|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 0:01:04   
ronja
Žal pa ne tudi odgovorov.

Sva že dve.

Imam samo svoje lastne.

Tudi to bi mi zadoščalo - iščem ideje. "Berem in govorim o tem" se mi zdi nekam premalo, nič konkretnega.

Hvala za tole razmišljanje.

Ni kaj. Ta tema mi je veliko bližje - veliko več vem o tem, tako da mi je lažje najt kak odgovor, pa tudi bolj splošno znani so...

Pri nas embalaža navadno ne smrdi, ker se teh lončkov dovolj hitro nabere za dol nest. Pa oni jih morajo itak oprat in prebrat, tako da ne vidim smisla.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 10:01:17   
liliana
Nikoli si nisem mislila, da bom doktorirala iz smeti......že nekaj časa se mi zdi, da to počnem......user posted image

olupki citrusov in banan ne smejo tja, čista servieta, ki jo dete zgužva gre tja, umaza servieta v katero se jaz ubrišem gre spet drugam.......

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......? Pa saj bomo po vsem slišanem in prebranem potrebovali še Ministrstvo za odpadke, da nas bo koordiniralo in vodilo.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 10:38:20   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nikoli si nisem mislila, da bom doktorirala iz smeti......že nekaj časa se mi zdi, da to počnem......user posted image

olupki citrusov in banan ne smejo tja, čista servieta, ki jo dete zgužva gre tja, umaza servieta v katero se jaz ubrišem gre spet drugam.......

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......? Pa saj bomo po vsem slišanem in prebranem potrebovali še Ministrstvo za odpadke, da nas bo koordiniralo in vodilo.......

user posted image user posted image ... ampak res, no


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 10:58:35   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nikoli si nisem mislila, da bom doktorirala iz smeti......že nekaj časa se mi zdi, da to počnem......user posted image

olupki citrusov in banan ne smejo tja, čista servieta, ki jo dete zgužva gre tja, umaza servieta v katero se jaz ubrišem gre spet drugam.......

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......? Pa saj bomo po vsem slišanem in prebranem potrebovali še Ministrstvo za odpadke, da nas bo koordiniralo in vodilo.......


Se ja, jaz bom tudi diplomirala iz smeti. user posted image Ene stvari so mi tako nelogične, npr. robčki, ampak ok naj imajo kakor hočejo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 11:06:29   
*miska.mcc*
ok... meni je jasno, da papir gre med papir. plastika med plastiko, steklo med steklo, bio odpadki v rjavo kanto....
vse ostalo bom pa metala v "taglavno" kanto.
no, pa nevarni odpadki.

kam pa kovina, pa igrace, pa kosti? pa še pa još je tega....stojim ko idiot pred koši pa študiram. kar ne vem kam gre, zabrisem v ta staro kanto.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 6.7.2011 11:07:52 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 11:11:10   
*miska.mcc*
na nasi strani komunale imamo tako:
OSTANEK ODPADKOV
KAJ?

< Sanitetni material
< Plenice
< Ohlajen pepel, ki ni od drv
< Šiviljski odpadki
< Mačji pesek
< Kasete, filmi, fotografije
< Keramika, porcelan

KJE?

< Zabojnik za ostanek odpadkov imamo običajno v kuhinji.

KAJ NE?

< Vsi odpadki, ki jih lahko razvrstimo v druge kategorije: papir, plastika, pločevina, steklo, nevarni odpadki, kosovni odpadki....

in kam pol s temi smetmi iz kuhinje? user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 11:14:43   
*miska.mcc*
aha. to gre pol v tisto staro crno kanto. al kako?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 12:37:43   
mateyka
mene pa zanima ali sortirate konzerve in kam?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 13:16:45   
*miska.mcc*
jst jih dam med embalazo user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 13:21:53   
špelin@
Kaj pa npr. vata? ok, vata med biološke, ampak vata, prepojena z odstranjevalcem laka za nohte, s odstranjevalcem ličil ipd., kam??

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 13:26:07   
Vijoličarka
Konzerve in pločevinke, pa kovinske pokrove od steklene embalaže sortiram med embalažo. V mojih laičnih možganih si predstavljam, da med sortiranjem zlahka z magneti potegnejo kovino ven. Ne me strašit, doslej še nikoli nisem pomislila, da delam kaj narobe... user posted image

Kar se tiče tega, da bomo doktorirali iz smeti. Mogoče se nam to res zdi zdaj, ker z recikliranjem nismo gor zrasli in z njim pravzaprav 'žrtvujemo' svoje udobje. Ampak navadili se bomo in bo lažje, zanamcem pa bo sploh čisto logično. Upam.

