|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Partnerjeva lenoba ?
31.5.2011 10:17:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986
Glede čiščenja- normalno da je posoda za pomit vsak dan pa kaka taka dela - ampak pranje in likanje večkrat tedensko????


se vidi da nimaš še otrok, ki bi ti mazali cunje kot po tekočem traku user posted image
ok, lahko bi prala 1x tedensko, samo potem bi morala imeti duplo garderobe in prat cel vikend.. če pereš za npr. 5 oseb, verjemi da je več kot 1x tedensko (ali imate pa ful cot, ogromne koše za perilo in vikende rezervirane za pranje user posted image  ).

Potem pa se ne čudim svoji kolegici, ki je pri 26ih letih rekla, da doma edino kar naredi je, da iz pomivalnega stroja zloži, pa še to samo na pult, da ni potem vse narobe zloženo.... user posted image


ni to neka tragika in ful groznega. jaz tudi pri 22h letih nisem znala kuhat, potem ko sem pa začela sama živet, sem se pa morala naučit. in sem se - zdaj prav spodobno kuham in pečem user posted image
hočem rečt, ni tukaj pravila "pri teh in teh letih moraš doma to in to delat in znat" - vse je odvisno od dogovora v družini. če mami tako paše, je to njihov problem.  bolj je važno, da pravilno reagiraš na spremembe situacij - npr. ko se osamosvojiš (da se zavedaš kaj to pomeni) - in se prilagodiš na nove, brez da bi obremenjeval druge in bil - parazit. user posted image

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Partnerjeva lenoba ?
31.5.2011 10:37:30   
Katjuska986
Ja verjamem, da bo potem kasneje treba bolj pogosto - sigurno pa ne večkrat tedensko likanje... Glede na to, da ima moja sestrica 2 otroka pa še redkeje lika kot jaz user posted image  pa vseeno niso grozni za videt. Glede na to, da če pravočasno in lepo zložiš iz sušilca, marsikaj ni treba likati....
sicer pa v tem postu ne gre zame oz. za to, kako pogosto kaj delaš. Ampak za avtorico in njen problem... bisto tega pa je pomoč partnerja. Da ne zaidemo preveč.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Partnerjeva lenoba ?
31.5.2011 11:58:46   
PapuaNG
Najprej, da ne bo zvenelo, kot da je moj partner kakšna super cvetka, ki cele dneve čisti in pere. Je še eden od tistih, katere je mama najprej malo razvadila, potem je pa itak še pred 18. letom začel živeti več ali manj sam, tako da so še tiste pospravljalne 'vrline', ki so obstajale, več ali manj izginile. Pa se je bilo treba samo veliko pogovarjat o tem, težit, težit, težit. Kaj čmo,če lepa beseda ne zaleže, je pač treba 'na hard'. Sicer je res, da moj večinoma kuha (jst sem seveda asistent), jaz pa kaj drugega postorim, a jaz sem mu takrat, ko je rekel, da on pa kopalnice ne bo pucal, lepo rekla, naj pa čistilko plača. Sej ne rečem, če imam jaz čas (in voljo!), jo spucam jaz, če imam pa že tko dovolj dela, njega pa ni doma, nej pa čistilka čisti. Da se bom pa jaz ubijala za to, da se bo v stanovanju dalo normalno živeti, medtem ko on ne takne ničesar, pa ne. In moram rečt, da mu moram sicer vsake tok še potežit, ampak se je zadeva že precej izboljšala glede na to, kako je bilo na začetku. In ne, se mu ne zahvaljujem, ker je posesal/opral cunje/skuhal. Kdo se pa meni zahvali? Aja, imava pa oba redno službo, on zasluži nekoliko več.

