|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 8:05:37   
betty.ford
hvala, Barbara_L ker si odprla to temo in nam dala za mislit. iz kakršnegakoli vzroka že.

upam, da bodo misli sprožile dejanja (ne nasilna temveč spodbudna), delovne procese, ki ne bodo obstajali zaradi samih sebe temveč bo tudi kakšen dobiček (duševni ali finančni) in da se bo v naši državici začelo premikati na bolje.

< Sporočilo je popravil betty.ford -- 10.3.2011 8:06:35 >

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 8:59:03   
mojamura
Ronja - sem zapisala v svojem postu, da ni hudega, če mama ostane doma z otroci in se oba s partnerjem strinjata in ste se zmožni preživljati z eno plačo.

Colt - c c c nisem si mislila, da si malo 'nacionalista'. tudi jaz sem po izgubi službe pucala stopnišča v blokih v MS, samo, da sem lahko plačala položnice in kupila hrano - takrat sem bila sama s sinom. Sin v vrtcu jaz pa čistila. 

Milionarka - šola za marsikatere predstavlja velik finančni zalogaj (vsaj tistim ki so zaposleni in imajo plače nekje do 750 €). Drugo je če si na zavodu, kjer zavod financira določene prekvalifikacije/dokvalifikacije.

To all - tistim, ki ioščejo delo in ga ne morejo najti kljub prošnjam in klicarjenjem, moji posti niso namenjeni.
Namenjeni so tistim, ki pod pretvezo, da nimajo otrok kam dati/da so same z otroci etc....traže posao, a mole boga da ga ne nađu!


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 9:01:20   
Barbara_L
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Barbara L, res bi rada prebrala to temo, kjer so te raztrgale....če se ne motim (pa mislim, da se ne),  mečeš ženske, ki so jamrale da ni dela, v isti koš s tistimi, ki pravijo, da se ne splača delat....vse skupaj zavajajoče napisano, da se lahko izzživljaš zaradi lenih izjem, nad vsemi brezposelnimi in sebe povzdiguješ.

Tanja55, podpis.


Ne, ne-ravno obratno! Lej, dej si dobro preberi moj uvodni post. Nikjer se ne povzdigujem nad brezposelnimi, ker nimam nič od tega in ne vem, kaj bi bil potem namen teme. V temi na FB pa sem poudarila, da razumem, da je brezposelnost problem in to zelo velik, a vendar se splača iskati službo in biti delaven. Bilo pa je ogromno negativnih komnetarjev tistih, ki so samo računale, kako čimbolj izžeti državo, kako iztržiti še kakšen transfer, kako pridobiti kakšno olajšavo. TO se mi ni zdelo prav. In za tem stojim, brez povzdigovanja, brez blatenja.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 9:17:32   
Fleka
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Gita user posted image user posted image žal ta izkušnja kaže da so slovenke očitno preponosne za takšna opravila.. Tudi jaz podpiram kakršnokoli delo.


Tale izjava je pa čist mimouser posted image .Jaz imam "le" peto stopnjo izobrazbe pa sem se na Zavodu za zaposlovanje strinjala,da bi delala tudi kot čistilka,pomočnica v kuhinji,telefonistka,..........Bila bi vesela skoraj vsakega dela,le da bi ga dobila.A veliko služb je v več izmenah česar pa ŽAL ne morem sprejeti.user posted image

< Sporočilo je popravil Fleka -- 10.3.2011 9:18:17 >


_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 9:30:58   
gita10
Mislim, da ste moj post nekateri čisto narobe razumeli ali pa sem ga jaz napačno predstavila. Niti pod razno ne bom trdila, da je nekdo po naciji bol len ali pa manj len. Hotela sem napisat, da ženski, ki ji ne pripada noben socialni transfer se enastavno odloči it delat karkoli in sicer ker je tudi 5 eur bolje kot o eur. V primeru, da pa delaš za 450 eur , če pa ne delaš dobiš pa 350 eur - je pa seveda bolje ne delat. Moja začetna plača je tudi bila samo nekaj eur in samo za 20 ur na teden in ko je nekdo slišal, da bom s svojo izobrazbo delala za takrat 200 eur brez malice in brez potnih stroškov- bencina sem pa porabila za 100 bi lahko rekel, da sem čisto nora, vendar ko je direktor videl moje sposobnosti sem kmalu jaz  podaja pogoje. Če nič ne vložiš nič ne dobiš - in tako je v vsaki stvari. Je pa res, da kriza svoje prinaša in da je veliko težje dobiti delo kot pred leti. Tudi sama si danes ne bi upala, čez noč pustiti službe, čeprav sem v preteklosti to čisto brez problema naredila. Vendar kot sem rekla, služba se še vedno najde vendar iz dnevne sobe zelo teško.

