|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kajenje v nosečnosti
18.5.2011 22:36:26   
pelin
Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.

To misliš zaradi kadilk ali kaj? Meni se ne zdi , da jih je tako veliko...vsaj v moji okolici ne... K sreči...V teh krajih kjer živim, sploh ne poznam nobene nosečke, ki bi kadila., pa jih je zadnja leta kar veliko...Pa tudi , ko se tako pogovarjamo ( ravno danes smo imeli podobno debato v službi), gledajo na kadilke v nosečnosti res z odporom in odklonilno...pa jim žal ne morem zameriti...tudi meni je namreč grozljivo videt žensko z nosečniškim trebuhom in s cigareto v ustih...
Kaj misliš s temi izjemami? Da  so otroci  kadilk le izjemoma prizadeti? To ni niti pod razno tako...lahko rečem, da otrokom kadilk le izjemoma nič ne manjka oz. se rodijo bp. Velika večina se jih rodi prav zaradi mamičinega kajenja z različnimi negativnimi posledicami...Pa to ni izmišljotina...to je kruta realnost, ki ni zrasla na mojem zelniku...Le zakaj se potem v materinski knjižici posebej napiše če mati kadi...Misliš da zaradi lepšega? Ne...zaradi tega, ker so v porodnišnici prav zaradi takih mamic pogosti zapleti pri novorojenčku...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 11:05:22   
Anonimen
pelin je tudi znanstveno dokazano  glede prehrane v nosečnosti.Otrok preko popkovine dobi tudi vse strupe,torej tudi e-je ,ki so zelo nevarni( nastanek raka,alergij...)
res umska prizadetost je pri kadilkah bolj pogosta user posted image  ,moram se smejat.To vse kar si napisala imajo več otroci nekadilk kot kadilk.
ja,saj ti pravim te zadeve se res dogajajo,ste tako pametne glede kajenja,a prehrana je pa uredu,čeprav je DOKAZANO  da hrana škoduje.

ja,imaš prav brezveze...

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 12:15:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.

To misliš zaradi kadilk ali kaj? Meni se ne zdi , da jih je tako veliko...vsaj v moji okolici ne... K sreči...V teh krajih kjer živim, sploh ne poznam nobene nosečke, ki bi kadila., pa jih je zadnja leta kar veliko...Pa tudi , ko se tako pogovarjamo ( ravno danes smo imeli podobno debato v službi), gledajo na kadilke v nosečnosti res z odporom in odklonilno...pa jim žal ne morem zameriti...tudi meni je namreč grozljivo videt žensko z nosečniškim trebuhom in s cigareto v ustih...
Kaj misliš s temi izjemami? Da  so otroci  kadilk le izjemoma prizadeti? To ni niti pod razno tako...lahko rečem, da otrokom kadilk le izjemoma nič ne manjka oz. se rodijo bp. Velika večina se jih rodi prav zaradi mamičinega kajenja z različnimi negativnimi posledicami...Pa to ni izmišljotina...to je kruta realnost, ki ni zrasla na mojem zelniku...Le zakaj se potem v materinski knjižici posebej napiše če mati kadi...Misliš da zaradi lepšega? Ne...zaradi tega, ker so v porodnišnici prav zaradi takih mamic pogosti zapleti pri novorojenčku...



si napisala, da niti po razno se otrokom kadilk ne rodijo otroci bp. Poznam ogromno družin, kjer so mame kadile, pa nobenemu nič ne manjka. Saj, če bi bilo tako kot ti praviš, bi bilo tri četrt sveta prizadetega.
Prizadeti otroci se ravno tako lahko rodijo tudi tistim, ki živijo "najbolj" zdravo življenje kar se da.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 12:29:13   
Anonimen
Pa saj niste resni vsi skupaj.....tako kot cigareti škodujejo odrasli osebi, lahko škodujejo tudi zarodku, plodu, ....vsaka zase pa naj se odloči, ali bo kadila ali ne....vsaka zase naj se odloči, ali je tveganje zanjo sprejemljivo, ali ne.....

