zelo všeč, samo mi ni všeč, da jih je toliko. Za pravo spremembo boš pa verjetno kljub vsemu rabila očetovo dovoljenje, ne vem, akko je s tem, nisem pravno podkovana - lahko pa se privat zmeniš z njim: jaz ti ne težim za preživnino, če ti dovoliš spremembo imena...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu akvamarini)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?