|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 14:59:05   
sazi
nos3ck4, ker si tako žolčno nastopila in se jeziš na ves svet, še posebej pa na "južnake, ki nimajo kaj delat" - kako je zdaj s tistim mesecem, ki mu manjka stalnega bivanja? STe se preselili v LJ naknadno in pač niste Ljubljančani ali si bila prepočasna z urejanjem papirjev?

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: n0s3ck4

Otrok ima 27 mes. in nas gladko zavrnejo, ker mu za slab mesec zmanjka stalnost bivanja v Lj. Čakaj malo? A tile južnjaki


Pa še to, zakaj pa je malemu zmanjkalo slab mesec prijave v LJ? Tvoj otrok je star točno toliko, kot moj. In ko sem svojo hči prijavljala v vrtec, te omejitve še ni bilo in je vrtec dobila takoj (sva pa z možem oba Ljubljančana in bi tudi ta pogoj izpolnjevala, če bi takrat bil).
Pa če še nekako razumem, da kot študentka nisi imela prijavljenega stalnega bivališča v LJ, bi ga sebi in otroku in  partnerju/možu lahko uredila takoj ob rojstvu, pa bi tudi zdaj imela vse pike.

Sicer bi res morala država zagotoviti mesta za vse otroke, ampak ker je to odgovornost občin, vsaka poskrni za svoje. Lahko si jezna samo nase, ker nisi pravočasno uredila stalnega bivališča za vse. Ti pa želim, da vrtec vseeno dobiš v najkrajšem možnem času.
.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 15:01:50   
Kerensa*
"Južnjaki" so mesta za svoje otroke v vrtcih verjetno dobili zato, ker so že leta, če ne celo desetletja stalno prijavljeni v Ljubljani.

Potem se pa nekdo pred kratkim priseli in mu ni prav, ker "južnjaki" dobijo točke za stalnost bivanja, just-moved-in-person pa ne?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 15:26:36   
n0s3ck4
Jaz imam stalno bivanje v Lj že odkar sem na svetu. Mož pa od februarja 2010, pa čeprav je živel v Lj. Ampak, ker smo bili v podnajemu, ni bilo možnosti stalne prijave. S tabo Kernesa pa sploh ne mislim več debatirat, ker si itak tako pametna da kar groza.user posted image Če na loteriji ne dobiš vize, je po normalni poti sigurno ne boš. Kar čakajo te ja, še posebaj s takim ignorantskim odnosom (potem te bomo lahko videli na border force).user posted image Verjamem, da ti tukaj babe v rit lezejo, ker mislijo da si nekaj posebnega, not me. Že 2x sem napisala eno in isto ti pa še kar trobiš svoje.user posted image In kako ti veš do koga imam jaz spoštovanje? Niti z eno besedo nisem ciljala na južnjake na splošno, temveč na nezaposlene kofetkarje, ki dobijo vrtec, na ta račun pa nekdo, ki vrtec res potrebuje izvisi. Glede na tvoje splošno znanje bi rekla, da si med njimi.user posted image Gre se za to, da so prvotni priseljenci imeli manire, spoštovanje,... iz generacije v generacijo pa to izumira. Otroci sploh ne vedo katere narodnosti so, važno, da se ne govori Slovensko, važno da takoimenovani čefurji "reketirajo" slovenčke po centru in do 3h zjutraj vrtijo narodnjake. Važno da se 4,5,6 letniki ko pridejo iz vrtca sami sprehajajo in kradejo v mercatorju, med tem ko mamice že 10 let vneto iščejo službo (in govorijo: "pa kaj bi delala če mam socjalno isto tolk velko") Ne rečem da tega ni med Slovenci. Samo povem kaj vidim tu pri nas.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 15:42:42   
Kerensa*
A DVLP ni normalna pot za pridobitev vize? user posted image No, jaz na DVLP skoraj zagotovo ne bom sodelovala, ker imam možnost dobiti vizo po drugi poti. Ta del debate dejansko lahko zaključiva.

Da v podnajemu ni možnosti prijave stalnega bivališča, ne drži. Dovolj je, da greš z najemno pogodbo na Upravno enoto in ti tam prijavijo bivališče. Lastnik stanovanja ti ga ne more (in ne sme) sam, če pa ti ne greš tja, ti ga pa UE tudi ne bo kar tako sama. Tako, da tudi tukaj nezaposleni "južnjaki", ki kofetkajo od jutra do sutra, niso krivi, da vi niste dobili dovolj točk.

Kako vem, do koga imaš spoštovanje? Ne vem. Iz napisanega pa vidim, do koga ga nimaš.

