|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 16:25:37   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Kar hočem reči, premnogo je ljudi (žensk, moških) ki bi imeli vse in to takoj. Nezavedajoč se da se zmeraj štarta ''na dnu'' in le počasi, z vztrajnostjo, pridnostjo in poštenostjo počasi leze gor. K boljšim pogojem, k večji urni postavki, k večji osebni izpolnjenosti in občutku doprinosa k dobrim razultatom podjetja.



hja, lepo in videno v kakšnem ameriškem reality showu user posted image . Žal zelo pogosto dobre veze pripeljejo visoko ljudi, ki niti niso tako zelo sposobni, še manj so začeli na dnuuser posted image - ne vedno, ampak pogosto (še enkrat ponovim user posted image ).

Ena znanka je bila doma 5 let, jamrala kako ni službe in v tem času so bile neustrezne - ali urnik dela, pa tudi pod 900 € ne bo šla delat (nima neke hude izobrazbe ali delovnih izkušenj) in zdej jo je našla - od 7-15, 900 € + prevoz in prehrana , vztrajnost se očitno izplača

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 16:37:26   
pety78
Ena znanka je bila doma 5 let, jamrala kako ni službe in v tem času so bile neustrezne - ali urnik dela, pa tudi pod 900 € ne bo šla delat (nima neke hude izobrazbe ali delovnih izkušenj) in zdej jo je našla - od 7-15, 900 € + prevoz in prehrana , vztrajnost se očitno izplača


Očitno si je to lahko privoščila. Če si ne bi morala, bi sprejela vse, kar bi bilo na voljo.
Je pa res, da če se le da, je potrebno gledati tudi na kvaliteto življenja, svojega in posledično tudi od ostalih članov družine.
Evo, tvoja znanka je dobila fajno službo s super delovnim časom. Če bi sprejela kakšno drugo, bi verjetno še vedno bila tam, za manj denarja in verjetno s slabšim urnikom. Tako pa bo imela še nekaj prostega časa, ki ga bo lahko kvaliteno (ali pa malo manj user posted image ) izkoristila.



_____________________________



(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 16:40:13   
Fleka
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Kar hočem reči, premnogo je ljudi (žensk, moških) ki bi imeli vse in to takoj. Nezavedajoč se da se zmeraj štarta ''''na dnu'''' in le počasi, z vztrajnostjo, pridnostjo in poštenostjo počasi leze gor. K boljšim pogojem, k večji urni postavki, k večji osebni izpolnjenosti in občutku doprinosa k dobrim razultatom podjetja.



hja, lepo in videno v kakšnem ameriškem reality showu user posted image . Žal zelo pogosto dobre veze pripeljejo visoko ljudi, ki niti niso tako zelo sposobni, še manj so začeli na dnuuser posted image - ne vedno, ampak pogosto (še enkrat ponovim user posted image ).

Ena znanka je bila doma 5 let, jamrala kako ni službe in v tem času so bile neustrezne - ali urnik dela, pa tudi pod 900 € ne bo šla delat (nima neke hude izobrazbe ali delovnih izkušenj) in zdej jo je našla - od 7-15, 900 € + prevoz in prehrana , vztrajnost se očitno izplača



Moja kolegica ima 5.stopnjo izobrazbe pa je izjavila,da ona ne misli za 800 eur na mesec sedeti vsak dan 7,5 ur v pisarni.user posted image Jaz bi za tak denar sedela 10 ur na dan le,da bi jo imela.user posted image

< Sporočilo je popravil Fleka -- 10.3.2011 16:43:14 >


_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 18:10:02   
Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

Moja kolegica ima 5.stopnjo izobrazbe pa je izjavila,da ona ne misli za 800 eur na mesec sedeti vsak dan 7,5 ur v pisarni.user posted image Jaz bi za tak denar sedela 10 ur na dan le,da bi jo imela.user posted image


sanja, očitno je še zelo mlada, ali pa ji je vse k riti prinešeno in misli, da bo vedno tako... user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 18:59:03   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Fleka
Moja kolegica ima 5.stopnjo izobrazbe pa je izjavila,da ona ne misli za 800 eur na mesec sedeti vsak dan 7,5 ur v pisarni.