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 9:34:07   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Izgleda, da sem jaz edini butelj, ki razmišlja o tem, da si pridobi še kakšen dolgoročno perspektiven poklic.


še en butelj, ki se stalno nekaj izobražuje, a nič od te izobrazbe. se mi zdi, da tam kjer sem, tam bom obtičala. zdaj se odločam za še eno izobraževanje - in to upam, da bo res pravo, vsaj uporabno.




Ni pomembna le izobrazba, odvisno je tudi, kako se človek znajde in kakšne delovne navade ima. Če jih sploh ima. Poznam kar nekaj "biserov", ki so ultra izobraženi in očitno vse, kar znajo, je sedeti za knjigami, in se učiti ker so pri 30 in + kar naprej vpisujejo neke magisterije in specializacije, pa doktorate, delajo pa ne nikjer.
In kaj ti bo papir, če nimaš izkušenj, si na trgu dela vreden bore malo. dolgoročno perspektiven poklic pa je samo kak pravnik in zdravnik.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 9:49:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Mislim, da ste moj post nekateri čisto narobe razumeli ali pa sem ga jaz napačno predstavila. Niti pod razno ne bom trdila, da je nekdo po naciji bol len ali pa manj len. Hotela sem napisat, da ženski, ki ji ne pripada noben socialni transfer se enastavno odloči it delat karkoli in sicer ker je tudi 5 eur bolje kot o eur. V primeru, da pa delaš za 450 eur , če pa ne delaš dobiš pa 350 eur - je pa seveda bolje ne delat. Moja začetna plača je tudi bila samo nekaj eur in samo za 20 ur na teden in ko je nekdo slišal, da bom s svojo izobrazbo delala za takrat 200 eur brez malice in brez potnih stroškov- bencina sem pa porabila za 100 bi lahko rekel, da sem čisto nora, vendar ko je direktor videl moje sposobnosti sem kmalu jaz  podaja pogoje. Če nič ne vložiš nič ne dobiš - in tako je v vsaki stvari. Je pa res, da kriza svoje prinaša in da je veliko težje dobiti delo kot pred leti. Tudi sama si danes ne bi upala, čez noč pustiti službe, čeprav sem v preteklosti to čisto brez problema naredila. Vendar kot sem rekla, služba se še vedno najde vendar iz dnevne sobe zelo teško.


tudi jaz sem začela v svoji službi tako, da sem zaslužila manj, kot sem imela stroškov. dejansko mi je mož financiral prevoz, da sem lahko šla delat. na, zdaj sem pa zaposlena za ndč. user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 9:53:44   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima
to je zdaj moderno očitno, ni službe, kriza je, pa dajmo nardimo še enega user posted image .


....ki ga bodo hranili/oblačili/vzgajali/gor držali davkoplačevalci, družba, Karitas, RK in vsi možni in nemožno socialni transferji.....


punce malo se zamislite nad tem kaj govorite, ker žalite stem pisanjem mnoge, ki si zelo zelo želijo da bi dobili službo. Nebom sedaj pisala tukaj gor svojega primera, ker sama vem, da naredim 1000% za to da bi dobila službo. AMpak nažalost ne živimo v ljubljani, kjer je služb ogromno in drži ta pregovor, da če želiš delati potem se služba ziher najde. Na našem koncu pa drži to pravili da moraš najprej dat 1000 in en razgovor skozi pa potem mogoče ampak res MOGOČE dobiš službo, če že pred tabo ni kdo izkoristil svojih vez!


< Sporočilo je popravil mižek -- 10.3.2011 9:55:11 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:15:51   
Tanja55
mizek: Slovenija je tako majhna, da se da vozit kamor koli. Samo v nasi zavesti ni, da bi se vozil vsak dan 2-4 ure na delo in z njega. Naj ti dam primer treh prijateljev, ki delajo v UK:

1. ena dela prekvalifikacijo, dodaten studij, ker ima druzino, ki zivi v Svici se vsak teden pripelje za 2 dni v London in studira ob delu ...karte kupuje mesece v naprej zato, da so cim cenejse in noce se preselit, ceprav za eno leto,ker so otroci v solah v Svici. Hoce diplomo iz UK, ker jo bo mela hitreje (krajsi studij) in ker bo veljala vec (ime univerze).

