|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  58 59 60 [61] 62   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
5.6.2013 15:26:08   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Pa kake mate vi to dojence, da lahko greste z njimi spat? moj dojenc spi 45 min na dan... Pa še to je zdaj takrat v vrtcuuser posted image .


Ej, don't get me wrong - do zdaj smo dobili 2 izredno nespeča otroka (res, že prvi ni imel pojma o spanju, sem mislila, da slabše ne more biti - no, pa smo videli pri 2., da je lahko) ... KAR POMENI ... da je zdej res že čas (moraš priznat, da je statistika na moji strani!), da dobimo enega 18h/dan, by-the-book, zaspanega dojenčka.

Pliiiiis, ne mi porušit še teh sanj user posted image Že itak cincamo :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1501
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
5.6.2013 22:38:25   
ronja
Pomlad, ker ti ne smem porušit sanj (ti jih že otroci dovolj prekinjajo verjetno;), se bom vzdržala komentarja... Saj veš, mam 3 otroke;) Ni treba ugibat, koliko je nespečihuser posted image . Ma trend je ok, samo delta je mal premala, da bi bil opazenuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 1502
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
5.6.2013 22:54:29   
mateyka
svašta se lahko zgodi - naša je bila dojenček iz knjige (spala ponoči in to vedno v svoji posteljci), po pa pok - 8 mesec in konec nočnega reda. pet let je zdaj od tega in ga še vedno ni user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1503
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
5.6.2013 22:56:53   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pomlad, ker ti ne smem porušit sanj (ti jih že otroci dovolj prekinjajo verjetno;), se bom vzdržala komentarja... Saj veš, mam 3 otroke;) Ni treba ugibat, koliko je nespečihuser posted image . Ma trend je ok, samo delta je mal premala, da bi bil opazenuser posted image


user posted image
No viš, se prav imava obe skupaj že 5 slabo spečih otrok, torej je zame verjetnost, da bo naš naslednji spal kot top, takorekoč dejstvo, ker -come on!- na 6 otrok pa že mora prit en zaspanec :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1504
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
5.6.2013 22:58:32   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

svašta se lahko zgodi - naša je bila dojenček iz knjige (spala ponoči in to vedno v svoji posteljci), po pa pok - 8 mesec in konec nočnega reda. pet let je zdaj od tega in ga še vedno ni user posted image


A dej, sami strašljivi scenariji, no user posted image Pri nas gre sicer s rastočo starostjo na boljše, ampak počaaaaaaaaaasi :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1505
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
5.6.2013 23:05:40   
ronja
No viš, se prav imava obe skupaj že 5 slabo spečih otrok, torej je zame verjetnost, da bo naš naslednji spal kot top, takorekoč dejstvo, ker -come on!- na 6 otrok pa že mora prit en zaspanec :)

Pomlad, iz srca ti ga privoščim! Malo se bojim, da zna bit na delu genetika... Moji otroci namreč dejansko rabijo manj spanja kot drugi otroci. če jih adš prej spat, pač prej vstanejo (beri ob 5h, recimo). Kar sem baje tudi jaz delala...
pri nas gre tudi s starostjo na boljše in tudi vsak naslednji otrok boljše spi, tako da pomlad, ti kar go for it. Če ne prej, čez ene 10 let bojo vsi sami zaspali in te čez vikend pustili spat do 10h in še dlje:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 1506
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
6.6.2013 11:11:31   
Izabelina
hmmm, ne vem kakšne imate to vi otroke ampak moji spijo user posted image user posted image tamala seveda samo, če spim zravn tut jst, tavelika je pa prava zaspanka... za dnevno spanje se sama odpravi v posteljo, reče da je utrujena in gre (spi 3ure min.) zvečer jo umito nesemo v posteljo in zaspi, okrog 9ih do 7ih, spije flaško in če ne gre v vrtec zaspi nazaj, če ne pa jo mormo pač spodbudit, da vstane... tamala je drugačna, rab manj spanja, ampak ševseeno spi 3x na dan po cca 1 uro ponoči pa od 9ih do 2eh, ko pije mleko in od 2eh do 6ih ko spet pije mleko (kšn mesc, dva nazaj smo pa vstajal že ob 4ih zjutri, tko, da tole njeno spanje zdej je ideala)...

opažam pa, da Lucija veliko dlje spi, kadar eve ni doma (npr. dopoldne gre trikrat na tedn v vrtec in takrat L. spi včasih tut dve, tri ure posledično pa tut js user posted image )... uglavnem spanje je zakon!