Reči ji da je ena pot kako se rešiti 7,5h dnevno sedet v pisarni...da gre enostavno v tovarno za tekoči trak za 7,5h dnevno. Samo vprašanje če bo tam internet, mehak stol in 800 eur....


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 18:59:17   
alda
evo poznam prekmurce 3.vrle fante,može in očete, ki se vsak dan peljejo iz Ms v Celje v službo , pa nič ne jamrajo!
En teden vozi eden, drug dugi in tako naprej
če se hoče se zmore!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 19:37:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Niti slučajno pa ni moje pisanje "sranje s polno ritjo" kot se je lepo izrazil nekdo.


Seveda je, če ne ločiš med tem, kaj pomeni "dvigniti rit" in kaj pomeni srati z njo.

Da je pa včasih težko rit dvignit pa drži, itak. Tudi za tiste, ki potem serjemo. Očitno imamo kaj user posted image .

Kaj se pa greš? Si prebrala moj prvi post?


Nič, sam zafrkavam sem user posted image . To je pol uspeha, druga polovica je pa v vztrajnosti, vztrajnosti, vztrajnosti.

(odgovor članu Barbara_L)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 19:39:46   
Barbara_L
Aha, good. Ni panike :) Maš res.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 19:45:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

d) in da zakljucim...dokler ne bo spostovanja do lastnih ljudi, in dokler ne bo ponosa nad lastnim jezikom, kulturo in identiteto...bomo se naprej jamrali kolk hudo nam je, ker je vsak tujec boljsi in ker je vsaka Slovenka lena.


Za tremi pikicami dodam še nad vsakim delom, ki ga nekdo opravlja z veseljem in zavzetostjo.

Pred kratkim sem bila ne nekem večdnevnem seminarju, kjer nam je gospa zjutraj in v vsakem odmoru (dva ali trije na dan) kuhala kavo - in to s tako zavzetostjo in takim veseljem user posted image , da bi bilo morda celo dobro zamuditi kakšno temo na seminarju in z njo reči besedo več. Za vsakega je po dveh dneh vedela, kaj pije, vsakega je pocrkljala in kave - mljask user posted image .

Znanje pride in ge (izpit je bil samo 75%, ja staram se user posted image ), ampak njena predanost mi bo ostala za zelo dolgo. Če mi uspe, da se vsakič, ko nekaj "kuham v službi" naštelam tako kot se je ona za vsako kavo - sem zmagala. Sicer sem kofetarca in prednost (ali naveličanost) skoraj vedno opazim.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 20:11:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V Avstriji, pa v Angliji in drugje po EU ti jih nobeden ne bo plačal, tudi malice ne, pa malica se ti ne všteva tam v delovni čas kot pri nas.......to je vse fenomen pri nas in v ostalih nekdanjih Jugo državah.......


So pa plače k temu primerne. Z Eu se ne moremo   primerjati. Če  pa greš delat za minimalca iz MB v LJ, pa nimaš niti za pokrit potnih stroškov, kaj šele za preživet.


Če preračunaš na redno delo....torej prišteješ našo malico in potne stroške, pa odšteješ tistih pol ure, ko ne delaš in si plačan za to, razlika ni več tako velika


In tujcem odšteješ tiste tri ure, ki ga porabijo za družabne klepete user posted image , mi pa za obdelovanje vrtička doma in tako naprej -  ni konec kalkulacije user posted image .

Mi kar delamo, ali pa se delamo da delamo, tujci, vsaj tisti, s katerimi sem bila v stiku, so imeli veliko več social life-a na delovnem mestu in so se prav čudili, če mi nič ne klepetamo med delom user posted image .

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Naredila sem p...
10.3.2011 20:33:55   
sazi
Mi kar delamo, ali pa se delamo da delamo, tujci, vsaj tisti, s katerimi sem bila v stiku, so imeli veliko več social life-a na delovnem mestu in so se prav čudili, če mi nič ne klepetamo med delom user posted image .


