|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 15:52:27   
Kerensa*
Pravičnejše variante so zagotovo že bile (od te, ki je sedaj veljavna) - dvomim samo, da obstaja takšna, ki bi bila pravična za vse. 

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:09:44   
Tejči
Nisem brala odgovorov. Sem pa ravno iz delavnice, kamor me je poslala Borza in vam napišem besede predavateljice s katero se 100% strinjam: Aktivno iskanje zaposlitve je služba za (vsaj) polovični delovni čas! In če mene vprašate, popolnoma drži! Torej, če brezposelna mamica aktivno išče zaposlitev, ji je nuja, da je otrok v vrtcu, ker drugače je tako lahko zasidrana doma do otrokovega vstopa v šolo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:14:50   
pelin
Pa kaj šeuser posted image ...in nekatere tako "aktivno" iščejo službo tudi po deset let....kako si nekatere lajšate slabo vest...ne moreš verjet ...

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:16:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Pa kaj šeuser posted image ...in nekatere tako "aktivno" iščejo službo tudi po deset let....kako si nekatere lajšate slabo vest...ne moreš verjet ...

Ne govorimo o izkoriščevalkah sistema... govorimo o brezposelnih, ki so aktivne iskalke zaposlitve, s strani zaposlenih pa so nbepravično obtožene tistega, kar sem omenila v prvem postu.
Tega pa so obtožene izključno zaradi izkoriščevalk, čeprav one same to niso.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:22:02   
Tutan
Mislim, da so ljudje, ki aktivno iščejo službo vsaj 4 ure na dan v manjšini. Dvomim, da je le teh več kot 2% brezposelnih.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:22:56   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Pa kaj šeuser posted image ...in nekatere tako "aktivno" iščejo službo tudi po deset let....kako si nekatere lajšate slabo vest...ne moreš verjet ...


Če leti na mene, je čisto brez potrebe. Namreč moj otrok hodi v šolo, ki je pa zaenkrat še obveznauser posted image In s septembrom grem delat pripravništvo, ali bo plačano ali volontersko še ne vem. In ja, iščem zaposlitev, a ne aktivno, pasivno, ker imam pač cilj naret pripravništvo in strokovni izpit, s katerim bom izboljšala svoje možnosti zaposljivosti. Imam še tudi druge določene cilje itd., kofetkam pa ne, na vašo žalostuser posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:23:32   
Kerensa*
Ne vem, koliko je količinsko enih in koliko drugih. Tudi dvomim, da obstaja kredibilna raziskava o tem.

Vem in verjamem pa, da tisti, ki aktivno iščejo zaposlitev, otroka morajo imeti v varstvu, saj drugače zaposlitve ne morejo aktivno iskati.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:24:21   
Doll
Evo,da se javi ena,ki je doma,ne išče zaposlitve in ima oba otroka cca 4 ure v vrtcu user posted image  kdo kaj grdo govori me  pa ne briga.Vsak ima lahko svoje mnenje ,pa naj ga tudi izrazi,če se bo tako boljše počutiluser posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:30:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Evo,da se javi ena,ki je doma,ne išče zaposlitve in ima oba otroka cca 4 ure v vrtcu user posted image  kdo kaj grdo govori me  pa ne briga.Vsak ima lahko svoje mnenje ,pa naj ga tudi izrazi,če se bo tako boljše počutiluser posted image

Iskreno... zakaj si ju dala v vrtec? Zaradi socializacije? Zato, da imaš nekaj časa na dan izključno zase? Zato, da lahko postoriš vse tisto, česar ob otrocih ne bi mogla? Zato, ker imaš preveč denarja in ker ga moraš nekam dati, pač plačuješ vrtec?