Čežana, kako ste?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1507
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
6.6.2013 13:35:15   
skuštrana
Uh, Izabelina, blagor tebi user posted image

Od mojih je L super spala ponoči, A je bil katastrofa - bujenje na 5min in tako do cca 3 leta, ma, strašno...O pa je nekje vmes. Podnevi pa ni spal nihče, edino to srečo imam da sedaj ko so starejši med vikendi zjutraj znajo malo potegnit (sploh A)...user posted image Vsaj nekaj. Zvečer jih pa ne spraviš v posteljo pred 10, pozimi je malo lažje ker je zunaj prej tema...

Je pa meni nespanje ena najhujših negativnih stvari starševstva, ker jaz sem bila včasih že čisto zblojena, nisem vedela kako mi je ime.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1508
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
6.6.2013 13:37:38   
chezAnA
kako smo?
Brez računalnika:D že spet. Ne vem kako, ampak mojemu dragemu možu je uspelo nekak tako zapreti računalnik, da kabel za napajanje nima več kontakta. Tako da se zdajle švercam na taščinem. Jah, no, saj bo enkrat boljše.

Drugače pa smo prav fino. Tale naš tamalček je super kombinacija spanja, hranjenja in budnega raziskovanja. Joka, če je lačen, če ne more kakati ali pa ko mu starejši pokažejo preveč ljubezni. Fino se imamo.
Kaj več pa kdaj drugič, ok
Papa, šibam, je alarm

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1509
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
9.6.2013 21:18:12   
chezAnA
Tako, vsi štirje lepo spijo, moža pa ni doma, tako da imam malo časa za vas:) no, v resnici je tole bolj čas za mene. Saj imam sicer en ogromen kup oblek za porihtat, pa bojo že počakale tam, kjer so. Če bojo pa ponolči kam ušle, pa še toliko bolje, itak jih imamo preveč:)

Kot sem rekla, imamo se fajn. Imam to srečo, da je mož prvi mesec vedno doma (politika v njegovi službi, da so očetje prvi mesec doma, nekaj itak da država, ostalo pa še služba primakne) tako da nisem še sama za vse. Na začetku je bilo malu hudo, ker smo se navajali na veliko reči: nova dinamika zaradi novega otročka, nova dinamika zaradi moževe prisotnosti (ki je sicer zelo zaželjena in dobrodejna, vseeno pa je popolnoma spremenila naš ritem), cele dneve smo bili noter zaradi slabega vremena, pa taprvi teden sem bila tako tečna, da sem šla še sebi na živce. Pa sploh ne vem zakaj. Malo me je bilo tudi strah, kaj bo zdaj iz tega piskanja in stokanja med spanjam in občasno med dojenjem nastalo, pa se je dečko začel lepo obnašati še isti večer, ko sem vam ga zatožila. ga bom še kdaj, če bo trebauser posted image No, mislim, da smo te krize večinoma vsaj zaenkrat prebrodili in uživamo v času, ko smo lahko toliko skupaj. Mali je zares nezahteven otrok, edino prebava mu povzroča malo bolečin, predvidevam, ker dostikrat joka preden se pokaka ali pa sprdi. Taveliki fantje so v teh dneh naredili eno ogromno hišico za insekte. To pomeni, da sta fanta z možem vrtala luknje v deske, jih žagala, brusila, obdelovala z rašpljo, zabijala žeblje in šravfala šravfe. Je bil to en velik projekt, ki je bil res koristen za njih, zadaj pa lepo stoji v našem vrtu in ima že prve prebivalce. Mož je čisto noter padel in že načrtuje, kako bi naredili še hišo za netopirje, pa za siničke, pa za kose, išče načrte po internetu. Fino v glavnem. Je pa biolo zanimivo opazovati, kako se je mož učil delati s fantoma oz. jima prepuščati delo in ju samo usmerjati. Ja, to je res nekaj, kar se moraš včasih malo prisiliti, pa je koristno.
Še vedno nismo počeli nič kaj takega, kar bi lahko sem napisala kot idejo za preživljanje časa z otročki. Mislim, da bo to pišlo kasneje, ko bo mož spet v službi in jaz sama z otroki doma. ME prav zanima, kako nam bo kaj šlo.


