|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kajenje v nosečnosti
10.5.2011 15:59:17   
Nevihta123
Drage anonimne in neanonimne :)

Hvala bogu ker ste začele to temo, ker sama sebe ubijam s tem ker ne morem nehat kadit. Še pred to nosečnostjo bi vsaki delila 'pametne' nasvete kako se z lahko neha kadit če hočeš. Bla bla bla. V prvi nosečnosti sem takoj nehala kadit - ker smo mi cigareti zasmrdeli (do sedaj sem mislila da so mi zasmrdeli, ker sem bnehala kadit;))

Zdaj, po 13 letih,  ko sem dugič noseča, mi pa še bolj dišijo! Na vse pretege se mučim da sem iz 20-30/dan pristala na cca 5/dan. Ni enostavno. In sama imam že tako slabo vest, k vragu je šla moja samozavest - a skrivat da kadim pa ne mislim, kljub obsojanju kolegov in družbe-kaj bi pa naredila s tem da bi skrivala? Saj nebi nič manj škodovala, le sama sebe bi za norca imela s tem.

miska mcc, tebe sem na FC kliknala-upam da me sprejmete :) sem pa oktobrka

Lep pozdrav vsem user posted image , in najvam sonček sije

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kajenje v nosečnosti
10.5.2011 17:09:11   
goda13
Ko sem izvedela da sem user posted image sem si dala v glavo, da ne smem kadit. Od začetka je bilo težko potem sem se navadila bit pač brez. Raje sem potrpela tistih 9 mesecev, kot da bog ne daj bi bilo kaj narobe s tamalim. Sem pa začela kadit nazaj ko je bil mali star en mesec in nisem dojila. Je bil pa takrat užitek še večji user posted image


(odgovor članu Nevihta123)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kajenje v nosečnosti
11.5.2011 7:47:43   
Anonimen
se strinjam..
Zakaj bi zarad tega, ker pač mami paše kadit, morala škodit otroku... naivno.
Treba potrpet in zmanjšat na mininum.user posted image

(odgovor članu goda13)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kajenje v nosečnosti
16.5.2011 20:41:05   
superstar7
Meni se zdi bolj škodljivo za plod na silo nehat kadit v nosečnosti, kot pa teh 5 cigaret na dan. 

_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kajenje v nosečnosti
16.5.2011 21:33:17   
Anonimen
Oprosti superstar, ampak to pa je metanje peska v oči.

(odgovor članu superstar7)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kajenje v nosečnosti
16.5.2011 21:45:59   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Meni se zdi bolj škodljivo za plod na silo nehat kadit v nosečnosti, kot pa teh 5 cigaret na dan. 


ampak saj otrok bo "na silo" nehal kadit - ko se rodi namreč.

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kajenje v nosečnosti
16.5.2011 22:29:10   
nana13
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Meni se zdi bolj škodljivo za plod na silo nehat kadit v nosečnosti, kot pa teh 5 cigaret na dan. 


ampak saj otrok bo "na silo" nehal kadit - ko se rodi namreč.


Ni tako "na silo", ko se rodi, ker dojiš. To se pa potem itak postopoma neha.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 0:08:23   
superstar7
Ne vem če je to metanje peska v oči. Ne rečem da si to ti ampak nekatere ste kot konji s tisto zaščito da gledajo samo naravnost. Sem na to temo prebrala kar nekaj člankov. Govorijo pa zagovorniki NEkadilcev. Vsi vemo da počutje matere zelo vpliva na plod in njegovo nevrološko stanje. Zdaj si pa ti predstavljaj hudo odvisnico od cigaretov, ki se kar trese za to da bi otroku pomagala v resnici pa mu samo škodi. Tisim ki zasmrdijo ok ni problema, ampak da pa se siliš v nekaj kar te spravlja v depresijo in izgubljaš živce pa ne verjamem da dobro delaš otroku. Ko se otrok rodi, večina mater doji. Če jim mleka zmanjka, jim ga postopoma, tako da ni tak šok.





