|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:15:32   
kalbo
Jih je na tej temi ene par in na ostalih temah s to problematiko.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:16:50   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
vse tele ženščine

Katere ženščine?



Tale ženščina ni nikoli prejemala socijalne pomoči in upam,da tako ostane.....Dokler bom zdrava bom delala....najprej bom pa najmlajšo spravila gor.....user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:16:54   
Kerensa*
Misliš torej na tiste, ki zagovarjajo stališče, da otrokom brezposelnih staršev ni potrebno biti v vrtcu, ker s tem odžirajo mesta otrokom zaposlenih staršev?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:24:22   
majčica1508
No pa,da povem kaj pa meni dvigne pritisk......mati doma,brezposlena.....da otroka v vrtec s tem,da je brezplačno tam,potem ga ima pa 2 dni na mesec v vrtcu,ostalo pa doma....s tem,pa res jemlje prostor,naj si bo to od brezposlenega
ali zaposlenega........

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:25:05   
Kerensa*
Predvidevam, da govoriš o otroku, ki ni odsoten iz zdrastvenih razlogov?

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:27:27   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Predvidevam, da govoriš o otroku, ki ni odsoten iz zdrastvenih razlogov?


Popolnoma zdrav otrok

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:28:40   
Kerensa*
To je, po mojem mnenju, otrok, ki je v vrtcu po potrebi. Potrebe po tem, da bi bil v vrtcu, je pa seveda manj, če ima doma brezposelno mamo, ki niti ne išče zaposlitve.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:31:10   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

To je, po mojem mnenju, otrok, ki je v vrtcu po potrebi. Potrebe po tem, da bi bil v vrtcu, je pa seveda manj, če ima doma brezposelno mamo, ki niti ne išče zaposlitve.


Res je ,user posted image ne išče zaposlitve....pa ona pravi,zakaj pa bi jo če prejema največje OD,brezplačen vrtec,socijalna pomočuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 17:33:49   
Kerensa*
Pa sva nazaj pri tistem, kar sem omenila nekaj postov nazaj, ko so bile omenjene enostarševske družine.

Minimalna plača, majhen otroški dodatek, neredno izplačana preživnina, mesečna položnica za vrtec, 9 ur na dan te ni doma.

Ali pa najvišja socialna pomoč, najvišji otroški dodatek, redno nadomestilo preživnine in gratis vrtec, 24 ur na dan si lahko doma.

Finančni "izkupiček" pa je skoraj enak.

Jaz osebno se ne čudim, zakaj jih je veliko doma.



(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 18:21:17   
pelin
Točno tko. In vse tele ženščine zelo očitno še niso bile brezposelne in se niti v sanjah niso soočile z iskanjem zaposlitve in bedo socialne pomoči. S polno ritjo je lahko srat.
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Nisem brala odgovorov. Sem pa ravno iz delavnice, kamor me je poslala Borza in vam napišem besede predavateljice s katero se 100% strinjam: Aktivno iskanje zaposlitve je služba za (vsaj) polovični delovni čas! In če mene vprašate, popolnoma drži! Torej, če brezposelna mamica aktivno išče zaposlitev, ji je nuja, da je otrok v vrtcu, ker drugače je tako lahko zasidrana doma do otrokovega vstopa v šolo.



Točno tko. In vse tele ženščine zelo očitno še niso bile brezposelne in se niti v sanjah niso soočile z iskanjem zaposlitve in bedo socialne pomoči. S polno ritjo je lahko srat.


Kalbo tole z "ritjo" verjetno leti name, ki sem najbolj glasna zagovornica tistih, ki ne dobijo varstva , ker jim ga zasedajo otroci tistih, ki le tega ne potrebujejo...in masno plačujejo privat varstvo zato, da lahko hodijo v službo...Če je beda socialne pomoči res tako velika, ne vem zakaj jo nekaterim paše vlečt deset_ let!!! Kot sem že prej rekla, vse to leti tistim na grbo, ki veselo MOLZEJO (ponavljam, ker je izraz pravi, pa čeprav nekatere strašno žuli)državo že več let in si super duper aktivno iščejo službo....In mimogrede, ja, tudi sama sem bila večkrat brez službe in prijavljena na zavodu... To bedo sem od blizu povohala in videla kar nekajkrat...verjemi...mi je bila dovolj dobra motivacija, da sem si res aktivno iskala službo...za nekatere pa to očitno ni...
In resnično te ne razumem, zakaj tako vztrajno skačeš in pljuvaš po nas, ki vrteško situacijo in sedanji krivičen način sprejemanja otrok v vrtec, ne odobravamo....Verjetno nisi nikoli imel problema z varstvom in se nisi spraševal kam boš dal otroka, ko boš šel v službo...Najbrž zato, ker si ga vedno brez težav dobil....potem pa res ne veš po čem je špeh....Lahko bi tudi jaz rekla nekaj v tem smislu kot ti ( kakanje  bla, bla), ker govoriš na pamet...če se motim, me prosim razsvetli...

