|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Biološki odpadki
13.7.2011 6:48:00   
LoCa
no, meni se je pa zgodilo, da ne vem, kam dat ovoj bonbončkov cedevita user posted image . glede na to da jih občasno požrem na tono....vedno sem jih dala med papir, ampak zdaj pa sem opazila da je notranja stran paketka kot povoščena, zdej pa res ne vem....oz. super bi bilo, da bi proizvajalec na embalažo napisal, med kake odpadke spada user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Biološki odpadki
13.7.2011 7:01:13   
Saša27
Jaz živim na vasi, pa mi niti na pamet ne pride, da bi naredila kompostnik, ker imam na žalost okoli sebe same "bivše blokovce", ki se pritožujejo še nad vonjem sosednjih hlevovuser posted image , se pravi sami problemi, me še prijavi kdouser posted image

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Biološki odpadki
13.7.2011 9:30:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Toliko slabše zate, da ne izkoriščaš danih možnosti. Jaz na deželi ne pomislim drugače kot da gredo organski odpadki na gnoj (deželno ime za kompostnik user posted image ).



V bistvu izkoriščam dane možnosti.......imam možnost kanto ali kompostnik.....izbrala sem kanto......ker si jo finačno lahko privoščim, da jo plačam in ker sem preveč lena, da bi gnoj obračala vsake toliko časa in preveč fina, da bi se čez nekaj let borila s podganami in drugo golaznijo....kar pač prinese gnoj s sabo.....

Zgodilo se je kot pri večini zakonov. Nekateri služijo svojemu namenu in državljani iščejo, kako bi jim prinesli koristi. Drugi so namenjeni iskanju problemov.

Strasbourg gor ali dol, svojo deželo ustvarjamo sami. 1+1. Do 2 mio.


Ja deželo ustvarjamo sami, se strinjam......zato pa lahko tudi povemo kako pripombo na kak zakon, kjer se pri izvajanju pojavljajo problemi......ker zakone pišejo birokrati, ki z dejansko prakso niso čisto seznanjeni in jim je dostikrat tuja.....zato je pa včasih bolje opozoriti na kak problem, tako ljudi kot državne organe, ne pa takoj pritožbe na išpekcijo pisati in tožariti posamezne državne organe.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Biološki odpadki
14.7.2011 16:27:04   
mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Naša komunala je pa zastonj podelila takšne prbl. 10 litrske kantice za bio odpadke, jaz jo imam kar v kuhinji pod koritom, odnesem jo vsak drug dan oziroma po potrebi. Se strinjam z ostalimi - ne zasmrdi tako hitro.

Enako. Takoj, ko so postavili zunaj zabojnike, smo dobili tudi kantice na dom. Mislim, da bojo to počasi vpeljali povsod.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Biološki odpadki
23.7.2011 21:27:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ayolinca
Kako vi ravnate?

Ne ločujem odpadkov.

Včasih se g. Mož potrudi in plastenke ter steklenice vrže v za to namenjen kontejner, ampak to je pa vse.

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Biološki odpadki
23.7.2011 21:37:17   
magda_velepič
Hmm biološke že,ker imamo posebej kanto v ostalo pa mečemo vse plastiko....ker,ko mi dajo kanto še za plastiko posebej ni problema bom metala vanjo kajti tule za tri ulice skupaj imamo postavljene kontejnerje,ki jih tisti bližnji napolnijo v roku enega dne,ko jih izpraznijo...pa ne le,da jih napolnijo, vse skupaj mečejo notri tak,da tudi tam ni nič ločeno...user posted image Enkrat sem hotela nesti papir v kontener,ki je temu namenjen in so iz njega visele v vrečki kosti pa steklo notri....drug dan že mečejo vse poleg njim nič sortirano potem pa pride veter in samo nese po cesti vse skupaj..

_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Biološki odpadki
23.7.2011 22:16:51   
betty.ford
oz. super bi bilo, da bi proizvajalec na embalažo napisal, med kake odpadke spada


user posted image

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Biološki odpadki
23.7.2011 22:23:05   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Ayolinca
Kako vi ravnate?

Ne ločujem odpadkov.

Včasih se g. Mož potrudi in plastenke ter steklenice vrže v za to namenjen kontejner, ampak to je pa vse.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   nimam besed. Upam, da te doleti prava kazen. In HB so te kar precej velike.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Biološki odpadki
23.7.2011 22:25:59   
Kerensa*
Oh, ja... user posted image

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Biološki odpadki
27.7.2011 20:39:28   
Paštetka
A plastične posodice perete? ker na našem zabojniku piš, da moramo vse jogurrove pososdice, mehčalce, plastenke in embalažo od mleka vse oprati, preden vržemo v za to namenjen smetnjakuser posted image
A ste kje videle kakšen manjš 3 prekatni košuser posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Biološki odpadki
27.7.2011 22:59:56   
liliana
Jaz ne perem in jih niti ne bom.....prvič zato, ker se mi zdi zamalo uporabljati pitno vodo za pranje smeti, drugič pa zato, ker mi je čas vseeno dragocen in ga ne mislim uporabljati za neumnosti.....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 0:09:01   
Vijoličarka
Glede umivanja. Mislim, da sem nekje napisala, da večinoma vse splakujem.