Jih pa poznam kar nekaj, ki so delali v tujini. Res imeli super social life na delovnem mestu, ampak family life - no go. V službah so bili od 9:00 do 19:00 ali še dlje z veliko social lifa vmes, otroke so pa zjutraj lahko samo pred šolo pozdravili in zvečer pravljico v postelji prebrali. Večina se jih je iz te super tujine vrnila nazaj v Slovenijo. Da o tem, kako bi porodniške furali v tujini, ostajali doma na bolniških - svojih in za otroke, kako minimalno so imeli odmerjen dopust...

Ja, zunaj so super plače, ampak ko odšteješ vse, kar pri nas s plačo lahko dobiš zastonj, nisi več toliko na slabšem.

Ob osnovo teme bi se pa toliko obregnila, da se strinjam z obojimi - ker ima vsak po malo prav. Dejstvo je, da je trenutno dela manj, kot je povpraševanja, da bi se nekateri pregriznili na pol, da bi le dobili delo, nekaterim pa 1.000 EUR v stavbi pred domom ne bi bilo dovolj, ker bi morali delati od 9ih do 17ih namesto od 7ih do 15ih.

To, da se začne z nule in potem napreduje. Hja, mogoče v nekaterih firmah. Sem začela delat v podjetju, ki se v Sloveniji rado hvali, kako so uspešni in blablabla. Pripravniška plača 1 leto manj kot 400 EUR (univ.dipl.ing...)  - ok, res da pred skoraj 8imi leti, pa vseeno. Ko so se tuji kolegi kdaj ustavili v Ljubljani, so se zgražali nad tem, da bi bila to tedenska plača. Kmalu sem ugotovila, da se v tem podjetju (kot v večini slovenskih) NE DA napredovati - napreduješ tako, da menjaš službe in greš z vsako višje - če ti uspe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 7:42:10   
mojamura
tudi jaz poznam fanta, ki se vozi v MB v službo. fant živi v vasi, ki je še 30 km oddaljena od MS. verjetno obstajajo firme, ki plačajo potne stroške oz. se spogajaš za takšno plačo, da ti gre skozi.

jaz sem trenutno v eni firmi, kjer programiram pišem dokumentacije odpravljam kakšne ''bug-e'' - odgovorno in zahtevno delo. moja plača je reci in piši 650 € neto.
šla bi drugam pa ne morem zakaj ne? zato, ker mi je podjetje financiralo študij in smo podpisali pogodbo, da moram biti še najmanj toliko časa v tej firmi, koliko je pač trajal študij. teoretično lahko grem, ampak denarja, da bi jim povrnila šolnino z obrestmi vred nimam....biče bolje---enkrat tudi mora biti!


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 8:28:06   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

no tudi jaz se strinjam z avtorico te teme

gledam iz drugega zornega kota, kot ve,ki ste doma. namreč že večkrat sem bila v vlogi delodajalca in smo iskali kandidate za zaposlitev, pa jih ni bilo tako lahko najti. so nam poslali en kup kandidatov iz borze, ki jih pol sploh ni prišlo, tisti, ki so pa prišli so pa imeli 100 in en razlog zakaj ne bodo šli delat, tako da.......
no tudi zdaj smo v situaciji, ko iščemo nadomestek za mene za eno leto, ker grem v porodniško in ker bomo zaposlili samo za skrajšani delovnik (20 ur tedensko) spet ni kandidatk, ker ena več dobi na borzi, kot če bi delala 4 ure, druga ne bi delala 4 ure, ker išče 8 urni delovnik, ma skos neki izgovori.....

tako da drage moje tiste ki hočejo delat, bodo prej ali slej nekaj našle, ni pa nujno da bo sanjska zaposlitev in v branži ki je njihovo področje, no tega pa ne sprejmejo, ker jim je lepše doma


in kam lahko pošljem prošnjo user posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 8:40:25   
Kerensa*
Ne morem, da se ne bi "spotaknila" ob omembi Ljubljane (nekje v temi je bilo napisano nekaj v stilu "pač nisem iz Ljubljane, kjer je služb dovolj") in ob konstantnem omenjanju uradno veljavne izobrazbe. Oboje sem najverjetneje v vseh teh letih na RR že 100x napisala, pa vendar... again.