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Partnerjeva lenoba ?
31.5.2011 13:35:40   
posh
Odkar sem na porodniški, je gospodinjstvo moje. Popolnoma. Plus 2 otroka. Pred otroci je tudi bilo, ampak je bilo dela bistveno manj. Ko bom začela delat, se bomo pa morali porazdelit in drugače organizirat.
Da je pa len in dela samo 3 ure na dan, ostalo poležava...pa se ne bi lepo gledala, ker to enostavno ni fer.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Partnerjeva lenoba ?
31.5.2011 16:10:06   
pelin

Glede čiščenja- normalno da je posoda za pomit vsak dan pa kaka taka dela - ampak pranje in likanje večkrat tedensko???? Pa tudi, da 4 letnemu otroku ne daš malo odgovornosti - seveda letom primerno se mi zdi malo mimo... zakaj ne, če lahko pomaga skladati iz pomivalnega stroja... saj si zraven- 1. ga zaposliš, drugič pa začneš zelo kmalu navajati na "delo", da mu ni potem tako odveč. Potem pa se ne čudim svoji kolegici, ki je pri 26ih letih rekla, da doma edino kar naredi je, da iz pomivalnega stroja zloži, pa še to samo na pult, da ni potem vse narobe zloženo.... user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pa še to...nekatere njemu v bran pravite, da je preveč obsedena s pospravljanjem...Meni se ne zdi niti pod razno....sama tudi nisem, pa je treba vseeno vsak dan pomiti posodo, parkrat na teden prati in likati,....Pa tudi to se mi zdi neprimerno, na veliko poudarjati in pritiskati na bogega štiriletnika, da bi pomagal v gospodinjstvu in pazil na sestrico, med tem pa, ko njegov zdrav, odrasel ati moli vse štiri od sebe...Že res, da se morajo otroci naučiti samostojnosti in delovnih navad....samo tu je najpomembnejši dober  zgled, ki ga od lenuharskega atka težko dobiš....
Pa se ne zahvaljujeva drug drugemu če pomijeva posodo, pobriševa prah, opereva perilo ( tako kot je ena napisalauser posted image da se svojemu dragemu zahvali, če naredi kakšno gospodinjsko delo)...


Super da imaš takega, ki ti pomaga brez vprašanj. Žal pa imamo tudi partnerje, ki so bili do sedaj navajeni, da je za njih večinoma naredila mami. Verjetno boš rekla, da sama si si kriva če imaš takega - verjetno si tak po tvojem niti ne zasluži biti v partnerski vezi ali kako? No moj je bil zaradi svoje službe odsoten od nedelje zvečer do petka. Ko je prišel domov, je bilo na mizi kosilo po naročilu - soba pa razen prahu sploh ni bila razmetana ker ga ni bilo doma. Normalno da ga je mami "pocrkljala" tudi s tem, da mu je oprala cunje. Pri takem partnerju ne morš kar odrezati in nalagati dela in odgovornosti. Glede na to, da sem tudi jaz bila sama na začetku, sem imela dovolj časa med tednom že vse narest tako da ga niti nisem obremenjevala. Sedaj ko je več doma je tudi več razmetanega, več posode več vsega... in seveda vsak človek rad sliši pohvalo, če kaj naredi sploh če je bil do sedaj vzgajan tako, da je to delo žensk. Ne razumi narobe, nimam nekega mačističnega tipa, ki mi leži na kavču. Imam srečo da je MM zelo zelo priden in mi sedaj v nosečnosti odnese skoraj vso gospodinjsko delo. Pa tudi pred nosečnostjo je delal približno toliko v gospodinjstvu kot jaz. Pa če tako pogledaš... tudi jaz sem prej sama vozila na servis avto, menjala žarnice, delala za mešalcem ko se je zidalo... pa je sedaj to delo brez besed prevzel sam. Delitev dela v partnerskem odnosu je stvar partnerjev. Pomemno je le, da sta oba zadovoljna.