Moje in tvoje splošno znanje... ne moreta se primerjati.

Zaposlena in nezaposlena... bila sem že oboje in to oboje namerno. Službo sem imela, ko sem želela delati in doma sem bila, ko se mi ni dalo (in ko sem si to lahko privoščila). In ko sem starejšega otroka vpisovala v vrtec, sem bila nezaposlena. Kako se je takrat točkovalo (leta 1999), se mi niti sanja ne več.

Kofetkarica? Od nekdaj sem bila in vedno bom. Še med spanjem, ne samo od jutra do sutra. Bistveno je, da kave ne pijem pred tvojim blokom in na tvoj račun.

Kar praviš o 10 let trajajočih iskanjih služb fužinskih mater 5-letnikov, ki kradejo po Mercatorju - to se dogaja povsod. Zaradi posameznika sodiš celotnemu narodu? Morda jim res "piše" na obrazu (fiziognomija dela svoje), da niso Slovenci, ampak - znaš oceniti tudi, katera Slovenka, ki pred tabo stoji v vrsti (v Mercatorju), je že 10 let prejemnica DSP? Ali pa te morda ona ne moti, temveč te motijo samo "južnjaki", ki to počnejo?

Skratka... iz napisanega vidim, da si jezna, razočarana, užaljena, besna in še kaj, ker imajo "priseljenci" (ki so, mimogrede, tudi državljani RS) enake pravice in možnosti, kakor ti. Si že članica Jelinčičeve politične stranke? user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 3.6.2011 15:44:07 >

(odgovor članu n0s3ck4)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 15:56:45   
viroza
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj pa tisti starši, ki delajo v turnusih.....user posted image

in so še tako nesramni, da ati in mama delata v istem turnusu, namesto, da bi si v službah uredila smeno tako, da bi bila v izemeničnem turnusu, da ne bi otrok pošiljala v vrtec, da bi lahko prostor dobili zgolj tisti starši, ki delajo od 7 - 15......?













Draga moja.Delam v turnusih,včasih tudi nočne. In zdej mi boš natepavala,da bi mogli taki starši delat v kontra izmenah,da bi gospe iz (pomožnosti) javne uprave šlepale svoje otroke v vrtec.Dej no mir. A misliš,da je meni blo lahko ,ko sem ga celga v solzah in tulečga pustila 5:45 zjutrej varuškam. Da sem plačevala račun kot blesava in ga vozila v vrtec za 11 uro dop.,da otrok ni bil prikrajšan mamice.Da sem hodila po bolovanjih,ker se ne sme (naj bi blo tako) voziti bolanih otrok v vrtec. Pa kaj naj damo navadne delavke,v tovarnah svoje otroke pod koš, s skledo mleka in kosom kruha noter in gremo delat.
Pa če to ni za kozlat......



< Sporočilo je popravil viroza -- 3.6.2011 15:57:36 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 16:09:25   
posh
Kerensa PODPIS.

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 16:10:25   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: n0s3ck4

Jaz imam stalno bivanje v Lj že odkar sem na svetu. Mož pa od februarja 2010, pa čeprav je živel v Lj. Ampak, ker smo bili v podnajemu, ni bilo možnosti stalne prijave. S tabo Kernesa pa sploh ne mislim več debatirat, ker si itak tako pametna da kar groza.user posted image Če na loteriji ne dobiš vize, je po normalni poti sigurno ne boš. Kar čakajo te ja, še posebaj s takim ignorantskim odnosom (potem te bomo lahko videli na border force).user posted image Verjamem, da ti tukaj babe v rit lezejo, ker mislijo da si nekaj posebnega, not me. Že 2x sem napisala eno in isto ti pa še kar trobiš svoje.user posted image In kako ti veš do koga imam jaz spoštovanje? Niti z eno besedo nisem ciljala na južnjake na splošno, temveč na nezaposlene kofetkarje, ki dobijo vrtec, na ta račun pa nekdo, ki vrtec res potrebuje izvisi. Glede na tvoje splošno znanje bi rekla, da si med njimi.user posted image Gre se za to, da so prvotni priseljenci imeli manire, spoštovanje,... iz generacije v generacijo pa to izumira. Otroci sploh ne vedo katere narodnosti so, važno, da se ne govori Slovensko, važno da takoimenovani čefurji "reketirajo" slovenčke po centru in do 3h zjutraj vrtijo narodnjake. Važno da se 4,5,6 letniki ko pridejo iz vrtca sami sprehajajo in kradejo v mercatorju, med tem ko mamice že 10 let vneto iščejo službo (in govorijo: "pa kaj bi delala če mam socjalno isto tolk velko") Ne rečem da tega ni med Slovenci. Samo povem kaj vidim tu pri nas.user posted image





Ti si pa ena zafrustrirana...se mi smiliš pravzaprav.