Ljubljana ni zaposlitveni raj. Tiste, ki niste iz Ljubljane, nikar ne mislite tega. Takorekoč celo svoje življenje (s krajšimi "pauzami") živim tukaj in iz prve roke (pa ne samo moje) vam lahko povem, da je v Ljubljani sicer dokaj lažje najti službo, kakor v nekaterih drugih slovenskih regijah, ampak v zameno za lažjo oz. hitrejšo zaposlitev dobite pa še nekaj - veliko večjo verjetnost, da vas bodo nategnili. Tako ali drugače - ne boste dobili obljubljenega, pa če ste to podpisali 10x, ne samo 1x. In kaj vam potem pomaga takšna zaposlitev (sploh, če ste se zaradi tega še selili, organizirali varstvo otrok ali kaj podobnega)? In kaj vam pomaga cca. 25% (al' kolikšen naj bi že bil ta procent?) višja plača za enako delovno mesto, kakor npr. v Prekmurju, če pa potem teh 25% ali ne dobite ali pa morate tudi 25% več oz. dalj delati? V končni fazi ste na istem.

In (do)pustite si že dopovedati, da uradno veljavna izobrazba ni tisto edino, kar vam bo prineslo zaposlitev (niti željeno, niti nujno). VIP zveze seveda pomagajo, nikakor pa niso edino veljavno merilo oz. edini pogoj, da do zaposlitve sploh pridete. Veliko bolj pomaga lastna iniciativ, iznajdljivost, biti ob pravem času na pravem mestu, znati se morate prodati (ne glede na stroko) in pripravljeni morate biti tudi kaj riskirati. Primerov ljudi poznam (osebno) malo morje in drznila si bom narediti tri alinee, kakor Tanja55.

1.) Šef mojega g. Moža. Ni Slovenec, temveč je iz ene od bivših bratskih republik. Ne vem, ali je v Sloveniji že rojen ali pa se je sem priselil, ampak to niti ni pomembno. Nekoč je s svojima staršema živel v grdi in stari hišici v nič kaj uglednem predelu mesta, ki je, povrhu vsega, še na poplavnem območju. Izobrazbe nima nobene, razen OŠ - naredil je samo tečaj ali dva. Ampak človek je iznajdljiv in ima jajca. Na domačem dvorišču je iz lesenih desk, najdenih po okoliških odpadih, zbil skupaj garažo in začel šraufati avtomobile. Najprej svojega, potem od prijateljev, nato od sosedov, potem od sorodnikov - in tako dalje. Popolni samouk. Takrat še tolarji so se počasi nabirali in nekega dne je, skupaj s kolegom, ki mu je pri vsem skupaj pomagal, investiral v to, da je odprl podjetje. Naprej so delali na enak način, le v večjem obsegu. Najel je prostor in razširil dejavnost. Kupil je nekaj starih avtomobilov za majhen denar (tudi tiste, katere tudi vi vsak dan videvate, da neuporabni stojijo pred hišami vaših sosedov), jih usposobil in izboljšal ter začel služiti z njimi. Počasi si je lahko privoščil tudi kakšnega zaposlenega (da ni vse delal sam) in dobiček mu je prvotno pokrival samo najemnino za poslovni prostor. Ampak je vztrajal dalje, delal "od jutra do sutra" (kakor se temu reče) in... stvar je uspela. Danes ima, v svoji stroki, največje podjetje v Sloveniji, ki je tudi finančno najuspešnejše. Sedež firme ima sedaj v lastni nepremičnini, vredni bivših 40 milijonov SIT, ki jo je odplačal v letu in pol. V hiši ima lastniško stanovanje (poleg podjetja), še enega pa daleč stran, ko si hoče od dela oddahniti. Ima cca. 50 zaposlenih in še cca. 150 pogodbenih sodelavcev - vsi imajo dobre plače (čez 1.000€ netto), izplačane na datum in vsem so na rok plačani vsi prispevki. V nekem kriznem trenutku je na svoje ime (je zaposlen v svojem podjetju) vzel kredit, da je lahko izplačal plače zaposlenim. Izobrazbe pa še vedno nima nobene - in pravi, da je ne potrebuje.

