|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 15:11:38   
katarincatinca77
Nenačrtovano sem zanosila, imam pa že dva otroka, prvi je star 6 let, drugi pa 4 leta. Sem doma pri otrocih, mož pa je tuid že skoraj pol leta brez službe. Oba sva izobražena, vendar imava bolj take poklice, ki so težje zaposlivi, sploh v teh časih. Trenutno prejemamo socialno pomoč, ki je zaradi novega zakona ne bomo več prejemali, saj je mož odločno proti temu, da se označi zabeležba v zemljiški knjigi na naše stanovanje, katerega lastnik je on (stanovanje je podedoval po svojih starših, ki so žal že pokojni). Moji pa imajo nizko pokojnino in nama dajo na mesec cca. 200 EUR. Resno razmišljam, če je v tem primeru sploh dopustno obdržati tretjega otroka, saj ne bomo imeli denarja za preživljanje. Po drugi strani pa si otroka želimo. Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti? Že zdaj smo bili zelo skromni, pa smo komaj prišli čez mesec.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 15:20:57   
krogec
če si otroka želiš, ga obdrži!!! če imaš že dva, potem imaš verjetno še nekaj opreme in oblačil od njiju in ti ne bi bilo treba vsega znova kupovati, ker prvo leto otrok tako za sproti res ne stane kaj dosti (ponavljam, če imaš ta veliko opremo), poleg tega se ti bodo zvečali otroški dodatki, imela boš še nižjo položnico za vrtec (če imaš ta velika v vrtcu oz. boš verjetno upravičena do subvencije prehrane v šoli, če bo šel ta velik že v šolo), dobila boš dodatek za veliko družino (pripada tistim s tremi otroki in več), porodniška bo sicer bolj nizka, ampak kot rečeno, same plenice in krema pa spet ne stanejo toliko; po moje vam bo celo lažje.. pa še več situmulacije bo za iskanje službe bo
srečno!

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 15:38:49   
ThinkPink
Uh, nezavidljiva sitaucija! user posted image Kot je napisala moja predhodnica - nov otrok ne pomeni grozno večjega stroška (neke stvari imaš), pomeni pa nekaj malega dodatnih dohodkov (večji otroški ipd). Če bi bila na tvojem mestu, bi razmišljala iz tega vidika - če si otroka zares želim. Če je odogovor da, bi ga obdržala, hkrati pa bi mož še bolj aktivno iskal kakršno koli zaposlitev. Če si v dvomih ali si otroka sploh želiš in bi se potem samo celo nosečnost sekirala, kako boste živeli, pa otroka pač ne obdržiš. Saj ne boš edina.

Kakšno koli odločitev izbereš, bo prava in bo tvoja!

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 15:41:11   
katarincatinca77
Ne, tavečje opreme nimam več (vožiček itd.), sem prodala, ker smo rabili denar. Je pa tudi prostorska stiska, smo v 1,5 sobnem stanovanju (45 m2). Otroka si vsi nekako želimo, tudi otroka bi bila sigurno vesela (seveda jima še nisva povedala), po drugi strani pa me je strah, kako bomo in verjetno je kar neodgovorno imeti še enega otroka v taki situaciji (tako finančna kot potem tudi prostorska stiska).

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 16:00:17   
chezAnA
OK, porodniške ne boš imela, si pa opravičena do starševsekega nadomestila. To je 197 eur na mesec. Je bolje kot nič.
Otroški dodatki so večji, dobiš tudi dodatek za veliko družino. Od občine dobiš tudi malo več denarja za tretjega otroka.  Voziček in ostalo opremo lahko dobiš tudi zastonj, če malo pogledaš in spremljaš male oglase, podari.si in podobno ali pa celo oddaš kakšen oglas. Cotke ti lahko pošljem tudi jaz, voziček pa bomo verjetno še kdaj rabili. Lahko ga pa posodim.
Če boste otroka veseli, bo šlo. Malo bo zagotovo treba sklepati kompromise, malo potrpeti, ampak se po moje splača. Saj brezposelna pa tudi ne bosta celo življenje, mar ne?