(odgovor članu n0s3ck4)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 20:14:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: viroza

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj pa tisti starši, ki delajo v turnusih.....user posted image

in so še tako nesramni, da ati in mama delata v istem turnusu, namesto, da bi si v službah uredila smeno tako, da bi bila v izemeničnem turnusu, da ne bi otrok pošiljala v vrtec, da bi lahko prostor dobili zgolj tisti starši, ki delajo od 7 - 15......?













Draga moja.Delam v turnusih,včasih tudi nočne. In zdej mi boš natepavala,da bi mogli taki starši delat v kontra izmenah,da bi gospe iz (pomožnosti) javne uprave šlepale svoje otroke v vrtec.Dej no mir. A misliš,da je meni blo lahko ,ko sem ga celga v solzah in tulečga pustila 5:45 zjutrej varuškam. Da sem plačevala račun kot blesava in ga vozila v vrtec za 11 uro dop.,da otrok ni bil prikrajšan mamice.Da sem hodila po bolovanjih,ker se ne sme (naj bi blo tako) voziti bolanih otrok v vrtec. Pa kaj naj damo navadne delavke,v tovarnah svoje otroke pod koš, s skledo mleka in kosom kruha noter in gremo delat.
Pa če to ni za kozlat......




Preberi si še kakšen post od mene na tej temi, pa ti bo mogoče bolj jasno o čem sem pisala.......user posted image

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 20:50:00   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


ker imajo "priseljenci" (ki so, mimogrede, tudi državljani RS) enake pravice in možnosti, kakor ti. Si že članica Jelinčičeve politične stranke? user posted image


Priseljenci, izbrisani in cigani...niti ne rabiš biti v Jelinčičevi stranki, da si kdaj pa kdaj jezen na našo državo, ko gre za pravice nas, čistokrvnih slovenčkov. En primer...V MB na studencih so zgradili nove bloke oz. neprofitna stanovanja. V stanovanja se je vselilo 89% slovenskih družin in 11% ciganskih. Sedaj po samo nekaj letih, je v teh blokih 80% ciganskih družin in še samo 20% slovenskih...potem pa se vprašaš user posted image  . Pa še v časopisu skozi pišejo, da uničujejo bloke, da je vsepovsod svinjarija, plenice mečejo kar skozi okno...v glavnem user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 22:18:59   
Kerensa*
Misliš, da je pri nas, v LJ, v neprofitnih blokih oz. naseljih (zadnje čase) kaj drugače? Ne, večinoma ni. Zakaj se to dogaja točno tam, pa bi lahko ugotovil samo, če bi med njimi živel. Jaz sem in vem, čemu je tako. Obtoževati z distance je pa nesmisel. In zelo nerealen.



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 23:33:23   
onka
Neposredna povezava do sporočila: 160
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


ker imajo "priseljenci" (ki so, mimogrede, tudi državljani RS) enake pravice in možnosti, kakor ti. Si že članica Jelinčičeve politične stranke? user posted image


Priseljenci, izbrisani in cigani...niti ne rabiš biti v Jelinčičevi stranki, da si kdaj pa kdaj jezen na našo državo, ko gre za pravice nas, čistokrvnih slovenčkov. En primer...V MB na studencih so zgradili nove bloke oz. neprofitna stanovanja. V stanovanja se je vselilo 89% slovenskih družin in 11% ciganskih. Sedaj po samo nekaj letih, je v teh blokih 80% ciganskih družin in še samo 20% slovenskih...potem pa se vprašaš user posted image  . Pa še v časopisu skozi pišejo, da uničujejo bloke, da je vsepovsod svinjarija, plenice mečejo kar skozi okno...v glavnem user posted image


potem se sprašuje človek, zakaj je 80% državljanov brez vsake morale....

Dobro je za 80 % slovencev, da nekaj naredijo in da gredo iz te bede,  zelo zelo slabo pa je, da teh 80% slovencev ne more narediti nilecar zaradi bede kot je. Če ne bi bili  v bedi, ne bi iskali takega stanovanja.

kar se pa tilče vrtcev za brezposelne bi bilo pa prav, da imamo vsi isto pogoje, tako potrebujemo vrtec tisti, ki smo v službi kot tisti, ki iščejo službo, če jo najde, kam  z otrokom????  Problem je v primanjkljaju mest...



