|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
16.9.2011 23:04:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 8:58:04   
izalina
Pelin vse kar sem napisala je res. In edino pravilno se mi zdi, da je Maronine povprašala na roditeljskem sestanku, zakaj ne hodijo ven.

Kot drugič se pa nauči brati, ker nikjer nisem napisala, da sta vzgojiteljici v sosednji skupini krivi, da so otroci bolni zato, ker jih ne peljejo ven. user posted image user posted image Napisaal sem v smislu tega, da glede na to da je nekaj otročkov bolnih, jih je tako manj v skupini in jih je tako lažje peljat ven, sploh če imaš na razpolago voziček za šest otrok in so v skupini 3 vzgojiteljice.

Post, ki si ga napisala je zame samo opravičevanje lenih vzgojiteljic, ki gledajo samo na uro, kdaj bodo šle domov in se malo brigajo za otroke. Ja take vzgojiteljice obstajajo.

Uvajanje poteka od vrtca do vrtca različno, in pri nas je tako, da so prvi dan otroci skupaj starši in spoznavajo igralnico s teraso, starši jih ne pustijo samih. Drugi dan pa otroka pripeljejo okrog 9h in čim hitreje zapustijo igralnico in je otrok sam do kosila. In ja v ttem času smo šli ven in otrokom je bilo super.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 10:55:15   
ronja
moja izkušnja pri treh mojih puncah pa je - da je ZELO, ZELO veliko odvisno tudi od vzgojiteljic, koliko joka, igre in kasneje sprehodov v skupinah.

To gotovo. Ampak praktično vsi otroci prej ali slej jokajo, ko ugotovijo, da bojo morali v vrtec hodit in da mame ne bo zraven. Tega nobene super duepr vzg. ne more preprečiti, ker jokajo otroci tudi, če morajo začet hodit vsak dan k starim staršem, ki so jih navajeni. Samo oni so (no, vsaj večina) vseeno rajši s starši.

Vendar pa: Ronja je imela krasni vzg., ki se jima je vse dalo, ves čas sta jih nakam vlačili, o vsem smo bili obveščeno, vsak teden smo morali kaj podpisovat, da jim dovolimo it na tak pa tak izlet, da bomo plačali vstopnino za to in to, itd... Lejla je imela vzg., ki sta ponosno povedali, ko so mali šli ven, ampak nista pa tako zelo forsirali raznoraznih dejavnosti, niti nista nas do potankosti seznanjali s kurikulumom. Vsekakor niso toliko počeli kot pri Ronji, kar je logično, ker je še mlajša, ampak vseeno je bil čisto drug način. Pa ugani kaj: Lejla je bila neeeeeprimerno manj bolana (nikoli ni zbolela prva, vedno se je potem doma nalezla od Ronje) in tudi neprimerno rajši gre v vrtec. Tako da kar se mene tiče, sta bili Lejlini vzg. najnaj!

Starši nimamo pojma, kako je v vrtcu in seveda bi radi bili pomirjeni, da je fajn. Zato nekatere vzg. cel pripravljen seznam na rod. sest. tudi povejo in naredijo iz vsake stvari veliko reč, druge pa rečejo, da če hočeš, si lahko prebereš in ne posvečajo temu take pozornosti. Po mojih izkušnjah jih po tem res ne moreš delit na dobre in slabe. KOt tudi ne po tem, kdaj grejo ven. Če so otroci zadovoljni, se starši nimamo kaj za pritoževat, če je tudi za varnost poskrbljeno.

lenih vzgojiteljic, ki gledajo samo na uro, kdaj bodo šle domov in se malo brigajo za otroke. Ja take vzgojiteljice obstajajo.

