|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:01:26   
hedviga
ma daj....  še sto informacij bo, pa rekla-kazala in take...je pomoje čist vseen. Fantek je umrl, najbrž mu lepo ni bilo.
Če bi bil to moj, tvoj, njen...otrok... bi na vsakem pregledu videli kaj se dogaja, vsaka babi in dedi bi to videla, vsaka soseda, pa socialna (poglejte na Posvojenih mamah kako natančni znajo bit),
pa tet in strici...pa skratka vsi ki imajo v normalnem lajfu kontakt z otrokom.
Da ne daš delat zdravstvene? Zakaj ne? Da ne voziš otroka k zdravniku? zakaj že? Ma kakšen "stil" življenja neki. Razen če ni v dveh dneh shujšal in zbolel so za mene njegovi starši kriminalci!


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:01:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Otroške dodatke in porodniško izplačuje CSD

Izplačuje jih MDDSZ, ne CSD-ji.
.....ne vem pa sicer podrobno kako poteka komunikacija med CSDji in ostalimi "institucijami".....recimo zdravnik lahko obvesti CSD, da se z otrokom ne ravna dobro, samo zdravnika otrok ni imel.....CSD pa verjetno ne gre preverjat za vsakega prejemnika otroških doklad in porodniške ali je otrok zdravstveno zavarovan.....

Za prejem otroškega dodatka (ki ga prejme starš, ne otrok) se ne preverja zdravstveno zavarovanje starša (otrok je avtomatsko zavarovan po staršu), temveč je potrebno predložiti drugo dokumentacijo, ne zdravstvene.

Mi pa nekaj ni čisto jasno...
- Če se otrok rodi v porodnišnici, je obveščen pristojni CSD (glede na stalno bivališče matere).
- Če se otrok ne rodi v porodnišnici, potem živ Bog ne ve zanj, dokler nekdo nekomu ne pove.
- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki nima zdravstvenega zavarovanja (obveznega), potem je CSD o tem obveščen.
- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki ima zdravstveno zavarovanje (obvezno), potem se otroka avtomatsko zavaruje po materi.
- Če se otrok rodi v porodnišnici, potem se materi avtomatsko pošlje patronažno sestro.

Potem pa sklepaj, kaj je bilo s tem otrokom in materjo res...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:09:10   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Mi pa nekaj ni čisto jasno...
- Če se otrok rodi v porodnišnici, je obveščen pristojni CSD (glede na stalno bivališče matere). - zakaj bi bil obveščen CSD o tem, da se je otrok rodil. kolikor vem morajo starši prinesti na csd potrdilo o rojstvu otroka.
- Če se otrok ne rodi v porodnišnici, potem živ Bog ne ve zanj, dokler nekdo nekomu ne pove.
- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki nima zdravstvenega zavarovanja (obveznega), potem je CSD o tem obveščen. - tudi tukaj ne vem zakaj bi obvestili CSD, saj CSD ni pristojen za ureanje zdravstvenega zavarovanja, temeč starši otroka naj bi to uredili, razen, če so mnenja, da starš ne more poskrbeti za otroka in je potrebno nekaj ukreniti v tej smeri.
- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki ima zdravstveno zavarovanje (obvezno), potem se otroka avtomatsko zavaruje po materi.
- Če se otrok rodi v porodnišnici, potem se materi avtomatsko pošlje patronažno sestro. - tudi to ni avtomatsko, sama sem ko sem rodila morala poklicati v ZD patronažo, da je prišla k meni.

Potem pa sklepaj, kaj je bilo s tem otrokom in materjo res...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:09:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Prvotno je bilo namreč rečeno, da otrokovo rojstvo ni bilo "registrirano".


Prepis iz 24ur....

Otrok naj namreč po poročanju Radia Krka sploh ne bi imel zdravniškega kartona oziroma zdravstvene kartice, kar pomeni, da ni bil vpisan v knjigo rojstev.


saj, a ni vpis v knjigo rojstev registracija?

sam klinc - mogoče bi pa moral spremenit zakon, da je za vpis v evidenco oz. registracijo rojstva pogoj imet zdr. zav. ozizoma kartico?!! ne vidim nobenega "proti" razloga da to ne bi bilo uvedeno. vsaj po dveh takih primerih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:11:51   
Leela
Kaj se avtomatično pošlje patronažno?
jaz sem zmeraj morala sama dati obvestilo o rojstvu in "vlogo" za obisk v kaselc pri patronažnih sestrah v zdr.domu. Tako navodilo sem dobila v porodnišnici.