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Brezposelne mame in vrtec
3.6.2011 23:40:48   
Sa.Ka
Za vse je kriva država. Odkar je sprejet zakon, da je vsak naslednji otrok brezplačen v vrtcu ( za starše), od takrat naprej so cele štale z vpisi. Točkovanje je isto. In Kerensa, tvoj je dobil mesto po istem principu, samo je bilo dovolj prostora takrat. Zdaj ga pa pač ni, ker je večina otrok v vrtcu. Z razliko od včasih, ko so jih čuvale babice, sosede...

Medsebojno obračunavanje je brez veze, občine so tiste, ki morajo kaj narediti.
Pravico do vpisa otroka v vrtec pa ima  VSAKA MAMA in vsak otrok ima pravico biti vključen oz. mora občina zagotoviti po zakonu. Ker pa prostora pač ni, pa veste kje smo.

Mene osebno moti samo to, da so otroci v vrtcu, mame doma pa jih imajo do zadnjega v vrtcu. user posted image Eni in isti. Za vse ostalo me ne briga, ker ne poznam razmer drugih ali imajo službo ali ne, delajo na črno ali ne....vsak zase najbolj ve.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 1:49:59   
n0s3ck4
Če bi bila splošno razgledana bi vedela da se 70% stanovanj v Lj oddaja na črno (kar pomeni brez pogodbe) Če nimaš druge opcije si pač v podnajemu na črno. Obtoževati z distance? Lepo te prosim... Saj živim sredi fužin, "obtožujem" z neposredne bližine.user posted image PONAVLJAM (ker očitno ne dojameš) nimam problemov z "južnjaki" ampak poskušaj se postaviti v mojo kožo. Zakaj jaz, ki se izobražujem manj rabim vrtec kot neka socialno ogrožena družina. Ker z minimalno plačo in eno štipendijo tudi jaz nisem bogata. Posh ti pa očitno sploh ne veš kaj je frustracija zdaj se pa ti smiliš meni.user posted image Človek pove argumente zakaj ga določene stvari motijo, ta pa piše o frustracijah. Potem se že rajši s Kerneso kregam, ki vsaj nazaj smiselno piše.user posted image Mah Jelenko je pa itak car no.user posted image Boljši kot Pahor je sigurno.

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 1:54:44   
n0s3ck4
Pa še nekaj. Ko se ti enkrat toliko slabega zgodi na fužinah (mogoče imam samo jaz to srečo) ni vrag, da se boš distanciral od njih in ustvaril neko mnenje. Pa še 1 leto nismo tu.user posted image Ne bom pa rekla, da nisem spoznala super fužincev.user posted image   Saj zdaj so jih tako in tako v šiško v celovške "dvore" pospravili. Pa tako lepa je bila šiška. Zdaj pa cigoti mrgolijo naokoli.

(odgovor članu n0s3ck4)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 8:23:25   
Kerensa*
Glede na to, koliko časa sem že najemnica (ker praviš, da študiraš, sklepam, da si bila še v nižjih razredih OŠ, ko sem šla jaz prvič v najem) in glede na to, da od rojstva živim v Ljubljani, mi lahko brez problema verjameš, da točno vem, kakšno je najemništvo v Ljubljani. Poskusila sem oboje - najem na črno in najem "na belo". Oboje je bilo moja lastna izbira. Nihče te namreč ne more prisiliti, da si najemnica na črno. Zadnjih 15 let se v Ljubljani oddaja takorekoč pol Ljubljane in če nekdo oddaja na črno, potem njegov sosed oddaja "na belo". S tem ne mislim, da najemno pogodbo prijavi na JSS RS ali pa, da pridno odda svojo davčno napoved - ne. Dovolj je (za vse uradne inštitucije), da podpišeta najemno pogodbo - in si kot najemnica zaščitena. Jaz sem šla v najem na črno samo enkrat - izkušnja je bila tako slaba, da po tem nisem šla nikoli več in tudi ne bom. Pravzaprav sem zadevo celo stopnjevala in najela stanovanje preko agencije - za še večjo varnost. Imam namreč otroka (kakor ti) in če se že jaz sama potencialno še lahko "igram", se otrok ne more. In prav zaradi tega, ker zelo dobro vem, kako vse to poteka, se mi nobena neprijava in noben najem na črno (posledično pa pomanjkanje točk) ne zdi opravičljiv.

