|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 11:35:13   
Anonimen
aja, ok. prehitra sm bla. Ja, za tiste k pa v prve oddajo vlogo, pa ne vem, kako bo

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 12:04:21   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: pet4

glede izpada dohodka (otroških dodatkov.....) pa to ne pomen, da ga ne bojo nakazal. To pomen samo,da če ne bodo vloge še rešene, bodo nakazovali glede na staro odločbo, pa tud če ti bo po novem pripadal višji znesek. Isto pri znižanmu plačilu vrtca. Saj tko je blo men rečen.user posted image



ja če ti odločba stara velja, bo nakazan, ja
če pa ti poteče, pa bo lep čas trajalo, da bojo porihtaliuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
7.12.2011 12:06:07   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

To bi bila zelo dobra rešitev, ja.

Ki pa ne pride v poštev za tiste, ki karkoli oddajajo prvič oz. katerim stare odločbe potečejo 31.12.2011.



tam te vprašajo, če želiš odločbo po novem izračunu..Za vse govorim.
Pač napišeš v prazno okence in ti na osnovi novih izračunov pošljejo novo odločbo, ne glede na to, če kaj ŠE velja ali ne

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 9:06:31   
valerija77
Zdej pa še mene neki firbec matra. Moja teta in stric sta žal tudi brezposelna, starjši sin je zaposlen, mlajši pa študira in dela nekaj malega še preko študenta. Zanima me, če se v tem primeru štejejo za izračun socialne pomoči po novem tud plača  nenega sina? Pa še nekaj. In če je oseba brezposelna, njen sin pa je polnoleten in je oseba z motnjami v duševnem razvoju tako da prejema nadomestilo za invalidnino. Se ji potem tudi ta znesek šteje v izračun?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 9:28:51   
petea
valerija77,
verjetno je odvisno od tega, ali je njegova motnja tako huda, da potrebuje skrbnika ter ima o tem izdano ustrezno odločbo. Če ja, potem se po mojem štejejo skupni dohodki, ker imajo verjetno tudi skupno gospodinjstvo, če pa starši ne rabijo skrbeti zanj, pa ne.

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 10:35:40   
lumpa6
berem kako izpolniš to vlogo pol pa naletim na tole
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/vloga_zupjs_dijak_student_obr_8_44_www.pdf
kje sedaj izpolniš za državno štipende+ijo, skupaj z znižanim plačilom vrtca ali tlele posebajđ


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 10:53:28   
lumpa6
pri DSP sem prebrala da se štejejo v to tudi otroški dodatki, a je potem socialna pomoč nižja za ta znesek


(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 11:19:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: valerija77
Moja teta in stric sta žal tudi brezposelna, starjši sin je zaposlen, mlajši pa študira in dela nekaj malega še preko študenta. Zanima me, če se v tem primeru štejejo za izračun socialne pomoči po novem tud plača  nenega sina? Pa še nekaj. In če je oseba brezposelna, njen sin pa je polnoleten in je oseba z motnjami v duševnem razvoju tako da prejema nadomestilo za invalidnino. Se ji potem tudi ta znesek šteje v izračun?

4 odrasle osebe torej, ki živijo v skupnem gospodinjstvu.
Po enem od zakonov so polnoletni otroci dolžni preživljati svoja starša - v primeru, da sta starša za otroke primerno skrbela, ko so bili mladoletni (oz. dokler so bili dolžni skrbeti zanje) in (+) v primeru, da starša nista kriva za lastno nastalo situacijio. Mora pa biti o tem izdana posebna odločba - to, da so otroci dolžni preživljati svoje starše, ni avtomatsko.
Po drugi strani pa (govorim čisto laično) pa dvomim, da to pride v poštev pri dodelitvi DSP, glede na to, da so družina in glede na to, da živijo v skupnem gospodinjstvu.
V dohodek družine se torej štejeta plača starejšega sina in zaslužek mlajšega sina. Cenzus za 4-člansko družino, kjer so vsi štirje polnoletni, od tega pa je eden redno zaposlen (predvidevam, da za polni delovni čas), drugi pa študent, je 802,9€.
Odštej plačo starejšega sina od tega cenzusa in razlika je (najverjetnejši) znesek DSP, ki bi jim pripadal.

Teoretično bi se dalo "narediti ovinek" (možno, ne pa nujno) tako, da starejši, zaposleni sin prijavi lastno gospodinjstvo. Če bi šlo to skozi, potem bi preostalim trem pripadala DSP v višini 577,63€. Je pa treba od tega zneska odšteti še štipendijo mlajšega sina, če jo dobiva. Če dobiva torej npr. 77,63€, jim pripada razlika 500€. Minus delo preko študentskega servisa, seveda.