Imam srečo, da s takimi še nisem imela opravka, ti pa zelo verjamem, da obstajajo, saj noben poklic ni izjema in imaš povsod take in drugačne ljudi. Vseeno pa se mi zdi malo pretirana trditev, da je vzg. apriori lena, ker do 9.9. še niso peljale otrok ven. (Ooriginalni post je bil napisan 12.9., ki je bil pon. - torej ta "grozna" vzg. je imela na voljo točno 7 dni, da bi to izpeljala - pa računaj, da je verjetno bil kak starš, ki ni svojega otroka začel uvajat 1.9., ampak šele v pon. 5.9...)

Sama sem bolj pristaš zdrave pameti: rada sem zunaj in tudi moji otroci so radi zunaj. Vseeno se mi ni zdel noben problem, da kar nekaj časa niso mogli it na sprehod, ker so bili pač mali in 14 malih oblečt sredi jan., ko sem uvajala Lejlo, pač ni ravno mačji kašelj. Imam rajši, da sta vzg. mirni in zadovoljni not, kot pa živčni razvalini med 14 deročimi malimi, ker pač ne moreš vseh naenkrat oblečt in obut in oblečenim je vroče, ko čakajo nekoga, ki mu do tega recimo ni (ne vem, koliko časa že delaš v vrtcu, vem pa, da obstajajo otroci (ne malo njih), ki se pozimi ne oblačijo najrajši v bunde in kar lepo protestirajo - tudi pri starših, ne samo pri vzg. - in jih čisto štekam, še meni ni to luštno vlačit nase 5 plasti, zato imam pa rada poletje).

Je pa tudi precej odvisno od tega, koliko otrok je v skupini: če imaš ti čez 2 ali 3 otroke na začetku, ker pač ostali pridejo kasneje, potem seveda lahko greš že 2. dan na sprehod. Če pa jih imaš že 14, potem je pa to malo težje izvedljivo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 12:09:32   
biba_leze*
Naša punca je v 1. starostni skupini in je baje edina v svoji skupini, ki do danes ni še jokala, pa ravno zanjo sem mislila, da bo cel halo. Hodijo že od prvega dneva ven v peskovnik, če je kateri od otrok utrujen ga naložijo v voz, večinoma pa ni panike. Malo me je sicer skrbelo, ker moja edina še ne hodi prav dobro in večji otroci letajo okoli in bi jo lahko udarili ali kaj, ampak do sedaj še ni bilo nič bušk.  

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 12:22:59   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: maronine

pozdravljene!imam vprašanje oz.zanimajo me odgovori tako mamic kot vzgojiteljic.situacija je sledeča-v starostni skupini 1-2leti je 11 otrok.od tega dva otročka še ne hodita.ker je cela skupina orok čisto nova je kar veliko jokanja(res močno jokajo 3 ali 4otroci ,ne vsi).zdaj me pa zanima ali grejo vzgojiteljice z takimi otročki na igrišče,četudi malo več jokajo ali ne?in kaj je potem s tistimi ki ne hodijo?
ali jih potem pustijo plaziti zunaj ali kako.hvala vsem ki boste odgovorile.
Ko je bila moja tamala  bila toliko stara oz. še niso vsi hodili, so jih dali v voziček in so vsak petek šli v mesto na eko tržnico, vsak dan ob lepem vremenu pa so bili zunaj na terasi  od igralnice. Po tleh so imeli pa tiste telovadne blazine tak da so lahko bili čisto vsi na tleh.
Medtem ko pa letos pa so več zunaj kot noter. user posted image So pa vsi stari med 2 in 3 letoma.

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
17.9.2011 13:14:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 13:18:58   
botrca
Pred vrtcem se igrajo tisti, ki pa ne hodijo (pa se plazijo) pa ponavadi imajo vzgojiteljice v naročjih. Na sprehode tudi hodijo, pač imajo vozičke zraven.