2. Mozakar v svojih 30ih je dobil super placano sluzbo v eni izmed vodilnih bank v UK. Njegova zena je tudi bancnica, a kaj ko ima sluzbo v Atenah. Imata malega, starega 2 leti. Ona ostaja v Atenah, dela tam, njemu sluzba placa stanovanje v Londonu, sam se vsak teden (!!) za vikend pelje domov v Atene, da je druzina lahko skupaj. Kupuje karte po 6 mesecev vnaprej, da so cim cenejse.

3. Kolegica, iz Gane, nekaj cez 30, ima 3 otroke, najmlajsi je star 2 leti. Odlocila se je za doktorat, ker ga v Accri ne more naredit (ni te smeri). Ko bo mela doktorat ji je zagotovljeno predavateljsko mesto na univerzi. Preselila se je v London zdej prvo leto, noro pogresa otroke, sem in tja se ji solze ulijejo pravi, da misli da bo znorela...ampak ma prijatelje, pa ji pomagamo, pa skype dela cudeze...in bo, se 3 mesece, pa gre domov...

Taksno je stanje preko meja nase male drzavice. Zavedati se je treba, da je stanje resno in da je treba ogromno volje, potrpljenja, iznajdljivosti itd. da se do dela pride. Zal je prav dejstvo, da je Slovenija tako majhna, pripomoglo k temu, da se sluzbe tala pogosto pod mizo...ampak vse pa tudi ne, in mejte me za optimistko, ampak jaz se vedno verjamem, da se znanje in delovne navade vedno izplacajo. Slej ko prej ljudje ugotovijo, da se te splaca obdrzat...v Angliji recejo "you only need to get your foot in the door". Zravn je treba prit...in to je tezko, zelo zelo tezko. In ja, marsikaj je treba zrtvovati...tudi cas in voljo, da se clovek vozi v drug kraj ali celo prestolnico.

Gita...nismo razumeli napacno tvojega posta, prej nasprotno. Lahko je samo vzpodbuda za mnoge. Odgovor je bil na Coltov post...verjamem, da se mu je prehitro zapisalo in da niti ni cisto prav razmislil o razseznostih svojega pisanja...morda je tudi to lekcija, da je forum mesto, ki zdruzuje ljudi...realne ljudi s custvi in svojimi zivljenjskimi izkusnjami, ne pa navidezne alter-ege, ki eksistirajo izkljucno v vitrualni resnicnosti.

milijonarka in betty.ford...tudi jaz sem en tak butelj in za Slovence totalno ubrisana, da delam se dodatna izobrazevanja. Sej smo tudi tukaj slisali...30+ pa se vedno v soli, taksni so za ne vem kam...v redu, niti se mi ne da komentirat. Povem samo to, da v Londonu sem ena izmed tisocev taksnih ubrisancev, zdej pa ali vsi delamo narobe ali pa smo vseeno na pravi poti. V skladu s slovensko mentaliteto torej: sledim credi, ce je pa ta creda prava ali napacna se bo pa kmalu pokazalo.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:16:21   
Barbara_L
Mizek: pa sej smo napisali, da to ne leti na tiste, ki bi radi delali, pa pač v tem trenutku nimajo dela, a si ga želijo. Leti na tiste, ki čepijo doma in molijo boga, da ne dobijo dela.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:28:20   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

mizek: Slovenija je tako majhna, da se da vozit kamor koli. Samo v nasi zavesti ni, da bi se vozil vsak dan 2-4 ure na delo in z njega. Naj ti dam primer treh prijateljev, ki delajo v UK:

1. ena dela prekvalifikacijo, dodaten studij, ker ima druzino, ki zivi v Svici se vsak teden pripelje za 2 dni v London in studira ob delu ...karte kupuje mesece v naprej zato, da so cim cenejse in noce se preselit, ceprav za eno leto,ker so otroci v solah v Svici. Hoce diplomo iz UK, ker jo bo mela hitreje (krajsi studij) in ker bo veljala vec (ime univerze).

2. Mozakar v svojih 30ih je dobil super placano sluzbo v eni izmed vodilnih bank v UK. Njegova zena je tudi bancnica, a kaj ko ima sluzbo v Atenah. Imata malega, starega 2 leti. Ona ostaja v Atenah, dela tam, njemu sluzba placa stanovanje v Londonu, sam se vsak teden (!!) za vikend pelje domov v Atene, da je druzina lahko skupaj. Kupuje karte po 6 mesecev vnaprej, da so cim cenejse.

3. Kolegica, iz Gane, nekaj cez 30, ima 3 otroke, najmlajsi je star 2 leti. Odlocila se je za doktorat, ker ga v Accri ne more naredit (ni te smeri). Ko bo mela doktorat ji je zagotovljeno predavateljsko mesto na univerzi. Preselila se je v London zdej prvo leto, noro pogresa otroke, sem in tja se ji solze ulijejo pravi, da misli da bo znorela...ampak ma prijatelje, pa ji pomagamo, pa skype dela cudeze...in bo, se 3 mesece, pa gre domov...