Tudi, če je CSD obveščen o rojstvu, kdo je obveščen oz. preveri da otrok nikoli ni bil pri pediatru. najbrž čist noben bi rekla.

Pri vsej pameti, izobrazbi, hrani, zdravilih...sploh ne moreš verjeti da se je to zgodilov današnjem času. če je seveda vse res kar so napisali.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:13:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: felicia
zakaj bi bil obveščen CSD o tem, da se je otrok rodil. kolikor vem morajo starši prinesti na csd potrdilo o rojstvu otroka.

Patronažna služba spada pod CSD-je.
tudi tukaj ne vem zakaj bi obvestili CSD, saj CSD ni pristojen za ureanje zdravstvenega zavarovanja

CSD je obveščen zato, ker je pač avtomatsko obveščen o vseh rojstvih otrok v njihovi občini (zaradi patronažne službe). In če ve patronažna služba, vedo tudi vsi ostali na CSD in posledično na MDDSZ.
tudi to ni avtomatsko, sama sem ko sem rodila morala poklicati v ZD patronažo, da je prišla k meni

Prvič slišim. Pri meni so obakrat že v porodnišnici vzeli vse potrebne podatke za patronažno službo.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:17:02   
Anonimen
zakaj se poudarja "visoka izobraženost"? IQ še nikoli ni bil pogoj za EQ...

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:17:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Leela
Tudi, če je CSD obveščen o rojstvu, kdo je obveščen oz. preveri da otrok nikoli ni bil pri pediatru. najbrž čist noben bi rekla.

Točno tako.
Starš ni dolžan obveščati CSD-ja o otrokovem zdravstvenem stanju (razen, če uveljavlja kakšne dodatke za nego), CSD pa ni dolžan (pravzaprav sploh ne sme) preverjati zdravstvenega stanja otroka ali starša. Razen v primeru suma kaznivega dejanja, pa še v tem primeru mora CSD dati prijavo na Policijo in Policija ovadbo na sodišče - da potem sodišče dovoli vpogled v zdravstveni karton. Kolikor je meni znano.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:18:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mogoče bi pa moral spremenit zakon, da je za vpis v evidenco oz. registracijo rojstva pogoj imet zdr. zav. ozizoma kartico?!! ne vidim nobenega "proti" razloga da to ne bi bilo uvedeno. vsaj po dveh takih primerih.

Ne bo šlo.
Ker ni zakona, po katerem bi moral kdorkoli biti zdravstveno zavarovan. V to te ne morejo prisiliti. Če želiš, si pač samoplačnik. Za njih je to še bolje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:18:48   
Tutan
Ne, saj zdaj je v končni fazi povsem vseeno kdo bi mogel kaj narediti in kaj bi bilo prav. Standardna procedura bo seveda takšna, kot je bila dosedaj. CSD se bo izgovarjal na zdravstvo, da oni niso sporočili, zdravstvo na CSD, potem spet ta tretji na ta četrte pristojne organe in na nevemkogaše ... v končni fazi je vse en velik dokaz, da zadeva ne deluje in ne funkcionira. Otrok je bil zanemarjen, podhranjen, v končni fazi pa je zaradi vseh malomarnosti umrl. In potem morajo starši tega otroka dovolit, da zdravstvo pregleda njune druge otrokeuser posted image ... mislim, zaradi enih **** bedarij hodijo ljudje sedet (mogoče celo zaradi tega, ker en ne more plačat državi dolga, čisto banalnega zneska) - nekdo pa z svojimi veleumnimi prepričanji ubije otroka (jah, konec koncev je to to)- otroka, ki je verjetno jokal, dokler je lahko - potem pa zaradi izčrpanosti ni mogel več, ni se mogel branit, ni mogel izrazit svojih občutkov, bil je bolan, lačen, dehidriran - pa veselo hodi po svetu ... javno linčanje bi bilo premalo user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:21:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
In potem morajo starši tega otroka dovolit, da zdravstvo pregleda njune druge otroke