Je pa tudi čisto možno, da bi staršema (oz. enemu od njiju, kot vlagatelju) odšteli določene % (ne vem točno, koliko) od DSP, ker bi predvidevali (in ker je verjetno tudi res tako), da starešji, zaposleni sin, ki živi z njima v isti nepremičnini, prispeva določen delež k stanovanjskim stroškom. Govorim na pamet, ampak če me spomin ne vara, za to odštejejo okrog 20% potencialno pripadajoče DSP.

Če pa starša dobivata nadomestilo z Zavoda, potem pa sploh ni šans, da karkoli dobita.

Invalidski dodatek (če mislimo isti prejemek) pa se šteje v dohodek, ja.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 8.12.2011 11:20:20 >

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 11:25:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6
pri DSP sem prebrala da se štejejo v to tudi otroški dodatki, a je potem socialna pomoč nižja za ta znesek

Še vedno se gledajo zadnji trije meseci pred mesecem vložitve vloge.

Teoretično... če ste trije (ti, partner in otrok) in ste imeli dosedaj 450€ DSP in 110€ otroškega dodatka... in zdaj je december, ko oddajaš novo vlogo.

Gledali ti bodo september, oktober in november. Vsak mesec ste imeli, po novem zakonu, 560€ dohodka. Novi cenzus za vas tri je 635,39€. Od tega odšteješ povprečni znesek vaših mesečnih dohodkov v preteklih treh mesecih (ki je bil 560€).

Razlika je 75,39€ in toliko DSP bi vam sedaj pripadalo.

Ponavljam pa, da je vse to teoretično - izključno po črki zakona. Formula za izračun namreč še vedno ni javno objavljena (če je, pa je jaz nisem našla, naj mi, prosim, katera da link) in ne ve se še, ali se bo socialne transferje v dohodek štelo 100%-no ali po kakšnem (ne)sorazmernem deležu.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 11:40:32   
nova_tukaj
Uh, teh tem z novimi vlogami je pa ogromno odprtih. Sem že postavila vprašanje pod "par vprašanj..." pa raje kopiram sem user posted image

Še jaz bi nekaj vprašala. Vlagam za vrtec in OD.
Pod točko:
III - h) če sem prejela kakšno odškodnino, dediščino ... moram izpolnit ali ne 
III - j) pri kateri zav. je sklenjeno prostovoljno zdrav. zav.???
IV - 1) življenjsko zav....

Ostalo pa sem pri vrtcu in OD izpolnila samo prvo stran s podatki, drugo z obkroževanjem, in na peti strani samo podpis.

Hvala punce!!!   

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 11:47:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: nova_tukaj
Uh, teh tem z novimi vlogami je pa ogromno odprtih. Sem že postavila vprašanje pod "par vprašanj..." pa raje kopiram sem user posted image
Še jaz bi nekaj vprašala. Vlagam za vrtec in OD.
Pod točko:
III - h) če sem prejela kakšno odškodnino, dediščino ... moram izpolnit ali ne 
III - j) pri kateri zav. je sklenjeno prostovoljno zdrav. zav.???
IV - 1) življenjsko zav....
Ostalo pa sem pri vrtcu in OD izpolnila samo prvo stran s podatki, drugo z obkroževanjem, in na peti strani samo podpis.
Hvala punce!!!   

Sodeč po temle:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/
ti naštetega ni potrebno vpisati. Razen potencialne rente iz življenjskega zavarovanja.

(odgovor članu nova_tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 13:32:35   
mojamura
evo če si kdo želi prebrat:

http://cekin.si/clanek/tema_tedna/slovenci-trepetajo-pred-1-januarjem-raje-jem-travo-kot-zdaj-zaprosim-za-socialno-pomoc.html


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 14:14:24   
minca_n
Jaz bi tudi imela eno vprašanje glede znižanega plačila vrtca. Če vlogo oddaja mama otroka, oče pa ne živi z njimi in plačuje preživnino za otroka je potrebno vseeno očeta vpisati v to vlogo ali ne? Ker na starih vlogah je bilo potrebno napisati oba starša, pa če sta bila skupaj ali ne... Kako pa je z tem sedaj?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 14:26:49   
Kerensa*
Očeta otroka se je dosedaj sicer vpisovalo, a če z materjo otroka nista bila (več) par, se njegovih dohodkov in njegovega premoženja ni upoštevalo. Vpisala sta se samo ime in priimek - da se je, takorekoč, vedelo, čigav je otrok.

In še vedno velja enako.