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 14:12:13   
november2010
Počasi! Trenutno imajo tako vzgjiteljice kot tudi otroci dovolj dela že s tem, da se navadijo na vrtec, skupino, veliko jih še joka, treba je naredit en ritem v skupini in tega ne moreš pričakovat po slabih dveh tednih. Že tudi to, d spraviš 14 otrok na igrišče je velik projekt, da pa so pri tem še raburjeni in jokaj p še toliko težje in nihče nima nič od tea Seveda pa bodo šli ven, nič skrbet.... Saj gre itak popoldan ven ko jo ti pelješ na sprehod, tako da ni panike, da bi ji primanjkovalo igre na prostem.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 16:07:47   
pelin

Kot drugič se pa nauči brati, ker nikjer nisem napisala, da sta vzgojiteljici v sosednji skupini krivi, da so otroci bolni zato, ker jih ne peljejo ven. user posted image user posted image Napisaal sem v smislu tega, da glede na to da je nekaj otročkov bolnih, jih je tako manj v skupini in jih je tako lažje peljat ven, sploh če imaš na razpolago voziček za šest otrok in so v skupini 3 vzgojiteljice.

Post, ki si ga napisala je zame samo opravičevanje lenih vzgojiteljic, ki gledajo samo na uro, kdaj bodo šle domov in se malo brigajo za otroke. Ja take vzgojiteljice obstajajo.
IZVIRNO SPOROČILO: izalina

Pelin vse kar sem napisala je res. In edino pravilno se mi zdi, da je Maronine povprašala na roditeljskem sestanku, zakaj ne hodijo ven.

Kot drugič se pa nauči brati, ker nikjer nisem napisala, da sta vzgojiteljici v sosednji skupini krivi, da so otroci bolni zato, ker jih ne peljejo ven. user posted image user posted image Napisaal sem v smislu tega, da glede na to da je nekaj otročkov bolnih, jih je tako manj v skupini in jih je tako lažje peljat ven, sploh če imaš na razpolago voziček za šest otrok in so v skupini 3 vzgojiteljice.

Post, ki si ga napisala je zame samo opravičevanje lenih vzgojiteljic, ki gledajo samo na uro, kdaj bodo šle domov in se malo brigajo za otroke. Ja take vzgojiteljice obstajajo.

Uvajanje poteka od vrtca do vrtca različno, in pri nas je tako, da so prvi dan otroci skupaj starši in spoznavajo igralnico s teraso, starši jih ne pustijo samih. Drugi dan pa otroka pripeljejo okrog 9h in čim hitreje zapustijo igralnico in je otrok sam do kosila. In ja v ttem času smo šli ven in otrokom je bilo super.


Izalina...post, ki si ga napisala si napisala v smislu tega kar sem že omenila...da potlačiš trud drugih v tla in sebe dvigneš v nebo...grdo od tebe, pa če te bo konec od jeze...Vseeno pa me zanima, koliko časa kaj grizeš vzgojiteljski kruh...oprosti ampak čisto zares si mi kot ena novopečena pomočnica, ki je komaj začela in misli, da je višek sposobnoasti druge pa samo gledajo na uro in imajo možgane na off. Že doživeto in videno...V teh tednih, ko gledam kolegice utrujene do konca , ko hodim tudi sama domov bolj po štirih kot po dveh, me takšno nespoštljivo govorjenje še posebej razkuri...
Že res, da je uvajanje odvisno od vsake skupine ...samo lepo te prosim, daj se malo spusti na realna tla in ne dajaj v nič svojih kolegic...če ne te bodo kmalu spustile na tla one...Mogoče se marsikateri zdi tvoj način dela izpod kritike...meni osebno se zdi vlačenje najmlajših že drugi dan ven nedopustno in ne koristno. Ti otročki verjetno že v garderobi doživljajo travme, ker se bojijo kam bodo šli, pa brez mamic itd...in ne ti meni nimamo joka...Vsaka ki ima malo vonj po vzgojiteljici ve, da se otroci morajo najprej navaditi igralnice in se počutiti varno...tega pa ne moreš doseči že drugi dan...še celo ti ne, ki si super duper vzgojiteljica...
Pa še mimogrede...brati sem se ravno zadnjič naučila, tako da sem te prav prebrala...in niti pod razno ne zagovarjam nobene lenobe in grdobije v vrtcu...prej nasprotno...pa tudi nisem rekla, da ni prav, da je avtorica vprašala, zakaj ne gredo ven...prav je, da vpraša...In prav je da posluša argumente in predloge zaposlenih...le na tak način se da priti do pametne rešitve...ki pa zame definitivno ni v tem, da se otroke za vsako ceno  vlači ven že drugi dan, samo, da se vzgojiteljice lahko pohvalijo, da so boljše kot kolegice v sosednji igralnici......