Glede čiščenja- normalno da je posoda za pomit vsak dan pa kaka taka dela - ampak pranje in likanje večkrat tedensko???? Pa tudi, da 4 letnemu otroku ne daš malo odgovornosti - seveda letom primerno se mi zdi malo mimo... zakaj ne, če lahko pomaga skladati iz pomivalnega stroja... saj si zraven- 1. ga zaposliš, drugič pa začneš zelo kmalu navajati na "delo", da mu ni potem tako odveč. Potem pa se ne čudim svoji kolegici, ki je pri 26ih letih rekla, da doma edino kar naredi je, da iz pomivalnega stroja zloži, pa še to samo na pult, da ni potem vse narobe zloženo.... user posted image

Strinjam pa se s tehnofilom - "Ne more ljubiti tvojega telesa in ga istočasno samo gledati kako se izčrpava. "


Predvidevam, da nisi opazila ( lahko prebereš zgoraj), da sem napisala, da se strinjam s tem , da se otroku privzgaja  delovne navade, ter se ga navaja na samostojnost....samo to še ne pomeni da mora štiriletnik odnašati lenobo lenemu atku....In ne....tudi moj ni tak lolek, da vse naredi brez vprašanj in tudi midva se spičiva, posebej kadar sva oba utrujena....vendar če potegnem črto čez vse , lahko rečem, da v povprečju dobro funkcionirava....Nikoli nimam občutka, da me ne spoštuje ali, da bi se šlepal na moje žulje...Tudi jaz rada kdaj pocrkljam svojega tako kot sva se večkrat , ko sva bila sama...vendar sem tudi sama rada popedenana, kadar se mi zdi, da mam cel svet nad glavo...Vendar to ne jemljeva kot neko odnašanje lenobe drug drugemu, ker se to dogaja izjemoma...Kar pa ne morem reči v odnosu, ki ga ima avtorica s svojim dragim...
Aja, pa še to...včasih perem tudi večkrat na dan, nemalokrat pa kakšen stroj šiba tudi  ponoči...hudooo kaj? user posted image
Drugače pa ti je Mateyka dobro razložila....

< Sporočilo je popravil pelin -- 31.5.2011 16:11:54 >

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Partnerjeva lenoba ?
1.6.2011 7:12:00   
Katjuska986
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Aja, pa še to...včasih perem tudi večkrat na dan, nemalokrat pa kakšen stroj šiba tudi  ponoči...hudooo kaj? user posted image
Drugače pa ti je Mateyka dobro razložila....


... seveda... dobro je razložila... če misliš da do sedaj nič ne vem...user posted image user posted image  itak pa miselnost - ti itak nimaš otrok ne morš vedt... razlagala kako in od kje pa dobro poznam kako zgleda pri otrocih in umazaniji, pa ne bom, ker tema ni odprta na mojo pobudo...
Drugače pa.. tudi jaz nisem za podpiranje lenobe partnerja - kar se pri postih dobro vidi... le vtaknila si se v zahvaljevanje in ostalo spregledala.. Glede na to, da smo si pa različni, pri enih ne zaleže ne lepa beseda, ne trda roka, ne jok ne nič... ampak odhod! In če se ne da pomenit osnovnih stvari, kot je razdelitev gospodinjskih in drugih opravil, bi raje odšla, kot da bi sama pedenala otroke in še partnerja (seveda poleg tega pa še v službo hodila)...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Partnerjeva lenoba ?
1.6.2011 19:02:15   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

Super da imaš takega, ki ti pomaga brez vprašanj. Žal pa imamo tudi partnerje, ki so bili do sedaj navajeni, da je za njih večinoma naredila mami. ...

Pa tudi, da 4 letnemu otroku ne daš malo odgovornosti - seveda letom primerno se mi zdi malo mimo...


Meni je pa mimo, da si polna izgovorov, zakaj odraslemu moškemu ni treba sodelovat pri gospodinjskih opravilih, 4letnega otroka bi pa takoj vpregla.