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 14:40:18   
lumpa6
sem danes klicala na ministrstvo, in so rekli, da imajo vpogled na vse , celo na stanja na tekočih računih, za to mi ni jasno zakaj jim moramo prinašati zadnje 3 izpiskre iz trr

otroški še šteje kot dohodek, ravno tako štipendija, in s tem čeprau so zvišali dsp, ne dobiš več ampak manj denarja, saj se vse šteje

tiste z dobrimi avti pa kao revne pa itak ne bodo dobili:))))))))

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 14:45:17   
Kerensa*
Vpogleda v stanje na naših TRR ne smejo imeti. Preko Banke Slovenije imajo vpogled samo v to, koliko TRR imamo odprtih in na katerih bankah. In ravno zato, ker nimajo vpogleda v stanje, je treba še vedno dostavljati izpiske. Če bi imeli vpogled, potem tega ne bi bilo treba (njihov vpogled bi bil verodostojnejši od izpiskov) - kakor npr. ni treba več nositi fotokopij prometnih dovoljenj, saj imajo vpogled v bazo podatkov UE.
Če imajo pa slučajno res vpogled v stanja na TRR, potem je pa to kršitev kar lepega števila drugih zakonov. In v tem primeru gre zakon lahko v presojo na ustavno sodišče.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 14:46:50   
Kerensa*
IZVINRO SPOROČILO: lumpa6
aleksandra tamara 12.11.1990
klavdija 2.7.1996
kristjan 14.1.1998
jure gal 16.6.2003
žiga 31.8.2007
žak 1.9.2010

Svaka ti čast. Meni bi se skisalo. user posted image

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 15:23:42   
minca_n
Kerensa* hvala, vendar mi ni jasno kako se lahko vpiše očeta v rubriko zakonec, zunajzakonski partner ali partner istospolne... če pa to ni? In nikjer ni možnosti da bi napisal - dopisal da oče ne živi z otroki in plačuje preživnino?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 15:28:54   
Kerensa*
Priložiš vse dokaze, da z otrokovim očetom nista (več) par - in priložiš lastnoročno napisano in podpisano izjavo o tem.

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 15:35:54   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vpogleda v stanje na naših TRR ne smejo imeti. Preko Banke Slovenije imajo vpogled samo v to, koliko TRR imamo odprtih in na katerih bankah. In ravno zato, ker nimajo vpogleda v stanje, je treba še vedno dostavljati izpiske. Če bi imeli vpogled, potem tega ne bi bilo treba (njihov vpogled bi bil verodostojnejši od izpiskov) - kakor npr. ni treba več nositi fotokopij prometnih dovoljenj, saj imajo vpogled v bazo podatkov UE.
Če imajo pa slučajno res vpogled v stanja na TRR, potem je pa to kršitev kar lepega števila drugih zakonov. In v tem primeru gre zakon lahko v presojo na ustavno sodišče.
ko sem klicala ministrstvo je tamkajšnji operater rekeu da imajo vpogled na stanja na računih in ne samo koliko jih imaš
njihova št, je 080 2002

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 15:38:03   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVINRO SPOROČILO: lumpa6
aleksandra tamara 12.11.1990
klavdija 2.7.1996
kristjan 14.1.1998
jure gal 16.6.2003
žiga 31.8.2007
žak 1.9.2010

Svaka ti čast. Meni bi se skisalo. user posted image
ne se ti ne bi, so ful pridni, samo tale zadnji je sedaj že en mesec bolan in se mi samo zaradi tega kisa, ja pa zaradi števila ne dobim službe, ponujajo mi prodajo herbalifa, ja men to pa ful pomaga


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 17:35:08   
BellaB
Moj komentar... kaksna sreca da nisem vec odvisna od tega sranja in mam mir pred njimi zdej 2 leti :>

(odgovor članu vila)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 22:04:37   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: minca_n

Kerensa* hvala, vendar mi ni jasno kako se lahko vpiše očeta v rubriko zakonec, zunajzakonski partner ali partner istospolne... če pa to ni? In nikjer ni možnosti da bi napisal - dopisal da oče ne živi z otroki in plačuje preživnino?




če ne živite skupaj, se očeta ne pišeuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 22:06:34   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Priložiš vse dokaze, da z otrokovim očetom nista (več) par - in priložiš lastnoročno napisano in podpisano izjavo o tem.



če mati prejema preživnino, očeta ni treba pisati, niti ni treba dokazovati, kar je že uradno, drugo je, če mati ne prejema preživnine, potem moraš to dokazatiuser posted image
V vsakem primeru bojo slejkoprej uvedli socialno policijo, ki bo delala kontroleuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
8.12.2011 22:08:11   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Moj komentar... kaksna sreca da nisem vec odvisna od tega sranja in mam mir pred njimi zdej 2 leti :>



pred kom?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?