2.) Moj šef. Prav tako ni Slovenec in prav tako ima samo OŠ. V svoji stroki je že 18 let in znan je kot eden večjih poštenjakov (v naši stroki je namreč ogromno nategovalcev in izkoriščevalcev). Ga ni človeka, kateremu bi bil dolžan samo en cent, vsi računi so plačani, je lastnik tako stanovanja, kot poslovnih prostorov v poslovni stavbi. Tudi on se je dolga leta učil svojega dela, obračal denar, pomagala mu je družina (žena se je zaposlila za polovični delovni čas, da je lahko doma polno skrbela za dva otroka, medtem pa je njemu ostajal čas za delo in s tem za to, da je celotni družini ustvaril razmere, kakršne imajo danes). Zaposleni pri njemu imamo enake delovne razmere, kakor moj g. Mož in če jamramo, jamramo samo zato, ker bi želeli še več.

3.) Sebe pa ne bom dala v "rubriko uspešnih brez izobrazbe", temveč samo kot primer, da se da. Imam samo OŠ, pa od svojega 15-ega leta, ko delam, še nisem bila brezposelna, razen takrat, ko sem sama tako želela. Od služb, katere sem si dejansko želela, jih je verjetno samo toliko, kolikor imam prstov na eni roki, takšnih, katerih nisem dobila. In samo v eni sem dobila odpoved - povsod drugje sem jo dala sama. Moja ne-izobrazba ni bila nikoli ovira - morda sem imela samo srečo, da sem naletela na delodajalce, katerim je bilo več do tega, da znam delati, da sem se pripravljena naučiti delati in da sem v zameno pripravljena tudi kaj pogoltniti. Bili so časi, ko sem finančno pošteno "gagala" (kakor se temu reče), ampak na srečo jih danes ni več. Saj ne pričakujem, da se karkoli spremeni čez noč. In vse, kar sem zaje*ala, sem zaje*ala sama - nihče drug ni bil kriv (v večini primerov). Tako, da tudi tukaj ne verjamem, da ženske z diplomami (pa tudi magisteriji in doktorati - ali pa "samo" s 4. ali 5. stopnjo) ne dobite dela. Za zaposlitev za nedoločen čas še verjamem, da pa nimate česa delati - ne, tega pa ne. Prav tako ne razumem tistih, ki trdite, da se vam za minimalca ne splača delati. Prav, potem pa sedite doma in jamrajte, da niste zaposlene - kaj bi zdaj rade, zaposlitev ali dobro plačo? Oboje, naenkrat, čez noč, brez posebnih izkušenj, v današnjih časih - a se hecate? Tudi jaz sem lansko leto začela na minimalcu (pa čeprav je moj g. Šef slišal, da sem ena najboljših v tej stroki na našem območju - je šel na ziher in raje prej preveril tako, da me je testiral), danes pa zaslužim minimalec x 2 + potni stroški. Jamram, ker imam nestalen delovnik? Ne. Raje sem vesela, ker si lahko edino tako še celotno ostalo življenje prikrojim po svoje. Jamram, ker moram biti na trenutke na neplačanem stand-byu? Ne. Vesela sem, ker sem plačana na uro in ker stand-by pomeni še večjo plačo. Jamram, ker kljub dobri plači nisem kreditno sposobna (je*enti SISBON! user posted image )? Ne. Vesela sem, ker sem se naučila preživeti z gotovino, brez kreditov, leasingov, fa*ingov in podobnega in ker imam tudi s tem takorekoč vse, kar potrebujem.

