|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:18:24   
Kerensa*
Z "mesečni shopping" je mišljeno, da greste 1x na mesec v trgovino (Mercator, Spar, Tuš, Leclerc, Hofer, Lidl - oz. kamorkoli pač že hodite, lahko tudi mešano) in nakupite takorekoč vse, kar potrebujete za čez mesec (potem pa tekom meseca dokupujete kvečjemu svež kruh, svežo zelenjavo, sveže sadje in podobno).

Zanima me, kaj vse kupite (predvsem, kako ugotovite primerne količine)? Koliko tega nanese (voziček? dva? prtljažnik? dva?)? In, nenazadnje, koliko vas to stane?

Jaz sem dnevna nakupovalka (oz. vse kupujem sproti) in se poigravam z mislijo, da bi zdaj, novembra, prvič v življenju poskusila še takle način. Ampak za 14 dni vnaprej pa res ne vem, ali mi bo zapasalo jesti npr. špinačno pizzo z mozzarello (torej - ne kupiti in biti potem brez; ali ne kupiti in iti potem ponovno v trgovino ter prekoračiti zamišljen budžet; ali kupiti na rezervo - to in še kaj - in že ob tem full prekoračiti znesek)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:27:29   
Felicita
midva sva sicer 2, sem si zamislla da bova tut nekje 1x mesečno mela večji shopping (sploh ker sva se 2 mesca nazaj selila in sva si pač takrt špajzo nafilala) pa sva ugotovila da ne gre; očitno mava čist prečudne prehranjevalne navade + da se 'resno' kuha itak samo čez vikend... pri nama je recimo problem, da se nama je npr prejšnjih 10 jajc po hladilniku valjalo 14 dni; zdejšnjih 10 je pa zdržalo 3 dni. Pol kile makaronov mava lahko en mesec, potem jih pa v enem tednu zličkava. itd itd. tko da midva sva na tedenskem (na katerega se ravnokar odpravljava user posted image )

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:31:54   
Kerensa*
No, glede na to, kako blizu skoraj vseh prej omenjenih trgovin živim (edino Leclerc imam na drugem koncu mesta), tudi meni tedenski shopping (namesto mesečnega) ne bi bil kritičen, ampak zamislila sem si pač mesečnega (npr. prvo soboto po plači). Saj mislim, da bi imela z načrtovanjem tedenskega enake probleme. user posted image Nikoli v življenju namreč nisem vnaprej načrtovala jedilnika - jemo, kadar smo lačni in kar nam momentalno paše.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:33:03   
josephine27
jaz sem enkrat poskusila s temi mesečnimi shoppingi pa se nekako ni obneslo. nikoli mi ni uspelo kupit pravih količin, vedno je kaj zmanjkalo... tako da sem obupala po par mesecih in grem v šoping raje 1x tedensko, vmes pa samo po kruh.

ima pa moja mama to že ene 10 let po moje dobro naštudirano ( še iz tistih časov, ko je hodila v Italijo kupovat). mogoče je za začetek pametno nekam pisat kaj vse porabiš, da imaš pregled koliko in kaj pojeste čez mesec ker je pri tem vsaka družina drugačna.


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:37:14   
Kerensa*
Torej bi bil tedenski shopping za začetek boljši (da se privadim - če se bom sploh hotela)?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:39:12   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Torej bi bil tedenski shopping za začetek boljši (da se privadim - če se bom sploh hotela)?


pomoje definitivno. pa svetujem ti, da to ni v soboto dopoldne user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:42:20   
poli*
Mi imamo tedenski šoping, vsako soboto, vmes pa samo kruh in kakšna solata. Jaz delam tako, da ko določeno stvat porabim, si to zapišem na seznam, kaj moram kupiti. Je pa seznam razdeljen na Mercator in E. Spin (kar pač premore naše mesto).
To prakriciramo že nekaj mesecev in moram reči, da se zelo dobro obnese- za izogib vsakodnevnemu zapravljanju.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:47:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Torej bi bil tedenski shopping za začetek boljši (da se privadim - če se bom sploh hotela)?