P.S. Z moje strani nobene obtožbe, da ne bo pomote. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:32:39   
pelin
Nekam se mi ful mudi, ampak morem še tole nakracat....Kerensa, tudi sama sem morala parkrat iskati delo...in sem ga aktivno v pravem pomenu besede...Pri tem  me ni oviral otrok, ker sem se potrudila, da sem za tiste pol urice , ki sem jo porabila za razgovor vedno našla koga , ki mi je na malčka ali malčico popazil, včasih sem ga pustila pri starših, včasih pa je šla z menoj kakšna kolegica, ki mi ga je vsaj za tiste pol urce popazila pred vrati...Nikoli nisem niti enega razgovora zamudila, ker ne bi prej uredila varstva, saj te na razgovor ne pokličejo le pol ure prej...
Zame je aktivno iskanje službe redno pisanje prošenj, oglašanje na razpise, velikokrat tudi oditi na obisk v podjetje tudi kar tako, tudi če nimajo razpisa, le da jim daš vedeti, da se zanimaš za službo, redno spremljanje prostih delovnih mest, skrb, da se dodatno izobražuješ, oz. izpopolnjuješ in obnavljaš stara znanja, da ne zarjaviš...in še in še...vse to se da ob otroku in ga ne rabiš tiščat zaradi tega v vrtec...In če službo res aktivno iščeš. ni vrag, da je ne bi prej našel kot v petih ali celo deset_ih letih, kot to dela marsikdo...
Pa Tejči, ne leti to osebno nate....pišem na splošno in iz lastnih izkušenj....toliko o aktivnem iskanju službe...
In verjetno  je to eden izmed razlogov, da danes službo imam....marsikatera, ki jo pa na svoj način "aktivno" išče, zraven pa ima sto in en razlog zakaj ne more na razgovor, pa še danes veselo molze državo...


< Sporočilo je popravil pelin -- 31.5.2011 16:36:14 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:34:35   
Kerensa*
Vse to in še marsikaj zraven je aktivno iskanje službe, Pelin - drži. Tudi to drži, da te na razgovor večinoma ne povabijo pol ure pred razgovorom in da se kratkotrajno varstvo načeloma vedno da dobiti, pa četudi plačaš tistih 5€ za eno uro, kolikor stane varuška.

Problem nastane, ko je razgovor uspešen in želijo, da prideš čimprej delat. Ti pa nimaš varstva za otroka.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:40:27   
Doll
pelin rajši takšne stvari,da molzemo zadrži zase,razen če za koga nisi 100% prepričana.Ne meči vse v en koš.Kerensa jaz ne potrebujem časa zase,ker tudi ob svojih otrocih si ga lahko vzamem in zraven njiju lahko tudi vse naredim. V vrtec sta šla,ker  oba potrebujeta družbo otrok,socializacijo itn. ne živimo žal vsi v večjih mestih ,kjer so parki,organizirane glasbene urice in še in še. nekateri smo pač v vmanjših krajih ,kjer ni takšnih stvari

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:42:56   
Kerensa*
Nič slabega nisem mislila z vprašanjem, Doll.

Nekako pa ne morem razumeti, da ne potrebuješ časa zase. To se mi zdi neverjeto (glede na to, da nisi samo mama, temveč tudi žena, ženska, prijateljica in še marsikaj).

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:43:21   
Sacherca
Mesec dni nazaj sem bila brezposelna in sem vesela,da je sin ze v vrtcu.Nisva imela nobenih traum uvajanja itd....Prej sem hodila po njega po kosilu, tako,da glih nekaj ogromno casa za kofetkanje ni bilo, ce sem hotela v tistih stirih urah kaj narediti doma....Zdaj pa kombiniram dedija pa ateja,da hodita po kosilu po njega. Se mi pa zdi vrtce pomemben za socializacijo....

Res pa je,da brezposelnih mamic,ki so do zadnjega cakale, da so sle po otroke v vrtec nisem nikoli razumela...


Ce bi bila zopet v isti situaciji. brezposelna in , ce bi otrok bil sprejet v vrtcu bi ga zopet imela tam od 8-12.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:45:26   
Doll
Saj vem,da nisi ,sem ti obrazložila zakaj.Kaj pa naj bi po tvoje sama delala? tega nikoli nisem razumela.Sacherca jaz sem tudi do zadnjega čakala pred parimi leti,da sem šla po otroka,ker je bila to njegova želja,da bi ostal najdlje v vrtcu ,ker se je edino tam lahko igral z otroci

< Sporočilo je popravil Doll -- 31.5.2011 16:48:08 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:45:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Kaj pa naj bi po tvoje sama delala? tega nikoli nisem razumela.