Taksno je stanje preko meja nase male drzavice. Zavedati se je treba, da je stanje resno in da je treba ogromno volje, potrpljenja, iznajdljivosti itd. da se do dela pride. Zal je prav dejstvo, da je Slovenija tako majhna, pripomoglo k temu, da se sluzbe tala pogosto pod mizo...ampak vse pa tudi ne, in mejte me za optimistko, ampak jaz se vedno verjamem, da se znanje in delovne navade vedno izplacajo. Slej ko prej ljudje ugotovijo, da se te splaca obdrzat...v Angliji recejo "you only need to get your foot in the door". Zravn je treba prit...in to je tezko, zelo zelo tezko. In ja, marsikaj je treba zrtvovati...tudi cas in voljo, da se clovek vozi v drug kraj ali celo prestolnico.

Gita...nismo razumeli napacno tvojega posta, prej nasprotno. Lahko je samo vzpodbuda za mnoge. Odgovor je bil na Coltov post...verjamem, da se mu je prehitro zapisalo in da niti ni cisto prav razmislil o razseznostih svojega pisanja...morda je tudi to lekcija, da je forum mesto, ki zdruzuje ljudi...realne ljudi s custvi in svojimi zivljenjskimi izkusnjami, ne pa navidezne alter-ege, ki eksistirajo izkljucno v vitrualni resnicnosti.

milijonarka in betty.ford...tudi jaz sem en tak butelj in za Slovence totalno ubrisana, da delam se dodatna izobrazevanja. Sej smo tudi tukaj slisali...30+ pa se vedno v soli, taksni so za ne vem kam...v redu, niti se mi ne da komentirat. Povem samo to, da v Londonu sem ena izmed tisocev taksnih ubrisancev, zdej pa ali vsi delamo narobe ali pa smo vseeno na pravi poti. V skladu s slovensko mentaliteto torej: sledim credi, ce je pa ta creda prava ali napacna se bo pa kmalu pokazalo.



pokaži mi enega delodajalca, ki bi ti bil pripravljen plačati potne stroške za 100 km v eno smer, včeraj sem bila glih na razgovoru za službo pa so že zavijali z očmi, ko sem jim povedala, da sem 10 km oddaljena iz kraja.

Pa dajte no vse se vrti okoli denarja, da ti je nekdo pripraljen plačat več potnih kot pa plače, potem že moraš bit  nek strokovnjak na njihovem področju in te potrebujejo bolj kot pa ti njih, skratka ne mi govorit o takih forah, na našem koncu je toliko ljudi brez službe, ki so pripravljeni delat, pa jim ni treba niti € plačat potnih stroškov!

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:35:14   
Fleka
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

mizek: Slovenija je tako majhna, da se da vozit kamor koli. Samo v nasi zavesti ni, da bi se vozil vsak dan 2-4 ure na delo in z njega. Naj ti dam primer treh prijateljev, ki delajo v UK:

1. ena dela prekvalifikacijo, dodaten studij, ker ima druzino, ki zivi v Svici se vsak teden pripelje za 2 dni v London in studira ob delu ...karte kupuje mesece v naprej zato, da so cim cenejse in noce se preselit, ceprav za eno leto,ker so otroci v solah v Svici. Hoce diplomo iz UK, ker jo bo mela hitreje (krajsi studij) in ker bo veljala vec (ime univerze).

2. Mozakar v svojih 30ih je dobil super placano sluzbo v eni izmed vodilnih bank v UK. Njegova zena je tudi bancnica, a kaj ko ima sluzbo v Atenah. Imata malega, starega 2 leti. Ona ostaja v Atenah, dela tam, njemu sluzba placa stanovanje v Londonu, sam se vsak teden (!!) za vikend pelje domov v Atene, da je druzina lahko skupaj. Kupuje karte po 6 mesecev vnaprej, da so cim cenejse.

3. Kolegica, iz Gane, nekaj cez 30, ima 3 otroke, najmlajsi je star 2 leti. Odlocila se je za doktorat, ker ga v Accri ne more naredit (ni te smeri). Ko bo mela doktorat ji je zagotovljeno predavateljsko mesto na univerzi. Preselila se je v London zdej prvo leto, noro pogresa otroke, sem in tja se ji solze ulijejo pravi, da misli da bo znorela...ampak ma prijatelje, pa ji pomagamo, pa skype dela cudeze...in bo, se 3 mesece, pa gre domov...

