|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
6.11.2011 21:44:04   
tajtaja
Za hrano tam do 500€, praške, mehčalce ...kupujem v Avstriji v Bipi, precej (preveč) pustim v Mullerju ali v DM-u (štiri babe pri hišiuser posted image ). Tak nekak, točno pa res ne vem.
Je pa res, da si VEDNO napišem listek in ga tudi VEDNO pozabim doma. Se že otroci smejijo iz mene, ampak jaz pravim da že s tem, ko ga pišem, si nekaj tudi zapomnimuser posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   [Brisano sporočilo]
6.11.2011 21:44:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
6.11.2011 21:45:41   
tajtaja
Aja, zdaj nas je med tednom "samo" šest, ker je najstarejša frajla v študentu. Se pa za vikend komaj nasiti vsega dobrega iz hladilnika, ker ji je nenadoma vse takooo zeelooo dragouser posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   [Brisano sporočilo]
6.11.2011 21:46:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   [Brisano sporočilo]
6.11.2011 21:47:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
6.11.2011 21:58:40   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
To je zato, ker ti uporabljaš kis.user posted image


mah, ves da ni fora v kisu - se mi dostikrat zgodi, da brez njega ostanem: pa opere enako dobro user posted image


A res?user posted image Jaz sem začela uporabljat sodo bikarbono, ko mi je enkrat zmanjkalo kisa. Je ista fora.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
6.11.2011 22:08:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
jz mam pa eno vprasanje - ste v te zneske, ki ste jih tu zapisale, vkljucile tudi malice v sluzbi? to za 2 znese kakih 10 EUR dnevno ziher, a ne?

Sem vkalkulirala in ne znesek 10€/dnevno. Kajti ko g. Mož v službi sploh malica, jo v večini primerov odnese s sabo od doma - to je pa hrana, ki je všteta v tistih cca. 600€/mesečno. In v ta znesek je všteta tudi kava (Barcaffe 3v1), ki si jo nosi v službo.

Kadar pa malice ne odnese od doma in si v službi pač zaželi nekaj pojesti, si pa hrano naroči. To pa ne spada več v gospodinjski budžet cca. 600€, ampak v posebno postavko "hrana zunaj in dostava hrane".

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
kolk praska pa stresas notri

Toliko, kolikor je na mericah (tistih v/na pralnem stroju) označeno kot maximum. Kadar perem pisano perilo, napolnim torej eno posodico, kadar perem belo, pa obe (še tisto za predpranje). Plus posodica za mehčalec.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 8:25:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 8:27:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
"v posebno postavko "hrana zunaj in dostava hrane"."

LOL pa kje dobis ideje za taka poimenovanja user posted image

Hmmm... saj tako dejansko je, kajne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 8:27:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 8:29:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 8:34:23   
Kerensa*
Kitajce, Mexikance, Tajce... kar hočeš.

Ampak zadnje čase zelo malo naročamo... Živimo poleg pizzerije, kjer pizza stane 4€ in če že ne jemo tiste iz Spara (ki stane 1,75€ in ji nič kaj posebnega ne manjka), potem gremo po to. Tudi čevapčiče iz gostilne Jovo smo nehali naročati, ker so poleg nas po 6€. McDonald'sa vidim skozi okno, na dohvat-ruke imam dve kitajski restavraciji (v kateri sploh ne hodim)...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 9:35:34   
Anonimen
Metulj, pri nas je malica vključena v ceno nakupov, ker je podobno kot pri vas, samo da si z možem ne kuhava kosila doma temveč v službi (je zelo priročno). Tudi malico si prineseva od doma. Za hrano skupaj porabimo na mesec okoli 400€, s tem, da niti ne pazimo, kaj kupujemo, bolj kot cene pogledam, kaj izdelki vsebujejo. Za določene zadeve nam je vseeno, kaj kupimo, bomo vzeli najcenejše (robčki in toaletni papir mi padejo na misel), pri določenih pa smo pripadniki znamk (Pickova ogrska salama recimo, jo pa kupimo mogoče 3x letno, ne več in to malo pakiranje).

Kerensa, jaz dam, kadar kupim prašek in ne uporabljam home made praška, notri polovico količine kot piše na embalaži. pa vseeno opere.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 10:56:53   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kitajce, Mexikance, Tajce... kar hočeš.

Ampak zadnje čase zelo malo naročamo... Živimo poleg pizzerije, kjer pizza stane 4€ in če že ne jemo tiste iz Spara (ki stane 1,75€ in ji nič kaj posebnega ne manjka), potem gremo po to. Tudi čevapčiče iz gostilne Jovo smo nehali naročati, ker so poleg nas po 6€. McDonald'sa vidim skozi okno, na dohvat-ruke imam dve kitajski restavraciji (v kateri sploh ne hodim)...