"Obtoževati z distance", ja. Živiš v Fužinah, ki, niti pod razno, niso neprofitno naselje. Zelo profitno so, by the way. Večina stanovanj je lastniških in v njih živijo ali lastniki ali najemniki. Neprofitna stanovanja lahko našteješ na prste ene roke (takorekoč). Tudi sama sem pred leti živela v Fužinah - na Preglovem trgu. Sicer ne zelo dolgo, pa vendar - niti ene slabe izkušnje. Vse slabe izkušnje izhajajo z drugih ljubljanskih območij in niti ne vse iz blokovskih naselij - živela sem namreč tudi izven njih. Pod "obtoževati z distance" je bilo mišljeno, da ocenjuj takrat, ko boš živela v bloku ali naselju, kjer so izključno neprofitna stanovanja, za katera praviš, da v njih živi 80% "južnjakov" in 20% Slovencev. Jaz sem izkusila tudi to (nekaj let takšnega življenja) in zelo dobro vem, kakšne so razmere. Drži, da so takšne, kakršne ti praviš (in te razmere bodo nastale, če še niso, tudi v Celovških dvorih in na Cesti v Gorice), ampak vprašati se moraš, zakaj je tako. Ni tako zato, ker je razmerje 80/20. Glavnico problemov naredi točno tistih 20% Slovencev, ki razmišljajo, kakor ti - da so ubogi, zapostavljeni reveži, ker morajo živeti med "čefurjado".

100%-no pa drži, da je Jelinčič zakon proti Pahorju. Na to pa nimam pripomb.

(odgovor članu n0s3ck4)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 11:34:30   
Greenie
Nisem brala vsega ... sem pa zasledila debato, da ne moreš biti aktiven iskalec zaposlitve, če imaš otroka doma. Kaka bedarija je to! Sem bila brezposelna mamica, doma s punčko med njenimi 1,5 in 2 leti, pa je švse šlo. Je pa res, da se je tudi mož potrudil in kdaj pa kdaj vzel fraj, da sem šla na razgovor, za dobrobit družine ja, ni bilo težko. Za prošnje in iskanje služb sem porabila večere, ko je mala spala. Ali pa jo je kakšno popoldne mož kam peljal, se igral z njo, da sem imela čas.
Če pa rabiš kam poklicat, lahko pa to narediš ko otrok spi, ali pa mu daš npr. risanke za gledat. Tudi varuško sem enkrat plačala, da sem šla lahko na delavnico od zavoda ...

Kakor koli že, obrestovalo se je, zdaj sem zaposlena mamica brez vrtca in povem vam da je mnogo mnogo težje in hkrati mnogo dražje!!! Zato ne razumem res ne, zakaj imajo brezposelni prednost pri vpisu.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 12:13:19   
khurde
hm, mogoče malenkost butasto vprašanje... samo... kako imajo v vaših občinah brezposelne mame prednost? a to lah odkljukate "brezposelna mama" in dobite dodatne točke al kaj? ker v naši občini so do lanskega leta 2 dodatni točki dobili pari, kjer sta oba zaposlena, letos so to izenačili in nihče ne dobi dodatnih točk, prej so "diskriminirali" brezposelne...

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 13:15:44   
pelin
Nisem brala vsega ... sem pa zasledila debato, da ne moreš biti aktiven iskalec zaposlitve, če imaš otroka doma. Kaka bedarija je to! Sem bila brezposelna mamica, doma s punčko med njenimi 1,5 in 2 leti, pa je švse šlo. Je pa res, da se je tudi mož potrudil in kdaj pa kdaj vzel fraj, da sem šla na razgovor, za dobrobit družine ja, ni bilo težko. Za prošnje in iskanje služb sem porabila večere, ko je mala spala. Ali pa jo je kakšno popoldne mož kam peljal, se igral z njo, da sem imela čas.
Če pa rabiš kam poklicat, lahko pa to narediš ko otrok spi, ali pa mu daš npr. risanke za gledat. Tudi varuško sem enkrat plačala, da sem šla lahko na delavnico od zavoda ...

Kakor koli že, obrestovalo se je, zdaj sem zaposlena mamica brez vrtca in povem vam da je mnogo mnogo težje in hkrati mnogo dražje!!! Zato ne razumem res ne, zakaj imajo brezposelni prednost pri vpisu.
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Nisem brala vsega ... sem pa zasledila debato, da ne moreš biti aktiven iskalec zaposlitve, če imaš otroka doma. Kaka bedarija je to! Sem bila brezposelna mamica, doma s punčko med njenimi 1,5 in 2 leti, pa je švse šlo. Je pa res, da se je tudi mož potrudil in kdaj pa kdaj vzel fraj, da sem šla na razgovor, za dobrobit družine ja, ni bilo težko. Za prošnje in iskanje služb sem porabila večere, ko je mala spala. Ali pa jo je kakšno popoldne mož kam peljal, se igral z njo, da sem imela čas.
Če pa rabiš kam poklicat, lahko pa to narediš ko otrok spi, ali pa mu daš npr. risanke za gledat. Tudi varuško sem enkrat plačala, da sem šla lahko na delavnico od zavoda ...