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 19:23:12   
tashq
Moja punčka je tudi v 1.skupini in je trenutno druga najmlajša. Stara je 14 mesecev pa že hodi potem je še en fantek, ki še ne hodi, potem pa še ene 6 otrok starih 2 leti oz. malo več. To skupino so vzgojiteljice peljale ven že 1. dan in mislim, da tudi potem skoraj vsak dan. Seveda samo na igrišče, enkrat pa so jih peljale še na bližnji travnik, res bližnji, približno 20 m stran,pa so se mel res fino.Zdej trenutno je igrišče za tamale v neuporabi, ker ravno streho menjajo in pač otroke peljejo na igrišče ta tavelke. Sicer ne vem, kako jim to ratuje, ker sta samo dve vzgojiteljici in pa dva otroka, na katera je treba stalno pazit, naša,ker itak še dela vse po svoje in nič ne posluša in tisti fantek, ki še ne hodi. Ne vem pa kdo gleda na ostale otroke.
Sem pa drugače zaenkrat kar zadovoljna z vzgojiteljicami, mamo pa še v torek roditeljski sestanek pa bomo videli.
lp

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 19:27:41   
tashq
Glede tega ali je bolje otroke peljati ven 1. dan ali počakati en mesec, se mi pa zdi, da je treba najti en kompromis. Bolše se mi udi,da peljejo otroke ven že 1. dan pa čeprav za 10 min, da si malo vse ogledajo, pa potem noter če je za nekatere prehudo. Sicer pa res ne vem kateremu otroku bi bilo hudo zunaj, ker se res pomoje lažje zamotijo zunaj kot znotraj.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 19:50:19   
izalina
Pelin ne mislim se s tabo kregat....se mi zdi brez veze. Samo da boš vedela, kako in kaj, da si ne filam ega (mogoče imaš ti slabo vest in si jo na tak račun zmanjšaš) na ta račun, ti razložim...Vzgojiteljica in pomočnica delata z najmlajšo skupino 30 let in zelo zelo dobro vesta kaj delata, jaz pa sem tam kot tretja oseba. Tako prakso ima vrtec v septembru, da so 3 v času uvajanja, tudi v drugi skupini.

Hotela sem samo povedat, da obstajajo razlike glede na delo vzgojiteljic, kljub temu, da imajo podobne pogoje dela (voziček na razpolago, št. otrok).

In kot vidiš, nismo bili edini, ki so bili tako kmalu zunaj. Vem, da se veliko vzgojiteljic trudi na vse pretege in da so/smo utrujene, nobene ne podcenjujem.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 21:45:29   
pelin
Pelin ne mislim se s tabo kregat....se mi zdi brez veze. Samo da boš vedela, kako in kaj, da si ne filam ega (mogoče imaš ti slabo vest in si jo na tak račun zmanjšaš) na ta račun, ti razložim...Vzgojiteljica in pomočnica delata z najmlajšo skupino 30 let in zelo zelo dobro vesta kaj delata, jaz pa sem tam kot tretja oseba. Tako prakso ima vrtec v septembru, da so 3 v času uvajanja, tudi v drugi skupini.
IZVIRNO SPOROČILO: izalina

Pelin ne mislim se s tabo kregat....se mi zdi brez veze. Samo da boš vedela, kako in kaj, da si ne filam ega (mogoče imaš ti slabo vest in si jo na tak račun zmanjšaš) na ta račun, ti razložim...Vzgojiteljica in pomočnica delata z najmlajšo skupino 30 let in zelo zelo dobro vesta kaj delata, jaz pa sem tam kot tretja oseba. Tako prakso ima vrtec v septembru, da so 3 v času uvajanja, tudi v drugi skupini.