_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu nana13)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 7:30:16   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nana13
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7
Meni se zdi bolj škodljivo za plod na silo nehat kadit v nosečnosti, kot pa teh 5 cigaret na dan. 

ampak saj otrok bo "na silo" nehal kadit - ko se rodi namreč.

Ni tako "na silo", ko se rodi, ker dojiš. To se pa potem itak postopoma neha.


oh, a potem ga maš še dodatna pol leta na nikotinu? no, potem je pa to sigurno boljša odločitev. user posted image  
a si kdaj probala mleko kadilke (in nekadilke)? jaz sem - ful razlika v okusu. nikotin zagreni mleko. se pravi prve pol leta ne konzumira drugega kot grenko mleko? ma ne vem no, jaz to mojemu otroku ne bi privoščila. user posted image  mu raj dam AM, res..

(odgovor članu nana13)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 7:46:43   
nana13
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nana13
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7
Meni se zdi bolj škodljivo za plod na silo nehat kadit v nosečnosti, kot pa teh 5 cigaret na dan. 

ampak saj otrok bo "na silo" nehal kadit - ko se rodi namreč.

Ni tako "na silo", ko se rodi, ker dojiš. To se pa potem itak postopoma neha.


oh, a potem ga maš še dodatna pol leta na nikotinu? no, potem je pa to sigurno boljša odločitev. user posted image  
a si kdaj probala mleko kadilke (in nekadilke)? jaz sem - ful razlika v okusu. nikotin zagreni mleko. se pravi prve pol leta ne konzumira drugega kot grenko mleko? ma ne vem no, jaz to mojemu otroku ne bi privoščila. user posted image  mu raj dam AM, res..


Se strinjam s predhodnico. Ne vem kaj je boljše, da na hitro odrežeš in kriziraš tako ti kot otrok, al postopoma nehaš.
Nisem probala in ne vem kakšna je razlika. Vem pa, da je naš pil pri mni tri mesece (k je itak zmanjkovalo) in jepil normalno, pa tudi nobene krize ni imel, nobenga joka ali nespečnosti. Dns je zdrav ko riba in mu nič ne manjka. Ni ok, da se med nosečnostjo kadi, ampak če ne gre, ne gre.

Si kadilka?  Bila?
lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 8:30:37   
Anonimen
Naj se še jaz javim, pri prvem mi je cigaret zasmrdel, tako da sem nehala tak okrog 7 tedna. Sedaj pri drugem pa mi še ni slabo, pa sem takoj ko sem naredila test postopno zmanjšala, pred petimi dnevi pa sem končala s cigareti, vse se da če se hoče, pa se mi še sedaj zlušta cigareta, ampak vem da ne smem.

Če katera kadi, pač naj kadi, jaz nobene ne obsojam, če pa se le da prenehajte, ker ni tak hudo, vsaj tako dolgo dokler ne rodite oz. nehate dojit. Mogoče pa zavedno nehateuser posted image

(odgovor članu nana13)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 15:33:55   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nana13

Si kadilka?  Bila?
lp


hm, takole je bilo s tem probavanjem mleka kadilke in nekadilke. moja frendica je kadila skozi nosečnost in dojenje in sem takrat probala njeno mleko (men se to ne gravža - saj dojenčki tud pijejo to mleko, ne res? user posted image ) in me je skor kap kok je bilo grenko. predvidevam, da novorojenci drugega niti ne poznajo kot to hrano in jo pač sprejmejo tako kot je - grenko.. user posted image  takrat nisem kadila. kasneje sem en čas kadila in ko sem zanosila sem nehala, ker mi tisti mlek ni šel iz glave (če je že mlek tok zasran z okusom zaradi tega, kaj šele telo ko daje ves material za gradnjo deteta.. nekak nisem mogla tega narest otroku..) no, sem pa potem probala moje mleko in bila ful presenečena kako drugačen okus je mel. fuuul sladko - moj mož ga je tudi probal (firbec user posted image ) in je rekel, da je presladek, da bi ga dal v kavo user posted image

hočem rečt - vsaj pri mleku bi jaz otroku prišparala nikotin. ker RES ful zaserje okus mleku, ful.