< Sporočilo je popravil pelin -- 31.5.2011 18:23:32 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 20:14:46   
m_o_i
v nasi obcini dobijo vrtec vsi otroci; ceprav letos bo jako zanimivo, ker je sploh za prvo skupino oz. jasli pravi naval(odlocbe pricakujemo junija). za se zgodit, da bo letos PRVIC kako dete zavrnjeno, ceprav odpirajo nove enote in sirijo ze obstojece.
to razlagam zato, da razlozim, da nisem full custveno vpletena oz. jezna na katerokoli brezposelno mamico z otroci v vrtcih, ker mi nobena ne bo nicesar odzlra...
mulca sem vpisala v vrtec zaradi socializacije(na kratko povedano), ceprav je moznost oma IN babi servisa. to dvoje bom vec kot z veseljem uporabila v primeru bolezni-nasi starsi le niso vsak dan mlajsi in vitalnejsi...

to make long story shortuser posted image : soseda cca. 25 let z dvema malima punckama, brez minute delovne dobe ima otroke v vrtcu 7-15. zato, da lahko vsak ljubi dan goni sesalec po eno uro!
in z otrokom ali brez, tudi s prostim mestom v vrtcu ali brez-meni ni jasno, zakaj!? (ne bom razlagala, da popoldan sta mulcici pri dediju iz sosednjega bloka)

kot receno-ne bom sodla, da mi ne bo sojeno, ampak vseeno mi je pa zanimivo to opazovat...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 20:34:15   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488
Če gledam recimo eno povprečno plačo za naše razmere in ceno privat varstva, se mi skor splača it na zavod, dobivat njihovo nadomestilo, kasirat socialno podporo in večje otroške dodatke, cel dan kofetkat in imet otroke v vrtcu. Sem skor na istem, če gledam kaj mi na konc meseca ostane, če odbijem plačilo privat vrtca.


v zda afaik je podobno s plačili vrtca, (nič sociale) vse privat. pa samo 3 mesece porodniške; seveda posledično veliko mamic ostane doma (housewife). meni se zdi tam hudo krut sistem, hujši kot tukaj (definitivno drugačen seveda, ampak krutejši do malih otrok).

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 20:54:52   
maja1488
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Pa kaj šeuser posted image ...in nekatere tako "aktivno" iščejo službo tudi po deset let....kako si nekatere lajšate slabo vest...ne moreš verjet ...

Ne govorimo o izkoriščevalkah sistema... govorimo o brezposelnih, ki so aktivne iskalke zaposlitve, s strani zaposlenih pa so nbepravično obtožene tistega, kar sem omenila v prvem postu.
Tega pa so obtožene izključno zaradi izkoriščevalk, čeprav one same to niso.



In zakaj nebi ta aktivna iskalka zaposlitve vzela privat varstvo, če aktivno išče 4 ure? Pa še drsni urnik čuvanja bi lahko imela.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 21:43:25   
mayci
Tudi jaz sem ena izmed tistih, ki menijo, da bi morali imeti zaposleni starši prednost pri sprejemu otroka v vrtec pred nezaposlenimi, pa v naši občini žal ni tako..user posted image
Iskanje zaposlitve (pa četudi še ne vem kako aktivno) je popolnoma nekaj drugega kot to, da sta oba starša zaposlena in morata vsak dan na delo, pa ne vesta, kam bi dala otročka... Oprostite, ampak meni se to zdi veliko bolj brezizhodna situacija kot to, da rabiš čas, da napišeš prošnje in greš na razgovor...

< Sporočilo je popravil mayci -- 31.5.2011 21:46:08 >


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 21:45:05   
altaja
Sicer nisem vsega brala, ampak...

Bruha se mi ob mami, ki je doma, plačuje minimalca, punčka je petek in svetek v vrtcu, bolna ali zdrava, mamica pa doma čuva 3 tuje otroke in s tem služi denar. Banda pokvarjena!!! Zaposlene mamice pa ostale brez vrtca.