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Partnerjeva lenoba ?
1.6.2011 19:47:06   
Katjuska986
Ajsek - kje v vseh mojih odgovorih imaš napisane izgovore oz. ti da to misliti? Moje mnenje je, da bi takega tipa vrgla ven. Ampak ker je to zaradi otroka težko narest bi seveda prej poskusila še na lepo besedo, ker avtorici očitno na trdo ne gre... Seveda pa je najlažje svetovat nekomu pri takem problemu - vrži ga ven in to je to ane?? Napisala sem ji svoje mnenje o tem, kako sem mojega počasi in z vstrajnostjo pa lepo besedo vpregla v gospodinjsko delo. Ker sem imela podobno težavo... kaj se imate tukaj potem v to tako vtikati mi ni jasno... meni je problem uspelo rešiti zato sem pač svetovala...
Glede otroka pa za vas je nalaganje dela, če vam "pomaga" zlagati iz stroja?? OK. Vsak ima svoje mnenje... kakor jaz vem je malim to še v veselje... na koncu imaš itak več dela in dalj traja potem ampak vsaj skupaj sta... glede na to, da smo dolgo po službah to sploh ni proč vržen čas... LEJ VSE TO JE PA MOJE MNENJE..tvoje oz. od ostalih je lahko/verjetno drugačno. Upam pa da sem dovolj razumljivo napisala, da ne bo še kak tak, ki misli, da lahko dec sedi z nogami na mizi, ostali pa delamo pri hiši...user posted image user posted image  

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Partnerjeva lenoba ?
5.6.2011 20:39:19   
petra36
Delo se dobi ,sam če se hoče delati.Jaz takega moškega nikoli ,da je brez službe..

_____________________________

Mamica sinov Nika in Matteota

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Partnerjeva lenoba ?
5.6.2011 21:21:46   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

V bistvu že zdaj živiš sama, tako da, če ga f.ukneš ven, še opazil ne bo.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Partnerjeva lenoba ?
6.6.2011 13:03:43   
pin
Nisem brala vseh odgovorov.

Tvoj partner ni len. On je egoistični parazit brez odgovornosti za družino.

Nič ne rečem, da dela le tri ure. Bi pa moral doma vse popucat ter skuhat in otroke merkat. Tebi bi ostalo le 4x na leto generalno čiščenje.

Če ga brcneš ven boš ugotovila, da imaš več časa, denarja in bolj pospravljeno.

Jaz bi od takšnega pobegnila.

(odgovor članu _lenca_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Partnerjeva lenoba ?
6.6.2011 16:43:19   
Colt
Podpis pod Pin, če dovoli.  Gledati doma parazita (Uš, klop, trakulja, partner brez p od partnerja) je nesprejemljivo. Totalno sick!

Če lahko malce dopolnim Pin...on ni samo neodgovoren do družine, prav tako je neodgovoren do sebe. Ker moški ki se ne loti kakršnegakoli dela za obstoj lastne familije...ni moški. Ker s tem dolgoročno tudi sebe orenk degradira in si dovoli neko brezbrižno lebdenje sredi ničesar.


< Sporočilo je popravil Colt -- 6.6.2011 16:46:53 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu pin)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Partnerjeva lenoba ?
6.6.2011 16:48:53   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: petra36

Delo se dobi ,sam če se hoče delati.Jaz takega moškega nikoli ,da je brez službe..


BRAVO! Morda je včasih treba začeti malo nižje, ampak se da prilesti...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu petra36)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Partnerjeva lenoba ?
6.6.2011 17:04:28   
shewolf
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

V bistvu že zdaj živiš sama, tako da, če ga f.ukneš ven, še opazil ne bo.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Partnerjeva lenoba ?
16.6.2011 10:22:44   
ZARA
Lenca, kako kaj pri vas? Kakšna nova epizoda? Se je že odsvaljkal delat kaj pametnejšega?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu shewolf)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Partnerjeva lenoba ?
16.6.2011 16:11:57   
ssevin
Bljak kake kmetavzere mate doma.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Partnerjeva lenoba ?
19.6.2011 15:06:10   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Nocturama

Moški razmišljajo na drugačen način kot ženske in se nekaterih stvari, ki so nam ženskam samoumevne, niti ne zavedajo, zato jih je treba opomniti / spomniti, oziroma delati kompromise. Midva z mojim imava recimo nek tak dogovor - on skrbi za perilo (daje prat, obesi, pobere, zloži - pospravim ga pa jaz, ker še vedno ne ve točno, kje je kaj pospravljeno), jaz pa pomivam posodo. Dojenčica je moja skrb dopoldan, ko je on v službi, popoldan in zvečer pa je njegova (oziroma skupna). Pa še nekaj je takih malenkosti, ki si jih razdeliva - npr. kuhanje, čiščenje stanovanja... Uspeva se dogovoriti, kaj bo kdo opravil. user posted image