Hotela sem samo povedat, da obstajajo razlike glede na delo vzgojiteljic, kljub temu, da imajo podobne pogoje dela (voziček na razpolago, št. otrok).

In kot vidiš, nismo bili edini, ki so bili tako kmalu zunaj. Vem, da se veliko vzgojiteljic trudi na vse pretege in da so/smo utrujene, nobene ne podcenjujem.



No, toliko o tem in tvojih izkušnjah...V vedenje ti lahko le podam podatek, da v vsej svoji vzgojiteljski karieri nisem doživela te blaginje, da bi septembra v skupini imeli tri pare odraslih rok...Lahko ti povem,da je to precej drugače, kot pa če 14 jasličnih obvladujeta le dve osebi...Krepko drugače...in mislim da ravno zato nimaš pravice streljati in dajati v nič drugih zaposlenih , ki se trudijo za otrokovo dobro le v tandemu. Lahko ti zagotovim, da niso niti pod razno lene, nestrokovne in sebične temveč krepko zaposlene in niti najmanj nimajo časa gledati na uro, kot si poudarila ti.Ponavadi v septembru lahko le sanjamo o pavzah, dopoldanski kavi, umirjeni  nekajminutni malici ter  podobnih zadevah, ki nam po zakonu pripadajo, ker enostavno ne moreš pustiti kolegice same s kupom jokajočih otrok...Eh...pa škoda besed... Pa še to....če ste pri vas vse tako pici na oko poštimale , da je veselje, potem ne vem zakaj ne greš pomagat v sosednjo igralnico, kjer je še toliko joka in so otročki še tako bogi. Temu se reče kolegialnost in dobrota. Do zaposlenih in seveda do otrok...

Aja...pa še glede pogojev pri delu, za katere praviš, da so večinoma isti...Ne, glede na tvoje prebrane poste je to daleč od resnice...Že tale tretja oseba v skupini pri vas je nekaj precej drugačnega kot v večini vrtce, potem je tu tole vaše kolo...če priznam, sem ga videla samo v eni skupini, ko sem bila na faksu, v vseh ostalih vrtcih kjer sem delala, pa smo lahko o tem le sanjali...potem je tu še število otrok in njihova starost in sposobnost...Sama sem v jaslih delala polnih pet let in sva s pomočnico vsako leto dobili popolnoma  celo skupino novincev. Od štirinajstih otrok je bil najstarejši star ponavadi tam nekje okrog 18 mesecev , pa tudi hodila jih je slaba polovica, ker je bilo precej otrok mlajših od enega leta in so pač prišli v vrtec z enajstimi meseci, ko so mamice zaključile s porodniško... Ni treba preveč razmišljati, da prideš do ugotovitve, da je takšno skupino spraviti ven skoraj misija nemogoče oz. da se tudi jok ne konča tako hitro.Sama sem že več let sedaj v kombinaciji in ko sedaj v septembru opazujem jasli, so pogoji še vedno isti. Pravzaprav si upam trditi da je v teh časih še slabše, ker so nekateri jaslični oddelki zaradi prepolnih vrtcev v neprimernih prostorih v drugem nadstropju ( ko morajo kolegice vsakega otroka posebej nesti po stopnicah), brez vsakršnih teras in takšnih in drugačnih koles in vozičkov...Občudovanja vredne nadrejene imate v vašem vrtcu, če vam dajejo takšne super pogoje za delo...upam, da znaš to ceniti...