Kar se tiče "aktivnih" iskalk zaposlitve... khmmm.. vsake toliko imam v službi napotitve iz zavoda...v 80% katastrofa - namesto dober dan že na vratih hitijo razlagat zakaj niso primerne za delo.


Dejstvo je, da je vrtcev premalo, ker vse občine na njih gledajo kot na strošek in ne kot naložbo v prihodnost. Vrtec bi moral biti za vse, tle ni debate.



_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 21:50:35   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: altaja

mamica pa doma čuva 3 tuje otroke in s tem služi denar

A potem se ti bruha tudi ob vseh tistih, ki ne morejo preživeti in zato čistijo stanovanja ipd? Ker tudi one imajo otroke v vrtcu med tem časom... Ta mamica vsaj nekaj dela, da bi izboljšala finančno situacijo družine. Verjetno bi tudi ona raje imela doma svoje otroke kot tuje - samo od tega si ne bi mogla v trgovino po kruh...

SIcer pa se strinjam z Mayci.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 31.5.2011 21:51:18 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 21:58:45   
altaja
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: altaja

mamica pa doma čuva 3 tuje otroke in s tem služi denar

A potem se ti bruha tudi ob vseh tistih, ki ne morejo preživeti in zato čistijo stanovanja ipd? Ker tudi one imajo otroke v vrtcu med tem časom... Ta mamica vsaj nekaj dela, da bi izboljšala finančno situacijo družine. Verjetno bi tudi ona raje imela doma svoje otroke kot tuje - samo od tega si ne bi mogla v trgovino po kruh...

SIcer pa se strinjam z Mayci.


Če ima tri tuje cel dopoldan doma ima lahko tudi svojo, al ne?




< Sporočilo je popravil altaja -- 31.5.2011 21:59:41 >


_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Brezposelne mame in vrtec
31.5.2011 22:58:30   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

tudi sama sem morala parkrat iskati delo...in sem ga aktivno v pravem pomenu besede...Pri tem  me ni oviral otrok, ker sem se potrudila, da sem za tiste pol urice , ki sem jo porabila za razgovor vedno našla koga , ki mi je na malčka ali malčico popazil, včasih sem ga pustila pri starših, včasih pa je šla z menoj kakšna kolegica, ki mi ga je vsaj za tiste pol urce popazila pred vrati...Nikoli nisem niti enega razgovora zamudila, ker ne bi prej uredila varstva, saj te na razgovor ne pokličejo le pol ure prej...
Zame je aktivno iskanje službe redno pisanje prošenj, oglašanje na razpise, velikokrat tudi oditi na obisk v podjetje tudi kar tako, tudi če nimajo razpisa, le da jim daš vedeti, da se zanimaš za službo, redno spremljanje prostih delovnih mest, skrb, da se dodatno izobražuješ, oz. izpopolnjuješ in obnavljaš stara znanja, da ne zarjaviš...in še in še...vse to se da ob otroku in ga ne rabiš tiščat zaradi tega v vrtec...In če službo res aktivno iščeš. ni vrag, da je ne bi prej našel kot v petih ali celo deset__ih letih, kot to dela marsikdo...



A pol, ko si dobila službo, si pa tudi isti dan dobila za otroka mesto v vrtcu al kako?


< Sporočilo je popravil Najaa -- 31.5.2011 22:59:29 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 7:06:11   
pelin
Ne, ni bilo tako enostavno...vendar smo se nekako znašli, ker sem resnično poskušala narediti vse, da bi dobila službo...Prvič, ko sem se srečala z  " lepotami" zavoda za zaposlovanje, je bilo konec prve porodniške. K sreči sem z obilo truda službo ( sicer čisto izven mojega poklica, ampak....) snela že po dveh mesecih in je morala hčerkica v privat varstvo , ker v vrtcu nisem dobila prostora. Drugič, se mi je zgodilo podobno kot prvič, le da je podjetje, kjer sem delala padlo v stečaj že v času moje porodniške...Ko se mi je iztekla porodniška, je ravno prišel v veljavo ta zakon z možnostjo skrajšanega delovnega časa za mamice..Spomnim se, da sem bila prva v našem kraju, ki je težila s tem na socialni in so me tam najprej kar debelo gledale...No, skratka, drugič sem po porodniški skupaj z otrokoma zaštartala na štiri ure...Ta večja je bila od 8 do 12 v vrtcu, mali v privat varstvu, jaz pa v vrtcu v drugem kraju.... Oba sem dvignila nekako ob 13 in smo šibali domov...Ko se sedaj spomnim naših zbezganih juter, ko smo se vozili vsak na svoj konec, se čudim, da smo zdržali....Verjetno pač zato, ker nismo razmišljali o drugi varianti...npr. o tem, da bi jaz čepela doma in jedikovala, da službe ni od nikoder... 