Kakor koli že, obrestovalo se je, zdaj sem zaposlena mamica brez vrtca in povem vam da je mnogo mnogo težje in hkrati mnogo dražje!!! Zato ne razumem res ne, zakaj imajo brezposelni prednost pri vpisu.


Vse se da samo če se hoče....Na svetu je pač tako in vedno bo, da nekateri garajo in se trudijo velikokrat preko svojih meja...spet drugi pa se v celem življenju niti enkrat ne spotijo....in tisti drugi nikoli ne bodo razumeli prvih in obratno....In za zjokat je dejstvo, da se ravno tisti ta drugi, najbolj smilijo sami sebi in so bogi do neba.. ..Saj po svoje niso vsega sami krivi....kriva je država, ki najbolj podpira njih in dopušča, da se vse to dogaja...
Drugače pa podpis...

Glede prednosti pri sprejemu otrok pa...sama sem imela že nekaj let grozno "srečo", da so me vtaknili v komisijo za sprejem....zato lahko iz prve roke povem za našo občino,da imajo  otroci nezaposlenih staršev  pri nas prednost pred tistimi, katerih starši so zaposleni...Verjetno me zato podobne teme še bolj dvignejo, ker situacuijo poznam dokaj od blizu in je daleč od pravične...In vsi tisti izgovori v smislu " ne morem imeti doma otroka , ker aktivno  iščem službo že deset let", mi povzročajo simptome rota virusa...

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 13:41:46   
khurde
pelin, glede prednosti sprašujem, ker se mi zdi - glede na odziv sodelujočih v debati - kot da to nekaj zelo samoumevnega pri sprejemu v vrtec. in zanima me, če je pač na prijavi, ki jo starši izpolnijo, možno odkljukati "brezposelna mama", "nezaposleni starši" al kaj podobnega, da se pač dodatne točke štejejo? to me zanima.

na splošno mi je pa zanimivo, da se v tej temi se meša vse živo. brezposelne mame z zaposlenim partnerjem, ki niso upravičene do dsp, brezposelne mame z zaposlenim partnerjem, ki prejemajo dsp, "samohranilke", "samohranilke" z dsp, potem prave enostarševke družine, enostarševske družine z dsp, potem družine, kjer sta oba zaposlena in vseeno prejemajo dsp, pa družine, kjer ni noben zaposlen in prejemajo dsp............. ma, svašta. vsak si lah izbere določen tip mame, ki mu pač ni po volji in pljuva čeznjo


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 13:58:13   
n0s3ck4
Ok. Imam prijateljico iz celovških dvorov. Bilo je grozno, zdaj je bolje (varnostnikiuser posted image )Mislim, da glavnico problemov naredijo vsi skupaj. Slovenci samo iščejo kdaj bo nekdo naredil nekaj narobe, da bo klical policijo. Oni se pa tudi obnašajo kot, da imajo privilegije npr. puščat smrdljivih 8 parov čevljev na hodniku, perilo (ko sem pa jaz obesila perilo na hodniku so mi pa takoj prišli povedat, da tega se ne sme. Sem bila kar tiho od šokauser posted image ), 3 vrečke smeti.... Oprosti ampak če veljajo pravila veljajo za vse. Ker pa smo mi ena izmed redkih slovenskih družin tu, (pa še to nismo čisti Slovenci, možev priimek je italjanski), smo itak krivi za vse, pa naš avto je na parkingu za rezervne dele, da si jih mimoidoči čefurji dol jemljejo. user posted image ZATO! Zato sem jezna, (pa na splošno nisem konfliktna, ampak bolje da ne vidite vsebine moje pritožbe), ker nezaposleni bolj rabijo vrtec kot zaposleni. Ena je že napisala, da je država kriva, ker ni dovolj prostih mest v vrtcih. To je pa še najbolj res.user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 14:00:32   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

tudi ne pravim, da je fer, da imamo mi prednost pred vami.

To je to, kar me ves čas trdimo. Da ni fer. Tudi lažno samohranilstvo ni fer. 


Prvo ni fer, drugo pa ne, da ni fer, ampak je očitna goljufija.


Se strinjam - ampak tudi goljufija ni fer - ej potencirano nefer stanje;).

No, to da imajo stalno prijavljeni prednost pri vrtcu tiste občine oz. v bližini doma, se mi zdi pa logično.