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1510
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
9.6.2013 21:27:22   
bubu_bibi
chezAna - a zaupaš ime najmlajšega fantka?

Prav lušno te je brati - deluješ tako umirjena in polna lubezni. Naj vam (in vsem, ki tole berete) bo lepo!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1511
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
9.6.2013 21:36:18   
mateyka
no, da mal čivknem po dolgem času user posted image tamala ima svojo spletno stran, nazadnje sva delale spökhuset ali hišo strahov,
user posted image
zdaj se bova pa lotile delanja poletnih vaz za vrtec - vzele bova kozarce od kumaric in marmelad ter jih od znotraj pobarvale z akrilom (to bova namešale razne barve, jih zlile v kozarce in obračale da se pobarvajo) - neki podobnega temu:
http://christyscuties.blogspot.se/2012/05/pinterest-make-me-colored-jars.html
a ma katera še kako idejo kako dodatno okrasit? tamala pravi da ne sme bit nič naliman, ker tamali otročki vse dol pošpukajo - tko da to je treba upoštevatuser posted image
vidim da ste pridni - I wish da bi mela vrt in moža ki bi lesaril kot tvoj chezAnA user posted image no, sej, če ne bi on bi pa jaz neki drvarila - sam vrt rabim user posted image se bova pa lotile sajenja s tamalo na balkonu zaenkrat. tko mal, da packava; se mi zdi zelo zdravo za otroke user posted image

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1512
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
11.6.2013 13:46:54   
Izabelina
o lepo...

eno vprašanje, zdej ko gremo na morje sm misnla narest uno zadevo ko v led skriješ razne igračke pol pa tamali to demolirajo, da pridejo do njih... a ma kera bolj podrobna navodila oz. priporočila, nasvete?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1513
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
17.6.2013 9:08:34   
Kasija
Izabelina se nismo delali tega z zamrznjenimi igrackami, me pa mika. Ce boste prej, napisi kak nasvet zame.

Kaj boste poceli cez poletje? Me zanima, ker sem si zacela pisat sezname. Ko je treba kaj pocet, imam pogosto prazno glavo. Pa ce veste za kaksne prireditve, recimo. Ob sobotah bodo pred lutkovnim brezplacne predstave celo poletje. To bomo sli kdaj pogledat.

Jaz samo se stejem dneve in mislim na poletje.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1514
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
28.6.2013 13:26:00   
chezAnA
Izabelina, mi tudi nismo še izkopavali iz ledu. Letos nekako ... ni dovolj vročeuser posted image Morda pa poletje še pride in se bomo posvetili tudi igricam, ki hladijo. Trenutno pa hodim zjutraj celo s pulevrjji za svojimi otroki in jim težim, da ne smejo biti bosi, čeprav junij nima več r v sebi.

Mi smo zdaj že tretji dan sami, mož je v službi. Sem se odločila, da bomo na začetku kar na trdo začeli "vojaško življenje," kot mojemu urniku pravi moj mož. In se kar obrestuje. Prav prijeten dan je za nami, sem vesela. Da bi le še naprej bilo tako. Med uspavanjem moje edinke (hihi, a ni to hecno) sta starejša fanta izrezovala narisane bagre, letala in zmaje, ki sem jih pripravila prej, tamalček pa je bil prikljopljen na dostavo mleka, tako da to kar deluje. Edino naučiti se moram v dan stišati še kuhanje brez stresa in divjanja, tu sem včeraj pogrnila.