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 7:26:19   
Petka09
Ko berem tole temo, se moram strinjati s pelin! Oz. v popolnosti se strinjam z njo, ker sem tudi sama takšna, da bom naredila vse, da se bom spravila iz določene situacije, da bo boljše meni in družini. Nisem navajena jamrat in bentit čez državo in socialo (btw, še itak smo preveč socialna država, kot je nekje že Kerensa zapisala, da se včasih bolj splača bit doma ob vseh dodatkih, socialni pomoči itd., kot pa it v slabo plačano službo).
Jaz sem se tudi visoko noseča vozila 130 km daleč v službo, ker pač ni bilo druge izbire...

Kar pa se tiče izgovorov, da ima brezposelna mati otroka v vrtcu, ker pač lahk vsak trenutek najde službo, je pa meni čist mimo no. Saj je res lažje... Samo če bi ta taista mati tudi zares aktivno iskala službo! Pazi, govorim samo za take, ki NISO aktivne iskalke in ki resnično kofetkajo.
Moja kolegica tudi ni imela otroka v vrtcu in je AKTIVNO iskala kakršno koli delo. V pol leta ga je dobila. Že prej pa je iskala po privat varstvih, zbirala veze in poznanstva, iskala kontakte.. pač, kdo bi bil pripravljen vzet njenega sina sredi leta na vrat na nos v varstvo. In je našla ženskico, ki je njenega sina potem res vzela.
Samo organizirat in planirat je treba, pa se vse da, če se le HOČE.
Tako, moje mnenje.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 7:29:29   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: altaja

Kar se tiče "aktivnih" iskalk zaposlitve... khmmm.. vsake toliko imam v službi napotitve iz zavoda...v 80% katastrofa - namesto dober dan že na vratih hitijo razlagat zakaj niso primerne za delo.



Se strinjam v tem delu s tabo, altaja! Tudi jaz imam take izkušnje s tistimi, ki sem jih dobila na razgovor iz zavoda... žal user posted image .

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 7:34:33   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Iskanje zaposlitve (pa četudi še ne vem kako aktivno) je popolnoma nekaj drugega kot to, da sta oba starša zaposlena in morata vsak dan na delo, pa ne vesta, kam bi dala otročka... Oprostite, ampak meni se to zdi veliko bolj brezizhodna situacija kot to, da rabiš čas, da napišeš prošnje in greš na razgovor...


Se strinjam... Pa poglejmo resnici v oči: saj pa niti toliko podjetij ni v SLO oz. niti toliko profilom posameznik NE ustreza, da bi dejansko vsako dopoldne 4 ure porabil za pisanje prošenj in klicarjenje za službo oz. hojo na razgovore! Ok, če nekdo to počne, potem tak človek službo tudi kmalu DOBI.

Plus to, koliko je zares AKTIVNIH iskalcev??? Jaz sem bila stara 20 let, takoj po srednji šoli, brez izkušenj... pisarniškega dela valjda nisem dobila... Začela sem z izrednjim študijem... Denarja ni bilo... Zato sem se vsedla v avto in se peljala po mestu, od trgovine do trgovine, od butika do butika... sem se predstavila, povedala, da iščem, se pogovorila s šefico ali zaposleno... Čez 3 dni so me klicali iz ene trgovine z oblačili in sem dobila delo!!
če pa bi samo bentila in vlekla socialno pomoč in jamrala kako ni služb in ne vem kaj še vse...