Se pa strinjam z lilijano, da če bi bi bil vrtec zagotovljen in brezplačen za vse, se nihče ne bi jezil na nobeno skupino. Vseeno se mi zdi čisto iz etičnega vidika fer, da če imaš otroka lahko doma, ker recimo veš, da ne boš šel naslednje leto v službo, da ga imaš in s tem pustiš mesto nekomu, ki pa te možnosti nima. Ampak mora sistem tudi to dopuščat - kot rečeno si sama zdaj ne bi upala izpisat obeh, tudi če bi šla na porodniško, ker bi se bala, da mi potem ne bi vseh 3 vzeli v isti vrtec... Če bi mi nekdo to zagarantiral (pač en zakon), pa bi jih mela doma tačas.

khurde, v različnih občinah je očitno različno. Jaz se ne spoznam na te prednostne liste, sem bila samo vesela, da sva dobila vrtec za obe punci, druga je bila sicer na čakalni listi, ampak 5. in je dobila še predno so se končali vpisi, tako da sem bila lahko mirna. Ampak vem pa, da nimajo vsi te sreče. (res pa je, da sva se takoj prijavila oba sem, čim sva se preselila). In vem, da ponekod imajo brezposleni prednost in to se mi res ne zdi fer - ker kakorkoli obrneš - oni rabijo varstvo vsake toliko, da grejo na razgovore in izobraževanja, nekdo, ki pa dela, pa ga rabi čisto vsak vsakcat dan. Kar je veliko težje za kombinirat.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 14:27:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Ene pa res izkoristijo vsako temo da pluvajo po drugih, pa naj bodo brezposelni, nerazgledani, ni da ni. Dajte malo več na sebi delat, pa vas drugi ne bodo tolk motili.


Ti tudi očitno vsako - da paseš svojo radovednost - a še pljunit ne znaš pošteno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 14:28:09   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: n0s3ck4

Ta forum prebiram že dlje časa. Zdaj se pa kar ne morem zadržat, da ne bi napisala! Sram naj bo tiste nesposobneže v komisiji za sprejem v vrtec! Pazi to: Živim na fužinah (kot da že do ni dovolj mučno) Oddam vlogo za vrtec, jaz študentka, mož zaposlen malo več dobi kot minimalca. Otrok ima 27 mes. in nas gladko zavrnejo, ker mu za slab mesec zmanjka stalnost bivanja v Lj. Čakaj malo? A tile južnjaki tu se pa po cele dneve po riti praskajo pa sončijo pa z đezvicami in dekami na travci strašijo tu pred blokom, otroci pa zastonj v vrtcu od 6ih zjutraj pa do 5??? Ne me narobe razumet, nisem rasist ampak to je pa že preveč (poleg tega mi pa še vsak teden kaj novega ukradejo). Pa kaj naj zdaj? Vzamem albanski telefonski imenik, pa se preimenujem v eno ime, ki mi je najbolj všeč... Pa bom dobila vrtec, socialno, neprofitno, kaj še?

Daj mala, ne seri klamfe! Sem praktično rojena v Fužinah, celo življenje sem živela tam dokler nisem šla na svoje. In to ne v kakšnem luštnem, nizkem blokcu, po možnosti v velikem stanovanju z atrijem, ampak v centru Fužin, v največjih, najbolj naseljenih blokih, v stanovanju z 51 kvadrati! Guess what, nikoli nismo imeli problemov s krajami, niti s kofetkarji, zadnje deset_letje pa niti ne več s hrupom in postopači. Isto lahko z gotovostjo trdim tudi za vse naše dobre sosede, prijatelje in znance, ki se jih je v treh deset_letjih nabralo obilo, pa nihče ne poroča o takih strahotah kot ti.

Žal mi je, da nimam več možnosti živeti v Fužinah in z veseljem bi se / se bom spet kdaj vrnila. Človek bi si skoraj drznil pomisliti, da je nekaj narobe s tabo, da si cele dneve v konfliktih z vsem in vsakomer iz okolice.

P.S. Daj mi prosim zaupaj svojo vsaj približno lokacijo, da pridem na lastne oči pogledat te famozne dopoldanske brezposelne čefurje in čefurke z džezvami, dekicami in kavo. Veš, sem še na porodniški in pogosto na obisku pri svojih starših, tako da zelo veliko vozičkam po Fužinah in z veseljem naredim en obvoz na svoji standardni sprehajalni poti.