Taksno je stanje preko meja nase male drzavice. Zavedati se je treba, da je stanje resno in da je treba ogromno volje, potrpljenja, iznajdljivosti itd. da se do dela pride. Zal je prav dejstvo, da je Slovenija tako majhna, pripomoglo k temu, da se sluzbe tala pogosto pod mizo...ampak vse pa tudi ne, in mejte me za optimistko, ampak jaz se vedno verjamem, da se znanje in delovne navade vedno izplacajo. Slej ko prej ljudje ugotovijo, da se te splaca obdrzat...v Angliji recejo "you only need to get your foot in the door". Zravn je treba prit...in to je tezko, zelo zelo tezko. In ja, marsikaj je treba zrtvovati...tudi cas in voljo, da se clovek vozi v drug kraj ali celo prestolnico.

Gita...nismo razumeli napacno tvojega posta, prej nasprotno. Lahko je samo vzpodbuda za mnoge. Odgovor je bil na Coltov post...verjamem, da se mu je prehitro zapisalo in da niti ni cisto prav razmislil o razseznostih svojega pisanja...morda je tudi to lekcija, da je forum mesto, ki zdruzuje ljudi...realne ljudi s custvi in svojimi zivljenjskimi izkusnjami, ne pa navidezne alter-ege, ki eksistirajo izkljucno v vitrualni resnicnosti.

milijonarka in betty.ford...tudi jaz sem en tak butelj in za Slovence totalno ubrisana, da delam se dodatna izobrazevanja. Sej smo tudi tukaj slisali...30+ pa se vedno v soli, taksni so za ne vem kam...v redu, niti se mi ne da komentirat. Povem samo to, da v Londonu sem ena izmed tisocev taksnih ubrisancev, zdej pa ali vsi delamo narobe ali pa smo vseeno na pravi poti. V skladu s slovensko mentaliteto torej: sledim credi, ce je pa ta creda prava ali napacna se bo pa kmalu pokazalo.



pokaži mi enega delodajalca, ki bi ti bil pripravljen plačati potne stroške za 100 km v eno smer, včeraj sem bila glih na razgovoru za službo pa so že zavijali z očmi, ko sem jim povedala, da sem 10 km oddaljena iz kraja.

Pa dajte no vse se vrti okoli denarja, da ti je nekdo pripraljen plačat več potnih kot pa plače, potem že moraš bit  nek strokovnjak na njihovem področju in te potrebujejo bolj kot pa ti njih, skratka ne mi govorit o takih forah, na našem koncu je toliko ljudi brez službe, ki so pripravljeni delat, pa jim ni treba niti € plačat potnih stroškov!


Jaz sem bila prejšnji teden na razgovoru na Vrhniki(pomoč v kuhinji-le dopoldan).Vse je bilo o.k.le šefico je motilo,ker bi se vozila cca.38 km daleč(v eno smer) in zato sem "zvisela".user posted image
Ja,danes se skoraj vse vrti okoli denarja.Večina delodajalcev išče "poceni"delovno silo-da imajo čimmanj stroškov.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:36:21   
liliana
V Avstriji, pa v Angliji in drugje po EU ti jih nobeden ne bo plačal, tudi malice ne, pa malica se ti ne všteva tam v delovni čas kot pri nas.......to je vse fenomen pri nas in v ostalih nekdanjih Jugo državah.......

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:37:47   
Tanja55


pokaži mi enega delodajalca, ki bi ti bil pripravljen plačati potne stroške za 100 km v eno smer, včeraj sem bila glih na razgovoru za službo pa so že zavijali z očmi, ko sem jim povedala, da sem 10 km oddaljena iz kraja.

Pa dajte no vse se vrti okoli denarja, da ti je nekdo pripraljen plačat več potnih kot pa plače, potem že moraš bit  nek strokovnjak na njihovem področju in te potrebujejo bolj kot pa ti njih, skratka ne mi govorit o takih forah, na našem koncu je toliko ljudi brez službe, ki so pripravljeni delat, pa jim ni treba niti € plačat potnih stroškov!


Ja caki, zakaj so zavijali z ocmi? Sej si jim povedala, da ni treba potnih stroskov placat a ne?

Ce hoces bit konkurencna in vidis, da je precej ljudi brez sluzbe in so blizje razpisanemu delovnemu mestu kot ti...ponudi vec, pokazi, da znas delat tud z odrekanjem...torej brez potnih stroskov. Se vozis s kolesom, ali pa se vozis se z nekom, pa si stroske delita ali pa kaj vem kaj...kot sem ze rekla, treba se je znajt.

Da zakljuciva...da se, ce se hoce. Idealnih sluzb je pa malo, ja...