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 8:25:22   
juhica
Midva sva se pa odločila da ostanem doma, po prvem otroku. In se mi je že takrat zdelo normalno da mesto v vrtcu dobi otrok obeh zaposlenih staršev. Prvi je bil doma do 4. leta (druga dva bosta tudi), Potem je hodil za 4 ure v vrtec, ker je to predlagala psihologinja na rednem sistematskem pregledu, da ima otrok družbo enako starih vrstnikov, čeprav doma se z veseljem druži z dve leti mlajšimi in starejšimi, je pa res grozno družaben user posted image ... Pa tudi da se malo privadi na sistem, da bo prehod v šolo lažji. Drugega varstva (starih staršev) nimamo, no občasno, če grem s katerim zdravniku, pomerka babi tisto eno uro... Socialne pomoči nimam, nisem na zavodu, ker ne misliva svojih otrok obremenjevati s to odločitvijo - danes je treba vse vrniti, če ne prej pa ob smrti. Tako da nismo vse mamice brez službe tako izkoriščevalsko naravnane kot si to ljudje radi predstavljajo, pa tudi moj otrok ne nosi bolezni v vrtec, ker ga vedno pustim še kak teden doma ko je že čisto zdrav, da ja ne bi okužil otroka katere, ki nima takih možnosti kot jih imam jaz, biti doma z otroci...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 8:51:15   
oka
Bruha se mi ob mami, ki je doma, plačuje minimalca, punčka je petek in svetek v vrtcu, bolna ali zdrava


Tudi meni se bruha ob taki mami in imela sem jo celo "čast" spoznati. Ampak zaradi ene take perle ne morem metati v isti koš vse brezposelne mame. In če je sistem tak, da imajo prednost otroci brezposelnih staršev, je to krivda sistema in ne staršev. In nihče me ne bo prepričal, da ne bi izkoristil sistema, ki mu to omogoča. Če že ne zaradi drugega pa zato, da ima zagotovljeno varstvo, ko zaposlitev končno najde.

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Brezposelne mame in vrtec
1.6.2011 9:36:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kalbo tole z "ritjo" verjetno leti name, ki sem najbolj glasna zagovornica tistih, ki ne dobijo varstva , ker jim ga zasedajo otroci tistih, ki le tega ne potrebujejo...in masno plačujejo privat varstvo zato, da lahko hodijo v službo...Če je beda socialne pomoči res tako velika, ne vem zakaj jo nekaterim paše vlečt deset_ let!!! Kot sem že prej rekla, vse to leti tistim na grbo, ki veselo MOLZEJO (ponavljam, ker je izraz pravi, pa čeprav nekatere strašno žuli)državo že več let in si super duper aktivno iščejo službo....In mimogrede, ja, tudi sama sem bila večkrat brez službe in prijavljena na zavodu... To bedo sem od blizu povohala in videla kar nekajkrat...verjemi...mi je bila dovolj dobra motivacija, da sem si res aktivno iskala službo...za nekatere pa to očitno ni...
In resnično te ne razumem, zakaj tako vztrajno skačeš in pljuvaš po nas, ki vrteško situacijo in sedanji krivičen način sprejemanja otrok v vrtec, ne odobravamo....Verjetno nisi nikoli imel problema z varstvom in se nisi spraševal kam boš dal otroka, ko boš šel v službo...Najbrž zato, ker si ga vedno brez težav dobil....potem pa res ne veš po čem je špeh....Lahko bi tudi jaz rekla nekaj v tem smislu kot ti ( kakanje  bla, bla), ker govoriš na pamet...če se motim, me prosim razsvetli...

Ja, leti predvsem nate in na tvoj oster ton. Sicer ne vem, kako lahko eni "molzejo" Midva sva se prekleto tresla in odštevala tiste tri mesece, kolikor je moji pripadalo nadomestilo plače. K sreči je dobila službo precej hitro, saj jo je iskala res aktivno. Kam vse je poslala pronjo niti ne bom govoril in vem, da ji je to vzelo presneto veliko časa. To pa seveda nebi blo mogoče, če nebi mela vseh treh lepo v vrtcu oziroma zadnjega v privat varstvu. Res je, da imava pri privat varstvu privilegije, ker je pač to varstvo v spodnjem štuku pri moji tašči. Samo to zadošča samo do max tretjega leta otrokove starosti, potem rabi otrok vrstnike in vrtec je Vzgojnovarstveni zavod in ne zgolj varstvo.

Gledam vsako leto obupane starše, ki hodijo k moji tašči, ona jih mora pa s težkim srcem zavračat in se zavedam, da mava midva glede tega srečo in to problematiko poznam precej dobro. Samo za to niso krivi brezposelni starši otrok, ki le te samo iz ljubega miru tlačijo v vrtec, ampak naša Država in posamezne občine, ki so si leta zatiskale oči in stvar pripeljale v stanje v kjaterem smo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?