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 16:20:15   
katarincatinca77
Hvala, punce! Ste mi vlile upanje, da bo nekako že šlo. Začetna oblačilca še imam, vožiček si bomo pa sposodili od žlahte. Sem se kar odločila, da se prepustimo in imamo še tretjega.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 16:24:36   
blaža
splav je zame res skrajna možnost. Če bi bila midva oba brezposelna,.. dvomim, da bi si upala met še enga otroka. V primeru, da ga obdržiš, naj si vsaj tvoj najde službo. Službe še vedno so, čeprav v veliki meri slabo plačane, in fizične narave, a je bolje kot nič. boste lažje šli skozi.

Pa srečno!

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
15.2.2012 17:02:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 17:20:26   
Anonimen
Upam, da si se odločila, da obdržiš otročka user posted image

Tole pa prilepim pa naj si ogleda kakšna, ki še razmišlja o splavu:
http://180movie.com/
Upam, da si še kakšna premisli ali odžene te misli. Kjer je volja se vse da! Pogumno user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
15.2.2012 20:32:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 21:15:13   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Upam, da si se odločila, da obdržiš otročka user posted image

Tole pa prilepim pa naj si ogleda kakšna, ki še razmišlja o splavu:
http://180movie.com/
Upam, da si še kakšna premisli ali odžene te misli. Kjer je volja se vse da! Pogumno user posted image


In ko ne bodo imeli kaj otroku dati za v usta, ga lahko pripeljejo k tebi, kajne?!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 21:22:04   
betty.ford
katarinca, saj v sebi si se že odločila kako in kaj.

srečno! user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 21:42:09   
petea
Ne razumem, od česa pravzaprav živite, če ste brez dohodkov, soc. pomoči pa ne rabite?

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 22:13:18   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Nenačrtovano sem zanosila, imam pa že dva otroka, prvi je star 6 let, drugi pa 4 leta. Sem doma pri otrocih, mož pa je tuid že skoraj pol leta brez službe. Oba sva izobražena, vendar imava bolj take poklice, ki so težje zaposlivi, sploh v teh časih. Trenutno prejemamo socialno pomoč, ki je zaradi novega zakona ne bomo več prejemali, saj je mož odločno proti temu, da se označi zabeležba v zemljiški knjigi na naše stanovanje, katerega lastnik je on (stanovanje je podedoval po svojih starših, ki so žal že pokojni). Moji pa imajo nizko pokojnino in nama dajo na mesec cca. 200 EUR. Resno razmišljam, če je v tem primeru sploh dopustno obdržati tretjega otroka, saj ne bomo imeli denarja za preživljanje. Po drugi strani pa si otroka želimo. Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti? Že zdaj smo bili zelo skromni, pa smo komaj prišli čez mesec.

Jooj...oprosti...ampak kako lahko takole živite...Praviš da sta izobražena, vendar ne dobita službe v svoji stroki...ja koliko je še takih,...pa se vseeno  malo ponižajo, pa zagrabijo za kakšno drugo delo, če je pač to potrebno...veliko raje, kot pa prejemati socialno podporo ali pa ožemati že tako bolj kot ne revne starše...vem, da to nima veze , samo...zagotovo tega otroka ne bosta mogla sama živeti, če ne mislita spremeniti svojega načina življenja...mož izobražen, pa doma...ti izobražena pa tudi že tri leta doma...vsak mesec čakata na  to da vama pade denar iz različnih smeri, ki ga sploh ne prislužita...ne...definitivno nimata pogojev za tega otroka...definitivno nimata pogojev še za te dva, ki jih že imata...to pa še ne pomeni, da moraš delati splav...to pomeni, da se skupaj z možem zbrihtajta, pa spravita k sebi in začnita sebe in otroke živeti sama...verjetno nista invalida ( če sta, se seveda opravičujem) in lahko kljub sedanji krizi zagrabita za kakšno delo...ko bosta to storila in se ne zanašala na vse druge le nase ne...bosta imela lahko poleg teh otrok, ki jih že imata in tega , ki je na poti, še kakšnega...

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obdržati tretjega otroka?
15.2.2012 23:11:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Kaj storiti?


Mož naj si poišče delo.
Ne razumem, kako lahko zdrav odrasel moški, ki bi rad vzgajal tri otroke, postopa pol leta brez dela. Kako bo pa otroke vzgajal, s kakšnim zgledom?