Skratka, moškim so določene reči toliko nedoumljive, da bi brez "vaše" sposobnosti prepoznavanja problemov in potreb, planiranja in osmišljanja, organizacije ter vodenja (v smislu opominjanja in spominjanja) ostali in lačni in žejni, usrani ali še huje, bosi, goli, bradati, neandertalci skratka.
In moški smo toliko nepodkovani, se ne znajdemo na polju gopodinjskih opravil, toliko nam to ni dano, "ni v genih", da nam je ta manko, to hibo možno izkoreniniti samo s čvrsto roko in trdo motiko. Draga moja, v vsej svoji emancipaciji in "zavedanju" enakosti med moškim in ženskom, daješ popolno legitimnost spolno determinirani delitvi del in opravil.

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Ne bodi še možu mama , razna varčevanja, ki bodo prišla prav nevem kdaj so samo izgovor,da delaš ti toliko več,
ker če se vama oz. tebi zdi to nujno pa naj se še ON pretegne malo.
Ti pa ne zavidam nastale situacije prav nič!


In če je toliko bistveno NJEJ, se mora brezpogojno temu podrediti tudi ON? Kaj pa, če so njene ambicije "večje" od njegovih zmožnosti, sposobnosti, potreb ali želja pretegniti se??? Recimo, da jo on miselno, intelektualno, psihično ne dohaja, ne more jo pospremiti, je zanj neujemljiva, ji ne more parirati isto kolikor pač tudi ona njemu več ni kos ohranjati ustaljene pozicije, ker ji je ta postala odveč, se ji zdi passe, utesnjujoča itd. zakaj bi se kdorkoli v tem primeru moral pretegovati, delati proti sebi??? Kaj pa če je to enostavno signal, ki daje jasno vedeti, da so se jima lastne prioritete oddaljile toliko, da bi vsako prilaganje nujno botrovalo še bolj negativnim učinkom.
Da neham špekulirati kaj bi bilo, če bi bilo, bi bilo še najbolj pošteno, kolikor se od njega zahteva preteg, isto terjati tudi od nje. Pa naj bo potem jasno ali bo to mostove med njima utrdilo ali zrušilo.

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Je pa res da si ga razvadila, ker moški se pustijo razvajati in jih je čisto lahko navdaiti na ugodje.


Pa ti??? Si nedovzetna za ugodje in udobje, nerada se cartaš razvajaš, dovoliš, da te včasih kdo popedina, odnese k in od riti??? Ti kot ženska si na to imuna, to želiš povedati??? Zgodovinski pogled na razvoj medspolnih družbenih razmerij nam odkrije, da ste ženske vsled patriarhalne hegemonije enostavno razvile neverjeten odpor do hedonizma, ki se je spričo krutih zgodovinskih dejstev in okoliščin razvil v izrazito moško kategorijo??? Aha, to ni postal, to je že vselej bil - zasajen v sam gen moškosti.

Vidim sama doma pri svojem. Ko je še živel sam je znal narediti v gospodinjstvu VSE, ampak sedaj...pa ne zna skoraj nič več. Ampak mu lepo povem kaj je treba narediti in naredi brez upiranja.


Še en dokaz, da je moškega potrebno opominjati in spominjati, da bi nekaj (kar mu ni dano) naredil. Da se ne upira, je dovolj trden in kredibilen indikator, da vam je dresuro lastnih mož uspelo prignati do perfekcije. 

IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

... Ja, je pa tako, desci si hitro scrkljajo. Moraš ga postaviti na realna tla, ne delat vse zanj. Danes smo enakopravni!!!
 

Še ena v nizu...