Ni dokazano, da v vsakem primeru kajenje pusti posledice na otročku, obstaja pa možnost, verjetnost, tveganje za to. Ravno tako, kot obstaja možnost, da bo mamina prehrana pustila posledice na otročku....ali pa zrak ki ga dihamo.....In še enkrat, vsaka se sama odloči.....

Dejstvo je, da hrani se ne moremo odpovedati (ker pač jesti moramo), zraku tudi ne, cigaretom pa lahko. In to govorim iz lastnih izkušenj. Dve črtici sta bili tisti vzrok, da so čiki romali v koš....To, da sem zastrupljala sama sebe, je bila moja odločitev, moja pravica....Nimam pa srca, ne vesti, da bi otročka zavestno izpostavljala nečemu kar mu lahko škodi, če se temu lahko izognem...Pa preden me zadane kup očitkov....ja vem, v hrani je ogromno e-jev, pa zrak ni čist, itd....In ja, pri hrani pazim, kolikor se pač da, pri zraku ravno nimam izbire....Izbira glede cigaret je bila pa moja.....

Meni osebno je čisto vseeno, ali ve nosečnice kadite ali ne....sej ne vplivate na mojega otročka....odločitev je vaša...Je pa dejstvo, da si je treba priznat, da je možno (in ne gotovo), da bo vaše kajenje pustilo posledice...

Je pa odvisnost huda zadeva...in ni enostavno kar nehat....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 12:33:17   
Anonimen
AMEN!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 15:11:39   
pelin
ZVIRNO SPOROČILO: pelin

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.


To misliš zaradi kadilk ali kaj? Meni se ne zdi , da jih je tako veliko...vsaj v moji okolici ne... K sreči...V teh krajih kjer živim, sploh ne poznam nobene nosečke, ki bi kadila., pa jih je zadnja leta kar veliko...Pa tudi , ko se tako pogovarjamo ( ravno danes smo imeli podobno debato v službi), gledajo na kadilke v nosečnosti res z odporom in odklonilno...pa jim žal ne morem zameriti...tudi meni je namreč grozljivo videt žensko z nosečniškim trebuhom in s cigareto v ustih...
Kaj misliš s temi izjemami? Da so otroci kadilk le izjemoma prizadeti? To ni niti pod razno tako...lahko rečem, da otrokom kadilk le izjemoma nič ne manjka oz. se rodijo bp. Velika večina se jih rodi prav zaradi mamičinega kajenja z različnimi negativnimi posledicami...Pa to ni izmišljotina...to je kruta realnost, ki ni zrasla na mojem zelniku...Le zakaj se potem v materinski knjižici posebej napiše če mati kadi...Misliš da zaradi lepšega? Ne...zaradi tega, ker so v porodnišnici prav zaradi takih mamic pogosti zapleti pri novorojenčku...



si napisala, da niti po razno se otrokom kadilk ne rodijo otroci bp. Poznam ogromno družin, kjer so mame kadile, pa nobenemu nič ne manjka. Saj, če bi bilo tako kot ti praviš, bi bilo tri četrt sveta prizadetega.
Prizadeti otroci se ravno tako lahko rodijo tudi tistim, ki živijo "najbolj" zdravo življenje kar se da.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Po tem takem bi bilo tri četrt sveta prizadetega. Pa mislim da ni tako. So izjeme, kot so povsod.

