|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 9:31:39   
krzlatka
Dobro jutro! seznam se veča jaz pa komaj dohajam:) Pajama magnesol so magnezijeve šumeče tablete, ki jih v nosečnosti gineklologi priporočajo če imaš krče in špikanje, npr. v času ko naj bi dobila menstruacijo ali zaradi raztezanja maternice, meni so takoj prijeleuser posted image . V prvi nosečnosti jaz na srečo nisem dobila niti ene strije, sem se sicer redno mazala vsak večer po tuširanju z eucerin oljem iz lekarne, ampak mislm, da je to res bolj kot ne dedno, in odvisno od vsake posameznice kakšno strukturo kože ima.

(odgovor članu ajetam@)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 9:38:06   
krzlatka
Uf Ajetam vem kako je to, zjutraj kr okol letim, dokler nekaj ne pojem, sploh ne morem stat:) enako je blo v 1. nos. ko sem še delala in je bilo najbolj smešno ko sem takoj ob 7 ko sem prišla, nekaj mogla pojest, potem še kaj umes in seveda še malica in ponavadi je ravno takrat nekdo stopil v pisarno in je zgledalo kot da samo jem in nič ne delam hehe. non stop sem bila lačna zato se je pa tudi na kilah poznalo, sem šla gor 21 kg, ampak na srečo v 4 mesecih po porodu vse zgubila. me prav zanima kako bo sedaj. user posted image

(odgovor članu krzlatka)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 9:43:42   
ajetam@
jaz v prvi nosečnosti sem samo oči odprla in sem imela par sekund časa da sem dala nekaj v usta čene mi je ratal groznnn slabo. tako da sem si vsak večer nekaj naštimala na nočno omarico da ko sem zjutraj odprla oči sem se samo obrnila in si v usta zbasala kakšne krekerje ali kaj podobnega user posted image

(odgovor članu krzlatka)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 9:51:23   
ana88
Pajama in Škorpjončica čestitke user posted image user posted image user posted image in seveda tudi ostalim!

Jaz sem danes že klicala G in me je naročila na prvi pregled 3. 2. 2012.
Tudi jaz jemljem Elevit zdaj že mislim da 4 mesece....znaki so pa boleče, težke prsi, občasno špikanje v jajčnikih, in občutek kot da dobim menzo (čeprav ta zadnji znak počasi izzveneva)
Danes sem ostala doma ker se malo slabše počutim...se cartkamo in počivamo...jutri imam obveznosti in ne smem zbolet, tak da se danes ahtam.

Sva se pa s fantom odločila, da greva čez vikend kupit kako oblekco za bebiko...ko je moja mami zvedla, da je noseča z mano, je šla v trgovino po oblekco za mene...se mi zdi lep običaj in bova s tem tudi midva nadaljevala user posted image ...povedala pa še ne bova...bova malo počakala kako se bo vse odvijalo...vse ob svojem času user posted image
Aja, pa za spol sva se tudi odločla, da ne želiva zvedet...tako malo je lepih presenečenj v življenju in bi rada izkoristila to presenečenje user posted image

Vsem nam želim prijetno in zdravo nosečnost user posted image


(odgovor članu krzlatka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 9:52:02   
škorpijončica
magnesol? No, zato so forum tako fajn, ker vse sorte izveš. Ga bom tudi jaz začela jemat. Se spomnim v prvi nosečnosti, ko sem se zjutraj pretegnila in me je v nogi zagrabil tak hud krč, da sem kričala, da je cel blok hodil spraševat, kaj je narobe z mano...

(odgovor članu ajetam@)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 10:37:00   
epica
Hoj nosečke,

Pa sem vam še jaz pridružim . Včeraj popoldan (in danes zjutraj še enkrat za vsak slučaj user posted image ), sem ugledala user posted image . Verjetno bom čez kak dan naredila še CB, imam občutek da je bolj  zanesljiv, potem pa tudi pokličem G za pregled.
Moji podatki za na seznam: PDP 13.9.2012, imam 25 let, 1. nosečnost, nobene bebice doma, sem iz okolice Ljubljane.