Mater, ko berem take poste, sem lahko le vesela, da imam doma takega, kot imam. Moj je priden, ni kaj ..... ga ni treba nič kaj opominjati, veliko sam naredi! Uf, hvala bogu! user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

Imam srečo da je MM zelo zelo priden


IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

Bljak kake kmetavzere mate doma.


V kolikor bi zadnjim trem citatom zamenjali spol, bi se podnje lahko brez najmanjšega zadržka podpisal nihče drug kot - LENCINA LENOBA. Tudi lenco "ni treba nič kaj opominjati, veliko sama naredi! Uf, hvala bogu!", lencina lenoba "ima srečo da je NŽ zelo zelo pridna" in lenncina lenoba bi ob gnusu - "bljak" - nad samim seboj prav tako lahko ok(u)rcal kmetavzarke na tem forumu. 

Zabava me, kako smo pripravljeni na različne načine vrednotiti eno in isto stvar. Pridnost, ki je na teh naših kulturnih prostorih načeloma zelo visoko cenjena, se hkrati razume kot vrlina in neumnost ljudi s karakterjem. Pridnost je lepa čednost v kolikor imamo može, ki niso leni, in je velika neumnost, zastopnik hlapčevstva v kolikor je potuha za lenobo drugega. In ko smo že pri pridnih možeh, ravno pred kratkim sem imel priložnost biti priča in eni taki pretirani pridnosti. Ki, ne morete verjeti, na drugi strani učinkuje ali se vsaj kaže kot pogoj za lenobo (preko vzpostavitve okoliščin za njen razvoj). Težko presodim ali "moj bracika" pridno skače okrog samo zato, ker je preostanek familije tako nesposoben, nezmožen, nevoljen pridno skočiti ali pa razlog njihove nesposobnosti, nezmožnosti, nevoljnosti leži ravno v njegovem skakanju še preden je njihov prag zaznavanja presežen, še preden se zavejo, da je v hiši potrebno kaj postoriti, še preden jim pride iz riti v glavo. Meni človeka žal, ker se tako razdaja, se "rastura od posla"... Nič kaj ga ni treba opominjati, vse naredi sam, hvala bogu, da imajo domači tako pridnega NM in A... In se lahko samo zgražajo nad vsemi ostalimi kmetavzarji.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 19.6.2011 15:17:40 >

(odgovor članu Nocturama)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Partnerjeva lenoba ?
19.6.2011 17:31:48   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Skratka, moškim so določene reči toliko nedoumljive, da bi brez "vaše" sposobnosti prepoznavanja problemov in potreb, planiranja in osmišljanja, organizacije ter vodenja (v smislu opominjanja in spominjanja) ostali in lačni in žejni, usrani ali še huje, bosi, goli, bradati, neandertalci skratka.
 
Lačni in žejni sigurno neuser posted image

In moški smo toliko nepodkovani, se ne znajdemo na polju gopodinjskih opravil, toliko nam to ni dano,geni "ni v genih", da nam je ta manko, to hibo možno izkoreniniti samo s čvrsto roko in trdo motiko.


Nič ni "v genih". Je pa v vzgoji matere in očeta. Če se mati 30 letnemu sinu vstane od mize po vilico, ker je ta na tla padlauser posted image , ja pol pa ne vem.



IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Je pa res da si ga razvadila, ker moški se pustijo razvajati in jih je čisto lahko navdaiti na ugodje.


Pa ti??? Si nedovzetna za ugodje in udobje, nerada se cartaš razvajaš, dovoliš, da te včasih kdo popedina, odnese k in od riti??? Ti kot ženska si na to imuna, to želiš povedati??? Zgodovinski pogled na razvoj medspolnih družbenih razmerij nam odkrije, da ste ženske vsled patriarhalne hegemonije enostavno razvile neverjeten odpor do hedonizma, ki se je spričo krutih zgodovinskih dejstev in okoliščin razvil v izrazito moško kategorijo??? Aha, to ni postal, to je že vselej bil - zasajen v sam gen moškosti.