To misliš zaradi kadilk ali kaj? Meni se ne zdi , da jih je tako veliko...vsaj v moji okolici ne... K sreči...V teh krajih kjer živim, sploh ne poznam nobene nosečke, ki bi kadila., pa jih je zadnja leta kar veliko...Pa tudi , ko se tako pogovarjamo ( ravno danes smo imeli podobno debato v službi), gledajo na kadilke v nosečnosti res z odporom in odklonilno...pa jim žal ne morem zameriti...tudi meni je namreč grozljivo videt žensko z nosečniškim trebuhom in s cigareto v ustih...
Kaj misliš s temi izjemami? Da  so otroci  kadilk le izjemoma prizadeti? To ni niti pod razno tako...lahko rečem, da otrokom kadilk le izjemoma nič ne manjka oz. se rodijo bp. Velika večina se jih rodi prav zaradi mamičinega kajenja z različnimi negativnimi posledicami...Pa to ni izmišljotina...to je kruta realnost, ki ni zrasla na mojem zelniku...Le zakaj se potem v materinski knjižici posebej napiše če mati kadi...Misliš da zaradi lepšega? Ne...zaradi tega, ker so v porodnišnici prav zaradi takih mamic pogosti zapleti pri novorojenčku...



si napisala, da niti po razno se otrokom kadilk ne rodijo otroci bp. Poznam ogromno družin, kjer so mame kadile, pa nobenemu nič ne manjka. Saj, če bi bilo tako kot ti praviš, bi bilo tri četrt sveta prizadetega.
Prizadeti otroci se ravno tako lahko rodijo tudi tistim, ki živijo "najbolj" zdravo življenje kar se da.


Ne to si ravnokar napisala ti....Če bi dobro prebrala, bi videla kaj sem napisala...Tako kot se nekadilkam lahko rodijo prizadeti  otroci, tako se kadilkam lahko rodijo zdravi...vendar je za večino težav pri otrocih kadilk krivo to , da so njihove mamice kadile v nosečnosti....
Tisto nakladanje o tem, da mamice, ki jedo  tako in tako hrano z e-ji enako škodujejo,otrokom, kot mamice, ki v nosečnosti kadijo, je pa resnično žalostno...Kaj vse nekatere naredite da lažete same sebi...in to na račun zdravja svojega otroka...človek ne bi verjel,če ne bi prebral....Kako imate obraz se pogledati v ogledal  z zavestjo da namerno škoduješ svojemu otroku...Namerno...to je bistveno....že tako ga večkrat kaj pihnemo po nesreči ali nehote...toda dan za dnem vleči čik čisto hladno celih devet mesecev in se ob tem zavedati, da škoduješ svojemu otročku...grozljivo...
In ja....kljub cinizmu in posmehu pogumne anonimne... so lahko otroci prav zaradi nikotina tudi umsko prizadeti...Ne bi ti škodilo, če bi namesto časa, ko vlečeš cigaret in zastrupljaš svojega sončka, vsaj včasih kaj pametnega prebrala...
Pa še to...če bi zbrale polovico svoje volje, časa in moči ki jo imate zato, da se norčujete in smejete vsem, ki se bolj sekiramo za vaše otrok kot ve, bi že zdavnaj prenehale s kajenjem...
Drugače pa....podobne teme, kot so te, me vedno znova razočarajo in prizadenejo...Nikoli ne bom razumela, da obstajajo ženske, ki kljub materinskemu čutu namerno škodujejo svojemu otroku...Kakor že bo, vam iz srca želim, da se vam rodi zdravo dete...v bistvu ne toliko zaradi vas, kot zaradi njega...otroček pač ni ničesar kriv...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 16:56:57   
Anonimen
Pardon, če sem narobe razumela. Meni pač ne uspe čisto prenehat, sem zmanjšala na minimum. Tisto o e-jih ipd, pa nisem pisala jaz. Na to res nisem niti pomislila, pa to ne pomeni da se zdaj bašem z razno hitro ali konzervirano hrano.
V nekaterih stvareh se strinjam, ne pa v prav vseh. Ni lepo, je nemoralno in sebično, ampak vse enostavno nimamo take moči kot druge. Se pa vsaj nekako trudimo, da bi bilo čim manj. Pa ne vzeti tega kot izgovor.
Katere podobne teme si pa mislila?