Mene že kakšen teden skos po malo bolijo jajčniki in maternica, včeraj me je začelo še v križu ščipati :) Kakšnih drugih simptomov nimam, ob večerih imam prsi kar precej občutljive, slabosti pa ni in upam da tako tudi ostane user posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 10:53:17   
~pikapoka~
čestitke vsem novim puncamuser posted image user posted image user posted image smo bili pa pridni decembra user posted image user posted image jaz tudi pijem magnezij, zjutraj in zvečer, le enkrat je premalo...mi jih je pa dragi kupil v mullerju, so najcenejši. Ker če bom tako veliko jih popila uff user posted image moram biti pa zelo previdna pri nenadnem vstajanju, drugače me tako špikne, da me kar nazaj posede. Vas tudi? No, samo da se krči umirijo in bo user posted image
Drugače pa tudi jaz nisem zaposlena, še nikoli nisem bilauser posted image . Sem absolventka in imam zadnje leto štipendijo. Me kar malo skrbi kako po potem jeseni s financami...Vem da je še daleč ampak mene moje misli vedno prehitevajo. Včeraj zvečer sem že sanjarila kako bo lepo ko bo buši malo zrasel user posted image verjetno bom morala še kar čakati glede na to da že zdaj ni ravenuser posted image
Kar pa se spola tiče. Hmmm po eni strani bi bilo lepo presenečenje, ampak po drugi strani pa sama sebe poznam in vem da niti približno ne bi zdržala do poroda user posted image sem pač firbecuser posted image

(odgovor članu epica)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 10:53:28   
bejbibu
Hej babuške in dobrodošle nove user posted image ana88 in škorpijončica!!user posted image user posted image user posted image Super, spet 2 več, kak je to lep za videt, grem kr seznamček urejatuser posted image
Moj user posted image je imel pa danes zobozdravnika in sma bila pohvaljena, kako lepe zobke imauser posted image user posted image Super občutek ko slišiš da lepo skrbiš za svoj zakladek....dan se  je super začel!!!

Magnesol sem pa v 1. user posted image tudi jaz pila, ampak kasneje ko sem imela že kar velik trebušček, ker je tudi proti otrdevanju trebuščka!
Strije pa...na trebuščku niti ene, po bedrcih pa kar nekaj, pa sem se skos mazala!! Nič hudega, to so lepotne napakiceuser posted image

Punce uživajte, božajte bušije in se slišimo....


_____________________________

11. 12. 2009 smo postali družina ...
12. 9. 2012 se je naša družina povečala ...
?. ?. 2018 ...

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 10:56:07   
bejbibu
Dobrodošla epica...tudi tebi želim lepih user posted image in upam da bomo fajn čvekale!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

11. 12. 2009 smo postali družina ...
12. 9. 2012 se je naša družina povečala ...
?. ?. 2018 ...

(odgovor članu bejbibu)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 11:03:04   
bejbibu



 
PDP,
nick, starost, zaporedna user posted image , število user posted image doma, naslednji pregled, nuhalna svetlina, kraj, spol 

1.9.
~pikapoka~/24 let/1. user posted image /0 user posted image /6.2./Ljubljana
2.9.
Minimiš/33 let/2. user posted image /1user posted image user posted image /7.2./??
egleria/??/3. user posted image /1user posted image user posted image /??/Velenje
3.9.
metkara/30 let/2. user posted image /1
user posted image user posted image /17.1./Koroška
4.9.
Linda25/31 let/2. user posted image /1user posted image /??/??
5.9.
6.9.
7.9.
ana88/23let/1. user posted image /0user posted image /3.2./okolica CE
8.9.
bejbibu/24 let/2. user posted image /1 user posted image user posted image /27.1./Celje
9.9.
10.9.
Pajama/29 let/2. user posted image /0 user posted image /??/okolica MB
11.9.

krzlatka/25 let/2. user posted image /1 user posted image user posted image /??/okolica KR
ajetam@/25 let/2. user posted image /1 user posted image user posted image /5.1./okolica LJ
12.9.
13.9.
škorpijončica/24let/2. user posted image /1user posted image user posted image /??/okolica LJ
epica/25 let/1. user posted image /0user posted image /??/okolica LJ
14.9.
15.9.
16.9.
17.9.
18.9.
19.9.
20.9.
21.9.
22.9.
23.9.
24.9.
25.9.
26.9.
27.9.
28.9.
29.9.
30.9.
x.9.
manuelca/??/??/??/??/??