(odgovor članu katarincatinca77)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 8:15:16   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

 
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Nenačrtovano sem zanosila, imam pa že dva otroka, prvi je star 6 let, drugi pa 4 leta. Sem doma pri otrocih, mož pa je tuid že skoraj pol leta brez službe. Oba sva izobražena, vendar imava bolj take poklice, ki so težje zaposlivi, sploh v teh časih. Trenutno prejemamo socialno pomoč, ki je zaradi novega zakona ne bomo več prejemali, saj je mož odločno proti temu, da se označi zabeležba v zemljiški knjigi na naše stanovanje, katerega lastnik je on (stanovanje je podedoval po svojih starših, ki so žal že pokojni). Moji pa imajo nizko pokojnino in nama dajo na mesec cca. 200 EUR. Resno razmišljam, če je v tem primeru sploh dopustno obdržati tretjega otroka, saj ne bomo imeli denarja za preživljanje. Po drugi strani pa si otroka želimo. Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti? Že zdaj smo bili zelo skromni, pa smo komaj prišli čez mesec.

Jooj...oprosti...ampak kako lahko takole živite...Praviš da sta izobražena, vendar ne dobita službe v svoji stroki...ja koliko je še takih,...pa se vseeno  malo ponižajo, pa zagrabijo za kakšno drugo delo, če je pač to potrebno...veliko raje, kot pa prejemati socialno podporo ali pa ožemati že tako bolj kot ne revne starše...vem, da to nima veze , samo...zagotovo tega otroka ne bosta mogla sama živeti, če ne mislita spremeniti svojega načina življenja...mož izobražen, pa doma...ti izobražena pa tudi že tri leta doma...vsak mesec čakata na  to da vama pade denar iz različnih smeri, ki ga sploh ne prislužita...ne...definitivno nimata pogojev za tega otroka...definitivno nimata pogojev še za te dva, ki jih že imata...to pa še ne pomeni, da moraš delati splav...to pomeni, da se skupaj z možem zbrihtajta, pa spravita k sebi in začnita sebe in otroke živeti sama...verjetno nista invalida ( če sta, se seveda opravičujem) in lahko kljub sedanji krizi zagrabita za kakšno delo...ko bosta to storila in se ne zanašala na vse druge le nase ne...bosta imela lahko poleg teh otrok, ki jih že imata in tega , ki je na poti, še kakšnega...


Se popolnoma strinjam z napisanim.Ok ne najdeš službe pač izkoristiš socialno pomoč za nekaj časa ,ampak potem še pa tisto odklonit ,kaj pa bodo otroci jedli user posted image meni se to zdi neodgovorno.Mož si naj najde službo in naj pozabi na to da je visoko izobražen saj ima doma otroke ki jih je treba nahranit in oblečt .Ne predstavljam si da ne bi imeli nobenih dohodkov razen otroškega dodatka ,ok če ne bi bilo nobene položnice za plačat ,tako pa ne vem no.user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 8:25:25   
uškinamama
Sama si ne upam komentirati postov mamic, ki imaj tri otroke....ne vem, imam enega in še za tega me prekleto skrbi...Novorojenček res da rabi mleko, pleničke in ljubezen...kaj pa , ko bodo trije osnovnošolci, srednješolci.... Ne vem....

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 12:00:50   
Anonimen
Nisem brala vsega, kar je napisano zgoraj, ampak eno je dejstvo: si izobrazžen ali ne, postane brezpredmetno, ko je treba nafutrat familijo. Jaz sem tudi izobražena, jebela, pa ni dela v moji stroki in se zdaj 10. leto prekladam od službe do službe in vzamem ČISTO VSE, POPOLNOMA VSE, kar sploh dobim, od pomoči na domu, do čiščenja blokov, prek filanja polic, pomočnice vzgojiteljice, proizvodnja, pisarna, trafika, delo na smučišču - karkoli je, samo da je! Pa imam končano VII. stopnjo, če mi to kaj pomaga! Resnično ne razumem folka, ki očitno živi od zraka (če verjameš!) in ni pripravljen odstopit od svoje blazne izobrazbe in prijet za delo tam, kjer je. Za take so pogoji očitno še preohlapni in predobri. Jaz bi takim pobrala čisto popolnoma vse, ne glede na otroke ali na karkoli. Kdor noče delat, naj crkne, sociala gor ali dol. Seveda so izjeme ljudje, ki delati ne morejo, so bolni (ampak RESNIČNO - ne namišljeno! - bolni), poškodovani ipd - za vse druge pa velja napisano. Če se 4 drenjate na 45 m2, pa se nobenmu od vrlih staršev ne zdi potrebno zmrdnit s prstom, jah, potem pa pač pocrkajte ali pa životarite, kar vam je ljubše, pa čist vseen je, a vas je 4 ali pa 5. Jaz bi takim pobrala tudi otroške doklade in vse druge socialne transferje. Ker to ni socialni primer, ko človek kljub vsemu trudu in prizadevanju pade v stisko, to je primer načistejše in najplemenitejše LENOBE in popolne neodgovornosti do otrok, in to obeh, matere in očeta - pa čisto nič drugega!!!!