pomoje definitivno. pa svetujem ti, da to ni v soboto dopoldne user posted image

Ni panike... jaz obožujem gnečo. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:53:57   
Anonimen
Mi kupujemo tedensko, kar pomeni, da takrat kupimo stvari za redno porabo, zraven pa še tisto, kar nam je zmanjkalo iz zaloge. Za zalogo kupujemo testenine, riž, moko, sladkor, tunino v konzervi, mezgo (ko mi zmanjka domače), marmelado (isto kot pri mezgi), kuskus, proseno in ovseno kašo, meso, kakav, kavo, pasjo hrano, toaletni papir, robčke, milo, zobno pasto, šampon, pralni prašek... pa še kaj bi se našlo, bi morala pogledat v klet. Krompir dobimo od moje mame, nekaj zelenjave pridelamo sami.
Vsak teden pa kupujemo stvari iz redne porabe, to so jogurti, sadje, kruh, jajca, sir, salama, namazi,... Na hladilniku imam listek, kamor pišemo, česa je/bo v kratkem zmanjkalo. Potem pa z listkom v trgovino. Če grem sama, kupim smao stvari z listka, če grem z ortroci so zraven še kakšne čokoladke ali igračka, če gre mož, bo zraven še en kup drugih stvari user posted image . Porabimo okoli 100€ tedensko.

Aha, jedilnika nimamo sestavljenega, kuhamo po trenutnem navdihu in glede na to, kar je na razpolago. Danes si je tamala zaželela čufte, a jih ne bo, ker mi je zmanjkalo mletega mesa in krompirja za pire.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 10:57:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Danes si je tamala zaželela čufte, a jih ne bo, ker mi je zmanjkalo mletega mesa in krompirja za pire.

Vidiš, to bi bil pri meni oz. pri nas problem.
Kajti ko si zaželimo čufte in pire, potem imamo lahko doma vse ostalo, pa tistega ne bomo hoteli. In bo šel nekdo v trgovino po čufte in pire.

Zato razmišljam, kako sploh organizirati vsaj tedenski shopping.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:02:04   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Danes si je tamala zaželela čufte, a jih ne bo, ker mi je zmanjkalo mletega mesa in krompirja za pire.

Vidiš, to bi bil pri meni oz. pri nas problem.
Kajti ko si zaželimo čufte in pire, potem imamo lahko doma vse ostalo, pa tistega ne bomo hoteli. In bo šel nekdo v trgovino po čufte in pire.

Zato razmišljam, kako sploh organizirati vsaj tedenski shopping.



No, nam se ne da v trgovino user posted image .

Sicer bi imeli vse doma, ampak sem pozabila napisat na listek (ni se mi dalo novega dati na hladilnik, tako da sem listek pisala zjutraj in seveda potem nekaj stvari izvisi. Če bi pa delala tako kot vedno, torej bi bil seznam delan sproti in ne zadnji trenutek, bi danes jedli čufte.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:09:42   
Lianna
Jaz opravljam velik nakup samo 1x na mesec (leclerc). Doma si vedno napišem na listek kaj rabim in to je to. Ponavadi kupim kakšne makarone, kuskus, riž, čaj, kavo, karton mleka, sokove, čistila itd. Med tednom hodiva pa potem samo po stvari za sproti, kot so meso, sadje, zelenjava, kruh...itd. Ne maram zamrznjene hrane, tako da razne njoke, meso itd. kupujem vse sveže. Če zarad tistega nakupa kaj prišparava pa ne vem. Gre se bolj za to, da se men ne da 1x na teden v leclerca vozit, ker živim zraven tržnice, mercatorja in tam sproti kupim sveže stvari. Velik nakup pa delam v leclercu samo zato, ker imajo meni osebno večjo izbiro kot v mercatorju ter ker pri polnem vozičku ponavadi naberem za okoli 10€ bonusa. Ko grem v trgovino nikoli ne razmišljam kaj bova jedla naslednje 2 tedna. Kljub velikem nakupu še vedno hodim 3x na teden v mercator oz. na tržnico. To bi se dalo zmanjšati, ampak imam raje sveže zadeve.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:13:12   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