A to tisti McPeš, ups McDrive?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 11:33:44   
Ancicici
Midva z mozem imava prav zdaj pogovore in racunanje kako priti najceneje skozi. Nas je 5 in me kar glava boli ko pridem na blagajno. Hodiva na velike 14 dnevne nakupe in razen stvari, ki so res neprimerno boljse v normalni trgovini, kupujeva v Hoferju ali Lidlu. Kruh peceva doma (Hofer mesanica), prasek delam doma, ribana kasa je domaca, pa kaksen sok se dobi od babice. Vse ostalo pa kupujeva. Zdaj mi je malo odleglo, ko vidim vase stroske, ker sem mislila, da sva midva edina ki toliko zapraviva v trgovini. Ni mi jasno kaj in koliko kupujejo tisti, ki imajo vsega skupaj 500€ place. Sem pa racunala, da naju s tremi otroci v plenicah in adaptirnim mlekom za dva, pride samo to okrog 200€. Poskusava najti cenejse plenice, ki bi bile enako dobre kot pamperske, pa nama nekako nobene niso vsec. Katere plenice pa so vam dobre (dovolj mehke in ne prepuscajo blata) in so cenejse? Kaj pa AM?
Drugace pa sva se odrekla vsemu ugodju znanih znamk hrane, le se tunam Riomare, pa cornfleksu Kellogs in pastetam Gavrilovic se se nisva. A ima kdo primerno alternativo?
V glavnem cez teden ne hodimo v trgovino, ker ni casa :)... aja edino po mleko (pijemo samo iz mlekomata) skocimo 2x na teden po 4 litre.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 12:16:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ancicici)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 12:17:38   
mini86
mi mamo en večji mesečni nakup ali v leclercu ali pa v šparu za cca 100-130€..
gremo pa vseeno takrat tudi v spin po sir al pa kocke za kamin k so btw zdj ful v akcijiuser posted image al pa hofer in lidl
v dm hodim na cca. 2 meseca v velik nakup in tam pustim cca. 45-50€..včasih še kšne 10€ več..

njoke delam sama, zelenjavo z vrta mam tud v skrinji, meso kupujem-svinjino v leklerku oz tm k pač sva, perutnino pa izrecno v jati pa se res splača..
sva od začetka hodila v mlekarne ampak je cenejše v leklerku tako da sva to opustila..

sva hodila po ozimnico tudi v eto kamnik ampak sva se nazadnje iz ete odpeljala nazaj v leklerk po rdečo peso k je bla tuki 0,99€ v eti pa 1,56€user posted image tko da mislm da sva letos tud to eto opustila..

mam pa listek in vsakič ko nečesa zmanka oz gre h koncu napišem gor..jedilnik prilagajam tistemu kar imam doma, če mi pa kej zapaše pa napišem na listek in grem iskat takrat..ker zame teli vsakodnevni nakupi ne pridejo v poštev ker bi še več kupla za strvari k jih ne rabmouser posted image
tud kruh kupim na zalogo in ga mam v skrinji..ker včasih jeva kruh 3 dni za pored vsak dan, potem pa cel teden nič..in se mi nebi splačal ker bi ga več vrgla stran..

nadomestek pampersk..ok dejstvo je da pamperske so pamperske ane ampak men zlo velik približek oz da so mi zelo dobre so plenice iz dm-a..

prašek sem nazadnje kupla v spinu za kao 100 pranj pa je bil mislim da tm nekje okol 10€, pa opere isto kot drugi..edin pač mehčalc mam cocolino al pa zlati lenor k ga pol mešam z vodo-ok to sem zdj prvič nardila in se zelo dobro odneseuser posted image
čistila-uporabljam neki k mi mami prnese pa k uporabljajo tud v bolnišnicah in zd za pucat-prodajajo nekje v črni vasi in to mam za vodni kamen, zaa wc mam iz milerja, pol pa moj prnese iz službe eno božansko peno k pa z njo pucam vse-ndukcijo, okna, fleke.....
no za maščobo mam iz lidla uno oranžno in sm zelo zadovolna..to pa mislim da je to to..
aja za fleke mam neki iz dma pa neki iz milerja pa je isto


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Ancicici)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 12:19:09   
Barik@
IZVIRNO SPOROČILO: Ancicici

Katere plenice pa so vam dobre (dovolj mehke in ne prepuscajo blata) in so cenejse? Kaj pa AM?



sparove preety baby ali nekaj takega, pa včasih mullerjeve.


(odgovor članu Ancicici)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 12:31:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kitajce, Mexikance, Tajce... kar hočeš.