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 17:21:50   
pelin
Glej, saj razumem tiste, ki se trudijo, da bi se v nosečnosti držale pri kajenju čim bolj nazaj , če že prenehati ne morejo...S tem dajo vedet, da se zavedajo, da kajenje v nosečnosti ni zaželjeno in se pač trudijo kolikor se lahko...samo najbolj mi dvignejo pritisk tiste, ki v slabi vesti zaradi svojega kajenja iščejo negativna ravnanja pri drugih...kot je ta, debata  o prehrani z e- ji in podobno....S tem ni krivda in škodljivost kajenja nič zmanjšana, če s prstom kažejo na druge napake....
Teme o katerih sem govorila pa so tako ali tako ponavadi  povezane z otroci...Kakšna, kjer kdo vztrajno poskuša navesti dobre razloge in opravičila za nasilje nad otroki, čudaško uvajanje otroka v vrtec, kjer otrok zaradi neumestnega ravnanja mamice trpi še petkrat bolj kot bi drugače, vztrajno siljenje otroka z oh in sploh zdravo hrano in prepir in grožnje zaradi  vsakega bonbončka, ki ga otrok poje...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 17:35:04   
Anonimen
Ja take teme k si jih naštela so res,... mislim tukaj se jaz vprašam, če bo imeli ti starši tudi tako vzogojo. Ne vem, pri nas je bilo blazno strogo, dosti stvari prepovedanih, veliko straha,...  Vse to sem si zelo dobro zapomnila in sigurno ne bom zganjala takšnega terorja nad mojimi otroci. Ampak vsi spet ne potegnejo iz vsega tega slabega, kakšno pozitivno stvar. Kar se pa tiče izgovorov pri nasilju nad otroci,... tukaj je pa starše za tepst.  Za to pa res ni in nikoli ne bo tehtnega razloga ali izgovora.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 18:56:25   
Anonimen
Za mene je neke vrsta nasilje nad otrokom tudi to, da nosečnica kadi. Otrok nima niti možnosti, da tega ne bi vdihaval, nima se nikamor skriti ali umaknit. Grozna !
In potem vsi ti bedni izgovori. Da pa bi naredile še facebook skupino za to, pa je že na meji dobrega okusa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kajenje v nosečnosti
19.5.2011 23:12:04   
Anonimen
Meni pa je prav smešno brat kako o teh E-jih govorite. Smo nasičeni z informacijami a jih velikokrat sploh ne razumemo. Npr: E 300 je vitamin C, s katerim ni nič narobe in še mnogo drugih Ejev je ki niso prav nič oporečni.
Po drugi strani pa večina nosečnic teče v lekarno po razne vitamine in dodatke. Poglejte malo deklaracijo farmacevtskih izdelkov, tudi raznih lekadolov in podobno, pa boste našli celo morje Ejev, seveda so tudi izjeme, kao naravna zdravila.
kajenje: ne kadim in tega tudi ne podpiram. Ampak če keri cigaret nenormalno paše, pa naj si ga privošči. Premočna žalja po čem zna še bolj skodovat. In če kadilka takoj neha s kajenjem je to velik šok za telo, posledično tudi za plod. Postopno zmanjšanje in prenehanje (tudi za zmeraj) pa seveda močno podpiram.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kajenje v nosečnosti
20.5.2011 13:04:55   
Marčevka2010
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

marčevka zakaj potem nosečnice ,ki si tudi ti med njimi kupuješ hrano,ki vsebuje nevarne e-je. SE res ne moreš zadržati vsaj v nosečnosti ,da ne bi jedla takšne hrane,ki dokazano škoduje. še najbolj hinavsko mi je( ravnokar prebrala na mamini čvekalnici) kako ženska nasprotuje da se otroka cepi,ona pa veseli kadi v nosečnosti.

Kdo pa pravi, da jem tako hrano? Je ne. Samo pravim, da se slepiš, če misliš, da je kajenje manj nevarno.
In nisem noseča, sem to že dala skozi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?