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 12:06:08   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nisem brala vsega, kar je napisano zgoraj, ampak eno je dejstvo: si izobrazžen ali ne, postane brezpredmetno, ko je treba nafutrat familijo. Jaz sem tudi izobražena, jebela, pa ni dela v moji stroki in se zdaj 10. leto prekladam od službe do službe in vzamem ČISTO VSE, POPOLNOMA VSE, kar sploh dobim, od pomoči na domu, do čiščenja blokov, prek filanja polic, pomočnice vzgojiteljice, proizvodnja, pisarna, trafika, delo na smučišču - karkoli je, samo da je! Pa imam končano VII. stopnjo, če mi to kaj pomaga! Resnično ne razumem folka, ki očitno živi od zraka (če verjameš!) in ni pripravljen odstopit od svoje blazne izobrazbe in prijet za delo tam, kjer je. Za take so pogoji očitno še preohlapni in predobri. Jaz bi takim pobrala čisto popolnoma vse, ne glede na otroke ali na karkoli. Kdor noče delat, naj crkne, sociala gor ali dol. Seveda so izjeme ljudje, ki delati ne morejo, so bolni (ampak RESNIČNO - ne namišljeno! - bolni), poškodovani ipd - za vse druge pa velja napisano. Če se 4 drenjate na 45 m2, pa se nobenmu od vrlih staršev ne zdi potrebno zmrdnit s prstom, jah, potem pa pač pocrkajte ali pa životarite, kar vam je ljubše, pa čist vseen je, a vas je 4 ali pa 5. Jaz bi takim pobrala tudi otroške doklade in vse druge socialne transferje. Ker to ni socialni primer, ko človek kljub vsemu trudu in prizadevanju pade v stisko, to je primer načistejše in najplemenitejše LENOBE in popolne neodgovornosti do otrok, in to obeh, matere in očeta - pa čisto nič drugega!!!!


Ti pa pazi malo na svoj jezik, pa niti toliko hrbtenice nimaš, da si morala svoj gnev do življenja skriti v anonimnost, ko bruhaš take. Svoje frustracije raje rešuj kje drugje, ne pa kot anonimna uporabnica foruma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 12:15:11   
Anonimen
Lej, če kaj ni res, lahko dokažeš nasprotno. Resnica včasih tudi boli in ne vidim razloga, da bi ujčkala folk, ki se niti za lastne otroke ni pripravljen potrudit. Oz potrudi kaj več in kaj bolj, kot to, da jih spravi na svet! Ravno zato, ker je treba danes vsacga ujčakt pa v rokavičkah delat tudi ej tako, kot je. Vsi bi delali otroke in živeli od sociale, drugi naj pa zanje delajo. Čakaj - zakaj točno že???

Zato, ker poznam dvoličnost na RRju, sem anonimna, ta možnost obstaja, če ti gre v nos, jo pa ukini.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 12:15:19   
skuštrana
Sama si ne upam komentirati postov mamic, ki imaj tri otroke....ne vem, imam enega in še za tega me prekleto skrbi...Novorojenček res da rabi mleko, pleničke in ljubezen...kaj pa , ko bodo trije osnovnošolci, srednješolci.... Ne vem....


Podpis.

Mi imamo tri in stroški niso vsak dan manjši, ampak vsak dan večji.