 SKUPAJ NAS JE :

13

  NOSEČKE Z DVOJČKI :
PRIČAKUJEMO:      
                                
                                 

 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net 
                         - mama.si
-
nosečnica.si                             - babybook.si
-
noseča.com                             - pregnancy.org
-
bibaleze.si                               - bambino.si
-
mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
-
pregnology
-
novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
-
dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA















_____________________________

11. 12. 2009 smo postali družina ...
12. 9. 2012 se je naša družina povečala ...
?. ?. 2018 ...

(odgovor članu bejbibu)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 11:29:02   
Pajama
škorpijončica in epica: ČESTITKE in DOBRODOŠLI!!!user posted image

Je kaj narobe, le piješ magnesol in ješ Elevit? Nekje sem zasledila, da je v Elevitu vse, kar potrebuješ in da ni priporočljivo jemati dodatnih vitaminov in vsega pač... Če je ok, si ga bom nabavila, čeprav mene tole špikanje ne moti toliko, le na psiho mi trka, ker zmeraj pomislim, da bo kaj narobe in tečem na wc pogledat, ali so hlačke bele...

Drugače pa jaz fuul navijam za mlade mamice. Meni je žel, da sva tako dolgo čakala... Imam univerzitetno izobrazbo, mizerno službo in živim pri starših - no, zgoraj si počasi (amak res po polžje) urejava. Upam, da bo  do septembra gotovo. Imava že kopalnico, zasilno kuhinjo in eno sobo skoraj gotovo. Čakata še ena soba in dnevna... Ni garancije - leta pa grejo!!!

(odgovor članu bejbibu)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 11:54:15   
Minimiš
Pozdravljene nove srečke nosečke!!!user posted image user posted image Kar ne morem verjeti kako hitro se tale naš seznamček polni, jupiii!
Tudi jaz sem v prvi nosečnosti -celo nosečnost jemala Magnesol zaradi krčev, ki so me spremljali res celo nosečnost, zadnje tri tedne mi je pa ginekologinja rekla, da zdaj pa ni več treba ker tudi če rodim, je otrok zrel. Meni so pomagalči in če sem ga kakšen dan pozabila vzeti sem takoj občutila še več krčev. Pa nič ni narobe če ješ zraven tudi Elevit. Kar pa se tiče pikanja pa je meni rekla, da je to od tega ker se maternica veča in se vse spreminja, to tudi počasi izgine.
Kar se pa stij tiče,se pa strinjam z drugimi, da je to dedno. Poznam žemnske ki so se ful mazale pa so ravno tko dobile strije. Nimaš kaj, to so spominčki na nosečost.

Še za na seznamček: sem iz okolice Vrhnike.
Lepo preživljajte dneve s svojimi pikicami v bušiju!

(odgovor članu Pajama)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 11:55:25   
škorpijončica
A pa se da ta magnesol dobit tudi na recept, torej brezplačno?

Jst sem si želela otroka, zdaj pa še enega, da bo družba. So se pa domači precej zgražali ko sem zanosila. Upam da bo tokrat drugače. Sem pa oktobra diplomirala, drug mesec grem na pripravništvo.