Lončke položim kar v korito in nad njim perem npr. deske ali kar pač na roke spotoma operem operem in potem lončke še malo potresem in voila! Niso ravno, da bi pil iz njih, so pa kar v redu. Podobno je s konzervami.

Tetrapak s paradižnikovo mezgo itak do konca porabim, tako da vanj nalijem malo vode, pretresem in porabim še to vodo. Podobno je z marsikaterim tetrapakom.

Mehčalec, čistila in podobno spet splaknem, pretresem in do konca porabim, tako da se pravzaprav 'umije' etc...

Vse to delam mimogrede, rutinsko in razne tetrapake celo zlagam.

Hm, ko berem tole za sabo, se sama sebi zdim komplikator. user posted image

Menda tako delajo tudi Skandinavci. Ne vem, ker nimam treh čistih, kje sem to slišala.  Bo Mateyka povedala. Meni se gre v prvi vrsti zato, ker imam kanto za embalažo v shrambi in cca 1x na teden jo mož naloži v avto in odpelje, pa nočem, da bi vmes kaj zasmrdelo.

Sama nisem nikoli brala, kaj piše na kontejnerjih. Po moje bi najbrž predvsem radi, da ljudje ne bi metali notri take embalaže, kjer je še pol vsebine notri etc. Najbrž se tudi to dogaja, če še vedno veliko ljudi vztrajno meče biološke odpadke v plastičnih vrečah.

No, sama imam zdaj točno tak smetnjak, kot sem ga hotela in ločevanje bioloških odpadkov mi gre dobro od tačk in prav veselo se počutim, da mi je uspelo, ker se k temu nekako nisem mogla spraviti. Zanimivo, 'preostalih smeti' je praktično samo za peščico'.

Zmanjšala sem tudi količino plastične embalaže, ker sem si nabavila osebno flaško iz te, kvalitetnejše plastike (tritan ali nekaj podobnega) in ne kupujem več vode v plastenkah. Se pozna.

Kerensa, ti sicer zehaš. Ampak tudi meni se je nekoč, pred davnimi leti zdelo nekaj nemogočega, da bi človek ločeval smeti, saj so vendar smeti... No, pa je prišlo tudi to, predvsem zaradi slabega občutka, da svinjam naravo in da se moram po svojih močeh potruditi, da bi jo čim manj. Zdelo se mi je komplicirano, zapravljanje časa in podobno. Zdaj pa je vse rutinsko in logično. Nikoli ne veš, mogoče boš ti čez deset let konzerve s čistilom in gobico prala in le splakovala. user posted image  Pohvale g. Možu, on je že na dobri poti.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 7:07:37   
Tutan
Mene pa zanima kaj naredite s pasjimi kakci user posted image .... ne resno. Prej je bil tu blizu nas en velik travnik, kjer mi je kmet rekel ''guspa, ne zavijat kakcev v to plastiko, sej pa ja vse dež spere in je pustil, da vozim psa ob travniku in gozdu brez problema, zdej je pa ta travnik prodal kot parcele in je zrastlo gor kar nekaj hiš, torej ne pride v upoštev. Na dolge sprehode itak hodimo v gozd, ampak 3x na dan pa tja ne bi vozila psa, ker bi se 100% prej kam pokakal (cca 1,5km). in sem spet na vrečkah. In te vrečke niso bio razgradljive, napram temu, da če čisto logično pogledaš, da pasji kakec pa je. Te kantice za pasje kakce so pri nas zgolj po centru mesta in parkih. V glavnem zdaj pa dilema kam roma pasji kakec. user posted image Mislim, kako pa ve čistite za vašim psom?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 7:33:30   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz ne perem in jih niti ne bom.....prvič zato, ker se mi zdi zamalo uporabljati pitno vodo za pranje smeti, drugič pa zato, ker mi je čas vseeno dragocen in ga ne mislim uporabljati za neumnosti.....



podpis, tudi meni se zdi potrata spirat vsak tetrapak s pitno vodo.

jaz sem kupila razgradljive vrečke za bioodpadke ampak so drage kot hudič. Tudi ta koš organko se sliši fajn (a ste o tem že pisale?, moram malo prebrati za nazaj) samo spet rabiš nek prah kupovat. Mislim res ni poceni zbiranje teh smeti (da ti glih ne požre nevemkoliko cajta to sortiranje in praznjenje)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 8:03:03   
mateyka
na švedskem vem, da je potrebno splakovat tetrapake in jih vsi spakujejo.. pa vse konzerve (kovinske) posebej in umijejo..

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 8:42:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Mene pa zanima kaj naredite s pasjimi kakci

Ko in če se bo našel nekdo, ki me bo uspel prepričati, da je pasji drek, zavit v plastično vrečko, bolj bio in eko od pasjega dreka na zemlji, takrat jih bom začela pobirati za svojo go. Pes.