Se slišimo še kaj, otroci se želijo igrati kmetijo in me rabijo, da jim prinesem nekaj reči.

Aja, joj, ronja, mail ti pišem že sto let. V njega nameravam prilepiti še fotke zadovoljnjega mladička, pa nekako ne pridem zraven. Ful Ful sem hvaležna in pride prav, zato je skrajno grdo od mene, da se ti toliko časa ne oglasim. Bom, odbljubim.


< Sporočilo je popravil chezAnA -- 28.6.2013 13:27:53 >

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 1515
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
28.6.2013 13:35:37   
ronja
Okidoki, samo da je ok. Me je po pravici povedano že malo skrbelo, da ti ni všeč in zato nočeš šinfat, pa rajši nič ne rečeš (pač vljudno in prijazno, ker taka siuser posted image ). Sem naredila tako, da upam, da sem upoštevala želje obojih - tvojih malih in tvoje - vsako na eni strani;). Ker se mi zdi nefer, da mama vedno izvisiuser posted image .

Za kuhanje priporočam narejene paradižnikove omakice in testenine, kadar ti zmanjka časa. Ali ap rizibizi, če nimaš časa, spustiš čebulo, se tudi samo riž in grah lepo pojesta. pa je oboje zdravo in dobro in zeloooo hitro narejeno.

Dobro bodite!

PS: pri nas je glavna kitara - delali iz škatle in še tapravo je dobila:). Sicer pa se utapljam v birokraciji trenutno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1516
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
28.6.2013 13:44:19   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Za kuhanje priporočam narejene paradižnikove omakice in testenine, kadar ti zmanjka časa. Ali ap rizibizi, če nimaš časa, spustiš čebulo, se tudi samo riž in grah lepo pojesta. pa je oboje zdravo in dobro in zeloooo hitro narejeno.



Pa juhe in čorbe stotih vrst, nič stresno, hitro, zdravo, enostavno, tiho.... user posted image  Še posebaj kremne, te se razen miksanja same naredijo user posted image , vmes ko se ti kaka roštilj hrana sama peče v pečici...user posted image


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 1517
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
14.7.2013 23:40:54   
tikica
Pozdravljene :)
Tudi sama imam puncko, ki ne hodi v vrtec. Stara je skoraj 14 mesecev. Prebirala sem vase razgovore in sem cisto navdusena saj ste polne odlicnih idej in komaj cakam da bo tejka malo vecja da bova lahko vse to skupaj pocele :)) me pa zanima kaj bi mi lahko priporocile za to starost, kako veste kdaj je cas za doloceno igro/dejavnost? Jaz poskusam z raznimi igricami a jo vecinoma nic ne zanima, samo divja okoli in razmetava stvari :) oziroma se poigra par sekund in konec..bi vam pa priporocila eno zadevo in sicer sem vceraj videla v trgovini na nazorjevi cesti kjer prodajao melissa & doug igrace, makedo, to so kot neki "zeblji" za sestavljanje raznih zadev..naprimer hisko, sam potrebujes material, mislim da je vecinoma karton oni pa imajo zeblje in nacrt za to sestavit..se mi zdi fullll fajn zadeva...