Počasi bo šlo.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 13:32:28   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Kaj pa npr. vata? ok, vata med biološke, ampak vata, prepojena z odstranjevalcem laka za nohte, s odstranjevalcem ličil ipd., kam??


Jaz bi to v navadno kanto vrgla (kot plenice in ostali higienski material). 

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 14:37:59   
mateyka
sprašujem zato, ker na švedskem majo konzerve striktno ločene. afaik aluminija ne moreš na magnet ven potegnit? user posted image

pa tud si ne predstavljam da bi to počeli.. kako naj bi to zgledalo - vse premečejo in sproti ven vlečejo? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.7.2011 14:42:30 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 14:43:12   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mene pa zanima ali sortirate konzerve in kam?

V zabojnik z napisom Pločevinke.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 14:57:49   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Kaj pa npr. vata? ok, vata med biološke, ampak vata, prepojena z odstranjevalcem laka za nohte, s odstranjevalcem ličil ipd., kam??


Jaz bi to v navadno kanto vrgla (kot plenice in ostali higienski material). 


Jaz tudi.
Konzerve dam v embalažo.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 16:50:05   
Sa.Ka
http://www.organko.si/organko/pogosta-vprasanja-227583/

Težave imamo pri nas rešene.user posted image

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:23:47   
Colt
Gorenjci nimamo bioloških odpadkov. Namreč vse predelamo v hrano. Včasih težko, včasih malo lažje. Wiii user posted image user posted image  

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:28:47   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mene pa zanima ali sortirate konzerve in kam?

V zabojnik z napisom Pločevinke.


uuu, a mate to posebej? cool user posted image
tega tukaj v šiški namreč nisem videla. in na zabojniku od embalaže tudi nisem videla napisano da grejo not konzerve in pločevinke..

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:29:28   
Vijoličarka
Ja, mateyka. Skandinavci so kilometre daleč pred nami, kar se tega tiče. Po moje vsaj dve generaciji, če ne več. 

Tudi jaz bi raje imela posebej kontejner zakovinske stvari, a zaenkrat ga ni. Ja, imaš prav, vsega ne morejo ločiti z magnetom. Moj hišni gospodar je povedal, da se to v sortiranicah sortira ročno.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:33:59   
Vijoličarka
Evo, mateyka, tukaj imaš pojasnilo snage:

http://www.jhl.si/snaga/locevanje/embalaza

pločevinke gredo v kontejner z rumenim pokrovom

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:34:49   
mateyka
se pravi gre v zabojnik z embalažo - konzerve in pločevinke namreč. ok zdej to ziher vem. moj mož je bil namreč čist zmeden, jaz pa noob - tko da sva oba meditirala na temo kovinskih kuhinjskih odpadkov, in kaj narest z njimi, da bo prav user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:55:16   
Vijoličarka
Mateyka, tvoj mož je Šved? No, pri nas je zaenkrat recikliranje še v v bolj začetni fazi.

CCa tri leta nazaj je Snaga izdala brošurico (o njej govori Ronja) in v njej piše v glavnem to, kar piše tudi na internetni strani gornje povezave. Mogoče bi vama prav prišla tale tabelica:


http://www.jhl.si/upload/doc/3156_ABC_odpadkov_2010.pdf



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 19:56:27   
ZARA
Kristus, mislim, da bom morala v kakšen tečaj ločevanja odpadkov.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:02:59   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nikoli si nisem mislila, da bom doktorirala iz smeti......že nekaj časa se mi zdi, da to počnem......user posted image

olupki citrusov in banan ne smejo tja, čista servieta, ki jo dete zgužva gre tja, umaza servieta v katero se jaz ubrišem gre spet drugam.......

A se samo meni zdi, da se vseeno malo preveč komplicira s temi smetmi.......?

Ne, vse skupaj je že na meji zdravega razuma.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Biološki odpadki
6.7.2011 20:07:22   
Anonimen
Mi imamo menda najnaprednejšo občino, kar se tiče ločenega zbiranja odpadkov (hehe, še en politično korekten izraz, smeti so preveč umazane al kaj?), ločeno se zbira že menda okoli 15 let, vključno z biološkimi odpadki. V sortirnici v centru za ravnanje z odpadki sortirajo plastiko, ker je narejena iz različnih materialov in niso vsi primerni za reciklažo. Menda so ob začetku zbiranja odpadkov iz reciklirane plastike naredili smetnjake za gospodinjstva in jih potem razdelili občanom. Aja, pa en navaden tovornjak za odvoz smeti so predelali za odvoz bioloških odpadkov in je za njim prijetno smrdelo user posted image , ker so nekje zgrešili zašvasat eno majhno luknjico in je vsebina kapljala po cesti. No, zdaj pa ne smrdi več, razen iz kompostirnice sem in tja.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?