Do takrat jih pa ne.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 8:53:15   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Mene pa zanima kaj naredite s pasjimi kakci

Ko in če se bo našel nekdo, ki me bo uspel prepričati, da je pasji drek, zavit v plastično vrečko, bolj bio in eko od pasjega dreka na zemlji, takrat jih bom začela pobirati za svojo go. Pes.

Do takrat jih pa ne.


In kaj narediš okoli hiše/bloka? Pustiš da se pasji kakci razgrajajo? Mislim, ker jaz si ne predstavljam, da bi imeli, okoli hiše en kup pasjih kakcev, pa imam našega psa strašno rada, ampak vse ima neke meje. Jutro, svež zrak, stopiš pred hišo, pa zunaj 30 kakcev? No, to ni ravno moja predstava o tem, kaj želim videti zjutraj.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 9:05:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Mene pa zanima kaj naredite s pasjimi kakci

Ko in če se bo našel nekdo, ki me bo uspel prepričati, da je pasji drek, zavit v plastično vrečko, bolj bio in eko od pasjega dreka na zemlji, takrat jih bom začela pobirati za svojo go. Pes.

Do takrat jih pa ne.

In kaj narediš okoli hiše/bloka? Pustiš da se pasji kakci razkrajajo?

Ja.
V bližini bloka imamo eno travo, na kateri se otroci ne igrajo in na kateri družine ne pogrinjajo odejic in prirejajo med-blokovskih piknikov. In na tej travi kaka velika večina naših blokovskih psov.
OK, seveda se najdejo ljudje, ki svoje pse vodijo kakat tudi drugam, ampak sama pač ne spadam med njih.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 9:07:55   
Tutan
Koliko je to veliko in koliko psov gor kaka? Ker si res ne znam predstavljat....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 9:13:20   
Kerensa*
Kaj pa vem (po kvadraturi), koliko je tega... poglej na Google earth... poišči BTC v LJ in BTC-jev Petrol na Šmartinski cesti... nasproti tega Petrola so pa bloki in stolpnice... potem pa pokukaj, koliko je trave vmes.

Koliko je pa psov, se mi pa sanja ne.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 9:50:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

na švedskem vem, da je potrebno splakovat tetrapake in jih vsi spakujejo.. pa vse konzerve (kovinske) posebej in umijejo..


Kaj pa pasje drekce iz plastične vrečke na švedskem tudi morajo splakovati..user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 10:38:16   
rozilu
Nam biološki odpadki ne grejo prav dobro od rok, vedno imamo kake težave. Malo sva lena in ne nosiva ful pogosto v kanto, tako da jih zbirava v posodi v kuhinji, 1x ali večkrat dnevo neseva na vrt - v eno večjo posodo, ki jo vsake (1x tedensko) toliko neseva spraznit v bio kontejner. Nimava komposta in niti ne vem, če ga bova imela. Vrt je majhen, kompost pa... jah, zasmrdi slej kot prej in vsa možna golazen se tam pojavi. Odkar dajeva odpadke v to posodo na vrtu, sva našla svašta: nešteto mušic, mravelj, muh, os, zadnjič je prišla celo podgana. Sumim, da bi se na kompostu pojavile enake živali.

Sicer kjer sem prej živela, ni bilo teh problemov: kompost je bil precej daleč od hiše in si pač šel tja vsake toliko, in te kake ose niso motile. Mačke so pa poskrbele za podgane user posted image . Tu pa res ne vem... kako bi preprečila dostop raznim živalim in širjenje smrada??? (razen da smeti odnesem vsak dan user posted image ).

Plastika, steklo: sva se kar navadila, da splakneva (ne sicer vse). Sploh steklo nabirava 100 let, predno je za odnest in ne vem kaj bi ratalo iz paradižnikove omake ali pestota v tem času. V embalaži so pa itak večinoma pokvarljive stvari (jogurt, mleko) in zasmrdi v enem dnevu, zato večinoma tudi splaknem. Očitno se je treba zgledovat po skandinavcih, že vejo kaj delajo user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 10:40:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu
Sploh steklo nabirava 100 let, predno je za odnest

Ja... enako.
Edino steklo, ki se znajde v našem stanovanju, je občasno kakšna steklenica od vina Biche, ampak le to spravim in jo vrnem v trgovini ob nakupu naslednje. Sokovi se kupujejo v tetrapakih, gazirane pijače v plastenkah, pivo pa v pločevinkah.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 28.7.2011 10:41:08 >

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 10:44:51   
uškinamama
Očitno se je treba zgledovat po skandinavcih, že vejo kaj delajo



no, ja....

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 11:01:42   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Očitno se je treba zgledovat po skandinavcih, že vejo kaj delajo



no, ja....


OK, bi mogla napisat vsaj pri ravnanju z odpadki, da ne bo kdo narobe razumel!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?