midva sva sicer 2, sem si zamislla da bova tut nekje 1x mesečno mela večji shopping (sploh ker sva se 2 mesca nazaj selila in sva si pač takrt špajzo nafilala) pa sva ugotovila da ne gre; očitno mava čist prečudne prehranjevalne navade + da se 'resno' kuha itak samo čez vikend... pri nama je recimo problem, da se nama je npr prejšnjih 10 jajc po hladilniku valjalo 14 dni; zdejšnjih 10 je pa zdržalo 3 dni. Pol kile makaronov mava lahko en mesec, potem jih pa v enem tednu zličkava. itd itd. tko da midva sva na tedenskem (na katerega se ravnokar odpravljava user posted image )


Mi smo 4-je pa je pri nas podobno. Jajco so čist dober primer, prav tako je pri nas. Zato o mesečnem šopingu sploh ne razmišljam, ampak imam malo večji nakup na cca 10 dni, sproti pa kruh, sadje, zelenjava...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:17:14   
Kerensa*
Ja, ti bonusi in pike...

V Mercator-ju dobiš eno piko za vsake 4 zapravljene €, ne glede na to, kaj kupiš. Za zbranih 90 pik (torej porabljenih 360€) dobiš gratis nakup stvari po lastni izbiri v vrednosti 11€, za 250 pik (1.000€) pa 40€. Vmesne stopnje ni, tako, da bi bilo pri nas najbolj realno, da bi 1x na 2 meseca lahko zapravili bonus 40€.

V Spar-u, Tuš-u in Leclerc-u ti denar vračajo na kartico, vendar samo za določene izdelke. Povprečno ti vrnejo po 15% cene izdelka (kar je več, je redkejše in so posebne akcije). Tukaj lahko torej zapraviš veliko več, kakor npr. 1.000€ v dveh mesecih, pa to še vedno ne pomeni, da boš dobil karkoli vrnjenega na kartico, saj so to lahko izdelki, ki jih enostavno ne kupuješ (razen, če jih kupiš samo zato, ker so v akciji - tega pa jaz ne počnem). Je pa načeloma izbira dokaj velika (bonusnih izdelkov) in meni uspe povprečno zbrati cca. 20€/mesec (v Spar-u - Tuš in Leclerc preredko obiskujem), kar pomeni, da sem na istem, kakor v Mercator-ju.

Hofer, Lidl in Eurospin, kakor vem, nimajo nič takšnega.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:19:44   
čupa
mi imamo mesečne šopinge, in to ponavadi na dan plače, ker je takrat pa res že vse praznouser posted image .
kupim celi vez mleka, 3-4 škatle kapučinota, z jogurti in podobno ne pretiravam, ker se to tak poje pa se pol še sproti kpuje, pol pri mesu vzemem vsega nekaj (kako kilo bederc, govedino za zrezke in golaž, nekaj svinjsekga za dunajske, pa nekaj mletega, pol pa si to doma narežem in v vrečke zložim porcijsko in dam v skrinjo, tak da če se zuštajo čufti, je meso domauser posted image ). potem pa so še tu stvari kot so milo, prašek, čistila, olje kis... to pa ponavadi kupim če nimam doma, ne delam zalog. Naredim si še zalogo testenin, riža, ajver, kečap mezga, moka, zmržena zelenjava, konzerve fižole,...
pol pa sproti se hodi samo po kruh pa klobase in sir, pa seveda malenkosti ki ti jih pač zmanjka
krompir mam ozimnico ki sem ga dobila od botrce, aja pa sadje pa zelenjava se sproti kopuje

prejšnji mesec smo šli v špara kupli res vse za hladilnik skrinjo kopalnico.... večinoma sbuget in smo dali 120 evrov, en mesec prej pa 80 evrovuser posted image
zdaj sma se odločla da grema v četrtek v evro spina, da vidima razliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:22:50   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja, ti bonusi in pike...

