|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
5.12.2011 10:08:37   
Kerensa*
Glede na to, da v prehodnem obdobju ne bodo preverjali družinskih članov za že izdane odločbe (tiste, ki so na prednostni lestvici), je bolje, da vlogo odda tvoj mož.
Pitaj Boga, kakšna bo dejanska praksa, ampak ziher je ziher. Ne škoduje, če narediš vse, kar lahko.

(odgovor članu vila)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
5.12.2011 20:04:00   
*bubi*
Pri elektronski oddaji vloge so pa malo nazadovali. Do sedaj se je lahko oddalo za otroške dodatke (torej je bil prejemnik CSD) lepo preko spletnega obrazca, zdaj pa takole:

Za elektronsko oddajo vloge pa je treba vlogo natisniti, jo izpolniti, podpisati (tako, kot je navedeno v vlogi in navodilih) in jo potem skenirano (kot eno datoteko, če je to le mogoče) poslati ne uradni elektronski naslov pristojnega centra za socialno delo.

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
5.12.2011 21:23:38   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Pri elektronski oddaji vloge so pa malo nazadovali. Do sedaj se je lahko oddalo za otroške dodatke (torej je bil prejemnik CSD) lepo preko spletnega obrazca, zdaj pa takole:

Za elektronsko oddajo vloge pa je treba vlogo natisniti, jo izpolniti, podpisati (tako, kot je navedeno v vlogi in navodilih) in jo potem skenirano (kot eno datoteko, če je to le mogoče) poslati ne uradni elektronski naslov pristojnega centra za socialno delo.

user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image bo treba it hitro skener kupit.


_____________________________



(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 8:32:05   
mojamura
ok....mater, okrog riti v žep. however
kerensa* moje vprašanje:
- starejši sin gre naslednje šolsko leto v srednjo šolo. odločba OD nam velja do konca oktobra 2012.

pravite da za mladoletne osebe štipendij ni. se pravi da moram pred iztekom odločbe OD dati novo vlogo al kak...če prav razumem bo namesto štipendije toliko višji OD


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 8:44:46   
petea
mojamura,
avgusta bo potrebno oddati novo vlogo

ne bo pa OD toliko višji, da bi bil seštevek enak dosedanjemu znesku OD + štipendiji; tukaj je lestvica:
http://www.uradni-list.si/files/RS_-2010-062-03387-OB~P001-0000.PDF

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 10:00:27   
end1
kolk pa je ta neto povrprečna plača?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 10:23:53   
anyta
Mene pa zanima nekaj. Če sem solastnik nepremičnine in prejemam socialno pomoč, otrok še nimam, živim pri mami, ali lahko potem to nepremičnino prodam drugemu solastniku? Kako je glede plombe?

Hvala, če kdo ve.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 10:49:22   
petea
verjetno lahko, samo znesek kupnine si razdelita dva - kupec in država (v višini prejete soc. pomoči (oz. 'soc. posojila'))

(odgovor članu anyta)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
6.12.2011 11:14:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 13:17:06   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


user posted image user posted image user posted image bo treba it hitro skener kupit.



Jao, pa kaj naj 6 tako velikih slik v Wordov dokument vržem in jim pošljem?
Itak da ne nameravam skenirat na prepoznavanje pisave, ker potem lahko nastane celo sklopacalo user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 15:05:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Registirana

Moja hčerka je v vrtcu, je pa v vrtec vpisan tudi sin, ampak je le na čakalni listi. V vrtec naj bi šel sin 01.02., ampak najbrž itak ne bo prostega mesta do takrat.
A moram v vlogi za znižano plačilo vrtca vseeno navesti oba ali samo hčerko? user posted image


zaenkrat samo hčerko, za sina pa, ko dobiš odločbo o datumu sprejema v vrtec oz. najkasneje 15 dni preden bo začel obiskovati vrtec (razen, če te obvestijo, da bo prosto mesto že čez nekaj dni, so roki za oddajo drugačni; mislim, da moraš oddati vlogo v 8 dneh od prejema odločbe)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
6.12.2011 16:42:00   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če ste torej nezaposlene in kljub temu niste upravičene do DSP, potem pazite - od 1.1.''12 dalje ne boste več obvezno zdravstveno zavarovane in si boste morale to zavarovanje plačevati same.