Full bom vesela kakrsne Koli pomoci in nasvetov :))) en lep soncen pozdravcek

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1518
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
17.7.2013 15:18:15   
chezAnA
ojla, tikica.
Z igrami je tako, da se po moje splača opazovati otroka in vidiš, kaj rad/a počne in potem poiščeš kaj takega kar je podobno. Če rada razmetava, bi ji jaz pripravila "njen predal" (omaro, škatlo), pa noter nekaj reči, ki jih lahko po mili volji pospravlja in razmetava. Vsebino lahko mogoče vsake toliko zamenjaš. Zanimive so kakšne svilene rute, obleke, ki jih ni škoda, pripomočki, ki se navezujejo na neko temo ali pa kakšne lončke, piskerčke, lopatke, kuhalnice ... Vedno, ne glede na starost in razvojno fazo otroka palijo igre z vodo, peno, mehurčki, mivko, plastelinom. Potem so tu na spletu raznorazni blogi, kjer so ideje za igro razporejene tudi po starosti, malo pogooglaj.
Ne pričakuj pa, da bo tvoja deklica nekaj začela in se potem igrala cel dan. Tu in tam bo kakšna stvar, ki ji bo res všeč in jo bo zamotila za dalj časa, večina dejavnosti pa se hitro konča. Mislim, da v tej starosti najbolj vleče igrica "tudi" oz. pretvarjanje, da je že velika. Torej da je s teboj in počne reči, ki ji počneš tudi ti. Da ti pomaga pri čim več stvareh.
Lahko napišeš še kaj več o njej, kaj ji je všeč, kaj že zna in kaj se uči, pa damo mogoče še kakšno idejo. Ker takole na pamet se vsaj jaz težko spomnim, kaj je bilo mojim simpatično pri neki določeni starosti. So spomini bolj vezani na znenje/sposobnosti, ki so jih imeli takrat.
Uživajta:)

Poročilo o nas kdaj drugič, moram gret:)

(odgovor članu tikica)
Neposredna povezava do sporočila: 1519
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
8.8.2013 13:55:15   
skuštrana
Punce, kje ste, ste čisto zamrle v tej vročini...mi smo zelo leteči, tako da sploh ne vem več kje se zjutraj zbudimo, hi, hi...aktivnoszi so zelo poletne, plavanje, potapljanje, malo planin itd...

Upam da uyivaze tudi ve!!z

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1520
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
17.9.2013 14:16:02   
josephine27
Vidim, da je tema malo zamrla čez poletje. Pa vseeno. Trenutno se ubadam z organizacijo zabave za rojstni dan pa sem našla tole stran z zanimivimi idejami. Mogoče bo kateri kateri kaj prav prišlo.

http://www.birthdaypartyideas.com/

_____________________________



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 1521
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
23.9.2013 21:32:49   
Izabelina
lily - še tukaj se javljam in te prosim, da se oglasiš imaš ZS!

pa ostale? Tema je umrla na mojo žalost... moji deklici sta še vedno obe doma, in pogrešam ideje lepo zbrane in zapisane, da ni treba meni brskat po blogih (sej vem lenoba do konca)...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 1522
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
24.9.2013 9:25:57   
josephine27
Izabelina moja dva nista več doma zato tudi nisem več tako aktivna, kot sem bila. Starejši je v vrtcu, mlajši pa v varstvu. Sicer še vedno delam skrajšan delovni čas ( ampak ne več dolgo) in ju hodim večinoma iskat že po kosilu. Dnevi so lepi zato smo še vedno zelo veliko zunaj. Praktično celo popoldne. Pekovnik, poganjalci, sprehodi in igrala so še vedno in. Skratka uživamo v vremenu. Za vikend če se le da pobegnemo na obalo. Večji je začel kazat velik interes po druženju z vrstniki in gremo zato večkrat do sosedovih. Največkrat se igrajo skrivanje ali pa ti loviš. Me ne rabi več zdravenuser posted image . Mlajši je pa nor na živali. Večkrat greva na sprehod do ene kmetije, imajo krave, konje in zajce k se zunaj pasejo. On bi bil cel dan tam. Ko bo začelo slabo vreme bomo verjetno spet bolj ustvarjalni.