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:38:10   
mojamura
mižek, iz katerega konca SLO pa si?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:39:39   
alda
Z naših koncev se nas kar nekaj ljudi dnevno-jaz bolj tedensko odvisno od obveznosti vozi tudi več kot kot 100km v eno smer,
mož se vsak dan pelje ca 70km,
potne stroške nimajo vsi 100% krite-večina tam okrog 70-80% od karte javnega prevoza.
Poznam pa nekaj ljudi-predvsem trgovcev-prodajlk v teh velikih centrih , ki pravijo, da jim delodajalec plača le 50% potnih oz. nič.
Ampak će je služba Ok , mislim da ti ne sme biti niti odaljenost problem, varstvo in še 100 in 1 izgovor zakaj ne sprejmeš dela.
Midva z možem sva se preselila v popoln drug kraj, kjer razen nekaj novih znancev nima nikakršne žlahte, prijateljev,..pa kaj...vse se da, če je organizacija Ok.

ja pa tudi jaz sem ena izmed tistih , ki še pri več kot 40. user posted image brez problema še vedno izobražuje user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:42:27   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55



pokaži mi enega delodajalca, ki bi ti bil pripravljen plačati potne stroške za 100 km v eno smer, včeraj sem bila glih na razgovoru za službo pa so že zavijali z očmi, ko sem jim povedala, da sem 10 km oddaljena iz kraja.

Pa dajte no vse se vrti okoli denarja, da ti je nekdo pripraljen plačat več potnih kot pa plače, potem že moraš bit  nek strokovnjak na njihovem področju in te potrebujejo bolj kot pa ti njih, skratka ne mi govorit o takih forah, na našem koncu je toliko ljudi brez službe, ki so pripravljeni delat, pa jim ni treba niti € plačat potnih stroškov!
 

Ja caki, zakaj so zavijali z ocmi? Sej si jim povedala, da ni treba potnih stroskov placat a ne?

Ce hoces bit konkurencna in vidis, da je precej ljudi brez sluzbe in so blizje razpisanemu delovnemu mestu kot ti...ponudi vec, pokazi, da znas delat tud z odrekanjem...torej brez potnih stroskov. Se vozis s kolesom, ali pa se vozis se z nekom, pa si stroske delita ali pa kaj vem kaj...kot sem ze rekla, treba se je znajt.

Da zakljuciva...da se, ce se hoce. Idealnih sluzb je pa malo, ja...



Tanja55 jep tudi jaz sem bila ena izmed tistih usekanih 30+, ki sem delala prekvalifikacijo nato pa še študij...službo sem našla med prekvalifikacijo, še zdaj delam tam - tako da smo tudi mi na pravi poti (vključno s tabo ;) )
pa če dovoliš podpis pod vsa tvoja mnenja na tej temi.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:43:17   
Fleka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V Avstriji, pa v Angliji in drugje po EU ti jih nobeden ne bo plačal, tudi malice ne, pa malica se ti ne všteva tam v delovni čas kot pri nas.......to je vse fenomen pri nas in v ostalih nekdanjih Jugo državah.......



Ja,pa verjetno imajo plače boljše kot pri nas?user posted image
Žal ima Slovenija še vedno balkanske plače in že nekaj časa evropske cene.user posted image
Pa,saj se še Pahor pritožuje,da ne preživi skozi mesec s svojo plačo(ima več kot 3000 eur).user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:46:44   
josephine27
mizek: Slovenija je tako majhna, da se da vozit kamor koli. Samo v nasi zavesti ni, da bi se vozil vsak dan 2-4 ure na delo in z njega.


sama se vozim vsak dan na delo eno uro v eno stran to pomeni dve uri če ni kakšnih posebnih zastojev. lahko rečem da je to za mamico z malimi otroki zelo naporno. dokler otrok nisem imela je bilo drugače. lahko rečem da zdaj že skoraj eno leto iščem službo ki bi bila bližje. gorivo je skor vsak teden dražje potne stroške pa plačujejo enako že 2 leti, tako da se mi definitivno ne pokriva več tisto kar potrošim za gorivo. je pa v mojem kraju definitivno zelo težko najti delo. razpisov skoraj ni, večje firme so šle v stečaj tud velik podjetnikov v zadnjih dveh letih. šla bi delat skoraj karkol sam da bi bilo v mojem kraju pa ni. mogoče je krivo tud to da že imam službo za nedoločen čas pa potem na razgovoru vedno dajo vedet da če bo kak kandidat z enakimi kvalifikacijami k je zdaj na zavodu bojo dali njemu prednost.


