|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:16:32   
alda
ma boljš da "odklopim" vse, ker mi kar hudo naredi!
Oba bi za s.r.a.m.n.e  d.l  obesila in prakticirala naravno higieno na soncu!
Bogo detece in ubogi otročki, ki so ostali.

glede vegeterjanstva pa tole: sept. bo eno leto od kar sem izgubila 48.letno sestrično za posledicami možganske kapi, kot posledico visokega pritiska,,
Kakšne vrste vegetarjanec je bila ne vem, vem pa da je odklanjala vse kar je bilo živalskega izvora razen mleka in sira.
In ob vsej tej zdravi prehrani še danes ne morem potuhtat kje njej visoki pritisk, normalni teži, in ne vem še čem. Je pa bila vegetarjanka od svojga 14.leta

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:20:20   
Kerensa*
Otroka je obiskovala patronažna sestra...

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/po-vrnitvi-s-pocitnic-otrocek-hitro-umrl.html

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:20:32   
malibauc
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Drugače pa...ta ženska je še enkrat noseča, sama ogrožena (podhranjena) in tudi ostali otroci po oceni pediatrinje, ki je pregledala umirajočega otročka, izgledajo podhranjeni in ogroženi. Mama se še vedno upira, da pregledajo ostale otroke. user posted image  





Ne razumem.....otročka izstradata do smrti.....pa še tavelike....zdaj  bosta pa imela še enega.............

Meni to res ni jasno!!! 

< Sporočilo je popravil malibauc -- 12.8.2011 9:21:02 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:23:30   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Eden od zdravnikov je povedal, da je otrok umrl zaradi sepse.

Zakaj je do sepse prišlo, pa se ugotavljajo (vegansko prehrano navajajo kot eno od možnosti, ne pa kot absolutno) - in menda bo to trajalo do 30 dni.



Sepsa pomeni zastrupitev krvi po domače. V kri vdrejo bakterije (ponavadi streptokoki) in tudi pri zdravem človeku lahko povzročijo smrt, če stanje ni pravočasno ugotovoljeno in zdravljeno. Pri tistih, ki imjao oslabljeno imunost (tudi zaradi milo rečeno neustrezne prehrane) osnovni branitelji v organizmu (bezgavke, vranica) ne zmorejo tvpriti protiteles in tako lahko pride do sepse. Moj 14-letni bratranček je 2 meseca nazaj skoraj umrl zaradi streptokokne sepse, je pa revež že od 6. leta brez vranice, ki jo je izgubil v prometni nesreči.

Pa še tole - tale zmešana veganska naravno higienična mati je ponovno noseča user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 12.8.2011 9:24:15 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:28:29   
skuštrana
In ob vsej tej zdravi prehrani še danes ne morem potuhtat kje njej visoki pritisk, normalni teži, in ne vem še čem. Je pa bila vegetarjanka od svojga 14.leta


Ni vedno vse povezano s prehrano, nekaj je odvisno tudi od organizma. Moj oče je zdravo, normalno hranjen - same mišice so ga, ampak ima pa holesterol. Mama ima šlaufe, pa ga nima. Od moža oče ima tudi visok pritisk, pa ni niti debel, niti se hrani nezdravo..Pač, geni.

Jaz poznam kar nekaj staršev-otrok veganov, vegetarijancev pa so vsi čisto ok rejeni in nimajo problemov. Ampak so starši ok in se zavedajo kaj otroško vegetarijanstvo prinese s seboj - zelo natančno planiranje jedilnika, da se pokrijejo vse otrokove potrebe.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 9:43:52   
Alex01
Naj počiva v miru mali user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   [Brisano sporočilo]
12.8.2011 10:00:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 11:02:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Otroka je obiskovala patronažna sestra...
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/po-vrnitvi-s-pocitnic-otrocek-hitro-umrl.html


baje je bil tudi zdravstveno zavarovan in imel potni list..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 20:25:13   
misa4
Govorice sosedov, da naj bi dojila kar tri otrokeuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
12.8.2011 21:55:09   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

a je možno, da bi ga rota virus tako zdelal? user posted image me je pravkar prešinilo...



Mene tudi (glede na to, da trenutno "razsaja") ampak če upoštevam koliko je ubogo dete tehtalo...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   [Brisano sporočilo]
13.8.2011 8:38:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 10:42:47   
Taddy78
Vegani ali mesojedci, izobraženi ali "kmetje", cigani ali kitajci, dojeni ali na flaši, je čisto vseeno. Pri 10.mesecih otrok pod nobenim pogojem ne more imeti samo 3.5kg in pika. Ne vem kaj dela socialna, še za "manjše prekrške" znajo vzeti otroka staršem, to familijo pa bodo menda kar pustili na miru in čakali na rezultate? Sramota.
Sepsa gor ali dol, otrok je bil zlorabljen in sploh ne vem kaj mencajo. Ne moreš pripeljati 10.mesečnega otroka na urgenco s tako kilažo, ki na koncu umre in pustit starše pri miru. To je detomor!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 11:59:43   
pelin
Sploh ne morem in ne morem verjet da je to resuser posted image ...Taddy 78...podpis na celi črti!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 12:48:34   
Julija08
Jah CSD ne ukrepa...saj ne more, če ni prijave oz. če ne ve...Vem kakšne svinjarije se dogajajo na CSD-jih ampak v tem primeru verjetno res niso vedeli, ne vem.