V Mercator-ju dobiš eno piko za vsake 4 zapravljene €, ne glede na to, kaj kupiš. Za zbranih 90 pik (torej porabljenih 360€) dobiš gratis nakup stvari po lastni izbiri v vrednosti 11€, za 250 pik (1.000€) pa 40€. Vmesne stopnje ni, tako, da bi bilo pri nas najbolj realno, da bi 1x na 2 meseca lahko zapravili bonus 40€.

V Spar-u, Tuš-u in Leclerc-u ti denar vračajo na kartico, vendar samo za določene izdelke. Povprečno ti vrnejo po 15% cene izdelka (kar je več, je redkejše in so posebne akcije). Tukaj lahko torej zapraviš veliko več, kakor npr. 1.000€ v dveh mesecih, pa to še vedno ne pomeni, da boš dobil karkoli vrnjenega na kartico, saj so to lahko izdelki, ki jih enostavno ne kupuješ (razen, če jih kupiš samo zato, ker so v akciji - tega pa jaz ne počnem). Je pa načeloma izbira dokaj velika (bonusnih izdelkov) in meni uspe povprečno zbrati cca. 20€/mesec (v Spar-u - Tuš in Leclerc preredko obiskujem), kar pomeni, da sem na istem, kakor v Mercator-ju.

Hofer, Lidl in Eurospin, kakor vem, nimajo nič takšnega.


To je odvisno kje največ kupuješ. Jaz v Mercatorju zberem v pol leta ravno tistih 90 točk. Medtem ko v Leclercu vsakič zberem med 7-10€ pri nakupu okoli 100€. Pa večinoma kupujem vsak mesec enake zadeve. V Mercatorju morm pa zapravit 360€, da dobim unih 11€ bonusa. Res pa da veliko stvari kupujem na tržnici, kjer bonusov ni.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:25:53   
Kerensa*
Mleka mi porabimo 3 kartone mesečno (4-članska družina + pes) - to smo pa le ugotovili. user posted image

Kar se pa jogurtov in nekaterih drugih mlečnih izdelkov tiče... v InterSparu v CityPark-u (pa najbrž tudi drugje, ampak drugam jaz ne hodim) imajo en poseben hladilnik, kamor dajejo dan, dva ali tri pred iztekom roka mlečne izdelke. In vse je 50% ceneje. Tako, da predvsem jogurte kupujem večinoma tam.

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:29:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: čupa
prejšnji mesec smo šli v špara kupli res vse za hladilnik skrinjo kopalnico.... večinoma sbuget in smo dali 120 evrov, en mesec prej pa 80 evrovuser posted image

Kako, majkumilu, vam pa to uspe?

Za 80€ midva z g. Možem iz Spara prineseva dve vrečki (pa nista za en teden, niti slučajno).

Že res, da niso vsi izdelki S-Budget, ampak vseeno... 80€?

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:34:35   
čupa

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mleka mi porabimo 3 kartone mesečno (4-članska družina + pes) - to smo pa le ugotovili. user posted image

Kar se pa jogurtov in nekaterih drugih mlečnih izdelkov tiče... v InterSparu v CityPark-u (pa najbrž tudi drugje, ampak drugam jaz ne hodim) imajo en poseben hladilnik, kamor dajejo dan, dva ali tri pred iztekom roka mlečne izdelke. In vse je 50% ceneje. Tako, da predvsem jogurte kupujem večinoma tam.