A po partnerju se ne bo dalo biti več zavarovan al kako user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 10:26:48   
ksenjak
Pozdrav!

Sem zgoraj prebrala, da se da vlogo skenirano poslati po mail-u na njihov naslov.
Mene pa zanima ali jo lahko pošljem po pošti kot sem to delala do sedaj. Je namreč prijateljica danes skušala poleg svoje oddati še mojo vlogo pa so ji rekli, da jo moram prinesti osebno. Vloga je bila v kuverti, z napisanim uradnim naslovom, pripravljena za odpošiljanje.
Zakaj je niso hoteli sprejeti?

Hvala in lp

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 10:36:02   
Anonimen
vlogo lahko pošlješ tudi po pošti, priporočeno. Jo pa jest vedno oddam osebno, zato da lohk še kej vprašam. Pa dons, k sm jo oddala, sva šle čez celo vlogo, pa mi je še neki obkrožla,k sm jest pozabla.

(odgovor članu ksenjak)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 10:42:30   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: pet4

vlogo lahko pošlješ tudi po pošti, priporočeno. Jo pa jest vedno oddam osebno, zato da lohk še kej vprašam. Pa dons, k sm jo oddala, sva šle čez celo vlogo, pa mi je še neki obkrožla,k sm jest pozabla.


Jaz pa žal nikoli ne pridem pravočasno iz službe, da bi lahko šla osebno na CSD. Iz tega razloga sem vedno pošiljala, danes dala prijateljici, da odda pa ne gre. Mislim, a bolj verodostojno bo, če jo v službi skeniram in pošljem po mail-u, kot če jo oddam v kuverti (kljub temu, da ne osebno)? Saj tudi v tem primeru jo bo prinesel poštar in ne jaz.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:01:32   
Anonimen
pismo se odda priporočeno in rabjo tvoj podpis, zato tega ne more naredit kdo drug.

(odgovor članu ksenjak)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:05:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: end1
kolk pa je ta neto povrprečna plača?

Okrog 900€. Ne vem čisto točno. Pokukaj na www.racunovodja.com.
IZVIRNO SPOROČILO: anyta
Če sem solastnik nepremičnine in prejemam socialno pomoč, otrok še nimam, živim pri mami, ali lahko potem to nepremičnino prodam drugemu solastniku? Kako je glede plombe?

Tvoja polovica se ne sme prodati, podariti ali dati pod hipoteko. Polovica od solastnika pa lahko.
Teoretično, seveda - saj v praksi nepremičnine marsikdaj niso fizično razdeljene.
IZVIRNO SPOROČILO: Registrirana
Moja hčerka je v vrtcu, je pa v vrtec vpisan tudi sin, ampak je le na čakalni listi. V vrtec naj bi šel sin 01.02., ampak najbrž itak ne bo prostega mesta do takrat. A moram v vlogi za znižano plačilo vrtca vseeno navesti oba ali samo hčerko?

Samo hčerko. Ker sin vrtca še ne obiskuje.
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
A po partnerju se ne bo dalo biti več zavarovan al kako

Po možu lahko.
Za izvenzakonske partnerje pa zelo komplicirajo. Tukaj bom šla še jaz eno štalo naredit, ker sta zakonska in izvenzakonska zveza pred zakonom izenačeni, ne glede na potomce in stalna bivališča.
Od mene so na ZZZS zahtevali, da obkrožim, da sem samska, ko sem hotela biti zavarovana kot občanka.
3.1.2012 naj pa bežijo od mene, ker bom prišla tja oborožena z zakonodajo in ga ni hudiča, ki me spravi ven skozi vrata.
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjak
Zakaj je niso hoteli sprejeti?