(odgovor članu nana13)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 18:46:50   
Oceania
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kajenje v nosečnosti
17.5.2011 22:22:12   
nana13
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nana13

Si kadilka?  Bila?
lp


hm, takole je bilo s tem probavanjem mleka kadilke in nekadilke. moja frendica je kadila skozi nosečnost in dojenje in sem takrat probala njeno mleko (men se to ne gravža - saj dojenčki tud pijejo to mleko, ne res? user posted image ) in me je skor kap kok je bilo grenko. predvidevam, da novorojenci drugega niti ne poznajo kot to hrano in jo pač sprejmejo tako kot je - grenko.. user posted image  takrat nisem kadila. kasneje sem en čas kadila in ko sem zanosila sem nehala, ker mi tisti mlek ni šel iz glave (če je že mlek tok zasran z okusom zaradi tega, kaj šele telo ko daje ves material za gradnjo deteta.. nekak nisem mogla tega narest otroku..) no, sem pa potem probala moje mleko in bila ful presenečena kako drugačen okus je mel. fuuul sladko - moj mož ga je tudi probal (firbec user posted image ) in je rekel, da je presladek, da bi ga dal v kavo user posted image

hočem rečt - vsaj pri mleku bi jaz otroku prišparala nikotin. ker RES ful zaserje okus mleku, ful.


No,jst ravno nisem probala mleko katere nekadilke, sm probala sam svoje. Že moje je blo ful sladko, tku d si ne predstavljam kaku je lhku še slajše. user posted image
V glavnem, kdr sm dojila, sm ravno tako kadila, ampak sem gledala, da sem recimo pokadila takoj PO dojenju in do naslednjega nič. En tolko je biu pršparan direktnega nikotina.
Vseeno bi blo bolš če sploh ne bi, to itak.    user posted image

Partnerji... firbčni, ja. Poznam še enga tazga. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 10:45:08   
Anonimen
a lahk sam neki vprašam.. a ni okus mleka odvisen TUDI od prehrane matere?

(odgovor članu nana13)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 11:52:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
a lahk sam neki vprašam.. a ni okus mleka odvisen TUDI od prehrane matere?


ja, je. it`s the sum of all things. tako, za primer - tudi mleko alkoholičarke dobiva okus prek hrane in alkota, ki ga zaužije. po vsem kar zaužije pravzaprav, na kakršenkoli način. tako da - tudi če ona konzumira bio/eko hrano in zraven šopa alko, ni to mleko ravno okusno - zaužit alko ima svoj okus, tako kot (okusna) hrana. sicer pa sama veš - če daš pokvarjen jajc med zdrava, se cela omleta pokvari.. ni tukaj kaj dosti drugače imho.

hočem rečt samo - če hočeš producirat ok mleko je treba bit temeljit in (samo) zdravo konzumirat. da zravo pride ven, je treba zdravo dat not user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 18.5.2011 11:54:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 12:53:45   
superstar7
Meni se tolk jaaaaagod lušta. V obeh nosečnostih enako. Samo sadje bi lahko jedla. user posted image   Pomaga mi tudi da ne mislim na cigarete. Ker sadja lahko pojem neomejeno pa se ne bom zredila in namesto cigareta zeloooo rada pojem 250g jagod in še malo zmanjšam vnos nikotina.user posted image Mislim meni se cigareti ne zdijo tako slaba stvar da bi jo obsojali.user posted image Mislim narkomani si itak niso sami krivi družina jih je zje**** mi kadilci pa smo si sami krivi.user posted image Priznam, kadim in ne morem nehat. Če bi lahko bi že, ampak mislim na niti 10% toliko ne škodujem otroku s 5 čiki na dan, kot bi mu če bi jedla izdelke z vsemi temi Eji (nekateri povzročajo hiperaktivnost pri otrocih) ali če bi se drogirala ali če bi bila alkoholik. Najbolj bi pa rada nehala kadit zato da neham v državno blagajno metat dnar. user posted image