< Sporočilo je popravil pelin -- 17.9.2011 22:07:55 >

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
17.9.2011 22:43:09   
subrina
V skupinici,kjer hodi moj sinek smo že od prvega dne (ko je bilo še uvajanje) hodili ven nekje pol ure po zajtrku in tam ostali do kosila (ob 11h),vmes so imeli zunaj še sadno malico in se mi zdi da so prav lepo uživali Res pa je,da imajo zelo izkušeno vzgojiteljico,ki ima več kot 30 let delovne dobe,pomočnica pa 20 let.
Moram napisat še tole:VSEM VZGOJITELJICAM KAPO DOL!!!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
18.9.2011 8:50:52   
Katy78
Tale debata je itak totalno nesmiselna ker vedno se najdejo mamice, ki menijo da otroke v vrtcih vozijo preveč ali premalo ven, da jih preveč ali premalo oblačijo, ko gredo ven, da preveč ali premalo zračijo aja, najbolj beden komentar, kar sem jih slišala, je bil, da zanalašč odpirajo okna, da otroci ja zbolijo in da jih je čimmanj v skupini in podobno. user posted image  Tudi mi imamo našega fantka letos prvič v vrtcu in moja edina, ampak res edina skrb ta trenutek je ta, da bi se čimbolj vživel v vrtec, da bi mu bilo lepo in da bi rad hodil v vrtec, ne pa koliko so zunaj, kaj vse v vrtcu delajo ipd. In ni mi lepšega kot da slišim malega, kako lepo govori o svojih dveh vzgojiteljicah in reče da ju ima rad. To mi je najpomembnejše. Pa smo sicer mi zelo veliko zunaj, v vsakem vremenu, tudi v dežju, damo gor dežne hlače in jakno ter škornje in hop po lužah - in veste kaj, takrat sva ponavadi edina zunaj, vse tiste mamice, ki tako pametujejo, so pa lepo notri s svojimi otroci, verjetno se bojijo, da se ne bi prehladili...

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 18.9.2011 8:52:15 >

(odgovor članu subrina)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
18.9.2011 9:09:59   
november2010
Mene predvsem zmoti NEZAUPANJE staršev do vzgojiteljic in kasneje tudi do učiteljev v šoli. Če je bil včasih učitelj v šoli avtoriteta in so mu tudi starši to avtoriteto dali, je danes popolno nasprotno stanje - starši se vtikajo v delo vzgojiteljev, učiteljev.... - ker baje za svoje otroke želimo le najboljše (v tem primeru ko se ti bojiš, da otroci ne bodo nič ven hodili, pa verjemi da bodo. Lahko pa priakujemo tvoj post pozimi, v kakšnem mrazu so jih peljali ven? )
Skratka, kar hočem rečt je - dajte mal več zaupanja pokazat, dajte jim malo časa, da se pokaže dejansko stanje. Če vas pa potem še vedno kaj zmoti, pa se obrnite direktno obrnite na vzgojiteljico, verjamem da vam bo vse obrazložila in vas poslušala.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
18.9.2011 9:10:35   
november2010

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Tale debata je itak totalno nesmiselna ker vedno se najdejo mamice, ki menijo da otroke v vrtcih vozijo preveč ali premalo ven, da jih preveč ali premalo oblačijo, ko gredo ven, da preveč ali premalo zračijo aja, najbolj beden komentar, kar sem jih slišala, je bil, da zanalašč odpirajo okna, da otroci ja zbolijo in da jih je čimmanj v skupini in podobno. user posted image  Tudi mi imamo našega fantka letos prvič v vrtcu in moja edina, ampak res edina skrb ta trenutek je ta, da bi se čimbolj vživel v vrtec, da bi mu bilo lepo in da bi rad hodil v vrtec, ne pa koliko so zunaj, kaj vse v vrtcu delajo ipd. In ni mi lepšega kot da slišim malega, kako lepo govori o svojih dveh vzgojiteljicah in reče da ju ima rad. To mi je najpomembnejše. Pa smo sicer mi zelo veliko zunaj, v vsakem vremenu, tudi v dežju, damo gor dežne hlače in jakno ter škornje in hop po lužah - in veste kaj, takrat sva ponavadi edina zunaj, vse tiste mamice, ki tako pametujejo, so pa lepo notri s svojimi otroci, verjetno se bojijo, da se ne bi prehladili...