_____________________________



(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:47:57   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V Avstriji, pa v Angliji in drugje po EU ti jih nobeden ne bo plačal, tudi malice ne, pa malica se ti ne všteva tam v delovni čas kot pri nas.......to je vse fenomen pri nas in v ostalih nekdanjih Jugo državah.......


Da ti povem da bi jaz bila zelo vesela, če bi se pri nas tudi to že enkrat ukinilo! Naj dajo vsakemu 150€ več pri plači, itak da jih bi večina pokrilo stem vse stroške, ker je le redkokdo pri nas v službi, kjer bi imel ne vem kolko potnih in pa malice.
Skratka ta tema je bila po nepotrebnem odpreta, ker je taki čas, ko nas je veliko brez služb, pa si bi jo zelo želeli imeti, tako nam ne preostane nič drugega kot da hodimo na črno kaj čistit, itd...samo da se preživimo, ker nam naša SOCIALNA država ne da niti € podpore, pa saj ga niti nočem imeti, ker na koncu ko me nekrat nebo več si bo država lastila moj dom, ki sem ga z svojimi žulji zgradila. Ampak da nebo pomote, denarno pomoč ste plačali VI davkoplačevalci, ko pa bodo pobirali denar od različnega premoženja, pa ga VI davkoplačevalci neboste dobili, ampak si ga bodo naši vodilni možje vtaknili v žep in to je kruta realnost.

Tako da ne da bi bila jaz izmed tistih, ki pobiram socialno pomoč, sem poročena, ampak država nas nateguje na vsakem eku, kjer je le možno, zato naj še jo nategujejo tudi drugi. Pa mislite da naši politiki trdo delajo za svoje plače, ali pa naši profesorji na univerzah, sploh se ne zavedate koliko ljudi vleče od države denar na bolj umazan način, in ga odnesejo VELIKO VEČ, kot pa te mati samohranilke, ki to dejansko niso. Pa se o teh ne razburjate, ker kao oni delajo za svoj denar, pa delajo vraga kaj za svoj denar!
Ja no res nekaj pa delajo, uživajo v luksuzu, ki jim ga omogočite VI davkoplačevalci!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:52:50   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Z naših koncev se nas kar nekaj ljudi dnevno-jaz bolj tedensko odvisno od obveznosti vozi tudi več kot kot 100km v eno smer,
mož se vsak dan pelje ca 70km,
potne stroške nimajo vsi 100% krite-večina tam okrog 70-80% od karte javnega prevoza.
Poznam pa nekaj ljudi-predvsem trgovcev-prodajlk v teh velikih centrih , ki pravijo, da jim delodajalec plača le 50% potnih oz. nič.
Ampak će je služba Ok , mislim da ti ne sme biti niti odaljenost problem, varstvo in še 100 in 1 izgovor zakaj ne sprejmeš dela.
Midva z možem sva se preselila v popoln drug kraj, kjer razen nekaj novih znancev nima nikakršne žlahte, prijateljev,..pa kaj...vse se da, če je organizacija Ok.

ja pa tudi jaz sem ena izmed tistih , ki še pri več kot 40. user posted image brez problema še vedno izobražuje user posted image user posted image


DRAGA MOJA,
če bi meni nekdo dal službo v katero bi se mogla vozit tri ure v eno smer, bi se vozila, samo je ne dobim, prosim da ne pluvaš po nekom za katerega sploh ne veš koliko časa že išče službo in kaj vse je že naredil zato.

Je pa res najlažje vse zbasat v en koš in pluvat po njih!

Aja še eno vprašanje, kaj si mogoče lani dobila službo, v katero se v eno smer voziž xx km, ali si jo dobila pred 3-4 leti, ko še ni bilo krize na obzorju.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 10:56:39   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura




IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55



pokaži mi enega delodajalca, ki bi ti bil pripravljen plačati potne stroške za 100 km v eno smer, včeraj sem bila glih na razgovoru za službo pa so že zavijali z očmi, ko sem jim povedala, da sem 10 km oddaljena iz kraja.

Pa dajte no vse se vrti okoli denarja, da ti je nekdo pripraljen plačat več potnih kot pa plače, potem že moraš bit  nek strokovnjak na njihovem področju in te potrebujejo bolj kot pa ti njih, skratka ne mi govorit o takih forah, na našem koncu je toliko ljudi brez službe, ki so pripravljeni delat, pa jim ni treba niti € plačat potnih stroškov!
 

Ja caki, zakaj so zavijali z ocmi? Sej si jim povedala, da ni treba potnih stroskov placat a ne?