Ampak zadnje čase zelo malo naročamo... Živimo poleg pizzerije, kjer pizza stane 4€ in če že ne jemo tiste iz Spara (ki stane 1,75€ in ji nič kaj posebnega ne manjka), potem gremo po to. Tudi čevapčiče iz gostilne Jovo smo nehali naročati, ker so poleg nas po 6€. McDonald'sa vidim skozi okno, na dohvat-ruke imam dve kitajski restavraciji (v kateri sploh ne hodim)...

A to tisti McPeš, ups McDrive?user posted image user posted image user posted image

Tega, ja. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Ancici
Drugace pa sva se odrekla vsemu ugodju znanih znamk hrane, le se tunam Riomare, pa cornfleksu Kellogs in pastetam Gavrilovic se se nisva. A ima kdo primerno alternativo?

Za tuno (ker je skoraj ne jemo) in paštete Gavrilović (super dobre) je nimam, ampak namesto Kellog's-ovih cornflakes-ov pa mi že kar nekaj časa kupujemo S-Budget-ove čokoladne kroglice. Kilogram stane dobra 2€ in so full dobre. Vsaj nam.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 19:07:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


mi je vseeno.


no ja..da imam ne vem kok milijonov, ne bi tega rekla, bi še vseeno želela nekako prihranit oz. omejit porabo na tem področju, kolk se le dauser posted image


Nakupi niso stvar milijonov, ampak stvar potreb.
Moje so, kar se hrane tiče, očitno tako zmerne, da mi je lahko vseeno, hvala bogu. Za zdravo prehrano ne rabiš veliko denarja. Da bom pa preštevala, koliko porabim za kilo korenja, zelja, krompirja in moke, se mi pa ne da. J

esti je pač treba in če imaš neke navade kuhanja, ni težav. Stanejo pač prigrizki, priboljški, čudne pijače, ki so nepotrebne. Tega ne rabim in si ne želim.

Pri več denarja bi porabila popolnoma enako, ker kilogram jabolk stane enako in tudi pojem jih enako.
Bi pa več zagotovo jedla po restavracijah, tam bi bil pa budget večji.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 19:46:24   
poli*
Neki časa smo kupovali plenice Alana (DM), potem Babylove, tudi Sparkiyeve smo probali, pa so se mi zdele še najslabše. Trenutno imamo Lumpijeve (itak samo še za ponoči). Te niso še nikoli prepuščale, izpuščajev ji ne delajo, tko da sem zadovoljna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 20:00:09   
Kerensa*
Nadaljujem s svojim seznamom (za katerega upam, da bo do naslednjega vikenda, ko planiram svoj prvi takšen shopping, končan)...

Za prašek in mehčalec torej vem, kako in kaj. Kako je oz. kako bo z detergenti za belo, črno in pisano perilo, bom še preverila. Morda katera ve, ali obstajajo tudi trgovinske znamke (predvsem Mercator in Spar) za te izdelke? No, za kopalnico potem potrebujem še osvežilec prostora v spreju, WC papir (za katerega trenutno vem samo to, da mora biti 2- ali 3- slojni in da ne sme biti S-Budget) in tisto WC "obešanko" (ki osveži in dezinfecira WC školjko). To so osnove, brez preseravanja.

Za pomivalni stroj potrebujem sol, tablete in tekočino za sijaj. Al mogoče še kaj? Vem, da ima vse našteto Mercator (svoja trgovinska znamka), me pa zanima, ali ima to tudi Spar in kakšna je cena? Raznoraznih Somatov oz. kaj-pa-jaz-vem-česa, kjer so samo tableti po 15€/škatlo, ne mislim kupovati, dokler mi z Mercatorjevimi dobro opere.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 20:07:53   
Barik@
Kerensa, vse to ima lidl, svojo trgovsko znamko praškov za belo, pisano, črno in za volno. Pa njihov WC papir je fajni (ga je veliko na rolci).S temi zadevami za pomivalca je mami zadovoljna z lidlovimi (W5, če se ne motim), pa občasno da zraven kis.

mi veliko nakupujemo v lidlu (zadnjič sem dala za 3 polne vreče 26 €)user posted image , potem v šparu (če gremo v muller, gremo še tja), pa v tušu, da dobim še tuš mobil enote. Kosilo pa trenutno jemljemo v vrtcu.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 20:08:44   
Kerensa*
Kakšna je pa (ovirna) cena teh izdelkov v Lidlu?

(odgovor članu Barik@)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
7.11.2011 20:11:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kakšna je pa (ovirna) cena teh izdelkov v Lidlu?

Vem da sta prašek za belo in črno perilo v primerjavi s Perwolom smešno poceni, tudi opereta pomoje enako dobro, samo meni ga ni čez vonj po Perwolu za belo perilo, zato kljub ceni vztrajam pri njem.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?