(odgovor članu Pajama)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 11:56:42   
ana88
Pajama ja, tudi midva sva rekla da bolje prej kot kasnej...sva si že dolgo želela bebiko, ampak sva se odločila, da je zdaj pravi čas...jaz sem sicer zadnji letnik, delam na diplomi in pri njem sva si že čez poletje uredila stanovanje - kopalnica, dnevna, kuhinja, spalnica in otroška soba...tako da imava pošlihtano, kar se tiče stanovanja...finance pa se bodo tudi nekako poštimale user posted image ..saj je vedno tako - kjer je volja, tam je pot ..tako da le pogumno naprej novim zmagam naproti user posted image user posted image

(odgovor članu Pajama)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 12:34:26   
ajetam@
joj no vse sem pisala potem pa koka vse zbrisala

kje se bo zdej nosečniška buča spomnila kaj je napisala user posted image

u glavnem:

škrjončica zakaj so se zgražali????

pikapoka jeseni boš pa starševski dodatek dobivla pa bo tudi ok user posted image

ja jaz sem tudi mega grozneeeee krče ko sem nge pretegnila v spanju. sem se potem prav bala pretegnit. oz nekaj sem prste potem gor zavihala pa je bilo bolje. kaj vse potem pogruntaš počasi user posted image
pa grozneeeee zgage sem imela. hvalabogu za donat!!!

evo ostalo sem pa pozabila...

(odgovor članu bejbibu)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 13:21:04   
škorpijončica
IZVIRNO SPOROČILO: ajetam@

joj no vse sem pisala potem pa koka vse zbrisala

kje se bo zdej nosečniška buča spomnila kaj je napisala user posted image

u glavnem:

škrjončica zakaj so se zgražali????


pikapoka jeseni boš pa starševski dodatek dobivla pa bo tudi ok user posted image

ja jaz sem tudi mega grozneeeee krče ko sem nge pretegnila v spanju. sem se potem prav bala pretegnit. oz nekaj sem prste potem gor zavihala pa je bilo bolje. kaj vse potem pogruntaš počasi user posted image
pa grozneeeee zgage sem imela. hvalabogu za donat!!!

evo ostalo sem pa pozabila...


Tako mlada (21let) pa moj je bil brez službe, jaz še študentka.."ja kako boste pa živeli?!"Grooozno...tašča je celo rekla da tako slabe novice še ni slišala user posted image no, ampak jst se nikoli nism ozirala kaj bodo drugi rekli in čist ničesar nama ni manjkalo.

(odgovor članu ajetam@)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 13:26:48   
ajetam@
ojoj grozno user posted image
jaz sem bila tudi 21 stara ko sem prvič zanosila. sam pri meni so bili vsi veseli še posebaj ker so vedeli da imava težave z zanositvijo.
joj bogica no! to ti je moglo bit pa res grozno. upam da bo vsaj tokrat boljša reakcija.

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 13:34:36   
škorpijončica
Pa niti ni blo tako grozno, saj sem vedla da se bo prah sčasoma polegel...sam sem pa tud jst mislila, da to pa ja ne more biti druzga kot dobra novica, potem sem pa gledala sorodnike, ki so se v šoku sesedli in potem ko so prišli k sebi kar direkt nama ali pa za najinem hrbtom govorili kako sva midva neumna, da sva otroka naredila (najbrž še vedno mislijo, da se je ponesrečilo) in kako so oni zaskrbljeni (zakaj bi bili pa oni zaskrbljeni? kot da nama bodo mogli denar dajat ali kaj takega..). Pa sem jih pri sebi nekam poslala kaj se sploh vtikajo (eni nevoščljivi, drugi privoščljivi), pozabila kaj so rekli in vseskupaj pripisala dobronamerni skrbi...