_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 13:02:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Meni se tolk jaaaaagod lušta. V obeh nosečnostih enako. Samo sadje bi lahko jedla. user posted image   Pomaga mi tudi da ne mislim na cigarete. Ker sadja lahko pojem neomejeno pa se ne bom zredila in namesto cigareta zeloooo rada pojem 250g jagod in še malo zmanjšam vnos nikotina.user posted image Mislim meni se cigareti ne zdijo tako slaba stvar da bi jo obsojali.user posted image Mislim narkomani si itak niso sami krivi družina jih je zje**** mi kadilci pa smo si sami krivi.user posted image Priznam, kadim in ne morem nehat. Če bi lahko bi že, ampak mislim na niti 10% toliko ne škodujem otroku s 5 čiki na dan, kot bi mu če bi jedla izdelke z vsemi temi Eji (nekateri povzročajo hiperaktivnost pri otrocih) ali če bi se drogirala ali če bi bila alkoholik. Najbolj bi pa rada nehala kadit zato da neham v državno blagajno metat dnar. user posted image



Imam izkušnjo z drogami in res težko odvisnostjo, ki sem jo premagala, dobre tri leta nazaj.  Še vedno pa kadim cigarete. Vem, da ni dobro, ampak se po eni strani bojim krize, ker še tiste nisem dokončno pozabila in prebolela. Sem sicer zmanjšala in mislim, da vseeno res ni tako hudo tistih nekaj cigaret, kot pa vse tisto ostalo, ki sem včasih zmetala vase. Tako, da razumem odvisnost in ne obsojam kadilk.  Sedaj čakamo našega drugega otroka, ki se prav lepo razvija in raste. user posted image
Srečno vsem!!!

(odgovor članu superstar7)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 13:18:36   
Marčevka2010
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Mislim meni se cigareti ne zdijo tako slaba stvar da bi jo obsojali.user posted image   Priznam, kadim in ne morem nehat. Če bi lahko bi že, ampak mislim na niti 10% toliko ne škodujem otroku s 5 čiki na dan, kot bi mu če bi jedla izdelke z vsemi temi Eji (nekateri povzročajo hiperaktivnost pri otrocih)

Ti se kar tolaži.

Drugače pa čestitke tisti, ki je takoj nehala, ko je videla plus (pozabila nick). Da bi bilo več takih.
Saj verjamem, da je težko nehat (sem kadila pred leti), ampak tu se ne gre le za mamo in njen užitek, ampak tudi za otroka. In vpliv na njegovo zdravje. Saj ni nujno, da se pokaže takoj, se lahko tudi kasneje. Pa nisem tu, da bi obsojala.

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 19:17:06   
Anonimen
Tudi jaz sem bila strastna kadilka in ob plusu takoj nehala. Pa ne zato, ker mi ne bi pasali čiki, pa ne zato ker bi mi bilo slabo po njih. Cigareti so mi še vedno dišali, še vedno bi si kakega prižgala ob kavi, a misel na to, da samo OBSTAJA MOŽNOST, da s tem ZAVESTNO škodujem otroku mi ni dala miru. Če že sebe zastrupljam, svojemu otroku tega ne mislim delati. Enostavno nimam srca, da bi lahko prižgala cigaret z vedenjem, da to sedaj vdihava tudi še moj nerojeni otrok.
To, da je bolje 5.cigaret kot pa nervozna mati, pa je za mene še en izgovor. Pa prehrana z E-ji kot pravi superstar. Torej skadiš 5.cigarertov na dan , si pa lahko trdno prepričana, da ne poješ nič E- jev ? Mislim, da jaz za to ne pojem nič več E jev kot ti, saj vsaka nosečnica vsaj malo pazi kaj poje in nobena še tako zdrava prehrana ne more izbrisati dejstav, da kadiš.
Vsi taki in drugačni razlogi zakaj se kadi v nosečnosti, so en sam izgovor, ker se da vse kar se resnično hoče. Toliko stvari lahko gre v nosečnosti narobe, ne znam si zamišljati, da bi še sama zavestno vpliva na to.
Bogi dojenčki, ki nimaju glasu, da bi povedali, da jim to smrdi ter da jim ni dobro.