Ma, sedaj je kar je, zvoniti po toči je itak prepozno. Ne razumem pa te neodgovornosti, da veš da nimaš s čim preživet otroka če se zgodi, ampak zaščitili se pa tudi ne bi. user posted image



< Sporočilo je popravil skuštrana -- 16.2.2012 12:18:40 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 12:29:41   
noranate
Ena je napisala da še eden otrok ni ne vem kako velik stroške. Zelo žalostno, ampak je, v teh časih sigurno. ker na mizo ne bo dala 4 zrezke, ampak 5, ker ne bodo v šolo hodili 2 ampak 3. In verjemite mi dekleta, vem kaj govorim. Sploh v tem primeru, kjer bodo otroci kar na gosto in glede na to, kako se nam piše in da gre vse slabše, se jaz ne bi odločila za tega otroka. Grozno se sliši, vem, samo še bolj grozno je, ko moraš otroku reč: "ni".
Sama sem bila v podobni situaciji, ko sem razmišljala, kaj zdaj. S to razliko, da je večja razlika med otroci. Pa mož dobro zasluži, včasih manj, drugič več, opiramo se tudi na kmetijo. In to v času, ko so bili otroški, so bile štipendije,..... Sedaj se vse to briše, subvencije bodo šle počasi tud h koncu. Kmal naj bi se ukinil tud brezplačen vrtec za 2. in še in še....
Otrok je velik blagoslov, sreča,.....Ampak nesrečen otrok,...A se zavedate, da se lahko pojavi bolezen,......Služb ni, vse manj jih bo, sociala dobesedno "crkuje".

Želim ti vso srečo pri odločanju, upam da mož dobi zaposlitev v tem času. kakorkoli se boš odločila, se odloči po svoji vesti in ne oziraj se na druge. To so samo mišljenja. Srečno!user posted image


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 13:48:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Novorojenček res da rabi mleko, pleničke in ljubezen...kaj pa , ko bodo trije osnovnošolci, srednješolci....


Bodo osramočeni in objokani zrli v kamero RTV Slovenija in prosili za denarno pomoč.

Že prevečkrat videna zgodba!user posted image


(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 14:04:51   
ronja
2x

< Sporočilo je popravil ronja -- 16.2.2012 14:13:57 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 14:13:33   
ronja
uf, jaz bi gledala predvsem na to, kako boste čez nekaj let; kaj je trenutno, niti ni tako zelo važno, ker se lahko vse hitro spremeni - samo se pa ne samo od sebe... lahko dobi on (ali ti, če sploh iščeš) službo, ampak ne kar tako in gotovo je vedno težje: prvič, ker bo vsak delodajalec malo vprašal, kako pa to, da ste bili 1-2-3... leta doma, drugič pa ker vse to vpliva na samozavest in naravnanost, kako greš na intervju. Lahko si ti komot 3 leta doma, pa greš ves spidi na intervju, ker si pač zadovoljna, da si bila 3 leta doma, ampak če se pa vmes sekiraš, ti pa vse to lahko vpliva na tvoje videnje sveta in to se čuti... Zato je važno predvsem to, kako misliš, da boste čez nekaj let, ko bojo šli otroci v šolo in bojo razne šole v naravi, krožki, glasbene ipd...

Tako da podpis pod pelin, skuštrano in uškinomamo. Otroci stanejo kasneje po moje veliko več kot pa dokler so mali - takrat stanejo samo toliko, kot pojejo (oz. dokler se dojijo toliko, kolikor pojem jaz več zato) - če že vse (opremo, obleko in obutev) imaš ali dobiš, seveda.

Midva nameravava sicer zdaj kariero z otroki zaključit, če pa bi ob vestni uporabi kondomov kateremu uspelo, si vseeno ne predstavljam naredit splava, vsaj ne pri teh letih. Čeprav bom verjetno kmalu tudi jaz brez službe (ampak imam plane b,c in d, če ne bi nič našla v svoji stroki)... In tudi živimo na malem (še na manj kot vi, res pa je naš tloris krasen, imamo 2 sobi:), ampak veva, da se bomo v nekaj letih selili na večje (samo najt morava prej kam, delava na tem - šparava in gledava...), tako da je situacija vseeno malo drugačna. Razlika ni toliko v trenutni situaciji (recimo da bi se to zgodilo, ko bi bila jaz brez službe, on jo navsezadnje tudi lahko izgubi, ker pač nikoli ne veš...), ampak je bolj v razmišljanju in planiranju: midva že zdaj razmišljava za naprej in pač šparava zdaj, dokler še imava oba službi. Tako da pol leta (pa še precej več) bi komot preživeli brez raznih dodatkov od staršev, pa če naju kaj pobzma, bi nekaj itak delala... Če pa sta že zdaj odvisna od staršev in njune pokojnine, pa je treba res nekaj spremenit! ne nujno nosečnosti, način razmišljanja in delovanja pa gotovo...