Ce hoces bit konkurencna in vidis, da je precej ljudi brez sluzbe in so blizje razpisanemu delovnemu mestu kot ti...ponudi vec, pokazi, da znas delat tud z odrekanjem...torej brez potnih stroskov. Se vozis s kolesom, ali pa se vozis se z nekom, pa si stroske delita ali pa kaj vem kaj...kot sem ze rekla, treba se je znajt.

Da zakljuciva...da se, ce se hoce. Idealnih sluzb je pa malo, ja... ŠE V ŽIVLJENJU JE NISEM IMELA, IN NITI NE STREMIM PO NJEJ, TOLIKO O IDEALNI SLUŽBI!
OČITNO SI ZELO SLABO SEZNANJENA Z ZAKONI PRI NAS V SLOVENIJI, KER DRAGA MOJA NOBEN DELODAJALEC TE NEBO ZAPOSLIL BREZ DA TI DA POTNE STROŠKE, KER GA LAHKO POTEM KO TE ZAPOSLI IN TI JIH NE PLAČA TOŽIŠ, DA TI JIH NE PLAČA!

AJA PA DA NEBO POMOTE, SEM OZ DELAM TUDI TAKA DELA ZA KATERA NE DOBIM NITI € POTNIH STROŠKOM, NAŽALOST PA TA NE SPADAJO V DELOVNO DOBO. OPRAVLJATI PA JIH MORAM, DA LAHKO PREŽIVIMO Z DRUŽINO, KER DRUGAČE BOMO NAŽALOST HODILI NA SOCIALNO PROSIT ZA DENAR, KI GA BOSTE MOGLI VI DAVKOPLAČEVALCI DAT!


Tanja55 jep tudi jaz sem bila ena izmed tistih usekanih 30+, ki sem delala prekvalifikacijo nato pa še študij...službo sem našla med prekvalifikacijo, še zdaj delam tam - tako da smo tudi mi na pravi poti (vključno s tabo ;) )
pa če dovoliš podpis pod vsa tvoja mnenja na tej temi.




< Sporočilo je popravil mižek -- 10.3.2011 10:57:34 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 11:05:27   
mojamura
mižek.....trikrat globoko vdihni. nobeden tukaj ne napada tebe oz. tiste, ki si službo res želijo. ne gledat na vsak post iz negativne strani.



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 11:12:53   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

mižek.....trikrat globoko vdihni. nobeden tukaj ne napada tebe oz. tiste, ki si službo res želijo. ne gledat na vsak post iz negativne strani.




Ja saj sem se odločila, da bom kar nehala vse skupaj brat, ker se že dovolj, brez teh forumov, sekiram zato da nimam službe. Je boljše za moje zdravje da neham vse skupaj brat,...user posted image


lep dan vsem skupaj

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 11:17:39   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Gita...nismo razumeli napacno tvojega posta, prej nasprotno. Lahko je samo vzpodbuda za mnoge. Odgovor je bil na Coltov post...verjamem, da se mu je prehitro zapisalo in da niti ni cisto prav razmislil o razseznostih svojega pisanja...morda je tudi to lekcija, da je forum mesto, ki zdruzuje ljudi...realne ljudi s custvi in svojimi zivljenjskimi izkusnjami, ne pa navidezne alter-ege, ki eksistirajo izkljucno v vitrualni resnicnosti.



To je bilo ob tako pozno zvečer, da se je njemu to zapisalo, ker ga enostavno jezi isto kot mene.
Tudio jaz nimam blizu v službo, mož je šofer, ki je odsoten ves čas, za vsako stvar sem sama. Delam zjutraj v svoji službi,pomagam pri mami, imava veliko hišo, kjer je non stop kakšnega dela in potem me kakšna znanka pokliče,če greva na kavo, ker ji je dolgčas, ker nima kaj počet drugega kot se pritoževat kako nizki so otroški dodatki, kako nizka je socialna in podobno.
In ti ljudje ti dvigajo pritiske. Zaradui njih so višji davki, zaradi njih so držji vrtci in podobno. Tisti,ki bo ćželel delati bo prej ko slej našel nekaj zase, tisti ki pa ne bodo - bodo itak vedno našli miljon izgovorov, da ne bodo delali. IN če je kdorkoli že  tako odločil- a, mene sploh ne moti samo ne mene ko po cele dneve nekaj počnem potem v slabi luči gledat, ker si lahko privoščim malo več ( najbolj žalostno je pa res to, da si lahko privoščim samo malo več ) .

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Koliko bi dal-a za privat mesečno varstvo ?
Varuška.Ljubljana



100 - 150 (53%)

200 - 250 (30%)

300 - 250 (12%)

400 (2%)

480 in dalje (3%)


Število vseh glasov: 404

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!