_____________________________



(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1523
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
25.9.2013 11:43:28   
chezAnA
ojla:)
Mi smo danes ustvarjalni. Včeraj smo končno šli pogledat da Vincija v Lj, danes pa smo preizkusili recepture za barve, ki so bile prikazane tam. Najprej barve z rumenjakom (rumenjak brez opne, nekaj kapljic vode, vinskega kisa in barve v prahu, mi smo dali kar jedilne, ki jih imam v prahu) pa potem Leonardovo inovacijo, ko je barve zamešal kar v olje. Razlika v tonu in nekakšnem žarenju barve je res očitna. Potem pa je tadrugi dečko želel iz gline narediti takšnega konja, kot ga je videl na razstavi. In smo začeli še packati z glino, zdaj bomo pa pospravili in šli ven, da se zletamo, pa da še spotoma dokupim, kar mi manjka za kosilo. Pa bo današnji dan (no, vsaj samski del-brez moža) za nami:)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 1524
   RE: za tiste, ki imate otroke doma
4.10.2013 2:31:41   
pomladno_dete
Punce, pozdravljene, a se vam lahko še jaz pridružim? Malo bi se opisala, potem bi vas pa že kar prosila za kakšno mnenje/nasvet/pomoč pri enem problemu, ki ga imamo, več glav več ve.

Sem mami 5,5-letnika in skoraj 2-letnice, po duši precej podobna vam tule, ogromno idej, kar iz ušes mi ven gledajo, ampak čisto premalo časa, včasih tudi energije/volje/preveč dela s službo/bolezen otrok/vstavi po potrebi :-)

Delam doma in donedavna sem imela oba otroka precej doma - tamala se itak še vedno doma pazi (dedi, jaz sem dopoldan bolj kuharica :)), tamal pa je lani hodil iz vrtca po kosilu. Tako da smo imeli ogromno ur, do cca 22,23, za "pokurit", plus še kakšne bolezni, ko smo bili skos noter. Zelo škoda, da nisem lani pozimi odkrila tele teme, ker je vaše ideje res čudovito brati in ker sem veliko tega pred drugo nosečnostjo počela tudi s tamalim - ampak lani je bilo pa res zelo težko z obema folgati zaradi precejšnje razlike in majhnega stanovanja - fantič bi po tleh bagerje in železnico in vse, kar je počel do prihoda sestrice, pa so žal talne igre odpadle, ker je bila tamala vedno bolj mobilna. Skakanje pa tudi, saj veste, tisti, ki ste v malih stanovanjih: pšššt da ne boš sestrice zbudil! Tako sem kljub temu, da sem do poroda drugorojenke ogromno ustvarjala s tamalim, kar malo obstala v tem pogledu in lansko zimo smo za moje pojme prvič v petih letih čisto preveč gledali risanke. No, hb je potem prišla pomlad in še hkrati selitev v hišo, tako da imamo zdaj 1) več prostora, 2) več narave, 3) več dela okrog hiše in tako naprej, same dobre stvari. In to zimo se bom res potrudila, da pridemo nazaj na ritem, ki sva ga s sinom imela, ko smo bili še brez hčere oz. ko še ni bila mobilna - tj. zelo malo ali nič tv/igric ipd. in precej ustvarjanja. Samo še hišo uredimo tako, da bo imela kotičke in odlagalne površine, pa bo :) Vsaj upam - to me v bistvu zanima, ali razmišljam v pravo smer?