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
18.9.2011 10:50:27   
pelin
Podpis pod Katy in November...dodala bi le še to...starši ne bojte se vprašat vzg. za mnenje oz. ne imejte strahu povedati svojega...seveda v primernem tonu in v pripravljenosti, da poslušate tudi njih...tudi vzgojiteljice so lahko v zmoti in v končni fazi naj bi pač vsak starš najbolj poznal svojega otroka...mislim, da v pripravljenosti na pameten pogovor in ob skupnem cilju, da je otrokom v vrtcu kar najbolje, rezultat ne bi  smel izostati...

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
18.9.2011 11:05:01   
tastara

IZVIRNO SPOROČILO: subrina

V skupinici,kjer hodi moj sinek smo že od prvega dne (ko je bilo še uvajanje) hodili ven nekje pol ure po zajtrku in tam ostali do kosila (ob 11h),vmes so imeli zunaj še sadno malico in se mi zdi da so prav lepo uživali Res pa je,da imajo zelo izkušeno vzgojiteljico,ki ima več kot 30 let delovne dobe,pomočnica pa 20 let.
Moram napisat še tole:VSEM VZGOJITELJICAM KAPO DOL!!!



Popolnoma enako je tudi pri nas.
Sploh si ne morem predstavljat ubogih revčkov, da bi bili v tej tropski vročini (šele danes prihaja ohladitev) zaprti v igralnici in to s starši vred, ki so jih uvajali.

Jaslična oddelka (starost 1-2 leti) sta bila oba zunaj že prvi dan.
Balkonov in teras naš vrtec nima, zato so otroke peljali na vrtčevski vrt. Malčki so imeli privilegij, da se samostojno igrajo v peskovniku, starejši pa so se morali zadovoljit z igrali in plezali. Jokal ni nihčeuser posted image

V našem vrtcu vzgojitelji ne jemeljejo svojega dela po sistemu "najmanjšega odpora", zato sem še toliko bolj vesela, da smo dobili prostor v enoti, ki jo je obiskoval že starejši otrok.

Z zaupanjem v vzgojiteljski in učiteljski kader načeloma nimam težav.
Ampak, če bi mi katera vzgojiteljica "prijavila", da en mesec, za povrhu vsega v idealnem vremenu ne bodo šli ven, na svež zrak, češ se šele navajajo na vrtec, bi pa pošteno podvomila o njeni usposobljenosti.



(odgovor članu subrina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
18.9.2011 23:06:32   
subrina
Tastara,mogoče pa najina otroka hodita v isti vrtec user posted image ,ker naš tudi nima ne terase in ne balkona,zato pa imamo super vzgojiteljice user posted image

(odgovor članu tastara)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   [Brisano sporočilo]
18.9.2011 23:22:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
19.9.2011 11:44:28   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Tale debata je itak totalno nesmiselna ker vedno se najdejo mamice, ki menijo da otroke v vrtcih vozijo preveč ali premalo ven, da jih preveč ali premalo oblačijo, ko gredo ven, da preveč ali premalo zračijo aja, najbolj beden komentar, kar sem jih slišala, je bil, da zanalašč odpirajo okna, da otroci ja zbolijo in da jih je čimmanj v skupini in podobno. user posted image  Tudi mi imamo našega fantka letos prvič v vrtcu in moja edina, ampak res edina skrb ta trenutek je ta, da bi se čimbolj vživel v vrtec, da bi mu bilo lepo in da bi rad hodil v vrtec, ne pa koliko so zunaj, kaj vse v vrtcu delajo ipd. In ni mi lepšega kot da slišim malega, kako lepo govori o svojih dveh vzgojiteljicah in reče da ju ima rad. To mi je najpomembnejše. Pa smo sicer mi zelo veliko zunaj, v vsakem vremenu, tudi v dežju, damo gor dežne hlače in jakno ter škornje in hop po lužah - in veste kaj, takrat sva ponavadi edina zunaj, vse tiste mamice, ki tako pametujejo, so pa lepo notri s svojimi otroci, verjetno se bojijo, da se ne bi prehladili...