Kaj pa si počela, preden si postala mama?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:47:47   
Doll
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Kaj pa naj bi po tvoje sama delala? tega nikoli nisem razumela.

Kaj pa si počela, preden si postala mama?



user posted image user posted image Pila,feštala,pila,feštala,pila,feštala,pa malo delala preko študenta user posted image  Nič kaj zanimivo kajne,ker sem pač mlada zanosila.zdaj pa mi ni več do tega,da grem kam ven.to nisem več jaz.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:49:53   
Kerensa*
To verjamem, da kot relativno normalna mama ne moreš biti konstantno vinjena user posted image , ampak... ampak... a se tvoje življenje, 24 ur na dan, 365 dni v letu, vrti izključno okrog otrok? To pač sklepam zato, ker praviš, da sploh ne veš, kaj bi počela sama (pod "sama" smatram, da si mislila "brez otrok").

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:51:33   
Doll
Ne,ne vem kaj počet sama. če sem že kdaj sama postanem gospodinja user posted image  . Ko sem z otroci vedno nekaj ustvarjamo,nekam gremo itn.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:53:00   
Kerensa*
KrščenMatiček (to je menda lepa, slovenska kletvica, ki je RR ne cenzurira user posted image )... a me lahko malo skrbi zate, Doll? user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:57:54   
Doll
Mislim da te ne rabi skrbet. Vsi se imamo lepo,uživamo,nikomur nič ne manjka ( mogoče samo to,da še nismo na lotu zadeli :)   Vsak dela v svojem življenju to kar ga veseli. Jaz sem se odločila da bom za svoja otroka doma . zaenkrat me ne vleče v službo ( no malo lažem,ko pride kriza z evrčki me prime da bi šla). Sicer pa nikoli ne veš kaj bo jutriuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 16:59:25   
Kerensa*
Edino, kar ne razumem, Doll, je to, da ne veš, kaj bi počela (če odštejem gospodinjstvo in otroka). To je tisto, zaradi česar me malce skrbi zate - pa če dovoliš ali ne. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:03:02   
majčica1508
No še ena brezposlna mamica,ki ima punčko v vrtcu.....no zdaj sem zaposlena z drugo hčerkico 2 mesecauser posted image
preden je prva napolnila 1 leto ni dobila vrtca,kam čem jo dat zdaj do septembra....ja privat varstvo odpade in sem pustila službo.....potem je prišel september in naša je šla v vrtec in potem je mami imela ogromno časa zase,za vsa gospodinjska opravila,za kofetkanjeuser posted image .......Naša je bila tok zadovoljna v vrtcu,ker je imela družbo.....doma je imela pa sam mene in očeta............vedno sem jo vprašala,če bi bila rada doma,pa je vedno rekla ne v vrtec grem.......
Isto je sedaj.......Ko je še ena babnica zraven......sem mislila,da bo doma vsaj mesec,pa ne, gre rajši v vrtec...tam ima tok svojih vrstnikov in vrstnic,da ji je prav dolgčas med vikendi.....No zdaj pa z malo se sprehajava,kofetkava uživava,pol jo greve iskat v vrtec in uživamo doma z očijem......
Sem pa v 8.plačilnem razredu.....brez otroških dokladov....zdaj čakam odločbo,če bosta kaj dobileuser posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:12:09   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Nisem brala odgovorov. Sem pa ravno iz delavnice, kamor me je poslala Borza in vam napišem besede predavateljice s katero se 100% strinjam: Aktivno iskanje zaposlitve je služba za (vsaj) polovični delovni čas! In če mene vprašate, popolnoma drži! Torej, če brezposelna mamica aktivno išče zaposlitev, ji je nuja, da je otrok v vrtcu, ker drugače je tako lahko zasidrana doma do otrokovega vstopa v šolo.



Točno tko. In vse tele ženščine zelo očitno še niso bile brezposelne in se niti v sanjah niso soočile z iskanjem zaposlitve in bedo socialne pomoči. S polno ritjo je lahko srat.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 31.5.2011 17:14:54 >

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:13:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
vse tele ženščine

Katere ženščine?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?