Mleko še mi tudi potem dokupimo, ker gsa res ogromno spijemo. večinoma v kavi in kapučinotuuser posted image pa tamala kar za žejo

ja, jogurte jaz tudi tak kupim, ampak ne količinsko dosti. no ja, včasih jih zmanjka glih ko se ti lušta, včasih pa kaki todi pristane v košu ( seveda za biološke odpadkeuser posted image )


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:37:11   
Kerensa*
Pri nas gre povprečno liter mleka na dan. Povprečno. Ko smo vsi štirje doma, lahko tudi več, saj si potomca za zajtrk večinoma naredita kosmiče ali kaj temu podobnega, pa g. Mož spije en kozarec mleka za dobro jutro, pa oba zagotovo 2x na dan pijeva belo kavo, pa vsake toliko naredimo puding, mlečni riž, nekaj mleka gre v tisti "moj slavni" umetni pireuser posted image ... v glavnem, 3 kartoni gredo ziher. Raje še kakšen liter več.

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:37:15   
čupa

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: čupa
prejšnji mesec smo šli v špara kupli res vse za hladilnik skrinjo kopalnico.... večinoma sbuget in smo dali 120 evrov, en mesec prej pa 80 evrovuser posted image

Kako, majkumilu, vam pa to uspe?

Za 80€ midva z g. Možem iz Spara prineseva dve vrečki (pa nista za en teden, niti slučajno).

Že res, da niso vsi izdelki S-Budget, ampak vseeno... 80€?


jap, zanamouser posted image user posted image hecam se. razlika je bla v "dragih" stvareh (olivno olje, ariel blazinice, plenice...) ki jih v nakupu za 80 evrov nise takrat kupla ker jih nisem rabla

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 11:51:18   
Kerensa*
Hmmm... mi liter olivnega olja kupimo 1x na letni čas (več ga ne porabimo), vzamemo pa večinoma najcenejšega (ker nam je pomembno samo to, da je olivno olje, nič drugega). Blazinice si kupim 1x mesečno (tisti paketek cca. 80 ali 100 komadov - saj nisem ziher, koliko jih ne noter) in vzamem najcenejšega (ker mi je pomembna uporabnost, ne pa znamka oz. proizvajalec). Plenic sicer ne kupujemo več, ampak ko smo jih, smo pa kar lepo ta poceni, Sparky-jeve vzeli - se jih dobi največ za najnižjo ceno, pa nikakršnih težav nismo imeli z njimi (ne glede prepustnosti, ne glede lepilnega traku).

Visokoproračunskih oz. zelo dragih izdelkov načeloma tako ali tako ne kupujeva - razen redkih izjem. 1x mesečno kupim kavo Illy (250g je cca. 7€), ki jo pijem izključno jaz in izključno takrat, ko sem sama (jaz ji rečem kava za dušo user posted image ), drugače pa pijemo Barcaffe. Coca-Colo kupujemo vedno original, ker so nam "Cole" trgovinskih znamk vse zanič. Kruh kupujemo kilogramsko, narezano, polbelo štruco (večinoma), ki stane 1€ (oz. nekaj centov čez, se mi zdi). Mleko je večinoma S-Budget, a ker ima nepraktično embalažo (ni pokrovčka), ga doma pretočimo v posebno steklenico za mleko. Testenine, riž, krompir,... vzamemo najcenejše. Edina izjema pri tem so špinačni rezanci - ti so vedno od Barille, ker so fenomenalni. Za meso nam je vseeno - pogledamo, če je od tistega, kar imamo radi, kaj v akciji, na splošno pa kar S-Budgetove izdelke. Kupujemo pa tudi veliko zmrznjenega, paniranega (ribje palčke, kroketi itd.) in tudi dosti vnaprej pripravljenega, že pečenega, kar pa niti ni tako drago (cel pečen piščanec stane cca. 5€). Zelenjave in sadja ne zmrzujemo - kupujemo sveže, a ne pojemo veliko (zelena solata, paradižnik, občasno motovilec ali rukola zame, banane, mandarine, jagode - potem se pa počasi že neha). Sladkarije vzamemo iz cenejšega ranga in to predvsem zato, ker jih pojemo ogromno (vključno s prigrizki, kot so smoki ali čips). Pivo za g. Moža je Laško Club (po Spar-pvemu ali Mercator-jevemu ga začne boleti glava že po eni pločevinki), sokove in ostalo jemljemo poceni (tudi energy drink je S-Budget). Enako je s čistili, praškom, mehčalcem - nižjecenovni rang. Od klasične (ne dekorativne) kozmetike) kupujemo šampone, regeneratorje, zobne paste itd. - moški del družine si vedno vzame 2/1 (šampon in gel za tuširanje v enem), za moje lase sem pa ugotovila, da mi najbolj ustreza Schwarzkopf in kupujem to. Edino pri zobni pasti in ustni vodi sem sitna - vse, kar ni Pearl drops, pljunem ven. Pasja hrana je S-Budgetova (ali Mercatorjeva).