Dojenček res ne stane dosti, če že vse imaš, nekaj se pa vseeno nabere, kar pri zelo malih dohodkih vseeno ni zanemarljivo (se sicer precej tega da zmanjšat, samo je pa malo več dela navadno). Torej - glede na to, da si se že odločila, da otroka obdržiš, ti bo mogoče še najbolj prišel prav kak nasvet, kako zmanjšat stroške:
oprema
kot si napisala, boš itak večinoma dobila od sorodnikov, tako da ni problem, na splošno pa se splača te stvari gledat vnaprej - včasih precej prihraniš, če kupiš avtosedež, ko je ravno tvoj ogledani model na akciji, recimo... Ampak to kot rečeno, boš itak dobila, se pravi bolj za sprotne reči:
plenice:
- lahko uporabljaš pralne plenice, kar ti bo precej zmanjšalo stroške
- če se ti zdi strošek pralnega praška prevelik, ga lahko delaš sama, je čisto lahko:)
- če ne dobiš nikjer pralnih plenic, da bi ti jih kdo dal ali posodil, jih lahko narediš sama - iz starih oblačil, jaz sem jih iz starih strganih majc, pa iz starih brisač..., pa so te najboljše:)
- če se ti zdi vse skup še vedno preveč, lahko imaš otroka brez plenic - samo po pravici povedano - s pranjem boš pa na podobnem
kreme
itak je boljše za otroka čim manj kozmetike, ampak za ritko je pa fajn nekaj met, da ni vneta. Spet jo lahko sama narediš, sem delala, pa je bila fajn, samo znaš met problem dobit sestavine... Nekatere punce pa uporabljajo kar navadno olivno olje, pa je baje tudi ok. Je gotovo ceneje od kreme...
obleke
- oblačila, kar jih nimaš več, si sposodi oz. morda ti jih bo rada dala kaka mamica.
- oblačila za starejše lahko včasih predelaš - iz majice z dolgimi rokavi, ki so prekratki, lahko narediš majico s kratkimi rokavi, isto je s hlačami (če niso glih žametne, seveda;), saj otrokom dostikrat rastejo samo udi in so jim stvari drugje še prav
- hlačke, ki jih dojenček preraste, lahko spremeniš v spodnje hlačke za tavečje otroke.
- da se še marsikaj, samo sem napisala samo take res izi stvari:)
igračke
- iz žabic in majčk lahko narediš igračke, tudi brez stroja:)
- iz škatel od kosmičev in podobnega lahko narediš milijon igračk
hrana - tu lahko precej prišparaš že predno se dete rodi, da imaš nekaj za nepričakovane stroške:
To verjetno že obvladaš, ampak za vsak slučaj:
- jasno, da se bolj splača jest doma, sploh če imaš vrt (če živite nekje, kjer je kaka zaplata zemlje okoli, jo izkoristi, sicer se pa kaj da pridelat tudi v balkonu).
- Vprašaj sorodnike, če bi ti odstopili kak kos zemlje, da ga obdelujeta.
- Prešaltajte na bolj vegi prehrano, je občutno cenejša.
- Kar lahko od koga dobite v zameno za kako uslugo, sprejmi. In vedno ponudi nekaj v zameno, če ne drugega že zato, da dobro voljo pokažeš. Ljudje imajo navadno tole trgovanje v dobrinah čisto radi;). In če nimaš denarja, ti drugega itak ne preostane - razen prosjačenja, kar pa ni fajn ne za tvojo samozavest, ne za tiste, ki ti dajo kaj oz. za odnose s prijatelji...
- Večkrat jejte testenine in riž - to je zelo poceni hrana, krompir je vsaj v trgovini dražji, ker ga poješ več - torej če preračunaš na obrok se prvo dvoje bolj splača- sploh riž.
- Kruh peči sama, morda ti bo katera celo odstopila kruhomat (jaz svojega ne dam, dokler dela:), ga rabim). Pri kruhu se res lahko ogromno prihrani, ker moka ni draga, voda pa je praktično zastonj...
- čaje lahko naberete sami, izkoristite sezonsko sadje in zelenjavo in gozdne sadeže
ostalo
- gretje dajte na minimum, zračite enkrat na dan ornk, ne pa ves čas po malo
- elektriko mejte pri distributerju, ki ima velik orazliko med nočnim in dnevnim tokom in potem peri perilo, posodo,... ponoči in za vikend, se kar pozna
- čistila: ne rabiš veliko, večina stvari se da spucat z doma narejenimi čistili, ki so občutno cenejša. Stare res neuporabne obleke lahko uporabiš za krpe in ne kupuješ novih.
- če sta brez službe, razmislita, če bi lahko shajala brez avta - to je velik strošek... Vsekakor pa ne rabita 2, če bi slučajno imela 2.
- marsikam se da prit s kolesom, tudi če si noseča:)
- karkoli kuhaš ali če imaš sušilca, pusti, da se topla/vroča voda ohladi in je ne zlivaj tople v odtok - toplota, ki ti jo odda v prostor, ti pomeni manj energije za kurjenje.
- podobno: hrano, ki bo šla v hladilnik ali zmrzovalnik, postavi najprej ven, da se ohladi.
- kar se le da, izoliraj - cena stiroporja se ti hitro vrne, razne role proti prepihu pa tako lahko narediš iz staroj oblek/dek,... se kar pozna, verjemi:)
- kozmetike trenutno itak ne rabiš, ker nisi v službi, ki bi to zahtevala od tebe, torej je to nepotreben strošek
- vodo zapirajte, ko si umivate zobe, pojdite se en za drugim tušat, kadar se da, da ne boste 100x greli bojlerja, itd...