(odgovor članu ajetam@)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 13:46:33   
ajetam@
ja saj drugega ti niti ne preostane. jao včasih so bila to popolnoma normalna leta za otročke danes nas pa gledajo kot da smo stare 15 let ...
no ja. važno da ste vi srečni. user posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 13:50:35   
~pikapoka~
ojoj škorpijončicauser posted image eni pač ne razumejo, da se jim ni potrebno v vsako stvar vtikati! Najbolj važna stvar je da sta vidva vesela te bebice, te ki jo zdaj že imata in te prihaja.
Tudi mene zanima kakšna bo reakcija, ko bova midva povedala. Njegovi vem, da bodo zeloo veseli, še nimajo vnukov, to bo njihov prvi. Moji starši pa mislim da bodo predvsem presenečni, ampak tudi veseli. Upam user posted image Bolj kot za starše me skrbi kakšen bo odziv mojih prijateljev...bomo videliuser posted image
ajetam@ sem nekaj malega že brala, kaj pripada mamici, ki je brezposelna ampak je tolko tega in vse za razumeti, da sem se odločila da se s tem ukvarjam kasneje user posted image user posted image
božajte bušijeuser posted image user posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 14:01:38   
škorpijončica
Saj se jim  bom maščevala user posted image sem se odločla, da bom povedala da sem noseča samo tistim, ki so novico o prejšnji nosečnosti dobro sprejeli in se veselili z mano (torej predvsem prijateljem). Ostali bodo pa pač izvedeli ko bo trebuh tako velik, da bo očitno.

(odgovor članu ~pikapoka~)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 14:30:09   
jana84
Pozdravljene!

Se pofočkam tukaj, čeprav nisem še testa delala. Se mi ne da do lekarne user posted image
Situacija je taka: M bi morala dobit (al pa ne dobit, boljše) 28.12.2011...No in je še vedno ni. Tako nekako sklepam da sem srečka user posted image
Zakaj pa nisem še delala testa - to je moja že 5 nosečnost in nekako že vem da je to to. Žal sta se dve nosečnosti predčasno končali, dve pa ravno v pravem času, da mi doma nagajata že dva fantiča - eden je star 3 leta, drugi pa dobro leto. Stara sem 27 let...
Aja, še to da napišem, če bo šlo vse po sreči naj bi bil PDP okrog 11.9.2012

Toliko zaenkrat. Upam da se mi bo dalo mogoče danes do lekarne, pa naredim jutri zjutraj test... Oh, lenoba majhna...
Ja, moje G še nisem klicala, tako da datuma pregleda še nimam...

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 15:10:06   
metkara
Pozdravljene nove user posted image in seveda čestitke!

Jaz sem tudi med, izgleda, bolj starejšimi user posted image user posted image Je pa meni tudi lepo, če imaš mlad otroke. Za šolo je še vedno čas, čeprav se moraš bolj zoorganizirat. Tudi midva še prej nisma imela skupnega prostora in sva si med mojo nosečnostjo urejala. Sicer je bolj stresno (vsaj pri meni je bilo - so me ful hormoni dajali, pa še domači so dajali "dobronamerne" pripombe; zakaj pa tako, zakaj ne tako itd.user posted image ). Bi pa res bilo fajn, če bi že prej z mojim skupaj živela, lahko rečem, da je bil potem kar velik šok... dojenček je prišel, nenaspana, hormonski tobogan, prilagajanje še s partnerjem...Ampak se vse da zmeniti, če je ljubezen in voljauser posted image Babi pa deda sta pa itak nora na svojo vnukinjouser posted image

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 15:12:52   
krzlatka
jana84 čestitam! boste pa imeli pestro in veselo user posted image . uf jz sm pa danes klicala gin. in me je kar malo predčasno naročila na pregled zaradi ss v novembru, tako da imam 1. pregled 18. 1., upam da se bo kaj videlo. Domačim še nisva povedala, mogoče po tem pregledu, ko bo bolj sigurno, pri hčerki sem čakala 3 mesece, uf je bilo mučno tako novico zadrževati, ampak ker sem imela že pred tem tudi 2 ss, nisem hotela vsem razlagati, če bi šlo kaj narobe...zdaj ko pa že enega sončka imam je pa malo lažje.

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Septembrke 2012
4.1.2012 16:18:24   
Linda25
Pozdravček.

Evo imam termin prvega UZ in sicer 16.1.12.
Vsem novim nosečkam iskrene čestitke....user posted image

(odgovor članu krzlatka)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?