Če jima jih bodo odvzeli (rejništvo) in jim dodelili skrbnika za posebne primere, potem njuno dovoljenje za to ne bo potrebno.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:36:37   
felicia
Ne, patronaža ne spada pod CSD ampak pod Zdravstveni dom. Porodnišnica pa ne obvešča zdravstveni dom oz. patronažo o rojstvih, če se ne motim. Kakor koli že tradgedija se je zgodila in je potrebno delati na tem, da bi se nekaj nardilo, da se stvar ne bi ponavljala, čeprav menim, da v današnjih časih in v prihodnje zna biti vse več podobnega nažalost. Zato, ker smo postali vase zagledani, ne poznamo soseda, človeku na ulici ne bi pomagali, ob nesreči na cesti gremo mimo, najlažje je zatisniti oči in se obrniti stran, misleč, da se to nas ne tiče. Nažalost. Ni več fora v tem ali je krivo zdravstvo ali sociala ali ne vem kdo in konec koncev zakaj bi bile insitucije krive, bistvo je v tem, da so starši taki kakršni. Itak pa vseh dejstev ne bomo zvedeli.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 13:40:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: felicia
Ne, patronaža ne spada pod CSD ampak pod Zdravstveni dom.

Od kdaj?

V bistvu sem pravkar pogledala, kam spada moja bivša patronažna sestra - in gre res pod ZD, ja. Ne vem, od kdaj je tako, ampak ko sem jatz drugič rodila in sem želela imeti isto patronažno sestro, kakor pri prvem otroku, sem poklicala na CSD - vedeli so, katera je bila prvič pri meni, saj jim je tudi poslala nekakšno poročilo (pojma nimam, kakšno, kajti videla ga nisem pa nikoli).

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 14:07:12   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
sta pa edino prav naredila da sta sama otroka pripeljala v zdr. dom.

Nekam "zgodaj" jima je kapnilo...


Jima ni potegnilo. Sta bila klicana v ZD, na podlagi prijave 2 sorodnic.... Šele potem sta šla, to je bilo pa tukaj objavljeno http://www.dolenjskilist.si/2011/08/11/65939/novice/kronika/Studio_D_Da_je_z_dojenckom_nekaj_narobe__sta_opozorili_sorodnici/

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 14:38:51   
jagoda77
če je nekomu lastno prepričanje (vera, prehranjevanje,...) več vredno kot življenje samo, nima čist vseh čistih v glavi.. da za svoja prepričanja žrtvuješ življenje ali otroka ali partnerja ali kogarkoli.... user posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 14:39:11   
mamamajča
Jaz se predvsem sprašujem, kje so tu drugi ljudje. Saj zagovarjam pravico do zasebnosti in vem, da se ne vtikujemo v tuja življenja....... ampak tule je bilo eno življenje ogroženo, jaz BI SE vtaknila v to, če bi bila tam domačinka in bi opazila, da nekaj ne štima. Madona, saj so jo vidli nosečo. In videt so mogli, da je otrok suh, droban, podhranjen. če ga pa ni vozila ven, da bi ga kdo videl, bi pa še prej posumila in prijavila, da nekaj ne štima.

Ne vem no....... kar se pa tiče informacij, pravilnihin nepravilnih..... zdaj jih bo še vedno več, ker si bojo vsi pristojni začeli riti ščitit. Tak da ja..... dejansko ne bomo nikoli vedli, kdo je in kaj je. ali bolje rečeno NI ukrepal.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 14:42:16   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mogoče bi pa moral spremenit zakon, da je za vpis v evidenco oz. registracijo rojstva pogoj imet zdr. zav. ozizoma kartico?!! ne vidim nobenega "proti" razloga da to ne bi bilo uvedeno. vsaj po dveh takih primerih.