Drugače pa s tako težo se je moj sin rodil, pri 10mesecih je imel pomoje enih 9 kg, ker pri letu je imel dobrih 10 kg.
Pa lahko so starši izobraženi kolikor hočejo, to je očitno zanemarjane in upam da bosta fasala čuzo in da jim vse otroke odvzamejo...veliko je ljudi, ki jih ne more imeti in bi jih verjetno z veseljem sprejeli....

Počivaj v miru otročiček user posted image user posted image user posted image user posted image

A se sploh ve ali je bil fantek ali punčka?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   [Brisano sporočilo]
13.8.2011 15:00:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 20:51:12   
magda_velepič
Bogo deteuser posted image
Ampak nekaj pa me vseeno zanima čeprav vem,da mogoče nobena nima odgovora....Kako pa je z ostalili 6-mi otroki?A so zdravi a sta jih tudi tako prehranjevala..Pa bemu majku šest otrok sta imela prej,ki so kot zgleda zrasli pa nista vedela,da s tem najmlajšim nekaj ni v redu,da ne pridobiva na kilaži..itd???....tega ne razumem..Nekako bi razumela nekoga,ki bi imel prvega otroka in ga prehranjeval na tak način kot onadva ampak teh dveh pa ne razumem....A sta mogoče pametnjakoviča imela tega otroka za poskusnega zajčka???user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 20:55:53   
nya_a
Jaz bom pa komentirala samo tole - nihče ne bo odgovarjal in to zato, ker se prav pišejo - sram je lahko zdravnika, da reče, da otrok ni bil izstradan. Vsaki materi, pa naj bo brez kakršnekoli izobrazbe je lahko jasno, da ta otrok JE bil izstradan.
So vegani ali jedo le presno hrano?
Sicer pa, če bi otroka patronažna res obiskovala, bi ukrepala že prej, ker bi morala. In še to, otroci bodo ostali v družini, kjer ne dobijo zadostno količino prave hrane, pa csd ne bo ukrenil nič. Če bi pa slučajno bili to neki revčki, ki se težko preživijo z eno plačo, pa se starši odpovedo svoji hrani, da lahko nahranijo otroke, bi bila zgodba povsem drugačna.
In takih ljudi kot so tile, nikoli ne bo izučilo, ker oni so prepričani, da je otroček umrl zaradi sepse, ki pa ni bila povezana s prehrano. Ne vem, kako potem to, da naj bi imela hči 17kg v 8. razreduuser posted image

KATASTROFA za državo, zatajile so vse socialne in zdravstvene službe. In ne, ne krivim države, je pa prav gotovo soodgovorna!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 21:46:34   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nya_a
Jaz bom pa komentirala samo tole - nihče ne bo odgovarjal in to zato, ker se prav pišejo - sram je lahko zdravnika, da reče, da otrok ni bil izstradan.


kdo pa so ti Sajetovi, ki imajo "pravi priimek"?

(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
13.8.2011 22:11:10   
nya_a

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nya_a
Jaz bom pa komentirala samo tole - nihče ne bo odgovarjal in to zato, ker se prav pišejo - sram je lahko zdravnika, da reče, da otrok ni bil izstradan.


kdo pa so ti Sajetovi, ki imajo "pravi priimek"?

mal poguglaj :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
15.8.2011 18:55:55   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nya_a
Jaz bom pa komentirala samo tole - nihče ne bo odgovarjal in to zato, ker se prav pišejo - sram je lahko zdravnika, da reče, da otrok ni bil izstradan.


kdo pa so ti Sajetovi, ki imajo "pravi priimek"?


kje si pa na ta priimek naletela?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   [Brisano sporočilo]
15.8.2011 19:17:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
16.8.2011 11:47:42   
Taddy78
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/po-vrnitvi-s-pocitnic-otrocek-hitro-umrl.html
to pa je res čisto nakladanje user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
16.8.2011 19:39:25   
nusi
tolk časa bodo nakladal, da se na koncu ne bo nihče več ukvarjal in potem tudi nihče odgovarjal.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
16.8.2011 21:26:58   
mika
iSKRENO sožalje staršemuser posted image .

Poleg tako hude tragedije kot je izguba otroka, so izpostavljeni še mrcvarjenju novinarjev in vsevednih mater po forumih.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
16.8.2011 21:31:31   
nya_a
IZVIRNO SPOROČILO: mika

iSKRENO sožalje staršemuser posted image .

Poleg tako hude tragedije kot je izguba otroka, so izpostavljeni še mrcvarjenju novinarjev in vsevednih mater po forumih.

potem nas pa prosim razsvetli, da bom razumela, zakaj je imel 10-mesečni otrok samo 3,5 kg, pa zakaj je mati dojila 3 otroke, pa zakaj ima hči v 8. razredu manj kot 20kg???? me res zanima

< Sporočilo je popravil nya_a -- 16.8.2011 21:32:33 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?