Tako, da - nehajte jamrati, ženske! Doma ste, prav. Bodite vesele, da imate dom! Morate skrbeti za otroke, ki ste si jih želele in jih zdaj nimate kam dati? Prav- pa imejte bolne otroke v institucionalnem varstvu - boste tako bolj zadovoljne? Jamrate, ker zaposlenega moža ni nikoli doma? Bodite vesele, da ima službo in da lahko preživlja vas in tiste vaše otroke, ki ste si jih želele in jih nimate kam dati (zraven pa razmišljate, da bi imele še kakšnega). Kaj, za Boga miloga, bi sploh rade? A ste lačne? Ne, niste, morate pa pogledati na cene izdelov v trgovini. Face it. A nimate česa obleči in hodite gole naokrog? Vas zebe? Ste na smrt bolne ali pa nepokretne invalidke? Ste brezdomke (ampak wireless pa je, a)? Vas partner pretepa ali psihično izsiljuje? Ko bo kaj od tega, takrat pa le jamrajte.

Do takrat pa... nehajte. Ker nimate pojma, kako je biti lačen in na cesti (moje izkušnje s tem iz prve roke vam ne bom več ponavljala - sem vam jo tudi že dovoljkrat).

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 9:06:02   
Fleka
Kerensa,podpišem se skoraj pod vse kar si napisala.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 9:14:54   
Kerensa*
Še eno malenkost bomo dodala na tisto, kako delodajalci ne najdejo zaposlenih in na komentar, da to pa že ne more biti res.

Konkretno v podjetju, kjer dela moj g. Mož, ne najdejo primernega delavca (za enako delovno mesto in enako plačo, kakor ima on). Ljudi očitno ne zanima, da dobijo 1.000€ + netto plače, da bodo imeli plačan prevoz, da bodo imeli plačane prispevke, da plača ne bo zamudila niti en dan, da si bodo lahko v veliki meri sami krojili urnik (delovne dneve), da bodo imeli plačano bolniško, da bodo imeli polni regres, da bodo imeli plačan dopust, katerega datum si bodo izbrali sami, da bodo lahko dobili akontacijo plače, če jim "zagusti", da takoj po preizkusni dobi dobijo pogodbo za nedoločen čas - ah, pa še cel kup vsega.

Ne - njih moti to, da bi tiste dneve, ko delajo (3 ali 4 v tednu), delali po 12 ur. Moti jih, da se delovnik začne ob 6-ih zjutraj. Moti jih, da je odmor za malico prilagojen naravi dela (tako časovno, kakor lokcijsko). Moti jih, da si ne morejo izbirati sodelavca, s katerim delajo v paru. Moti jih, da je sreda enaka nedelji - ko delaš, pač delaš. Tega, da si po 3 ali 4 dni v tednu doma (morda od torka do četrtka, ne nujno od petka do nedelje), ne vidijo. Moti jih, da morajo za dan odsotnosti prinesti bolniški list. Moti jih, da je šef kolerik. Ah, pa še kup vsega.

In tako je moj g. Mož, ki je zadolžen za sestavljanje urnika za celotno pisarno, zdaj spet je*ena stranka, ker za april ne more sestaviti normalnega delovnika. Ker jim spet nekdo manjka. Ena je namreč dala odpoved, ker noče delati po 4 dni zaporedoma. Pa razumi, kdor more.

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 9:43:59   
mižek
Kerensa* vse to kar si napisala je resnični in ti dam popolnoma prav, res nismo lačne, imamo streho nad glavo, imamo zdrave otroke in hvala bogu da je tako, res je nisem še si sprobala kako bi to izgledalo če bi bila lačna ali nebi imela strehe nad glavo in ja zelo sem vesela da imam moža, ki ima službo, pačeprav dela cele dneve od 6-do 17.00, ampak ne jamram da dela tako dolgo.
Seveda bi si želela,da bi delal do 15.00 in bil od 15.30 doma ampak ni, in sploh ne jamram da ima pač tako službo, zakaj pa jamram je zato, ker se zelo trudim da bi končno dobila službo, in kljub temu da redno spremljam vse objave na zavodu **** drugih zaposlitvenih portalih, hodim na razgovore, se maksimalno prodajam in poslušam priti do svojega denarja, vedno dobi namesto mene nekdo službo, ki je izkoristil ta svoj VIP status.