Ne bo šlo.
Ker ni zakona, po katerem bi moral kdorkoli biti zdravstveno zavarovan. V to te ne morejo prisiliti. Če želiš, si pač samoplačnik. Za njih je to še bolje.


kaj sem pa rekla? spremenit zakon. ker mi ni jasno zakaj bi bila osnovna šola obvezna, cepljenje obvezno, zdravstveno zavarovanje/kartica pa ne. za otroke do 18 leta bi moral imet zastonj obvezno zdravstveno zavarovanje.

saj v šolo je ostale otroke pošiljala (grem stavit, da če jih ne bi, bi imela hitro probleme - za zdravje pa ne bi noben niti pogledal kako je urejeno? kako tipično neživljensko birokratsko razmišljanje naših inštitucij)? kako je bilo pa potem s cepljenji, rednimi sistematskimi, da so lahko šli v šolo? a to pa noben ni niti trznil? saj, zgodit se mora tragedija, otrok mora umret, da se kdo zgane. žalostno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 17:22:40   
Rožica I
Počivaj v miru, dete user posted image  ...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 17:27:26   
aelail
Se popolnoma strinjam s predhodnico kje so bili sorodniki in sosedje 10 mesecev, da noben ni videl kaj se dogaja.
Ne predstavljam si kako lahko tako trpinčiš lastnega otroka. Za te starše je škoda besed.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 20:03:33   
roladica
Tole pa kroži po LJ urgenci:
Punčka je bila stara 10m in je tehtala 3200g. Bila je hudo zanemarjena in s hudim pleničnim dermatitisom user posted image . Zakaj je res umrla pa nisem izvedela.

(odgovor članu aelail)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 20:25:23   
m_o_i
- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki ima zdravstveno zavarovanje (obvezno), potem se otroka avtomatsko zavaruje po materi.
- Če se otrok rodi v porodnišnici, potem se materi avtomatsko pošlje patronažno sestro.


cvajmalkrat recem ni res ->
moje dete je zavarovano po ocetu in se to je moral urejati oce. nadalje: patronazno sem klicala jaz, da je prisla.

drugace pa-naj pociva v miruuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 20:32:07   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Žal mi je za tega otroka... ampak "neregistriran" otrok je v SLO po mojem lahko samo od Ciganov.... sploh tale ubošček, ki je bil iz Mirne peči - njegova starša naj bi imela še več otrok.

Tipičen primer stereotipnega razmišljanja......družina s šestimi otroki, ki ji otrok umre je lahko samo od ciganov.......

Ne.
Poleg podatka več otrok sem dodala še lokacijo Mirna peč, saj je jasno, da je tam ogromno Ciganov in pa dejstvo, da otrok ni bil registriran. Niti pomislila nisem, da izobražen državljan ne bi registriral otroka.

Kerensa pa ti si hujša ko ona baba Vanga all kako že user posted image user posted image
Po par vrsticah že veš kdo jw!! in seveda NI šans da bi ROMi lahko bili izobraženi!!

Kerensa razočarala si me s svojo stereotipnostjo , sem mislila da si bolj "široka" na teh podrćjih!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 20:36:12   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki ima zdravstveno zavarovanje (obvezno), potem se otroka avtomatsko zavaruje po materi.
- Če se otrok rodi v porodnišnici, potem se materi avtomatsko pošlje patronažno sestro.


cvajmalkrat recem ni res ->
moje dete je zavarovano po ocetu in se to je moral urejati oce. nadalje: patronazno sem klicala jaz, da je prisla.

drugace pa-naj pociva v miruuser posted image


Tudi to na našem koncu-ajdovskem moraš sam ob prihodu iz porodnišnice nest v ZD nek papir in ti potem oni pošljejo patronažno!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 20:44:29   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

- Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki ima zdravstveno zavarovanje (obvezno), potem se otroka avtomatsko zavaruje po materi.
- Če se otrok rodi v porodnišnici, potem se materi avtomatsko pošlje patronažno sestro.


cvajmalkrat recem ni res ->
moje dete je zavarovano po ocetu in se to je moral urejati oce. nadalje: patronazno sem klicala jaz, da je prisla.

drugace pa-naj pociva v miruuser posted image


Tudi to na našem koncu-ajdovskem moraš sam ob prihodu iz porodnišnice nest v ZD nek papir in ti potem oni pošljejo patronažno!


No, v LJ-Bežigrad ZD sam pošlje patronažno na dom oz. sem dobila njen klic po prihodu iz P. Nisem sama nikamor klicala. Velja za september 2005.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
11.8.2011 21:24:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

No, v LJ-Bežigrad ZD sam pošlje patronažno na dom oz. sem dobila njen klic po prihodu iz P. Nisem sama nikamor klicala. Velja za september 2005.


tako je bilo tudi v januarju 2004, v januarju 2011 pa ne več. smo se morali sami pobrigat. user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?