Glede na prvotni post, tole tvoje zveni kot da se nekdo inficira v sterilnem okolju.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Partnerjeva lenoba ?
19.6.2011 18:22:47   
Bakfark
Končno smo ugotovili, da niso samo mamice zadolžene za nevzgojo, tukaj so tudi ateki, pa še kdo bi se našel. In prav tako niso samo mamini sinčki deležni nevzgoje, prav tako so tukaj tudi očkove hčerkice.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Partnerjeva lenoba ?
20.6.2011 14:12:33   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

prav tako so tukaj tudi očkove hčerkice.



Me prav zanima tvoja definicija očkovih hčerkic.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Partnerjeva lenoba ?
20.6.2011 14:38:00   
MissLady
Mah sej so vsi tipi po istem kopitu user posted image user posted image  Samo da je z enimi lažje, z drugimi težje, z tretjimi pa sploh nemogoče user posted image

Moj je sicer ful priden za hišna opravila. Lahko rečem, da po tleh jaz ne znam tako dobro spucat kot on, pa še to naredi tes expres, k jaz rabim več ur da celo stanovanje posesam in pomijem. user posted image

AMPAK - itak se se mu moram klanjat za to še cel naslednji teden in ga hvalit in božat in trepljati user posted image user posted image user posted image  kot majhnega otroka. Ampak čez en teden spet vse to lepo opravi. Zakaj pa ne? Če rabi da se mu ''klanjam'' za ta opravila, pa se mu pač bom. Sej mi ne bo krona padla z glave. Pa še mir pri hiši je in tla so pomita user posted image user posted image user posted image

_____________________________

27.9.2007 sem prvič občutila čisto srečo, ko sem prvič prijela svojo štručko.
27.10.2010 pa se nam je pridružil še en sonček in sedaj je naše življenje še svetlejše in še toplejše, saj nam svetita kar dva sončka.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Partnerjeva lenoba ?
20.6.2011 16:39:14   
liliana
Tudi babe smo izgleda vse po istem kopitu....vidim, da se ne dela samo iz vzgoje otrok znanost, ampak se zdaj dela tudi že iz opravljanja gospodinjskih opravil.....user posted image

Kot da je danes, pri poplavi raznih gospodinjskih pripomočkov, in pri nekem povprečnem stanovanju 70 m2 gospodinjenje nek grozno velik projekt....ki zahteva večletno mukotrpno učenje in discipliniranje našega partnerja.......da bo zadostil naši predstavi idealnega dedca.......

Če ne bo pač tal poribal v tisti sekundi, ko se nam sprdne, bo pa mogoče čez dve uri ali pa čez dva dni......če pa hočemo v isti sekundi, pa vzamemo pač me močo v roke in pucat....


(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Partnerjeva lenoba ?
20.6.2011 16:47:09   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če ne bo pač tal poribal v tisti sekundi, ko se nam sprdne, bo pa mogoče čez dve uri ali pa čez dva dni....




Ali pa enkrat na leto, ko se njemu sprdneuser posted image

no ja, saj sploh ne vem, čemu se  režimuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Partnerjeva lenoba ?
21.6.2011 8:55:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če ne bo pač tal poribal v tisti sekundi, ko se nam sprdne, bo pa mogoče čez dve uri ali pa čez dva dni....




Ali pa enkrat na leto, ko se njemu sprdneuser posted image

no ja, saj sploh ne vem, čemu se  režimuser posted image



Moram reči, da me vedno bolj preseneča stopnja zaupanja žensk v "ljubezni njihovega življenja".......


(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Partnerjeva lenoba ?
21.6.2011 9:52:25   
maju
Pozdravljeni,

ko berem ta forum se mi naježi koža.

tudi sama ne znam izbirati ali pa mi ni bilo dano (že oče), da bi razpolagala z moškimi, s katerimi bi se lahko hvalila zaradi pridnosti.

z drugimi besedami, opravka imam s "starimi" otroki: naredi to, naredi ono...kako si bil priden...

ali ne velja za odraslo osebo tista oseba, ki ze zaveda obveznosti in odgovornosti!!!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?