Verjetno bo kdo rekel, da pretiravam, ampak kamen na kamen, hehe. Midva sva se namreč odločila met 3 otroke, ki jih ne misliva met v tem malem stanovanju in tudi zakreditana ne bi rada bila celo življenje... Precej tega šparanja sicer izhaja iz najine "naravovarstvene" naravnanosti, ampak vseeno.

služba
- ok, redne ne najdeta, ampak honorarno se pa vedno kaj dobi - če se ok počutiš, lahko marsikaj delaš, on pa itak ni nič omejevan
- Če mislita imet 3 otroke, bi bilo fajn tudi, da bi ti začela razmišljat, kaj boš počela potem - ker 3je otroci bojo v 1,5 sobnem stanovanju čez nekaj let precej nesrečni... Mislim: ne da bojo zdaj nujno meli traume od tega, ampak gotovo ni isto, če imaš ti možnost se nekam umaknit, v miru napisat nalogo, itd... ko bo šel starejši v višjih razredih, bo rabil kak kotiček zase - mali bo pa takrat star par let in bo težil... Bojo vsi bolj srečni (in verjetno bolj uspešni v šoli oz. vsekakor jim bo lažje za isti rezultat), če bo kaka soba več... Tako da če ne bo tvoj moži našel ene bajno plačane službe (kar je malo verjetno, glede na to, da je doma - očitno ni glih v poklicu, kjer bi se ravno tepli zanj...), potem bi bilo fajn, da najdeš tudi ti nekaj. Očitno tudi ti nisi v iskanem poklicu, torej izkoristi zdaj to leto in pol  za to, da najdeš nekaj takega, se po možnosti še dodatno izboraziš za to delo, če je to potrebno in potem delata na tem, da se preselite na večje. če je kriza, je pač malo težje, da bi bila žena doma, nimaš kaj - in če imaš več otrok, jih je pač treba preživet - in večinoma si jim želimo dat še kaj več kot golo preživetje...

Torej: začnita živet drugače, da vam bo kak evro ostal, ker it v novo nosečnost oz. dojenčka z 0 ali - na računu in ničesar za vsak slučaj, je pa res malo težko... Navsezadnje se ti lahko zgodi, da bo otrok slabokrven, pa mu ta zdravila tu ne bojo pomagala ali ti jih bo ven pljuval in ti bo p. rekel, da naj ti nekdo prinese ene druge iz Avstrije in dal bel recept... In kaj boš potem? saj to ni tako drago, ampak lahko je tudi kaj večjega... Malo je že fajn met za vsak slučaj, vsaj če imaš 3 otroke...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?