Pitaj Boga. user posted image Saj na CSD-jih še sami ne vedo več, kaj bi in česa ne bi.
Pošlji priporočeno po pošti, pa bo.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:12:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: pet4

pismo se odda priporočeno in rabjo tvoj podpis, zato tega ne more naredit kdo drug.


Kdo in zakaj naj bi rabil podpis oddajalca pošiljke? Še nikoli mi ni bilo potrebno pri oddaji priporočene pošiljke kjerkoli podpisati, da sem oddala pošiljko, pa sem poslala že veliko pisem priporočeno. Seveda pa mora priporočena pošiljka imeti naslov pošiljatelja, da se v primeru, da ne najdejo prejemnika in morajo pismo vrniti pošiljatelju.

Tudi ne vidim nobenega razloga, da bi moral na CSD ali katerikoli drugi urad odnesti vlogo vlagatelj osebno; včasih to niti ni fizično ali časovno izvedljvo. Kdorkoli lahko odda vlogo, pri tem pa lahko od urada zahteva potrdilo o prejemu vloge; na potrdilo napišejo ime vlagatelja iz vloge, ne iz osebnega dokumenta tistega, ki je fizično prinesel vlogo k njim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:13:55   
Kerensa*
Lahko napišejo oboje - ime in priimek tistega, ki je oddal in ime in priimek vlagatelja.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:14:22   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pitaj Boga. user posted image Saj na CSD-jih še sami ne vedo več, kaj bi in česa ne bi.
Pošlji priporočeno po pošti, pa bo.



res je, danes sem bila tam in katastrofa..

delajo same neusposobljene, ki še same ne vejo zakaj so tam...

Striktno vsak posamezno vstopa in pregleda pred tabo celo vlogo, pa pokomentira...in pobere priloge.

na vprašanje, v kolkem času bodo vloge rešene, mi je znala odgovoriti samo, da pojma nima, ker še niti v sistemu niso in ne morejo sploh delatuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:16:58   
Kerensa*
Res je.

Nimajo še računalniškega programa, niti ne vedo, kdaj ga bodo dobili. Poleg tega pa so jim izobraževanje za novo zakonodajo in nov program že 4x prestavili in ne vedo, kdaj bo naslednji datum (in če izobraževanje takrat tudi dejansko bo).

Zato si zaenkrat vsak interpretira po svoje - in vsak se lahko moti.

Posledično lahko sledi, kakor sem zgoraj že napisala, izpad nakazil (januar skoraj zagotovo, čisto možno pa, da tudi februar - ne bo otroških dodatkov, DSP, odobrenih subvencij oz. nakazil iz subvencioniranja, štipendij itd.).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:18:01   
Anonimen
ja,sam res. Ga sploh ne rabš. Sm bla prepričana,da se podpišeš na potrdilo o oddaji pošiljke, pa sm šla pogledat pa se sploh ne.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:25:11   
Anonimen
glede izpada dohodka (otroških dodatkov.....) pa to ne pomen, da ga ne bojo nakazal. To pomen samo,da če ne bodo vloge še rešene, bodo nakazovali glede na staro odločbo, pa tud če ti bo po novem pripadal višji znesek. Isto pri znižanmu plačilu vrtca. Saj tko je blo men rečen.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:26:16   
Kerensa*
To bi bila zelo dobra rešitev, ja.

Ki pa ne pride v poštev za tiste, ki karkoli oddajajo prvič oz. katerim stare odločbe potečejo 31.12.2011.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:30:48   
Anonimen
ja,sam sej tud znižano plačilo vrtca velja samo do 31.12.2011, pa če ne bo še rešena vloga, bojo obračunavali po stari vlogi. Glede tistih ki oddajajo privič,pa kokr se jest spomnm itak traja ene dva mesca,da ti jo obravnavajo pa ti pol za nazaj nakažejo. me je pa dons k sm oddajala vlogo presenetl,k sm misla da bo full gužva,sm bla pa prva na vrst.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?