Ja res je, mogoče si si marsikaj že sprobala in dala skozi, ampak kot si napisala nikoli pa še nisi bila brez zaposlitve, (razen takrat, ko si sam to želela), in dala skozi to, ko se počutiš da nisi nikomur koristna, da nimaš svojega denarja, da ne moreš možu pomagati pri stroških, pri uresničevanju tega kar si pač želita. verjemi mi tega občutka,da si nemočna in da nič ne moreš narediti, ker si že vse naredila kar si lahko, si ne želiš.
Občutka, ko se vležeš v posteljo zvečer in ne moreš zaspat, ker plemlevaš, kaj bi še sploh človek lahko naredil, občutka ko te že spet obvestijo da so izbrali nekoga drugega namesto tebe, če te sploh obvestijo,...
Tako da ja, res nisem lačna in ne žejna imam zdravega otroka in streho nad glavo, ampak kaj mi pomaga vse to, če pa se človek psihično ne počuti dobro,...ko si boš to sprobala, potem mi povej!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 9:47:42   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Še eno malenkost bomo dodala na tisto, kako delodajalci ne najdejo zaposlenih in na komentar, da to pa že ne more biti res.

Konkretno v podjetju, kjer dela moj g. Mož, ne najdejo primernega delavca (za enako delovno mesto in enako plačo, kakor ima on). Ljudi očitno ne zanima, da dobijo 1.000€ + netto plače, da bodo imeli plačan prevoz, da bodo imeli plačane prispevke, da plača ne bo zamudila niti en dan, da si bodo lahko v veliki meri sami krojili urnik (delovne dneve), da bodo imeli plačano bolniško, da bodo imeli polni regres, da bodo imeli plačan dopust, katerega datum si bodo izbrali sami, da bodo lahko dobili akontacijo plače, če jim "zagusti", da takoj po preizkusni dobi dobijo pogodbo za nedoločen čas - ah, pa še cel kup vsega.

Ne - njih moti to, da bi tiste dneve, ko delajo (3 ali 4 v tednu), delali po 12 ur. Moti jih, da se delovnik začne ob 6-ih zjutraj. Moti jih, da je odmor za malico prilagojen naravi dela (tako časovno, kakor lokcijsko). Moti jih, da si ne morejo izbirati sodelavca, s katerim delajo v paru. Moti jih, da je sreda enaka nedelji - ko delaš, pač delaš. Tega, da si po 3 ali 4 dni v tednu doma (morda od torka do četrtka, ne nujno od petka do nedelje), ne vidijo. Moti jih, da morajo za dan odsotnosti prinesti bolniški list. Moti jih, da je šef kolerik. Ah, pa še kup vsega.

In tako je moj g. Mož, ki je zadolžen za sestavljanje urnika za celotno pisarno, zdaj spet je*ena stranka, ker za april ne more sestaviti normalnega delovnika. Ker jim spet nekdo manjka. Ena je namreč dala odpoved, ker noče delati po 4 dni zaporedoma. Pa razumi, kdor more.



jap to pa je Ljubljana, ko je veliko več drugih možnosti da človek najde službo, ali zakaj pa si potem razlagaš da ne dobijo nikogaruser posted image
Mislim da je trenutno veliko ljudi, ki si želijo v službo in jo iščejo, zakaj pa bi bilo nekomu za zamerit, da raje izbere sebi bolj prijazno službo, mislim da to ni sporno, če le ima to možnost da lahko izbira.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 10:01:31   
alda
Kerensa: oprosti...ampak vse kar si napisala je res!..bi rekel "moj prijatelj ajdemi"!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 10:33:52   
zvezdica_1
no, ni vse tako idelano, kot predpostavlja avtorica teme... imam 7 stopnjo, delo iščem od junija dalje... od 4 stopnje navzgor, da ne bo pomote. žal živim v manjšem kraju, in potni stroški so nujnost-pa da ne bo pomote, gre za okoli 35 km v 1 stran. sem v povprečju na 3 razgovorih na mesec, pošljem okoli 40 prošenj. ves zasebni sektor jamra o potnih stoških, da so previsoki ( no, zakonsko določenih 60% bi zneslo manj kot 70€), če res ne morem dobiti študentske napotnice-potem namignejo, da če pa b vpisala podpiplomca, da bi imela napotnico...user posted image