Namreč na tavečjega lani ni preveč dobro vplivalo, da mami ni imela več toliko rok zanj in - to še posebej - da se ni mogel več igrati sam na tleh... Prej je bil že ful samostojen, se je pri treh, štirih letih tudi po uro, dve sam zamotil, zadnje leto, odkar sestrica hodi, je pa nonstop en "igraj se z mano" ali pa "dolgčas". Saj jaz z njim veseljem počnem oz. sem počela marsikaj, dokler sem imela še roki frej, zdaj pa jih nimam več, tamala tudi svoje zahteva, vedno več. In za moje pojme dokaj žalosten rezultat prejšnje zime oz. dan na dan tega "igraj se z mano" - "ne morem" - "ni na tleh prostora" - "pa bodi na mizi" - "ok, če lahko zlagam lego city po načrtih" - "lahko ampak bom bankrotirala, če bo treba za vsak dan novo škatlo" - no rezultat tega je bil, da se je fante polagoma naveličal skoraj čisto vseh iger in je samo hotel še ždeti pred tv po par ur. Sem vztrajala dolgo časa, da ne, ampak potem sem se pa vdala in par mesecev je bilo precejkrat tako, da smo vsi kar pred risankami obviseli. Nisem ponosna, ampak tako je pač bilo, gradili smo hišo, pa jaz dosti delam ponoči, in je energije enostavno zmanjkalo. Potem pa s selitvijo v hišo in pomladjo seveda zunanje veselje, skoraj nič tv, no zdaj smo pa pred istim problemom, ko gre jesen in zima noter - njemu je dostikrat "dolgčas", če se nihče nima časa z njim igrat - kar mu pred sestrico ni bilo. Je pa zdaj toliko bolje, ker nismo več stisnjeni in lažje uredim pripomočke za kakšne dejavnosti. Ampak punce, jaz imam s to besedo "dolgčas" take težave, madoniš meni ni bilo nikoli v življenju še dolgčas :) Upam, da se bo spravil na prave tire s tem, ko bo lažje delal na lastno pobudo, ker je več placa. Ali pa ne in kaj narobe počnemo... Sem že spraševala na forumu Mon Vzgoja go. Alenko, pa mi je odgovorila, da ima dovolj vzpodbud in so to ("dolgčas") nepredelana čustva. Ampak, kaj pa vem, čustva sem mu vedno pustila ven dajat, tako da to ne more biti edini razlog. Morda se razlog skriva tudi v tem, ker smo bili po selitvi v glavnem zunaj in je noter še razsulo, pa se razen s par igračami težko igra, ker jim moramo še določiti prostore, zdaj so precej nametane, ker še ni dovolj odlagalnih površin. Pa precej sprememb je bilo v zadnjih 2 letih, v zadnje pol leta menjava stanovanja in kraja bivanja, pa še vrtca, prej pa prihod sestrice. se mi zdi to ogromno za tako malega in jasno, da ne more vsega naenkrat sfolgat. Se je pa čudovito navadil novega vrtca in tudi hiše ter kraja. Z vsemi temi spremembami se mi zdi, da se podira tudi rutina, enkrat je tako, drugič drugače. Rada bi spet uvedla več rutine, neke strukture dneva, da bi vedel, kdaj kaj sledi, to se mi zdi, da mu da neko varnost. Kaj mislite, prav razmišljam?

No tako, to je en trenuten problem, ki ga imam, Je pa tako, da je mož tudi podobne sorte, v nasprotju z mano, ki imam mnogo idej, kaj popoldan početi, mu ni problem posedati pred tv. Samo za otroke pa to ni kul in smo to precej ukinili. Zgleda pa res enmalo kot "kri ni voda" user posted image Sicer pa se sliši dosti huje, kot je, namreč še vedno smo kar precej aktivni, ker sta res veliko doma. Gremo na igrišče, pa v Arboretum, pa z vlakom se vozit, pečemo piškote, beremo knjigice, tamala hodi z dedkom po vasi in opazujeta živali, tamali rad pomaga pri delih okrog hiše, pa pomiva kopalnico, kuha, poleti je bil aktualen bazen, pa peskovnik, pa sosedovi otroci, obiski, zdaj je spet železnica, bagerji, slano testo, tamala ima poganjalca, pa dojenčke vozi v vozičku itd.itd.

Aha, tole me še zanima, ker govorite o temah - a bi bilo čudno, če zdaj uvedem teme, prej jih nismo ravno "napovedovali", če je kaj prišlo zanimivega, smo obdelali, ampak nič načrtovano? Zdaj bi bilo mogoče dobro to malo načrtovati, v povezavi z rutino, mogoče tako, da bi bil kak dan posebej čemu namenjen. Malo moram sprobati, kako bi najbolje tole funkcioniralo, jesen/zima bosta dolgi.

Tako kot sem bila dolga zdajle jaz :-) Čveka po naravi, kaj čem :)

Drugače ste pa super, sem skoraj vse prebirala ene dve uri user posted image No, zdaj moram pa še kaj naredit.
Lepo se imejte!

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 1525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  58 59 60 [61] 62   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  58 59 60 [61] 62   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?