(odgovor članu Marčevka2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 20:17:16   
Anonimen
marčevka zakaj potem nosečnice ,ki si tudi ti med njimi kupuješ hrano,ki vsebuje nevarne e-je. SE res ne moreš zadržati vsaj v nosečnosti ,da ne bi jedla takšne hrane,ki dokazano škoduje. še najbolj hinavsko mi je( ravnokar prebrala na mamini čvekalnici) kako ženska nasprotuje da se otroka cepi,ona pa veseli kadi v nosečnosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 20:43:48   
pelin
Ti se kar tolaži.

Drugače pa čestitke tisti, ki je takoj nehala, ko je videla plus (pozabila nick). Da bi bilo več takih.
Saj verjamem, da je težko nehat (sem kadila pred leti), ampak tu se ne gre le za mamo in njen užitek, ampak tudi za otroka. In vpliv na njegovo zdravje. Saj ni nujno, da se pokaže takoj, se lahko tudi kasneje. Pa nisem tu, da bi obsojala.
IZVIRNO SPOROČILO: Marčevka2010



Podpis!
Samo to bi rekla....malo se človek po forumu "sprehodi "in pride do tistega, kjer se ženske na vse mogoče načine trudijo , da bi zagledale čarobni plusek...koliko enega odrekanja, enih terapij, zdravstvenih težav , težkih bolečih posegov, razočaranj in takšnih in drugačnih stresov ...pa gredo naprej...se borijo...pogumno vztrajajo...Bravo dekleta...vedno znova vas občudujemuser posted image ....
No in potem prideš semle...med skoraj same anonimne kadilke....še toliko poguma nimajo, da bi se vsaj približno predstavile z nickom...pa saj nima veze....bistvo je to, da še takrat ko izveste, da nosite v sebi novo življenje, svojega otroka, ki je odvisen od vas....še takrat ne prenehate...Kljub temu, da ste odvisne, bi bila to za vas mala žrtev, ki bi jo naredile za otroka....zanj in za njegovo zdravje pa bi bila ta žrtev velikega pomena...Mi je zelo žal, vendar ne morem drugače...jaz vas obsojam...
Pa ne se tolažiti, da je kajenje enako škodljivo kot hrana z različnimi E-ji....Žal so ti e- ji že skoraj vse povsod prisotni in se jim ne moreš v celoti izogniti....nikotinu pa se da...
Pa še to....lahko se tolažite, da se kadilkam rojevajo normalni otroci...vendar žal ni vedno tako....pogosto je precej drugače....že videno...doživeto...
Najbolj žalostno pa je, da se tako vsajate na tiste, ki vam povedo tisto kar je res...in tisto kar je znanstveno, splošno znano in ni le neko nakladanje...


< Sporočilo je popravil pelin -- 18.5.2011 20:47:22 >

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 20:50:58   
Anonimen
kakšni otroci pa naj bi se rojevali ,če ne normalniuser posted image
Pogosto je precej drugače?res? ja res je hrana z nevarnimi e-ji ni enako škodljiva kot cigareti je samo še bolj.In seveda da da e-jem izgoniti,samo precej truda je potrebno in tukaj se zatakne
Najbolj žalostno je tudi to da tudi ti se vsajaš na druge ko ti govorimo. pa da ne bo pomote,nisem kadilka

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 21:04:04   
pelin
Prav nič se ne vsajam ampak povem svoje mnenje, ki ni v obliki nekih izgovorov, in mazanja oči , temveč znanstveno dokazana zadeva....Kakšni otroci če ne normalni sprašuješ?Tu ne gre le za pogosto umsko prizadetost ( ki je mimogrede pri teh otrocih pogosta), temveč za očitna odstopanja pri teži, hude okvare ali težave dihal, nerazvitost pljuč do prave mere, huda abstinenčna kriza, zaradi katere otroci velikokrat niso sposobni sesati pri materi...in še marsikaj...In te zadeve se res dogajajo.Pa brez veze....saj v bistvu so to zadeve, ki jih poznajo tudi kadilke...pa to vseeno ne pomaga, da bi se zaradi tega odpovedale čiku...Žalostno....zavedam se , da jih tudi moje besede ne bodo odvrnile od cigareta, če jih že materinska ljubezen in odgovornost ne more...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 21:46:53   
Anonimen
Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?