Na tak način nakupovanja ne pridemo pod 100€/teden, brez posebnih dodatkov, kakor so npr. pršut, torta ali kaj podobnega.

Cigareti pa v to seveda niso všteti.

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:04:19   
čupa
ja, olivno olje pride okoli 5 evrov, plenice kopuje one v sparu (samo ne sparki amako one druge, saj vem kak se jim reče, samo neznam napist pa rajši nebom) so 7 evrov blaznice za pranje okoli 12, pa še kaka tak svtar nad 5 evrov, ki je glih ne rabiš vsaki mesec pa se ful nabere.
drugače pa Kerensa imama zelo podoben način kupovanja. testenine SB kilske, energiska pijača njihova je tudi dobra, prav tako njihovi mlečni izdelki predvsem sadni joguri, meso mi tudi vzamemo v akciji, zelo dobre so SB zmrznjene stavri (zelenjavni zrezki, nageci...)
pa seveda da stvari, kot so pivo, coca cola,... to pač mora diti pravo
kaj pa se prigriskov tiče pa probam (povdarek na PROBAM) da jih ne kupim, ker zgleda da nima to prostora v naši omari, zato pa takoj pojemouser posted image user posted image user posted image
tudi jaz cigarete ne štejem zraven. nekaj časa sem si kupivala po šteko, pa sem pred leti to ukinla (razen za na dopust)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:07:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: čupa
tudi jaz cigarete ne štejem zraven. nekaj časa sem si kupivala po šteko, pa sem pred leti to ukinla (razen za na dopust)

Tudi jaz sem ukinila kupovanje na šteke, ker sem potem, ko so mi bili cigareti non-stop doma na dosegu roke, pokadila še več. Pa že tako veliko pokadim. In tako zdaj, ko npr. zvečer vidim, da mi počasi zmanjkuje cigaret, raje pokadim kakšno manj, pa da mi še ostane za zjutraj, pri kavi, kakor pa, da bi šla zvečer na Petrol ali pa, da bi bila zjutraj prva stvar, ki jo naredim, to, da bi šla v trafiko. To pa sovražim.

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:20:44   
katy83
Mi gremo 1x na mesec v trgovino, po malo večji nakup. Takrat kupimo testenine, moko, sladkor, olje, paštete, hrenovke (to pač damo v zmrzovalnik, da ostane), kakšne konzerve, sir, namaze, riž, pralni prašek, plenice,mleko, kapučino, kava, jogurti, pudingi, kakšne sladkarije/slanarijeuser posted image , jajce, sok za razredčit, meso (to kupimo vsakega nekaj, pa doma spakiramo v vrečke porcijsko, pa damo v zmrzovalnik), zelenjavo - nekaj kupimo zmržene, dosti dobimo od tašče...saj verjetno sem še kaj pozabila...to nam nanese okoli 100-130€. Potem pa samo dokupimo kaj, če rabimo. Aja, pa kruh kupimo pač, ko rabimo. Ponavadi imamo skriti zalogo kruha v zmrzovalniku, da se slučajno ne zgodi, da ga zmanjka. Večinoma želje kaj bomo jedli prilagajamo temu kar je na voljo...če pa se nam kaj izrecno lušta, pa gremo pa kupimo.

Nekak tak je pri nas...včasih na ta mesečni nakup pozabimo, ker še kaj ostane, pa gremo potem samo dokupit. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?