Točno tako.
Vedno se najdejo starši, ki jim nekaj ni prav in morajo mal ponergat, tak pač je. Ko dajo otroka v vrtec, pričakuje čudeže in sam gledajo vzg. pod prste in kakor hitro ni nekaj po njihovem okusu, že nergajo kak so one tam zato, da so plačane in bla bla... Dejte mal časa otroku in vzg., da se navadijo en na drugega pol pa merite njihovo uspešnost.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
19.9.2011 12:06:52   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Točno tako.
Vedno se najdejo starši, ki jim nekaj ni prav in morajo mal ponergat, tak pač je. Ko dajo otroka v vrtec, pričakuje čudeže in sam gledajo vzg. pod prste in kakor hitro ni nekaj po njihovem okusu, že nergajo kak so one tam zato, da so plačane in bla bla... Dejte mal časa otroku in vzg., da se navadijo en na drugega pol pa merite njihovo uspešnost.


Ma kaj je s tabo? Drugi dan mora biti že vse tipi topi. Vsi navajeni na vse in eden na drugega. Nema odstopanja! Samo ta varianta s prepihom je pa res presežek izmišljevanja, hehe....

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
19.9.2011 12:59:15   
dreamhorse
Jaz pa mislim, da je problem, če otroci ne gredo ven v vrtcu, pri starših, ki doma nimajo časa it ven z otroki.
Meni je pač vseeno, če so noter ali zunaj, ker je doma tako celo popoldan zunaj... Tudi jaz pravim, vsaka čast vzgojiteljicam, ki folgajo 14 jasličnih otrok...
Ene mamice pa res preveč komplicirajo... res pa je, da je pri 14 otrokih x2 staršev in da se vsi v vsem pač ne morejo strinjat. Vzgojiteljicam pa pač pustite, da delajo svoje delo. Kako bi se pa ve počutile, da bi vam nekdo, ki nima pojma o vašem delu pamet solili... Torej, vsaka čast vzgojiteljicam, da obvladajo otroke s starši vred...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: v vrtcu ne hodijo ven!?
19.9.2011 13:12:02   
nusi
kot sem že napisala - pri nas so šli hitro ven in to brez joka. Cel mesec biti notri v bacilih meni ni smiselno, ok naj se malo navadijo, ampak cel mesec je zame preveč. Mislim, da smo bili vsi starši zadovoljni da so jih peljali ven že prej, ker ni bilo pritožb.

na žalost pa je res, da se pri delu danes bolj kot kadarkoli prej rezultati merijo in večina nas je na podlagi tega tudi plačanih. zakaj torej ne velja za vse enako? Ne pravim, da je edino merilo kolikokrat peljejo vzgojitelji otroke ven, koliko minut na dan prejokajo, ampak je pa tudi to lahko eno od meril - tako pač je, vsi ki hodimo v službe smo se s tem sprijaznili.
naš sicer še ni bil dosti v vrtcu zaradi bolezni, moram pa povedat, da smo izredno zadovoljni, rad je šel tistih parkrat (vem, da upor še pride user posted image ), tudi ko so otroke oddajali so res pojokali minutko do dve, sta se obe na vso moč trudili, da sta jih zamotili in sta bili pri tem tudi uspešni. V mojih očeh sta vredni zaupanja, četudi bo prihajal domov kdaj slabe volje in s kakšno buško. zakaj je v nekaterih skupnah jok non-stop? Hm, nočem s prstom kazat, ampak nekaj ne štima, mogoče imajo same zahtevne otroke, mogoče bi potrebovali tretjo osebo?

Moja končna ocena je, da je naš vrtec pravo nasprotje vrtca, ki sem ga obiskovala sama, sigurno nam ne bo vedno vse najbolj všeč, ampak če vsaj opazim trud pri vzgojiteljih sem pomirjena.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?