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Da v podnajemu ni možnosti prijave stalnega bivališča, ne drži. Dovolj je, da greš z najemno pogodbo na Upravno enoto in ti tam prijavijo bivališče. Lastnik stanovanja ti ga ne more (in ne sme) sam, če pa ti ne greš tja, ti ga pa UE tudi ne bo kar tako sama. Tako, da tudi tukaj nezaposleni "južnjaki", ki kofetkajo od jutra do sutra, niso krivi, da vi niste dobili dovolj točk.
Kerensa, na tej točki pa mislim, da malo preveč idealiziraš zadeve. Poanta prijave prebivališča ni samo v sklenjeni pogodbi, ampak v soglasju za prijavo. Še celo za prijavo začasnega prebivališča (been there, done that) rabiš soglasje lastnika ali njegovo prisotnost, kamoli za prijavo stalnega. In tisti, ki oddajajo na črno, največkrat ne pristanejo niti na prijavo začasnega, za stalno prebivališče se lahko pa kar pod nosom obrišeš. Če že oddaja na črno si gotovo ne bo želel nakopati na glavo nekih stalnih prebivalcev, ki jih ne more samovoljno niti odjaviti, če mu začnejo srati po glavi. Da sploh ne omenjam morebitnih komplikacij zaradi kakšnih dolgov ali rubežev. Njih bo baš brigalo, če je pohištvo od najemodajalca, če je dolžnik tam stalno prijavljen...

Zadeve res niso tako enostavne. Moj mož živi v Ljubljani že 18 let, a je ves čas podnajemnik. Jaz tu živim vsako sekundo svojega življenja. Pa sva ravno tako izvisela za vrtec, ker pač nimamo lastne nepremičnine, začasno prebivališče smo vsi trije z otrokom takoj uredili, ampak za to se MOL-u sladko j**e. Za stalno prebivališče smo se lahko samo pod nosom obrisali.

Po dolgem času, so moji starši le pristali, da smo lahko vsi trije stalno privaljeni pri njih, začasno pa tukaj, ker mojega partnerja pač niso marali. Upam, da zaradi tega nisem "kriva" tega, da bi morala izbrati drugega, ki bi ga oni požegnali in mu posledično dovolili prijavo pri njih from day 1.

< Sporočilo je popravil Masha_M -- 4.6.2011 14:31:27 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 14:57:37   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
khurde, v različnih občinah je očitno različno. Jaz se ne spoznam na te prednostne liste, sem bila samo vesela, da sva dobila vrtec za obe punci, druga je bila sicer na čakalni listi, ampak 5. in je dobila še predno so se končali vpisi, tako da sem bila lahko mirna. Ampak vem pa, da nimajo vsi te sreče. (res pa je, da sva se takoj prijavila oba sem, čim sva se preselila). In vem, da ponekod imajo brezposleni prednost in to se mi res ne zdi fer - ker kakorkoli obrneš - oni rabijo varstvo vsake toliko, da grejo na razgovore in izobraževanja, nekdo, ki pa dela, pa ga rabi čisto vsak vsakcat dan. Kar je veliko težje za kombinirat.



sej zato pa sprašujem, kako sprejemni list izgleda. ker meni se vse te zadeve zdijo bolj na način rekla-kazala. pol se pa še dsp vmes meša kot da tudi to neke dodatne točke, bonuse in ne vem kaj še vse prinese. sej razumem jezo zaposlenih mam brez vrtca nad brezposelnimi mamami z vrtcem, sam če te mame ne bi imele domnevne prednosti zaradi brezposelnosti in bi bile izenačene z zaposlenimi ter vrtec vseeno dobile, se mi zdi, da bi se večina še vedno kregala na prvo skupino, če ne zato, ker država ni pravična pa zato, ker taka mama ni etična. kaj pa bi bil potem višek? to, da bi zaposleni dobili dodatne točke pri sprejemu, pa bi vseeno kakšnega otroka nezaposlene mame sprejeli, ker ji je - očitno velegoljufivki - kljub nobeni dodatni točki zaradi brezposelnosti, uspelo otroka v vrtec dat? ne vem no. potem bi pa verjetno iskali lažne enostarševske družine in nanje krivdo valili.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Brezposelne mame in vrtec
4.6.2011 15:00:49   
ronja
Na našem sprejemnem listu si moral napisat dohodek - in če ga nimaš, si moral obkrožit nezaposlen, ne vem, kako je drugje. Tako da ta podatek vsekakor imajo, kaj pa kje delajo z njim, pa ne vem, to vem pa samo od tistih, ki so izviseli in so se seveda bolj pozanimali, zakaj... Meni se na srečo ni bilo treba, zato se v to nisem poglabljala. Sicer bi pa pelin kar verjela, glede na to, da dela v vrtrcu, verjetno ve, kako izbirajo...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?