in ne, ne strinjam se s tezo, da če delo želiš, da ga dobiš. to je veljalo 2-3 leta nazaj, danes žal ni tako. za nižjo stopnjo me nočejo, ker imam tak poklic, in vedo, da si bom iskala za svoj poklic primernejšo delo-ampak resnici na ljubo, a vi bi študirali, se trudili in odrekali zabavam vrstnikov za to, da bi celo življenje delali za poklicno izobrazbo? dokler ne najdem službe za svoj poklic delam takoj, brez težav, tudi roke sem si že umazala-delo v proizvodnji na 4 izmene...

z delom za krajši delovni čas je pa tako-potni stroški so enaki, razen če delaš npr. največ 3 dni... če pa moraš priti vsak dan tja, je pa žal tako, da če ti dajo samo 60% potnih stroškov, daš še dobršen del svoje plače za polovični delovni čas( minimalna je uradn0 280€, oz. 230€, kot jo povečini dajejo-pa od tega še odštej enih 40€, koliko bi mogla dat za prevoz sama zraven-in ti ostane manj kot 200€, ob tem pa moraš plačati še dodatno zavarovanje.

je pa res, da delo iščem in vem, da ga bom slej kot prej našla... se te pa na trenutke občasno loti obup, ko prideš na razgovor poln upanja, pa vidiš, da je kandidat že izbran vnaprej..user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 10:51:43   
Micy
BRAVO KERENSA!!!!!!!

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Naredila sem p...
11.3.2011 12:15:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

jap to pa je Ljubljana, ko je veliko več drugih možnosti da človek najde službo, ali zakaj pa si potem razlagaš da ne dobijo nikogaruser posted image
Mislim da je trenutno veliko ljudi, ki si želijo v službo in jo iščejo, zakaj pa bi bilo nekomu za zamerit, da raje izbere sebi bolj prijazno službo, mislim da to ni sporno, če le ima to možnost da lahko izbira.



To se dogaja tudi v Prekmurju.....pa pri nas je baje tako, da je čisti luksus, če kak delodajalec išče delavca.......

Drugače pa Kerensa.....kapo dol......za tvoja prejšnja posta......user posted image

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Naredila sem p...
28.6.2011 12:30:26   
KIKI****
Da mal obudim tole temo. No vsaj za mene je ena bistvenih, saj sem po zaslugi RR-ja in Bučkebb, ki mi je dala možnost, dobila delo za njen čas odsotnosti na porodniški.

Po diplomi sem bila doma 6 mesecev, res sem na malo že obupavala. Kar naenkrat pa sem na tej temi zasledila možnost. V petek bodo že 3 meseci dela za mano, sicer za 4 ure, ampak sem res zadovoljna in vesela, da sem lahko šla delat, da se naučim nekaj novega in verjele ali ne, še odgovarja mi, da sem lahko več z otrokoma.


Vem sicer kako je biti doma, ampak jaz sem res vsak dan ali vsak drugi dan prečekirala forume, oglase, ...  do konca maja drugo leto mam še mir ;), no mal prej bom začela iskat po novem letu nekje, da najdem kaj za v naprej.

TNXuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Naredila sem p...
28.6.2011 12:44:17   
StrawberrY
Bravo Kiki****!user posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Naredila sem p...
28.6.2011 13:00:11   
Tutan
Mene pa zanima, koliko bi jih še koristilo socialne pomoči, če bi morali v zameno za le te opravljati družbeno koristna dela......

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?